Limburg krijgt eigen Sport Museum Flavour Goes Continental Bijzondere expositie bij Irok Bijzondere expositie bij AbrahamArt sill U PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 4 maart 2010 - Pagina 9 Bij de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray staat dit jaar het staatsnatuurreser- vaat De Castenrayse Vennen centraal. Het natuurgebied is sinds de Ruilverkaveling Lollebeek in 1969 eigendom van Staatsbosbeheer. In het verleden werd in het gebied turf gestoken en turfslijk gebaggerd. Ook haalde men er 'schanse' om de sopketel mee te stoken. De takkenbos sen werden eveneens ver kocht aan bakkers uit de regio Horst/Venray. Zij stookten er hun ovens mee heet. Bij de meesten blijft het gebied echter in herinnering als schaats- water. Honderden schaatsliefheb bers uit de gehele regio togen op winterse dagen naar de prachtige ijsbanen. Op een eilandje midden tussen een groot schaatswater en drie lange schaatsbanen stond een 'koek en zopiehutje', waar een plaatselijke caféhouder warme chocolademelk, koffie, thee, eier koeken, speculaas en dergelijke verkocht. Bij de uitvoering van de ruilverkaveling in 1969 werd de Lollebeek verlegd, gekanali seerd en uitgediept, waardoor de waterstand dramatisch zakte. Het gebied begon langzaam maar zeker te verlanden en de ingreep had verstrekkende gevolgen voor de natuur. In 1997 werd in het gebied een prachtige wandelroute aangelegd, die grotendeels leidt over oude houtwallen en veenbanen. Het is een natuurlijke en avontuurlijke route die minder geschikt is voor mensen die niet goed ter been zijn. Tijdens de wandeling moeten weleens obstakels als omgeval len bomen overwonnen worden. Bepaalde delen van de route kun nen ook erg drassig zijn, zodat het dragen van laarzen sterk aan te bevelen is. Maar de route kent weergaloos mooie plekken en voert onder meer door een hoger gelegen schraal grasland, waar Schotse Hooglanders grazen. Jan Strijbos, voorzitter van het Casten- rayse heemkundig genootschap, heeft een boek geschreven over het natuurgebied. Daarin valt alles te lezen over de geschiedenis van PopPodium zoekt vrijwilligers Stichting PopPodium Venray houdt activiteiten voor en door jongeren vanaf de leeftijd van zes tien jaar. Deze activiteiten bestaan uit pop- en rockconcerten, dance party's, themafeesten en andere culturele activiteiten. PopPodium probeert activiteiten te organise ren die in het uitgaansleven van Venray ontbreken. De activiteiten worden gehouden door de diver se commissies van de stichting die volledig uit vrijwilligers bestaat. De stichting krijgt professionele ondersteuning van welzijnsinstel- ling Synthese. PopPodium Ven- ray is op zoek naar mensen die het leuk vinden om activiteiten te organiseren of die hen tijdens activiteiten zouden willen helpen met onder andere de bar, glazen ophalen, muntenverkoop, entree of garderobe. Voor meer infor matie kan men kijken op www. poppodiumvenray.nl. Voor vragen of aanmelding als vrijwilliger kan men contact opnemen via vrijwil- ligers@poppodiumvenray.nl. The Story of Mr. Black naar halve finale The Story of Mr. Black uit Ven- ray heeft zich in de 013 in Tilburg weten te plaatsen voor de lande lijke halve finales van de interna tionale bandwedstrijd Emergenza. De band kreeg van het publiek in de Bat Cave voldoende stemmen om de volgende ronde te berei ken. Op vrijdag 23 april neemt de band het in de halve finales op tegen zeven andere bands in de kleine zaal van 013 in Tilburg. Kaarten voor deze halve finale zijn verkrijgbaar bij de bandleden. e-mail: de Castenrayse Vennen, over de gevolgen van de ruilverkaveling, maar ook over de actuele toe stand. Het boek verschijnt over enkele maanden. Verder wil de heemkundegroep een kunstwerk plaatsen dat herinnert aan de schaatsperiode in 't Cassels Bro?k, zoals men het 86 ha grote gebied in Castenray noemt. Het kunst werk, dat vlak bij de toegangsweg naar het natuurgebied geplaatst wordt, is een plastiek van metaal. "De afgelopen jaren hebben we het initiatief genomen voor een aantal kunstwerken in Castenray die alle gerelateerd zijn aan cul tuurhistorie. We streven naar her kenbare kunst