"Theater df bezdek" iN AstERiA Venray TUDOR WOLFF /AV mijlLng 't 1/eule, En verder: Bandoetere II ff Slcuxpc&ntruM/ v.a. 2995 r h q n q p 0^5tT Splitsing PK Meerlo Venraynaar presenteert eerste boek bij Berden Mode Venray! Nieuwe sporthal klaar voor gebruik DiNNERSHQW 50%mïiNtfiPMnmnm Rongen dé specialist' Voor tegels, sanitair;' en Honderddertigste jaargang - week 53 - donderdag 31 december 2009 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 5 Kunst Cultuur 10 Gemeentelijke mededelingen 15-16 Sport 21 Kerkelijke diensten 22 Happy New Year! 478-581526 Snelrecht voor vandalen, extra surveillances tijdens oudejaarsnacht Om 2009 feestelijk en vei lig uit te luiden en 2010 goed te beginnen, gaat de politie in Venray raddraaiers hard aanpakken. De politie voert tijdens de oudejaarsnacht een zerotolerancebeleid tegen relschoppers. Jongeren wor den meteen doorgestuurd naar bureau Halt, volwasse nen gaan direct op de bon. Bij zwaardere vergrijpen worden vandalen meteen opgepakt en wordt er snelrecht toegepast. De politie heeft de voorbije dagen in Venray ook al mensen opgepakt die nog een straf moe ten uitzitten. De focus in de hand having ligt op groepen jongeren in de wijken Landweert en Brukske, beaamt politiechef John Geraedts. "Hun gedrag wordt steeds geweld dadiger. Dat tolereren we niet meer. We houden deze jongeren tijdens de oudejaarsnacht extra in de gaten." Feest, samen lol hebben, veiligheid. Het zijn woorden die John Geraedts regelmatig gebruikt. Oudejaarsnacht moet een feest in Venray zijn. RADDRAAIERS De praktijk leert echter dat er altijd een kleine groep raddraaiers is die over de schreef gaat. "Zij zor gen ervoor dat anderen met een ellendig gevoel aan het nieuwe jaar beginnen. Daar gaan we hard tegen optreden. Zero tolerance noemen we dat. Iedereen kent de regels. Hou je je daaraan, geen probleem. Stap je over die regels heen, dan krijg je met de politie te maken. We accepteren geen vandalisme, geen vechtpartijen, geen openbare dronkenschap, we treden zonder pardon op tegen mensen die vuurwerk afsteken op tijden dat het niet mag. Laten we er samen een gezellige en veilige jaarwisseling van maken." John Geraedts vindt dat ouders meer verantwoordelijkheid moeten nemen als het gaat om het gedrag van hun kinderen. "In Landweert en Brukske zijn al maanden groe pen jongeren bezig die steeds gewelddadiger worden. Zij heb ben geen boodschap aan wat wij onder 'normaal gedrag' verstaan. Het wordt van kwaad tot erger. Ouders blijken amper grip te heb ben op deze jongeren. Dat baart mij zorgen. De politie is er niet om jongeren op te voeden, dat is primair een taak van ouders. Maar als blijkt dat ouders die taak niet kunnen of willen uitvoeren, moe ten wij ingrijpen. Dat doen we de laatste maanden ook in Landweert en Brukse, en niet zachtzinnig. De maat is vol." VUURWERK AFSTEKEN Vuurwerk afsteken mag op 31 december vanaf 10.00 uur 's och tends tot 2 uur 's nachts op 1 janu ari. Mensen die dat eerder of later doen, lopen risico dat ze worden bestraft. John Geraedts: "Jongeren worden meteen doorverwezen naar bureau Halt, volwassenen gaan op de bon. En dat zijn forse boetes. Bovendien moeten ze al het vuurwerk inleveren." De politie heeft de voorbije dagen enkele mensen opgepakt die nog een onherroepelijke straf hadden uitstaan. "Dat zijn mensen die veroordeeld zijn, maar hun straf nog niet hebben uitgezeten. We pakken ze bewust rond de jaarwisseling op, zodat de samen leving geen last van ze heeft tij dens de oudejaarsnacht." De politie zal