Toch start tweede fase bouwplan Ysselsteyn Macht en regels centraal op De Toverbal P--~r Bezwaar tegen schoorsteen Mooi de Mooiste Communiekleding mode centrum Verkoeijen opent slagerij in Leunen 1 100 jaar Pelgrimshuis BEDRIJFSONGEVAL? Horst Ir li Hl li# St. Lambertusplein 12 Tel. 077-3986464 -400 \aar Dansnoviteit VAN DER PUTT ia Advocaten ientoel Ondanks bezwaar agrariër bij rechtbank Roermond PEEL EN MAAS Donderdag 4 februari 2010 - Pagina 9 peel en n**5 Dinsdag 9 februari 19.00 uur t/m woensdag 18.00 uur (herhaling om het uur) Items onder voorbehoud: Citotoets leerlingen Merselo Traay Out Raayland College Vorstenbal Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl Op basisschool De Toverbal in Venray wordt de komende weken schoolbreed gewerkt aan het onderwerp macht en regels. Wie is de baas in de klas, op school, in het spel, op een club, van een land, in Europa en in de wereld? Het zijn enkele vragen die donder dag aan de orde kwamen tijdens Metamorfose bij Intratuin Venray Direct na de jaarwisseling is het team van Intratuin Venray aan de Langstraat 133 gestart met de complete ombouw van de binnenafdeling. De binnen- afdeling wordt gerestyled en vernieuwd. Duidelijke schap- penplannen, presentaties, dui delijke trendy signing voeren de boventoon. Men is gestart op de tuinwinkel, vijverafdeling en dierenafdeling. Vervolgens zal de sfeerafdeling, tuinmeubelafdeling, barbecueaf deling en kamerplantenafdeling+ binnenpotterie volgen. Intratuin Venray is gedurende deze grote metamorfose gewoon normaal geopend en kan vanaf heden ook al een deel van het nieuwe voor jaarsassortiment aanbieden, zodat u het in- en rondom uw huis sfeer vol, fris en vrolijk kunt aankleden. Tevens vind u leuke koopjes en aanbiedingen op alle afdelingen. Bepaalde assortimentsonderdelen worden voor een 'prikkie' aange boden. Met de vrolijke bolletjes in decoratieve arrangementen krijg je zelfs al een héél klein beetje de 'voorjaarskriebels ondanks dat het buiten nu nog echt win ter is. De buitentuinafdeling zal de komende weken ook geheel opnieuw ingericht worden met een groot assortiment tuinplan ten en tuinaccessoires. De totale routing buiten is gefocused op nieuwe actuele seizoenshandel en presentaties zodat u allround nieuwe inspiratie op kunt doen. Belangrijke wijzigingen zijn: ver korte buitenroute, duidelijkheid, inspirerende ideeëngenerator onder het motto 'natuurlijk, inspi rerend, creatief'. Op dinsdag 2 maart organiseert Intratuin Venray een gratis demonstratiemiddag, waar u kennis kunt maken met de allernieuwste trends. Schrijf nu in via de klantenservice. Gratis Pampers Bij een winkelactie bij Jan Lin- ders heeft mevrouw Gonegai uit Venray een jaar lang gratis Pam pers gewonnen. In de eerste week van december maakten klanten van Jan Linders bij aankoop van drie pakken Pampers kans op een jaar lang gratis Pampers. Tegen inlevering van hun kassabon deden 150 Jan Linders- klanten mee aan de actie. Een van de 3 winnaars, mevrouw Gonegai uit Venray, krijgt maar liefst 52 weken lang iedere week een pak Pam pers naar keuze cadeau. Burgemeester Gilissen bracht een bezoek aan De Toverbal. de 'belangrijke-mensen-middag'. Tijdens deze middag gingen kin deren in gesprek met volwassenen die in hun ogen macht hebben. Een van de deelnemende gasten was burgemeester Hans Gilissen. Thuishulpen welkom Proteion Schoon heeft met ingang van januari van dit jaar circa 800 voormalige alphahul- pen in dienst genomen, onder wie ook alphahulpen van 65 jaar en ouder. Hierdoor zijn de bestaande hulpverleningsrelaties tussen de voormalige alphahulpen