College bezoekt Omroep Venray Gemeente Geheimhouding persoonsgegevens Nieuws van gemeente per e-mail Subsidie voor energiebesparing eigen woning Venray timmert aan de weg Belastingdruk relatief laag Praktijkexamen bromfiets en brommobiel Kijk ook op www.venray.nl PEEL EN MAAS Donderdag 4 maart 2010 - Pagina 15 In de Gemeentelijke Basisadministratie Persoonsgegevens (GBA) zijn persoonsgegevens opgenomen van iedereen die in de gemeente woont of heeft gewoond. De gemeente verstrekt persoonsgegevens automatisch aan overheidsinstellingen en enkele bijzondere maatschappelijke instellingen, zoals pensioenfondsen. Dat gebeurt alleen als het noodzakelijk is voor de uitvoering van wettelijke taken. Deze gegevensverstrekking kunt u niet voorkomen, omdat die verplicht is. U kunt de gemeente wel verzoeken om uw persoonsgegevens geheim te houden voor derden. Alleen op uw verzoek kan de gemeente deze geheimhouding ook weer opheffen. Zo'n verzoek om het instellen of het opheffen van geheimhouding kunt u schriftelijk, via e-mail, of bij de publieksbalie indienen. In alle gevallen moet u het aanvraagformulier invullen en ondertekenen. Dit formulier kunt u downloaden via www.venray.nl Digitale balie. Op www.postbus51.nl vindt u meer informatie over deze en vele andere onderwerpen. Vliegbewegingen boven De Peel Gemeentehuis Openingstijden Venray, focus op mensen Boven luchtmachtbasis De Peel vinden op 5 maart vliegactiviteiten plaats 9.00 uur tot 13.00 uur. De vliegtuigen starten en landen niet op De Peel. Het betreft een oefening voor militairen in opleiding, die vanaf de grond per radio aanwijzingen geven aan vliegers van jachtvliegtuigen. Vorige week was het college van Burgemeester en Wethouders uitgenodigd bij Omroep Venray. Precies op de dag dat de omroep haar 20-jarig bestaan vierde! Felicitaties waren dus op zijn plaats en wethouder Patrick van der Broeck onderstreepte dit door een exemplaar van de offi ciële Venrayse vlag te overhandi gen aan hetjubilerende bestuur. Met 75 vrijwilligers, een aantal vaste krachten en een enthousiast bestuur timmert de omroep flink aan de weg. "Het is een club met gezonde ambities en een geweldige drive om verder te professionaliseren", aldus wethouder Patrick van der Broeck. "Wat vooral in het oog springt is dat ze bovenop het nieuws zitten en altijd actueel zijn met hun bericht geving, zowel op de radio als via de website en web-TV". Bijpraten en felicitaties Na een korte introductie van de bestuursleden werden de gasten bijgepraat over het reilen en zeilen bij Omroep Venray. Daarbij kwamen zaken als de vernieuwde organisatie, het huidige programma en het meerjarenbeleid aan de orde. Voor zitter Jan Driessen introduceerde tevens de actie 'Vrienden van de Omroep'. Daarna kregen de wethouders een rondleiding door het gebouw dat in goede samenwerking met de gemeente en andere partners is gerenoveerd en opnieuw is ingericht. Als afsluiting mochten de wethouders zich even echte nieuwslezers wanen: ze mochten berichten inspreken. Spontaan werden daar natuurlijk de hartelijke felicitaties aan toegevoegd. Geschiedenis Omroep Venray is ontstaan door het samengaan van de Venrayse Omroepstichting en Radio Wonderland, een piratenzender. Volgens de notariële akte was dat in december 1988. De eerste uitzending was op 24 februari 1990. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 09 Wilt u op de hoogte blijven van bijvoorbeeld het laatste nieuws van de gemeente Venray, de bekendmakingen, persberichten en de besluiten van Burgemees ter en Wethouders? Neem dan een abonnement en u ontvangt direct de laatste berichtgevingen per e-mail. Ga naar www.venray.nl en kies voor 'Neem abonnement' bij de quick links in de linker groene balk. U kunt kiezen voor een algemeen abonnement en/of een bestuurlijk abonnement. Binnen elk abonne ment kunt u kiezen voor specifieke onderwerpen waarover u informatie wilt ontvangen. Algemeen abonnement Laatste nieuws Bekendmakingen Persberichten Vacatures Wegwerkzaamheden. Bestuurlijke informatie Besluitenlijsten college van BenWen gemeenteraad Agenda's van raad en commissies Verslagen van raad en commissies. U kunt uw abonnement op ieder moment weer opzeggen. Venray Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Particuliere woningbezitters kunnen vanaf 1 maart 2010 tot 1 april 2012 subsidie krijgen op energiebesparende maatregelen voor hun huis. De provincie Limburg stelt hier samen met een groot aantal Limburgse gemeenten, waaronder ook de gemeente Venray, geld voor beschikbaar. Bij energiebesparende maatregelen gaat het bijvoorbeeld om het aanbrengen van isolatie, dubbel glas of het plaatsen van zonnepanelen of warmtepompen. Energiebesparende maatregelen zijn goed voor het milieu. De fossiele brandstoffen raken minder snel op en de uitstoot van broeikasgassen wordt verlaagd. Daarom worden milieuvriendelijke energiebronnen steeds meer toegepast, terwijl nieuwe apparaten ook steeds energiezuiniger worden gemaakt. Zelf kunt u ook wat doen voor een beter milieu. Zuiniger