extra surveilleren in het centrum van Venray, in de wijken Landweert en Brukske, en bij de feesten die oudejaarsnacht worden gehouden. "Wij zetten ons in voor een veilige en feeste lijke jaarwisseling, ik hoop dat alle inwoners van Venray dat ook doen. Nogmaals, laten we er samen een gezellig feest van maken." Rund Wie kent hem niet? De succes volle slogan van SIRE uit de jaren negentig. Jarenlang is de kreet 'Je bent een rund, als je met vuur werk stunt!' gebruikt in de vuur werkvoorlichtingscampagnes - en met resultaat. Alleen is hij al een tijdje uit beeld, sinds Stich ting consument en veiligheid en bureau Halt het stokje van SIRE hebben overgenomen. Tegen woordig wordt er in de campag nes gekozen voor een humoris tische inslag. Fout, volgens mij, want die formule werkt mijns inziens niet geestverhelderend op al die mafkezen die - vaak met een slok te veel op - menen rot jes naar kinderen, dieren en oude mensen te moeten gooien. En dan heb ik het nog niet eens over die brievenbussen, auto's, bushokjes en andere spullen van burgers en overheid die het in de nacht van 31 december op 1 januari door het zogenaamde stoere gedrag van die vuurwerkboeven voor hun kiezen krijgen. Begrijp me goed, ik heb niks tegen vuurwerk, integendeel. Maar mij is de vuur- werkoverlast al jaren een doorn in het oog. Ik begrijp ook niet waarom de overheid toestaat dat er op de laatste dag van het jaar constant geknald mag worden. Wat heeft dat nou voor zin? Is het voor de vuurwerkindustrie? Ik kan niks anders bedenken, want voor het normale volk hoeft het niet. En ook de meeste vuurwer kliefhebbers die ik ken, en ik ken wel een aantal van die gekken, zouden genoegen nemen met een uurtje of drie vrijuit knal len, bijvoorbeeld van 22.00 tot 01.00 uur. Een voordeel van deze nieuwe 'vuurwerkafsteektijden' is tevens dat we meteen af zijn van alle geluidsoverlast overdag. U kent ze toch ook wel? Die vrij opgevoede jongens en meisjes die urenlang voor uw deur staan te knallen, en die u ook nog een grote bek geven als u ze vriende lijk doch dringend vraagt om te vertrekken omdat uw baby niet kan slapen of uw lieve hondje horendol wordt van het lawaai. Ik begrijp hun ouders ook niet, u wel? Ik zou geen rust hebben als mijn zoon of dochter zonder begeleiding door Venray zou struinen met een rugzak vol vuurwerk om de nek en een doos vol knallers in de hand. Maar goed, wie ben ik? Ik loop op 31 december en 1 januari constant met een duikbril op over de Ven- rayse straten en pleinen en zou zo'n bril eigenlijk iedereen willen aanraden. Waarom worden die eigenlijk niet standaard bij het vuurwerk geleverd? Zijn ze niet stoer? Nee, rondlopen met drie vingers aan de ene hand en twee aan de andere hand en een zee roverslapje voor een van je ogen, dat is pas stoer! Ja, je bent een rund als je met vuurwerk stunt! Een fijne jaarwisseling allemaal! Hannes De verkoop van vuurwerk ging dinsdag van start. Tot en met oude jaarsdag (donderdag) kunnen consumenten bij een groot aantal verkooppunten legaal rotjes, pijlen en ander knal- en siervuurwerk aanschaffen. De prijzen van het vuurwerk zijn dit jaar niet veel hoger dan vorig jaar. De vuurwerk branche verwacht dit jaar circa 65 miljoen euro omzet te draaien. Dat is ongeveer evenveel als vorig jaar. Ook bij Intratuin in Venray was het dinsdag druk bij de vuurwerkbalie. Gemeente legt beslag op bezittingen architect Wanssum Aan de vooravond van de opheffing van de gemeente Meerlo-Wanssum heeft het col lege van B en W besloten om beslag te laten leggen