Wordt zij jouw KerstMiss? "Krijg ik te weinig zakgeld?" Kerstdagen in het nieuwe VECC Leo en de sleutelbos van Jos Waals Bert Linskens vergeetachtig 12.850 e voor De Linde Dorpsraad Leunen Auditie voor A Christmas Carol thuiszorg noord-limburg VERLINDEN JUWELIER PEEL EN MAAS Donderdag 24 december 2009 - Pagina 5 Wethouders blij met reacties op ansichtkaarten Centrum voor Jeugd en Gezin Ruim 500 antwoordkaarten ontving het Centrum voor Jeugd en Gezin Horst-Venray retour op de ansichtkaarten over opvoeden en opgroeien. Alle ouders en jongeren vanaf 14 jaar in de gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum, Sevenum en Venray ontvingen er in november eentje in de brievenbus van de vier wet houders. Ze konden aangeven welke vragen zij hebben over opgroeien en opvoeden. De wethouders zijn erg blij met de vele reacties. Het bevestigt volgens hen de behoefte aan ondersteuning. Ook leveren de antwoordkaarten een schat aan informatie op voor de ver dere inrichting van het Cen trum van Jeugd en Gezin, dat in de zomer van 2010 van start gaat. Zowel de antwoordkaarten van de jongeren van 14 tot 23 jaar als de kaarten van de ouders/ver zorgers heeft een top 3 van veel gestelde vragen over opgroeien en opvoeden opgeleverd. Jonge ren hebben vooral vragen over zakgeld, ruzie tussen ouders en concentreren op school en huis werk. Ouders/verzorgers hebben vooral veel vragen over drugsge bruik, slechte eetgewoonten van peuters en pesten. De vragen op de antwoordkaar ten kunnen nu nog niet door het Centrum voor Jeugd en gezin wor den beantwoord. Het doel van de actie was namelijk om een goed beeld te krijgen van het soort vragen dat leeft en jongeren en ouders/verzorgers alvast te infor meren over de komst van het Cen trum voor Jeugd en Gezin. Uiteraard kunt u voor een antwoord op uw vragen wel al terecht bij één van de kernpart ners van het centrum. U kunt con tact opnemen met; GGD Limburg Noord (www.ggdlimburgnoord. nl, 077-850 4848), Groene Kruis Jeugdgezondheidszorg (www. dezorggroep.nl, 088-610 8861), Synthese (www.synthese.nl, 0478 517 300) of MEE (www.mee-nml. nl.nl, 077-396 1515). De invoering van een Cen trum voor Jeugd en Gezin is voor gemeenten een wettelijke ver plichting. Want hoewel het met de meeste kinderen in Nederland goed gaat, blijken in de hulpverle ning nog jeugdigen en hun ouders tussen wal en schip te vallen. Ook kunnen problemen sneller worden gesignaleerd en kan de samenwerking tussen instellin gen beter. Meer informatie over het Centrum voor Jeugd en Gezin Horst-Venray? Kijk op www.cjg- horst-venray.nl. Lovende woorden bij afscheid burgemeester Jos Waals Adventure On Wheels, een grootse beurs voor jong en oud, vormt op zaterdag 26 en zondag 27 december de kick-off voor de nieuwe plannen van Harry Maes- sen. Maessen wil langs de A73 een groot evenementen- en congres centrum realiseren. "Ik wil laten zien dat wij meer kunnen dan alleen maar dozen bouwen voor logistieke bedrijven", glimlacht de Venrayse ondernemer. Het eve nement bestaat uit verschillende onderdelen. Zo is er een beurs waar verschillende bedrijven zich zelf presenteren aan het publiek. Denkt u hierbij bijvoorbeeld aan haarstyling, sportprijzen, zwem baden en sauna's en alles voor de bouw. De diverse autobedrijven uit de omstreken tonen trots hun nieuwste auto's, met zelfs een paar onthullingen tijdens het eve nement! Een professioneel BMX freestyle-stuntteam verzorgt diver- 'Never a dull moment with Jos'. Met die woorden typeerde de Venlose burgemeester Bruls Jos Waals als burgemeester en als mens bij diens afscheid, afgelopen zaterdag in het gemeentehuis van Venray. Vol gens hem, maar ook volgens de meeste raadsfracties, was Waals een burgemeester met visie, een man die een scherpe analyse kon maken van een probleem, maar daar ook pit tige uitspraken over kon doen. Daarbij spaarde hij zelden de kool en de geit en dat werd hem niet altijd in dank afge nomen. Dat Waals vervolgens in de storm die daarop volgde overeind bleef staan, was volgens Bruls een andere kwaliteit van de schei