2010 7) 'Sib i Een bewogen sportjaar 2009 Maart PEEL EN MAAS Donderdag 31 december 2009 - Pagina 20 'VENRAY' BLIKT TERUG 'VENRAY' BLIKT TERUG 'VENRAY' BLIKT TERUG 'VENRAY' BLIKT TERUG 'VENRAY' BLIKT TERUG 'VENRAY' BLIKT TERUG 'VENRAY' BLIKT TERUG 'VENRAY' BLIKT TERUG 'VENRAY' BLIKT TERUG 'VENRAY' BLIKT TERUG We kunnen weer terugkijken op een bewogen sportjaar 2009. Een jaar met vele hoogtepunten met Nederlandse en Europese titels en zelfs wereldkampioenen. Kampioenen die de gemeen ten Venray en Meerlo-Wanssum het afgelopen jaar nadrukkelijk op de kaart hebben gezet. Vrolijke momenten met sportieve hoogtepunten, maar ook sportmomenten waar de lach moest plaatsmaken voor een traan. Want sport blijft winnen en verlie zen. En dat blijft sport altijd boeiend houden. Als redactie van Peel en Maas hebben we het sportjaar 2009 nog eens onder de loep gehouden. Het resultaat is het sportjaar 2009 in woord en beeld, zonder de pretentie te hebben compleet te zijn. Redactie Peel en Maas. Januari Bij de scheidsrechtersvereniging Februari April Mei Juni Juli Augustus September Oktober November December SPORTIEF JAAROVERZICHT Judoka Jessie Wismans van Sport instituut Verhagen wordt in Eind hoven Open Nederlands kampioen -17 jaar tot 48 kg. Het was voor haar de tweede keer dat zij de titel in de wacht sleepte. nale titel, want ook in 2005 won zij bij de dames B. In de Ridderhal in Hendrik-Ido- Ambacht wordt Ferry Greevink Nederlands kampioen taekwondo in de klasse tot 84 kilo. In de finale verslaat de landmachtluitenant Rick l Februari: An Lenders is op dreef op NK atletiek. Horst-Venray treedt het bestuur af. Aanleiding is een conflict met de ontspanningscommissie. Voorzitter Chris Peters trekt zich ook terug uit het demissionaire bestuur dat nog gevormd wordt door secreta ris Piet Hanen, penningmeester Jan van Bracht en de leden Joep Bus en Ferry Janssen. Freek Thoone blijft Venray trouw. van der Hulst met 8-1. Tijdens de Nederlandse junioren kampioenschappen korte baan (25 meter) in Dordrecht wint zwemmer Dion Dreesens uit Venray vier maal goud. Tijdens de Nederlandse indoor kampioenschappen atletiek voor junioren A-B in Apeldoorn wint An De voetballer legt aanbiedingen van JVC Cuijk, De Treffers, Deurne en Dijkse Boys naast zich neer en komt ook in het seizoen 2009-2010 uit voor de hoofdklasser. Thoone geeft wel aan na het lopende seizoen te stoppen met zaalvoetbal. Robin Teunissen wint overtuigend de korte cross tijdens de 33e Vlak watercross in Venray. De atleet van ATV Venray finisht in de prima tijd van 13,40 minuten. Sabina Larmene van Summa/Red Stars, uitkomend voor AA-Drink/FVT uit Rotterdam, wordt Nederlands tafeltenniskampioen bij de dames B. Voor haar is het de tweede natio- De korfbalsters van DES kunnen na afloop van het duel tegen Oostrum de champagnekurken laten knallen. Door een glansrijke 12-6 overwin ning wordt Door Eendracht Sterk (DES) kampioen in de tweede klas se C. De Venrayse arbiter Pol van Boekel mag komend seizoen ook voetbal duels in de voorronde van de UEFA- Cup leiden. De Europese voetbal bond schuift Pol van Boekel door van categorie 4 naar 3. Carrie Wegh (handboogschieten) en Ferry Greevink (taekwondo) worden tijdens het sfeervolle Sport gala Venray Regio uitgeroepen tot sportvrouw en sportman van het jaar 