mmrn 20% Vershuy scom to^o «i» 40% intratuin WOLFF irnm Al uw vers in één muisklik! GEOPEND JEANS korting chant Bandoetere grandioze hemelvaart- show HEMELVAARTSDAG DONDERDAG 13 MEI EN ZONDAG 16 MEI 0485-336500 Oostrum kampioen En verder: Gouden bruidspaar in Venray Benefietconcert San Mateo LN! PASSENDE VOORj U Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 tel 0478 516 708 Tijdens de vliegen de kortingen om je oren Onze topmerken tapijt en gordijnen met kortingen tot Voor Nederland uniek procedé Op woensdag 12 mei (van daag) start in Oirlo de bouw van de eerste energieneu trale woning in de gemeente Venray. De woning wordt gebouwd van piepschuim met beton. Initiatiefnemer Iso Betonbouw John van Gestel bv uit Oirlo is de enige in Neder land die volgens dit nieuwe procedé bouwt. Patrick van der Broeck, wet houder Milieu en duurzaamheid van de gemeente Venray en Bert Kersten, gedeputeerde van de provincie Limburg plaatsen de eerste wand. Alle wanden, vloeren en plafonds van de woning wor den gebouwd van dubbele pane len van piepschuim met daaraan bevestigd een betonvlechtwerk. De panelen worden gevuld met beton en tegen de binnen- en bui tenkanten komt vervolgens een laag spuitbeton. Zo krijg je een gebouw van beton dat is ingepakt in tempex en daardoor uitstekend is geïsoleerd. De kou blijft buiten, de warmte binnen. In de zomer andersom. De wapening kan aan elke constructie worden aange past. "Met het isobetonbouwconcept kun je aanzienlijk besparen op de bouwkosten", zegt John van Gestel. Die besparing zit vooral in de arbeidsuren. Die is name lijk de helft in vergelijking met de traditionele bouw. "In een dag bouw je met een paar mensen al een volledige verdieping. Het is fysiek ook minder belastend." Van Gestel investeert de besparing bij deze voorbeeldwoning terug in energiebesparende maatregelen. Zo wordt de woning voorzien van een warmtepomp die warmte uit de grond haalt. De warmtepomp wordt aangedreven door een elek tromotor, die wordt 'gevoed' door zonnecollectoren. De acht zon nepanelen worden voor optimale zoninval geplaatst aan een mast. Reststroom wordt opgeslagen in 24V-accu's. Die leveren de stroom voor de led-verlichting in het huis. De woning wordt verder uitgerust met driedubbel glas en geïsoleer de, elektrische luiken. Wethouder Patrick van der Broeck is bijzonder gecharmeerd van het initiatief. "We hebben de initiatiefnemer waar mogelijk gefaciliteerd. Deze bouw sluit namelijk naadloos aan bij de ambi tie van de gemeente Venray om te komen tot energiebesparing, het toepassen van duurzame energie en duurzaam bouwen." TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Living statues Diverse activiteiten in het centrum van Deurne Live muziek op de Markt 14 en 15 mei heren zomercollectie 2009 p JEANS MODE CASUALS mega assortiment OPEL-DEALER JETTEN CUIJK A73, afrit Cu ijk Honderdeenendertigste jaargang - week 19 - donderdag 13 mei 2010 Vakantie Hannes geniet deze week van een korte vakantie. Jan Loonen zoekt Venrayse bedrijven in China Wethouder Jan Loonen bezoekt van 10 tot 18 septem ber, met een Noord-Limburgse delegatie, de tentoonstelling World Expo 2010 in Shanghai. Loonen wil graag weten welke Venrayse bedrijven actief zijn in China. "Ik weet dat Inalfa een kantoor heeft in Shanghai en nog een pro ductiebedrijf in het binnenland. Maar wellicht zijn er wel meer bedrijven die een link hebben met China", zegt de wethouder. Hij heeft het idee om deze onder nemers van tevoren een keer uit te nodigen. "Ik denk eraan om een workshop te houden. Ik heb nu geen zicht op de contacten van het Venrayse bedrijfsleven met China. Als ik straks daar ben, wil ik er een dag voor vrijma ken. Daarom zou ik graag vooraf weten wat er speelt. Zo kan ik mogelijk iets voor deze bedrijven betekenen." De Noord-Limburgse delega tie wil het Chinese bedrijfsle ven beter leren kennen. Naast de World Expo 2010 wordt ook Greenport Shanghai bezocht. Wel licht dat China met een inzending deelneemt aan de Floriade, die in 2012 in Venlo wordt gehouden. BlERMANN - VAN DEN EIJNDEN, keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl Kunst Cultuur 11-13 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Sport 19-24 Kerkelijke diensten 26 Locatieonderzoek lawaaisporten bijna afgerond Het onderzoek naar de meest geschikte plek voor een racecircuit in Nood-Limburg is bijna afgerond. Het col lege van B en W verwacht nog deze maand de resultaten te bespreken. Duidelijk is dat er meerdere locaties, ook buiten de gemeente Venray, in beeld zijn. Het zoekgebied ligt boven de A67 (Venlo-Eindhoven), die als zuidgrens geldt. In september 2009 besloten eigenaar Harry Maessen, gemeen te, provincie en de Milieufederatie tot een gezamenlijk onderzoek. De Raad van State vindt dat de huidige locatie aan de Bakelsedijk in Ysselsteyn niet goed is onder bouwd. Het nieuwe circuit, dat