Ruud Jan (Volhardfng) Fusieclub heet Sporting ST Venray verliest opnieuw van Gemert SVOC01 goed uit de winterstop Summa Topschutters Klassement J PEEL EN MAAS FLE> TRONICS PEEL EN MAAS Donderdag 4 maart 2010 - Pagina 17 De Schijnwerper op: top inn town DC De Pielhaas Brabantse koploper wint op kunstgras e-mail: Hoofdsponsors: Kledingsponsors: SPORT2000 TOP'27 verliest degradatieduel tegen fel strijdend Holthees: 0-1 In de zesde klasse derby Merselo tegen Ysselsteyn dalotex «wttfeloteui* i De redactie van Peel en Maas^t ook in het voetbalseizoen 2009-2010 wi lijks een speler of trainer vaneen amateurvereniging uit de gemeenten Vei en Meerlo-Wanssum in drschijnwerpers. Ook spelers van SSS'18, Volhard en Holthees worden ip^e rubriek 'De Schijnwerper op...' aan de tand geve De gastspeler voorspelt net als de voetbalkenners van het Venrayse nieuws ook nu weer de uitslagen van tien amateurduels die dat weekend gespeeld w den. Zijn deaoorspellingen van de gastspeler beter, dan wint hij een bal 1 oor de jeugdafdeling van zijn voetbalvereniging, die beschikbaar wordt gesteld door Sport-In^an het Henseniusplein in Venray. Ook dingen de deelnemers met hun totaalscore mee naar enkele prachtige prijzen. De redactie van Peel en Maas doet mee om de eer. Deze week in De schijnwerper op: Ruud Janssen, centrale verdediger van Volharding Naam: Ruud Janssen Leeftijd: 18 Woonplaats: Smakt Partner: geen, ik ben single Studie: CIOS in Nijmegen Club:Volharding Positie: centrale verdediger Hoogtepunt: mijn vroege debuut bij Volharding 1, en de promotie met de C1 naar de tweede divisie Dieptepunt: twee degradaties, met de B1 en de A1 Beste trainer: Michel Hermens en Stephan Sijbers Slechtste trainer: geen idee, ik kan met alle trainers goed overweg Andere hobby's: geen, ik heb het druk genoeg met sporten op school Mooiste vrouw: Fatima Moreira de Melo Favoriete club: Ajax Favoriete speler: Steven Gerrard Favoriete tv-programma: Voetbal International Favoriete vakantieland: Spanje Wie wordt kampioen in jullie klasse?: HVCH Wie wordt laatste in jullie klasse?: Wilhelmina'08 Ruud redactie Venray-UDI'19 2-1 1 -2 Volharding-Wilhelmina'08 3-0 0-1 Achates-SSS'18 1 -1 1 -3 Olympia'18-Swolgense Boys 2-1 1-1 Leunen-Hapse Boys 0-2 1-1 SV Oostrum-TOP'27 3-0 2-1 Holthees-Excellent 2-0 1 -3 SV United-MVC'19 0-2 2-2 Merselo-Ysselsteyn 2-1 1 -1 SVOC'01-Sambeek 3-0 5-1 Bij De Schijnwerper waren vorige week de voorspellingen van redacteur Henk Lammen weggevallen op de pagina. Dat was echter niet zo'n probleem, want Lammen behaalde slechts een puntje uit de vier duels die doorgingen. Sam Meeuse (SSS'18) voorspelde de uitslag van TOP'27-Holthees (0-1) precies goed en heeft drie punten met nog zes duels tegoed. Met drie punten staat Meeuse voorlopig in de middenmoot. Onderstaand nog een keer de voorspellingen van vorige week: Sam Meeuse (SSS'18) redactie Gemert-Venray 0-2 1 -1 Herpinia-Volharding 1 -0 1 -1 SSS'18-Nulandia 3-1 2-1 Swolgense Boys-Leunen 1-1 1-0 Excellent-SV United 1-0 1-1 TOP'27-Holthees 0-1 2-2 Melderslo-SV Oostrum 0-2 1-3 Fiducia-Merselo 2-0 1 -3 Astrantia-SVOC'01 1 -1 0-3 Willem II-VVV 0-1 1-1 De stand: I) Ferry Heijl (Holthees), Stefan Dielissen (Merselo) en Freek Steeghs (SVOC'01) 7 4) Roel Vissers (SV United) 6 5) Daan Geenen (SV Venray) en Tom Rutten (Swolgense Boys) 4 punten 7) Ales Jurcik (SsS'18), Nick van Hoek (Leunen) en Stan Meeuse (SSS'18)**** 3 punten 9) Ralph Kessels (Oostrum), Khalid Hlimi (SV Venray)** 2 II) Dave Hendriks (Volharding) en Tim Vervoort (tOp'27)* 1 punt. 14) Thijs Hendriks (Ysselsteyn) 0 *Tim Vervoort (TOP'27) heeft de uitslagen van de wedstrijden Papendrecht- Venray, Swolgense