en cli- enten intact gebleven. Minister Klink riep deze zomer zorgaan bieders op om alphahulpen een passend aanbod te doen voor een dienstverband, omdat er in de zorg een voortdurende behoefte bestaat aan instroom van mede werkers om aan de zorgvraag te kunnen blijven voldoen. Hierna volgde een wetswijziging in de Wet maatschappelijke ondersteu ning (Wmo). Thuiszorgorganisa ties mogen vanaf 1 januari, indien de klant kiest voor zorg in natura, alleen nog medewerkers inzet ten voor het verlenen van huis houdelijke hulp die in dienst zijn van de instelling. Een alphahulp is formeel in dienst van een cliënt. Het doel van de wetswijziging is de klant te beschermen tegen de soms ongewenste werkgeversta ken en de positie van de alpha- hulp te verbeteren. Zij kunnen gebruikmaken van de voordelen van een dienstverband in loon dienst met de daarbij behorende arbeidsvoorwaarden zoals pensi oenopbouw en vakantiegeld. Bij Proteion Thuis werken zo'n 3800 medewerkers, inclusief de nieuwe thuishulpen. Natuurwandeling De Werkgroep Wandelpaden Leunen verzorgt op zondag 7 februari een winterwandeling in natuurgebied De Leunse Paes. De natuurwandeling start om 10.00 uur bij het informatiebord bij de kerk in Leunen. De wandeling duurt ongeveer 2,5 uur en is tien kilometer lang. Aanmelden is niet nodig. De folder van de natuur- wandelroute de Leunse Paes is te koop bij Texaco De Alde Smidse Leunen en de VVV in Venray. Rectificatie In het artikel over de prijsuitrei king van de Raadselige Roos stond vorige week een foute naam onder de foto vermeld. Rechts op de foto staat Gonny Smeulders - Velt- man (winnares poëzie) en links Ilse Annegarn (winnares proza) en niet Diny van Oostrum. Diny van Oostrum (niet op de foto) is de prijswinnares van de BIJ-prijs keuze van de publieksjury. De gemeente is deze week toch van start gegaan met de aanleg van wegen en riole ring voor de tweede fase van het bouwplan in de hoek Tim- mermannsweg-Ringweg in Ysselsteyn. Op deze locatie kunnen 35 kavels worden uit gegeven. Het plan is vertraagd door bezwaren van veehou der Vergeldt aan de Timmer- mannsweg. Nadat het college in november het bezwaar had verworpen, is de Ysselsteynse ondernemer op 23 december in beroep gegaan bij de recht bank in Roermond. De behandeling van de zaak kan nog wel enkele maanden duren. Daarop wil de gemeente niet wachten. De werkzaamhe den voor het bouwrijp maken zijn op 5 januari aanbesteed en volgens het aanbestedingsregle ment moet binnen dertig dagen het werk worden gegund. Zo niet, dan kan er een boete van 40.000 euro worden opgelegd. In een brief aan Vergeldt kondigt het col lege aan dat de aannemer begin februari start met de civieltech nische werkzaamheden. Tevens eist de gemeente per direct het perceel gemeentegrond (weiland) op dat de veehouder gratis in Rustplaats voor pelgrims, verenigingsgebouw voor Smakt, pleisterplek voor ser viceclubs en vooral streekge- rechtenrestaurant. 't Pelgrims huis bestaat 100 jaar en Piet en Els Bonants hebben het res taurant al bijna 33 jaar onder hun hoede. De naam Bonants is onlosmake lijk verbonden met 't Pelgrimshuis. "Een broer van mijn opa startte het bedrijf in 1910 en runde 't Pel grimshuis tot 1920. Daarna ging het vervolgens over naar de fami lie Nellen en later de familie Wis- mans. In 1970 namen Jeu en Lieske Custers de zaak over, waarna wij vanaf 1977 't Pelgrimshuis onder onze hoede hebben", aldus Piet Bonants. 