VVD: geen bedrijfjes in garageboxen Venray mapping dermalogica' Ride for the Roses door Themacafé Venray vijf jaar I Lintje voor Joop Kamps V Open dagen Jongen ernstig gewond MondZ( V 27 en 28 maart JACOBS Donderdag 11 maart 2010 - Pagina 6 PEEL EN MAAS Van der Broeck: "Prijsschieten op bestemmingsplan buitengebied" Wethouder Van der Broeck (CDA) haalde dinsdag in de commissie Stedelijke Ontwik keling fel uit naar enkele agra rische adviesbureaus. Die zou den een slaatje willen slaan uit het bestemmingsplan buiten gebied, dat al jarenlang stuur loos ronddobbert. Tegen het ontwerpplan werden onlangs liefst 325 bezwaren ingediend. Terwijl er in de eerste inspraak ronde 241 reacties kwamen. Ruim vierhonderd toerfiet- sers hebben in de afgelopen weken gebruikgemaakt van het Vecc, de evenementenhal van Harry Maessen op indu strieterrein De Blakt in Ven- ray. In de hal konden de spor ters op zondag en woensdag trainen op de asfaltbaan die in de hal is aangelegd. "Als de hal beschikbaar is, willen we de volgende winter graag door gaan", vertelt Hans Teunissen van Toerclub Ysselsteyn. Naar aanleiding van Adventure Dit jaar wordt voor de der tiende keer de Ride for the Roses gereden. Dit fietsevene- ment start en finisht dit jaar in Venlo met Venray als rust plaats. Op 5 september trek ken ruim 10.000 fietsers door het Noord-Limburgse land. Maandagavond was in Venlo de kick-off onder leiding van Mart Smeets. Wielerkenners weten dat Smeets iets heeft met Lance Arm strong, de zevenvoudig tourwin naar en initiatiefnemer van de Ride for the Roses. Wat veel men sen echter niet weten, is dat ook Smeets ooit geholpen is aan kan ker. De kick-off, maandagavond, stond dan ook geheel in het teken van deze ziekte. "De ziekte met de K, waar nog steeds een taboe op heerst. Een taboe wat eraf moet", aldus Smeets in zijn inleiding. Kan kerpatiënten uit de regio deden deze avond hun verhaal. Moun- tainbiker Bart Brentjes bijvoor beeld deelde zijn ervaringen uit de periode dat zijn moeder ziek was. En burgemeester Bruls van Venlo verloor zijn vader dertien jaar geleden en vroeg zich af of hij met de kennis van nu nog in leven zou zijn. Jaarlijks wordt aan de Ride for the Roses een speciaal doel gekoppeld. Dit jaar is dat de dikkedarmkanker. Wat velen niet weten, is dat dit na borstkanker de tweede grootste vorm van kanker is. In de twaalf voorgaande edi ties is meer dan vijf miljoen euro "We hadden nu op zo'n honderd bezwaren geteld. Het is bijzonder vervelend voor iedereen dat het er 325 zijn geworden. Dit maakt de procedure heel lastig. Het lijkt wel prijsschieten op het bestem mingsplan", verzuchtte Van der Broeck. "Ik hoor van agrariërs dat ze wel door drie verschillende adviesbureaus zijn benaderd om een bezwaarschrift in te dienen. Ook in advertenties prijzen de bureaus zich aan. Het is jammer dat ze hier zo mee omgaan, onder on Wheels, in december, werd binnen de toerclub het idee geop perd om in het Vecc te gaan fiet sen. "Het winterweer maakte zelf mountainbiken heel moeilijk en onze leden wilden toch door blij ven trainen. Harry Maessen, een van onze sponsoren, was met een enthousiast en stelde de hal beschikbaar." Teunissen stuurde vervolgens enkele mailtjes naar verenigingen in de omgeving. De eerste week waren er zo'n zestig wielrenners. De week daarop zeventig en ver- opgehaald. Twee jaar geleden in Goes zelfs meer dan een miljoen. Dat is ook het streefbedrag van de lokale organisatie die onder lei ding staat van oud-burgemeester Jos Waals van Venray. Waals is verheugd dat de Ride for the Roses in deze regio plaats vindt. "Bovendien komt de toer tocht van 100 kilometer door het centrum van Venray. Vanuit Horst wordt via Brukske naar het cen trum gefietst over het Hensenius- plein, het Schouwburgplein en de Grote Markt, en van daaruit weer richting Oostrum. Venray is wat dat betreft de