Gemeente Venray NLW blijft post gemeente verzorgen Openbare bekendmakingen Voorzichtig zijn met vuurwerk Diensten en openingstijden met feestdagen Bouwplannen Kijk ook op www.venray.nl Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden De uitbesteding van postdiensten van de gemeente Venray aan NLW Groep is verlengd tot 1 oktober 2010. Door de uitbesteding worden drie belangrijke doelstellingen bereikt: werkgelegenheid voor mensen uit Venray met een arbeidsbeperking, het intensiveren van de samenwerking tussen beide organisaties en het realiseren van een gemeentelijke kostenreductie van naar schatting 16 tot 20 procent. Onder de naam Businesspost voert NLW Groep de externe dienstverlening van de frankeer-, bestel- en bezorgdiensten, en de postbusservice voor de gemeente. De NLW Groep verzorgde het afgelopen jaar alle post van de gemeente Venray. Mede op basis van de resultaten zet de gemeente deze samenwerking voort. Inwoners uit Venray met een arbeidsbeperking, hebben bij de NLW Groep meer mogelijkheden bij het vinden en behouden van betaald werk. Beleidsregels Aanwijzingsbesluit Verordeningen Ruimtelijke plannen Bestemmingsplan Wet milieubeheer Ontheffing Stookverbod Donderdag 31 december 2009 - Pagina 16 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 53 Vuurwerk is mooi en hoort helemaal bij het feest van oud en nieuw. Het blijft een feest als iedereen zich houdt aan de veiligheidsregels voor het omgaan met vuurwerk. Het afsteken van (sier)vuurwerk lijkt onschuldig, maar niets is minder waar. Het risico op het oplopen van verwondingen wordt vergroot door problemen bij het afsteken van vuurpijlen, gevaarlijk illegaal vuurwerk, zelfgemaakte vuurwerkbommen en het onderschatten van de gevaren bij het afsteken. Tips voor afsteken Veilig vuurwerk vergroot de feestvreugde wel. Daarom toch nog een keer enkele tips voor het afsteken van vuurwerk: Lees de gebruiksaanwijzing Houd voldoende afstand (minstens 6 meter) Gebruik altijd een aansteeklont Steek vuurwerk niet uit de hand af Steek vuurpijlen af uit een verzwaarde fles of een PVC buis Let op de mensen om je heen als je afsteekt (jaarlijks wordt een groot aantal omstanders slachtoffer van ongelukken met vuurwerk) Strijkers zijn 'in', maar ze zijn niet voor niets verboden (met strijkers gebeuren jaarlijks de meeste ongelukken omdat ze onvoorspelbaar afgaan en vaak al in je hand ontploffen) Steek vuurwerk dat weigert niet opnieuw aan maar maak het nat en gooi het weg Houd een brandwond minstens tien minuten onder lauw stromend water. Vuurwerk vanaf 10 uur Vuurwerk afsteken mag vanaf 10.00 uur 's morgens op 31 december tot 2.00 uur 's nachts op 1 januari. Buiten deze tijden is het afsteken dus strafbaar. Als u kinderen heeft, dan is het verstandig ze te wijzen op de regels en de gevolgen van misbruik. Zo helpt u er ook dit jaar een geslaagd feest van te maken. Kijk voor meer informatie op de website www.knalrelaxed.nl. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Gewijzigd Burgemeester en Wethouders hebben beleidsregels die betrekking hebben op de Wet werk en bijstand gewijzigd. Deze beleidsregels staan in de vorm van richtlijnen in het Handboek Wet werk en bijstand. De wijzigingen hebben onder andere betrekking op aanpassing van de richtlijnen aan recente jurisprudentie, tekstuele aanpassingen en indexering van bedragen. Het college heeft deze richtlijnen op 22 december 2009 vastgesteld. De richtlijnen treden in werking op 1 januari 2010. U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien bij de publieksbalie. Vastgesteld Het college van Burgemeester en Wethouders heeft het volgende besluit op 22 december vastgesteld: - Besluit tot aanwijzing van de plaats waar, tijdstip en de wijze waarop parkeerbelasting wordt geheven. Het besluit treedt op 31 december in werking. U kunt de desbetreffende stukken van 31 december tot en met 10 februari (zes weken) inzien. Vastgesteld - Parkeerverordening 2010 Verordening Wet inburgering Gemeente Venray 2010. De gemeenteraad heeft deze verordeningen op 15 december 2009 vastgesteld. De verordeningen treden op 1 januari 2010 in werking. U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien bij de publieksbalie. Aangevraagd