Tom van Oorschot wint de 34e Vlakwatercross Twee winnaars Jo van Oers Memorial Roll for fun weer in de prijzen SMA-Vitaal sponsort TWC Margot van Iersel op NJK Prins Roel en prinses Lisa Prins Bart en prinses Lieke PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Robin Teunissen tweede op korte cross Donderdag 4 februari 2010 - Pagina 24 De Peelrunners Manual De Roos Nipte zege handbalheren Alzheimer Café Venray niet ontvangen? Bel 582877! -info Verlies handbaldames Joy Jakobs, met zes treffers topscorer van Manual, schiet op doel. Lieke Manders kijkt toe. Tom van Oorschot van Seven Hills Running uit Nijmegen heeft na een spannende strijd de 34e Vlakwater cross gewonnen. Tom heeft de 8.100 meter af gelegd in 26,15 minuten. Hij versloeg in de laatste ronde Hidde Tangerman van AAC Amsterdam die achttien seconden later eindigde. Wil- bert van Vliet werd derde in 27,04 minuten. Op de korte cross van 4050 meter won Luc Schout van GAC Gemert in een tijd van 13,17 minuten. Robin Teunissen van de organiseren de vereniging ATV Venray werd twee de in 13,49 minuten. Bij de vrouwen senioren won Esther Arts van AV LGD in een tijd van 15,28 minuten. Van de organiserende vereniging won Chris tel van Boxtel eerste bij de vrouwen 35 in een tijd van 25,39 minuten. Bij Voor het eerst in het bestaan van de Jo van Oers Memorial zijn twee scholen gelijk geëindigd in het eind klassement. Basisschool De Hommel Venray en basisschool Antonius uit Veulen eindigden beide op de eerste plaats met ieder 22 punten. De Kruud- wis eindigde op de derde plaats. Basisschool Antonius won eveneens de wisselbeker voor de school met procentueel de meeste deelnemers. In totaal namen bijna 300 scholie ren deel aan deze veldloop door een winters recreatiegebied Vlakwater. Ondanks de sneeuwval in de voor afgaande nacht lag het parkoers er uitstekend bij dankzij de inzet van diverse vrijwilligers van ATV Venray. De dansers van Roll for Fun namen niet onverdienstelijk deel aan de eer ste wedstrijd in 2010 in Wychen. Er werden opnieuw halve finale- en fina leplaatsen behaald. Tevens was er nog de recreanten ging de overwinning op de 8100 meter naar Jeroen Pollen uit Reuver in een tijd van 28,27 minu ten. Bij de vrouwen was de eerste plaats weggelegd voor Heleen Plaat- zer in een tijd van 30,31 minuten. Hel- een Plaatzer won de lange cross bij de vrouwen recreanten in 30,31 minu ten. Bij de vrouwen recreanten op de 4050 meter ging de overwinning naar Diana Golek uit Polen in een tijd van 16:49min. Ondanks de winterse omstandigheden zijn er prima tijden neer gezet op goed beloopbare par koersen. Er schreven bijna 500 atleten in voor de lopen op zondag en ATV Venray kan terugzien op weer een geslaagde Vlakwatercross. Bij de pupillen wist Demi Boom weer te winnen, de vijfde keer op rij. De uitslagen Jo van Oers Memorial: Gedeelde eerste plaats De Hommel en Antonius Veulen, 3. De Kruudwis Uitslagen individueel: Jongens groep 3: 1. Niels Jansbeken, De Kruudwis, 2. Casper Looman, Petrus Banden, 3. Tim Gerrits, De Kruudwis. Jongens groep 4: 1. Jarno Zanders, Maria School, 2. Axel Weys, De Meent, 3. Willem Swinkels, Coninxhof. Meisjes groep 3-4: 1. Demi Boom, De Meent, 2. Milou Timmermans, Anto- nius, 3. Chantal Schellekens, De Hom mel. Jongens groep 5: 1. Jacob Pütz, Jozef school, 2. Jeroen Vievermans, De Hom mel, 3Timo vd Voort, De Toverbal. een boodschap waar alle rolstoeldan sers van Roll For Fun en alle leden van Stichting BES Meerlo blij mee zijn. De Freestylewedstrijd op 29 mei heeft groen licht gekregen en zal dus zeker Robin Teunissen liep op de korte cross naar een fraaie tweede plaats. In een tijd van 4:26 liep zij de 1060 meter. Met een achterstand van 20 seconden werd Chayenna