Banenverlies bij De Rooyse Wissel Weerstand tegen natuurbegraafplaats Heide eKyeneï PROEF DE LENTE! Eindelijk woningbouw in Heide Clubs krijgen meer geld voor oud papier "De willekeur regeert" WAARDEBON GRATIS BOLLETJE IJSf l. tój Gunhoek - Julicher Meijer ook voor uw tuin Donderdag 4 maart 2010 - Pagina 3 PEEL EN MAAS Omwonenden en agrarische bedrijven maken bezwaar Er zijn vier bezwaarschriften ingediend tegen de komst van een natuurbegraafplaats aan Janslust in Heide. Het initiatief is afkomstig van Gé Peterink, die in de bossen van zijn land goed een begraafplaats met ontmoetingsruimte en par keerplaats wil oprichten. De gemeente heeft alle bezwaren afgewezen. De belangstelling voor begraven in de natuur neemt toe. De gemeente vindt het uitstekend passen in het buitengebied. Het plan heeft van 11 decem ber tot 21 januari ter inzage gele gen in het gemeentehuis. Drie bezwaarschriften zijn afkomstig van agrarische bedrijven uit de Na een lange voorbereidings tijd is dinsdag de fundering gestort van twee nieuwbouw woningen aan de Groeneweg. De twee in aanbouw genomen woningen zijn de eerste van de acht woningen die aan nemingsbedrijf Teunissen uit Ysselsteyn gaat bouwen aan de Groeneweg in Heide. In 2000 zijn de eerste plannen gemaakt om op de locatie Groe- Het verhaal leek duidelijk. Architect Theo Vissers was er na afloop van de behandeling van zijn bezwaarschrift voor de gelijknamige commissie zeker van. Hij zou eindelijk in het gelijk worden gesteld en het recht zou zegevieren. Het is dan ook niet vreemd dat Vissers bijna van zijn stoel viel van verbazing toen het besluit van het college en B en W op zijn deurmat plofte: zijn bezwaar is niet-ontvankelijk verklaard. Het draait in het kort om de afwijzing van een aanvraag van Vis sers voor de tweede tranche van de stimuleringsregeling woning bouwprojecten 2009 van het Rijk. De regeling is door minister Van der Laan in het leven geroepen om woningbouwprojecten vlot te trekken die door de economi sche crisis stil dreigen te vallen. Het Rijk zou de gemeente volgens Theo Vissers een subsidie van 140.000 euro kunnen verlenen als bijdrage in de bouw van veertien starterswoningen aan de Burge meester Ponjeestraat in Wanssum. Het toenmalige college van B en W van de gemeente Meerlo-Wans- sum wees het verzoek van de Wanssumse architect in november 2009 echter af, omdat het niet zou voldoen aan de criteria die aan de regeling zijn verbonden. Ook de gemeente Venray - als rechtsop- omgeving. Een pluimveehouderij aan de Deurneseweg en een var kenshouderij en een gemengd bedrijf aan Weverslo. Daarnaast heeft een bewoner van de Deur- neseweg namens 29 omwonen den bezwaar gemaakt. Ze zijn veelal woonachtig aan de Deurne- seweg, Janslust, Lemmenweg en Weverslo. Het pluimveebedrijf aan de Deurneseweg vermoedt dat de bezoekers van de begraafplaats geurhinder zullen ondervinden. De gemeente ziet geen bezwaar omdat het buiten de geurcontou- ren komt te liggen. Er zullen maxi maal zeventig tot honderd begra fenissen per jaar plaatsvinden. Een graf wordt gemiddeld drie keer per jaar bezocht. De gemeente denkt dat het huidige bezoek aan neweg woningen te bouwen. Erg belangrijk voor het dorp, er was door de stankcirkels al lang niet meer gebouwd en veel jongeren uit Heide waren op zoek naar woonruimte. Omdat er nog een stankcirkel over de locatie lag, was woningbouw nog niet moge lijk. Het duurde nog enkele jaren totdat door sanering van bedrij ven en wetswijziging woning bouw mogelijk werd. De plan nen voor woningbouw werden volger van de per 1 januari 2010 opgesplitste gemeente Meerlo- Wanssum - is van oordeel dat dit bouwplan niet stilligt vanwege de economische crisis, maar is vertraagd vanwege problemen met het bestemmingsplan. De commissie bezwaar toonde zich onlangs tijdens de zitting echter erg kritisch over het besluit. Want of de subsidie wel of niet wordt toegekend, dat maakt de minister uit en niet de gemeente, zo stelde voorzitter mr. J. van Roessel klip en klaar. De gemeente