Lintjes in Boxmeer Koninginnedag BEDRIJFSONGEVAL? mm CRISIS OOK Of KONmfflMlS? Advocaten VAN DER PUTT PEEL EN MAAS Donderdag 29 april 2010 - Pagina 5 In Venray zijn donderdag (vandaag) negen mensen koninklijk onderscheiden bij gelegenheid van de jaar lijkse lintjesregen. Allen zijn benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Gilissen reikte de onderschei dingen tijdens een feestelijke bijeenkomst uit in de raadszaal van het gemeentehuis. Mia Michels-Huijs (69) wordt door velen in haar directe omge ving omschreven als een zeer gemotiveerde en betrouwbare vrouw die zich met een groot verantwoordelijkheidsgevoel en plichtsbesef op diverse fronten inzet voor de gemeenschap in Ysselsteyn. Haar aandacht richt zich vooral op de minderbedeelde mensen in haar omgeving. Zo zet zij zet zich al meer dan vijftien jaar in voor de Zonnebloem. Michels verricht al jarenlang vrijwilligers werk op diverse gebieden. Sinds 1994 is ze secretaresse van de afdeling Peelbloem, onderdeel van Stichting De Zonnebloem regio Venray. In de periode van 1998 tot 2008 coördineerde ze tevens de vakantieweek van De Zon nebloem. Als secretaresse is ze ook al vijftien jaar verbonden aan het gemengd kerkelijk zangkoor Vivace, waarvan ze tevens koorlid is. Voorts is ze van 1977 tot 1990 actief geweest als secretaris van het kringbestuur van de Limburg se Vrouwen Bond (LVB) afdeling Venray en van de LVB Ysselsteyn. Ook in de parochiekerk van de H. Oda in Ysselsteyn is zij zeer actief. Leonie Cals (62) heeft zich gedu rende een lange periode in diverse functies op uiteenlopende terrei nen voor de gemeenschap in hoge mate verdienstelijk gemaakt. Van 1972 tot 1997 was zij bestuurslid bij de Mixed Hockey Club Venray en van 1996 tot 2005 was zij secre taris van de Venrayse Vrouwenraad. In deze hoedanigheid heeft Leonie Cals een belangrijke bijdrage gele- verd aan de ontwikkeling en de participatie van vrouwen in het algemeen en het bewustwordings proces van allochtone vrouwen in het bijzonder. Vanaf 1983 zet ze zich met veel passie en grote betrokkenheid in voor het behoud van monumenten in de gemeente Venray. Bij de plaatselijke monu mentencommissie was zij tot 2002 bestuurlijk actief, aanvankelijk als vicevoorzitter en laatstelijk als voorzitter. Momenteel is Leonie Cals ruim zeven jaar bestuurslid van de Stichting Venray Monu mentaal. Deze stichting is in 2002 voortgekomen uit een samenvoe ging van de monumentencom missie en de welstandscommis sie. Als bestuurslid is zij nauw betrokken bij het behoud van het monumentale erfgoed in Venray, de advisering inzake actualisatie van het monumentenbestand en de organisatie van de jaarlijkse Open Monumentendag in Venray. Daarnaast heeft Leonie Cals ook haar sporen verdiend op politiek terrein. Vanaf 2002 maakt zij bin nen de gemeente Venray deel uit van de raadscommissie Maatschap pelijke Diensten en van de raads commissie Stedelijk Beheer. Het algemeen belang heeft Leonie Cals behartigd gedurende een vierjarig lidmaatschap van de raad van de gemeente Venray. Met een groot verantwoordelijkheidsbesef en tomeloze inzet kwijt zij zich van haar taken. Harry Linskens (78) was in 1983 medeoprichter van de folkloristi sche dansgroep De Hakkespits. Hij heeft Pelerine en Toer opgericht, waarmee veel voordrachten wor den gehouden door heel Neder land over de Noord-Limburgse