PEEL EN MAAS Donderdag 31 december 2009 - Pagina 19 MEERLOWANSSUM' BLIKT TERUG MEERLOWANSSUM' BLIKT TERUG MEERLOWANSSUM' BLIKT TERUG MEERLOWANSSUM' BLIKT TERUG MEERLOWANSSUM' BLIKT TERUG MEERLOWANSSUM' BLIKT TERUG Januari Februari Maart April Mei Juni September Juli Augustus Oktober November December HET MEERLOWANSSUMSE JAAR 2009 IN BEELD 2010 De redactie van Peel en Maas heeft een selectie gemaakt van de belangrijkste gebeurtenis sen die in het afgelopen jaar in de gemeente Meerlo-Wanssum plaatsvonden. Een korte samen vatting van 2009 vindt u op deze pagina. Het is genieten geblazen op de ijs baan in Meerlo, die in rap tempo is aangelegd door de ijsmeesters van de voetbalclub en wordt bezocht door honderden schaatsliefhebbers. De directie van het Best Western Hotel in Tienray schenkt een groot koperen kruis, dat jarenlang aan de gevel van het voormalige kloosterge bouw hing, aan de plaatselijke kerk gemeenschap. Het kruis, dat in 1961 werd gemaakt door Theo Theeuwen uit Lomm, wordt verplaatst naar de achtergevel van de kerk. De gemeenteraad van Meerlo- Wanssum kiest vooralsnog niet voor het ontwikkelen van het nieuwe sportpark Noord op de locatie 't Hoogveld in Blitterswijck. Voetbal club SV United mag van de raad van de gemeente Meerlo-Wanssum een plan maken voor een multifunctio neel sportpark op De Helling, tussen de dorpen Meerlo en Wanssum in. De politieke crisis in Meerlo- Wanssum is compleet. Wethouder Dickie Minken (PvdA) stapt op en de coalitie PK-PvdA spat uiteen. Dat laat wethouder Dickie Minken weten. "Ik dien mijn ontslag in en de PvdA heeft het vertrouwen in de coalitie opgezegd. De standpun ten tussen de fractie van de PvdA en het college liggen te ver uiteen, vooral als je het hebt over de grote kwesties die nu in de gemeente Meerlo-Wanssum spelen." Minken ligt politiek al een tijdje onder vuur. Haar wordt vooral een gebrek aan daadkracht verweten. Er is geen vertrouwen meer in de PK-wethouders Carla Brugman en Leo Beterams De fractievoorzitters van CDA, GP'94 en PvdA komen tot die conclusie. Dit betekent dat het college geen toekomst meer heeft. De coalitiebreuk en het ontslag volgen op het opzeggen van het vertrouwen in wethouder Minken door de overige collegeleden. "Goedemiddag Joep. Of zal ik dat 'goede' maar weglaten?" Bur gemeester Joep Hahn reageert ad rem op de vraag van de journalist van Peel en Maas. "Ja, doe dat maar. Ik heb net de zwartste avond uit de historie van de gemeente Meerlo- Wanssum achter de rug. Het is niet te geloven wat er is gebeurd. De val van de coalitie en het opzeggen van het vertrouwen in de wethouders Carla Brugman en Leo Beterams is het slechtst denkbare scenario in de aanloop naar de opsplitsing van de gemeente." Een inktzwarte avond krijgt in het raadhuis van Meerlo de vooraf verwachte uitkomst: het college valt. Ondanks een uiterste poging van burgemeester Hahn, die in een lang betoog uit de doeken deed waarom hij samen met de PK-wethouders Carla Brugman en Leo Beterams besloot om het vertrouwen in toen malig wethouder Dickie Minken (PvdA) op te zeggen, besluiten CDA, GP'94 en PvdA om de PK-wethou- ders weg te sturen. De fracties blij ven van mening dat er onvoldoende vertrouwen bestaat in de twee PK- wethouders. Brugman en Beterams houden de eer aan zichzelf en die nen hun ontslagbrief in. In de Maas bij de haven van Wans- sum wordt een lijk gevonden. Na onderzoek concludeert de politie dat er geen sprake is van een mis drijf. Uit privacyoverwegingen doet de politie geen mededelingen over de leeftijd en woonplaats van de man. Fleur Kunen van basisschool St. Willibrordus in Geijsteren en Michelle Mooren van basisschool Megelsheim in Meerlo winnen in De Speulplats