Rouschop van AVON tweede. De ereplaatsen van de atleten van ATV Venray zijn als volgt: MPC, 1060 meter 1. Demi Boom, 4:26min. JPB 1060 meter 3. Constantijn Bok, 4:38min. Mannen korte cross 4050mtr. 2. Robin Teunissen, 13:49min. Vrouwen korte cross 4050 mtr. V35,1. Christel van Boxtel, 25:39min. V45+, 3. Gerda Top, 18:40min. Mannen lange cross 8100mtr. HV50, 1. Jack Niessen, 29:35min. Jongens groep 6: 1. Nabdo Seuren, De Vlaswei, 2. Stef Goemans, De Vlaswei, 3. Gijs Remy, De Landweert. Meisjes groep 5-6: 1. Klaudia Lange, Weisterbeek, 2. Laura Kok, De Lindt, 3. Luca Verhalle, De Kruudwis. Jongens 7-8: 1. Hugo Hebben, Josef- school, 2. Lucas Leurs, Petrus Banden, 3. Kevin Timmermans, Antonius. Meisjes 7-8:1. Vera Wismans,Antonius, 2. Nicole Schellekens, De Hommel, 3. Vera Meirmans, De Toverbal. Estafette: Groep 3-4: 1 Coninxhof, 2. De Meent, 3. De Hommel Groep 5-6: 1 De Hommel, 2. St Oda, 3. De Hommel Groep 7-8: 1 Antonius, 2. Josefschool, 3. Coninxhof. De deelnemers van Roll for fun. plaatsvinden in Meerlo. Binnenkort meer hierover of bezoek de website www.freestylewedstrijdmeerlo.nl.ae. De Nordic walkers kunnen elke woensdag aan de slag vanaf het club lokaal aan de Tienrayseweg, de start is om 19.00 uur. Zaterdagen 6 en 13 februari: Schadijker bossen in Meterik. Vertrek 9.00 uur vanaf parkeerplaats aan de Bergsteeg in Meterik. Het ver dere schema staat op www.peelrun- ners.nl. Iedereen is welkom een keer mee te doen. Dinsdag: baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Don derdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwisselende bostrai- ning van 15.30 tot 17.00 uur, verzame len op de parkeerplaats in de Schadij- ker Bossen. Uitslag Vlakwatercross Venray HRECL, lange cross 8,1 km.: Jeroen Houben, Horst 33:30. Twan Keijsers, Horst 34:05. Joris Houben, Horst 34:53. Ted Beekman, Horst 34:53. Agenda: 7 februari Weert IJzeren Man Volks lopen 10.00 uur 20 februari Nettetal (Dld) Winter- lauf serie 14.45 uur 21 februari Helden Heldense bos sen cross 10.30 uur 28 februari Venlo Berden Voorjaars loop 11.00 uur Wedstrijduitslagen staan op www. peelrunners.nl. Uitslagen Dames Manual-Eutotech Bevo 18-25 Heren Manual-Hercules 29-28 Heren B Loreal-Manual 5-31 Dames 2 Manual-Blerick 8-8 Programma zondag 7 februari Jeugd D Manual-Blerick 14.30 Dames C Manual-BSAC 15.20 Heren C Manual-Eurotech Bevo 16.05 Dames B Manual-Vios 16.50 Heren HBS-Manual 14.35 Dames Swift-Manual 15.40 Heren 2 Loreal-Manual 18.25 Programma maandag 8 februari Dames rec.Rapiditas-Manual 20.00 Schietvereniging De Roos heeft een goed weekend achter de rug. Het eerste team won van Maasbree 2. Het tweede won nipt van Velden 1.Uitslagen: De Roos-Maasbree 2 782 tegen 767 ringen. Hoogste schutter was Harry Hermans met 271 ringen. De Roos 2-Velden 734 tegen 730 rin gen. Hoogste schutter was hier Mar- tijn Manders met 258 ringen. Uitslag luchtgeweer opgelegd schieten: 1e Jan van Ass met 292 ringen, 2e Harry Hermans met 291 ringen en 3e Jac van Soest met 287 ringen. Door dit resultaat hebben ze nog steeds drie schutters bij de eerste tien van de KLSB Luchtgeweer opgelegd. Nieuwe leden zijn van harte welkom, via tele foon 0478-581483. Manual-Hercules 29-28 (15 14). Topscorers Manual: Sander Barents (8x) en Tom Hawinkels (7x) en Patrick van den Broek (6x). De heren van Manual wonnen na een spannende pot handbal de thuis wedstrijd tegen Hercules: 29-28. Bij de rust leidden de Venrayse handbalhe ren met 15-14. Toch leek het er na de pauze op dat de gasten met de winst aan de haal gingen. Tien minuten voor tijd leidde Hercules met vier treffers verschil (22-26), maar Manual toonde veerkracht en pakte toch de zege. Voorafgaand aan het duel hadden de Venrayse handbalheren