ideale rustplaats. De tocht van 5 kilometer komt wel door Oirlo en Oostrum, maar niet door het centrum van Venray. Daarnaast is er nog een tocht van 25 kilometer. Kortom voor ieder wat wils, en allemaal om een bij drage te leveren aan de kankerbe strijding." Antoniusveld De Stichting Wijkraad St. Anto- niusveld houdt op woensdag 17 maart een jaarvergadering in Le Tamboerin aan de Stationsweg in Venray. De ontvangst is om 19.30 uur en de aanvang is om 20.00 uur. Marcel Borghs en Alia Achour zijn aftredend en herkiesbaar. Nieuwe kandidaten voor het bestuur van de wijkraad kunnen zich statu tair tot zondag 14 maart 20.00 uur schriftelijk aanmelden bij het secretariaat, Wilhelmina Sangers- straat 6. het mom van de belangen van de agrariërs veilig te stellen." Van der Broeck geeft toe dat het ook te maken heeft met de nega tieve beeldvorming. Al vanaf 1996 is de gemeente bezig een nieuw bestemmingsplan voor het uitge strekte buitengebied op te stellen. In 2005 kon de gemeenteraad het nieuwe plan eindelijk goedkeu ren. Totdat de Raad van State het in 2007 onderuit haalde. Venray kon weer helemaal opnieuw beginnen. Het kostte de gemeente volgens ging het snel. "Anderhalve week geleden hadden we 180 renners op de baan", vertelt Teu- nissen. Daarmee was ook meteen een limiet bereikt. "Maar het geeft wel aan dat de hal in de winter aan een grote behoefte voorziet. Het idee mag gerust succesvol genoemd worden. Er is bijvoor beeld een grote groep fietsers die vooral in het voorjaar voor goede doelen rijden. Zij kunnen meestal nu pas op de fiets naar buiten. Nu hebben ze al de nodige kilometers en training in de benen." Opval lend is dat er vooral gediscipli- Al vijf jaar lang organiseert MEE Noord- en Midden- Lim burg het Themacafé en daar om is het op donderdag 18 maart feest bij het Themacafé in De Evenaar in Venray. Tijdens dit café komen men sen met een licht verstandelijke beperking bij elkaar om te praten over onderwerpen die hen bezig houden. "We zijn vijf jaar geleden gestart met het Themacafé als ontmoetingsplek voor zelfstandig wonende mensen met een licht verstandelijke beperking", vertelt Marion Colbers van MEE. Marion stond met enkele collega's aan de wieg van het Themacafé. "En die ontmoetingsplek is het The macafé ook geworden", vervolgt Marion. "We hebben een vaste groep bezoekers, maar er komen ook steeds nieuwe mensen. Tij dens het Themacafé bespreken we wisselende thema's, zoals: Bezoek is welkom, Kiezen en stemmen, Zo ga ik wonen, Verliefd verloofd getrouwd en Crisis in je portemonnee. Als locatie hebben we gekozen voor een gewoon café, waar mensen elkaar en ande ren ook buiten het Themacafé om kunnen ontmoeten. En hier wordt ook gebruik van gemaakt, de drempel is lager geworden. Het is ook mooi om te zien dat onze bezoekers in de loop der jaren zijn gegroeid. Ze hebben geleerd hun mening te geven en zijn gewend geraakt om mee te praten." "Na vijf jaar gaan we het Themacafé wat anders inrichten", aldus Mari on. "Dat is ook onderwerp van gesprek tijdens de feestelijke bij- al 550.000 euro extra. Daar komt nu nog de afhandeling van alle bezwaarschriften bovenop. De planning moet opnieuw worden opgeschoven. De raad zou medio 2010 het plan vaststellen, dat is nu onhaalbaar. Van der Broeck komt binnen drie weken met een nieuwe planning. Gerrit Verkoe- ijen (Samenwerking) vindt dat de wethouder ten onrechte het beeld oproept dat de bewoners van het buitengebied 'bezwaar maken om het bezwaar maken'. "Het neerd gefietst wordt. "We hebben in al die weken slechts een echte valpartij gehad. Bovendien hebben we duidelijke regels gemaakt voor snellere en langzamere fietsers." Hans Teunissen hoopt dan ook dat de hal volgende winter ook beschikbaar is om te fietsen. "Dat is echter nog even afwachten. We rijden nog een keer op zondag en nog twee woensdagen en dan zit iedereen inmiddels