hoeft de aanvragen alleen maar in te die nen en niet te beoordelen, zoals in dit geval wel is gebeurd. Dui delijke taal, zo concludeerde een goedgemutste Vissers na afloop van de zitting, "een verhaal waar geen speld tussen te krijgen is." Vissers juichte echter de vroeg, want, ondanks alle kritiek van de juristen op de handelswijze van de gemeente, is zijn bezwaar toch afgewezen. De commissie bezwaarschriften stelt namelijk simpelweg vast dat Vissers niet als belanghebbende kan worden aangemerkt. De juristen wijzen in hun advies aan het college van B en W onder meer op de regels die gelden voor het verkrijgen van de rijkssubsidie. Het is volgens hen aan de gemeente om al dan niet een aanvraag te doen om subsidie op grond van deze regeling. Zou er naar aanleiding van een derge- het bos, door wandelaars en fiet sers, nauwelijks vermeerdert door de komst van de begraafplaats. Ook deze bezoekers zullen slechts korte tijd in het bos verblijven. Veel bezwaren gaan over de verkeersafwikkeling, want de afslag Weverslo-Deurneseweg is gevaarlijk. De gemeente zegt dat dit kruispunt niet wordt gebruikt. De stoet, die zo'n dertig auto's telt, maakt gebruik van vier verschil lende routes waardoor er voldoen de spreiding is. Gerekend wordt op gemiddeld twee begrafenissen per week. Met de aanleg van 35 parkeervakken is er volgens de gemeente ook voldoende parkeer gelegenheid. Omwonenden vra gen zich af waarom het gebouw opgepakt door projectontwikke laar Goldewijk uit Doetinchem. Dit bouwbedrijf zorgde voor de benodigde onderzoeken en ver gunningen, maar haakte af door de economische crisis. In goed overleg werden de vergunningen overgenomen door Aannemings bedrijf Teunissen, dat nu met de bouw van de twee reeds verkoch te woningen is begonnen. Aan de Groeneweg worden in totaal vier vrijstaande en vier tweekappers lijke aanvraag door de minister subsidie worden verstrekt, dan zou deze aan de gemeente wor den verstrekt. Om die reden kan er voor Vissers volgens de juristen slechts sprake zijn van een afge leid belang. De gemeente is ook vrij om te bepalen hoe de subsidie wordt ingezet, aldus de commissie bezwaar. Tevens vinden de juristen dat er geen collegebesluit over de afwij zing van de aanvraag van Vissers is genomen, een besluit waartegen Vissers beroep kan aantekenen, maar dat het gaat om een mede deling van informatieve aard van het college van B en W. Vreemd, vindt Vissers, die wijst op de door het college ondertekende brief, waarin ook nog wordt gesteld dat hij tegen het besluit een bezwaar schrift in kan dienen bij B en W. "En het besluit heeft ook gewoon op de besluitenlijst gestaan. Dan is het toch een collegebesluit of niet? Het moet toch niet gekker worden! Eerst wordt mijn aan vraag door de gemeente Meerlo- Wanssum afgewezen omdat het stilvallen van het project niet te wijten zou zijn aan de financiële crisis en omdat ik nog geen juri disch eigenaar zou zijn van het terrein, en nu wordt plotseling gesteld dat mijn bezwaarschrift niet- ontvankelijk is omdat er geen collegebesluit over genomen zou zijn en ik geen direct belangheb- en in de parkeerplaats midden in het bos komen, en niet op het eigen terrein van Peterink. Nu moeten er immers bomen worden gekapt. De gemeente antwoordt dat er compensatie door herplant komt. Door het gebouw en de verharding in het bosgebied aan te leggen, worden ze juist aan het zicht onttrokken van buurtbewo ners. De in- en uitgang komt aan Janslust. Aan de kant van Wever- slo blijft de gesloten begroeiing intact. Het leefgebied van de das en andere natuurwaarden zouden niet worden aangetast door de komst van de begraafplaats. Het bos blijft immers zijn functie als bos behouden. Omwonenden zijn niet blij met de naam Natuurbe- graafplaats Weverslo BV. Ze vinden gebouwd. De woningen worden gerealiseerd volgens het 'meer voor minder'- principe. Dat bete kent dat kopers voor hetzelfde geld meer kwaliteit krijgen. De dorpsraad hoopt dat er nu een begin gemaakt is voor regelma tige woningbouw