Pastoor Maessen zette Klein Lourdes op de kaart ÜlH II - y I Marion Janssen Limburgs kampioen Wereldburgers Raayland Ruiterclub Rijdt met Beleid 75 jaar PEEL EN MAAS Hoe Tienray bedevaartsoord werd Donderdag 6 mei 2010 - Pagina 19 MGC Venray Common Sense BC Harten Drie Koninginnedrive Overloonse Bridgeclub DC De Pielhaas BC Klavertje Vier BC Venray NRBC Atletiekavond LRV St. Jan Merselo Paardensport Ysselsteyn De Peelrunners ATV Venray PC Nobel Sportnieuws -info 1 Limburgs kampioen Marion Janssen uit Venray. Meimaand - Mariamaand. Van oudsher is mei in de katholieke kerk de maand van de devotie tot Maria. Tienray is het Noord Limburgse Mariaoord bij uitstek. Afgelopen zondag werd het bede vaartseizoen weer geopend. Maar hoe groeide Tienray eigenlijk uit tot bedevaartsoord? Aan wie heeft het de eretitel Klein Lourdes te danken? Hoe raakte een stukje van het kleed van Bernadette Sou- birous in Tienray verzeild? Vra gen waar dorpshistoricus Harrie Raaijmakers wel raad mee weet. Een verhaal over pastoraal onder nemerschap. Anekdotes over wonderbaarlijke genezingen, over een pastoor met een sterke eigen wil, over kruiwagens vol met geld: Harrie Raaijmakers schudt ze allemaal zo uit z'n mouw. Sinds de onderwijzer in 1995 in de VUT ging, besteedt hij een deel van z'n tijd aan de geschiedenis van Tienray. En dan vooral aan het verleden van Tienray als bedevaartsoord. Tot in Utrecht toe bezocht hij archieven, elk snipper tje informatie over het dorp waar hij sinds 1965 woonachtig is dankbaar tot zich nemend. De Mariaverering in Tienray heeft aldus Raaijmakers een geschiedenis van eeuwen: "Waar schijnlijk stond hier omstreeks 1440 al een kapel ter ere van Maria. Het Mariabeeld dateert vermoedelijk zelfs al uit het midden van de veertiende eeuw. Dankzij de aantekeningen van pastoor Aerts, die pastoor was in het laatste kwart van de achttiende eeuw, weten we dat toen een behoorlijk aantal dorpen uit de omgeving een- of tweemaal per jaar een processie naar Tienray hield." Pastoor Aerts noteerde ook het eer ste verhaal van een wonderbaarlijke genezing. Raaijmakers: "Aerts legde het in 1773 in een oorkonde vast. De genezing moet zich hebben afge speeld in 1754. Thijske Gooren-Aerts uit Swolgen leed aan kanker aan het tandvlees. Die keerde ondanks diverse doktersbezoeken telkens terug. Ten einde raad besloot ze naar de zusters in het Duitse Rees te gaan. Voor ze aan de reis begon, bad ze eerst in Tienray tot Maria. Daar gebeurde het won der: ze genas. Als dankbetoon schonk ze de kapel een gouden kruisje." De Franse Revolutie (1789-1799) maakte een einde aan de eerste bloeiperiode van de Mariaverering in Tienray. Bijna een eeuw lang viel er op bedevaart- gebied weinig te beleven in het dorp. Alles veranderde toen Joannes Bap tist Hubertus Maessen in 1874 werd benoemd tot pastoor van Swolgen en Tienray. De niet onbemiddelde boe renzoon uit Maasniel schudde Tienray als bedevaartsoord wakker. In 1858 was Maria in Lourdes verschenen aan Bernadette Soubirous. Lourdes groei de in snel tempo uit tot een drukbe zochte pelgrimsplaats. Op initiatief van pastoor Maessen werd in Tienray een mini-Lourdes geschapen. Harrie Raaijmakers vertelt: "De pastoor was nog maar nauwelijks benoemd of hij richtte hier al naar het voorbeeld van Lourdes een Mariabroederschap op. Op een zijaltaar kwam een beeld van O.L. Vrouw van Lourdes te staan. De pastoor stelde ook Lourdeswater beschikbaar en begon in 1877 met de bouw van een kapel. De vier hoek stenen daarvan had hij zelf meegeno- Twaalf leerlingen van vmbo K (derde klas) van het Raayland Col lege zijn terug