in Meerlo de lokale voorleeswedstrijd van Meerlo-Wans- De PvdA in Meerlo-Wanssum schuift oud-wethouder Mathieu Emonts van Venray naar voren als wethouder, GP'94 Arnold Holl en het CDA Jac Derikx. Zij vormen samen met burgemeester Hahn het nieuwe college van B en W De voorgenomen fusie tussen de progressieve partijen in de per 1 januari 2010 met de gemeente Sevenum en de Meerlo-Wanssumse dorpen Tienray, Swolgen en Meerlo uitgebreide gemeente Horst aan de Maas gaat door. Het richtpunt van de nieuwe combinatie PvdA-PK blijft om samen de gemeenteraads verkiezingen in november 2008 in te gaan. Carnavalsvereniging De Kei uit Geijsteren lanceert tijdens de laat ste sleuteloverdracht het plan om het Meerlo-Wanssum tijdperk car navalesk af te sluiten met een groot gemeentetreffen in Geijsteren aan het einde van dit jaar, met mede werking van niemand minder dan Beppie Kraft, Damazoë en Truando Marjopies. In het plangebied van de toe- komstige hoogwatergeul Wanssum speuren archeologen naar resten uit het verleden. De aanleg van de hoogwatergeul is onderdeel van de Gebiedsontwikkeling Ooijen- Wanssum. Ter voorbereiding van de plannen moet duidelijk zijn welke archeologische waarden zich in dit gebied bevinden. De gemeente gaat het gemeente lijk afvaldepot aan de Jan van Swol- genstraat in Swolgen ontmantelen. Dat besluit het college van B en W in overleg met de gemeente Horst aan de Maas. In het afvaldepot wor den natuurlijke grond- en afvalstof fen opgeslagen, zoals snoeiafval, maaisel, zand en verkleind groenaf val, afkomstig van werkzaamheden binnen de eigen gemeente. Plaatselijk Progressief Kwadraat, afgekort PP2. Dat is de naam van de nieuwe progressieve politieke partij waarop de inwoners van de per 1 januari 2010 met de dorpen Geijsteren, Wanssum en Blitterswij- ck uitgebreide gemeente Venray in november 2009 kunnen stemmen. De fractie is een samenwerking tussen Lokaal Aktief en PK Meerlo- Wanssum. Architectenburo Th. Vissers uit Wanssum claimt ruim 500.000 euro schade van de gemeente Meerlo- Wanssum. Vissers zegt dat bedrag verloren te hebben door slecht handelen van de gemeente bij het opstellen van het bestemmingsplan voor de locatie van het voormalig tuincentrum en het naastgelegen pluimveebedrijf van de familie Bouten aan de Burgemeester Pon- jeestraat in Wanssum. Daardoor zou het nieuwbouwproject nog altijd niet in gang zijn gezet. De ontwikkeling van het nieuwe sportpark Noord op de locatie De Helling is financieel en planologisch mogelijk. Ook is er meer dan genoeg draagvlak in de dorpen Wanssum en Meerlo voor de realisatie van het multifunctionele sportpark tussen de dorpen Meerlo en Wanssum in. Dat zijn twee van de belangrijkste conclusies uit de onderbouwing van het plan dat de stuurgroep De Helling heeft opgesteld op verzoek van de gemeenteraad van Meerlo- Wanssum. St.-Joseph. Na de PVV stelt ook de SP Kamer vragen aan staatssecretaris Nebahat Albayrak (PvdA) van Justitie over de opvang van 250 asielzoekers in Tien- ray. Beide partijen vinden de impact die het plan heeft op een klein dorp als Tienray te groot. De komst van zo'n opvanglocatie brengt volgens beide partijen problemen als over last en criminaliteit met zich mee. Ook is er volgens SP en PVV geen draagvlak onder de bevolking voor. De actie voor het vervangen van de versleten glas-in-loodramen van de Joannes de Doperkerk in Meer- lo wint een van de prijzen van de Stichting Wilhelmina Sangers Cul tuurprijs. De prijs bedraagt 4800 euro. Vestiging van een tijdelijke nood voorziening voor asielzoekers in het Best Western Hotel St. Joseph in Tienray is toch niet mogelijk. Dit blijkt uit onafhankelijk juridisch onderzoek dat het college van B en W van Meerlo-Wanssum laat uitvoe ren. Het Centraal orgaan Opvang Asielzoekers (COA) reageert ver baasd. De tijd heelt alle wonden, maar staan lijnrecht tegenover elkaar. De rechter moet uitmaken of er asielzoekers kunnen worden opge vangen in het voormalige hotel St. Joseph in Tienray. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) wil hier 250 vluchtelingen onder brengen. De gemeente Meerlo- Wanssum verbiedt dit omdat het in strijd zou zijn met het bestemmings plan. Als het COA de plannen toch doorzet, dan legt de gemeente een zogeheten preventieve last onder dwangsom op van 750.000 euro. Bij gelegenheid van het 50- jarig bestaansjubileum van de drumband van Fanfare Concordia uit Wanssum is verenigingsman Sraar Volleberg benoemd tot lid in de Orde van Oranje- Nassau. Voorlopig komen er geen wonin gen op het voormalige Beerkens- terrein in Blitterswijck. De bouw plannen staan bekend onder de naam Op de Beete. Wethouder Jac Derikx (CDA, Ruimte) informeert de politiek over het voorgeno men besluit van het college van B en W. De woningbouwplannen en de uitoefening van een naast gelegen loonwerkbedrijf bijten elkaar. De gemeente start met het opnieuw inrichten van een aantal pleintjes in de kern van het dorp Tienray. Ook delen van de bermen van de Swolgenseweg en de Nieu we Baan krijgen een opknapbeurt alsmede het plantsoen en het plein tje aan de Ringovenhof en het plant soen Ger Wijnhovenstraat. Daarmee ontstaat volgens de gemeente meer samenhang en uitstraling en een dorpse sfeer. Ja, hij is er trots op. Wethouder Arnold Holl (GP'94,Toerisme) steekt tijdens de opening van het toeris tisch seizoen de loftrompet uit over het verloop en vooral het klinkende resultaat van het project 'Toerisme voor iedereen'. Hij kondigt tevens aan het toegankelijkheidsproject onder de aandacht te gaan brengen in de buurgemeenten. "Want die kunnen op toeristisch gebied best nog wel wat van Meerlo-Wanssum leren." Het zwaard van Damocles hangt boven zijn hoofd. En dat weet Robert Nabben maar al te goed. De eigenaar van het verhuurbedrijf van evenementenwagens kan niet anders dan alle hoop vestigen op de ultieme poging die wethouder Jac Derikx gaat ondernemen om het bedrijf Nabben Verhuur aan de Gun in Swolgen te verplaatsen naar een andere locatie. De CDA-wethouder gaat op korte termijn samen met Horst aan de Maas en de provincie in de slag om de probleempuzzel op te lossen. "Maar ik ben verre van optimistisch, want het gaat toch om de centen", aldus Derikx. Het prestigieuze miljoenenpro ject Leefplein Meerlo, een plek waar organisaties op het gebied van gezondheidszorg,welzijn,opvoeding en onderwijs gehuisvest zouden worden, stokt. Duidelijk is inmiddels dat zowel het consultatiebureau als de plaatselijke KBO is afgehaakt en dat er minder verkoopwoningen en minder huurappartementen in het totaalplaatje worden opgenomen. En dat heeft weer consequenties voor het ontwerp van het Leefplein en het financiële plaatje. De sportlocatie aan De Helling, tussen Wanssum en Meerlo in, gaat veel meer kosten dan aanvankelijk was verwacht. Maar het gemeente bestuur moet niet gaan schrappen in het plan dat de verenigingen hebben opgesteld, want dan komt de haalbaarheid in gevaar. Die waar schuwing spreekt woordvoerder Henk Janssen uit tijdens de presen tatie van het haalbaarheidsrapport aan het college van B en W en de politiek. Nee, de meeste inwoners van Tienray hebben niks tegen de opvang van asielzoekers. Veertig of vijftig vluchtelingen opvangen in het dorp, dat is voor het gros van de Tienraynaren geen enkel probleem. Maar 250 nieuwkomers onderdak bieden in een dorp dat slechts 1100 inwoners telt, dat is vragen om pro blemen. Zo luidt kort