2008. Zij ontvangen het bijbe horend kunstwerk uit handen van de Venrayse sportwethouder Patrick van der Broeck en Geert Ruigrok, directeur van Topsport Limburg.Tot sportploeg van het jaar wordt het recurveteam van Ons Genoegen uit geroepen. De korfbalsters van Oranje Wit ver liezen de promotie-/degradatiewed- strijd om een plaats in de hoofd klasse met 12-8 van Stormvogels. Oranje Wit blijft door dit verlies ook volgend jaar actief in de overgangs klasse van het zaalkorfbal. Ron van der Hoff wordt per 1 april bondscoach van de kernploegen aangepast sporten en veld. De 31- jarige Venraynaar is de opvolger van respectievelijk Harrie Jacobs en Guido van den Bosch, die beiden om persoonlijke redenen hun func tie hebben neergelegd. Ferry Greevink uit Venray weet goud te behalen in de klasse +84 kg tij dens de Dutch Open taekwondo in Eindhoven. Het internationaal hoog aangeschreven toernooi wordt voor Ferry opnieuw een zegereeks. In de finale verslaat Greevink in een tacti sche wedstrijd de Fin Heino Teemu met 2-0. In april pakt hij ook nog eens zilver tijdens de Belgian Open. Lenders van ATV een gouden (3000 meter) en zilveren medaille (1500 meter). Bij de jongens junioren A wordt Erik Stevens bij het hoog springen tweede met een sprong over 1.99 meter. Opnieuw succes voor judoka Jes sie Wismans uit Venray. In Nijmegen wordt ze tweede tijdens de Neder lands kampioenschappen -20 jaar in de gewichtsklasse -48 kg. En ook Ferry Greevink valt weer in de prijzen. De taekwondoka uit Ven- ray pakt op het internationaal hoog aangeschreven US Open zilver. In de finale verliest Greevink van Kitsch- ke uit Canada met 0-1. voor Erik Stevens. Op de 200 meter behaalt hij in een tijd van 21,75 seconden de derde plaats. Hij loopt daarmee de limiet voor deelname aan de EK voor junioren. De nationale jeugdselecties korf bal zijn in Velden enkele maatjes te groot voor Duitsland. Op het kunst gras van Swift wint het jeugdteam Dansvereniging de Peeldancers uit Ysselsteyn behaalt tijdens het Nederlands kampioenschap in Velp een derde plaats in het algemeen klassement. Ze weten hierdoor een ticket voor de Europese kampioen schappen te bemachtigen. Een oppermachtig Venray pakt drie wedstrijden voor het einde onbe dreigd de titel in de eredivisie B. Precies een jaar geleden werd het kampioenschap gegrepen in de eer ste divisie. Voor het eerst komt een Venrayse ploeg uit op het allerhoog ste nationale zaalvoetbalniveau, de topdivisie. Tijdens een vijfkamp in Middel- beers slagen de volleybalheren van ActiveRooy er niet in promotie naar de promotieklasse af te dwingen. In een krachtmeting met drie andere ploegen komen de Venrayse volley balheren na twee winst- en twee verliespartijen niet verder dan een derde plaats. Wielrenner Wout Poels uit Blitters- wijck rijdt zijn eerste grote Pro Tour-wedstrijd: de Waalse Pijl in de Belgische Ardennen met maar liefst drie keer de beklimming van de beruchte muur van Huy. Fieke Reijntjes uit Meerlo, lid van het Rafting team Teva Revolution, gaat naar Bosnië-Herzegovina om voor de tweede keer deel te nemen aan het wereldkampioenschap raf- ten. Voetbalster Myrthe Moorrees (14) uit Venray maakt haar debuut in het Nederlands team voor speelsters onder 15 jaar. De oefeninterland in en tegen België wordt met 0-2 gewonnen. Door een 