Gemeente Venray KuMeT starter van het kwartaal Uitnodiging Afscheidsreceptie wethouders Start aanleg fietspad Deken Thielenstraat Bewoners Brukske praten mee over hun centrum Verzamelplaatsen kerstbomen Kijk ook op www.venray.nl Coalitieakkoord Venray: Koers naar een nieuw evenwicht PEEL EN MAAS Donderdag 31 december 2009 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden Week 53 Op 13 januari 2010 neemt de gemeente Venray afscheid van de wethouders Elly van Dijck, Hans Teunissen en Lei Heldens. Zij leggen hun functie per 4 januari 2010 neer. Wij nodigen u daarom van harte uit om tijdens een informele receptie persoonlijk afscheid van hen te nemen. De receptie vindt plaats op woensdag 13 januari 2010, van 17.00 tot 19.00 uur in het gemeentehuis van Venray. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 opgeknapt. Na de herinrichting is de Schoolstraat fietsvrij. Natuurlijk moet er voor de fiet sers dan een alternatieve route komen. Deze route komt in de Bontekoestraat, Hoenderstraat en Deken Thielenstraat. Op deze fietsroute heeft de fietser voor rang. De route is een klein beet je langer, maar net zo snel. De gemeente start in januari met de aanleg van deze fietsroute. In het kader van het project Centrum op de schop wordt momenteel het hele centrum Maandag 5 januari starten de werk zaamheden met het afzetten van de Deken Thielenstraat, vanaf de Hoen derstraat tot aan schilder Theuws. Parkeerterrein 't Liene blijft daarmee bereikbaar vanaf de Merseloseweg. De Hoenderstraat en Bontekoestraat blijven tot aan de carnaval intact, om de opstelling en route van de optocht niet te hinderen. Na de carnaval worden deze twee wegen aangepakt. De totale werkzaam heden duren tot begin april 2010. Parkeren Blekersveld De slagbomen en ticketautomaten op Blekersveld (parkeerterrein voor de Em-té) worden op 13 januari verwijderd. U kunt de parkeerkosten dan betalen bij een tijdelijke losse ticketautomaat. Begin april worden de slagbomen op Blekersveld terug geplaatst en wordt het rode asfalt voor het fietspad aangebracht. Hier na volgt de bebording, de markering en de verdere afwerking. Over een aantal jaren ziet het hart van Brukske er anders uit. Rondom het winkelcentrum, het zogenaamde centrum gebied, wordt flink gewerkt aan vernieuwing. Een belangrijk onderdeel daarvan is de bouw van een brede school. In zo'n brede school is het mogelijk om verschillende functies samen te brengen. De vraag is natuurlijk welke functies dat zijn. Er zijn drie plannen uitgewerkt waarin de verschillende mogelijkheden staan beschreven. De eerste variant is een brede school die ruimte biedt aan een aantal functies: een multifunctio neel gebouw met plaats voor een basisschool en kinderopvang, maar bijvoorbeeld ook voor een sport zaal, consultatiebureau en wijkcen trum. In de tweede variant wordt het wijkcentrum niet opgenomen net als in de derde variant waarbij Het Venrayse bedrijf KuMeT BV is gekozen tot de starter van het derde kwartaal van 2009. KuMeT is daarmee het derde bedrijf dat de prijs dit jaar in de wacht sleept. Het bedrijf richt zich op de productie van fijne metaalwaren. De verkiezing van KuMeT is vooral vanwege de getoonde durf; om juist nu in deze lastige sector te starten. KuMeT is in september van dit jaar opgericht door Venraynaar Peter Kupers. Twee weken nadat het bedrijf waar hij werkte failliet was gegaan, schreef hij zich als zelfstandig ondernemer in bij de Kamer van Koophandel. KuMeT produceert specifieke metaalwaren met behulp van complexe draai- en freestechnieken. Deze producten worden onder meer gebruikt in de automotivesector. De onderneming heeft voorlopig onderdak gevonden bij het bedrijf van de broer van Kupers op bedrijventerrein de Hulst in Venray. Kupers werkt daar nu nog samen met zijn vrouw en zijn zoon, maar de komende jaren wil hij doorgroeien naar een bedrijf met ongeveer tien werknemers. Ook wil hij over ongeveer een jaar verkassen naar een eigen pand elders in Venray. Petje af Wethouder Heldens, die deel uitmaakt van de jury, is blij met de winnaar van dit kwartaal. "Dit is nu precies de ondernemer die we voor ogen hadden toen we met dit initiatief begonnen. Peter Kupers heeft veel lef getoond door juist in deze economisch moeilijke tijd de stap te zetten naar een eigen bedrijf en nog wel in een sector die het bijzonder moeilijk heeft: de industrie. In ons gesprek gaf hij aan dit weloverwogen te hebben gedaan. Ik neem mijn petje af voor zoveel durf". Starter van het jaar De starter van het kwartaal is een initiatief van de Rabobank en de gemeente Venray met het doel om het zelfstandig ondernemerschap te stimuleren. Elk kwartaal kiest een jury uit een aantal starters de meest aansprekende. Na afloop van het jaar wordt uit de vier kwartaalwinnaars de algehele winnaar