WOLFF Peter Nellen H mister KOOL's Versfmys.com T 0900 - 8600 "Vrijwilligers Brukske behouden" mnm SCHOENEN Al uw vers in één muisklik! 'i/fo&no&irfrv 'A Bandoetere En verder: Kofferprijs valt in Blitterswijck Venray wint van Schijndel Diamanten bruidspaar in Oostrum Rongen dé specialist: Voor tegels, sanitair en kapsalon schoonheidssalon pedicure make up nagel styling pruiken tel 0478 516 708 JEANS MODE CASUALS Hippe sportieve voor onder de jeans nu 39,95 Moederdagbrunch Janssen Nieuwe eigenaar Harry Maessen heeft grootse plannen met oude melkfabriek De Venrayse ondernemer Harry Maessen is sinds kort eigenaar van een groot deel van de oude melkfabriek in Leunen. Hij heeft grootse plan nen. Als het aan Maessen ligt worden de verouderde gebou wen - met uitzondering van de dierenkliniek - gesloopt. Er komt een bedrijfsverzamel gebouw, met onder meer een keukencentrum, kantoren en mogelijk een restaurant. De gemeente reageert in eer ste instantie positief. Alhoewel niet alle activiteiten passen op dit kleinschalige bedrijventerrein aan de Leunseweg. Zo hoort een keukencentrum eigenlijk thuis op De Brier, dat juist bestemd is voor detailhandel in woninginrichting. Harry Maessen moet zijn plannen nog verder uitwerken voordat de gemeente het licht op groen zet. De vraag is ook of er wel behoefte is aan nieuwe kantoor ruimtes in Venray. Dat zal Maes- sen moeten aantonen met een marktonderzoek. De gemeente wil te veel concurrentie en leeg stand van kantoorpanden voorko men. De vorige eigenaar heeft in 2007 al een schetsplan ingediend, dat kwam nooit van de grond. De gemeente is blij met iedere opwaardering van de oude Cam- pina-zuivelfabriek en het omlig gende terrein. De hoge gemetsel de schoorsteen is als blikvanger overgebleven. Daarnaast ligt op de hoek met de Zuivelweg een karakteristiek huis, de voormalige directeurswoning op Leunseweg 24. Dit pand blijft behouden. In de driehoek Zuivelweg-Leunseweg- Deurneseweg is de Boerenbond de grootste onderneming. Daar naast zijn er nog enkele autorepa ratiebedrijven, een isolatiebedrijf en een slijperij gevestigd. In het zuidelijke deel van de melkfabriek is sinds een paar jaar een dierenartsenpraktijk geves tigd. Dit gebouw is eigendom van Van Soest en het is mooi opge knapt. Dat kan niet gezegd wor den van de rest van het fabrieks pand dat grotendeels leegstaat. Vooral aan de noordkant, langs de Deurneseweg, is het een rom meltje. De overblijfselen van de brand zijn nog zichtbaar en er is een buitenopslag van twee dehands auto's. Maessen wil het huurcontract met de autohande laar opzeggen, zodat ook dit deel onder de slopershamer valt. De dorpsraad heeft al eerder gevraagd om een opwaardering van deze entree van Leunen Het plan van Maessen omvat een bedrijfsver zamelgebouw van vier of vijf bouwlagen. Het is bestemd voor kantoren en bedrijven, die onder deel uitmaken van een bouwad- viescentrum. Daarnaast wordt gedacht aan een restaurant en een kookstudio. Het kruispunt van de Leun- seweg met de Deurneseweg is van de belangrijkste entrees van Venray. Aan de overzijde van de kruising zijn ook plannen in ont wikkeling (Wieënhof), die een flinke opwaardering voor dit pro minente gebied betekenen. De gemeente vindt het terrein van de oude melkfabriek lelijk. De gebou wen hebben weinig uitstraling en de stalling van tweedehands auto's versterkt het negatieve beeld. 