samengevat de conclusie na afloop van een rumoe rige informatiebijeenkomst in hotel toch heeft ex-wethouder Leo Bete- rams (61) uit Meerlo het er nog altijd moeilijk mee. Dat hij zijn ont slagbrief moest indienen, een klein jaar voor de opsplitsing van 'zijn' gemeente Meerlo-Wanssum, heeft hem diep in zijn ziel. Tijdens zijn afscheidsreceptie ontvangt hij de gouden erespeld van de gemeente. De Stichting Vriendenkring Meer- lo-Wanssum/ Wasosz stopt aan het eind van dit jaar met haar activitei ten. Dat maakt burgemeester Joep Hahn in zijn functie als voorzitter van de stichting officieel bekend. Volgens Hahn is de opsplitsing van de gemeente Meerlo-Wanssum - en zijn pensionering - per 1 januari 2010 de aanleiding voor het ophef fen van de samenwerking met de Poolse gemeente Een nieuw sportpark aan De Hel ling in Meerlo is niet haalbaar op basis van de plannen van de gebrui kers van de sportaccommodaties De Broekberg en Bergsbos. Dit oordeelt het college van B en W na een amb telijk advies over het onderbouwd plan De Helling van de betrokken sportverenigingen, verenigd in de stuurgroep De Helling. Deze maakte het plan op verzoek van de gemeen teraad. Een toekomstvisie, zo kun je het masterplan Landgoed Geijsteren volgens Baron de Weichs de Wenne het best omschrijven. 'Ik zie het als een planologisch testament voor het nageslacht. Het plan geeft een langetermijnvisie voor de ontwik keling van het Landgoed Geijsteren en het natuurgebied Boschhuizer- bergen." CDA-gedeputeerde Ger Driessen neemt het masterplan in ontvangst. Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) en de eigenaar van Hotel St. -Joseph willen toch asielzoekers huisvesten in het voor malige kloostergebouw in Tienray. Ze hebben een gesprek met het gemeentebestuur, dat van oordeel blijft dat het geen asielzoekers in het hotel wil hebben. De partijen tussen de dorpen Meerlo en Wans- sum te realiseren. Het nieuwbouwplan Op den Dries in Blitterswijck is van de baan. Dat maakt een woordvoerder van de familie Hermans bekend. Volgens de familie is de bouw stopgezet van wege de huidige ontwikkelingen op de woningmarkt. "De woning verkoop loopt niet. Om die reden wilde de projectontwikkelaar het plan wijzigen, maar dat zagen wij niet zo zitten." Het Gemengd Koor Wanssum viert zijn 45-jarig bestaan met een jubileumconcert in De Zandhoek. Tijdens dit concert treden op het Gemengd Koor Wanssum, Groot Vocaal Ensemble Ars Musica uit Ven- ray, Klein Ensemble uit Venray en Close Harmony Groep Confetti uit Venray. Muziekvereniging Moed en IJver, spoedig mogelijk alle door hem aangebrachte voorzieningen, en alle kuikens, verwijderen. Het Rijk verleent de gemeente Meerlo-Wanssum een subsidie van 140.000 euro als bijdrage in de bouw van 14 woningen. De gemeen te hoopt hiermee een woningbouw project in Swolgen te realiseren, dat eerder niet doorging wegens onvol doende belangstelling. Door de sub sidie worden de woningen aanmer kelijk goedkoper. De gemeente zal opnieuw de belangstelling peilen. Aannemersbedrijf Van de Ven uit Veghel en glasatelier Flos uit Tege- len zijn volop bezig met het vervan gen van de versleten glas-in-loodra men van de Joannes de Doperkerk te Meerlo. Meteen na de bouwva- kantie is gestart met het bouwen van de hoge steigers en sinds kort De voorzieningenrechter in Roermond besluit dat de tijdelijke opvang van vreemdelingen door het Centraal Orgaan opvang asiel zoekers (COA) in een hotel in het voormalige kloostergebouw in Tien- ray niet in strijd is met het bestem mingsplan. Het COA is van plan 250 vreemdelingen, die formeel nog asiel moeten aanvragen, te vestigen in het voormalige klooster. De eer ste twintig asielzoekers arriveren enkele