op de bezittingen van architect Theo Vissers. De eigenaar van het Wanssumse architectenbureau moet voor 20 januari 2010 van B en W ruim 30.000 euro aan bouwleges betalen voor het bouwplan Beemdweg-Post- baan in Wanssum. Doet hij dat niet, dan worden zijn eigen dommen openbaar geveild, zo luidt het dreigement van B en W aan het adres van Vissers. De boodschap van de deurwaar der valt Theo Vissers overigens niet koud op het dak. "Dit is een puur een wraakactie van wethouder Jac Derikx en burgemeester Joep Hahn. Waarom zouden ze anders, op het moment dat de gemeente Meerlo-Wanssum ophoudt te bestaan, met dit besluit komen? Dat slaat toch nergens op? Ik ben zowel met de gemeente Horst aan de Maas als Venray in gesprek om alle problemen op te lossen en dan krijg je dit. Ik moet betalen, terwijl de gemeente Meerlo-Wanssum zelf haar afspraken niet nakomt? Nee, daar begin ik echt niet aan. De rapen zijn nu écht gaar." Volgens burgemeester Joep Hahn is het verhaal 'eigenlijk heel eenvoudig'. "Vissers heeft nog altijd niet de leges, zeg maar de verschuldigde ambtelijke kosten, voor het verkrijgen van de bouw vergunning voor de geplande woningen aan de Beemdweg/Post- baan betaald. Vissers zegt pas te willen betalen als een aantal ande re zaken met de gemeente rond zijn. Zoals de woningbouwplan nen in Wanssum op het terrein van het voormalig tuincentrum en het kippenbedrijf Bouten en de woningbouwplannen naast de sporthal in Meerlo. Maar je kunt de betaling van verschuldigde leges niet afhankelijk stellen van andere deals. Dat is in strijd met de wet. Daarom is Vissers herhaal delijk gemaand de verschuldigde leges te betalen. Financieel hoeft dit geen punt te zijn, lijkt me, want Vissers heeft het project Postbaan/ Beemdweg verkocht aan een aan nemer. Dus de legeskosten van dit project heeft hij vast ook vergoed gekregen. Omdat Vissers ook na formele aanmaningen in gebreke blijft, is via de deurwaarder beslag gelegd op eigendommen van Vis sers als drukmiddel om de leges geïnd te krijgen. Iedereen moet de volgens wettelijke regels verschul digde belastingen betalen, ook Vis sers. De gemeente maakt hierin geen onderscheid." WEINIG VERTROUWEN Dat Theo Vissers nog maar bar weinig vertrouwen heeft in het gemeentebestuur van Meerlo- Wanssum, is al langer duidelijk. De Wanssumse architect ligt al jaren met de gemeente Meerlo-Wans sum in de clinch over de ontwik- keling van diverse bouwplannen, maar weigert naar eigen zeggen niet om de bouwleges voor het bouwplan Postbaan-Beemdweg te betalen. "Ik heb hierover zelfs vergaande afspraken gemaakt met de opvolgende gemeentes, waar van ook Jac Derikx op de hoogte is." De gemeente heeft nu een deurwaarder op hem af gestuurd om de bouwleges, een bedrag van ruim 30.000 euro, te innen. "Maar ik wil nu, nadat ze me dit geflikt hebben, eerst over alle punten duidelijkheid hebben en schoon schip hebben gemaakt voordat ik tot welke betaling dan ook overga. Verder wil ik nu de onderste steen boven hebben van wat Derikx allemaal heeft bekonkeld met zijn gevolg. Die bouwleges wor den verrekend met de extra kos ten die ik nog tegoed heb van de gemeente. Ik heb al genoeg onno dige kosten voor mijn rekening genomen bij de ontwikkeling van de bouwplannen aan de Postbaan- Beemdweg en de Burgemeester Ponjeestraat, waarbij door toe doen van het gemeentebestuur en de politiek enorme vertra- gingsschade is ontstaan. Iemand die zich de moeite neemt en het onderliggende dossiers leest (vol gens Vissers staat alles op papier, red.), zal al snel