klederdracht. Veel oude gebruiken zijn door zijn toedoen bewaard gebleven. Hij is specialist op het gebied van de Noord-Limburgse klederdracht en vooral in het maken van schaalmodellen. Met zijn werk levert hij een bijdrage aan de samenleving door het bewaren van de volkscultuur. Zo organiseert hij exposities van zijn verzameling door heel Nederland, zorgt voor het restaureren van oude mutsen en kleren en schrijft artikelen voor diverse bladen (waaronder die van de Kostuum vereniging, Openluchtmuseum Arnhem, Limburgs Museum, Freu- lekeshuus Venray). Piet Kuijpers (64) was in het ver leden een aantal jaren bestuurslid van de Castenrayse fanfare Dorps klank en gedurende vijftien jaar collectant voor de Nierstichting in Castenray. Tevens was hij een aantal jaren als organist verbonden aan het Castenrayse Kinderkoor Cajeco. Zijn actuele verdiensten liggen voornamelijk op het muzi kale vlak en hebben betrekking op zijn bijna 50-jarige onafgebroken activiteit als organist, aanvanke lijk in de parochiekerk te Veulen en sinds 1972 in de H. Matthias Kerk in Castenray. Vanaf 1998 is hij ook als organist verbonden aan de parochiekerk te Wanssum. Niet alleen als organist is Kuijpers actief; hij geeft als dirigent ook leiding aan het koor van ouderen in Wanssum. Als waarnemend diri gent is hij tevens verbonden aan het dames- en herenkoor te Cas- tenray. Bij de Toneelgroep Vondel zet hij zich in als regisseur. Ook bij de groenploeg van de Katho lieke Bond voor Ouderen (KBO) Castenray zet hij zich in als vrijwil liger. In deze hoedanigheid onder houdt hij het openbare groen in de dorpskern en levert hiermee een belangrijke bijdrage aan de leefbaarheid van het dorp. Ben Kusters (67) zet zich al 27 jaar in als beheerder/bestuursvoor zitter van de Stichting Gemeen schapshuis Blitterswijck. Als beheerder is hij verantwoordelijk voor de bezetting en het onder houd van het gemeenschapshuis. In deze spilfunctie heeft Ben Kus- ters een grote bijdrage geleverd aan de leefbaarheid in het dorp. Daarnaast is hij nauw betrokken bij de parochiale kerk (RK Kerk Onze Lieve Vrouw Geboorte in Blitters- wijck). Hij was ruim 30 jaar lid van het kerkbestuur. Ook is hij actief lid van diverse muziekgezelschap pen die zowel lokaal als internati onaal concerten verzorgen, onder andere van Fanfare Moed en IJver, de blaaskapel en het reünieorkest van de Limburgse Jagers. De ontwikkeling die Handboog schutterij Ons Genoegen in de afgelopen meer dan 40 jaar heeft doorgemaakt is ontegenzeggelijk te danken aan de inzet van Jan Koonings (71). Naast zijn twin tigjarig bestuurslidmaatschap is hij al die jaren trainer, begeleider, stimulator en inspirator van de jeugdige sporters geweest. Door zijn deskundige inbreng heeft de vereniging naam en faam verwor ven op nationaal en internationaal gebied. Ons Genoegen heeft diver se sporters geleverd die deelgeno men hebben aan wereldkampioen schappen en Olympische Spelen of actief zijn in het team van Jong Oranje dan wel het Nederlands team. Hij wordt getypeerd als de spil binnen de vereniging, Ons Genoegen is Jan Koonings. Jan van de Pas (68) is al bijna 20 jaar zeer actief als vrijwilliger voor de gemeenschap van Yssel- steyn. Vanaf 1990 is hij secretaris/ penningmeester van de Stichting Jeugd Centrum Ysselsteyn. Mede door zijn inzet is het jeugdgebouw helemaal gerenoveerd. Voorts was