Djumbo swingt op De Bongerd i Nieuwjaarsmis Grote Kerk (live) Excel leren DREIGEND ONTSLAG? www.dekaaskenner.nl Thuiszorg nodig? thuiszorg noord-limburg PEEL EN MAAS Donderdag 31 december 2009 - Pagina 3 Dertien Venraynaren van buitenlandse komaf mogen zich sinds vorige week Neder lander noemen. Vier inwoners ontvingen tijdens de nationale naturalisatiedag het optie- besluit uit handen van bur gemeester Jos Waals. Negen nieuwe Nederlanders kregen na het uitspreken van de ver klaring van verbondenheid door Waals het Koninklijk Het Venrayse bedrijf KuMeT BV is gekozen tot de starter van het derde kwartaal 2009. KuMeT is daarmee het derde bedrijf dat de prijs dit jaar in de wacht sleept. Het bedrijf richt zich op de productie van fijne metaalwaren. De ver kiezing van KuMet is vooral vanwege de getoonde durf om juist nu, in deze lastige sector te starten. KuMeT is in september van dit Op zondag 20 december vond tijdens de grote receptie van het Venray's Mannenkoor de vijfde en laatste trekking plaats van de jubileumloterij van het Venray's Mannenkoor. In de foyer van de Besluit uitgereikt. Voor ieder van hen ligt binnenkort een passend cadeautje klaar: een Nederlands paspoort. Het Nederlands paspoort is de kroon op een vaak langdurig naturalisatie en inburgeringtra ject. Inwoners van ons land die de Nederlandse nationaliteit wil len krijgen, kunnen dat op twee manieren doen. Het optiebesluit is jaar opgericht door Venraynaar Peter Kupers. Twee weken nadat het bedrijf waar hij werkte failliet was gegaan, schreef hij zich als zelfstandig ondernemer in bij de Kamer van Koophandel. KuMeT produceert specifieke metaalwa ren met behulp van complexe draai- en freestechnieken. Deze producten worden onder meer gebruikt in de automotivesector. De onderneming heeft voorlo pig onderdak gevonden bij het de eenvoudigste, snelste en goed koopste manier. Zogeheten oud- komers, mensen die al lang in ons land wonen, en buitenlanders die met een Nederlander getrouwd zijn, maken hiervan gebruik. De andere manier is de 'normale' naturalisatieprocedure. Wethouder Twan Jansen bena drukte in zijn toespraak het belang van een goede beheersing bedrijf van de broer van Kupers op bedrijventerrein de Hulst in Venray. Kupers werkt daar nu nog samen met zijn vrouw en zijn zoon maar de komende jaren wil hij doorgroeien naar een bedrijf met circa tien werknemers. Ook wil hij over ongeveer een jaar ver kassen naar een eigen pand elders in Venray. BLIJ Wethouder Heldens, die deel uitmaakt van de jury, is blij met de van de Nederlandse taal. Vooral het spreken is belangrijk, volgens Jansen. "Het kunnen begrijpen van je buren en er voor zorgen dat je ook begrepen wordt." Alle 56 mensen die in 2009 in de gemeente Venray genatu raliseerd zijn, waren samen met hun familie voor deze feestelijke middag uitgenodigd. Het werd een geslaagd feest. De twee kin- winnaar van dit kwartaal. "Dit is nu precies de ondernemer die we voor ogen hadden toen we met dit initiatief begonnen. Peter Kupers heeft veel lef getoond door juist in deze economisch moeilijke tijd de stap te zetten naar een eigen bedrijf en nog wel in een sector, de industrie, die het bijzonder moeilijk heeft. In ons gesprek gaf hij aan dit weloverwogen te heb ben gedaan. Ik neem mijn petje af voor zoveel durf." De starter van het kwartaal is een initiatief van deren van meneer Remmo, die van Libanees Nederlander werd, lazen een gedicht voor hun vader voor. Die nu net zo als zij Neder lander is. En vier jonge meiden van dansgroep Nasar lieten een echte Turkse dans zien. De middag kreeg een feestelijk tintje door een demonstratie Zumba-dans door dansschool Janssen en hap jes die door de gasten zelf bereid waren. Wethouder Heidens (links) feli citeert Peter Kupers met de titel starter van het derde kwartaal 2009. de Rabobank en de gemeente Ven- ray met het doel om het zelfstan dig ondernemerschap te stimu leren. Elk kwartaal kiest een jury uit een aantal starters de meest aansprekende. Na afloop van het jaar wordt uit de vier kwartaal winnaars de algehele winnaar gekozen. Tzorg nieuwe aanbieder