tot de conclusie komen dat het geklungel, gekoei- eneer en het achterbaks gedoe van Derikx, oud-PK-wethouder Brugman en Hahn de aanleiding van alles zijn. Derikx is een man met vele gezichten en nog meer petten op. Hij schuwt geen per soonlijk gewin over de rug van de burgers van de gemeente, vaak ingegeven voor onkunde en des interesse. Hij is de kwade genius, samen met Joep Hahn. Daardoor is het nieuwbouwproject aan de Burgemeester Ponjeestraat nog altijd niet in gang gezet. Over de claim van ruim 1 miljoen euro, maar ook over alle problemen die er zijn met het bouwplan, ben ik momenteel in gesprek met de gemeente Venray." ASTERIA D INNERSHOW ï€62,5& JEANS MODE CASUALS een nieuw trendy dames of herenhorloge Fijne jaarwisseling en bedankt voor 'n fantastisch 1e jaar start BASISCURSUS 5 januari ROY4LCMMIN www.martingausvenray.nl Overval op winkel Donderdagochtend rond 06.30 uur is een winkel aan de Veltumse Kleffen overvallen door een drie tal gewapende personen. De man nen drongen de winkel binnen en bedreigden enkele aanwezige per soneelsleden. De drie overvallers gingen er uiteindelijk zonder buit vandoor en er raakte niemand gewond. De vluchtauto is hoogst waarschijnlijk een rode Ford Fiës- ta, die woensdagavond vanaf de Eindstraat is gestolen. Donderdag morgen, kort na de overval, werd de auto met een nog draaiende motor in Vlakwater teruggevon den. De politie is met een spo renonderzoek en een buurton derzoek gestart en onderzoekt of deze overval een relatie heeft met de overval van woensdagavond op een winkel aan de Grotestraat. De politie vraagt getuigen om contact met haar op te nemen via telefoon nummer 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem, telefoonnum mer 0800-7000 (gratis). Aanhouding man In de nacht van zaterdag op zon dag is aan De Voorde in Oostrum een 20-jarige man uit Waspik aan gehouden met harddrugs. De man bevond zich in discotheek Zenith en werd door beveiligingmede werkers betrapt met de verdo vende middelen. De politie arres teerde de verdachte. Bij fouillering bleek de man in het bezit van zak jes verdovende middelen van in totaal ongeveer 10 gram. De hard drugs zijn in beslag genomen en worden vernietigd. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. 3 koopavonden Uw adres voor al uw Feesten, Bruiloften, Partijen, Vergaderingen. Cafe-Zaal Arrangementen all in vanaf 24,50 p.p. Ontvangst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffet 't raspaardje van de horeca tot ziens in t Veule" tel. 0478-581928 .*4GE WIJ WENSEN IEDEREEN EEN GEZOND EN VOORSPOEDIG 2010 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 rongenvof.nl MMMMaiiMIIMJ.IJI.UJl MAAS I I ^pvenra' berdem Politie Venray: zero tolerance Verkoop vuurwerk van start De rapen zijn nu écht gaar H T E L VERGADEREN FEESTEN U bent van harte welkom voor een gezellige avond met zang en dans door een professioneel érnter- gezelschap. Zij serveren Ueen heerlijk verrassingsdiner. MAASHESEWEG BDA Venray Tel. D47B-5 1 1 466 WWW.ASTERIA.NL Entertainment en 4 gangen- diner incl. consumpties (exclusief buitenlands gedistilleerd) Data 2D1D: 30 januari, 27 februari, 21 maart, 10 april, 1 mei en 5 juni OOK leuk vOOR GRDTE gROEPEN Julianasingel 5 5802 AS Venray tel. 0478 - 632686 www.wolffjeansvenray.nl ^^venray De Bleek 62/64 Venray Tel. 0478-582628 KENNIS EN RESPECT Grote Markt 21 Venray, Tel. 0478-516708 EBB99 naar V de voor- waarden speciaal optiek Passage 5 Venray 10478 58 34 40 wr r i „Ai „1

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1