hij van 1996 tot medio 2009 lid van het dagelijks bestuur van de Dorpsraad Ysselsteyn, waar hij van 1994 tot 2009 de functie van secretaris vervulde. In de periode van 2000-2006 maakte hij deel uit van het bestuur van muziekver eniging de Peelklank en zette zich daar in voor de jeugdopleidingen. Momenteel is hij nog als bestuurs lid verbonden aan KBO Ysselsteyn en de Jeu de boulesvereniging Ysselsteyn. Van de Pas heeft zich langdurig op een stimulerende en motiverende manier ingezet voor de samenleving in Ysselsteyn. Als gevolg van de gemeentelijke herindeling in Noord-Limburg hebben in november 2009 ver kiezingen van de gemeenteraad plaatsgevonden. Tot 4 januari van dit jaar is Ike Busser (56) onafge broken raadslid en fractievoorzit ter geweest van Samenwerking Venray. Na van 1994-2010 raadslid te zijn geweest in de gemeente Venray is Busser met ingang van 4 januari 2010 gekozen in het nieuwe college van deze gemeen te. Hij beheert als wethouder de portefeuilles Financiën, Beleid en beheer openbare ruimte, Hand having en integrale veiligheid, Herhuisvesting gemeentehuis, Bestuurlijke vernieuwing en Deregulering. Sieb Nijssen (68) is voorge dragen voor zijn bijzondere en langdurige verdiensten voor de bevolking van Ysselsteyn. Vanaf 1980 maakt hij deel uit van de dorpsraad en in 1990 trad hij als vicevoorzitter toe tot het dagelijks bestuur. In 1996 volgde zijn benoe ming tot voorzitter. Hij bekleedt diverse bestuursfuncties, waaron der het lidmaatschap van de Stich ting Sportraad Ysselsteyn, afge vaardigde in het bestuur van het Gemeenschapshuis Ysselsteyn en lid van de Stichting Lovinckplein. Van 2006 tot 2010 behartigde Nijs- sen als raadslid van de gemeente Venray het algemeen belang en zette zich ook in voor de leefbaar heid in Ysselsteyn. Dit wordt door hem bevorderd door het bekleden van diverse (bestuurs)functies bij uiteenlopende belangenorga nisaties binnen deze dorpskern. In Ysselsteyn en in Venray staat Nijssen bekend als iemand die zich met veel eigen initiatief op een stimulerende en initiërende wijze inzet voor het belang en het welzijn van de inwoners van Ysselsteyn. Reportage op www.peelenmaastv.nl De bouw van het cremato rium op begraafplaats Bosch huizen aan de Spurterdijk in Oostrum is in volle gang. Vrachtwagens rijden af en aan, bouwvakkers zijn druk in de weer op het terrein. De impo sante nieuwbouw gaat onder meer bestaan uit ontvangst ruimtes, familiekamers, con doleanceruimtes, kantoren en een uitvaartcentrum. Peel en Maas (TV) legde toekomstig locatiemanager Elly Swinkels enkele vragen voor. Hoe verlopen de werkzaamhe den? "Op dit moment goed, maar je zult begrijpen dat we door de strenge vorst acht weken achterstand heb ben opgelopen. We doen er echter alles aan om die achterstand zo snel mogelijk in te halen." Het crematorium krijgt ook een uitvaartlounge. Wat moet ik me daarbij voorstellen? "Enerzijds is die bedoeld voor de bezoekers van de begraafplaats. Die kunnen in de lounge, bijvoor beeld op een zondagmiddag of op herdenkingsmiddagen, zoals Aller heiligen en Allerzielen, van een kopje koffie genieten. Anderzijds is het de bedoeling dat mensen die te vroeg zijn voor een afscheidsdienst in de lounge van een kopje koffie kunnen genieten. Dat kan ook voor of na een avondwake, de ruimte is dus eigenlijk multifunctioneel inzetbaar." Wanneer is de officiële