huishoudelijke hulp Tzorg is de nieuwe aanbieder van hulp in de huishouding in Noord en Midden- Limburg. Bij Tzorg zijn geen wachtlijs ten. Cliënten krijgen volgens de organisatie vrijwel direct de hulp die zij nodig hebben. Tzorg onderscheidt zich naar eigen zeggen door de persoon lijke aandacht voor cliënten en de kwaliteit van de dienst verlening die door de eigen medewerkers wordt verleend. Iedereen met een geldige indicatie kan gebruikmaken van de persoonlijke hulp van Tzorg. Desgewenst helpt de organisa tie met het aanvragen van de indicatie bij de desbetreffende gemeente. Tzorg is 24 uur per dag bereikbaar en kan cliënten naast hulp in de huishouding met vele andere zaken van dienst zijn. Voor beelden hiervan zijn het organi seren van maaltijdvoorziening, een kapper aan huis en persoon salarmering. Voor aanmelding of informatie over Tzorg, kijk op de website www.tzorg.nl. Bellen kan 24 uur per dag, zeven dagen per week naar telefoonnummer 088 0025500 (lokaal tarief). Winkel overvallen Een winkel aan de Grotestraat in Venray is woensdagavond omstreeks 21.20 uur door twee mannen overvallen. Het perso neel had zojuist alles afgesloten en wilde via de achterdeur ver trekken, toen plotseling twee gewapende mannen de winkel binnenstapten. Onder bedreiging van waarschijnlijk een steekwa pen en een vuurwapen werd het aanwezige personeel bedreigd en werd een nog onbekend geld bedrag afhandig gemaakt. Toen de buit binnen was, vertrokken de twee weer via de achterdeur en gingen ze er waarschijnlijk op een scooter vandoor. De politie is een onderzoek gestart en vraagt eventuele getuigen, of mensen die woensdagavond rond sluitingstijd iets verdachts hebben gezien of gehoord, contact met haar op te nemen via telefoon 0900-8844. Mensen kunnen ook anoniem tips doorgeven via Meld Misdaad Ano niem, telefoon 0800-7000 (gratis). Martin Leenders fractievoorzitter Samenwerking Venray heeft unaniem de 38-jarige Martin Leen- ders gekozen als nieuwe frac tievoorzitter. Op 4 januari 2010 neemt hij de voorzittershamer over van Ike Busser (55), die per die datum wethouder wordt in Venray. Martin Leenders is in de gemeentepolitiek actief sinds 1998 en is gemeenteraadslid sinds 2002. Gerrit Verkoeijen (62) blijft aan als vicevoorzitter. Dorpsradenoverleg De vergadering van Stichting Dorpsradenoverleg Venray vindt plaats op maandag 4 januari 2010 in gemeenschapshuis Gelderkoel aan de Heidseweg 72 in Heide. Aanvang: 20.00 uur. Agenda: ope ning en mededelingen, vaststel ling agenda, inspraak publiek, ver gaderdata 2010, verslag evaluatie kermissen, notulen vergaderingen 2 november 2009 en 7 december 2009, rondvraag en nieuws uit de dorpen, ingekomen en uitgaande stukken, verslag commissies en werkgroepen, klankbordgroep WMO, platteland in uitvoering, website en bestemmingsplan buitengebied, sluiting met nieuw jaarsborrel. Raad van Toezicht VieCuri Met ingang van 1 januari 2010 treedt dr. J.VH. Pennings terug als voorzitter van de Raad van Toezicht van VieCuri Medisch Centrum. Ook prof. J. Troost beëin digt per genoemde datum zijn lid maatschap. Beiden hebben deze functie gedurende de maximale periode van drie zittingstermijnen bekleed. Pennings en Troost wor den opgevolgd door dr. ir. M.A.M. Boersma en prof. dr. J.W.A. van Engelshoven. Boersma was tot voor kort voorzitter van de Raad van Bestuur van Essent NV; Van Engelshoven is emeritus hoogle raar radiologie aan de Universiteit Maastricht. De ondernemingsraad en het bestuur van de Medische Staf hebben over deze benoe mingen een positief advies uitge bracht aan de Raad van Toezicht. VieCuri is Pennings en Troost veel dank verschuldigd voor de wijze waarop zij zich vanaf 1998 voor de ziekenhuiszorg en de zie kenhuizen in Noord-Limburg heb ben ingezet. De maanden september en oktober stonden in het teken van een spraakmakende Look-O-Look-actie bij Jumbo. Look-O-Look introduceerde in samenwerking met Jumbo een unieke snoepmix: de Djum- bomix met Djumbotattoo. De introductie werd onder steund door een prijsvraag met als hoofdprijs een swin gend optreden van de popu laire meidengroep