van hun trip naar Cairo en omgeving. Deze reis was niet zomaar een vakantiereisje, maar paste in het project wereldburger schapsvorming. "Je kunt wel verha len vertellen hoe mensen in andere culturen leven, maar het verschil echt aan den lijve ondervinden, daar leer je pas echt van", vertelt Jeannet Badr, initiatiefneemster en één van de twee begeleidende docenten. Dank zij door het Mondiaal Platform Ven- ray gesponsorde gele T-shirts waren ze als groep steeds goed herkenbaar in de drukte daar. Het Mondiaal Plat form venray steunde deze reis omdat het vindt dat dit project een goed voorbeeld is van hoe de werelden dichter bij elkaar gebracht kunnen worden. Naast bezoeken aan enkele toeristische attracties, zoals een lange kameeltocht naar de piramiden, stond contact met de lokale bevolking voorop. Daarom werd onder meer een bezoek gebracht aan de Manor house school, een grote scholenge meenschap waar de leerlingen twee lessen volgden en spraken met leef tijdsgenoten, en een weeshuis in de wijk Shobra. Mohamed en Samar uit Cairo waren de hele reis bij de groep en naast hun uitstekende werkzaam- men uit de grot van Lourdes. Toen hij een volgende keer in Lourdes kwam, hapte hij, in een letterlijk onbewaakt moment, zelfs een reepje stof uit het originele kleed van Bernadette Soubi- rous. Geen haan die er naar kraaide. Hij nam het mee naar Tienray en in een oorkonde werd zelfs de echtheid ervan bevestigd. Dat reepje stof wordt tot nog op de dag van vandaag ver eerd als relikwie." Maessen was geen moeite teveel om Tienray als bedevaartsoord te doen opstoten in de vaart der volke ren. Hij wist bijvoorbeeld in Rome te bewerkstelligen dat Tienray zich - als enige bedevaartsplaats in Neder land - Klein Lourdes mocht noemen. Raaijmakers: "Maessen moet een onvoorstelbare persoonlijkheid zijn geweest. Hij nam allerlei initiatieven, soms zelfs tot ergernis van z'n eigen kerkbestuur. Vooral in het verga ren van financiële middelen was hij enorm creatief." De inspanningen van Maessen hadden resultaat. Vooral op Mariadagen werd Tienray overspoeld door pelgrims. Raaijmakers: "Vergis je niet, alleen al in 1901 werden bijvoor beeld tienduizend flesjes Lourdeswa- ter verkocht. Op station Tienray arri veerden tussen 1901 en 1910 jaarlijks gemiddeld 11.595 passagiers, even veel als in Venray. Vooral uit Duitsland, waar de gevolgen van de Kulturkampf nog altijd merkbaar waren, was de toeloop enorm." Behalve de plaat selijke horeca profiteerde ook de parochie in financieel opzicht van de komst van de pelgrims. Raaijmakers: "De parochie zat er inderdaad warm pjes bij. Maar wat wil je ook met een eigen winkel in devotionalia? En ver geet alle offerblokken niet. Op som mige dagen moesten de muntstukken uit de offerblokken letterlijk met krui wagens naar de pastorie in Swolgen heden als begeleider, gids en tolk wer den het vooral vrienden van de groep. De leerlingen waren onder de indruk van de beleefdheid en orde in de klas. In het weeshuis viel de zorg voor de kinderen in de leeftijd tussen vijf en zeventien jaar erg op. Afspraken wer den gemaakt om met hen contact te blijven onderhouden. Om dat moge lijk te maken hadden leerlingen van klas 2 van het Raayland College geld ingezameld voor de kerstactie om een computer met webcam te kunnen kopen voor het weeshuis. De leerlin gen brachten ook een bezoek aan een moskee, waar twee leerlingen mee gingen in het gebed en de anderen vanuit een aparte plaats de "dienst" bij konden wonen. Naast deze serieuze zaken was er ook veel ruimte voor plezier. De leerlingen maakten boot tochten op de Nijl en hebben onder