Rode handen op Duitse militaire begraafplaats Voor een briljant 2010 Het prinselijk trio 2010 K Hofmans: eindejaarsacties Prijswinnaar actie kapsalon Nooijen Schaatsbaan in Heide Ingezonden Advies over voeding H r\ Partiffbi We wensen u een Knallend en geiuKKig 20101 1 Cheque 10NDZ0R( €125,- PEEL EN MAAS Donderdag 31 december 2009 - Pagina 4 Van 6 tot 15 januari 2010 bezoeken leerlingen van ver schillende basisschoolklassen uit de regio het jeugdontmoe- tingscentrum (jOc) in Yssel- steyn, bij de Duitse militaire begraafplaats. Ze bezichtigen de interactive tentoonstelling Kindsoldaten en krijgen een rondleiding over de Duitse militaire begraafplaats. Op deze begraafplaats liggen bijna 1400 kindsoldaten begraven, die tijdens de WOII gestorven zijn. Deze kindsoldaten zijn uitgelicht met rode handen, die de symbo lische betekenis hebben: stop het gebruik van kindsoldaten! Bij 166 'onbekende' graven zijn ook rode handen geplaatst. Deze zijn willekeurig uitgezocht omdat het JOC van 166 onbekende solda ten weet dat zij als kindsoldaat gestorven zijn. De rode handen op de begraafplaats zijn tot maandag 18 januari te zien. Over de hele wereld worden verschillende pro jecten/acties georganiseerd om rode handen te verzamelen. Deze rode handen worden jaarlijks op 12 februari (de internationale Red Hand Day) overgedragen aan de regering of aan de VN. Hiermee willen de actievoerders hen ertoe bewegen dat het naleven van het Protocol Kindsoldaten overal ter wereld wordt afgedwongen en dat de strijd tegen de inzet van kindsoldaten de hoogste priori teit krijgt. Ook de leerlingen die de tentoonstelling bezoeken, kun nen aan deze actie meedoen. Ze laten hun hand rood verven en zetten een afdruk op papier met een tekst erbij, waarom ze tegen het gebruik van kindsoldaten zijn. Al deze handen, en de handen die op 13 juli in het centrum van Venray verzameld zijn, wor den op 12 februari 2010 op een bijzondere manier overgedragen aan de regering. Meer informatie hierover volgt. Mochten er nog scholen zijn die interesse heb ben om naar de tentoonstelling te komen, neem dan snel contact op met het JOC Ysselsteyn via telefoonnummer: 0478-541916 of mail: info@joc-ysselsteyn.com. Er zijn nog enkele plaatsen vrij (zie onderstaande website). Wil je zelf een rodehandactie organiseren of meer informatie? Kijk dan op de website: www.joc-ysselsteyn.com VERLI DEN JUWELIER Op bezoek bij Ben je een man? Ik dacht het wel, ik heb in ieder geval mannenkleren in de kast. Wanneer stond de prinsenkeu- zecommissie op de stoep? Net voordat de winkels dichtgin gen. Had je meteen in de gaten wat ze kwamen doen? Van een dacht ik dat hij kwam stuken, maar ik had wel zoiets van "waarom zo laat?". Wat ging er door je heen toen ze je vroegen? Alcohol Moest je nog even diep adem halen? Na de reanimatie wel, ja. Waarom heb je ja gezegd? Ze bleven maar zitten en weiger den weg te gaan. Had je echt helemaal geen twijfels? Jawel, ik twijfelde tussen de blauwe of rode steentjes op de "kieps". Wat vond je partner ervan? Die begon te huilen (ik hoop nog steeds van geluk) Was het nog laat geworden die avond? Voor de Prinse-Keuze-Commis- sie-leden en de adjudanten wel. Ik vond het op gegeven moment mooi geweest en ben naar bed gegaan. Weten je kinderen het al? Welke kinderen? Weet je werkgever het al? Ja, die begon ook te huilen. Kun je het een beetje combi neren met het werk? Dat lukt wel maar ik moet waar schijnlijk carnavalsdinsdag even werken. Waarom heb je deze twee adju danten gekozen? Ik moest wel, de PKC had ze al meegenomen, wel zo makkelijk zullen ze wel gedacht hebben. Hebben ze een beetje karak ter? Eentje wel En geld? Eentje niet Hoe is je Venrods- dialect? Beter dan mijn Helmonds. Hoe lang vier je zelf al vastela- ovend? Meestal een dag of vier, soms vijf. Elk jaar een ander pakje? Ja daar wordt niet op gespaard. Hoe zag je er vorig jaar uit? 1 Jaar jonger. Is het moeilijk om erover te zwijgen? Best wel. Vooral richting de fami lieleden en vrienden. Heb je op een stil landwegge tje al eens je speech geoefend? Ja en ik kreeg overwegend posi tieve reacties van de koeien. Zijn jullie al eens bijna betrapt? Waarmee? Wat vond je je leukste smoes? Ik heb nooit een smoesje, laat