'Een herontwikkeling is dan ook toe te juichen', vinden B en W, die uitgaan van nieuwbouw in drie bouwlagen. Op de hoek met de Deurneseweg is mogelijk een gebouw van vier verdiepingen toegestaan. In het talud van de Deurneseweg staan forse bomen. LEES VERDER OP PAGINA 3. duur vlot zaam reinigen %lt WCM/hr. T (0478) 569 750 misterkools.nl TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN MARTIN GAUS HONDENSCHOOL VENRAY start iedere week puppy-stuif-in www.martingausvenray.nl Honderdeenendertigste jaargang - week 16 - donderdag 22 april 2010 Bea Wethouder Twan Jansen: "Uitstel dodelijk voor enthousiasme in wijk" Wethouder Twan Jansen (PvdA) wil maandag in de commissie Stedelijk Beheer direct een misverstand over de brede school in Brukske uit de weg ruimen. "Niet Wonen Ven- ray, maar de gemeente heeft de regie. Want de grond is van ons. Er is een verkeerde indruk gewekt", zegt Jansen. In de raadsbijeenkomst van 1 april laat René de Weijer weten dat Wonen Venray de voortrekkers rol wil overnemen. Ook Jansen is niet blij met de opstelling van de woningcorporatie, die alleen mee werkt aan variant 1. "Ongelukkig en arrogant", oordeelt de wethou der. Op 11 mei valt de beslissing in de gemeenteraad. De politiek is momenteel huiverig om het col lege te volgen en voor variant 1 te kiezen. Want het wijkplatform en wijkcentrum De Kiosk zijn tegen. De twee kiezen voor variant 3, met behoud van de gymzalen en De Kiosk. Het wijkcentrum floreert en heeft ruim voldoende vrijwilli gers. De vrees is dat zij afhaken als de gemeenteraad variant 1 erdoor drukt. Het wijkcentrum verliest dan zijn zelfstandigheid en gaat op in de brede school. Het is Twan Jansen er alles aan gelegen de vrijwilligers bin nen boord te houden. "Nu is het goed voor elkaar. Dat moeten we koesteren en behouden. De vrij willigers moeten we maximaal overzetten naar de nieuwe situ- atie", hoopt Jansen, die desnoods een compromis wil doen aan het gebouw. "Dan komt er midden in de brede school een muur met slechts één deur. De ene kant is voor onderwijs en zorg. En aan de andere kant komt het wijkcen trum. Alhoewel dit niet mijn voor keur heeft." Jansen doet maandag een beroep op de fracties om op 11 mei de knoop door te hakken. "Want opnieuw uitstel is dodelijk voor het enthousiasme in de wijk. Dan haakt de laatste gemotiveerde af." De wethouder noemt het een 'groot succes' dat tweehonderd wijkbewoners op de vier bijeen komsten zijn afgekomen. Van hen hebben er 133 de enquête inge vuld. "De sociale cohesie is nu eenmaal heel beperkt in Brukske. Vooral de bewoners in de binnen ring blijven anoniem. We moeten de mensen, die wel zijn geweest, op de knieën danken." Jansen noemt variant 1 de meeste kansrijke. Het Onderne mend Gezelschap Brukske kiest er in meerderheid voor en uit de enquête blijkt dat 69 procent van de bewoners eveneens de voor keur heeft voor deze variant. Het wijkplatform legt zich neer bij de keuze van de gemeenteraad, zo laat bestuurslid Wim Beks eerder weten. "Heel sportief", vindt Jan sen. "Het wijkplatform gaat voor het behoud van de vrijwilligers." De wethouder meent dat de par tijen helemaal niet zo lijnrecht tegenover elkaar staan. "Iedereen streeft toch hetzelfde doel na." Jansen meldt dat er buiten Wonen Venray vooralsnog geen andere partij in beeld is om de rol van de woningstichting over te nemen. "Wonen Venray is de mees te natuurlijke partner. De woning corporatie heeft ervaring en werkt in hetzelfde gebied. Maar de rol van Wonen Venray is niet cruci aal. Het kan ook een andere partij zijn." De wethouder is geen voor stander van de brede school op het terrein van De Flierefluit. Dit is variant 3, waarmee het CDA nog schermt. "Dan komt er versnippe ring. Bovendien is dat terrein las tiger bereikbaar voor de mensen van buiten de wijk. Het beste is het wijkcentrum, de school en de zorg onder één dak samen te bren gen, centraal aan het plein." Ik ben een beetje argwanend de laatste dagen. Ik vertrouw het niet. Wat niet? Dat iedereen zo poeslief tegen me doet! Mijn vrouw legde deze week een extra dikke plak worst op mijn broodje, gaf me een oranje slag roomgebak mee naar het werk en ik kreeg zelfs een ferme kus op mijn mond, 's morgens om 7.00 uur! Ietwat verdwaasd stap te ik vervolgens in mijn autootje, om de kinderen naar school te brengen. En