begeleiding samen Egyptische gerech ten klaargemaakt, die ze vervolgens met veel smaak hebben verorberd. De groep leerlingen bestond uit Miranda Jaspers, Imke Duijf, Floor van Tiel, Giel Oudenhoven, Burak Unal, Anke Smedts, Abdiej El Ghoul, Christine Janssen, Sander Kersten, Rebecca Mar tens, Daan Leenen en Ted Verhoeven. De begeleidende docenten waren Jeannet Badr en René Schurink. Joannes Baptist Hubertus Maes sen werd in 1874 benoemd tot pas toor van Swolgen en Tienray. De niet onbemiddelde boerenzoon uit Maasniel schudde Tienray als bede vaartsoord wakker. worden gebracht!" Na de Eerste Wereldoorlog begon het aantal bedevaartgangers gelei delijk terug te lopen. Met name het aantal bezoekers uit Duitsland ver toonde een forse terugval. Na de Tweede Wereldoorlog leidde de secu larisatie ook tot aanzienlijk minder Nederlandse pelgrims. Toch lijkt het erop alsof bedevaartsoord Tienray de laatste jaren weer meer in de belang stelling komt te staan. Raaijmakers: "Pastoor Verheggen is heel actief in het promoten van Tienray. Het bezoe kersaantal ligt nu misschien zelfs wel hoger dan een eeuw geleden. Verschil is wel dat vroeger zich alles concentreerde op de Mariadagen, ter wijl er nu het hele jaar door mensen zijn." De onderlinge competitie heeft Gerrit Janssen tot nog toe geen wind eieren gelegd. Hij is de eerste en over tuigende koploper en heeft dit mede te danken aan zijn dubbele 6 - 0 over winning tegen Gerrit Vermeulen en Piet van der Elst, maar vooral door zijn goede spel, wat tot een gemiddelde verbetering leidde van 7,51 procent. Op de eerste speeldag kwamen vier spelers tot de maximale score van 6 - 0. Naast de hierboven vermelde Gerrit Janssen, waren ook Huub Straatman, Harrie Lenssen en Leo Wilms succes vol tegen respectievelijk Bets Wilms, Karel van Ham en Piet van der Elst. Jan van Dijk boekte tegen Fieke van Ham een 5 - 1 zege, die gemakkelijker leek, dan de score doet vermoeden: 92 - 95. De laagste score was voor Gerrit Janssen met 76 slagen. Gerrit Janssen en Leo Wilms zorgden met 24 slagen voor de laagste ronde. Op de tweede speeldag speelde Jan Engels zijn eerste wedstrijd tegen Jan van Dijk en startte overdonderend met een rondje 21, de laagste van de dag. Daarna stokte het ritme, maar wist met 75 slagen toch de beste score van de dag neer te zetten en dat leverde een 6 - 0 zege op. Gerrit Janssen wist zijn tweede 6 - 0 te boeken met een score van 78 slagen. In een matige partij tegen Fieke van Ham, was Bets Wilms met 4 - 2 de bovenliggende partij. Gerrit Vermeulen herstelde zich keurig tegen de zeperd tegen Gerrit Janssen en dat ging ten koste van Harrie Lenssen. Uitslag 4 - 2 (77 - 81). De meest spannende wedstrijd was die tussen Jan Litjens en Karel van Ham. De eerste en de derde ronde leverde een gelijkspel op, maar in de tweede omloop was Karel van Ham net één slag beter: 30 - 31, waardoor Van Ham de partij met 4 - 2 in zijn voordeel wist te beslissen. In de stand gaat Janssen met 2 punten uit twee wedstrijden aan de leiding, gevolgd door Leo Wilms met 6 punten en Jan Engels met 7 punten, beiden uit één wedstrijd. Zondag 9 mei speelt Venray de vierde wedstrijd van de districts competitie in en tegen Geldrop 3. In geel op de eerste plaats met 61,81 Tiny van Goinga en Wim Ver vuurt, op de tweede plaats met 59,72 Toine Tiggeloven en Jeanne Korsmit en op de derde plaats met 55,83 Thea Lamers en Frank Bender. In rood op de eerste plaats met 68,33 Mien en Jac. Spreeuwenberg, op de tweede plaats met 61,25 Gert Claessens en leny Worst en op de derde plaats met 57,92 Hanny Arts en Tiny Poels. De laatste zitting om het clubkam pioenschap is gespeeld. De uitslag: Geel: 1. Nelly en Pierre Wientjens 60.07% 2. Annie Jansen en Truus Kus- ters 57.99% 3. Sjef Fiers en Wim Man- ders 54.17%. Rood 1. Harrie Arts en Anneke Schoonbeek 73.75% 2. Mia Koopman en Annie Visser 65.10% 3. Truus Stiphout en Tonny Swinkels 54.38%. Volgende week vrij bridgen. In opdracht van het Oranjecomité is door BC Klavertje Vier de Koningin- nedrive gehouden in De Witte Hoeve in Venray. 