Boys-Odiliapeel, Resia-Holthees, TOP'27-Meterik, Melderslo- SV United, De Willy's-Ysselsteyn en Merselo-Astrantia nog tegoed. **Khalid Hlimi (SV Venray) heeft de uitslag van de wedstrijd Sambeek-Merselo nog tegoed. Thijs Hendriks (Ysselsteyn) heeft de wedstrijden Venray-Baronie, Achates- Volharding, Montagnards-Leunen, Swolgense Boys-Odiliapeel, Milheezer Boys- Holthees, Elsendorp-Merselo en Lottum-SVOC'01 nog tegoed. Stan Meeuse (SSS'18) heeft de wedstrijden Herpinia-Volharding, SSS'18-Nul- andia, Swolgense Boys-Leunen, Excellent-SV United, Melderslo-SV Oostrum en Fiducia-Merselo nog tegoed. Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 Ook dit jaar kunnen de topschut ters van alle ploegen uit de gemeen ten Venray en Meerlo-Wanssum weer prachtige prijzen winnen. Vanwege het groot aantal Peel en Maas-abon nees in de omgeving van Holthees, Vierlingsbeek en Overloon dingen ook de topscorers van SSS'18 uit Overloon, Holthees en Volharding uit Vierlingsbeek dit seizoen weer mee naar de prijzen. Tijdens het voetbal seizoen wordt u door de redactie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschutters Klasse ment 2009-2010. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcompetitie 2009-2010. U wordt verzocht de namen van de topscorers door te geven via het emailadres manuelc@summa.nl. Afgelopen weekend gingen slechts drie duels, maar die leverden wel een nieuwe koploper in het individuele klassement op. Gijs Dinghs (SVOC'01) scoorde twee keer en staat nu met negen doelpunten alleen aan kop. In het teamklassement kwam SVOC'01 langszij bij Venray. Beide ploegen delen nu de koppositie met 33 treffers. Teamklassement 1) SV Venray en SVOC'01 33 3) Ysselsteyn 28 4) Oostrum 27 5) Merselo 25 6) Volharding 24 7) Swolgense Boys en SV United 19 9) SSS'18 en TOP'27 11) Holthees 12) Leunen 15 14 12 Individueel klassement 1) Gijs Dinghs (SVOC'01) 9 2) Maikel Wismans (SVOC'01), Paul Jeurissen (Ysselsteyn) en Freek Thoo- ne (Venray) 8 5) Chris Wilschut en Ruud Custers (beiden Oostrum), Bas Heijnen en Sander Thijssen (beiden Swolgense Boys) 7 9) Kevin Goldschmidt (TOP'27),) Ahmad Qurishi (Merselo) en Arjan Tijssen (SVOC'01) 6. In café De Pielhaas in Venray wordt een dartstoernooi gehouden op zater dag 6 maart. Iedereen kan aan dit toer nooi deelnemen. Inschrijven tot 20.15 uur. Dit kan ook via telefoonnummer (0478)582187 Het toernooi start om 20.30 uur. Uitslag darten WR: 1) Perry Bussers. 2) Henk van Moorsel. 3) Crit van Hoof. 4) Ela Oosterwijk. 5) Dave Achten. 6) Johan van Hoof. 7) Lou Janssen. 8) Johnny Smits. VR: 1) Paul Hendrix. 2) Patrick Willems. 3) Thorsten Goo- ren. 4) Nicole Voesten. 5) Geert van Hoof. 6) Marcel Oosterwijk. 7) Dees Bertrand. 8) Melissa Eggen. Er werd drie keer 180 gegooid door Henk van Moorsel en een keer door Perry Bus- sers. Swolgense Boys en TOP'27 gaan vanaf 1 juni 2010 samen verder als Sporting ST. ST staat voor Swolgen en Tienray. Zestig pro cent van de leden koos voor deze naam. SV Heros kwam als tweede uit de bus. Vorige week woensdag tijdens een drukbezochte ledenbijeenkomst in zaal Wilhelmina in Swolgen werden de nieuwe clubnaam en het nieuwe shirt bekend gemaakt. De leden kon den vooraf kiezen uit zes geselec teerde clubnamen en ze hadden de keuze uit vijf verschillende tenues. De voorkeur ging uit naar een zwart shirt met een oranje-rode baan ver ticaal over de linkerzijde. Oranje en rood refereren aan de clubkleuren van Swolgense Boys (rood-zwart) en TOP'27 (oranje-zwart). De gekleurde streep loopt door over de eveneens zwarte broek. Oranje en rood komen ook terug in de biezen van de zwarte kousen. De nieuwe