dend burgemeester: "Hij is ook in staat om kritiek te incasseren." Het allerbelangrijkste is volgens Bruls echter dat Waals een heer lijke collega was. "Een grote lieve knuffelbeer." En daarmee stipte hij, naast de bestuurlijke kwalitei ten, een andere kwaliteit aan van Waals. Een kwaliteit die Jos Waals in de achterliggende periode min der heeft laten zien. "Niets mense lijk is Jos vreemd", stelde Ike Busser, fractievoorzitter van Samenwerking. "Een grote mond, maar ook een warm hart met belangstelling voor het wel en wee van anderen", aldus wethou der Lei Heldens. Fractieleider Bert Linskens van de PvdA vertelde dat Burgemeester Jos Waals heeft voor zijn afscheidsre ceptie van afgelopen zaterdag persoonlijke uitnodigingen gestuurd naar enkele Venrayse ondernemers, die jarenlang met de gemeente in de clinch hebben gelegen. Zoals de broers André en Leo Reintjes, Cor Nellissen en Jan Willems. Ze besloten allen niet te gaan en dit in een brief aan Waals kenbaar te maken. Overigens is Jan Willems in eer ste instantie vergeten. Het tele foontje naar de gemeente op vrij dag, daags voor de receptie, blijkt te helpen. Binnen anderhalf uur heeft ook de steenhandelaar zijn uitnodiging in de bus. Vrijdagavond rijdt Leo Reintjes naar het woonhuis van Waals om de brief te bezorgen. De onder nemers maken in niet mis te ver stane woorden kenbaar waarom ze de receptie boycotten. Terwijl Reintjes de brief door de gleuf van de brievenbus laat glijden, valt zijn oog direct op een grote, blinkende sleutelbos. Die steekt aan de buitenkant in het slot van de voordeur. Leo Reintjes wordt even in de verleiding gebracht. Want behalve sleutels van auto's, de woning en het gemeentehuis ziet de Leunse ondernemer nog een bonte verzameling. Het lijken wel sleutels van panden van Harry Maessen te zijn, flitst het door zijn hoofd. Wat zal hij doen? "Een zwaar dilemma", zegt Reintjes een paar dagen later. Hij overweegt even de sleutels mee naar huis nemen. En de volgende dag toch naar de receptie te gaan, om ze Waals aan te bieden. "Maar ja, wat doet Waals als hij er achterkomt dat zijn sleutels verdwenen zijn. Ik vermoed, zo'n beetje alle sloten van Venray laten vervangen. En ik weet uit ervaring, dankzij Waals en zijn consorten, wat ontelbare sla peloze nachten aan gezondheids schade kunnen berokkenen." Leo Reintjes besluit aan te bel len. Een zoon van Waals opent de deur, waarna Leo hem wijst op de bos sleutels. Ze schudden elkaar de hand en de zoon vraagt of hij even wil binnenkomen. Omdat de brief nogal pittig is, zegt Leo, is het beter dat zijn vader de inhoud eerst verwerkt. Waarop hij vertrekt, in zijn auto stapt, aan het einde van Prinsenhof keert en opnieuw langs het huis van Waals rijdt. Daar komt de zoon hevig zwaai end en al glibberend op de auto af. "Hij vraagt mij, op verzoek van zijn vader, om toch even binnen te komen." Leo bedankt opnieuw voor de uitnodiging en zegt dat het beter is dat hij vertrekt. Maar zijn vader kan hem altijd bellen voor een afspraak, zijn de laatste woorden. Reintjes: "Onderweg naar huis realiseer ik mij, dat Waals altijd in bezit is geweest van de sleutel. De sleutel die de pro blemen van Cor, Jan, André en mij in een simpele handomdraai had kunnen oplossen. Maar om wat voor reden dan ook heeft hij dat nooit gedaan. Misschien krijg ik dat nog eens te horen. Bert Linskens was afgelopen zaterdag voorzitter van de buiten gewone raadsvergadering waarin afscheid werd genomen van bur gemeester Jos Waals. De PvdA'er uit Oostrum leidde al heel wat vergaderingen, maar zaterdag was hij toch een beetje vergeetachtig. Halverwege de bijeenkomst ging plotseling een mobiele telefoon af. Wat bleek, de gsm zat in de bin nenzak van Bert Linskens.Hilariteit alom, zeker nadat Linskens vervol gens iedereen verzocht te contro- leren of zijn of haar mobieltje uit stond. Linskens bracht vervolgens de vergadering tot een goed eind. Althans, zo leek het, totdat na het afsluiten van de vergadering de griffier Linskens erop wees dat hij nog wat vergeten was. Lins kens zou namelijk aan