58 Paren speelden in vier lijnen. In de A-lijn (de gele lijn) waren de winnaars Jacqueline v.d. Slik en Doke Verheijen met 61,04 procent, gevolgd door Trees en Rob vd Beele met 60,24 procent. Op de derde plaats zijn Tilly en Jan v.d. Heijden geëindigd met 59,20 procent. In de B-lijn (de rode lijn) waren Riet en Harry Willems met 61,01 procent de beste. Tweede waren Arnoud Bruins en Gerard Dusee met 59,52 procent en de derde plek ging naar Ricky Erps en Ine Nillisen met 57,52 procent. In de C-lijn (de groene lijn) waren mevrouw Baak en de heer Vervuurt met 64,86 procent de beste. Zij wer den gevolgd door Anny Arts en Joke Cleven met 63,77 procent en derde was het paar Jos van Soest en Jo de Backer met 61,56 procent. In de D-lijn (de blauwe lijn) waren Mia v.d. Heijden en Riecky Claessens de sterk ste met 66,67 procent. Nel en Huub Camps waren tweede met 61,46 pro cent en Netty Sloots en José van Esch bezetten met 58,33 procent de derde plaats. De tweede avond van de lad dercompetitie is gehouden en de winnaars in lijn A waren Miny en Wiel verhoeven met 67.92 procent. Riet en Harry Willems bezetten de tweede plek met 56.25 procent. De derde plaats werd met 53,33 procent gedeeld door Koos Bongers met Har- rie Raaijmakers en Mia en Sef Lom men. In de B lijn waren Antoinette Coppus en Riet Muermans de beste met 61.25 procent. De tweede plaats werd met 55.83 procent gedeeld door Toon den Brok met Marijn Scheaffers en Jacquline Hermkens met Peter Bas ten. In de C lijn scoorden Ricky Henc- kens en Leny Jansen het hoogst met 60.83 procent. Jos van de Pas en Jac Spreeuwenberg waren tweede met 59.17 procent en Lucy en Jan Kroef waren goed genoeg voor de derde plaats met 56.67 procent. In café De Pielhaas in Venray wordt op zaterdag 8 mei een toernooi gehouden. Iedereen kan aan deze wedstrijd deelnemen en inschrijven kan tot 20.15 uur. Dit kan ook via tele foon (0478)582187. Verder is er deze avond de bekeruitreiking van het sei zoen 2009/2010. Het toernooi start om 20.30 uur. Uitslag winnaarsronde: 1) Perry Bussers. 2) Johnny Smits. 3) Arno Verhagen. 4) Ela Oosterwijk. 5) Dave Achten. 6) Johan van Hoof. Ver liezersronde: 1) Roy Troisfonaine. 2) Crit van Hoog. 3) Dees Bertrand. 4) Marcel Oosterwijk. 5) Patrick Plum. 6) Jefferey Hendriks. Er is een avond vrij gespeeld en in de gele lijn waren Truus Buyssen en Nelly Vloet het beste paar met 59 59 procent, gevolgd door Thea Peters en Thea Lamers met 57.50 procent. De derde plaats was voor Jan Stiphout en Martien Verheyen met 56 procent. In de groene lijn was er een gedeelde eerste/tweede plaats voor Nelly Fre- derix met Ilse Tummers en Tonny van Ham met Jeanne Korsmit met 66.25 procent. Wilma Dik en Lei Vissers ein digden op de derde plaats met 57.92 procent. Ron van Gaal en Piet van Genugten waren een maat te groot voor Janny Jungslager met Ans van Hooft en Joan Hinssen met Luc Tijssen. Hun voor sprong bedroeg bijna 10 procent. In de rode lijn was de zege voor Adri de Klerk met Wim Vervuurt. Zij werden gevolgd door Miep Tepas met Ton van Jaarsveld en Jeanny Willemsen met Hans Koopman. In de kleine groene lijn tenslotte waren Netty Sloots