shirtsponsor is nog niet bekend. In april houden beide clubs nog ledenvergaderingen om de ophef fing formeel te bekrachtigen. Eerder stemden de leden al in met de fusie. Zoals bekend gaat Sporting ST in het komende seizoen spelen op sport park Hoogveld in Tienray. Vanaf medio 2011 wordt het vernieuwde en uitge breide Swolgense sportcomplex de thuishaven. Na afloop van de lopende competitie worden de gebouwen op sportpark Kerkebos gesloopt. De ten- Het nieuwe tenue van de fusieclub nisclub moet tijdelijk elders onderdak krijgen. Gemert-Venray 3-2 (1-1). Doelpunten: 12. Bas van den Berk 1-0; 23. Bas Joosten 1-1; 65. Wout Gommers (eigen doel) 2-1; 73. Bart van Berlo 3-1; 85. Tom van Bergen 3-2. Scheidsrechter: Meijers (Beek). Toeschouwers: 750. Gele kaart: Irfan Gadzo (Gemert), Wout Gommers, Bob Crooij en Sander Lenders (Ven- ray). SV Venray: Nabbe; Gommers, Geenen (46. Linders), Lenders en Ooms; Van Bergen, Willemse, Crooij en Bronzwaer (77. Hlimi); Joosten en Thoone (71. Plugers). Venray verloor zondag in de hoofd klasse B op kunstgras met 3-2 van koploper Gemert. Het vierde com petitieduel op rij dat de rood-witten slechts met een doelpunt verschil verliezen van de Brabanders. Freek Thoone keerde terug in de basis na zijn enkelblessure. Toch leek de aan valler nog niet helemaal wedstrijdfit. Al na vijf minuten moest hij naar de kant om zich te laten behandelen aan zijn bovenbeen. De gevaarlijke rushes van Thoone waren op sportpark Molenbroek nauwelijks te zien. Met Peter Nabbe in het doel en zonder de geschorste verdedigers Hans Custers en Angelo van Mil trad Venray aan in een stormachtig Gemert. GOEDE START De koploper kwam het beste uit de startblokken en opende in de twaalf de minuut de score door Bas van den Berk: 1-0. Bij de eerste de beste Venrayse aanval was het direct raak. Uit een voorzet van Wout Gommers kopte Bas Joosten binnen: 1-1. Het zeker niet super acterende Gemert had het beste van het spel. Venray oogde onrustig en het spel was vaak rommelig. Toch zorgde Freek Thoone soms voor gevaarlijke momenten. Zo werd hij ten koste van geel gestuit, waar een rode kaart op zijn plaats was geweest. Thoone was immers op weg naar het vijandelijke doel. Ook na de hervatting kon de Venrayse aan valler een keer alleen op avontuur gaan. Dit keer stuitte hij op doelman Van Ommeren. Voor de rest dicteerde Gemert na rust de wedstrijd. Maar de thuisploeg wist weinig kansen af te dwingen. Bij Venray bleef libero Daan Geenen halverwege in het kleedlo kaal achter. Hij werd vervangen door Rik Linders. Na ruim een uur namen de Brabanders opnieuw de leiding. Een scherp genomen hoekschop vanaf de linkerkant van Bas van den Berk werd door Wout Gommers onge lukkig in zijn eigen doel gekopt: 2-1. Ach minuten later viel de beslissing toen Bart van Berlo met een fraaie lob doelman Nabbe verschalkte: 3-1. Ook ditmaal speelde de harde wind een belangrijke rol. Het schot leek name lijk over het doel te verdwijnen maar de bal viel juist onder de lat binnen. STRAFSCHOP Vijf minuten voor tijd claimde Ven- ray een strafschop na een handsbal van een Gemert-verdediger. Op advies van zijn assistent legde arbiter Meijers de bal vlak buiten de zestien. De vrije trap, op vijf meter van de achterlijn, werd schitterend genomen door Tom van Bergen. Met zijn sterke linkervoet krulde hij de bal in de verste hoek: 3-2. redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl MEMBERS VAN Special Member: SUMMA Advies Groep B.V. Personato Werving Selectie Gemeente Venray Golden Membeis: Art.com Attractiepark Toverland Bavaria Winters Liessel De Bruijn Isolatie B.V. De Golfhorst, America Eye Watch Security