dagen later in Tienray. De raad stemt in met de verhui zing van de Meerlose afdeling St. Goar van de KBO naar de Speulplats. De eigenaar van het pand, Fanfare Eendracht, ontvangt 100.000 euro subsidie voor de uitbreiding. Na vijftien jaar vertrekt de KBO uit basisschool Megelsheim om de ver dere ontwikkeling van de school mogelijk te maken. "De bedoeling is om het huidige schoolgebouw aan te passen, op te knappen en uit te breiden met een bibliotheek, kin deropvang en een peuterspeelzaal", vertelt Jan Jenneskens, lid van het College van Bestuur van Scholen- groep Dynamiek. onder leiding van Stefan Arits, slaagt er voor de vijfde keer in successie in om de MeWa-bokaal te veroveren tijdens het jaarlijkse muziektoernooi van de gemeente Meerlo-Wanssum. In café Oud Meerlo wordt het Dorpsontwikkelingsplan (DOP) van Meerlo gepresenteerd. Het DOP is door de dorpsraad ontwikkeld op verzoek van de gemeente Meerlo- Wanssum. De dorpsraad komt tot de conclusie dat het goed gaat met Meerlo, maar dat er wel nog verbe- terpunten zijn. De bezoekers van de informatiebijeenkomst kunnen zich hierin vinden en prijzen de dorps raad voor het duidelijk geschreven plan. Een jongen uit Wanssum raakt ernstig gewond, nadat hij bij een val met zijn hoofd tussen een kermisat tractie in Venray komt. Het slacht offer zit samen met een 14-jarig vriendje uit Venray in een attractie. Na de rit stapt hij te vroeg uit en belandt met zijn hoofd tussen het draaiende karretje en een draagarm. Piet Dinghs uit Tienray is tijdens de heilige mis ter gelegenheid van de Mariafeesten door burgemeester is men aan het werk om de oude ramen voorzichtig uit de mergelko- zijnen te verwijderen. Het onderzoek naar het onge luk tijdens Venrayse kermis heeft geen strafbare feiten aan het licht gebracht. De uitkomst heeft dan ook geen gevolgen voor de attrac tie Turbo Polyp of voor de eigenaar. Dat melden de politie en de Voed sel- en Warenautoriteit, die verant woordelijk is voor de veiligheid op kermissen. Bij het ongeluk raakt een dertienjarige jongen uit Wanssum ernstig gewond. Een achttal Somaliërs zit op de trappen van hotel St. Joseph in Tien- ray. Ze bekijken op hun dooie gemak het komen en gaan van enkele hon derden belangstellenden, die de open dag aangrijpen om eens een kijkje te nemen binnen de muren van de Tijdelijke Nood Voorziening (TNV). Binnen verzorgen medewer kers van het COA rondleidingen. De deur voor het houden van een afscheids- annex jubileumfeest voor Meerlo-Wanssum staat nog op een kier. Dat blijkt tijdens de commissie Leefbaarheid en Bestuur, waar de politiek haar ongenoegen uitte over het uitblijven van een gemeentelijk Ja, ze zijn tevreden. De exploi tanten Twan en Gertie Kleeven van sport- en zalencentrum 't Brugeind in Meerlo kunnen zich vinden in het besluit van de gemeenteraad om in te stemmen met de verhuizing van de Meerlose afdeling St. Goar van de KBO in september naar De Speulplats. Natuurlijk hadden ze liever gezien dat de senioren voor 't Brugeind als clubhonk hadden gekozen, maar belangrijker vinden ze het dat de gemeente schriftelijk gaat vastleggen dat in De Speulplats geen paracommerciële activiteiten mogen plaatsvinden. Het definitieve besluit over het multifunctionele sportpark aan De Helling wordt genomen tijdens de raadsvergadering van maandag 19 oktober. Het college van B en W krijgt van de politiek de opdracht mee om de komende maanden te zoeken naar mogelijkheden om als nog een multifunctioneel sportpark Joep Hahn benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. De Tien- raynaar zet zich al jaren in voor de plaatselijke gemeenschap. Het lukt de dorpsraden en de gemeente Meerlo-Wanssum niet om een feest voor alle