nieuwe mxmnGespumr Verpleegkundigen leren via e-learning l%AASheitite*i Charly Lownoise in Mèrthal Horst Extra geld voor opleiding brandweer Venray SOS in actie voor kindertehuis Chili Oud-burgemeester Waals doneert aan Grote Kerk OP SCHOUWBURGPLEIN www.dekaaskenner.nl Advocaten arbeid en ontslag bestuursrecht bouwrecht echtscheidingen faillissement milieurecht overeenkomsten vergunningen Steun voor taalproject PEEL EN MAAS Donderdag 11 maart 2010 - Pagina 5 VERLINDEN VieCuri heeft in samenwer king met Atrivision een digitaal leerportaal, de VieCuri Acade mie (ViA), geïmplementeerd, gecombineerd met e-learning. Het leerportaal is beschikbaar voor alle 2.600 medewerkers van de Ziekenhuizen in Venlo en Venray. De e-learning richt zich in eer ste instantie op de verpleegkun digen waarvoor continue bij- en nascholing vereist is. Met de nieu we leeroplossing kunnen mede werkers zicht houden op hun voortgang, digitaal inschrijven voor (klassikale) opleidingen en flexibel online training volgen in eigen tijd en tempo. Het leerpor- taal voorziet managers van actuele voortgangsinformatie met betrek king tot voortgang van de ont wikkeling van medewerkers. Het project om te komen tot het ViA- leerportaal en de e-learning is in september respectievelijk novem ber 2009 gestart en vandaag gelanceerd. Atrivision en VieCuri zijn een samenwerking gestart om dit jaar een groot aantal e- learning modules voor de zorg te ontwikkelen. Deze modules, met praktijksimulaties en achtergrond kennis, zullen ook aan andere zor ginstellingen aangeboden worden. Poging tot straatroof De politie is op zoek naar getuigen van een poging tot straatroof op donderdagvond op de Stationsstraat. Rond 21.30 uur werd een 13-jarige jongen uit Oostrum bij het sta tion bij zijn fietsdrager gegre pen door een nog onbekende man. Onder bedreiging van een vuurwapen moest de jongen zijn zakken leegmaken en vroeg de man om geld. Een passant op een vluchtheuveltje die de straatroof zag gebeuren, riep naar de dader dat hij weg moest gaan met zijn pistool. De dader zei vervolgens tegen de jongen dat hij zijn spul len terug moest doen in zijn zak ken en moest wegfietsen. De jongen is bij de straatroof niet gewond geraakt en de dader heeft geen spullen buitgemaakt. De dader is een man met een getinte huidskleur, tussen de 20 en 30 jaar oud, met een fors postuur. Hij droeg een zwarte, gebreide muts met daarop een wit Nike- logo en voor zijn mond een rode sjaal met witte stippen. De politie is op zoek naar de getuige op het vluchtheuveltje. Zij vraagt vooral deze getuige, maar ook anderen die meer informatie heb ben over deze straatroof, contact op te nemen met de politie van de basiseenheid Venray via telefoon nummer 0900-8844 (lokaal tarief). Illegale man aangehouden Medewerkers van de vreem delingenpolitie Limburg-Noord hebben maandag op de Lang straat in Venray een illegale man van Marokkaanse afkomst in zijn woning aangehouden. De politie voerde in de woning een controle uit, omdat zij een melding had gekregen dat in de woning een illegale man zou verblijven. De man blijkt al diverse jaren onrecht matig in Nederland te verblijven. Onderzoek wees verder uit dat hij nog een straf van twee maal zeven dagen uit moet zitten. Nadat hij deze straf heeft uitgezeten, wordt hij in vreemdelingenbewaring gesteld en het land uitgezet. Naast het leerportaal en de e-lea- rning- modules heeft VieCuri ook een auteursomgeving beschikbaar. Hiermee kunnen experts uit het ziekenhuis hun kennis vertalen naar e-learning en deze snel uit wisselen binnen de organisatie. Het Leerhuis dat bij VieCuri al sinds 2007 alle activiteiten op het gebied van onderzoek, ontwikke ling en opleiding coördineert, ver vult hierbij een faciliterende rol. "Wij zijn blij dat we met het leerportaal en de ontwikkeling van e-learning een slag hebben kunnen maken in de uitbouw van het Leerhuis als kenniscentrum", aldus Monique Dings, unithoofd VieCuri Leerhuis: "Met deze tech nologische oplossing kunnen wij die rol flexibeler invullen binnen de organisatie, maar kunnen we ook diensten leveren aan onze ketenpartners in de regio. Dit komt