ope ning? "De officiële opening zal in het najaar plaatsvinden, dat zal wel december worden. Op 1 juni is de eerste steenlegging, voor geno digden. Op 5 juni doen we met de aannemer mee met de Dag van de Bouw. Daar gaan Dela en de aan nemer samen een hele dag van maken en dan zijn alle mensen tussen 10.00 en 17.00 uur van harte welkom om een kijkje in het gebouw te komen nemen." Ben je er trots op dat Venray binnenkort zijn eigen cremato rium heeft? "We zijn ontzettend trots. Mijn zus (Gerrie, red.) en ik zijn er al zeven jaar mee bezig. We heel erg blij dat het initiatief door Dela is gehono reerd en dat we eindelijk aan de gang kunnen. Ik weet dat het bij de bevolking van Venray ook ontzet tend speelt. Er gaat geen dag voor- bij dat mijn moeder, mijn zus of ik bij de slager, de bakker of de super markt de vraag krijgen: 'Hoe is het ermee? Wanneer gaat het crema torium open?' Dat zal dus aan het De werkzaamheden aan het crematorium zijn momenteel in volle gang. eind van dit jaar gaan gebeuren." Nelly Adam uit Maashees is donderdag benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Ze kreeg de versierselen door burgemeester Van Soest van de gemeente Boxmeer in het gemeentehuis opgespeld. Uit Overloon werden onderschei den Piet Jeuken en Jeanne Willems-Vloet. Ook zij werden benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Nelly Adam is al jaren nauw ver bonden aan het dorpsblad Globaal in Vierlingsbeek, collecteert voor de actie Kerkbalans en is al vanaf 1984 een zeer actief secretaris van de Damesgymclub van Vier lingsbeek. Piet Jeuken zet zich al jaren in voor voetbalclub SSS'18, het dorpsblad Ons Eigen Erf, de Stichting Herdenking Slag om Overloon en het gemeenschaps huis in Overloon. Jeanne Willems is in verschil lende functies actief voor de paro chie. Zij was medeorganisator van de Oranjefeesten, de sinterklaas feesten en de boerenbruiloft. Ze is tevens vrijwilligster in Huize Loon en collecteert voor verschillende instellingen. Ook is ze vrijwillig ster bij de Vereniging Palliatieve Terminale Zorg, afdeling Land van Cuijk. Koninginnedag in Blitterswijck Ook dit jaar wordt er weer Koninginnedag gevierd in Blitters- wijck. Tijdens de optocht onder leiding van het St. Antonius Abt gilde en muziekvereniging Moed en IJver laten de kinderen van de lagere school hun versierde fietsen zien. Bij huize Katelaan aan de Langstraat pakken acht gildebroeders voor de 21e maal de meiboom op om hem vervol gens mee te dragen naar het plein, de plek waar de boom geplaatst wordt. Daarna wordt ook bekend gemaakt wie de mooist versierde fiets heeft per leeftijdscategorie. vervolgens begint de spellenmid- dag voor de kleintjes. Verder is er deze middag een optreden van Loco Duo met Nederlandstalige feestmuziek. Ook staat er voor de kleintjes een luchtkussen. www Drie lintjes in Meerlo Arnold Jacobs (69), Jan Mooren (74) en Annie Peelen- Lemmen (67) uit Meerlo zijn donderdag in het gemeente huis van Horst benoemd tot lid in de Orde van Oranje- Nassau. Arnold Jacobs is sinds 1991 secretaris-penningmeester van de Stichting Kruisen en Kapellen in de (voormalige) gemeente Meer- lo-Wanssum. Deze stichting houdt zich bezig met de restauratie en het onderhoud van kruisen en kapellen in het werkgebied. Sinds 1995 is hij tevens medeoprichter en secretaris-penningmeester van Heemkundevereniging