't Pelgrimshuis had en heeft nog steeds een grote sociale Als vakman doe je niets liever dan je eigen zaak openen. Dat geldt ook voor slager John Ver- koeijen. Verkoeijen is al een aantal jaren bekend in de regio met zijn partyservice. Vanaf vrijdag opent hij zijn eigen slagerij aan de Hors- terweg 1a te Leunen. "Voor mij als slager is het een droom die in ver vulling gaat." De locatie is voor de 34-jarige ondernemer niet onbekend. "Op dit terrein had ook mijn vader zijn slagerij. Dat geeft wel een speciaal gevoel", vertelt John. Toen hij der tien jaar geleden zijn slagersoplei ding afrondde, wist hij het wel. "Ik wilde een eigen slagerij ."Maar eerst ging hij aan de slag bij een andere baas. In de avonduren startte hij met een partyservice. "Dat begon met het verzorgen van barbecues. Toen dat steeds meer werd en we ook de vraag naar salades en der gelijke kregen, ben ik naast mijn werk met de partyservice begon nen. In de loop der jaren werd dat steeds meer en mijn werk bij de baas steeds minder. Sinds 2004 ben ik volledig zelfstandig." Toen John en zijn vrouw Anke, die achter de schermen zorgt voor de planning, de kans kregen om aan de Hors- gebruik had. Gerrit Vergeldt vindt dat er onvoldoende rekening is gehouden met zijn belangen. De woningbouw en de afwatering kunnen schade berokkenen aan zijn percelen. "Ik wil daarom eerst een gesprek met de gemeente. Er is onvoldoende overleg over geweest. Alles moet eerst goed op papier worden gezet", aldus Ver geldt, die er verder niet veel over kwijt wil. De gemeente wil net als de dorpsraad vaart zetten achter het bouwplan. De bedoeling was om al in 2009 de kavels te uit te geven. In 2006 werden voor de eerste fase twintig kavels verloot. Er waren toen ruim dertig belang stellenden, van wie een tiental buiten de boot viel. De dorpsraad pleitte dan ook om snel verder te gaan met de tweede fase. Bij de oude stankwet lagen er nog geurcirkels over het terrein. Dat was er ook de reden van dat destijds het project in twee fases is geknipt. Met de komst van de nieuwe geurwet zijn de cirkels verkleind, waardoor de locatie ruimer van opzet kan worden. De kavels variëren in grootte van 360 tot 900 vierkante meter. Na het bouwrijp maken kunnen dit voorjaar gegadigden inschrijven voor de kavels, waarna een verlo- functie in Smakt. "Nagenoeg alle verenigingen zitten bij ons. Alleen de voetbalvereniging heeft een eigen kantine, alhoewel het derde nog altijd bij ons langs komt." Het feit dat de voetbalvereniging bij 't Pelgrimshuis wegging was voor Piet en Els wel een breekpunt. "Dat scheelde drie avonden in de week. We hebben onze koers toen verlegd en gezocht naar moge lijkheden om de hele week door bezetting te hebben. Met het uit breiden van het zalengedeelte is dat prima gelukt." Naast de dorps functie speelt de bedevaart een belangrijke rol. Sinds de bouw van de St. Jozefkapel in 1699 door de Baron van Macken komen veel bezoekers naar Smakt. De naam t Pelgrimshuis geeft al direct de nauwe verbondenheid aan met de bedevaart, al sinds 1910, het jaar terweg het oude vervallen pand te kopen, aarzelde het echtpaar niet lang. "We hebben het gebouw helemaal verbouwd zodat we met onze partyservice en vleesverwer king aan de slag konden. Want ik kreeg ook steeds meer de vraag naar vlees en vleeswaren." Om die reden besloot John Verkoeijen om er een eigen slagerij aan te bou wen. "Slachten zelf doen we niet, maar we kopen kwaliteitsvlees in en dat verwerken we in onze eigen slagerij. Al ons vlees verpak ken we vervolgens zelf voor zodat de kwaliteit en versheid langer gegarandeerd kan worden. Boven- ting plaatsvindt om de volgorde van uitgifte te bepalen. Sieb Nijs- sen, voorzitter van de dorpsraad, verwacht dat de 35 kavels in een keer uitgegeven kunnen