omgaan met energie bijvoorbeeld. Dat kan door energiebesparende maatregelen toe te passen. Daarmee neemt bovendien uw eigen wooncomfort toe, omdat het klimaat in de woning verbetert. Het geld dat u uitgeeft voor het verbeteren van de woning verdient u in de meeste gevallen na verloop van tijd terug. Doordat uw maandelijkse energielasten omlaag gaan, maar ook omdat de waarde van uw woning stijgt. Subsidie De subsidie voor een Limburgse woningbezitter kan oplopen tot maximaal 1500 euro per woning. Maar let wel: de subsidiebudgetten zijn gelimiteerd. Dat betekent dat als de pot leeg is, u geen subsidie meer ontvangt ook al zou u daar wel voor in aanmerking komen. U kunt subsidie aanvragen voor onder andere zonnepanelen, zonneboiler, vloer- en bodemisolatie, dak-, spouwmuur- en gevelisolatie, HR++ glas, micro-wkk (HRe-ketel), warmtepomp en warmtepomp cv en boiler. Op de website www.limburgseenergiesubsidie.nl kunt u nakijken wat de mogelijkheden binnen de gemeente Venray zijn. Daar kunt u ook de brochure en het antwoordformulier downloaden. De brochure is ookverkrijgbaar bij de publieksbalie in het gemeentehuis. Succesvol Het is de tweede keer dat een dergelijke regeling wordt opengesteld. De eerste regeling liep van 1 september 2008 tot en met 30 september 2009. Toen was de regeling zeer succesvol. In totaal zijn er toen zo'n 2300 subsidie-aanvragen van particuliere woningeigenaren ingewilligd voor een totaalbedrag van 1,5 miljoen euro. In Venray kregen 29 woningbezitters samen ruim 28.000 euro aan subsidie. In Venray zijn de gemeentelijke woonlasten laag, vergeleken met vijf omliggende gemeenten. Onder de woonlasten vallen de onroerende-zaakbelasting, rioolrecht en afvalstoffenheffing. De woonlasten bedragen in Venray gemiddeld zeshonderd euro, wat goed is voor een tweede plaats. Dat blijkt uit het belastingoverzicht 2010 van de Limburgse gemeenten, opgesteld door provincie Limburg. Dit betekent dat het in vier omliggende gemeenten duurder wonen is. Als we kijken naar de lastendruk van de omliggende gemeenten en nagaan wat de eigenaar, tevens bewoner van een huis dit jaar betaalt, dan zien we het volgende: Omschrijving Peel en Maas Venlo Venray Bergen Gennep Weert OZB 180,18 215,66 209,85 181,83 147,01 190,31 Rioolrechten 219,16 174,66 193,44 181,13 212,70 251,04 Afvalstoffenheffing 219,07 279,31 197,68 241,07 235,50 282,00 Totaal 618,41 669,63 600,97 604,03 595,21 723,35 De gegevens van de nieuwe gemeente Horst aan de Maas zijn nog niet bekend. Het praktijkexamen voor de bromfiets en brommobiel is per 1 maart verplicht. Wie het bromfietsrijbewijs wil halen en geen ander rijbewijs heeft, moet naast een theorie-examen ook een praktijkexamen afleggen. Het bromfietsrijbewijs (categorie AM) geldt voor iedereen vanaf 16 jaar die bromfiets, snorfiets of brom mobiel wil rijden. Voor elektrische fietsen en gehandicaptenvoertuigen, zoals scootmobiels, is geen rijbewijs nodig. Hiervoor hoeft dan ook geen examen te worden gedaan. Twee soorten Er komen twee verschillende praktijkexamens: een voorde brom fiets en een voor de brommobiel. Het praktijkexamen voor de brom fiets zal vooral door 16- en 17-jarigen worden afgelegd. Wie snorfiets wil gaan rijden moet ook een bromfietspraktijkexamen doen. Dit praktijkexamen wordt afgenomen op de openbare weg. Daarnaast komt er een praktijkexamen voor de brommobiel. Dit examen richt zich vooral op de oudere, minder mobiele weggebruiker. De kandidaat wordt voornamelijk getoetst op voertuigbeheersing. Voordat een kandidaat rijlessen mag gaan volgen, moet hij eerst slagen voor het theorie-examen. Dat is voor zowel de bromfiets als de brom mobiel hetzelfde examen. Rijbewijs ophalen Voor het aanvragen, verlengen of uitbreiden van categorieën van uw rijbewijs moet u zich persoonlijk melden bij de gemeente. Omdat het document op een centraal punt in Nederland wordt gemaakt, kunt u het niet meteen meenemen. Na vijf werkdagen kunt u uw rijbewijs ophalen op het gemeentehuis. Voor de aanvraag moet u een geldig legitimatiebewijs meenemen en één goedgelijkende, recente kleurenpasfoto van goede kwaliteit. De pasfoto moet recht van voren tegen een lichte, egale achtergrond zijn gefotografeerd. De grootte moet minimaal 3,5 bij 4,5 cm zijn. Kijk voor meer informatie over de eisen aan de pasfoto op www.paspoort- informatie.nl. Op www.rijbewijs.nl vindt u meer informatie over het aanvragen van een rijbewijs. Het aanvragen ofverlengen van een rijbewijs kost 39 euro. 1. Reconstructie Westsingel, kruispunt Merseloseweg, tot eind maart 2. Centrum op de schop, herinrichting De Bleek, tot mei 3. Reconstructie Kennedyplein, Arkstraat, Nieuwlandstraat, tot eind maart 4. Aanleg nieuwe Overloonseweg, tot medio mei 5. Aanleg fietsroute Deken Thielenstraat, tot medio mei 6. Aanleg Gouden Leeuwplein, tot medio mei 7. Aansluiting Gilde opleiding- afsluiting Oirloseweg, tot half maart. Landweert Burggraaf STATIONSWEG STATIONSWEG Vlakwatei Brukske week 09 adv.indd 15 03-03-2010 16:11:34

Peel en Maas | 2010 | | pagina 15