Gemeente Venray Nieuwe gemeentesecretaris Verkeersmaatregelen Overloonseweg Venray timmert aan de weg Gemeente Venray onderzoekt woonwensen Kijk ook op www.venray.nl Aanleg bufferriool verlengde Hardeweg Inwoneraantal Venray iets gedaald Start laatste fase Centrum op de schop PEEL EN MAAS Donderdag 13 mei 2010 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden Op maandag 17 mei starten de wegwerkzaamheden aan de (bestaande) Overloonseweg. Allereerst wordt de Overloonseweg afgesloten ter hoogte van de Noordsingel. Inrijden vanaf deze zijde is dan niet meer mogelijk; uitrijden wel. Na het plaatsen van de afsluiting kan de Overloonseweg bereikt worden via (bijvoorbeeld) de Broekweg. Verkeer in de richting van Overloon en Oploo kan al sinds 7 mei gebruikmaken van de Nieuwe Overloonseweg. Na de afsluiting wordt de asmarkering van de rijweg verwijderd, het fietspad langs de Overloonseweg omgevormd naar een voetpad (fietsers rijden voortaan op de rijweg), de maximum snelheid van 30 kilometer per uur ingesteld, worden parkeervakken op de rijweg aangebracht en de aanwezige voorrangssituaties aangepast (rechts krijgtvoorrang). Naarverwachting is alles binnen één week klaar. Venray in cijfers Centrum op de schop Het aantal inwoners van Venray is vorig jaar licht gedaald. Opvallend is dat de daling van het inwoneraantal van Venray vooral te zien is in de wijken. Het totale aantal inwoners in de dorpen is exact gelijk gebleven. Kijk voor de cijfers op www.venray.nl Venray in cijfers (in groene balk). Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax(0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 19 Het college van BenW heeft unaniem ingestemd met de benoeming van de heer Karei Joosten uit Roermond als nieuwe gemeentesecretaris. De heer Joosten is nu nog werkzaam bij de provincie Limburg, waar hij hoofd is van de afdeling Infraprojecten. Per 1 juli neemt hij de functie van gemeentesecretaris van de gemeente Venray op. Hij vervangt hiermee de heer Lucassen die 1 mei de gemeente Venray heeft verlaten. De functie van gemeentesecretaris kwam vacant na het vertrek van de heer Lucassen naar de Veiligheidsregio. Naar aanleiding hiervan is een profiel opgesteld en de vacature van secretaris opengesteld. Karei Joosten voldeed in gesprekken en een beoordelingsonderzoek tot grote tevredenheid aan het gestelde profiel. Zijn ervaring sluit zeer goed aan bij de ontwikkelingsfase waarin de gemeente zich op dit moment bevindt. De gemeente is dan ook verheugd over de aanstelling. Burgemeester Gilissen: "We zijn blij dat we op korte termijn een zeer goede kandidaat voor Venray hebben kunnen aantrekken. Zijn managementkwaliteiten, ervaring binnen het openbaar bestuur, gevoel voor politieke en bestuurlijke verhoudingen, relativeringsvermogen en zijn gevoel voor niet alleen de zakelijke maar ook de menselijke kant, maakt de heer Joosten tot een goed opvolger". Karei Joosten is op dit moment werkzaam bij de Provincie Limburg. De periode van overbrugging blijft daarmee beperkt tot twee maanden. In die tijd neemt de heer Jan Herman de Baas de functie van gemeentesecretaris waar. Op dit moment voert het geluid van wegenbouwmachines de boventoon in het centrum gebied en aan de westzijde ervan. Ook is er een aantal omleidingen voor het verkeer. Door de uitzonderlijk strenge winter moesten alle wegwerk zaamheden worden uitgesteld en nu maakt de gemeente een inhaalslag. Daarom is er meer overlast dan voorzien. De sneeuw en strenge vorst van afgelopen winterwaren natuurlijk niet te voorspellen. De afgelopen jaren was er nauwelijks winterweer en kon de gemeente Venray 's winters de openbare wegen goed onderhouden en verbeteren. Weg werkzaamheden werden daarom steeds meer in de winter gepland om de continuïteit te waarborgen. Hiervoor was hij van 1991 tot 2009 werkzaam bij de gemeente Roermond. Zijn laatst vervulde functie daar was die van directeur Ruimte en daarbij loco-secretaris. In de periode januari - oktober 2007 was hij in Roermond waarnemend secretaris. Voor zijn functie in Roermond was hij onder andere werkzaam bij Arcadis Advies en Brema-air. De heer Joosten studeerde Civiele Techniek aan de Hogeschool Heerlen en volgde de post hbo-opleiding Bedrijfskunde, eveneens aan de Hogeschool Heerlen. Het college van de gemeente Venray heeft besloten een onderzoek uit te voeren naar de woonwensen van inwoners van de gemeente Venray. Het onderzoek moet per dorp en wijk antwoord geven op de vraag of het huidige woning bouwprogramma aansluit op de wensen van de inwoners. En welke aanpassingen in dit programma eventueel nodig zijn. Er is voor dit onderzoek gekozen voor een digitale vragenlijst. Elk huishouden krijgt een uitnodigings