worden. In eerste zou de uitgifte over enkele jaren worden gespreid. "Als er voldoende belangstelling is, wil len we het in een keer doen. We hebben nu negentien gegadigden. Daarom zijn we ook blij dat de gemeente direct voor de gehele locatie de infrastructuur aanlegt." Volgens de gemeente is na over leg met Vergeldt en de dorpsraad het plan al op enkele onderdelen aangepast. Het draait om de afwa tering en de infiltratievoorziening. Vergeldt denkt dat de gebruiks mogelijkheden van zijn grond worden beperkt. Er is eerder al een pomp in de greppel geplaatst, zodat het water altijd wegkan. De lagere weilanden hebben een drai nage. De gemeente meent dat de situatie voor Vergeldt straks alleen maar verbetert. De weilanden worden geëgaliseerd en verhard met wegen, trottoirs, parkeerplaat sen, woningen, opritten en terras sen. Het regenwater gaat straks niet meer via de greppel langs het perceel van Vergeldt, maar loopt door het riool naar de hemelwa terbuffer. Vanuit de buffer wordt van vesting van het bedrijf. "Die bedevaart heeft zijn ups en downs gekend", stelt Piet. "Zo kende de bedevaart onder rector Verbeeten een linke groei. Nu is de bede vaart weer wat op zijn retour." Als restaurant doet 't Pelgrimshuis het goed. "Wekelijks hebben we zo'n 1000 eters. We onderschei den ons met name op het gebied van streekproducten. Samen met ongeveer elf andere restau rants zijn we lid van het Gilde streekrestaurants Peel en Maas. De restaurants komen uit de regio Oost-Brabant, Noord- en Midden Limburg. Mensen komen bewust voor de streekgerechten naar ons restaurant. De regio waaruit onze gasten komen is hierdoor alleen maar groter geworden. Piet is momenteel bezig met het samen stellen van een boek over Smakt dien werkt dat ook efficiënter in de winkel. Naast vlees en vleeswa ren kunnen de klanten ook terecht voor traiteurswaren. Steeds meer mensen vragen naar kant-en-klaar- maaltijden en wij kunnen die vers aanbieden." Verkoeijen richt zich met zijn slagerij niet alleen op Leu nen. "Daar is Leunen veel te klein voor. Nee, Leunen ligt mooi tussen Venray en Horst en we kunnen voor een grote groep consumen ten wat betekenen." De slagerij is geopend van woensdag tot en met vrijdag van 8.30 tot 18.00 uur en op zaterdag van 8.30 tot 16.00 uur. het water vertraagd afgevoerd naar de beek van het waterschap. Deze afvoer gebeurt via de reeds bestaande greppel langs Dophei de. Het is dezelfde afvoerroute die al in gebruik is voor de eerste fase van het bouwproject. De vrees dat de hemelwaterbuf fer tot aan de rand gevuld raakt en overstroomt, is volgens de gemeente niet reëel. Het overtol lige water zou dan schade kunnen veroorzaken op het lager gelegen land. De buffer komt op tien meter van de perceelsgrens te liggen. Tevens vreest de agrariër voor het aantrekken van ratten en andere dieren en planten die schade kun nen veroorzaken aan de produc ten op het akkerbouwperceel. De gemeente sluit niet uit dat er een rat in de hemelwaterbuffer komt, maar het zal niet leiden tot een rattenplaag. Omdat de werkzaamheden starten voordat de rechter een uitspraak doet, kan Vergeldt een voorlopig voorziening aanvra gen bij de rechtbank. Waardoor de bouwwerkzaamheden weer kunnen worden stilgelegd. De gemeente loopt bewust dit risico. Vergeldt: "Nee, ik weet nog niet of ik een voorziening aanvraag. Dat hangt ook af van de uitkomst van het gesprek met de gemeente." en de rol van 't Pelgrimshuis. "Dat boek zou ergens eind 2011 klaar moeten zijn en gaat een prachtige documentatie vormen van Smakt en 't Pelgrimshuis." De toekomst zien Piet en Els positief