Group Flextronics GGZ Groep Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Kyoto Koi Farm McDonald's Venray OTTO Work Force B.V. Peka Kroef B.V. Plus G. van Dijck Venray Price Cleaning B.V. Rabobank, Venray Rühl Haegens, Molenaar, Accountants Seacon Logistics Van den Munckhof B.V. Van Haren Autobedrijven B.V. Vie Curi Vitaal ABN/AMRO Bank Adecco Administratiekantoor Van Dijck Lenders Arbo Office Nederland Argowil B.V Atec Aanhangwagens B.V./Trailer World, Cuijk Auto Arena Venray B.V. Autobedrijf Strijbosch Venray B.V. Autowijk Keizersveld Autoschade Venray Avydo accountants en belastingadviseurs Baat accountants en fiscalisten Bilderberg Hotel "de Bovenste Molen" Bol Accountants, Venray Bouwbedrijf Fleuren Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees BTL Realisatie B.V. (Verhoeven Groen) Brienen aan de Maas Claassen, Moolenbeek en Partners Claassen Bouw Vastgoed BV CleanCare24 Cocosoft Contour, Accountants en Belastingadviseurs Cornelco Safety Culinair Creatief Ruud Welbers DatZitt Horeca Projectmeubilair De Aanpak Bouwservice B.V. De Lekkernij - tAnker, Merselo Deloitte,Venlo Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Derksen Dienstverlening Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Electro Martens Installatie B.V. Elektro Van Gogh B.V. ERWOLAR B.V. Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Feenstra Warmte Totaal Zorg Feestcafe De Koets First Lady, Venray, Tegelen en Arcen Flanderijn en Geboers Fortis Bank, Venray Frank Elbers Assurantie Advies Gamma, Venray Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Gilde BT Gossimijne, bar-bistro Henra Aanhangwagens B.V., Overloon Hotel Asteria ING, Venray Intratuin, Venray Invent Personeel en Organisatie Janssen Venray Stucadoors B.V. Jenniskens Installatie B.V. Jewagas B.V., Wanssum Julicher en Meijer Advocaten K- Rental Nijmegen, Harm en Karel Leenders Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn Kersten Europe Koenen en Co. Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Maessen Bedrijven Makelaardij Carel Fijen Manders Automation Manders Verhuur Mari, Wanssum Martin Cuijpers Maximize Nederland B.V. Meldon Plastics B.V., Bergen lb. Mister Kool's, Wanssum ND Logistics Nelipak B.V. NLW Groep Notariskantoren Venray Partycentrum "De Witte Hoeve" PG Group BV Peelrand Makelaardij B.V. Restaurant de Beejekurf Ricor Damesmode en Herenmode Rocom Telecommunicatie B.V. Rongen Tegels, Sanitair en Tegelwerken V.O.F. Rooijerie Uitmarkt Saarloos Automotive Equipment, Venray Salarispoint, Oirlo Sport 2000 Steenhandel Kusters Studio Spinazie Tandartsenpraktijk Venray Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Ten Brinke Hekwerken Thetru B.V. Thomassen Interieurs BV Thuijls Beheer B.V. Timber Hirsi Europe BV Time2Paint Van de Mortel Assurantie Advies Van Dijck Bouw en Industrie Van Dijck - Achten - Lenders Advies Van der Putt Advocaten Van Gansewinkel B.V. Vera Venray BV Verkeersschool Nottelman Verspreidingsburo Periodiek Verstraaten Business Travel Volantis - Hollman Adviseurs WIKO Investments V.O.F. Bestratings-/Klusbedrijf Wilms Wonen Venray ZR Accountants en Adviseurs [Sportnieuws -info Holthees blijft overeind in storm en regen TOP'27-Holthees 0-1 (0-1). Doelpunt: 30. Ludo Gommans 0-1. Scheidsrechter: Lucassen (Bergen). Toeschouwers: 50. Gele kaart: Martien Vermeulen en San der Arts (Holthees). TOP'27: Willems; Ward van Rijs- wick, Heldens, Coenen en Tim van Rijswick; Van Essen, Pingen (70. Janssen), Knoops en Rick van Rijswick; Kusters (60. Erps) en Goldschmidt. Holthees: Wijnen; Loenen, Van Houdt, Jansen en Groot; Van Ton geren, Vermeulen, Van den Beker- om