in de komende jaren. In het Dorpsontwikkelings plan (DOP) is aangegeven dat het dorp Heide ongeveer vijf wonin gen per jaar wil bouwen. De gemeente Venray is bezig met de bende ben. Draaikonten, dat zijn het op het gemeentehuis De wil lekeur regeert. Waarom wordt het ene bouwplan wel en het andere niet doorgestuurd?" IN BEROEP Theo Vissers is overtuigd van zijn gelijk en kondigt aan beroep aan te tekenen tegen het nieuwe besluit van het college van B en W. Tevens heeft hij besloten om komende dinsdag niet opnieuw voor de commissie bezwaar te verschijnen. Hij tekende eind januari 2010 namelijk beroep aan tegen het besluit van het college van B en W om zijn verzoek tot handhaving tegen het gebruik door pluimveehouder Frans Bou ten van de stalruimte aan de Blit- terswijckseweg 2 in Wanssum, af te wijzen. "Ik heb geen vertrou wen meer in de onafhankelijkheid van de commissie en kan mijn tijd beter gebruiken. Ik ga mij gelijk via andere juridische wegen wel halen en ben benieuwd wat de gemeente met mijn nieuwe aan vraag voor de Van der Laan-subsi die gaat doen. Die dien ik voor 1 mei in." Zoals bekend wil de gemeente Venray graag meewerken aan het bouwplan van Theo Vissers aan de Burgemeester Ponjeestraat in Wanssum. Zodra de architect uit Wanssum juridisch eigenaar is van de gronden en opstallen aan de naamskoppeling met het buurt schap ongepast omdat het beeld van Weverslo (landelijk, natuur en rust) zou worden aangetast. De gemeente vindt de naam juist logisch, omdat de begraafplaats is ondergebracht bij de stichting Landgoed Weverslo. Bezwaarmakers wijzen erop dat in de omgeving van de Loobeek veel vossen voorkomen. Die zou den grafschennis kunnen plegen. Juist om dit te voorkomen, moet de grafkuil minstens 1,35 meter diep zijn. Peterink heeft in zijn plan aangegeven dat de graven op een diepte van 1,55 meter komen. Volgens de gemeente wordt hier door ruimschoots aan de norm voldaan. Wethouder Patrick van der Broeck zet de bouw in gang. uitwerking van een bestemmings planwijziging voor het perceel achter de huidige bouw en het trapveldje. Op deze percelen zijn ongeveer 35 woningen gepland. De wens van de dorpsraad is dat in het dorp op korte termijn meer dere jonge gezinnen met kinderen komen wonen 'zodat leefbaarheid en school er wel bij varen'. de Blitterswijckseweg 2, is het college van B en W bereid om in te stemmen met een wijziging van het bestemmingsplan voor het opsplitsen in twee woningen van de in dit deel van het plange bied gelegen langgevelboerderij. De andere percelen zijn al in het bezit van Vissers. woningen. De architect heeft voor het bouw plan drie hectare grond verwor ven, maar een hectare is nog niet geleverd. Dat betreft grond van pluimveehouder Frans Bouten, met wie Vissers al een tijdje in de clinch ligt over het verplaatsen van een persleiding die onder het beoogde bouwterrein ligt. Eind 2009 oordeelde de rechter in Den Bosch in hoger beroep dat de architect niet hoeft op te draaien voor de kosten van het verleg gen van de persleiding. Pas zodra die onzekerheid is weggenomen, moet Vissers de koopsom beta len aan Frans Bouten, van wie de architect in mei 2008 de grond met boerderij en opstallen kocht. Ondanks alle perikelen, kijkt Theo Vissers positief naar de toekomst. "Momenteel worden in samen werking met de gemeente Venray in het stedenbouwkundig plan de laatste puntjes op de i gezet. Het bestemmingsplan is onher roepelijk, de bouwvergunningen zijn binnen. Op 15 maart starten de werkzaamheden. De bedoeling is om in de eerste fase de starters- woningen te bouwen." Als gevolg van een reorga nisatie gaan er banen verlo ren bij tbs-kliniek De Rooyse Wissel in Oostrum. Dat heeft de Raad van Bestuur bekend gemaakt. Op dit moment is nog niet duidelijk hoeveel medewerkers hun baan gaan verliezen. De tbs-kliniek sluit gedwongen ontslagen niet uit. De Rooyse Wissel is gedwon gen om in te krimpen, omdat een aantal tijdelijk ingekochte tbs-plaatsen afloopt. De Rooyse Wissel heeft momenteel een