van verschillende kunstenaars en uitgevoerd in ver- Foto: Kunstenaar Twan van Rens aan het werk in het atelier van de Kunstwerkplaats Venray. schillende materialen. Vorig jaar plaatsten we een stenen beeld van de legendarische trekpaardhengst Nico van Melo en dit jaar wordt het een schaatser uitgevoerd in metaal", zo meldt Jan Strijbos. Bij de Kunstwerkplaats Venray heeft hij kunstenaar Twan van Rens, geboren in Belfeld maar al enige jaren wonend in Venray, bereid gevonden het kunstwerk te vervaardigen. Vrijwel dagelijks is de kunstenaar bezig om zijn creatie tijdig klaar te hebben. De Castenrayse heemkundegroep wil de uitgave van het boek en de onthulling van het kunstwerk op zaterdag 10 juli laten plaats vinden. "We hadden aanvanke lijk een datum in het voorjaar in gedachte, maar het laatste dat we willen is kunstenaar Twan van Rens onder tijdsdruk zetten. Hij is echter al ver gevorderd en denkt over een paar maanden het kunst werk klaar te hebben. Daarnaast hebben we ruim de tijd nodig om voor het boek te laten inschrij ven. Daarvan wordt op korte ter mijn de prijs bepaald. Het boek is alleen bij inschrijving te koop", aldus de voorzitter van de Casten- rayse heemkundestichting. Peter Winnen: mooiste Limburgse sportmoment ooit Limburg krijgt een eigen Limburgs Sport Museum. Dat heeft Odile Wolfs, gedepu teerde Sport van de provin cie Limburg, op maandag 1 maart in het Royal Theater in Roermond bekendgemaakt tij dens de première van de film over de 100 meest bijzondere sportmomenten ooit waarbij Limburgse sporters betrokken waren. De mooiste Limburgse sportprestatie ooit is geleverd door de Venrayse wielrenner Peter Winnen, met zijn zege op Alpe d'Huez in de Tour de France in 1981. De inwoners van Limburg hebben de top 100 samengesteld. Het Limburgs Sport Museum wordt het cultureel sporterfgoed van Limburg. Prestaties, momen ten, herinneringen, attributen, foto's, films, enz worden bewaard voor het nageslacht en vormen een inspiratiebron voor de talen ten van vandaag en morgen. Het Limburgs Sport Museum wordt gevestigd in Sportzone Limburg en zal op een interactieve en bele vende wijze de topsport in Lim burg cultiveren. Limburg heeft een rijke sport- historie. De voorbije decennia hebben honderden Limburgse topsporters, verenigingen en trai ners vele generaties in Limburg, Nederland en de rest van de wereld geboeid met bijzondere, spraakmakende en aansprekende prestaties en sportmomenten. Denk aan de historische zeges van Peter Winnen op Alpe d'Huez, het atletiekgoud van Rens Blom, de kopbal van Dick Nanninga in de finale van het WK voetbal, de drie bronzen olympische medail les van Arnold Vanderlijde, het olympisch goud van Maartje Pau- men, Bart Brentjens, Ada Kok, Sharon Walraven, de 'frommelgoal' van Venraynaar Edwart Linskens namens PSV tegen Real Madrid en de prestaties van wielrenner Mat- thieu Cordang eind negentiende eeuw, waarmee de geregistreerde Limburgse sporthistorie in feite begint. Topsport Limburg heeft het ini tiatief genomen om de inwoners van Limburg de mooiste sport- momenten te laten insturen. Dat heeft geresulteerd in een lange lijst van momenten en prestaties. Uit die lijst is een top 100 gese lecteerd van de meest bijzondere Limburgse sportmomenten ooit. Bijzonder door de aard van de prestatie, de omstandigheden waaronder, of het verhaal erachter. De lijst is tot stand gekomen op basis van inzendingen van lezers van Dagblad De Limburger/Lim burgs Dagblad, bezoekers van de website van Topsport Limburg en sportvolgers. De volgorde van de top 20 is uiteindelijk vastgesteld door de lezers van beide Lim burgse kranten. De top 100 moet worden gezien als een tijdelijke lijst van bijzondere momenten, niet als een rangorde van beste prestaties. Die is namelijk niet te maken, omdat sportprestaties niet objectief met elkaar te vergelijken zijn. Van de 100 meest bijzondere Limburgse sportmomenten ooit is een film gemaakt door Van Zwa- men Productions van Venraynaar Frank van Zwamen. Deze film, het pronkstuk van het museum, bestaat uit een aaneenschakeling van bewegende beelden, zoveel mogelijk voorzien van authentie ke geluidsfragmenten. De