die koters deden ook al zo vreemd en hielden hun mond stokstijf dicht. "Nee pap, we mogen niks zeggen van de koningin." Ook mijn moeder, nor maal gesproken de loslippigste van onze familie, houdt haar klep gesloten. Wat zou er toch aan de hand zijn, waarom al dat geheim zinnig gedoe? Natuurlijk, ik heb een vermoeden. Het is niet voor niks dat ik de laatste dagen steeds als eerste bij de brievenbus ben om te kijken of er al een te vroeg geposte brief met een oranje randje is afgeleverd door de gemeente Venray. Ach, ik wacht alle heisa maar rustig af, heb mijn speech al vijf jaar klaarlig gen en vraag me alleen af: word ik volgende week voor al mijn verdiensten tot lid of toch tot rid der in de Orde van Oranje-Nassau gekroond? Wat ik tijdens die bij eenkomst ga zeggen? Nou, ik zit te denken aan zoiets als: "Nee, ik hoef dat lintje niet. Zolang men sen als Danny de Munck en Frans Bauer op basis van werkelijk niets worden geridderd, is de beteke nis ervan gedevalueerd tot een folkloristische aangelegenheid. Al die geldverslindende onzin. Het wordt tijd dat het lintjesgedoe en het koninklijk huis afgeschaft worden. Sprookjes passen niet meer in deze tijd." Of ik dat echt ga zeggen? Natuurlijk niet! Ik hou van Bea, van Willempie en vooral van Max! Als het 30 april is, dan sta ik tussen die drommen mensen met oranje vlaggetjes te zwaaien naar Bea met die grote hoed en die schattige kleine prinsessen. En als je dan met je vlaggetje staat te wapperen, vergeet dan niet, ze zijn dol op ons. Echt waar! Leve het koningshuis! Reportage op www.peelenmaastv.nl Wat een feest zaterdag op de pleinen in het centrum van Venray! Een stralend zonnetje had zeker duizend mensen naar het Schouwburg- en Henseni- usplein getrokken om daar de heropening van de vernieuwde pleinen en de opening van de millenniumfontein bij te wonen. Daarvoor was op het Hense- niusplein ook nog het nieuwe Henscheniusbeeld onthuld, een creatie van kunstenaar Sten Lint zen en een initiatief van Vaat'69. Deze week was een uitgebreid verslag van alle festiviteiten te zien in de uitzending van Peel en Maas TV. Heeft u deze uitzending gemist? Kijk dan op de website www.peelenmaastv.nl. Kunst Cultuur 8-9 Gemeentelijke mededelingen 15-16 Sport 14-20 Kerkelijke diensten 22 Hannes Donderdag 22 april 19.00 uur t/m vrijdag 17.00 uur (herhaling om de twee uur) Documentaire Straatkinderen van Rio Zaterdag 24 april 19.00 uur t/m zondag 23.00 uur (herhaling om het uur) Crematorium Venray Dinsdag 27 april 19.00 uur t/m woensdag 18.00 uur (herhaling om het uur) Uitwisseling jeugdorkest Euterpe Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 FRANK WALDER PROMOTIEDAGEN BlERMANN - VAN DEN EIJNDEN, keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeiinden.keurslager.nl Dit jaar bestaan wij 25 jaar. Kom langs voor speciale acties! TegelsSanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken en! 22 Venray (0478) 55 04 10 rongenvof.nl Maasheseweg BDa Venray Tel. D47B-51 1 466 www.asteria.nl www.wolffjeansvenray.nl ven ray De Bleek 62/64 Venray Tel. 0478-582628 Droomkeukens voor een eerlijke prijs De Hulst 9a, Oostrum-Venray T 0478 - 56 93 28 www.peternellenkeukens.nl 9 mei vanaf 11.00 uur Dans Partycentrum www.dansenenfeesten.nl Tel. 0478-510500 Raadhuisstraat 6 5801 MA Venray 'Restaurant, kantoren en keukencentrum' T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl W www.keutenvanloon.nl jw werk. duurder! Sprankelende opening! EN MAAS Frequentie: 480.00 Kanaal: 22+ (analoge pakket) *Vanaf een verkoopwaarde van 99,95 euro. Deze actie is alleen geldig in de aangegeven periode, zolang de voorraad strekt. berden Van donderdag 22 april tot en met zaterdag 24 april 2010 ontvangt u gratis bij ons deze trendy shopping bag bij een aankoop* uit onze Frank Walder-collectie! KEURSLAGER

Peel en Maas | 2010 | | pagina 1