capaciteit van 239 behandelplaat- sen. Dit aantal krimpt naar 212 eind 2010. Onlangs zijn in Grave daarom al twee afdelingen geslo ten, in Oostrum zal de kliniek dit jaar anderhalve afdeling dicht moeten doen. Naast deze capaci teitsreductie is er ook een afname van het werkbudget doordat het aantal patiënten dat langer dan zes jaar in de tbs-kliniek verblijft, is toegenomen. Voor deze patiën ten krijgt de kliniek een lager tarief van het Rijk. De combina- De verenigingen die in de Venrayse dorpen en wijken oud papier ophalen, krijgen straks een hogere vergoeding. De gemeente houdt voor alle verenigingen een gezamen lijke aanbesteding, waardoor een betere prijs kan worden bedongen. In de gemeente Venray wordt jaarlijks 3500 ton oud papier verzameld. Tot nu toe sloten de verenigin gen zelf contracten af met diverse inzamelaars. Door de beperkte hoeveelheid oud papier had den de verenigingen vaak een zwakke onderhandelingspositie. Het gevolg was matige tot slech te vergoedingen. De gemeente heeft de wettelijke verplichting om oud papier op te halen. "In een gesprek met de verenigingen hebben we elkaar gevonden", zegt wethouder Ike Busser. "De gezamenlijke aanbesteding biedt zowel voordelen voor de vereni gingen als voor de gemeente. De verenigingen krijgen een betere prijs en de gemeente heeft min der administratieve lasten." De gemeente gaf tot nu toe een garantie van 27,20 euro per ton. Vooral in het eerste kwartaal van 2009 waren de prijzen slecht. Sommige verenigingen kregen nog maar 10 euro per ton. De gemeente vulde dat bedrag aan Verwarde man maakt val uit raam ziekenhuis Een verwarde patiënt van Maas ziekenhuis Pantein in Boxmeer is dinsdagmorgen om 7.20 uur uit een raam op de tweede verdieping geklommen. Hij maakte een val van zeven meter en raakte daarbij gewond. Zijn toestand is stabiel. De man was maandag ter observa tie in het Maasziekenhuis opgeno men. Dinsdagmorgen deed hij in verwarde toestand een poging om via een raam naar buiten te klim men. Daarbij maakte hij gebruik van een aan elkaar geknoopte tv- en computerkabel. Medewer kers die de man zagen vallen, waarschuwden onmiddellijk een ambulanceploeg die toevallig in het ziekenhuis was en snel eerste hulp kon verlenen. De politie is ter plaatse geweest en heeft een kort onderzoek ingesteld. Daar zijn geen bijzonderheden uit naar voren gekomen. De directie van Maasziekenhuis Pantein heeft het voorval gemeld bij de Inspectie voor de Gezondheidszorg en stelt een intern onderzoek in. tie van minder tbs'ers en minder geld noopt De Rooyse Wissel vol gens de Raad van Bestuur tot het maken van 'andere financiële keu zes'. Door de verminderde capaci teit en het sluiten van afdelingen, is een formatiereductie nodig van de medewerkers, laat communi catiemedewerkster Floor Keijsers weten. "Deze formatiereductie kan naar alle waarschijnlijkheid niet alleen worden gerealiseerd door het aflopen van tijdelijke dienst verbanden. Gedwongen ontslagen kunnen op dit moment niet wor den uitgesloten." De afgelopen jaren was het financieel beheer van De Rooyse Wissel gericht op sterke groei. 'Nu is er sprake van krimp en dit vraagt om andere financiële keuzes', aldus de Raad van Bestuur. Behalve het sluiten van afdelingen, wil de raad ook kijken naar nieuwe vormen van forensische zorg die de kliniek kan gaan bieden. Het personeel is inmiddels ingelicht over de reorganisatie. De ondernemings raad is om advies gevraagd. Verder worden ook de vakbonden nauw tot 27,20 euro, om ervoor te zor gen dat de verenigingen toch het papier zouden blijven ophalen. De gemeente loopt met de garantstel ling jaarlijks een risico van 95.000 euro. Vorig jaar is hiervan alleen in de eerste drie maanden gebruikge maakt. Alleen PRN-gecertificeerde inzamelaars kunnen inschrijven. Dit heeft als voordeel dat Papier Recycling Nederland niet alleen een afnamegarantie geeft, maar tevens een prijsgarantie biedt van 20 euro per ton. Om de ver enigingen er niet op achteruit te laten gaan, verhoogt de