in. Als erkend leerbedrijf wordt gepro beerd goed geschoold personeel aan het bedrijf te binden. "Dat is in deze tijd niet gemakkelijk", stelt Piet. "De streekgerechtenbrunch zit elke zondagmorgen vol en tal van fiets- en wandelroutes komen bij ons restaurant langs. Ook het Pieterpad is een belangrijke bron van inkomsten. Daarnaast hebben we nog plannen op het gebied van happen en trappen onder het motto 'van kerk naar kerk'. Kort om, we hebben er nog volop zin in. Alleen als we er een hekel aan beginnen te krijgen, dan is het tijd om te stoppen..." Dans- Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat in Venray staat al meer dan 25 jaar bekend om de diversiteit in het aanbod van dans- en sportvormen én het snel inspelen op actuele ontwik kelingen daarin. Het danscentrum is één van de eerste in Nederland met het compléte Zumba-pro- gramma, recentelijk uitgebreid met Zumba Toning. Nu introduceert Dans- Partycentrum Janssen als eerste in de zuidelijke provincies het nieuwste van het nieuwste op dansgebied; Louis' Dance Blast. Dit is een op stijldansen geënt fit nessprogramma, dat ondersteund wordt door een internationale sportinstructeursopleiding, waar voor Dans- Partycentrum Jans sen een licentie heeft bemachtigd. Kwaliteit wordt hierdoor gegaran deerd en dat is wat het danscen trum hoog in het vaandel heeft staan. Louis' Dance Blast bedient meerdere doelgroepen: Het kan alleen en met tweeën beoefend worden. Het verbetert de moto riek, balans en conditie. Daarbij is het een aan te bevelen aanvulling op maatregelen om gewicht te ver liezen. U wordt professioneel geïn strueerd en begeleid door één van de gediplomeerde medewerkers, die zelf erg enthousiast zijn over Louis' Dance Blast. Bent u nieuws gierig geworden? Dan mag u op afspraak geheel vrijblijvend een proefles komen doen. Bel of mail gerust voor meer informatie. Dans- Partycentrum Janssen 0478 510500 info@dansenenfeesten.nl. Hij heeft niks tegen het bedrijf, maar vindt wel dat er maatregelen moeten worden genomen tegen de geluidsoverlast die wordt ver oorzaakt door een schoorsteen op het terrein van mengvoeder- en recyclingbedrijf Nijsen/Grani- co in Veulen. Dat verklaarde Wim Holtermans, buurman van Nijssen/ Granico, dinsdag voor de com missie bezwaar van de gemeente Venray. Volgens Holtermans moet de gemeente handhavend tegen het bedrijf optreden, omdat de schoorsteen niet in de nieuwe fabriek is geïntegreerd. De buur man wil dat de huidige schoor steen wordt vervangen door een inpandige schoorsteen. "De schoorsteen zou in het pand komen, maar staat er nu buiten. En dat is in strijd met de in 2002 verleende bouwvergun ning", stelde Holtermans. Volgens hem veroorzaakt de schoorsteen veel geluidsoverlast voor de buurt, omdat het lawaai uit de fabriek buiten te horen zou zijn. De gemeente Venray vindt echter dat de bouwvergunning terecht is verleend en dat het slechts gaat om een minimale wijziging. Ze vindt dat het bouwwerk legaal is omdat er in 2004 een veran dering van de bouwplannen is ingediend door Nijsen/Granico. Cursus zelfbewustwording Zoek je echt een leuke cursus waarin je jezelf (nog) beter leert kennen? Doe dan mee met een van de cursussen Zelfbewustwor ding die eind februari gaan star ten. Wil je inzicht krijgen in jouw kwaliteiten, talenten en beperken de gedachten? Wil je beperkingen zoals gedachten, overtuigingen, spanningen loslaten, zodat je vrij er kunt leven in het nu, en/of wil je meer innerlijke rust en meer leven vanuit positivisme? Kortom, wil je kennismaken met de moge lijkheid om nog meer vreugde te brengen in jouw dagelijks