Bouwvergunningen - 'Achter de Jera', cluster 3a - bouwen van twee woningen (nr. ba090458) - 'Achter de Jera', cluster 1a - bouwen van zes woningen (nr. ba090459) - 'Achter de Jera', cluster 3a - bouwen van twee woningen (nr. ba090460) - Zwartwater 1 - wijzigen van de rechter zijgevel (nr. ba090461) - Keizershof ongenummerd (blok B) - bouwen van 36 appartementen (nr. ba090462) - Keizershof ongenummerd (blok F)- bouwen van zes appartementen (nr. ba090463) - Maasheseweg 87 - bouwen van een tankstation (nr. ba090464) - Horsterweg 4 - vergroten van de woning (nr. b090465) - Beekweg 90, 92 en 94 - wijzigen van verleende bouwvergunning ba060212 (bouw biogasinstallatie) (nr. ba090466) - Peelweg 25 - vernieuwen en vergroten van een pluimveestal (nr. ba090467) - Steegkamp 5 - vergroten/bouwen pluimveestal (nr. ba090468) - Hoenderstraat 45 - plaatsen van een dakkapel vernieuwen van de terrasoverkapping (nr. ba090469) - Aletta Jacobsstraat 19 - wijzigen van de pui van de garage (nr. ba090470) - Nieuweind 21 - vergroten van de woning (nr. ba090471). Monumentenvergunning - Stationsweg 10 - verbouwen van de woning (nr. mon090007). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerp Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.10, 3.22 of 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Wanssumseweg 14 - bouwen van een SGLV kliniek (nr. ba090281) - Merseloseweg 83 - veranderen/vergroten van de woning (fase 1) (nr. ba090390). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 31 december 2009 t/m 10 februari 2010 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen binnenplanse vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid 1c van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Macroweg 4 - vergroten van bedrijfsruimte (nr. ba090453). U kunt de betreffende stukken van 31 december 2009 t/m 13 januari 2010 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Akkerweg 13 - vergroten van de woning (nr. ba090424, verzenddatum 23/12) - Van Venrodelaan 4 - bouwen van een carport (nr. ba090448, verzenddatum 23/12) - Ellerbecklaan 12 - plaatsen van een dakkapel (nr. ba090433, verzenddatum 23/12) - Passage 5 - vernieuwen van de voorgevel en overkapping (nr. ba090454, verzenddatum 23/12) - Raadhuisstraat 6 - vergroten van de entree (nr. ba090145, verzenddatum 23/12) - Teeuwenhofweg 18 - bouwen van een varkensstal (nr. ba090393, verzenddatum 23/12) - Ysselsteynseweg 25 - bouwen van een mestsilo (nr. ba080315, verzenddatum 23/12) - Ysselsteynseweg 25 - bouwen van een sleufsilo (nr. ba080323, verzenddatum 23/12) - Laagriebroekseweg 15 - bouwen van bedrijfsruimte t.b.v. de paardenfokkerij (fase 2) (nr. ba090370, verzenddatum 23/12). Sloopvergunningen - Veltumse Kleffen 97 - verwijderen van een asbesthoudend paneel onder het kozijn van de woonkamer (nr. slp090067, verzenddatum 23/12) - Zuidsingel 69 - verwijderen van asbesthoudende rioolbuizen (nr. slp090066, verzenddatum 23/12). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Ontwerp Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het ontwerp van het bestemmingsplan: - Flatgebouwen Bach- en Mozartstraat Venray. Het ontwerpplan voorziet in een planologisch kader voor de onderdelen van de renovatie van de flatgebouwen aan de Bach- en Mozartstraat Venray die niet passen in het vigerende bestemmingsplan "Venray". Dit betrof de situering van de entree, de liftschacht en de realisatie van kleinschalige bedrijvigheid op de begane grond. Met deze renovatie wordt invulling gegeven aan het beleidsstuk "Masterplan Brukske". U kunt de desbetreffende stukken van 31 december 2009 tot en met 10 februari 2010 inzien. Daarnaast kunt u de stukken raadplegen via www.venray.nl. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke of mondelinge zienswijze indienen bij de gemeenteraad. Voor het indienen van mondelinge zienswijzen kunt u een afspraak maken via de afdeling Publieksdiensten. Projectbesluit Ontwerp Burgemeester en wethouders van Venray maken, gelet op artikel 3.11 van de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het ontwerp projectbesluit: - Wanssumseweg 14 te Oostrum, bouwen SGLV-kliniek. Op grond van artikel 46 lid 4 Woningwet ligt tegelijkertijd met bovenvermeld ontwerp projectbesluit ook het ontwerp besluit van de bouwvergunning met bijbehorende stukken ter inzage. U kunt de desbetreffende stukken van 31 december 2009 tot en met 10 februari 2010 inzien. Daarnaast kunt u de stukken raadplegen via www.venray.nl. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke of mondelinge zienswijze indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Venray. Voor het indienen van mondelinge zienswijzen kunt u een afspraak maken via de afdeling Publieksdiensten. Melding Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Scheiweg 7-9 Leunen - Michelshof BV, Scheiweg 7 te Leunen, voor het verplaatsen van gebouw 15 op genoemde locatie (MEL1909025). Het college van Burgemeester en Wethouders verklaart dat de veranderingen passen binnen de voorschriften van de verleende vergunningen en dat de veranderingen niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu leiden dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt het besluit tot acceptatie van de melding met bijbehorende stukken van 31 december 2009 tot en met 10 februari 2010 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bovendien dient u aan te geven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Eijkenhofweg 7 Veulen - een revisievergunning te verlenen aan dhr. J.F.A.M. Slangen, Eijkenhofweg 7 te Veulen voor een varkens- en rundveehouderij met slagerij (MM090085) - De Zomp ong. Oostrum - een oprichtingsvergunning te verlenen aan Mts. Weijers, Maasheseweg 7 te Geysteren voor een melkrundveehouderij, deze aanvraag is tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) (MM090100). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 31 december 2009 t/m 10 februari 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Deurneseweg 12 Heide - een revisievergunning te verlenen aan Tamoil Nederland B.V.,0 te Rotterdam voor een Shell tankstation met aflevering van LPG (MM080030). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. Het besluit is gewijzigd ten opzichte van het ontwerpbesluit. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 31 december 2009 t/m 10 februari 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Lemmenweg 8 te Heide - verleend aan dhr. M.L.G. van Kempen - Horsterweg 10b te Leunen - verleend aan dhr. R.J.M. van Gorp - Weverslo 2 te Merselo - verleend aan dhr. F.E.A. Janssen - Jaegerhofweg 4 te Veulen - verleend aan dhr. L. Brouwer - Lorbaan 4 te Veulen - verleend aan Mts. Backer-Pouwels - Kempkensberg 32 te Ysselsteyn - verleend aan Mts. Claessens-Louwers - Laagheidseweg ong. te Venray - verleend aan Stichting IKL. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 31 december 2009 t/m 10 februari 2010 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. 30 december 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray Vanwege de feestdagen en de grenswijziging zijn de openingstijden en diensten van meerdere afdelingen van de gemeente Venray tijdelijk anders dan normaal. Lees hieronder over de aangepaste tijden en diensten van het gemeen tehuis, het milieustation, de ophaaldienst van het huisvuil en de broodinzameling. Gemeentehuis Op nieuwjaarsdag is het gemeente huis gesloten. U kunt tot en met 4 januari alleen aangifte van overlijden, geboorte en verhuizing doen. U kunt dan géén paspoorten, identiteitskaarten, rijbewijzen en uittreksels aanvragen en afhalen. Milieustation Op nieuwjaarsdag is het milieu station gesloten. Op 31 december is het milieustation geopend van 11.00 tot 16.00 uur Ophalen huisvuil Het huisvuil dat op vrijdag 1 januari zou worden opgehaald, wordt op zaterdag 2 januari opgehaald. Geen inzameling brood De broodinzamelbakken in Brukske en Veltum zijn van 24 december tot en met 3 januari verwijderd, om vernielingen tijdens de feestdagen te voorkomen. t/m 2 jan. - kerststal, Grote Markt Venray 31 dec. - Silvester oud en nieuw feest, sporthal De Wetteling Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redac tie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontle nen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Foto grafie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 53 adv.indd 16 29-12-2009 16:29:19

Peel en Maas | 2009 | | pagina 16