Jos Waals de erespeld van de gemeente Ven- ray overhandigen. Vergeten dus Tijdens de receptie nam Linskens uiteindelijk de gelegenheid waar om alsnog de speld op de revers van Jos Waals te steken bijna niemand deze andere kant van Jos Waals zag en vond dat jam mer. Fractievoorzitter Tiny Gre benjak van Lokaal Aktief noemde Waals 'Niet altijd aaibaar, maar met het hart op de juiste plek'. Frac tieleider Eliane Sweelssen van de SP zette Waals neer als een burge meester met humor die de agenda met een sneltreinvaart wist af te handelen. "Al is het vaak geen knuppel, maar een boomstam die u in het hoenderhok gooide." Waals zelf hield het kort: "Ik vind Het Oranje Fonds stimuleert ontmoetingen tussen mensen. Onder de naam Toplocaties in Actie benaderde het fonds bestuurders en gebruikers van dorpshuizen, buurthuizen en andere ontmoetingsruimtes uit het hele land. De vraag was: kom met een idee om van uw ontmoetingsruimte een Toplo catie in Actie te maken. Gemeenschapshuis De Linde uit Oirlo deed mee en ontvangt 12.850 euro van het Oranje Fonds om het bestaande podium in De Linde multifunctioneel te gaan maken, zodat het door nog meer gebruikersgroepen benut kan wor den in samenhang met de overige ontmoetingsruimtes en activitei ten. Het Oranje Fonds motiveerde Protestactie bij afscheid Waals Een groepje jongeren voer de zaterdagavond actie bij het afscheid van burgemeester Jos Waals. De burgemeester Waals hield zijn afscheidsreceptie in het Venrayse gemeentehuis. De actie voerders, voormalige OJC Dingus- bezoekers, lieten met een groot spandoek weten blij te zijn met het vertrek van de burgemeester. Zijn burgemeestersschap is vol gens de groep Venraynaren de 'zwartste pagina in de historie van de stad'. Waals reageerde laconiek op de enkele minuten durende 'stille' actie en heette de jonge ren van harte welkom. Er waren 300 genodigden aanwezig bij zijn afscheid. Jos Waals (midden) in een onderonsje met zijn vriendin Truus en die andere burgemees ter die met pensioen gaat: Joep Hahn van de gemeente Meerlo- Wanssum. het aangenaam dat u zo aardig voor mij bent geweest. U stelt dat ik het goed gedaan heb en ik tref hier veel vriendschap aan. Ik heb in Venray met veel plezier gewerkt en ben nooit met tegenzin naar mijn werk gegaan." bestuurders om met vaste bezoe kers, zoals het dameskoor, carna valsvereniging De Spurriemok, de VBO, de SJMO, de KBO Oirlo, muziekvereniging Ons Genoegen, SVOC'01, OJC Watjang!?! en de dorpsraad te brainstormen over wensen voor de accommodatie. De gewenste investering moet leiden tot nieuwe activiteiten of nieuwe bezoekers. Alleen ideeën die door de ruime meerderheid van de gebruikers gewenst waren, kwamen in aanmerking als inzen ding. Uit het hele land kwamen ruim 250 ideeën naar voren. Ook gemeenschapshuis de Linde uit Oirlo gaf aan de oproep gehoor. Het bestuur stelde het Oranje Fonds voor om het podium in de Linde multifunctioneel te gaan maken. Het podium in de Linde is op zich een voldoende grote ruim te om separaat activiteiten te kun nen uitvoeren. Als de akoestiek en het licht verbeteren biedt dit aan zienlijk meer mogelijkheden voor de gebruikers. We zijn dan ook erg blij dat we dankzij de financi- ele ondersteuning van het Oranje Fonds deze verbetering kunnen realiseren. Dit verruimt de moge lijkheden voor het gebruik van het podium, zowel als afzonderlijke ruimte als in samenhang met de grote zaal. Het Oranje Fonds ver sterkt de samenhang in de buurt en investeert daarom in het kader van Toplocaties in Actie maar liefst 3 miljoen euro in nieuwe ideeën en wensen voor accommodaties in het hele land. Sociale cohesie in de buurt is een van de belangrijk ste pijlers onder het bestedingsbe- leid van het Oranje Fonds. se shows met hoge jumps, back- flips en tal van andere sprongen. Ook gaan diverse raceteams hun raceauto's showen met als abso lute topper de Formule Ford 2000 waarin Ayrton Senna Europees Kampioen werd en de Formule 1 Benetton-bolide van Michael Schumacher. De Senna-bolide is nog in originele staat en is zelfs compleet met