staan een leuke. Hoe houd je je buik in condi tie? Gewoon goed op spanning hou den. Waar zie je het meest tegenop? Mijn moeder. Waar haal je de energie van daan? Van Essent, maar ik ben erover aan het denken van energieleveran cier te wisselen. Heb je alleen motto? En wil je d'r al iets over kwijt? Ik ben hem zelf even kwijt. Hoe wil je de jongeren van Rooj bereiken? Ik ben zelf nog een jongere dus dat moet wel lukken Hoe ongezond is het pre- prin selijk leven? Als we Aswoensdag halen, ben ik al tevreden. Heb je er vroeger wel eens over gedroomd? Ik droom meestal over andere din gen, ook vroeger al. En nu, nachtmerries? Soms, maar meestal ben ik dat 's morgens al weer vergeten. Er zijn nog kaarten te verkrijgen bij de VVV/ANWB Venray, Hen- seniusplein 13. De voorstelling begint om 20.00 uur in schouw burg Venray één entreekaart kosten 15 euro, dit is inclusief garderobe en deelname aan de prinsentoto. Iedereen die vóór aanvang van de voorstellingen het invulstrookje van het entree kaartje scheurt, daarop de naam van de nieuwe prins in 2010 heeft opgeschreven en dit in de bus bij de ingang deponeert, kan een prinselijk heerlijk weekendje weg winnen ter waarde van 225 euro. Deze prijs wordt op 9 janu ari na de voorstelling bekendge maakt. Bij Hofmans in Cuijk kunt u kennismaken met de aller nieuwste woontrends en tege lijk profiteren van grandioze eindejaarsacties met spectacu laire kortingen. Het meest opvallende nieuws is wel de speciale hoek met pvc- stroken en marmoleum in prachti ge dessins, van hout en plavuizen tot en met bamboepatronen. Dit wordt dé trend voor 2010! Ook de enorme collectie relax fauteuils is vernieuwd. De zeer ruim opgezette afdeling biedt volop de mogelijkheid om uit gebreid proef te zitten op meer dan 125 fauteuils en op je gemak je persoonlijke keuze te bepalen samen met een van de deskun dige zitadviseurs. Maar natuur- lijk is dat niet alles wat Hofmans te bieden heeft. Kijk vooral ook eens naar de fraaie collectie kle den, van klassieke perzen tot ultramoderne designtapijten. En dan is er natuurlijk nog het bij zonder brede assortiment zachte en harde vloerbedekking waar mee de vakbekwame stoffeerders van Hofmans voor iedere ruimte in huis een prachtige en vooral ook praktische basis leggen. Als u dan tot slot nog even een kijkje neemt op de afdeling zonwering en raamdecoratie, dan zult u ont dekken dat u bij Hofmans werke lijk alles vindt om iedere ruimte in huis weer helemaal up-to-date te maken. Dus kom nog dit jaar inspiratie opdoen bij Hofmans in Cuijk en profiteer van fantastische voordeelaanbiedingen. Leo Broers is de volgende win naar van de make-overactie van kapsalon Leo Nooijen. Leo kreeg onlangs de prijs overhandigd door een van de medewerksters van de kapsalon. Tijdens de herinrichting van het Henseniusplein maken alle klanten maandelijks kans op deze prijs. Het enige wat ze moe ten doen, is een bezoek brengen aan de kapsalon aan het Henseni- usplein. Waar een klein dorp groot in kan zijn. Tijdens de kerstviering op het kerkplein voor de kerk, georganiseerd door de ouders van de kinderen van de basisschool in Heide, werd rond het kerstvuur gesproken over de op dat moment heersende koude en het ontbre ken van een schaatsbaan in Venray tijdens de kerstvakantie van de schooljeugd. Enkele ouders keken elkaar aan en zagen het licht. Op nog geen twintig meter van het kerstvuur lag de onlangs met drie banen uitgebreide jeu-de-boules baan werkeloos te kijken omdat de spelers in de winter naar de bin nenbanen gaan voor hun favoriete sport. Deze buitenbanen zijn uitge rust met een prachtige verlichting. Op vrijdagavond zijn enkele ouders aan de slag gegaan en hebben in drie dagen tijd de banen omgeto verd tot een werkelijk prachtige ijsbaan waar de jeugd, maar ook de ouders, dankzij 's avonds laat hu kunnen draaien. verlichting tot ondjes hebben o m i UJ U) UJ In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Aanleiding: artikel in Peel en Maas van 17 december 2009: Don Thijssen over succesvolle aanpak UWV WERKbedrijf in crisistijd: "Duizend ontslagen voorkomen". Thijssen, verantwoordelijk manager van het UWV WERKbe- drijf Venray, verhaalt hoe hij dat heeft omgevormd van een amb telijke