de kwaliteit van de zorg alleen maar ten goede". Over de Charly Lownoise is zaterdag 27 maart een van de grote publieks trekkers in de Horsterse Mèrthal tijdens de GiantTribute 'The happy edition'. Charly Lownoise (Ramon Roelofs) is onder velen bekend als een van de twee van het duo Charly Lownoise en Mental Theo. Deze twee zijn in de jaren negen tig wereldberoemd geworden met hun onovertroffen hits. Zij waren samen verantwoordelijk voor een geheel nieuwe muziekstroming: Happy Hardcore. Hits als Live at London, Your smile, Fantasy World, Hardcore feelings, Just can't get enough en Streetkids roepen bij velen herinneringen op. Charly Lownoise staat ook bekend om zijn energieke liveoptredens. Ook samenwerking met Atrivision stelt zij: "Atrivision heeft ons als partner bijgestaan gedurende de implementatie. Deze professio nele ondersteuning heeft ertoe geleid dat wij in korte tijd succes hebben kunnen behalen". Robina van de Pol, Directeur van Atrivi- sion, is trots op de implementa tie bij VieCuri: "We hebben de samenwerking met VieCuri als uit stekend ervaren. Deze heeft niet alleen geleid tot een succesvolle implementatie van het leerportaal, maar ook tot de gezamenlijke ont wikkeling van e-learning-modules. De inhoudelijke expertise van VieCuri gecombineerd met onze kennis van didactisch ontwerp zorgen voor hoogwaardige e-lear- ning-modules. Deze zullen wij als Atrivision breder in de zorgmarkt gaan zetten. Daarbij sluiten we samenwerking met andere zorgin stellingen rond de ontwikkeling van e-learning zeker niet uit." Paul Elstak, the 4 Tune Fairytales en the Party Animals staan op de planken tijdens de Giant Tribute 'The happy edition', Kaarten voor dit muziekspektakel zijn onder meer te koop bij het VVV-kantoor in Horst en bij Hans van Bree in Venray. Meer informatie staat op de website www.gianttribute.nl en giant-tribute.hyves.nl. Dorpsraad Leunen De Stichting Dorpsraad Leunen houdt een openbare jaarvergade ring op maandag 15 maart vanaf 20.00 uur in gemeenschapshuis De Brink in Leunen. Er wordt onder meer gesproken over de begroting 2010. VAN DER PUTT Onze gespecialiseerde advocaten zullen u graag van dienst zijn! De telefonische intake is gratis. Tel. 0478-556677 www.putt.nl mr. Ten Brummelhuis mr. Van Hoef mr. Gerrits mr. Van Dok mr. Pelckmans mr. Van den Aker mr. Stad mr. Verrijdt mr. Teunissen PITTIG BELEGEN KILO 6.95 Nieuw onderzoek naar kwaliteit De gemeente Venray trekt de komende jaren extra geld uit voor het opleiden en oefenen van de vrijwillige brandweer. Het voorstel van het college van B en W, om voor het oplei- dings- en oefenbeleidsplan van de brandweer jaarlijks tussen de 160.000 en 248.000 euro uit te trekken, kon maan dagavond op brede steun rekenen van de fracties in de commissie Stedelijk Beheer. Ondanks het forse bedrag. "Want we zijn er allemaal bij gebaat dat de brandweer goed op orde is", stelde Tineke Lamers (Samenwerking), die tegelijkertijd de hoop uitsprak dat 'het geheel gaat leiden tot een veilig gevoel in Venray'. Dat de brandweer op kwali teitsgebied een inhaalslag moet maken, is duidelijk. Ook voor de politiek, die zich realiseert dat lan- ger wachten geen optie is. Want in een onderzoek van het bureau Berenschot scoorde de Venrayse brandweer twee jaar geleden met een rapportcijfer 4,7 een zware onvoldoende. Het opleidings- en oefenbeleidsplan moet ervoor zor gen dat het niveau van het korps snel en professioneel wordt opge krikt en weer gaat voldoen aan de normen van de regionale brand weer. Het opleiden en oefenen van de brandweer kost jaarlijks tussen de 160.000 en 248.000 euro. Voor dat geld krijgen de vrij willige brandweermensen voort aan onder meer 72 uur per jaar oefentijd. Nu is dat 45 uur per per soon. Ook wordt er een fulltime oefenfunctionaris aangesteld en is het geld bestemd voor oefenmate riaal en het opleiden voor diverse functies. De politiek ging maandagavond schoorvoetend akkoord met het voorstel van B en W. Vooral van- wege de financiële consequen ties van het besluit. Want in een tijd dat ook de gemeente Venray de broekriem flink moet aanha len, is een kostenpost van tussen de 