Koester uw Monument De Totale Ondergang De Stappers in finale TVK "De klant is koning" Muzikale zondagmiddag op Servaashof Op de Servaashof in Venray vindt zondag 3 januari van 14.30 tot 16.30 uur een muzikale mid dag plaats met een optreden van Ruud van der Heijden. Ruud is een beroepsmusicus uit Best. Hij zingt bekende meezingliedjes en mooie Brabantse luisterliedjes, waarbij hij zichzelf begeleidt op zijn key board. Belangstellenden zijn van harte welkom in het restaurant Le Tambourin op de Servaas- hof aan de Stationsweg in Ven- ray. De organisatie is in handen van Team Recreatie op Locatie van het Intern Activiteiten Cen trum en restaurant Le Tambourin van de GGZ Noord- en Midden Limburg. Kunt u eenvoudig uw site onderhouden? Flyers Internet Communicatie In de Rooms Katholieke Kerk wordt op 1 januari de feestdag van Maria moeder van God gevierd. In Geijsteren staat langs de Sint Wil- bertsweg een opvallende Maria kapel, pal voor het schietterrein van het Sint Willibrordusgilde. De kapel is niet alleen bijzonder vanwege haar verschijningsvorm, maar ook vanwege de intentie waarmee zij tot stand is geko men. Het vierkante, zuilvormige gebouwtje is toegankelijk aan de voorzijde. Beide zijwanden heb ben een opening op hoogte. Wan den en steunberen bestaan uit wit bepleisterd metselwerk. De kapel heeft een tentdak met vier bol gebogen dakvlakken met zin ken "leien". Het dak is bekroond met een smeedijzeren kruis op de punt. Binnen tegen de achterwand hangt een schap waarop een beeld van de H. Maria is bevestigd. Schap en beeld zijn beschilderd in de traditionele kleuren van Maria en omgeven door een smeedijze ren kooi. Een paneeltje buiten aan de voorzijde vermeldt: Onze Lieve Vrouwe kapelletje. (1994). Toege wijd aan O.L.V van heimwee en verlangen. Ontwerper en maker: Harm Rutten. Rutten is geboren in 1962 en getogen in Geijste- ren. Na zijn studie aan de Acade mie voor Beeldende Kunsten in Arnhem vestigde hij zich als vrij kunstenaar in Amsterdam. Geïn spireerd door zijn waardering voor Geijsteren en zijn liefde voor kerkelijke kunst besloot hij in zijn Amsterdamse tijd een zelf te bou wen kapel aan de gemeenschap van Geijsteren aan te bieden. Zijn cadeau met zijn creatie "Maria van heimwee en verlangen" werd in 1994 aangeboden en aangeno men. In datzelfde jaar werd de kapel door hem gerealiseerd en door pastoor W.van Kempen inge zegend. Maria is afgebeeld in een vragende, smachtende pose met op de achtergrond een schijnbaar eindeloze weg naar een gouden horizon. Maria is toeverlaat voor hen die op weg zijn, voor hen die letterlijk of figuurlijk de weg kwijt zijn en verlangen naar de goede weg. De kapel is inmiddels een bekend rustpunt en heeft zich een plaats verworven in de gemeen schap van Geijsteren, als ware zij een beschermd monument. In 2007 keerde Harm Rutten terug naar zijn geboortedorp om zich met zijn gezin in de buurt van de kapel te vestigen. Foto en tekst Frans de Roos. Bron Harm Rutten. Stichting Venray Monumentaal (SVM): secretariaat Vliezenweg 1 5801 JC in Venray, e-mail venray- monumentaal@live.nl. Venraynaar Cor van de Kerkhof publiceert zijn eerste boek Venraynaar Cor van de Kerkhof, techniekdocent aan het Dendron College in Horst, heeft onlangs zijn eerste boek gepubliceerd: De Totale Onder gang. Een apocalyptisch ver haal over de ondergang van de mensheid. Een fictief verhaal, aangevuld met grondig onder zochte feiten. Klimatologische veranderingen door het uit de hand lopende consumptieve gedrag van de alsmaar groei ende mensenpopulatie liggen ten grondslag aan het boek. Cor