met José van Esch deze keer de besten. Zij werden op korte afstand gevolgd door Adri Kock met Margriet Mater en Riecky Claessens met Mia van der Heiden. De eerste zitting van de zesde competitieronde is gespeeld in twee lijnen. In geel werden Theo Jakobs en Jan Stiphout eerste met 66,37 pro cent. Zijn werden op de voet gevolgd door Jacqueline van der Slik en Doke Verheijen met 66,07 procent, terwijl Wiel Stoffels en Carolina Wikkers met 65,48 procent als derde eindig den. In rood waren Henk van Ber gen en Marie Kersten de beste met 63,54 procent. De tweede plaats was met 62,08 procent voor Ger Janssen en |Mien Pijpers en de derde plaats ging naar Hans Koopman en Margriet Mater met 57,08 procent. Atletiek- en triatlonvereniging ATV Venray houdt op dinsdag 11 mei de jaarlijkse open atletiekavond voor personen met een verstandelijke beperking. De wedstrijd begint om 19.00 uur voor de G-atleten. Zij kun nen die avond deelnemen aan de 40-/100 meter sprint, verspringen, kogelstoten, bal-/speerwerpen en de 400 of 600 meter. Eenieder ontvangt een diploma met vermelding van de geleverde prestaties en er is elektro nisch tijdwaarneming. Aanmelden voor deelname kan tot zaterdag 8 mei via het KNAU inschrijfformulier of via e-mail info@atvvenray.nl. Tevens kan op de avond zelf worden inge schreven van 18.15 tot 18.45 uur bij het wedstrijdsecretariaat op de kunst stofatletiekbaan aan de Sportlaan van Sportpark De Wieën in Venray. Ver dere informatie is te vinden op www. atvvenray.nl. Jaarlijks nemen vele ver standelijk beperkten uit de gehele regio van verenigingen, scholen of instituten deel aan deze meerkamp die open staat voor iedereen. De groe pen worden verdeeld in leeftijden van onder en boven de zestien jaar. Ook de atleten van de G-groep van ATV Venray kunnen deelnemen. Dit jaar staat in het teken van de Special Olympics die op 5 en 6 juni worden gehouden in Noord-Limburg. Deze atletiekwedstrijd is een prima voorbe reiding. Tijdens de Samengestelde Wedstrijd (SWG) in Castenray is Marion Janssen uit Venray met haar paard Nureyev afgelopen zondag Limburgs kampi oen geworden in de klasse L. De zege had Janssen te danken aan een fout loos springconcours en een foutloze cross. In de wedstrijd eindigde zij als tweede achter Julia van Best uit Kaats heuvel. In de klasse L werd Sabine Franken uit Ysselsteyn met Zodiack Komende maand viert Rijdt met Beleid Meerlo dat het 75 jaar geleden is dat Jan Nab, Jan Kes- sels en Sjaak Hanraets de vereni ging oprichtten. Wat begon met hardrennen op de openbare weg tussen Meerlo en Oirlo, groeide uit tot één van de grootste ruiter- verenigingen uit de regio met een eigen manege en een 10 ha groot concoursterrein. Alles betaald uit eigen middelen en gebouwd door eigen leden. Het complete budget van Rijdt met Beleid Meerlo wordt elk jaar verdiend met één van de grootste ruiterevenementen in Nederland. Rijdt met Beleid houdt dit jaar op 11, 12 en 13 juni voor de 13e keer het Ruiterfestijn Meer- lo, waar zich meer dan 2500 com binaties uit binnen- en buitenland presenteren. Met haar 75-jarig jubileum is ruiter- vereniging Rijdt met Beleid vrijwel net zo oud als de Limburgse Ruitersport organisatie. Rijdt met Beleid begon in 1935, in een tijd dat paarden nog onmisbaar waren op het land. Wie een paard had, ging er meestal ook op zit ten. Zo ontstond dat boerenzonen op zondagmiddag op de openbare weg tussen Meerlo en Oirlo wedstrijdjes hardrennen hielden. Pas later kwamen het dressuurrijden (vanaf 1951) en de zogenaamde luxepaarden. Dankzij een vooruitstrevende dorpspastoor die zelf paardenliefhebber