160.000 en 248.000 euro een extra tegenvaller. Ook de schuldvraag kwam nog even op tafel. Wie is ervoor verant woordelijk dat de Venrayse brand weer ronduit slecht scoort? Bij die vraag wilde burgemeester Hans Gilissen echter niet al te lang stil blijven staan. "Het is moeilijk om iets of iemand hiervan de schuld te geven. Feit is ook dat de nor men in de loop der jaren landelijk zijn opgeschaald en dat er vanuit de gemeente onvoldoende priori teit aan toegekend is. Er zijn keu zes gemaakt, de euro's zijn niet naar de brandweer gegaan." TOEKOMST De burgemeester wilde echter vooral naar de toekomst kijken. "De urgentie en de omvang van het probleem zijn bekend en de financiële gevolgen van het voor stel zijn nogal omvangrijk. Dui delijk is dat er een achterstand is die we snel moeten inhalen." De gemeente gaat tevens een nieuwe wervingscampagne houden in een poging om het aantal leden van het korps minimaal op peil te houden. "We moeten met dubbele energie aan de slag met de brand weer", stelde Gilissen, die tevens vertelde dat Berenschot momen teel bezig is met een nieuw onder zoek. Henk Bisschops (PvdA) zei te gaan 'voor op z'n minst een 6,5' in het rapport van het bureau. De burgemeester rekende echter op meer. "Ik heb goede hoop op een beter cijfer, maar een cum laude zal het nog niet worden." Een deel van de uitgaven voor het opleidings- en oefenbeleids plan is al in de meerjarenbegro- ting opgenomen. De rest wil het college betalen uit de post onvoor zien. In het beleidsplan, met name in het financiële gedeelte, is nog geen rekening gehouden met de eventuele komst van de vrij willigers van de brandweerpost Meerlo. Burgemeester Gilissen verklaarde binnenkort aan tafel te gaan zitten met zijn collega Kees van Rooij van Horst aan de Maas om over de toekomst van die brandweerpost, die sinds 1 janu ari 2010 op het grondgebied van Horst aan de Maas is gevestigd, te praten. Hij wilde maandagavond nog niet op de uitkomst van dat gesprek vooruitlopen. Wel vertel de hij dat de toetreding van het korps Venray tot de Veiligheidsre gio Limburg-Noord, waar de regi onale brandweer onderdeel van uitmaakt, is vertraagd. "De maand juli halen we niet, we hebben een paar maanden extra nodig om het proces zorgvuldig te doen." JUWELIER Benefietconcert jongerengroep De mondiale groep SOS Meerlo-Wanssum coördineert de acties om de door zware aardbevingen getroffen pan den van het kindertehuis Hogar Esperanza in Chillan (Chili) te steunen. De gebou wen zijn weliswaar niet inge stort, maar de schade aan de panden en de inboedel is groot. SOS heeft dit project van de Belgische zuster Lucienne Hardy enkele jaren geleden gesteund. Zuster Hardy heeft laten weten dat de zestig weeskinderen en de leiding niet gewond zijn, maar wel buiten slapen omdat het in de gebouwen te gevaarlijk is. Er is de komende maanden veel geld nodig om de grootste problemen op te lossen, aldus de zuster. Om vanuit Limburg een handje te hel pen, heeft SOS Meerlo-Wanssum haar bankrekening opengesteld (Rabobank: 1325.91.189) onder vermelding: actie Chili. Boven dien heeft de jongerengroep SOS Young aangekondigd een bene fietconcert te organiseren. Via het kindertehuis Hogar Esperanza hebben de afgelopen vijfentwintig jaar veel Limburgse en Brabantse families kinderen geadopteerd. Zo kwam SOS Meerlo-Wanssum via Linda en Ilona Denissen uit Well, twee meisjes uit dit kin dertehuis, in contact met zuster Lucienne Hardy. Diverse adop tiefamilies en bekenden daarvan hebben al laten weten de acties voor het getroffen kindertehuis te steunen. SCHADE GROOT Het stadje Chillan ligt vlak bij het epicentrum van de aardbe ving. Zuster Lucienne Hardy heeft SOS laten weten dat de stenen omheining van het tehuis is inge stort, twee nieuwe zonnepanelen zijn verwoest en veel muren zijn gescheurd. Bovendien is de scha de in de lokalen ook groot. Zo zijn enkele tv-toestellen en computers en veel stoelen en banken kapot. Ook zijn alle ruiten stuk. "Het is voor ons allemaal in Hogar Espe- ranza een zware tijd, maar ik heb heel wat hulp van mijn personeel. Enkelen zijn hun huis ook kwijt. We leven met hen mee en