weer op de weg. Als de hal beschikbaar is, willen we in november weer van start gaan. Daarnaast zou de hal ook gebruikt kunnen worden om eenkomst op 18 maart. De bezoe kers gaan meer met elkaar in klei ne groepjes aan het werk rondom een bepaald thema. Zo ontstaat er makkelijker contact. Want het is gebleken dat het uiteindelijk alle maal gaat om contact leggen en vrienden maken. Op deze manier proberen we hierbij een beetje te helpen." Tijdens het komend The macafé wordt het café, onder het genot van een hapje en drankje, samen met de bezoekers behan gen met slingers. Naast feestvieren is het ook tijd om terug te kijken. Maar ook vooruit. Wat verwachten de bezoekers in de toekomst van het Thema café? Welke onderwerpen wil len ze aan bod laten komen? Het themacafé is eens per twee maanden en is bedoeld voor mensen met een licht verstande lijke beperking vanaf 18 jaar die zelfstandig wonen of willen gaan wonen. Aanmelden is niet nodig. De bijeenkomst is in De Evenaar aan de Merseloseweg begint om 20.00 uur en duurt tot 21.30 uur. Voor meer informatie over het themacafé kan men contact opne men met Manon Clarke van MEE Noord- en Midden- Limburg via telefoonnummer (077)3961515. Het themacafé is een initiatief van MEE Noord- en Midden- Limburg. MEE is een onafhankelijke cliën tondersteuner voor iedereen met een beperking. De deskundigen van MEE informeren, adviseren en ondersteunen, zodat u zo zelf standig mogelijk kunt leven. Ook ouders, hulpverleners en andere belangstellenden kunnen bij MEE terecht. draait vooral om de grootte van de bouwblokken. Agrariërs willen de ruimte hebben hun bedrijf te kunnen uitbreiden", aldus Verkoe- ijen. Van der Broeck reageerde dat hij niet alle adviesbureaus over een kam wil scheren. "Maar er zijn zogenaamde professionele bureaus die op een commercieel platte manier geld willen verdie nen. Iedereen kan zijn tijd wel beter besteden, aan de echt inhou delijke zaken. In plaats van aan bezwaarschriften voor de bühne." Honderden wielrenners fiets ten in de afgelopen maanden hun rondjes in de evenementen hal van Harry Maessen op De Blakt. Foto: Thei van Els. jeugdige fietsers op te leiden. Bin nenkort gaan we de 'velodrome' evalueren. Dan bekijken we hoe we het komende indoorseizoen gaan aanpakken." Op kabelkrant Venray was dinsdagavond een tv-reportage te zien over de wie- lerhal. Die uitzending is terug te zien op de website www.peelen- maastv.nl. Mantelzorgers De maandelijkse bijeenkomst voor mantelzorgers wordt gehou den op dinsdag 16 maart van 9.30 tot 12.00 uur bij Synthese aan de Bemmelstraat in Horst. Het onder werp is Mantelzorg tv en de gast sprekers zijn mevrouw A. Kleus- kens en mevrouw D. Peeters van Proteion Thuiszorg Noord-Lim burg. Toon Hermans Huis Deze maand is het tien jaar gele den dat in Venlo het tweede Toon Hermans Huis werd opgericht. In dit open centrum wordt een waar scala aan activiteiten geboden. Dit jubileum wordt deze maand gevierd met op woensdag 17 maart een de lezing rouw- en verliesver werking door professor dr. Manu Keirse, op woensdag 24 maart een diavoorstelling oud Venlo door Jan Vos. Op vrijdag 26 maart is er een feest in Domani voor mede werkers, samenwerkingspartners, ambassadeurs en sponsoren en op dinsdag 30 maart is er een Lente- goedemiddag voor gasten. Vrijdag 28 mei is er een benefietdiner door de Gilde opleidingen. Prostaatkanker De Stichting Contactkring Pros taatkanker (SCP) houdt binnen het Toon Hermans Huis Venlo iedere derde donderdag van de maand van 14.30 tot 16.30 uur inloop momenten voor mensen met prostaatkanker en uiteraard ook andere belangstellenden welke mogelijk in enigerlei vorm met prostaatkanker te maken hebben, om in een ongedwongen sfeer elkaar te ontmoeten en ervarin gen uit te wisselen. De volgende bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 18 maart in het Toon Hermans