al bijna is voltooid, doet mee in het locatieonderzoek dat begeleid wordt door een extern advies bureau. In afwachting van de uit komsten wacht eigenaar Maessen met de afbouw. Dat antwoordt wethouder Patrick van der Broeck (CDA) op schriftelijke vragen van de SP Als de geschikte locaties in Noord-Limburg bekend zijn, dan zullen de betrokken gemeenten zich eerst moeten uitspreken. Het is de vraag of ze wel staan te wachten op een racecircuit met een grote regionale uitstraling bin nen hun gemeentegrenzen. Zowel politiek als maatschappelijk draag vlak is een vereiste. In Venray is er draagvlak bij de politiek en de burgers voor het racecircuit. De Raad van State heeft de gemeente echter terug gefloten. Het bestemmingsplan werd in juli 2009 afgekeurd omdat er onvoldoende naar alter natieven, ook buiten de gemeente Venray, was gekeken. Het circuit veroorzaakt teveel herrie en overlast. De Milieufederatie pro cedeert al jarenlang met succes tegen het nieuwe circuit. Om een eind te maken aan de juridische strijd besloot wethouder Hans Teunissen in september 2009 tot een gezamenlijke aanpak. Voor 1 juli 2010 zou bekend zijn waar het racecircuit komt. De kosten van het locatieonderzoek worden gedragen door de gemeente, pro vincie en Maessen. Harry Maes- sen beschikt over een geldige bouwvergunning. De milieuver gunning en het bestemmingsplan zijn vernietigd. Mocht het circuit aan de Bakelsedijk toch als defi nitieve locatie worden aangewe zen, dan worden direct de proce dures opgestart om de vereiste vergunningen rond te krijgen. De SP heeft twaalf uitgebreide vra gen aan de wethouder gesteld. Op veel vragen is nog geen con creet antwoord te geven omdat het locatieonderzoek nog niet is afgerond. De kans bestaat immers dat Venray helemaal geen racecir cuit krijgt, omdat er een betere plek voorhanden is in een andere Noord-Limburgse gemeente. Het huidige circuit, waarin Maessen al vele miljoenen heeft geïnvesteerd, zou dan moeten worden afgebro ken. Volgens Van der Broeck heeft het onderzoek wat vertraging opgelopen. Momenteel is het wachten op de inbreng van de Milieufederatie op een onderdeel, meldt de wethouder. "Ook hebben de betrokken partijen te maken met een achterban waarmee het een en ander teruggekoppeld moet worden. Dit kost helaas meer tijd dan voorzien, maar het moet wel resulteren in een breed gedragen en structurele oplossing voor de problematiek van lawaai sporten in Noord-Limburg." De SP maakt zich zorgen over de waar dedaling van woningen die bin nen de geluidscontouren liggen. Van der Broeck meldt dat hier van geen sprake is omdat er geen woningen binnen de geluidszone (50 decibel) zijn toegestaan. Het circuit moet aan dezelfde eisen voldoen als een bedrijf op een industrieterrein. De SP vraagt zich af waarom alles zo in het geheim gebeurt. 'Het gaat om een groot project en er wordt nauwelijks informatie verstrekt.' Van der Broeck reageert dat het een complex project is. Het moet leiden tot een structu rele en legale oplossing. LEES VERDER OP PAGINA 3. In Oirlo is afgelopen vrijdag de aftrap gegeven voor het ker misseizoen in Venray. Na de aankondiging door dorpsraad voorzitter Erik Vullings nam Oir- lonaar en wethouder Patrick van der Broeck de officiële opening voor zijn rekening. Na de muzi kale klanken van de jeugdfanfare en showdrums uit Oirlo werd er een groot informatiebord ont huld aangaande de aanstaande woningbouw in Oirlo. Het bord staat op het veld waar enkele weken spurrie gezaaid is. Spurrie was vroeger een stoppelgewas dat na de oogst gezaaid werd als groenbemester. Een gezegde uit die tijd is dan ook: Wie spurrie zaait, zal in de toekomst goed oogsten. Daarom heeft de dorps raad in Oirlo spurrie gezaaid, om het Venrayse kerkdorp nu voor te bereiden op de toe- komst en er alles aan doen om dit zo goed mogelijk te doen. Een mooi voorbeeld hiervan is de familie kermisbarbecue met 260 Oirlose deelnemers op kermisdinsdag. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Rongen dé specialist: voor ttgeïs, sanitair en tegelwerken!! 22 Venray (0478) 55 04 10 rongenvof.nl Maasheseweg BDa Venray Tel. D47B-51 1 466 www.asteria.nl alle positiemode nu berden Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 jJa HIC werk. duurder! www.tapijtcentrum.nl Start bouw eerste energieneutrale woning Winkels geopend van 12.00 tot 17.00 uur .ONDERNEMERS L i» DEURNE dames: 21 en 22 mei Jansen-Noy, Guides in Fashion www.jansen-noy.nl van 11.00-17.00 uur Zie voor acties activiteiten: www.intratuin.nl kapsalon schoonheidssalon pedicure make up nagel styling pruiken woensdag 12-05 2010 DAMES EN HEREN BERMUDA'S EN KORTE BROEKEN van o.a.: Tom Tailor, Madonna, Petrol, Noize, Blend www.wolffjeansvenray.nl ^^venray De Bleek 62/64 Venray Tel. 0478-582628 EN MAAS 'Meerdere locaties racecircuit in beeld' Oirlo opent kermisseizoen

Peel en Maas | 2010 | | pagina 1