trach ten hen ook ergens te helpen", laat zuster Lucienne Hardy vanuit Chillan weten. SOS Meerlo-Wans- sum heeft dit project van 2002 tot en met 2005 gesteund met onder meer de aanschaf van een personenbusje en de inrichting van een klasje. Vertegenwoordi gers van SOS hebben het project destijds bezocht en enkele Meer- lo-Wanssumse studenten hebben bij dit project stage gelopen. SOS Meerlo-Wanssum heeft nog steeds goede contacten met de zuster in Chillan. Fietsendief betrapt Maandagmiddag werd een 49- jarige man uit Venray op heterdaad betrapt bij het stelen van een fiets. Op de Paterstraat trok een man de aandacht van agenten toen hij opvallend om zich heen stond te kijken bij een fiets. Daarna nam hij de fiets weg en fietste snel weg in de richting van de Poststraat. De verdachte werd achtervolgd en kon even later na enig verzet aan gehouden worden. Het Oranjefonds draagt over een periode van drie jaar in totaal 125.000 euro bij aan het nieuwe project Taalontmoe- tingen van welzijnsorganisatie Synthese. Het project maakt deel uit van het stimuleringsprogramma Taal- ontmoetingen van het Oranje fonds. Doel van het project taalont- moetingen is de zelfredzaamheid van buitenlandse vrouwen en mannen in de gemeente Venray bevorderen, zodat zij na een jaar in staat zijn buitenshuis aan acti viteiten deel te nemen en daar door minder geïsoleerd zijn. Een Nederlands sprekende vrijwilliger bezoekt wekelijks een deelnemer om hem of haar de beginselen van de Nederlandse taal te leren. Het doel is dat de deelnemer na een jaar taalontmoetingen door kan stromen naar een andere acti viteit, zoals bijvoorbeeld taalles bij het Moedercentrum of Gilde Opleidingen, het buurthuis gaat bezoeken of bijvoorbeeld aan een reguliere bewegingsactiviteit mee gaat doen. Wie interesse heeft om als vrijwilliger iets te betekenen voor dit project, kan voor meer informatie over het project Taal- ontmoetingen contact opnemen met projectleidster Annie Korst- jaans van Synthese via telefoon nummer (0478)517399. College Horst aan de Maas bezoekt Tienray en Meerlo Het college van B en W van de per 1 januari 2010 met de gemeente Sevenum en de voormalige Meerlo-Wanssum- se dorpen Meerlo, Tienray en Swolgen uitgebreide gemeente Horst aan de Maas brengt op maandag 15 maart een bezoek aan Tienray en Meerlo. De bijeenkomst in Tienray vindt plaats van 19.00 - 20.30 uur in het Parochiehuis aan de Bernadettel- aan 10. Diezelfde avond, van 21.00 - 22.30 uur, is het college van B en W aanwezig in Meerlo in sport en feestzalencomplex 't Brugeind aan De Leeuwerik 33. Het totale bezoek duurt 1,5 uur. In het eer ste kwartier stellen het college en de secretaris zich kort voor aan de aanwezigen.Vervolgens krijgen de dorpen de gelegenheid om zich aan het college te presenteren. De gemeenschap van Tienray geeft onder meer een uiteenzet ting over jongeren en jongeren centrum Gaellus, Gaellus Open Air, het Dorpsontwikkelingsplan (DOP), de verenigingen en Klein Lourdes. In Meerlo komen verte genwoordigers van volleybalclub Set Up, de voetbalclub, de Stich ting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum en de dorpsraad aan het woord. Oud-burgemeester van Ven- ray Jos Waals doneert bijna 8500 euro aan de stichting Behoud en Restauratie St. Petrus' Ban- denkerk. Het bedrag kreeg de burgemeester van de Venrayse burgers bij zijn afscheid van de gemeente. Het geld is bestemd voor een nieuw glas-in-loodraam in de Grote Kerk. Op 19 decem ber 2009 nam Jos Waals na ruim achttien jaar officieel afscheid als burgemeester van Venray. Bij dat afscheid liet hij weten dat hij eventuele giften zou doneren aan de stichting Behoud en Restau ratie St. Petrus' Bandenkerk voor een nieuw glas-in-loodraam. Op een speciaal rekeningnummer zamelde de oud-burgemeester zo 8462 euro in. Een mooi bedrag, dat zeer welkom is bij de werkgroep die zich ontfermt over de restau ratiewerkzaamheden. Dit bedrag wordt besteed aan een nieuw glas-in-loodraam in de zijbeuk van de Grote Kerk. Afgelopen dinsdag overhandigde Waals de cheque aan een verheugde deken Harrie Smeets.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 5