10-1 zege in de thuis wedstrijd tegen Deurne pakken de hockeyers van Venray met groot machtsvertoon de titel in de derde klasse reserve. Freek Alkemade en Jan-Willem Bruijsten scoren beiden vier keer. Korfbalster Noortje Philipsen uit Oirlo wordt twee keer genomineerd voor de awards in het dameskorfbal: in de categorie beste verdedigster en beste korfbalster bij de hoofd klasse junioren. Ze pakt uiteindelijk de prijs voor de beste verdedigster. De tennisheren van TC Venray wor den na een 6-0 zege tegen Graaf Herman kampioen in de eerste klasse. Door het binnenhalen van de titel speelt TC Venray volgend sei zoen weer in de hoofdklasse. Tijdens de Nederlandse kampioen schappen zwemmen voor junioren tot en met 16 jaar schrijft zwemmer Dion Dreesens op de 200 vrij en 400 vrij geschiedenis door het vijf tien jaar oud kampioenschaprecord dat op naam stond van Pieter van den Hoogenband ruimschoots te verbeteren. Het nieuwe record op de 400 meter staat nu op zijn naam in een tijd van 4.02.12 en de 200 meter vrije slag in 1.53.74. De Nederlandse baankampioen- schappen atletiek in Emmeloord leveren een bronzen medaille op onder zestien jaar, met Aniek Drab- bels (Oranje Wit) en Pia Bartray (De Peelkorf), met 22-12 van Duitsland. Het jeugdteam onder negentien jaar, met Noortje Philipsen (SVOC'01) en Linda Verlijsdonk (De Peelkorf) wint met 22-10 van de oosterburen. Veertien jaar pas en dan al gese- lecteerd worden voor de Europese jeugdkampioenschappen hockey in het Belgische Nijvel. Dat over komt Isaline Kroon uit Venray. De derdejaars leerlinge van het gymnasium aan het Raayland Col lege wordt geselecteerd voor het Franse nationale team tot achttien jaar. Sabine Franken uit Ysselsteyn, lid van Paardensportvereniging Yssel- steyn, neemt deel aan de Europese Eventing Kampioenschappen voor landelijke ruiters in Nagykanizsa (Hongarije). Ze kan geen eremetaal behalen. Recurveschutter Carrie Wegh uit Leunen wordt als juniore gekroond siung (Taiwan). De Worldgames zijn de spelen van niet-olympische sporten. De handboogsport wordt er beoefend in de discipline veld- schieten. De hoofdmacht van SV Geijsteren is gered. Na een oproep in nieuws blad Peel en Maas hebben zich voldoende nieuwe leden aange meld bij de voetbalclub. Dat meldt Bram Derikx, speler van het eerste team. "We hebben maar liefst acht nieuwe leden uit Venray mogen verwelkomen." tot Nederlands kampioene bij de senioren en scherpt het juniorenre cord aan. Toch mag de 18-jarige niet naar het WK. Venray-speler Freek Thoone wordt in Mariaheide uitgeroepen tot beste speler van de hoofdklasse in het seizoen 2008-2009. In deze uitver kiezing van het kliknieuws van het De voetbalgemeenschap van Hol- thees-Smakt neemt afscheid van boegbeeld Coen Wijenberg. Hol- thees 1 treedt aan tegen een team van oud-spelers dat Wijenberg zelf heeft samengesteld. Eindelijk lukt het Leunen de Venray Cup te winnen. Tijdens de zestiende editie in Merselo gaat de vierdeklas ser met de hoofdprijs aan de haal door in de finale Ysselsteyn met 1-0 terug te wijzen. Tijdens de 17e World Transplant Games (WTG) in Australië wint de 22-jarige nierpatiënt John Wijers uit Wanssum drie gouden en één bron zen medaille. Door de dorpsraad wordt hij feestelijk gehuldigd. Udens Weekblad laat Thoone Mark van Dijk (Gemert) achter