Djumbo op school, met afsluitend een Meet Greet. De actieperiode is van 11 sep- Behoud de Peel De Werkgroep Behoud de Peel gaat op zaterdag 2 januari weer aan de slag met beheerwerk in De Peel. Wie mee wil doen, kan zich opgeven bij het WBdP-kan- toor via telefoon (0493)354411 of via (0493)319610. De werkgroep zorgt voor gereedschap en werk handschoenen. Zorg zelf voor laarzen of ander geschikt schoei sel, regenkleding, eten en drinken. Er wordt gewerkt tot ongeveer 14.00 uur. Iedereen vanaf tien jaar die mee wil werken, is wel kom om 9.00 uur bij het kerkje in Griendtsveen. Men gaat deze dag verder met het aanleggen van wegen voor de gladde slang door het zagen en stapelen van berken hout. In het gebouw van Senior Service Venray aan de Prins Bernhardstraat start op vrij dag 8 januari een aantal bij eenkomsten over het gebruik van het computerprogramma Excel. De bijeenkomsten worden gehouden op de vrijdag van 13.30 tot 16.00 uur en ze bestaan uit tien tot vijftien sessies, afhanke lijk van de behoefte en in over leg met de deelnemers. Er wordt gewerkt in kleine groepen van minder dan tien personen. Met veel persoonlijke aandacht leert men met name die facetten van Excel die de bijzondere belang stelling hebben. Men hoeft geen ingewikkelde formules te leren. Uitgangspunt is dat de deelne mers de grondbeginselen van het omgaan met de computer beheer sen. Belangstellenden van alle leef tijden kunnen zich aanmelden via e-mail jos.1inders@tiscali.nl. Voor meer informatie kan men zich in verbinding stellen met Jos Linders via telefoon (0478)584251. Voor groepen bedrijven of organisa tie kunnen aangepaste afspraken gemaakt worden. tember t/m 26 oktober 2009. Inmiddels is er een winnaar gese lecteerd: Iris Burger (6 jaar) uit Venray is de gelukkige winnaar! Zij kan maandag 4 januari 2010 met haar schoolmaatjes swingen op de Djumbo-liedjes. En de popu laire Djumbo-meiden persoon lijk ontmoeten tijdens een Meet Greet! Op 4 januari om 10.30 uur start basisschool De Bongerd swingend het nieuwe schooljaar. De Djumbo-meiden geven een concert voor ongeveer 155 leer lingen en proosten op het nieuwe jaar. Prinsenverkiezing De Spurriemök Carnavalsvereniging De Spur- riemök in Oirlo maakt op zondag 3 januari vanaf 14.30 uur de nieu we prins bekend. Dit jaar wordt er deze dag live gestemd op de nieu we prins. De bekendmaking vindt plaats in De Linde. Vanaf 15.11 uur zijn de stemhokken open. Aanslui tend wordt de uitslag bekend. Julicher Meijer PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,95 (postcode 58..) 36,75 (overige binnenland) schouwburg werden ten overstaan van notarissen Mathijsen en Weijs, van Notarissenkantoor Mathijsen Weijs, Dr. Poelsstraat 10 in Ven- ray, de vijfde en laatste vijf win nende lotnummers getrokken voor een flatscreen-tv.Tevens werd daarna het lot getrokken voor de hoofdprijs, een auto ter waarde van 20.000 euro netto. Voorzitter Theo Janssen werd hierbij geas sisteerd door Truusje, partner van burgemeester Jos Waals. De vijf flatscreens zijn gevallen op de vol gende lotnummers(schrijffouten voorbehouden): 1464, 1485, 1540, 2705 en 2124. De hoofdprijs viel op lotnummer: 2769. Hiermee is Leo Hendriks en zijn echtgeno te Maria zijn de gelukkige win naars van de auto. de jubileumloterij van het koor ten einde gekomen. SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg Vrijdag 1 januari 11.00 uur Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl Bel (088) 850 00 00 proteion Feestelijke naturalisatie PREVENTIE INTERVENTIE RECHTSBIJSTAND ADVOCATEN Tel: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray Einde jubileumloterij Venray's Mannenkoor Dejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching WWW.SCHEIDINGSWEG.NL 06-17580746 KuMeT Venrayse starter van het kwartaal WIJ ZIJN GESLOTEN VAN 1 T/M 5 JANUARI! hulp bij het huishouden thuisbegeleiding persoonlijke verzorging dagvoorzieningen zorgboerderijen verpleging zorgalarmering zorg tv uitleen hulpmiddelen consultatie voor 65-ptussers tijd voor mensen' WWW.prOteionthuiSZOrg.nl tijd voor wensen

Peel en Maas | 2009 | | pagina 3