van de Kerkhof heeft grof weg zo'n 1500 uren besteed aan zijn debuut. "Ik heb altijd gezegd: ik schrijf nog eens een boek. Ik wandel veel met mijn honden en dan bedenk je wel eens wat. Een paar jaar geleden ben ik wat op papier gaan zetten. Natuurlijk was ik er niet continu mee bezig. Soms heb ik het een tijdje laten liggen door werkzaamheden of omstandigheden. Van de 500 A4- vellen heb ik er zo'n dikke 200 overgehouden om het verhaal te bundelen." De Totale Ondergang speelt zich af in het jaar 2014. Een nucle aire Amerikaanse onderzeeër met nieuwe wapentechnologie is op testmissie. Deze missie wordt verstoord door de reddingsactie van een in nood verkerend cruise schip. In datzelfde jaar is China, op dat moment als economisch wereldspeler, hard op weg een ontwikkelingsland te worden door voedselarmoede. Om de voedsel voorziening op gang te brengen, wordt een genetisch gemanipu leerde kwal uitgezet in de Chi nese Zee. Deze kwallen scheiden een olieachtige substantie af, die zich verspreidt over de wereld zeeën met verregaande gevolgen voor het klimaat. In de strijd om drinkwater vallen wereldmach- ten zoals de Verenigde Staten en het Verenigd Europa uiteen. Een aantal mariniers en passagiers van het voormalige cruiseschip gaan met een Amerikaanse onderzeeër op weg naar een vreedzaam oord als laatste redmiddel om te overle ven. Echter, de vaarroute verloopt anders dan gepland. "Het is een fictief verhaal", ver telt Cor van de Kerkhof. "Het is van a tot z gefantaseerd, maar ik daag iedereen uit om het tegen deel te bewijzen. Want wat is de waarheid? Wetenschappers bui telen over elkaar heen om elkaar tegen te spreken. De wereld heeft te maken met klimatologische veranderingen. Alle mensen moe ten hun verantwoordelijkheid hierin dragen. Begin eens door je hebzucht te beheersen. Ook wij kopen Chinese producten die vervuilend zijn of onder erbar melijke omstandigheden worden geproduceerd. Kijk eens naar het waterverbruik. Een Nederlander gebruikt dagelijks 130 liter water. Iemand uit Mali heeft slechts drie liter tot zijn beschikking, terwijl een inwoner van Las Vegas dage lijks 450 liter gebruikt. De welvaart is niet eerlijk verdeeld. Het groot ste probleem is het groot aantal bewoners van de aarde. Geboorte regulering is een eis voor de mens om te kunnen overleven. Een ver antwoorde wereldbevolking kan de welvaart eerlijk(er) verdelen. Ik vind dat een organisatie als de VN. hierin zijn verantwoordelijk heid moet nemen, want dat doet het nu niet." WETENSCHAPPELIJKE FEITEN Cor van de Kerkhof berust zich in zijn boek ook op wetenschap pelijke feiten. "Ik ben breed geïn teresseerd, dat inspireert mij. Ik haal veel informatie uit media en wetenschappelijke rapporten. Voor het boek heb ik onder meer Cor van de Kerkhof: "De wel vaart is niet eerlijk verdeeld een privé-bezoek gebracht aan de marinebasis in Den Helder. De ervaring in de onderzeeër en de onderzee- simulator was een buitengewone belevenis. Ik heb geprobeerd het boek populair wetenschappelijk te houden, maar enige kennis van natuurkunde en techniek is wel nodig. Het boek is geredigeerd door Wil Geurts, om te voorkomen dat er 'Helmondse' grammatica, mijn geboortestad, in staat. Ik weet nog niet of er een tweede boek komt. Als er een tweede boek komt, wordt het een humoristisch boek over een bejaardentehuis. De Totale Onder gang heeft een apocalyptisch einde, maar zelf ben ik een opti mist met een duidelijk realistisch beeld." De Totale Ondergang, ISBN 978-90-79762-38-5, is te koop bij de boekhandel. Sjaak van Duivenvoorde maakte duizenden