inwoners te orga niseren om het 40-jarig bestaan van de gemeente te vieren. Burgemees ter Joep Hahn bespreekt de situatie met de dorpsraadvertegenwoordi gers. Samen trekken zij de conclusie dat er onvoldoende draagvlak en organisatiekracht is. De Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wanssum ver koopt tijdens het Limburgs Festival in Meerlo twintig originele Afrikaan se schilderijen. De kunstwerken zijn afkomstig uit het atelier van Croco dile Pool in Kachikallu te Gambia. De gemeente maant pluimvee houder Frans Bouten uit Wanssum. Die heeft in een voormalige stal- ruimte aan de Blitterswijckseweg 25.000 kuikens ondergebracht, ter wijl op het gebouw sinds de vast stelling van het bestemmingsplan Burgemeester Ponjeestraat in febru ari 2009 een woonbestemming rust. Bouten moet van de gemeente zo feest. Vooral de rol van de gemeente Meerlo-Wanssum in het hele verhaal wordt door de fracties gehekeld. Wethouder Jac Derikx gaat pra ten met Arno Wiedemeijer over de beoogde bouw van een vrijstaande woning naast zijn huidige pand aan de Mgr. Jenneskensstraat in Meerlo. De raad geeft Derikx de opdracht om te bekijken wat de mogelijk heden zijn om op korte termijn te beginnen met het bouwplan. De politiek wil unaniem dat er snel een eind komt aan de kwestie die de gemoederen al tien jaar bezighoudt. Duidelijkheid. Dat is wat de politiek van het college wil. En snel graag, want het einde van de gemeente nadert en het wordt hoog tijd om het definitieve standpunt over het wel of niet bouwen van een nieuw sportpark aan De Helling in te nemen. Duidelijk is dat de haal baarheid van een nieuw sportpark op de beoogde locatie nog altijd erg onzeker is. Het moment van 'go or no go' wordt vanwege alle losse eindjes steeds verder vooruitge schoven. Het centrum van Blitterswijck krijgt dit jaar nog een opknapbeurt. Dat belooft wethouder Mathieu Emonts tijdens de presentatie van het Dorpsontwikkelingsplan (DOP) in het gemeenschapshuis. De dorps raad heeft samen met BTL Advies plannen opgesteld om het dorps plein en de entrees te verfraaien. De gemeente en de sportvereni gingen, samenwerkend in de Werk groep Sportpark Zuid, zijn het eens over de uitbreiding en renovatie van het sportpark in Swolgen. Ook de gemeenteraad keurt de plannen goed. De voetbalclubs Swolgense Boys en TOP '27 en tennisclub 't Löbke zijn de belangrijkste gebrui kers van het sportpark. Na meer dan vijftig jaar zingen komt er een einde aan het Jon genskoor Swolgen. Het koor kent een indrukwekkende geschiedenis. Door het overlijden van dirigent Harry Peeters en het slinkende ledenaantal is besloten om op gepaste manier afscheid te nemen van het jongenskoor. Enkele leden en oud-leden luisteren nog een keer de hoogmis op. Twee heikele punten in het dos sier sportpark Noord lijken opge lost. Er mogen van de provincie Limburg motorcrossactiviteiten worden gehouden bij het beoogde multifunctionele sportpark aan De Helling, tussen de dorpen Meerlo en Wanssum in. Deze races dienen echter geen permanent karakter te hebben. Tevens legt de gemeente extra geld bij om de bouw van het sportcomplex mogelijk te maken. Ja, hij is tevreden. Wethouder Jac Derikx heeft 'goede hoop' dat het bouwplan op de voormalige locatie van de tennisvereniging in Swolgen eindelijk van de grond komt. Er mel den zich tal van belangstellenden in zaal Wilhelmina, waar een informa tiemarkt wordt gehouden over het bouwplan. Er komt toch een afscheids- annex jubileumfeest voor de inwoners van Meerlo-Wanssum. Drie onderne mers uit Meerlo slaan de handen ineen om een tweedaags feest te houden dat in het teken staat van het veertigjarig jubileum en het afscheid van Meerlo-Wanssum. Het initiatief