brief in de bus. In de uitnodigings- briefstaat een internetpagina, inlogcode en wachtwoord om het onderzoekvia internet in te vullen. Inwoners die geen internet aansluiting hebben, kunnen een schriftelijk exemplaar van het onderzoek aanvragen bij de afdeling Publieksdiensten. In het onderzoek staan vragen over de huidige woonsituatie, eventuele verhuisplannen en kenmerken van de gewenste woning. Het onderzoek wordt uitgevoerd door adviesbureau Companen uit Arnhem. Deelname is anoniem. Starters en 55+ Omdat het voor starters momen teel moeilijk is toe te treden op de woningmarkt, krijgt een groot aantal thuiswonende kinderen van 18 tot en met 29 jaar eveneens een vragenlijst bezorgd. Hen wordt uiteraard ook gevraagd naar eventuele verhuisplannen en waar hun voorkeuren naar uitgaan. Omdat de doelgroep 55+ een toenemende groep betreft, is er ook speciale aandacht voor deze doelgroep. Deelname is belangrijk! Om een zo goed mogelijk beeld te krijgen van de actuele situatie op de woningmarkt, is het van groot belang dat zoveel mogelijk mensen meedoen aan het onder zoek. Het vorige woningbehoeften- onderzoek dateert uit 2007. Overlast beperken De gemeente Venray doet er alles aan om overlast zoveel mogelijk te beperken. Zo organiseert de gemeente informatieavonden en krijgen aanwonenden ook een stem in de uitvoering. Op deze gemeente pagina staat vaak informatie over wegwerkzaamheden en waar nodig staan vooraankondigingen langs de weg. Daarnaast stemt de gemeente de werkzaamheden zoveel mogelijk op elkaar af om de hinder te verspreiden. Wegwerkzaamheden Op dit moment wordt er aan de Schoolstraat gewerkt in het kader van het project Centrum op de schop. Voor de aanleg van de fiets route Deken Thielenstraat is de kruising met de Mersloseweg afgesloten en de Westsingel is tussen de Kempweg en Langstraat opgebroken. Het Gouden Leeuwplein is in aanleg en ter voorbereiding op de reconstructie van de Kennedy- buurt is de Whistlerstraat aan de beurt. Op maandag 17 mei starten rioleringswerkzaamheden in de bosstrook achter de woningen van een gedeelte van de Tatralaan. De werkzaamheden duren ongeveer een maand en zolang wordt het pad tussen de Hardeweg en het Hendrikkenbos afgesloten. Verder geven de werkzaamheden geen overlast voor het verkeer. Tijdens de werkzaamheden blijft het rioolstelsel normaal functioneren. De rioleringswerkzaamheden bestaan uit de aanleg van een bufferriool waarmee een langlopend knelpunt in het rioolstelsel van de Matterhornlaan en de Tatralaan aangepakt wordt. Er vindt op beperkte schaal aan- en afvoer van bouwmateriaal en materieel plaats via de Kempweg en Tatralaan. In de bosstrookzijn de noodzakelijkte kappen bomen en onderbeplanting inmiddels verwijderd. Na afloop van het werkwordt het pad hersteld. In het najaar wordt compenserend groen aangelegd. Alle direct aanwonenden van het nieuwe bufferriool zijn over de plannen geïnformeerd. In het kader van de werkzaamheden van het project Centrum op de schop start op 17 mei fase 3B. De laatste fase van dit project betreft de Poststraat en een gedeelte van de Patersstraat. Beide straten krijgen dezelfde hoogwaardige uitstraling als de rest van het centrum. Voor de kermis is ook dit deel klaar en is het centrum geheel gerenoveerd. De werkzaamheden in de Patersstraat starten ter hoogte van de Korte- straat richting Grotestraat. Hierna volgt de Poststraat. Hoewel ze na de herinrichting opengesteld blijven voor autoverkeer worden de straten toch ingericht als wandel-gebied. Daarom ligt de bestrating op gelijke hoogte en liggen er bruine gebakken straatstenen en natuursteen. In de straat komt een aantal parkeerplaatsen voor mindervaliden en meer ruimte voor fietsparkeerders. De autoparkeerplaatsen verdwijnen, wel is er ruimte om te laden en te lossen. Afsluiting centrum Gelijktijdig met de herinrichting wordt de afsluiting ter hoogte van de Grotestraat gerealiseerd. Dit betekent dat er in de grond verzinkbare palen worden geplaatst zodat het centrum afgesloten is voor alle autoverkeer. Bewoners en winkeliers krijgen een pasje om de verzinkbare paal te laten zakken. Planning en verkeersmaatregelen De werkzaamheden starten in de week van 17 mei en zijn op 26 juli, ruim voor de kermis, gereed. De Patersstraat en Poststraat worden gefaseerd afgesloten voor alle verkeer. Tijdens deze afsluitingen wordt in beide straten het een-richtingsverkeer opgeheven zodat bewoners zoveel mogelijk hun woningen kunnen bereiken. De bevoorrading van de Grotestraat gebeurt tijdelijk via de Hensenius-straat. De omleidingen en verdere verkeersmaatregelen worden met de bekende gele borden aangegeven. adv week 19.indd 17 11-05-2010 16:05:46

Peel en Maas | 2010 | | pagina 17