en Arts (70. Voermans); San- tegoeds en Gommans (70. Sazak). Door Henk Willemssen "Met zo'n slecht weer heb ik nog nooit gevoetbald", verzucht Gé Ummenthun, terwijl hij zich na afloop in de kantine opwarmt aan een kopje koffie. De Tienray- se coach loopt toch al 35 jaar mee in het trainerswereldje. "Gezien de weerberichten had deze wed strijd eruit gemoeten. Toch wil ik onze nederlaag daar niet op afschuiven. Voor Holthees waren de omstandigheden immers pre cies hetzelfde." Zijn collega Hans Winkelhag denkt er net zo over. "Met deze storm en regen is het niet leuk meer om te voetballen. Niet alleen voor de spelers, maar ook het publiek doe je er geen TOP-verdediger Ward van Rijswick blijft op de been ondanks de sliding van Sander Arts (rechts, zittend). plezier mee." Toch is de stemming na afloop opperbest in het Holthese kamp. De blauw-witten winnen het cruciale degradatieduel in de vijfde klasse F in Tienray met 0-1 en ze passeren TOP'27 op de ranglijst. Een week geleden heerst er na het 1-0 verlies tegen Resia nog een mineurstem ming. "We heb de afgelopen week goed getraind", zegt Winkelhag. "Dit is een heel belangrijke wedstrijd die we absoluut moesten winnen." En dat stralen de in het geel gestoken Holthesers ook uit. Veel meer dan TOP'27 dat door de felheid en inzet van Holthees wordt afgetroefd. "Als je geen duels wint, win je ook geen wedstrijd", luidt de conclusie van Ummenthun. "Qua voetbal behoren we tot de beste teams in deze klasse. Vandaag heb ik daar niets van terug gezien. We waren ver onder de maat. In plaats van omhoog te kijken staan we nu voorlaatste." Terwijl het KNMI een weerwaar- schuwing afgeeft en mensen wordt aangeraden niet naar buiten te gaan, wordt er zondagmiddag in Tienray gewoon afgetrapt. Ondanks de opste kende westerstorm en de striemende regenvlagen. Paraplu's knakken bin nen de kortste keren binnenste bui- ten. Toch houdt een vijftigtal bezoe kers het tot het einde toe vol langs de lijn. De wedstrijd is dan ook best het aankijken waard. Het is een typi sche degradatiepot waarin strijd en spanning de boventoon voeren. Hol- thees moet tegen de wind in tornen en neemt desondanks een veldover- wicht. Na een halfuur staat een prach tig uitgespeelde aanval aan de basis van de winnende treffer. Het begint achterin met de excellerende Tim van Houdt. De libero opent op rechts naar Michiel Santegoeds die voor het doel Ludo Gommans in stelling brengt. De routinier bekroont de fraaie aanval met wat later blijkt de winnende tref fer te zijn: 0-1. TOP'27 weet offensief weinig uit te richten. Spelverdeler Tom Knoops kan de lijnen niet uitzetten en de beide spitsen Marc Kusters en Kevin Goldschmidt komen nauwelijks in het stuk voor. Tim van den Bekerom ver zuimt nog voor rust zijn elftal op 0-2 te zetten. Na de hervatting heeft Hol- thees de wind mee. Van den Bekerom ziet zijn vrije trap net langs het doel verdwijnen. Na bijna een uur dringt Tom Knoops het Holthese strafschop gebied binnen. Daar wordt hij door Tim van Houdt met een stevige duw van de bal gezet. De thuisclub claimt een penalty maar de goede leidende arbiter Lucassen wil van niets weten. De strijd wordt feller. De Tienraynaren doen er een schepje bovenop maar Holthees weet van geen wijken. Vlak na elkaar incasseren de middenvel ders Martien Vermeulen en Sander Arts een gele prent. Ze illustreren de absolute wil om te winnen. In de slot fase kan het nog alle kanten op. De sterk ingevallen Stijn Voermans glipt erdoor over de linkerflank. Bram Wil lems verijdelt het schot van Michiel Santegoeds waarna de TOP-goalie ook alert reageert op de rebound van Hakan Sazak. Een dikke minuut