medailles en bekers De Stappers, de nummer twee van de cd van carnavalsvereni ging De Piëlhaas, staan in de grote finale van het Tiener Vasteloavend Konkoer (TVK) op 30 januari 2010 in Schinnen. Dit liedjesconcours wordt dit jaar voor het eerst gehou den. Naast het KVL (Kinder Vaste- loaves Liedjesconcours) en het grote LVK is er voor de groep van 12 tot en met 17 jaar nu het TVK. De Stappers werden dit jaar twee de bij de liedjesfinale van De Piël- haas in Venray. De groep bestaat uit de vier vrienden Davey Janssen, Sjoerd van Nies, Maarten Valks en Bob van den Berg. Het nummer dat de jongens ten gehore brengen, heeft als titel Weej gon same op de lappe' De tekst komt van Bert De Stappers. Foto: Hoedemae- kers Venray. Snijders en de muziek is geschre ven door Bert Snijders en Alex van Vliet. Naast de halvefinaleplaats op het LVK van de nummer één van dit jaar, Jeuken en de Meid, is de nummer twee nu dus geplaatst voor de grote finale van het TVK. Sjaak van Duivenvoorde: "Ik heb al honderden bekers en nog veel meer medailles gemaakt." Sjaak van Duivenvoorde, Kruitweg 43, 5801XS Venray, telefoon: 0478 583823. zich rond. Verenigingen komen dan ook ieder jaar terug. Ze kun nen niet zonder me en dat is ook niet nodig. Als God het toelaat, ga ik door tot ik 90 jaar ben. Ik ben nu 87 en in april word ik 88, maar de meeste mensen geloven dit niet, die denken dat ik jonger ben. Als ik 90 ben, ga ik misschien met de VUT. Maar de mensen die me goed kennen, geloven ook dat niet. Zij hebben het vermoe den dat ik doorga tot het echt niet meer gaat." Voor inlichtingen: Sjaak van Duivenvoorde (87) verzorgt al 26 jaar de bekers en medailles voor het leger en voor een groot aantal sport en carnavalsverenigingen. De Venraynaar heeft honderden medailles en bekers gemaakt en is dagelijks vele uren bezig met het bestellen en graveren van het eremetaal. "Toen ik 60 werd, ben ik gestopt met het werken bij de PTT en ben ik begonnen met de bekers. Ik ga iedere week naar de groothandel om bekers en medailles op te halen en graveer deze vervolgens voor het leger of voor verenigin gen. De klant is koning: ik maak precies wat zij willen hebben. Inmiddels is deze hobby behoor lijk uit de hand gelopen. Ik heb al honderden bekers en nog veel meer medailles gemaakt. Ik ben er iedere dag mee bezig. Nu, in de winter, is het voor mij de drukste tijd van het jaar. Dat komt vooral door het carnaval. Ik maak voor zo'n tien carnavalsverenigingen de bekers en medailles en ver der ben ik nu nog bezig met een hele grote bokaal voor tafelten nisvereniging Red Stars. Ik begin 's ochtends altijd om half negen en ga door tot vier uur, half vijf. Dan wordt het donker en moet ik stoppen, want ik wil niet met de lamp aan werken. In de zomer heb ik het iets rustiger. Dan werk ik alleen 's ochtends en kan ik 's middags een stukje gaan fietsen." Het huis van Sjaak van Duiven voorde staat inmiddels behoorlijk vol met het eremetaal. "Soms moet ik wel duizend medailles leveren. Dat zijn er dan echt veel. Inmid dels heb ik ook al twee kamers vol met bekers. Ik maak geen reclame, dan krijg ik het veel te druk. Via mond tot mond reclame komen er genoeg klanten binnen. Ik graveer als hobby, ik doe dat gratis en heel secuur. Ik ben dus goed en goedkoop, en dat spreekt Met ons CMS heeft u zelfde touwtjes in handen. Onderzoek Advies Training Coaching Ontwerp Ontwikkeling Productontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 EN Honderddertigste jaargang - week 53 - donderdag 31 december 2009 MAAS L IMWI VE ÏLANh !EN

Peel en Maas | 2009 | | pagina 13