wordt ondersteund door de gemeente en alle politieke par tijen. De bal ligt bij Venray. Het is essen tieel wat de grote buurgemeente vindt van de bouw van een multi functioneel sportcomplex aan De Helling in Wanssum. Aan wethouder Mathieu Emonts (PvdA) de belang rijke taak om de boodschap van de politiek van Meerlo-Wanssum aan het college van B en W van Venray over te brengen. En die luidt kort samengevat: 'Wij willen het multi functionele sportpark koste wat het kost aan De Helling bouwen'. De keuze van de gemeenteraad van Meerlo-Wanssum voor De Hel ling als locatie voor de bouw van het multifunctionele sportpark Noord, is in strijd met de in het verleden gemaakte afspraken met het gemeentebestuur van Meerlo- Wanssum over het borgen van de speerpunten. Dat schrijft het col lege van B en W van de gemeente Venray in een gepeperde brief aan Gedeputeerde Staten van Limburg in Maastricht. Frans Bouten mag waarschijnlijk toch kippen blijven houden in de stalruimte aan de Blitterswijckse- weg 2 in Wanssum. De gemeente is van plan om het verzoek van archi tect Theo Vissers, om handhavend tegen de pluimveehouder uit Wans- sum op te treden, af te wijzen. Dat besluit de gemeente na een gesprek met Bouten en zijn adviseur. Met het voornemen lijkt de gemeente een draai van 180 graden te maken. Er is geen enkel kerkdorp in de nieuwe gemeente Venray waar zoveel te gebeuren staat als in Wans sum. De komende jaren ondergaat het Maasdorp een ware metamor fose. In het omvangrijke dorpsont wikkelingsplan (DOP) hebben alle plannen een plek gekregen. In het café aan de jachthaven presenteert dorpsraadvoorzitter Arie Vullings het toekomstplan aan 45 belangstel lenden. "De komende twintig, dertig jaar zal de rijksoverheid zich vooral moe ten richten op het platteland om te voorkomen dat de dorpen leeglo pen." Dat zegt minister Van der Laan (PvdA) tijdens zijn werkbezoek aan de tijdelijke asielzoekersopvang in Tienray. "De dorpen moeten de omslag maken van kwantiteit naar kwaliteit. Daar hebben ze rijkssteun bij nodig." Het is zeer de vraag of de Raad van State een rode streep zet door het bestemmingsplan voor de bouw van ruim 60 woningen aan de Bur gemeester Ponjeestraat in Wans- sum. Dit blijkt tijdens een zitting bij de Raad van State in Den Haag. De voorbereidingen van de bouw zijn nog niet begonnen. Omwonenden en pluimveehouderij Bovee willen het daar graag bij houden. Volgens de omwonenden gaat hun uitzicht In Geijsteren vindt het laatste Gemeente Treffen plaats van de gemeente Meerlo-Wanssum, geor ganiseerd door carnavalsvereni ging De Keieschieters. Geijsteren laat weer eens zien waar een klein dorp groot in kan zijn. Burgemees ter Waals komt ook nog even op bezoek om de drie nieuwe dorpen te verwelkomen. Hij is de Meerlo-Wanssumse ver rassing van de verkiezingsavond in Horst aan de Maas. Henk Weijs uit Swolgen, nummer 17 op de kandi datenlijst van het CDA, maakt deel uit van de gemeenteraad van de met de per 1 januari met de dor pen Meerlo, Swolgen en Tienray en de gemeente Sevenum uitgebreide gemeente Horst aan de Maas. Ook zijn partijgenoten Marlies Janssen uit Meerlo en Ger Verstraelen uit Tienray worden gekozen, evenals Ron Boreas van PK. Kan het besluit van de gemeente raad over de locatiekeuze voor het multifunctionele sportpark aan De Helling in het kader van de herinde ling wel of niet door de beugel? Dat is de vraag waarover het college van Gedeputeerde Staten zich momen teel buigt. Aanleiding zijn twee brie ven op poten van zowel het college van B en W van de gemeente Venray als de coalitiepartijen CDA, PvdA en GP'94. Daarin verwijten de par tijen elkaar zich niet te houden aan de afspraken die ze met het oog op de