bestaan en manieren leren om actief te werken aan jezelf dan is deze cur sus echt iets voor jou. De cursus start in Sint Anthonis op de donderdagavonden en in Venray op de maandagochtenden. En bestaat uit vijf bijeenkomsten van ruim twee uren. Ook is het leuk om deel te nemen aan een training 'Kennismaken met Mind- fulness', een effectieve techniek die uitermate geschikt is voor de aanpak van stress, innerlijke onrust en angsten en uitstekend werkt ter preventie van depres sie. Deze training bestaat uit drie bijeenkomsten van twee uren en wordt binnenkort gegeven op de zaterdagochtenden of de woens dagochtenden in Sint Anthonis. De groepsgrootte is bij beide cur sussen maximaal acht personen. Voor meer info of opgave kijk op www.bewust-helen.nl of bel met Praktijk Bewust-Helen, Monique van der Veen uit Sint Anthonis via telefoonnummer 06-40193253. Die is door de gemeente goed gekeurd als een 'wijziging van ondergeschikt belang'. Hierdoor hoefde de gemeente geen rucht baarheid te geven aan de aanpas sing en was er ook geen moge lijkheid tot het aantekenen van bezwaar. Het Veulense bedrijf kon door de wijziging in plaats van een inpandige schoorsteen een schoorsteen naast zijn fabriek rea liseren. Holtermans op zijn beurt kon pas bezwaar aantekenen toen de schoorsteen er al stond. De commissie bezwaar toonde zich dinsdag kritisch over de gang van zaken. De grote vraag is of de verandering past binnen de bouwvergunning die is verleend. Is de wijziging van ondergeschikt belang of niet? Op die vraag zal de bezwaarcommissie een antwoord moeten geven. Daarnaast is vol gens de commissie nog onduide lijk of de aanpassing van het plan door de provincie aan de milieu- eisen is getoetst. De commissie geeft binnenkort haar advies over deze kwestie aan het college van B en W van de gemeente Venray. Overigens is de gemeente Venray - los van deze kwestie - momen teel bezig om samen met het bedrijf en de provincie Limburg te komen tot legalisatie van diverse gebouwen aan de Veulenseweg 20 in Veulen. Plan Douven feestelijk van start Wethouder Litjens van de gemeente Horst aan de Maas heeft op woensdag 27 januari het offi ciële startsein voor de bouw van plan Douven aan de Americaanse- weg in Horst gegeven. Op het voormalig terrein van de machinefabriek Gebr. Douven aan de Americaanseweg worden door Janssen de Jong Projectont wikkeling 35 woningen gereali seerd, bestaande uit vier starters- woningen, zes tussenwoningen en 25 levensloopbestendige patio woningen. De hoofdontsluiting van dit plan is aan de Westsingel, waardoor het plan de sfeer van een hofje uitstraalt en een rust gevend karakter zal hebben. In het plan is rekening gehouden met een hoogwaardige inrichting van de openbare ruimte zoals een speelveld en een 30 km-zone. De bebouwing in dit plan is voorzien van een onderhoudsvriendelijke architectuur, waarbij nadrukkelijk is gekeken naar de wensen van de doelgroep. Mantelzorg Verzorgt of helpt u uw partner, kind, ouder of iemand anders in uw naaste omgeving die langdu rig ziek en/of gehandicapt is? Het Steunpunt Mantelzorg Horst aan de Maas start een cursus van zes bijeenkomsten met ingang van 2 maart. Aanmelden kan tot en met vrijdag 19 februari bij Synthese, Steunpunt Mantelzorg, Ria van Eijk of Yvonne Imming, telefoon (077)3978500. De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. PC.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Putt Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl Mooi de Mooiste Mode Frequentie: 480.00 Kanaal: 22+ W (analoge pakket) mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9