diverse kranten knipsels van Senna's overwinnin gen. En wie zich Schumacher wil voelen? Dat kan! Men mag instap pen, foto's maken en genieten van die beroemde stoel. Om even bij te komen van dit spektakel, is er een horecaplein met volop enter tainment. Hotel Asteria laat alle aanwezigen 'proeven' van de din- nershow, dansschool Janssen pre senteert haar nieuwste danscur- sussen en de Venrayse versie van de wereldberoemde Uri Geller, Judith Andriessen, toont haar men- Ramkraak op winkel Venray In de nacht van donderdag op vrijdag, rond middernacht, vond een ramkraak plaats op een winkel aan de Grotestraat in Venray Volgens getuigen reden die nacht twee mannen met een oudere, lichtgrijze auto dwars door de glazen winkeldeur heen. Eenmaal binnen namen ze merkkleding weg. Het tweetal ging er vervolgens vandoor via de Grotestraat en de Wilhelmina- straat in de richting van de Mgr. Nolensstraat. De daders zijn twee mannen, van wie een man onge veer 1.70 meter groot is, een licht- getint uiterlijk heeft en een ten ger postuur. Deze man droeg een zwart wollen mutsje en leek kort geschoren, zwart haar te hebben. De tweede dader is ongeveer 1.80 meter groot, heeft een bol gezicht, zwart krullend haar en ook een lichtgetint uiterlijk. ONDERZOEK De politie stelt een onderzoek in en vraagt eventuele getuigen, of mensen die deze nacht iets ver dachts hebben gezien of gehoord, contact met haar op te nemen via telefoonnummer 0900-8844. Mensen kunnen ook anoniem tips doorgeven via Meld Misdaad Ano niem, telefoonnummer 0800-7000 (gratis). Tijdens de openbare dorpsraad vergadering zijn alle kandidaten geïnstalleerd als lid van de Dorps raad Leunen. De dorpsraad vormt in haar huidige samenstelling een goede mix van bestuurlijke ervaring en een brede afspiege ling vanuit het dorp Leunen. De nieuwe dorpsraad heeft uit haar midden het volgende bestuur gekozen: Voorzitter Jeroen van de Leur, vicevoorzitter Herman Holtackers, penningmeester Rien Theunissen en secretaris Ed Ste vens. Vanuit het DorpOmgevings- Programma (DOP) taakgericht werken bestaan de volgende werkgroepen: Werkgroep Inte graal DOP/ Gebiedspanel Leunen, Werkgroep Centrumplan, Werk groep Verkeersveiligheid Leunen, Werkgroep Wandelpaden Leu nen, Werkgroep Historie Leunen, Werkgroep Verbeteren Entree's Leunen, Werkgroep Leunen het kunstdorp Gussen Wie, Werk groep Jeugddorpsraad/Jeugdcom- missie, Werkgroep overleg Leunse verenigingen, Werkgroep Kermis Leunen. talistkunsten aan het publiek. DJ Andre Bonaparte maakt het plein gezellig met muziek en zijn grap pen. De kinderen kunnen genie ten op een groot kinderspeelplein. Het evenement vindt plaats in het VECC en is dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Voor meer informatie kan men kijken op www.adventureonwheels.nl. Tijdens de kerstdagen van 2010 wordt in Venray een geheel eigentijdse versie van de klassieker A Christ mas Carol van Charles Dic kens opgevoerd. De vijfkop pige commissie Klatergold en Schouwburg Venray hebben de handen in elkaar geslagen om een Venrayse musicalver sie van deze klassieker op het podium van de schouwburg te brengen. De initiatiefnemers zijn inmid dels gestart met de audities voor deze nieuwe productie. Er hebben zich na een eerste oproep 150 vol wassenen en kinderen aangemeld die een rol willen vervullen in A Christmas Carol. Van hoofdrolspe lers tot figuranten, zangers, dan sers en acteurs. Peel en Maas TV woonde vrijdagavond een auditie bij in de Venrayse schouwburg. De reportage was vanaf dinsdagavond te zien op het kanaal van Kabel krant Venray. Uitzending gemist? Kijk dan op www.peelenmaas.tv proteion FRANK SCHAEFFERS Renovatie Bitumineuze daken Lood- en zinkwerken •Velux vensters V 0478-511094 Stationsweg 124B Venray-Oostrum Merry Q-mas! "Grote knuffelbeer" hulp bij het huishouden thuisbegeleiding persoonlijke verzorging dagvoorzieningen zorgboerderijen verpleging zorgalarmering zorg tv uitleen hulpmiddelen consultatie voor 65-plussers tijd voor mensen' WWW.prOteionthuiSZOrg.nl tijd voor wensen

Peel en Maas | 2009 | | pagina 5