was, werd het paardrijden onder vrouwen vanaf 1960 niet meer als onkuis beschouwd. Eerst deden boerendochters mee, later ook burgermeisjes. In 1977 werd de ponyclub opgericht. Kinderen van ruiterliefhebbers kregen toen de kans van het ponyrijden te genieten Rijdt met Beleid kijkt terug op talrijke kam pioenstitels bij zowel de ponyclub als de grote ruiters. Successen die te dan ken zijn aan commandant Jan Custers, twaalfde en plaatsgenote Natascha Mennen met Unymphet achttiende. In de zwaarte klasse, Z paarden, ging de zege naar Renske Kroeze met Sunny Girl uit Bathmen voor Math Tie- lemans met Ulando uit Bladel. Bij de M paarden ging de winst naar Kelly Jefferson met Jeffersons Silvester uit Uddel. Annemiek Toorneman met die nog tot op de dag van vandaag dagelijks lesgeeft aan pony's en rui ters. De ruiterveteraan, die zelf al 58 jaar lid is van de vereniging, heeft bij meerdere leden aan drie generaties lesgegeven. Hoogtepunt was het acht tal uit 1975 dat Nederlands kampioen in de klasse zwaar werd. Goede herin neringen bewaren de oudere leden aan de tweedaagse NKB concoursen in Rossum en Losser. Tegenwoordig heeft Rijdt met Beleid 120 leden, van wie 50 actieve ponyruiters en 30 actieve ruiters. Naar eigen zeggen heeft Rijdt met Beleid zijn succes te danken aan de open cultuur en de "doe-maar- gewoon-mentaliteit". Iedereen is wel kom. Leden van het eerste uur zoals Jan Bovee, Jan Custers en Lei Wil lems zijn nog steeds lid. Sommigen al bijna 60 jaar. Ook hun kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinde ren komen veelvuldig op de ledenlijst voor. Hoofdsponsor van het grote Ruiterfestijn Meerlo ben je al voor 500 euro. Dat geeft aan dat Rijdt met Beleid er ook voor iedereen wil zijn. Het neemt niet weg dat ook in Meerlo de tijd niet heeft stilgestaan. De tijd dat alle ponyruiters met één vracht wagen en een zak boterhammen naar concoursen gingen om er de hele dag naar elkaars wedstrijden te kijken, is voorbij. Ook in Meerlo is de ruiter sport individualistischer geworden. Toch is de clubmentaliteit gebleven. Van 11 tot en met 13 juni viert Rijdt met Beleid Meerlo haar 75-jarig jubi leum. Een speciale commissie heeft daarvoor 500 oud- leden opgespoord. Op zaterdagavond is er een grote reünievond met een springwedstrijd, een Jump en Quad- wedstrijd voor leden en oud-leden en een receptie en feestavond. Hoogtepunt van de reünieavond is een demonstratie van het kampioensachttal uit 1975. Alle achttalleden van 35 jaar geleden zijn Zalerno uit Holten was de sterkste bij de B paarden. In die klasse werd Saskia Beerkens met World Jumper uit Merselo knap derde. Marion Jans sen uit Venray werd met First Class achtste, Joyce Francken met Jupiter, eveneens uit Venray, werd tiende en Claudia Enders met Romanov uit Castenray werd vijftiende. De zwaar- Lei Willems Nederlands kampioen bestgaand rijpaard. bereid om opnieuw een demonstra tie van hun "oude kunnen" te geven op trekpaarden uit de jaren '30, waar het toen allemaal mee begon. Lei Wil lems zal net als toen aan kop gaan, gevolgd door zijn zeven metgezellen, terwijl oud-commandant Jan Custers zijn oude en huidige rol weer zal vervullen. In Castenray is het Limburgs kam pioenschap samengestelde wedstrijd verreden. Dit hield in dat ruiters stre den om de eer in een wedstrijd waar bij eerst een dressuurproef gereden moest worden, daarna werd er een crossparcours afgelegd en tenslotte werd er ter afsluiting een springpar- cours verreden. Degene met de min ste strafpunten over deze drie onder delen mocht zich Limburgs kampioen noemen. Saskia Beerkens zette haar beste