drie punten voorsprong op de gasten uit Reuver. Dit was duidelijk te zien in de eerste minuten van de wedstrijd. De heren uit Reuver werden in korte tijd op een achterstand van 4-1 gezet. Maar op dat moment herpakte Hercules zichzelf en kwam gestaag terug. De rest van de eerste helft was het wisse lend, Manual en Hercules kwamen om beurten op een kleine voorsprong. De ruststand was uiteindelijk 15-14 in het voordeel van Manual. Het begin van de tweede helft was duidelijk voor Hercules. De heren van Manual bleven wat onzuiver spelen, leden slordig bal verlies en dit werd goed uitgespeeld door de heren uit Reuver. Met nog zo'n twaalf minuten speeltijd op de klok stond er een 22-26 stand op het scorebord en begon Manual aan een laatste ultieme inhaalslag om toch de punten in eigen huis te houden. Nadat de heren tot twee keer toe gelijk waren gekomen, kwamen zij zelf op een voorsprong te staan en moesten zij deze nog zo'n anderhalve minuut vast zien te houden. Door missers aan beide kanten bleef het spannend tot de laatste seconde, maar uiteindelijk werd er niet meer gescoord en was de winst voor Manual met 29-28 bin nen. Komend weekend spelen de heren de uitwedstrijd tegen HBS 1 uit Budel. Het Alzheimer Café Venray is op maandag 8 februari weer open. Het café is een maandelijkse informe le bijeenkomst waar mensen met dementie, familieleden, hulpverleners en andere belangstellenden elkaar in een ongedwongen sfeer kunnen ontmoeten om ervaringen uit te wis selen en te leren over dementie en aanverwante thema's. Het thema voor deze avond is Het verschil tus sen vergeetachtigheid en dementie. Gastspreker is mevrouw C. Boumans, psycholoog van De Zorggroep. Het Alzheimer Café Venray vindt plaats in De Kemphaan aan het Kennedyplein in Venray. De inloop is vanaf 19.00 uur en de aanvang van het program ma is om 19.30 uur. De avond wordt uiterlijk 22.00 uur afgesloten. Voor meer informatie kan men contact opnemen met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid via telefoon (0478)527066. vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Manual-Bevo 2 18-25 (6-12). Doelpunten Manual: Joy Jakobs (6x), Ankie Billekens (5x), Bo Kersten, Lynn Kersten en Lieke Manders (allen 2x) en Nicole Bouten. BEVO/Eurotech 2 was zaterdag in sporthal De Wetteling in Venray een maatje te groot voor de handbaldames van Manual: 18-26 (6-12). Ankie Bille- kens kreeg, nadat ze in de beginfase drie keer scoorde, mandekking van de gasten en daarmee was meteen de angel uit de Venrayse ploeg. Manual werd vooral op snelheid afgetroefd. Eerder dit seizoen hadden de Ven- rayse handbaldames ruim verloren Het Sport Medisch Adviescen trum SMA-Vitaal van zorgonder- neming VieCuriVitaal heeft zich voor drie jaar als hoofdspon sor aan wielervereniging TWC Oostrum verbonden. Tijdens een bijeenkomst in café zaal Back In Time in Oostrum stond de presentatie van de nieuwe outfit centraal. Inmiddels is de club in zijn negende sponsorperiode aanbeland, nu met SMA-Vitaal als hoofdsponsor Margot van Iersel heeft deelge nomen aan de Nederlandse Jeugd Kampioenschappen 2010 (NJK) korte baan in Heerenveen, die afge lopen weekend werden gehouden. Zij komt uit voor Startvereniging Noord-Limburg, die bestaat uit de ver enigingen BZ&PC Boxmeer, MANTA uit Bergen en SPIO uit Venray. De organisatie van deze kampioenschap pen was in handen van de KNZB in samenwerking met de vereniging HZ PC Heerenveen. Het NJK kende dit jaar verscherpte limieten op alle van Bevo 2. De gasten uit Panningen maakten in de beginfase dan ook met een een sterke indruk. Met snel aan- valsspel en fraaie combinaties wisten ze de verdediging van Manual vrij eenvoudig te verslaan. De Venrayse handbaldames wisten in