herindeling met elkaar hebben gemaakt. Hij zegt het voorzichtig, wethou der Wethouder Jac Derikx (CDA, Ruimte). "We hebben in Tienray een grondpositie waar we met de fami lie Nabben naartoe zouden kunnen.' Samen met de gemeente Horst aan de Maas is Derikx momenteel aan het bekijken of het mogelijk is om het bedrijf Nabben Verhuur te ver plaatsen van de Gun in Swolgen naar het bedrijventerrein in Tienray Het laatste dorpsradenoverleg van de gemeente Meerlo-Wanssum. Wethouder Mathieu Emonts (PvdA) en oud-PK-wethouder Leo Beterams wonen de bijeenkomst bij, evenals de ambtenaren Ton van Aalst en Rudy van der Linden. Na de korte bijeenkomst in de raadzaal hanteert Anthony van Baal voor het laatst de voorzittershamer. Komend jaar kan er in Blitters- wijck eindelijk weer gebouwd wor den. Wellicht dat in augustus 2010 de schop de grond in gaat voor een bouwproject aan de Pastoor Verheg- genstraat van in totaal 26 woningen. Projectontwikkelaar Van der Horst Vastgoedinitiatief wil het bouwplan in twee fasen uitvoeren. In de eerste fase gaat het om zeventien wonin gen, waarvan er twaalf worden gekocht door Wonen Venray. De laatste raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum is er een met een lach en een traan. Een stijlvolle en feestelijke afsluiting, die in het teken staat van de opheffing van de zelfstandige gemeente Meer- lo-Wanssum. Er zijn groene en blau we pluimen voor vrijwilligers en gemeentelijke erepenningen voor politici, PK-raadslid Jan van Dijk ontvangt een koninklijke onder scheiding en aan burgemeester Joep Hahn wordt aan de vooravond van zijn pensionering een muzikale afscheidsgroet gebracht. Hij glundert van oor tot oor. Jac Derikx, raadslid voor het CDA van 1986 tot 2002 en wethouder van 1998 tot april 2006 en vanaf febru ari 2009, krijgt tijdens het afscheids feest in een bomvolle raadzaal door burgemeester Joep Hahn de erespeld in goud van de gemeente Meerlo-Wanssum opgespeld. Burgemeester Jos Waals van de gemeente Venray veroordeelt de twee raadsleden Rob van der Heijden (CDA) en Ben Minekn (PvdA) voor het wegblijven bij het afscheid van burgemeester Joep Hahn. Betwisten dat een burge meester een eigen opvatting heeft en daarom zijn afscheid boycotten, is antipolitiek, speecht Waals. Rob van der Heijden vindt dat hij door de uitlatingen van Jos Waals in zijn goede naam is aangetast. Hij kon digt aan Waals aan te klagen wegen smaad. Met een aantal feestelijke activitei ten staat de maand december voor inwoners, bestuurders en medewer kers in het teken van de opheffing en tevens het veertigjarig jubileum van de gemeente Meerlo-Wans- sum. Het klapstuk van de festivitei ten vindt plaats in zalencentrum 't Brugeind in Meerlo, waar voor alle inwoners van de gemeente Meerlo- Wanssum een feestelijk programma met muziek, sport en spel, theater en vuurwerk op stapel staat. Aan de vooravond van de ophef fing van de gemeente laat het col lege beslag leggen op de bezittin gen van architect Theo Vissers. De eigenaar van het Wanssumse archi tectenbureau moet voor 20 januari 2010 ruim 30.000 euro aan bouw- leges betalen voor het bouwplan Beemdweg-Postbaan in Wanssum. Doet hij dat niet, dan worden zijn eigendommen openbaar geveild, zo luidt het dreigement van B en W De boodschap valt Vissers overigens niet koud op het dak. "Dit is een puur een wraakactie van wethouder Jac Derikx en burgemeester Joep Hahn. Waarom zouden ze anders, op het moment dat de gemeente Meer- lo-Wanssum ophoudt te bestaan, met dit besluit komen? Dat slaat toch nergens op?" Juni: de ondertekening van het masterplan Landgoed Geijsteren. December: burgemeester Joep Hahn neemt afscheid.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19