beentje voor en wist met haar paard World Jumper een derde plaats te bemachtigen. Petra van Dijck is met haar paard Zemendus naar een wed strijd in Mierlo geweest en wist in de klasse L twee keer foutloos rond te komen. Dit was uiteindelijk goed was voor een negende plaats. In Merselo is een wedstrijd sprin gen gehouden. Tamara Klaassen werd achtste met Atlantis in de klasse B en vierde met Zicorlien in de klasse L. Verder werd ze derde met Vencie in de klasse L. Verder is er een wedstrijd springen gehouden in Roggel. Tamara Klaassen werd hier eerste met Zicor- lien in de klasse L en tweede met Ven- cie in de klasse M. ste ponyrubriek Z werd gewonnen door Sophia Sleeman uit Ballo met haar pony Movie Star. Bij de M pony's ging de zege naar Emma Laarkamp uit Zuidschermer met Mirok, terwijl Joyce van de Kuilen uit Elst de beste was bij de L-pony's met Kreamh. In Castenray namen 386 ruiters en amazones deel aan deze samengestel de wedstrijd die bestond uit dressuur, springen en de crosscountry. De Nordic walkers kunnen elke woensdag aan de slag vanaf de par keerplaats bij het Schuitwater. Het Schuitwater ligt tussen Melderslo en Broekhuizen aan de Broekhuizerdijk. Aanvang 19.00 uur. Zaterdagen 8 en 15 mei Schadijker bossen in Meterik, start 9.00 uur vanaf parkeerplaats aan de Bergsteeg in Meterik. Het verder schema staat op www.peelrunners.nl. Iedereen is welkom dus kom gerust een keer mee doen. Uitslagen: Powerman Horst (5km, 22km, 2,8 km) Twan Keijsers, Horst 1:16:14 Oranjeloop Venlo. Vrouwen 45, 49, 10 km. Ardie van Halen, Kronenberg 1:02:51 Voorjaarsloop Beesel M rec. 5 km. Jos Thielen,Wanssum 22:27. Piet Aarts, Wanssum 23:12 M45 10 km. Cor Janssen, Horst 40:35 M55 10 km. Jan Peeters, Horst 37:04 M60 10 km. Wim Philipsen, Seve- num 48:41 Flexcompany Marathon van Altena. Irmgard Gijsen, Horst 4:24:54. Sraar Theeuwen, Meerlo 4:24:54 Trainingen: Dinsdag: baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur). Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwis selende bostraining van 16.00 tot 17.30 uur, verzamelen bij de parkeer plaats in de Schadijker Bossen. Agenda: 9 mei Visé Maas Marathon 9.00 uur 16 mei Nijmegen Mariekenloop 13.00 uur 21 mei Beegden Dwars door Beeg- den 19.30 uur Wedstrijduitslagen staan op www. peelrunners.nl. Marco Jans heeft in Venlo meege daan aan de Oranjeloop. In de catego rie ML49 liep hij de 10 kilometer in een tijd van 3932min. Uitslag Voorjaarsrun Beesel: 10 Kilometer. M45, 9. Martien Dupont 42.05min. M50, 1. Jack Niessen, 36.06min. VTRIM, 2. Suzanne van der Wijst, 48.28min. Trainingen: Baantraining maandag 18.30-20.00. CD junioren baantraining dinsdag 19.00-20.30 AB junioren baan woensdag 18.00-19.15 pupil len. Baantraining donderdag 19.00 20.30, looptraining baan zaterdag 10.00-11.15 pupillen. Baantraining zondag 10.00-11.30 AB jun senioren. Lopersgroepen/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00 20.30 uur. Donderdag atletiekbaan 18.30-19.30 uur NSG-atleten. Iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegenheid om oud papier, gebun deld of in dozen, te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Agenda: 11 mei NSG Sportavond Venray. Zie ook www.atvvenray.nl. Bianca Enders en Jeanine Huijbers hebben deelgenomen aan een wed strijd in Roggel. Beide amazones reden zich hierbij in de prijzen. Enders behaalde met haar paard Zolena in de klasse M1 dressuur de tweede prijs met 203 punten. Huijbers bracht haar paard Zinnya uit in de klasse M2 dres suur en dit leverde haar een tweede prijs op met 193 punten.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 19