zich. Zwemmer Dion Dreesens uit Venray wordt vierde tijdens het Europees Jeugd Olympisch Festival (EJOF) in het Finse Tampère. Voor het superta lent een uitdaging om naast zijn vele Limburgse en nationale zwemtitels nu ook Europese roem te vergaren. Voor ruim 2000 toeschouwers wint VVV-Venlo de oefenwedstrijd tegen hoofdklasser SV Venray met 1-4. In de eerste helft geeft Venray uitste kend partij en komt de hoofdklasser verrassend op voorsprong door top scorer Freek Thoone. Atleet Erik Stevens uit Venray neemt deel aan het EK atletiek in Novi Sad (Servië). Voor de 18-jarige Stevens uit Venray is het zijn eerste interna tionale atletiektoernooi. Hij verbe tert zijn persoonlijk record op de 200 meter tot 21.58 seconden. Gerard Koonings uit Leunen neemt met een Nederlandse afvaardiging deel aan de Worldgames in Kaoh- KW in handen had. BVV'27 en SV United gaan een nieuwe samenwerkingsovereen komst aan voor het jeugdvoetbal. Sinds anderhalf jaar zijn de jeugd afdelingen samengevoegd, nadat in het verleden enkele pogingen spaak liepen. Na een moeizame start zijn beide verenigingen tevreden over den uit Melick. De zwemmer krijgt van de vakjury en publieksjury de meeste punten. Joos de Swart (69), erelid van Swol- gense Boys, komt te overlijden. De Swart was bijzonder actief in de Swolgense gemeenschap. "Hij heeft enorm veel voor Swolgen en voor de voetbalclub gedaan", zegt Motorcrosser Peter Willems uit Ysselsteyn vertegenwoordigt Nederland in het 60+ team tijdens de Classic Motocross des Nations in Boekel. De Venrayse biljarter Peter Volle- berg, al jaren spelend in Borculo, wordt derde op het Europees kam pioenschap ankerkader 71/2 in het Duitse Herten. Tijdens de open Nederlandse judo kampioenschappen voor mensen met een beperking wint Rene Glied van Sportinstituut Verhagen uit Ven- ray de gouden medaille. In de finale is hij te sterk voor clubgenoot Jas per Holtackers. Tegenslag voor de Venrayse tae- kwondoka Ferry Greevink. Hij kan door een blessure niet meedoen aan het WK Taekwondo in de Deen se hoofdstad Kopenhagen. Greevink wil tijdens het NK in januari 2010 zijn rentree maken Ruim 170 leerlingen van basisscho len uit de regio Venray doen mee aan de schoolatletiekdag. Uiteinde lijk gaat De Keg met de wisselbeker aan de haal. Hoofdklasser Venray is in sportpark In de Bandert in Echt te sterk voor EVV. De Limburgse prestigestrijd beslist de ploeg van Jan Poels dik verdiend in zijn voordeel: 1-4. De Swolgense motorcoureur Kevin van Leuven eindigt in zijn tweede seizoen Supersport 600 op een prima vijfde plek in het totaalklas sement. Kevin weet twee podi umplaatsen te behalen; in het Gel derse Hengelo en tijdens de TT van Assen. Motorcrosser Emile Cox uit Wans- sum verspeelt zijn titel in de MX3 klasse. Cox gaat tijdens de laatste wedstrijd in Prinsenbeek onderuit en moet de titel aan naaste concur rent Paul Spierings laten. Voetballer Bas Joosten van SV Ven- ray is zes weken uitgeschakeld. In de laatste minuut van de wedstrijd Venray-OSS'20 loopt de aanvaller een vrij ernstige knieblessure op. De binnenband van zijn linkerknie is ingescheurd en de binnenmenis- cus is beschadigd. De korfbalinterlandontmoetingen tussen de jeugdploegen van Enge land en Nederland eindigen in twee klinkende overwinningen voor Oranje. In beide