Huis aan de Nieuwstraat in Venlo. De VVD is er geen voorstan der van dat de gemeente klein schalige bedrijfjes wil toestaan in de garageboxen van de gale rijflats aan de Bachstraat en Mozartstraat in Brukske. Beide flats krijgen momenteel een flinke opknapbeurt. In maxi maal acht garageboxen kun nen zich startende onderne mers vestigen. Toon Kateman (VVD) wijst er dinsdag in de commissie Ste delijke Ontwikkeling op dat de garageboxen bouwkundig niet voldoen. "We moeten geen bedrij vigheid toestaan in ruimtes die qua veiligheid en regelgeving niet aan de eisen voldoen. We moeten ongewenste situaties voorkomen", vindt Kateman, die meldt dat er op bedrijventerrein Keizersveld voldoende ruimte is, ook voor startende ondernemers. Wethouder Van der Broeck (CDA) was het niet met de VVD eens. "We willen zo de startende ondernemers een handje hel pen. Er is duidelijk behoefte aan, want het gebeurt nu ook al." Het is volgens Van der Broeck niet de Toon Kateman terug in politiek Toon Kateman (56) is terug in de politiek. Afgelopen dins dag maakte hij voor de VVD zijn opwachting in de commissie Ste delijke Ontwikkeling. Vele jaren geleden was hij lid van het CDA. Voor deze partij deed hij ook commissiewerk. Bij de verkie zingen van maart 2006 deed hij samen met zijn zoon Lowieke een vergeefse poging in de gemeente raad te komen. De lokale lijst Voor Venray verzamelde 284 stemmen. Vorig jaar verkocht Kateman zijn schildersbedrijf. Hij is tevens de beoogde nieuwe voorzitter van ondernemersvereniging Venray Centraal. Woongroep 50+ Woongroep 50+ Venray houdt een inloopmiddag voor geïnteres seerden die tussen de 50 en de 65 jaar oud zijn. Deze inloopmid dag wordt gehouden op zaterdag 20 maart van 13.00 en 17.00 uur aan het Kloosterhof in Venray. Bij groepswonen hoort men ergens bij, men profiteert van elkaars levenservaring, kennis, bekwaam heden, hulp en vriendschap. Bewoners inspireren elkaar om actief te blijven. Pluspunten van het groepswonen: je meer mens voelen, levendig blijven, ideeën uitwisselen, zorg voor elkaar heb ben, meer veiligheid en creatief blijven in denken en doen, het voorkomen van eenzaamheid en het zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. Meer infor matie is verkrijgbaar via telefoon (0478)510157 of (0478)511639. Inschrijven Venray Muzikaal Totaal De veertiende editie van Venray Muzikaal Totaal (VMT) is dit jaar op vrijdag 16 juli. Het centrum van Venray staat dan weer de hele dag in het teken van muziek, van en dóór Venrayse muzikanten. Ook komend jaar verwacht de organi satie van VMT weer veel inschrij vingen van muzikanten van fan fares, bigbands, (gospel)koren, rockbands, close harmony- en smartlappengroepen. Ook is er dit jaar weer een kinderpodium! Ondanks het feit dat de muzikan ten van VMT geen financiële ver goeding krijgen, groeit het aantal geïnteresseerde deelnemers jaar- lijks.Net als andere jaren is de organisatie op zoek naar muzikan ten. Wilt u ook graag alleen of met een gezelschap deel uitmaken van VMT als artiest, dan kunt u een inschrijfformulier downloaden op de website www.venraymuzikaal- totaal.nl. Inschrijven kan door het inschrijfformulier te mailen naar info@venraymuzikaaltotaal.nl. Inschrijven kan tot 15 maart. SPOVenray Het College van Bestuur van de Stichting Primair Onderwijs in Ven- ray en regio houdt op maandag 15 maart vanaf 8.30 uur een vergade ring in het kantoor van SPOVenray aan de Eindstraat in Venray. Deze vergadering bestaat uit een open baar en een besloten deel. Iedere inwoner van Venray kan het open bare gedeelte van de vergadering bezoeken. Wie de vergadering wil bezoeken, kan zich aanmelden via telefoon (0478)516215. bedoeling de huidige illegale acti viteiten te legaliseren. Ook zijn de garageboxen niet bedoeld voor het repareren van auto's of moto ren. "Het kunnen bedrijfjes zijn die reparaties uitvoeren voor