later een identieke aanval. Opnieuw is Voermans weg over links en weder om vindt hij Santegoeds in kansrijke positie. Het is weer Bram Willems die als overwinnaar uit de strijd komt. Het slotoffensief is zowaar voor de oranje-zwarten. Captain Tim van Rijs- wick knalt vanaf de rand van de zes tien hoog over. De laatste kans is voor Rick van Rijswick maar Patrick Wijnen komt prima zijn doel uit. "We hebben er hard voor gevochten. Het was een prima teamprestatie", jubelt Winkel hag. "Voor rust tegen de wind in voet balden we zelfs heel goed. We hebben alleen de kansen op meer treffers laten liggen." Ummenthun berust in de nederlaag: "We hebben pas in de laatste vijf minuten echt gevoetbald. Dat is veel te weinig. Holthees heeft terecht gewonnen." Venray ontvangt concurrent UDI'19 De strijd in de hoofdklasse B spitst zich toe op de felbegeerde tickets voor de nieuwe topklasse. Venray en UDI'19, de nummers zes en zeven, spelen zondag een belangrijk duel op sportpark De Wieën. De winnaar doet volop mee in de race om promotie ter wijl de verliezer even moet afha ken. Na de 3-2 nederlaag bij koploper Gemert kan Venray zich niet nog een verliespartij permitteren. Want de concurrentie is enorm groot. Zeker tien clubs in de hoofdklasse B zijn nog in de race voor een promotie- plek. De eerste vier clubs promoveren rechtstreeks naar de topklasse terwijl de nummers vijf en zes een extra wedstrijdenreeks spelen. Uit tegen UDI'19 op 11 oktober speelde Venray een van zijn minste Astrantia-SVOC01 1-3 (0-3). Doelpunten SVOC'01: Gijs Dinghs (2x) en Gordon Velthuyzen. In weer en wind won SVOC'01 in de zesde klasse E met 1-3 van laag vlieger Astrantia. Op het zware veld beslisten de bezoekers de wedstrijd in het eerste halfuur. Gijs Dinghs opende al na vijf minuten de score: 0-1. Gor don Velthuyzen verdubbelde de voor sprong: 0-2. Met een prachtige treffer besliste Gijs Dinghs het duel voortij dig: 0-3. SVOC'01 kwam niet meer in de problemen.Astrantia wist in de 70e minuut nog iets terug te doen: 1-3. De beginfase ging tot aan de 5e minuut gelijk op. Tom Strijbos zette een afge slagen corner opnieuw voor en Gijs Dinghs scoorde de openingstreffer. In de 22e minuut kreeg Gordon Veld- huyzen de bal voor zijn voeten. Hij omspeelde zijn directe tegenstander en schoof de bal beheerst langs de keeper. Ondertussen waren er ook enkele kansen voor Astrantia, maar de thuisploeg wist die niet om te zetten in een doelpunt. Na een dik half uur spelen werd een corner van Astran- tia afgeslagen. Giel Hellegers opende van linkshalf met een mooie pass op Gijs Dinghs. Laatstgenoemde was sneller dan zijn directe tegenstander en poeierde de bal onhoudbaar in de kruising. Tot aan de rust was het spelbeeld vooral rommelig. Vlak na de rust kwamen de gastheren terug in de wedstrijd door een verdedigingsfout. Tom Strijbos had de wedstrijd kort daarop definitief in het slot kunnen gooien, maar zag zijn schot over gaan. De wedstrijd ging gelijk op met kan sen aan beide zijden. Na een dik uur voetballen was er een grote kans voor de voor twee maanden naar Amerika vertrekkende Maikel Wismans. Hij maaide echter over de bal. De kee per redde vervolgens ook nog op een goed schot van Giel Hellegers. Aan de andere kant moest ook Freek Steeghs handelend optreden, maar hij hield zijn doel voor de rest van de middag schoon. Het laatste kwartier vielen er aan beide kanten geen grote kan sen meer te noteren. Zondag staat de wedstrijd tegen Sambeek op het pro gramma. duels van dit seizoen. De rood-witten verloren in Uden met 2-1. Dat was een week na de 2-3 thuisnederlaag tegen Gemert. De ploeg van trainer Jan Poels zal dit scenario