ploegen komen speelsters uit de gemeente Venray uit: Linda Verlijsdonk en Pia Bartray van De Peelkorf, Noortje Philipsen van SVOC'01 en Aniek Drabbels van Oranje Wit. Het Nederlands voetbalelftal voor speelsters onder 17 jaar plaatst zich in Moldavië voor de eliteronde van het EK-kwalificatietoernooi. De pas 14-jarige Myrthe Moorrees uit Venray, speelster van SV Venray C1, maakt deel uit van Oranje onder 17. Wielrenner Mike Teunissen uit Ysselsteyn eindigt als vierde tijdens het Europees kampioenschap veld rijden in het Belgische Hoogstraten. De wedstrijd wordt gewonnen door de Fransman Viennet, voor de Belg Sweeck en de Nederlander Van der Heyden. Eloy Linke uit Venray is door KNVB- coach Max Tjaden geselecteerd voor het Nederlands zaalvoetbalteam onder 19 jaar. Een groep van negen tien talentvolle zaalvoetballers is uitgenodigd voor een selectieactivi teit in Zeist. Venray heeft de eerste zege bin nen in de topdivisie. Het Venrayse zaalvoetbalteam wint voor eigen publiek het kelderduel met FCW/ Event Plaza: 7-5. De debutant is niet alleen verlost van de hatelijke nul, maar neemt tevens afscheid van de rode lantaarn, die Venray samen met de samenwerking. Maurice Ambaum wordt per 1 janu ari 2010 de nieuwe voorzitter van Stichting Sportgala Venray Regio. Hij volgt Justien Janssen op, die de voorbije jaren als interim-voorzitter aan het roer stond van het Sport gala. Van het huidige bestuur blijft bestuurslid Emile Beurskens. Henk de Bijl wordt in het nieuwe seizoen hoofdtrainer van de nieuwe fusieclub, die ontstaat na de samen voeging van Swolgense Boys en TOP'27. Ook Gé Umm enthun, eer stejaars trainer van TOP'27, was in de race voor deze functie. Maar de keuze valt uiteindelijk op De Bijl, die voor het derde seizoen Swolgen- alleen Truus Cox zitten. Het bestuur van Volharding is ont stemd over de boete van 400 euro die de KNVB heeft opgelegd. De voetbalbond heeft herhaaldelijk geconstateerd dat de Vierlings- beekse voetbalclub de ordemaat regelen heeft overtreden. Het gaat se Boys onder zijn hoede heeft. In de laatste competitiewedstrijd van dit jaar verliest SV Venray de doelpuntrijke Limburgse derby tegen Meerssen met 4-6. Tot twee maal toe laten de manschappen van trainer Jan Poels de weelde van een voorsprong van twee doelpunten om het afsteken van vuurwerk, het gebruik van alcohol langs de lijn en het onbevoegd betreden van het veld. Taekwondoka Ferry Greevink uit Venray ziet de Provinciale Sportprijs Limburg aan zijn neus voorbijgaan. De prijs Limburgs sportman van het jaar gaat naar zwemmer Joeri Verlin- verloren gaan. Zwemmer Dion Dreesens uit Ven- ray van SG Noord-Limburg behaalt tijdens de Nederlandse kampioen schappen zwemmen korte baan in Amsterdam goud op de 200 en 400 meter vrije slag bij de jeugd tot 18 jaar en brons op de 100 vrij. Ür Augustus: Coen Weijenberg neemt afscheid. September: Peter Volleberg wint brons September: René Glied wint gouden medaille. Mei: hockeyheren Venray pakken titel. Belaiting-tdYlseüT^ Mei:Fieke Reijntjes neemt deel aan het WK raften. Januari: Sabina Larmené wordt Nederlands kampioen. Januari:Robin Teunissen wint Vlakwatercross. Juli: Venray verliest oefenwedstrijd van VVV. April: een oppermachtig Venray pakt titel in de eredivisie.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 20