particu lieren. Veel bedrijven zijn ooit als starters in een garage begonnen", schetst Van der Broeck. "En het brengt de levendigheid terug in de wijk. Het mooiste zou natuurlijk een bedrijfsverzamelgebouw zijn, maar we moeten praktisch met de Joop Kamps uit Meerlo heeft een koninklijke onderschei ding ontvangen. Tijdens de jaarvergadering van Imkerver eniging Regio Venray in café zaal Martens in Leunen nam Kamps officieel afscheid als voorzitter van de vereniging. Na de vergadering werd hij ver rast door een aantal genodigden en werd hij benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg de versierselen opgespeld door burgemeester Kees van Rooij van de gemeente Horst aan de Maas. Kamps ontving de onderscheiding voor zijn inzet voor de bijenhou- derij. Hij is hierin sinds 1985 actief als voorzitter van de Imkervereni ging Regio Venray. Jaarlijks worden voor de leden verschillende activi teiten georganiseerd, zoals lezin gen, een barbecue, een feestavond en contactochtenden. Op zo'n contactavond passeren allerhande zaken met betrekking tot de imke rij de revue. OOk wordt er externe situatie omgaan." Kateman vindt dat de gemeente niet met twee maten mag meten. "Ieder bedrijf moet aan dezelfde voorschriften voldoen." Van der Broeck ziet er geen bedreiging in voor andere ondernemers. De wethouder vraagt zich af hoe het met de libe rale ondernemersgeest zit. VVD- raadslid John Niessen reageert: "De VVD wil ondernemers zoveel mogelijk ruimte bieden. Maar het moet wel verantwoord zijn." voorlichting gegeven. Dit gebeurt voornamelijk in dierenpark Zoo Parc Overloon. In de botanische tuin van dit park beschikt de ver eniging over een goed ingerichte bijenstal (voorlichtingsbijenstal), waar van Pasen tot en met eind september iedere zondagmiddag twee leden van de vereniging aan wezig zijn om de bezoekers van het dierenpark uitleg te geven over het leven van de honingbij. Verder voorziet de Kamps de bijenstal steeds van nieuw voorlichtingsma teriaal. Daarnaast is hij sinds 2004 actief als lid van de Nederlandse Commissie voor Bijenproducten. Deze commissie bestaat uit ver tegenwoordigers van alle imker bonden. De doelstellingen van de commissie zijn het geven van voorlichting over honing en ande re bijenproducten, het verbeteren van de kwaliteit van de Nederland se honing, het organiseren van cursussen en het afstemmen van landelijke keuringsnormen met de aangesloten organisaties. dakbedekkingen Acties op dakkapellen en dakvensters! De meest veelzijdige dakbedekker in uw regio Een 15-jarige jongen uit Ysselsteyn is maandag rond 07.30 uur ernstig gewond geraakt bij een verkeersongeval in zijn woonplaats. Het slachtoffer reed vanaf een oprit de weg op en werd daarbij aan gereden door een bedrijfsauto, bestuurd door een 36-jarige man uit Griendts-veen. De automobilist haalde een stilstaande trekker met oplegger in en botste tegen de fietser. De jongen werd per traumahe likopter naar het ziekenhuis in Nijmegen gebracht en daar opgeno men op de afdeling intensive care. SKIN CARE CENTER Een Dermalogica behandeling is géén standaard behandeling. Bij Dermalogica Skin Care center wordt een unieke huidanalyse methode gebruikt die speciaal ontwikkeld is voor Dermalogica. Maak een afspraak: 06 - 24 94 70 81 6 i-\2 V E N R AYBwww.centrum-mondzorg.n Reportage op www.peelenmaastv.nl -el en «n"*5 Dinsdag 16 maart 19.00 uur t/m woensdag 18.00 uur (herhaling om het uur) Items: Kies Techniek Start werkzaamheden Bach- en Mozartflat Promotie korfbalsters SVOC'01? Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl X, U Wethouder hekelt agrarische adviseurs Zaterdag 9.00 - 16.00 uur Zondag 10.00 - 16.00 uur Stayerhofweg 7 Wanssum info@jacobs-dakbedekkingen.nl www.jacobs-dakbedekkingen.nl 'Velodrome' Venray in trek Frequentie: 480.00 Kanaal: 22+ (analoge pakket) mm x

Peel en Maas | 2010 | | pagina 6