filmpre mière vond plaats op maandag 1 maart 2010. Ruim 200 genodigden woonden de presentatie bij in het Royal Theater in Roermond. Peter Winnen, die volgens de Limbur gers met zijn zege op Alpe d'Huez in 1981 voor het meest bijzondere sportmoment ooit zorgde, ont ving uit handen van gedeputeerde Odile Wolfs een kunstwerk, ver vaardigd door oud-topsporter en kunstenares Mascha Hellenbrand. De tweede editie van Swol gen Rocks in café-zaal Wilhelmina in Swolgen wordt gehouden op zaterdag 27 maart. Dit jaar kan het publiek genieten van optredens van drie bands en een rock-dj. De bands zijn International Paper, CRE8 en Cherry Bomb. Tussen de optredens van deze bands door draait rock dj Fonteinus liedjes. De zaal gaat open om 19.00 uur en de eerste band start om 20.00 uur met spelen. Selwyn Senatori heeft zondag zijn eigen vaste expositieruimte geopend bijAbrahamArt. Een van Nederlands meest spraakmakende kunstenaars van dit moment, Selwyn Sena- tori, heeft zondag zijn eigen vaste expositieruimte geopend bij AbrahamArt. Hij beschil derde een van de nieuwe expositieruimtes die de galerie sinds kort erbij heeft om meer kunst te tonen en de bezoeker meer kunstbeleving te bieden. Selwyns fun factory, zoals de nieuwe kunstruimte heet, is een kleurrijk spektakel geworden dat de in Amsterdam woonachtige kunstenaar van boven tot onder heeft beschilderd met zijn ken merkende 'good-life'-stijl. Selwyn Senatori is geboren in 1973 in Pal- lanza, Italië. Hij volgde de Hoge School voor Kunsten in Utrecht, in de richting illustratieve vorm geving. Kunst beheerst het leven van Selwyn. Zo werkt hij als illu strator voor Art-Box, een groot internationaal agentschap voor illustratoren. Naast het illustre ren van kinderboeken illustreert hij ook voor grote internationale bedrijven als de Rabobank, Albert Heijn en de Nuon. Zijn grote pas sie echter blijft schilderen, iets wat hij dan ook dagelijks doet. In korte tijd wist Selwyn naam te maken met zijn heldere, kleurrij ke, frisse, humorvolle schilderijen met thema's als eten, drinken en het goede leven, waarvan hijzelf een exponent is. Inmiddels is hij de meest gevraagde Pop-Art-kun- stenaars van Nederland, eentje die vorige maand een groots nieuw atelier opende op het Rokin in Amsterdam van 800 m2. Zijn werken zijn vertegenwoordigd in enkele van de meest vooraan staande galerieën. Zo opende vori ge week zijn expositie in de nieu we galerie van Silvia Toth in Den Haag. AbrahamArt, Noordsingel 39, unit Denderskamp 18, 5801 GJ Venray, www.AbrahamArt.com, telefoon: 0478 - 588 425 The Party Animals: Op zaterdag 27 maart vindt in de Mèrthal in Horst de Giant Tri bute plaats. Een van de artiesten is een van de meest bekende groe pen uit het 'happy'-genre: The Party Animals. Met oud en nieuw 95/96 vond op een feestje in Zuid Limburg het eerste liveoptreden van de Party Animals plaats en een stormachtige periode volgde met drie nummer 1-singles, veel hits, clips en albums. Nu, tien jaar later en meer dan 500 optredens verder, lijkt het of er niets is ver anderd. Nog steeds rijdt de popu laire formatie met haar tourbus het land door met een knallende show die de harten van de oude - en een totaal nieuwe genera tie - feestbeesten heeft veroverd. Wie kent ze niet? Wereldhits als Have You Ever Been Mellow, Aqua rius of Used Abused. Maar ook: Good To Go, Atomic, You Got To Believe en Xanadu zijn nummers van The Party Animals en het pro ducerduo Flamman en Abraxas. The Party Animals vertonen hun act tijdens de Giant Tribute The Happy Edition op 27 maart in Horst. Naast deze band zijn ook Charly Lownoise, The 4 Tune Fairytales en DJ Paul Elstak van de partij. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Hans van Bree Venray en de VVV in Horst. Meer informatie is te vin den op www.gianttribute.nl van driedimensionale kunst. De deelnemende kunstenaars zijn Ans Bakker met glaskunst, Alda Poulussen met volle zelfverzeker de dames in brons en neolith, Alin- da Ottens met hedendaags in staal, Mirjan Koldeweij met abstract/ figuratief in staal en hout gecom bineerd, Tom Seerden met figura tieve bronzen, Willem Kind met figuratieve beelden in gelast rvs, Hanneke van den Bergh met figu ratieve bronzen en keramische objecten en Carla Rovers met figuratief keramiek. Tevens bestaat de mogelijkheid tot het reserve ren van een rondleiding langs de expositiestukken, gevolgd door een exclusieve kunstlunch in maashotel Cuisine de la Meuse in Broekhuizen. De expositie is te bezichtigen tot en met 11 april en is geopend van dinsdag tot en met donderdag van 9.30 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.30, op vrijdag van 9.30 tot 12.00 en van 13.00 tot 20.00m op zaterdag van 9.30 tot 16.00 en op zondag van 13.00 tot 16.00. Irok galerie lijstenmake rij kunstuitleen is te vinden aan de Meldersloseweg in Horst. Zie ook www.irok.nl. Goederen- en dienstenveiling In Merselo wordt op zaterdag avond 20 maart een goederen- en dienstenveiling gehouden. Eens in de drie jaar zetten carnavalsver eniging De Zagewetters en fanfare St. Oda deze veiling op touw om de kas te spekken. Dit jaar worden er zon 120 kavels aangeboden, veelal ludieke, maar ook vakantie huizen, ritten met een paarden- koets, buggyritten en bruidsfoto reportages. Wethouder Patrick van der Broeck brengt de eerste kavel onder de hamer om 20.00 uur. Tussen 19.00 uur en 20.00 uur kunnen de kavels bekeken wor den, en kunnen belangstellenden een gok wagen hoeveel die avond omgezet gaat worden. Dans- Amusementsorkest Fla vour uit Venray brengt op 4 en 5 november een complete thea tershow op de planken. Middels een muzikale reis om de wereld maken de toeschouwers kennis met de cultuur en muziek van de diverse landen die aan bod komen tijdens de show. De voorstellingen vinden plaats in Schouwburg Ven- ray. Flavour timmert al bijna twin tig jaar aan de weg. Het orkest speelt op vele braderieën, feesten en evenementen en brengt een gevarieerd programma, van swing, rock en pop tot Latin en dixie en van evergreens en blues tot top 100 nummers. Flavour bestaat uit vijf volle dige secties: saxofoons, trombo nes, trompetten en een volledige ritmesectie. Dit wordt aangevuld met twee gedreven zangers en een temperamentvolle zangeres. Het orkest staat onder leiding van dirigent en arrangeur Rob van Reijmersdal. Naast de diverse optredens gaat Flavour een nieu we uitdaging aan met de theater show Flavour Goes Continental. Met medewerking van MMSK St. Petrus Banden Venray, Desdemona Dance Overloon, de Didgeridoog- roep van Muziekwerkplaats Ven ray en Kunstencentrum Jerusalem Venray krijgt het publiek een waar spektakel te zien. Een deel van de opbrengst van de theatershow gaat naar het goede doel: Zonne bloem regio Venray. Om deze the atershow te kunnen verwezenlij ken, is Flavour nog op zoek naar sponsors en daarvoor kunnen belangstellenden contact opne men met Joep Poels via e-mail jpa. poels@home.nl. Irok galerie in Horst opent op zondag 7 maart een groepsexposi- tie van dertien kunstenaars, onder wie drie bijzondere kunstschil ders uit Krakow in Polen. Aan de expositie nemen acht beeld houwers en vijf kunstschilders deel. De beeldentuin en galerie worden ingericht met een grote verscheidenheid aan beelden van staal, brons, rvs, glas, keramiek en gecombineerde materialen. In 2008 had galerie Irok voor het eerst rechtstreeks contact met een Poolse kunstenares. Dit van wege een bijzonder schilderij dat via een kunstagent eerder in de collectie van Irok terecht was gekomen. Dit resulteerde in de totstandkoming van een expositie met werken van de betreffende kunstenares; Alicja Urbaniak- Slabon, maar ook met werken van haar man Maciej en zoon Roch. Allen studeerden zij af aan de gerenommeerde kunstacademie van Krakow. Internationale expo sities volgden. De kunstenaars zijn aanwezig zijn op de openingsmid dag van 13.00 tot 17.00 uur. De Nederlandse kunstenaars Arthur Bernard, met interessant figura tieve schilderijen in een warm kleurenpalet, en Janet Timmerije, vrolijk en losgeschilderde inter pretaties van dieren, zijn even eens uitgenodigd als exposant. In de beeldentuin en galerie loopt gelijktijdig een tweede expositie Swolgen Rocks Castenray krijgt beeld dat herinnert aan schaatsperiode redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9