gemeente de garantie met 8 euro. Het risico wordt daardoor verlaagd naar maximaal 28.000 euro. Medio 2010 vindt de gunning plaats. De gekozen inzamelaar gaat tevens de administratie en de uitbetaling aan de verenigingen verzorgen. De gemeente krijgt per kwartaal overzichten en facturen. Dit ver mindert de administratieve romp slomp bij de gemeente, waardoor de medewerkers meer tijd krijgen voor andere afvaltaken. Derde verdachte aangehouden De politie heeft dinsdag een derde verdachte aangehouden naar aanleiding van de gewapende overval op een beveiligingsmede werker van het asielzoekerscen trum in Well eerder deze maand. Het gaat om een 26-jarige man uit Rotterdam die in zijn woonplaats werd gearresteerd. Hij is ingeslo ten en zal verder worden gehoord. Vlak na de overval arresteerde politie al twee verdachten, een 38- jarige vrouw uit Venray en een 20- jarige man uit Lelystad. Rijbewijs kwijt Maandagmiddag rond 16.00 uur is een 21-jarige man uit Venray aangehouden, nadat hij met alco hol achter het stuur zat. De politie kwam het voertuig tij dens een verkeerscontrole tegen. De man viel op omdat hij zonder gordel en te hard over de Stations weg richting Oostrum reed. De automobilist reed zo snel dat de politie de achtervolging stopte. Tijdens de zoektocht die volgde, zagen agenten op een oprit een beschadigde auto staan. De ver dachte bleek met zijn auto tegen de gevel van zijn eigen woning te zijn gereden. Uit een blaastest werd vervolgens duidelijk dat de verdachte alcohol had gedronken. Het rijbewijs van de man is inge vorderd en een proces-verbaal is opgemaakt. betrokken bij dit proces. Er wordt momenteel gewerkt aan een plan om te komen tot krimp. Dat plan wordt over een paar weken ver wacht. De Rooyse Wissel is een par ticulier forensisch psychiatrisch instituut ter verpleging en/of behandeling van, overwegend, tbs- patiënten binnen een beveiligd kader. Er werken bijna zeshon derd mensen bij De Rooyse Wis sel. Ze zijn werkzaam op verschil lende locaties. In totaal worden er op de locaties ruim 200 patiënten behandeld. Vervolg voorpagina Venray in de fout met tijdelijke winkel Jan Linders De vastgoedmanager wijst op de keiharde overeenkomst tussen Jan Linders en Van Haren over de oplevering van de nieuwe winkel binnen de periode van vijf jaar op straffe van een hoge boete. "Natuurlijk kunnen we nieuwe bezwaarprocedures en dus vertra ging verwachten, maar we hebben desondanks goede hoop dat de nieuwbouw op tijd af is." Eigenaar Norbert Van Haren bevestigt dit. "In mei loopt de overeenkomst met BP af en zal het tankstation gesaneerd worden. We willen vervolgens een onbemand tankstation realiseren langs de Maasheseweg. Die plannen zijn in een ver stadium. Zodra het tank station aan de Noordsingel weg is, kunnen we met de nieuwbouw voor Jan Linders starten." De gemeente Venray en de supermarktketen gingen bij de Raad van State in beroep nadat de rechtbank in Roermond de onthef fing en bouwvergunning voor de noodwinkel vorig jaar vernietigde. Die mochten alleen maar worden verleend op voorwaarde dat de tij delijke supermarkt van Jan Linders weer binnen vijf jaar van de locatie aan de Raadhuisstraat verdwijnt. De directie van concurrent Plus is tegen de vestiging van de nieuwe supermarkt op het voormalige terrein van autogarage Van Haren (hoek Raadhuisstraat/Noordsin gel). Deze locatie ligt dichter bij de Plus-supermarkt in de wijk Land- weert. De gemeente zou volgens de directie van Plus de spreiding van de supermarkten over Venray niet goed hebben bekeken. Echtscheiding? Alimentatie? Omgang? Tel.: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 21,50 (postcode 58..) 37,75 (overige binnenland) Grote Markt 17 5801 BL Venray Vanaf vandaag is de ijssalon geopend (geldig in maart 2010) bedoek site; www.gi.inho do nl Venray De Hoveniers tutusnm Theo Vissers: geen vertrouwen meer in commissie bezwaarschriften INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN A DVO C ATEN - '~r

Peel en Maas | 2010 | | pagina 3