gekozen. ook de huidige sportlokalen blijven gehandhaafd. Wethouder Elly van Dijck: "Dit zijn zaken die wijkbewo ners aangaan. Om een zo compleet mogelijk advies aan de raad te geven, is hun mening voor ons erg belangrijk. Begin januari ontvangt elke bewoner een uitnodiging in de brievenbus om naar één van de vier bijeenkomsten te komen. Op de diverse locaties hangen al aankon digingsposters. Zo krijgt iedereen de kans om mee te praten." Locaties en data bijeenkomsten: - Wijkcentrum De Kiosk Donderdag 7 januari, 19.00 uur - Moskee Zaterdag 9 januari, 17.00 uur - Protestantse Kerk Zondag 10 januari, 11.00 uur - De Estafette Woensdag 13 januari, 20.00 uur. Vanaf 29 december zijn er weer verzamelplaatsen voor afgetuig de kerstbomen. Tot dinsdag 12 januari kunt u de kerstboom brengen naar zeven locaties, verspreid over de verschillende wijken. Ook komen er verzamel plaatsen in acht kerkdorpen. Op de hieronder genoemde plekken in de Venrayse wijken komen verzamelplaatsen: Brukske - grasveld tussen Kiosk en de sporthal, tussen school en sporthal Landweert - sporthal De Weert, fietspad Fluitekruid, direct na verharding Pastinaak Veltum - Weg in de Berg Antoniusveld - Antoniusveldweg, grasveld Centrum Zuid - grasveld tegenover politiebureau Centrum Noord - grasveld St. Jozefweg/Bevrijdingsweg Brabander- driehoek Broekweg/ Buizerdlaan. Inzameling in kerkdorpen In acht kerkdorpen worden ook verzamellocaties ingericht. Daar kunt u tot maandag 11 januari uw kerstboom naartoe brengen. De locaties in de dorpen zijn: Blitterswijck - op 't Plein Castenray - bij de glasbak in de Pastoor Verheggenstraat Geijsteren - Dorpstraat, tegenover café 't Centrum Heide - Heidseweg bij de oude loods van Jansen Oirlo - Onder de Linde aan de Zuidzijde Smakt-Holthees - parkeerterrein tegenover de kapel Vredepeel - Kerkplein Wanssum - parkeerplaats jachthaven. De dorpen Leunen, Veulen, Merselo, Ysselsteyn en Oostrum verzorgen zelf een kerstboomverbranding. Uiteraard kunt u uw kerstboom ook zelf versnipperen en afvoeren in de groene gft-container of inleveren bij het milieustation. De fractievoorzitters van CDA, PvdA en Samenwerking Venray presenteerden dinsdag 22 december het coalitieakkoord, dat de titel 'Koers naar een nieuw evenwicht' draagt. Ook maakten zij de samenstelling en de portefeuilleverdeling van het nieuwe college van de gemeente Venray bekend. Het CDA levert twee wethouders, PvdA en Samenwerking Venray elk één. In het coalitieakkoord staan de doelen die de coalitiepartijen zich voor de periode 2010-2014 hebben gesteld. Het akkoord legt nadruk op behoud en versterking van wat Venray heeft te bieden en waar Venray voor staat: een sociale gemeente met focus op mensen en met een hoog voorzieningenniveau. In de relatie met de burgers streeft de coalitie naar een nieuw evenwicht. Zij doet een groter beroep op de inwoners om de leefbaarheid en sociale cohesie in eigen buurt, wijk of dorp te behouden en te versterken. Verder wil de coalitie haar klanten door middel van deregulering en versnelling van procedures beter van dienst zijn. Het huidige akkoord is afwijkend van het vorige. "In plaats van in te zetten op groei zal de nadruk vooral liggen op behoud en verbeteren van de kwaliteit van leven", zegt Gerda van Stelten, fractievoorzitter van het CDA. "Tegen het licht van de bezuinigingen waar we de komende jaren voor staan, zal dit een stevige uitdaging zijn. Maar de coalitie heeft er alle vertrouwen in dat college en raad zich hiervoor tot het uiterste zullen inspannen." Portefeuilleverdeling In het nieuwe college keren de huidige wethouders Patrick van der Broeck (CDA) en Twan Jansen (PvdA) terug. Nieuw zijn Jan Loonen (CDA) en Ike Busser (Samenwerking Venray). De portefeuilleverdeling van Burgemeester en Wethouders is als volgt: burgemeester Hans Gilissen heeft naast zijn wettelijke taken bij politie, brandweer en rampbestrijding onder meer Openbare orde en veiligheid, Algemene Zaken en Voorlichting en representatiebeleid in portefeuille. Patrick van der Broeck gaat over Intergemeentelijke samenwerking, Volkshuisvesting, planologie en stedenbouw, Leefbaarheid, Milieu en duurzaamheid, Kunst /cultuur en sport en Accommodatiebeleid en is tevens locoburgemeester. De portefeuille van Jan Loonen omvat Economische ontwikkeling en acquisitiebeleid, Arbeidsmarkt, Gebiedsontwikkeling, Grondbedrijf en Recreatie en toerisme. Twan Jansen richt zich op Welzijn, Sociale zaken en volksgezondheid, Integratie, inburgering en buitenlandse werknemers, Masterplan Brukske, Onderwijs en Mondiale vorming. De portefeuille van Ike Busser omvat Financiën, Beleid en beheer openbare ruimte, Handhaving integrale veiligheid, Herhuisvesting gemeentehuis, Bestuurlijke vernieuwing en Deregulering. week 53 adv.indd 15

Peel en Maas | 2009 | | pagina 15