organisatie naar een com- merciëel bedrijf. Zijn medewer kers gaan eropuit, "de boer"op, zij leggen contacten met werkgevers en bedrijven, bezoeken deze. De gevolgen van de huidige crisis worden niet afgewacht. In over leg met werkgevers van bedrijven die ontslagen verwachten, wordt gezocht naar mogelijkheden voor werk in deze crisisperiode. Al thans zo gaat zijn verhaal! De werkelijkheid is evenwel anders. In een aan de medewerkers rondgestuurde email schrijft hij dat de tijdelijke arbeidsovereen komst met de medewerker die de nieuwe werkwijze binnen het UWV WERKbedrijf met zijn goed keuring heeft ontwikkeld per 31 december 2009 wordt beëindigd. De medewerker is lid van het werkgeversteam en verantwoor delijk voor de sectoren techniek en agribusiness. Deze mede werker heeft met deze nieuwe werkwijze veel bijgedragen aan het succesverhaal van Thijssen. Hij bevestigt dat in zijn bericht aan de medewerkers in lovende woorden. De medewerker "heeft de afgelopen twee jaar met haar inzet en energie meegewerkt aan de enorme groei van Venray dus daar ben en blijf ik haar dankbaar voor". Ook de individuele werkge gevens (het aantal bemiddelingen) wijzen daarop. De "productie" ligt eens zo hoog als van de collega's. Reden voor de beëindiging wordt de vertrouwenscrisis die is ont staan binnen het werkgeversteam door de nieuwe wijze van werken binnen "het bedrijf". De collega's wijzen deze werkwijze af. Op het moment dat Thijssen twee nieuwe medewerkers zoekt, kiest hij er toch voor de vertrouwenscrisis op te lossen door beëindiging van de tijdelijke arbeidsovereenkomst, zelfs ondanks de toezegging deze te verlengen. Beëindiging is de gemakkelijk ste weg en kan gebeuren zonder ontslagaanvraag bij het UWV WERKbedrijf: de tijdelijke arbeids overeenkomst eindigt van rechts wege. Professor Mariëlle Heijltjes van de School of Business and Economics van Maastricht Univer sity zou spreken van een "schok kend gebrek aan zelfreflectie" van de manager. Welke manager kiest ervoor zijn meest creatieve en productieve medewerkers de laan uit te sturen? Dat doe alleen als je niet sterk genoeg bent om weerstand te bieden aan het ver zet van de gesettelden. Thijssen kiest voor een beschadiging van zijn UWV WERKbedrijf!? "Dui zend ontslagen voorkomen" toch grootspraak? Henk Steenbekkers, Wanssum Afgelopen zaterdag 22 decem ber was er een trainingsdag voor onafhankelijk Herbalife-distribu- teurs in Valkenswaard. Voor Maria Stroecken uit Overloon werd het een dag met een verrassende wen ding. Al twee jaar werkt Maria als onafhankelijk Herbalife-distribu- teur en adviseert ze mensen over voeding en levensstijl. Op die dag werd ze uitgeloot om 1 maand lang in een opvallende BMW met reclame rond te mogen rijden. Dit is vanuit het bedrijf een waarde ring en een stimulans om zo door te gaan met je werk zoals je nu doet. Wat doet een onafhankelijk Herbalife-distributeur precies? "Eerst luister je naar mensen en daaruit kun je vaak al uithalen wat de behoefte is of wat men te kort komt. Je maakt mensen bewust van hun voedingsgewoonten en levensstijl. Na een lichaamsanalyse geef je mensen voedingsadviezen. Je begeleidt mensen met afslan ken, aankomen, naar een gezon dere actieve levensstijl en de laatste tijd is er steeds meer vraag naar de sportvoeding. Het mooie van dit werk is dat je mensen écht kunt helpen met hun gezond heid. Dat is wat je vaak kippenvel bezorgd en veel voldoening geeft. Als je met mensen werkt bouw je een band op en er komt ook emotie bij kijken. Dat is mooi en fascinerend." Om meer mensen te kunnen helpen met gezond heid en levensstijl, is Maria op zoek naar mensen die in haar team mee willen werken. Voor vragen of informatie belt u 06-30322229. CENTRUM Algemene Tandheelkunde Implantologie Prothesen Klikgebit Kroon-/Brugwerk Mondhygiëne Esthetische Tandheelkunde Angstpatiënten Dermalogica Skin Care Patersstraat 16, 5801 AVVenrayTel. 0478-514468 Carnavalskleding Feestartikelen SHOPPEN DOE JE ONLINE www.partylook.nl SHOWROOM GEOPEND: Dagelijks van 12 tot 17 uur Vrijdags van 12 tot 19 uur Zaterdags van 10 tot 17 uur RAADHUISSTRAAT 38 te VENRAY j-t ITT» IBP iPIfc" m www.centrum-mondzorg.nl t.W.V. Ion UO Nooijen

Peel en Maas | 2009 | | pagina 4