H BT Techneut zijn op donderdag en vrijdag! Zaterdag 13 maart 2010 - 11.00 tot 16.00 uur www.kiestechniek.nl Blitta koppelt ervaring aan innovatie, al 130 jaar lang! Kies Techniek weer van start voor basisscholen I Blitta BV VenrAY i www.autovenray.nl PEEL EN MAAS Kies Techniek 2010 Locatie: Maasheseweg 77 Venray - De opvallende gevel van het bedrijf Blitta BV aan de Maasheseweg kent ie dereen, maar wat gaat er achter die gevel schuil? 'Iets met ramen' is ongeveer wat de meeste Venraynaren nog wel weten, maar er schuilt vast meer achter Blitta. Om dat te laten zien, is Blitta dit jaar gastbedrijf van Kies Techniek Venray. Directeur Peter Hanen vertelt waarom dit belangrijk is: "Het geeft ons de gelegenheid om Venray te laten zien, wat Blitta zoal in huis heeft. Nadat we vorig jaar onze nieuwe productiehal werd opgeleverd, leek ons dit een goed moment om de deuren te openen". Opleiden voor de techniek Voorzichtig vertrouwen in de toekomst Kies Techniek staat weer voor de deur. Deze jaarlijks terugkerende manifestatie in Venray is een showcase van wat er in de regio aan techniek gedaan wordt. Be langrijkste doelgroep is de basisschool- jeugd, in het bijzonder de groepen 8. Zij doen namelijk actief mee aan de Doe- Dagen op donderdag 11 en vrijdag 12 maart. Bovendien zijn zij al weken bezig met het ontwerpen van hun 'droomhuis': het thema van Kies Techniek is namelijk 'Techniek, je kunt er niet buiten'. Donderdag 11 maart 2010 - Pagina 9 KIES TECHNIEK 2010 Venrays bedrijf maakt complexe gevelconstructies op maat Kies Techniek heeft zich altijd mogen verheu gen in de steun van Blitta, dat vanaf het begin als deelnemend bedrijf betrokken is geweest. Peter Hanen: "Toen onze hal vorig jaar gereed kwam, leek het ons een goed idee om dit jaar de deuren tijdens Kies Techniek te openen. Daarnaast blijkt wel uit onze betrokkenheid met de manifestatie, dat we ook het idee achter Kies Techniek een warm hart toedragen: het interes seren van de Venrayse jeugd voor de technische beroepen. Als technisch bedrijf heeft Blitta na tuurlijk ook een veelheid aan technische beroe pen in huis, dus dat past precies in de opzet van Kies Techniek." Het idee achter Kies Techniek spreekt Blitta echter ook aan op een ander gebied: opleidingen. Blitta is als technisch bedrijf zeer actief in het opleiden van mensen, jong en oud. "We zijn op diverse fronten bezig. We werken samen met het Raaylandcollege, waar inmiddels de tweede groep van start is gegaan: een groep jongeren doet een project 'voor ons'. Zij ontwerpen een gevelconstructie, waarbij ze praktisch aan de slag gaan met de afmetingen, met hoe het gemonteerd moet worden, of met de methode van transport. Hiermee laten we én iets zien van onze specifieke producten én we geven de leerlingen de gelegenheid om zelf met 'ons vak' aan de slag te gaan." Blitta besteedt echter niet alleen aandacht aan toekomstige techneuten. Ook de huidige medewerkers van het bedrijf, zowel jongere medewerkers als de ervaren krachten, krijgen de kans zich verder te scholen. Sinds vorig jaar volgen 20 medewerkers een interne BBL- opleiding. "We vinden het belangrijk, dat onze productiemedewerkers het hele scala aan technieken en processen kennen. Dat wil niet zeggen, dat ze alle werkzaamheden moeten beheersen, maar wel dat ze er vanaf weten. We maken iets meer dan 'ramen en kozijnen' en willen, dat onze medewerkers daar de achtergronden van kennen. Op die manier zijn ze ook beter in staat om hun eigen, specifieke werkzaamheden in het juiste perspectief te plaatsen. En dit zorgt meteen voor een extra stukje betrokkenheid bij het betreffende project." Die betrokkenheid zit wel goed bij Blitta, reden ook dat het bedrijf zich mag verheugen in de aandacht van bouwbedrijven en architecten. "Blitta is een referentiebedrijf: we maken een product, dat in het oog springt. Als een architect een bepaald estethisch idee heeft voor een gebouw en hij komt er niet uit, hoe hij het moet verwezenlijken, dan belt hij ons. Elk project is uniek, omdat we elke keer een oplossing moeten zoeken voor wat de architect voor ogen staat of voor een krapper budget dan verwacht. Die flexibiliteit is bij Blitta aanwezig en is essentieel om projecten gedaan te krijgen. Opdrachtgevers komen daarom ook als eerste