Meerlo- Wanssum. De heemkundevereni- ging houdt zich bezig met het verzamelen, bestuderen en ver spreiden van de kennis over Meer- lo-Wanssum in het verleden en in het heden. Jacobs is de bibli othecaris en vraagbaak voor alle externe vragen. Ook verzorgt hij het kwartaalblad voor de leden en is hij medescribent. Ook is hij de initiatiefnemer, bedenker en uit voerder van fiets- en wandelroutes in de zes dorpen van de voorma lige gemeente Meerlo-Wanssum. Bovendien is Arnold Jacobs sinds 1998 actief als secretaris van de parochie H. Joannes de Doper Meerlo en sinds 1999 secretaris van het parochiecluster Meerlo- Tienray-Swolgen. Verder heeft hij alle gegevens die beschikbaar waren gedigitaliseerd, onder meer de ledenadministratie, de kerkho fadministratie, de administratie voor misintenties en de dopelin- genlijst. Hij heeft toezicht op het beheer en gebruik van het kerkge bouw in Meerlo en regelt vrijwilli gers bij alle extra activiteiten. Ook organiseert hij de jaarlijkse vrijwil- ligersavond. Jan Mooren was van 1978 tot 2001 bestuurslid van Fanfare Een dracht Meerlo. Daarnaast is hij de beheerder van muziekzaal De Speulplaats, waar de fanfare repe teert. In 2001 werd hij benoemd tot erelid van de fanfare. Tevens is Jan Mooren sinds 1983 voorzitter van Jagersvereniging St. Johannes in Meerlo en was hij van 1995 tot 2001 penningmeester-secretaris van Stichting 't Meerlo's Klokje. 't Meerlo's Klokje is het lokale nieuwsblad voor het dorp Meerlo. Vanaf 2003 is hij lid van de muziek- commissie van het Seniorenorkest Horst aan de Maas. Daarnaast is hij belast met de organisatie van de jaarlijkse feestavond. Jan Mooren was in 1949 bovendien medeop richter van het blaasorkest Rut- bach-Kapel Meerlo. Annie Peelen-Lemmen is zelf standig agrariër in een maatschap. Daarnaast was ze van 1983 tot 1998 voorzitter van de Vrouwen beweging Meerlo en is ze vanaf 1990 actief lid en sinds 1998 bestuurslid van het CDA-afdeling Meerlo. Ze was van 1990 tot 2006 lid van de adviescommissie Leef baarheid en Welzijn. In de periode 1990- 1995 was ze tevens actief betrokken bij de organisatie van diverse activiteiten voor Buurtver eniging de Dorpbroekstraat. Vanaf 1999 is ze lid van het kerkbestuur van de parochie H. Joannes de Doper Meerlo. Ze regelt voor de parochie onder meer de vastenac tie en is bovendien de coördinator van diverse collectes voor goede doelen in het dorp. Te hard De politie heeft zondagmiddag het rijbewijs van een 58-jarige inwoner van Vredepeel ingevor derd nadat hij op de Gemertseweg in Oploo veel te hard reed. De man reed op zijn motor met een snelheid van 140 km/uur, terwijl 80 km/uur op de Gemertseweg is toegestaan. Ook Venray viert Koningin nedag op 30 april. Er zijn weer tal van activiteiten georgani seerd onder leiding van het Oranjecomité Venray. Van 10.00 uur tot 12.30 uur wordt op het Hensenius- en het Schouwburgplein de kindermarkt gehouden voor kinderen jonger dan 12 jaar. Wie de toren van de Grote Kerk wil beklimmen, kan dat doen van 14.00 tot 16.00 uur. Op het Schouwburgplein wordt van 13.30-17.00 uur een muziek- en dansspektakel gehouden met optredens van Flavour, de Bruce Dance Factory en de leerlingen van dansstudio Paul Janssen. In het centrum wordt 's middags muziek gemaakt door tal van muziekge zelschappen, zoals Oktet Nog en de joekskapel Rats d'r Naeve. Ook dit