zeker willen voorkomen. Hans Custers en Angelo van Mil keren terug van schorsing waardoor Poels achterin weer wat meer mogelijkheden heeft. Vier dagen na de ontmoeting met UDI'19 treft Venray met EVV opnieuw een directe concurrent. De ploeg uit Echt staat op de vierde plek. Deze Limburgse derby wordt gespeeld op donderdag 11 maart om 20.00 uur. Op 26 septem ber won Venray de uitwedstrijd met 1-4. Het was een duel met een staartje. Na opruiende taal van trainer Domi- nik Vergoossen tijdens de rust, deed verdediger Joep op den Kamp een vergeefse poging om Freek Thoone uit de wedstrijd te schoppen. Thoone kon verder en de EVV'er incasseerde rood. In de tweede klasse H ontvangt Vol harding het ooit zo roemruchte Wil- helmina'08. De voormalige hoofdklas ser uit Weert heeft de rode lantaarn en voert een felle strijd tegen de degrada tie. Uit in Weert pakten de Vierlings bekers op 27 september hun eerste punt (1-1) na een mislukte compe titiestart. SSS'18 gaat op bezoek bij Achates dat drie punten minder heeft. De Overloners staan vierde en willen aansluiting behouden met de top drie. Thuis tegen Achates boekten de geel zwarten hun grootste competitiezege (4-0), door onder meer drie treffers van Stan van Raaij. Leunen speelt in de vierde klasse G thuis tegen Boekel Sport. Op 20 september boekten de oranje-witten in de uitontmoeting (0-1) hun laatste zege. Leunen was toen nog lijstaan voerder. De laatste negen duels lever den slechts twee schamele punten op. De ploeg van Henk Langstraat kelder de daardoor naar de negende plaats. Hapse Boys staat nog een plek lager. Swolgense Boys treedt in Boxmeer aan tegen Olympia'18. Voor eigen publiek verloren de Swolgenaren in een doelpuntrijk duel met 3-6. Vlak voor carnaval verspeelde Oostrum zijn leidende positie in de vijfde klasse F. De achterstand op de nieuwe leider Bavos bedraagt slechts een punt. Thuis tegen TOP'27 mogen de rood-witten geen steek laten val len. De ploeg uit Tienray is evenwel nooit een makkelijke tegenstander geweest voor Oostrummers. Boven dien kan TOP'27, dat voorlaatste staat, de punten goed gebruiken om afstand te houden van de degradatieplaats. Eerder dit seizoen eindigde de ont moeting in Tienray doelpuntloos: 0-0. SV United ontvangt op het Meerlose sportpark Bergsbos de nummer drie MVC. De uitwedstrijd in het Brabantse Mortel ging met 4-1 verloren. Inmid dels lijkt SV United de weg omhoog te hebben gevonden. Holthees speelt voor de derde week op rij een belang rijk degradatieduel. Na Resia (0-1 ver lies), TOP'27 (1-0 winst) is het nu de beurt aan hekkensluiter Excellent. In Oploo won Holthees nog met 2-3. Bij opnieuw een zege zijn de blauw-wit- ten een heel eind uit de zorgen. Maar bij een nederlaag keren de degradatie- zorgen weer onverminderd terug. In de zesde klasse E staat de derby Merselo-Ysselsteyn op het program ma. Het is de vraag hoe Merselo uit de extreem lange winterstop is geko men. Geen enkele andere club in deze regio kende een pauze van liefst drie- enhalve maand. Op 22 november kwa men de geel-zwarten voor het laatst in actie.Tegenstander Ysselsteyn speelde sindsdien drie duels die zeven punten opleverden. De Ysselsteyners bezet ten nog steeds de zesde plek maar hebben nu weer aansluiting met de subtop. Merselo staat twee plaatsten lager. Begin dit seizoen verloor Mer- selo in het buurdorp met 3-1. SVOC'01 verdedigt thuis tegen mid denmoter Sambeek de tweede plaats, die straks recht geeft op deelname aan de nacompetitie. De fusieclub gaat tevens aan de kop in de tweede periodestand met twaalf punten uit vier duels. MaatwErk In financiële zekerheid

Peel en Maas | 2010 | | pagina 17