de beginfase van de wedstrijd, via drie goals van Ankie Billekens, toch in de buurt te blijven van Bevo 2: 3-4. Hierop besloot de trainer/coach van Bevo in te grij pen: hij droeg één van zijn speelsters op om mandekking te geven aan Ankie Billekens. De speelsters van Manual wisten niet hoe hier op te reageren en dat leidde tot veel bal- met daarnaast een grote groep sub sponsoren. TWC Oostrum heeft in de afgelopen jaren laten zien een enthou siaste en actieve vereniging te zijn. Er is veel gerealiseerd en georganiseerd en de betrokkenheid van de leden is groot. Ook dat geeft veel vertrouwen voor de toekomst. Na het voorstellen van de sponsoren geschiedde de ont hulling van het tenue door de verte genwoordiger van de hoofdsponsor, Alex Sanders en TWC Oostrum-voor zitter Wim Nielen. afstanden, waardoor het moeilijker werd om te voldoen aan deze nieuwe eisen. De zwemmers en zwemsters kwamen uit het gehele land. Er wer den verdeeld over drie dagen meer dan 80 programma's afgewerkt. Mar- got heeft deelgenomen aan de 100 m rugslag in de categorie junioren 3. Zij eindigde op de 27e plaats, met een tijd van 1.12.71. Zij evenaarde hiermee haar limiettijd en persoon lijk record. Op haar afstand was zij de enige vertegenwoordigster van Limburg. verlies in de aanval. Bevo 2 strafte dit veelvuldige balverlies meteen af en breidde de voorsprong uit naar 6-12. Dit was tevens de ruststand. In de rust gaf trainer/coach Twan Rongen aan dat winnen van dit sterke Bevo vrij wel onmogelijk was geworden met een verschil van zes goals. Natuurlijk spoorde hij zijn speelsters wel aan om in de tweede helft alles te geven en Bevo het zo lastig mogelijk te maken. In de beginfase van de tweede helft liep het gelijk op. Er werd om beurten gescoord door Manual en Bevo 2. Aan vallend liep het in de tweede helft aan Venrayse zijde beter dan in de eerste Op Focus zijn nieuwe prins en prinses bekendgemaakt. Na een leuke show waarbij de basisschoolkinderen wassenbeelden speelden, bleef uit eindelijk het kersverse duo staan. De prins en prinses die dit jaar zijn Roel en Lisa. Als hun adjudanten kozen zij adjudant Giovanni en adjudant Romy. Ook werd er een raad van negen Tijdens de prinsenproclamatie zijn op spetterende wijze de nieuwe prins en prinses van Coninxhof onthuld. Alle leerlingen van groep 8 waren ver kleed als sprookjesfiguur. De toverfee- en toverden alle figuren om in carna valsmensen. Zo ontstond de raad van helft. Helaas bleef ook Bevo 2 scoren. Met nog een kwartier te spelen was de stand 13-19 in het voordeel van de gasten. De goals aan Venrayse zijde werden gemaakt door Nicole Bouten, Joy Jakobs, Bo en Lynn Kersten en Lieke Manders. Ook in het resterende deel van de wedstrijd gaf Manual alles, maar het krachtsverschil tussen beide partijen was té groot om het Bevo 2 nog enigszins lastig te maken. De eindstand werd uiteindelijk bepaald op 18-25 in het voordeel van Bevo 2. Zondag 7 februari om 15.40 uur spelen de Venrayse handbaldames een uitwedstrijd tegen Swift 2000 2 in Roermond. Dit is voor Manual een zeer belangrijke wedstrijd in de strijd om de derde plaats in de 2e klasse A. gevormd en werd ook nar Celine gekozen. De prins, beter bekend als Roel Claessens en zijn prinses Lisa Erkens, gaan vrijdag 12 februari voor op in het feestgedruis. Dan zal in café 't Podium in de ochtend een feest zijn en in de middag laten verschillende kinderen van de school hun kunsten zien bij Focus Mök in de aula. Prins Bart en prinses Lieke (foto: Yvo Willems. 11, nar Nick Vermeulen, adjudanten Thomas Ewalts en Bente Matijsen, en tenslotte prins Bart Vullings en prin ses Lieke Reintjes. trtnonaiidai l^»i cm aput'e" emstRfidlen \2 18 lenbrü'

Peel en Maas | 2010 | | pagina 24