jaar wordt in Beukenrode, van 14.00-16.00 uur, met allerlei acti viteiten op een gezellige manier uiting gegeven aan Koningin nedag. Het is mogelijk om vanaf de Grote Markt met de huifkar gratis naar Beukenrode toe te rei zen. Op de Grote Markt is tussen 14.00 en 17.00 uur een optreden van dansschool Jeanne Janssen. De sportbraderie start om 14.00 uur op het Henseniusplein. Deze braderie wordt op touw gezet door het Sportplatform Venray in samenwerking met sportconsulent Marloes Faesen, het Oranje Comité en verschillende sportverenigin gen. Vanaf 14.00 uur staat het Hen- seniusplein in het teken van de sport. Er zijn allerlei spectaculaire shows, maar belangstellenden kun nen ook zelf actief meedoen aan verschillende sporten. Rondom de demo's staan kraam pjes waar mensen informatie kun nen krijgen over korfbal, tennis, gymnastiek/ turnen, taekwondo, judo, dansen, soft,- en honkbal, jeu- de-boules., handbal, badminton, zwemmen, autocross, motorcross en de Special Olympics. Naast een actieve deelname aan de demo's kunnen alle kinderen en hun ouders de gehele middag meedoen aan sumoworstelen, jeu- de-boules en echte crossauto's en motoren bekijken. Daarnaast kan iedereen genieten van de leuke muziek en een lekker ijsje. Voor meer informatie over de sport- braderie kan contact op worden genomen met Marloes Faesen: m.faesen@synthese.nl.Traditioneel wordt ook deze Koninginnedag in de Witte Hoeve besloten door de Koninginnebridgedrive, die om 19.30 uur begint. PROGRAMMA 09.45 uur: herauten te paard kon digen bij het gemeentehuis de feestdag aan; 09.45-11.30 uur: feestelijke ont vangst in het raadhuis voor gede coreerden en genodigden; 10.00-12.30 uur: kinderrommel markt op het Schouwburg- en Henseniusplein (alléén voor kin deren tot 12 jaar); 09.00-13.30 uur: kinderschminken op het Schouwburgplein; 11.30-11.45 uur: aubade voor de gedecoreerden, voor het bordes van het raadhuis door Koninklijke Harmonie Euterpe; 12.15-13.15 uur: concert Jeugdhar- monie Euterpe bij schouwburg; 13.30-17.00 uur: muziek- en dans- spektakel op het Schouwburgplein met Flavour, Bruce dance Factory en dansstudio Paul Janssen; vanaf 13.30 uur: diverse muziek gezelschappen in het centrum, waaronder Oktet Nog en enkele joekskapellen; 14.00-16.00 uur: torenbeklimming Grote Kerk; 14.00-16.00 uur: Koninginnedag- feest op Beukenrode, met onder meer kinderspelen, kinderschmin- ken en optreden van Jeanny van Vegchel en de Vagebonden; 14.00-16.00 uur: huifkartochten tussen Centrum en Beukenrode; 14.00-17.00 uur: dansgroep Jeanne Janssen op Grote Markt; 14.00-17.30 uur: sportbraderie op Henseniusplein met sportdemon- straties; Programma sportbraderie: 14.00 - 14.20: opening dansshow (dansvereniging Peeldancers); 14.20 - 15.30: show vechtsporten: taekwondo, capoeira, judo; 15.30 - 15.55: demo gymnastiek (St. Christoffel); 15.55 - 16.00: dansshow van dans- vereniging De Peeldancers (solo); 16.00 - 16.10: pauze; 16.10 - 16.40: straatvoetbal: show door Nelson de Kok; 16.40 - 17.10: demo speedbad- minton. 19.30-23.30 uur: Koninginne- bridgedrive in De Witte Hoeve. De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. PC.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Putt Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl Negen lintjes in Venray Crematorium Boschhuizen eind 2010 open

Peel en Maas | 2010 | | pagina 28