partner naar ons toe." Dit vertrouwen dat opdrachtgevers hebben in Blitta, zal het bedrijf ongetwijfeld door de huidige mindere periode heen helpen. "Hoewel we momenteel nog niets merken van de krapte I blitta op de markt (we werken nu aan projecten die enkele jaren geleden al zijn ingezet), is het momenteel wel een slappe tijd. Er wordt minder geïnvesteerd in nieuw vastgoed en daar zal Blitta ook iets van merken. Aan de andere kant denk ik, dat Blitta een dermate toegevoegde waarde levert en op dusdanige manier de markt benadert, dat we deze periode goed door zullen komen." Op zaterdag 13 maart kan iedereen zich vergewissen van de mooie projecten die Blitta realiseert en de interessante technieken, die binnen het bedrijf worden uitgevoerd. Blitta is al ruim 130 jaar sterk gericht op innovatie. Zowel in materiaalgebruik en toepassing van technieken als in de manier van werken. Het bedrijf is in de bouw voorloper in het industrieel ontwikkelen en produceren van complexe gevelconstructies en in de afstemming daarvan op de bouwlogistiek. Dat laatste is met name bij omvangrijke en complexe werken van groot belang en krijgt dan ook extra aandacht. Blitta presenteert zich dan vooral ook als co-maker. In de rol van co maker neemt Blitta graag zijn verantwoordelijkheid met betrekking tot techniek, realisatie en financiën. Ook daarom krijgt het regelmatig de vraag bij de ontwikkeling het voortouw te nemen. Juist ook als het gaat om complexe en prestigieuze projecten. Ontwikkelaars en engineers van Blitta functioneren uitstekend in breed samengestelde ontwikkelteams. Altijd dragen ze - binnen de esthetiek van het architectonisch ontwerp - verrassende, praktische en duurzame oplossingen aan. Op de foto rechts een impressie van een nieuw project voor het ROC in Leiden. Ontwerpwedstrijd en actieve Doe-Dagen In groepjes van drie of vier werken ze onder schooltijd aan het ontwerp van hun droomhuis, bepalen ze het materiaalgebruik en zetten het ontwerp vervolgens zélf in elkaar (zonder hulp van handige ouders of leerkrachten uiteraard). Per school wordt uiteindelijk één ontwerp in gezonden naar Kies Techniek en tentoongesteld tijdens de traditionele Kies Techniek Doe-Da- gen. Een vakkundige jury zal uiteindelijk het beste en mooiste ontwerp kiezen. Voor de win nende klas betekent dat een klassikale (en aan techniek gerelateerde) prijs én een prijs voor de makers van het ontwerp. Tijdens de eerder genoemde Doe-Dagen op donderdag 11 en vrijdag 12 maart leven de leer lingen van groep 8 zich uit in allerhande techni sche hoogstandjes. Vertegenwoordigers uit de Bouw, de Installatietechniek, Electrotechniek, Metaaltechniek, Voertuigentechniek, Transport en Logistiek en ICT en Telecommunicatie staan klaar om de jeugd de fijne kneepjes bij te bren gen. De leerlingen krijgen de gelegenheid zich voor één dag een heuse 'techneut' te wanen: ze maken een transistor, bouwen een dak, ze leren de beginselen van het frezen en ga zo maar door. Voor de leerlingen een intensieve, maar ook erg leuke en leerzame dag. De ervaring leert dat de organisatie vaak tot na sluitingstijd de kinderen nog moet verwittigen dat het voorbij is. Kies Techniek te gast bij Norbert Dentressangle Logistics De Doe-Dagen vinden dit jaar niet plaats in een tent, maar in een leegstaand pand naast Blitta: de Limrusshal gelegen aan de Maasheseweg 79. De volgende dag is het dan de beurt aan Blitta, dat dan de deuren voor de basisschooljeugd (en hun ouders) opent, want op zaterdag 13 maart vindt de werkelijke manifestatie plaats. Op deze dag presenteren tientallen bedrijven en organi saties zich, die op de een of andere manier met techniek bezig zijn. De bedrijven komen uit de regio Venray en zijn vaak al jaren present tijdens Kies Techniek. De manifestatie Kies Techniek begint om 11.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Blitta is gelegen aan de Maasheseweg 77. Ml VWI.'UW bovaggarantie nationale autopas deskundige advisering de laagste financieringsrente uitstekende koop- en garantievoorwaarden altijd spectaouiaire aanbiedingen in nieuw en gebruikt 17 merken 1000 occasions lenders rm CAR-CITY VENRAY 5TRIJBOSCH E3 AUTO NABUURS O VENRAY adv week 10.indd 9 10-03-2010 15:38:01

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9