T<sl<=combinati€ Novocom Zondag 20 en 27 december geopend! r\\z y mm vg&m iv DECEMBER 31st Overwinning handbaldames Poomgraden I Kerstmis 2009 cv m Ingezonden Alles wat jij belangrijk vindt binnen handbereik v. ./'..f RICKY RlVARO PEEL EN MAAS Donderdag 17 december 2009 - Pagina 28 VODAFONE 360 SAMSUNG Ml VODAFONE 360 SAMSUNG Hl Vodafone 360 Vodafone 360. Een reeks nieuwe internetdiensten voor je mobiel en pc waarmee je altijd in contact bent met alles wat jij belangrijk vindt. Al je contactpersonen, je sociale netwerken en je bestanden vind je voortaan op één plek. i.c.m. 2-jarig Vodafone 27,50 Zorgeloos internet 37) NU ie 9 MAANDEN 18,50 p/mnd i.c.m. 2-jarig Vodafone 17,50 Zorgeloos internet 27) NU 1e 9 MAANDEN 13,50 p/mnd Schoutenstraatje 15, Venray Tel. 0478 - 512 498 info@novocom.nl www.novocom.nl Wat kan Roelanzia voor u betekenen tijdens de Kerstdagen? Maak het u gemakkelijk en bestel bij Roelanzia uw voorgerechten, soepen, diverse vlees- en vissoorten en/of uw puddingen. Een koud/warm buffet, wat zelf door u samengesteld kan worden, zie www.roelanzia.nl. Bestel tijdig om teleurstellingen te voorkomen. Bestellingen doorgeven voor dinsdag 22 december. 2e Kerstdag KERSTBRUCH aanvang 11.30 uur Tevens serveren wij op 2e Kerstdag diverse menu's. Vraag vrijblijvend informatie inzake de brunch, diner en/of catering. Partycentrum Roelanzia Lovinckplein 2, 5813 CC Ysselsteyn 0478-541221 www.roelanzia.nlinfo@roelanzia.nl IZZY MEGAMIX 2009 Sergio Silvano MICHEL SHUTIN Sporthal de wetteling Venray WWW. FUNKTHESYSTEM.NL Kiezersbedrog Bontekoestraat Bladafval Greevink grijpt naast sportprijs Dressuurwedstrijd in Merselo Eerste prijzen voor Van Asten ATV Venray Manual Handbalheren vechten terug Zege koplopers tafeltennis Lisa en Ena in halve finale 1.1 CP Peelrunners Kasteelloop 3.2" TFT Touchscreen Bluetooth 2.0/HSDPA 3 Megapixel camera met 8x digitale zoom 3.5" OLED Touchscreen Bluetooth 2.0/Wi-Fi/HSDPA 5 Megapixel autofocus camera met flits vodarone vodafone VW 4f Caf é-Restauraii f L J L __1k-J EVENT INFO: TICKETS! ERE SA LI 016 EXCL FEE DOOR €25 AVA1LABLE AT: Fü N KTH ESYTEM. NL SfEJKI 2000 VhNKAY MIKKU SHOL' HOKS'I 22:00 L ILL 5:00/ 18+ Met verbazing en verontwaardiging heb ik kennis genomen van de voor gestelde coalitie. Mijn gevoelens hier omtrent heb ik de afgelopen dagen getoetst bij meerdere inwoners om te voorkomen dat ik de lezers van dit stuk lastig val met mijn mogelijk niet verwerkte, emoties. Het tegendeel is echter het geval, ik ben nog niemand tegengekomen die mijn bovenom schreven emoties niet deelde. De Ven- rayse CDA-top heb ik niet benaderd moet ik eerlijkheidshalve toegeven. Na de verkiezingen was er alom ver bazing bij 'onze politieke leiders' over de geringe opkomst bij deze zo belang rijke verkiezingen. ik voorspel hen echter dat bij de volgende verkiezin gen de opkomst nog lager zal zijn als zo met de uitslag wordt omgegaan. Als kiezer voel je je toch niet meer seri eus genomen. Dus ook geen krokodil lentranen meer! Hoe durft het CDA een verkiezingsuitslag zo te negeren? Zonder blikken of blozen gaan zij een coalitie aan met de enige twee verlie zende partijen. Wat voor een mogelijk heden heeft een kiezer nog meer om z'n ongenoegen te uiten door bewust niet op die partijen te stemmen? Echt kwaad werd ik toen ik de argumenta tie van het CDA las om niet voor de winnaar PP2 te kiezen. Deze partij zou nog te veel zwalken en instabiel zijn, nota bene met twee ervaren bestuur ders binnen hun gelederen. De enige partij die begreep wat een herindeling van gemeentes inhoudt en vroegtijdig openlijk de samenwerking zocht met onze nieuwe medebewoners en hun programma daarop afstemden. Hun verkiezingsuitslag spreekt voor zich met voorkeursstemmen waar velen jaloers op kunnen zijn. Het CDA kiest dus toch weer voor het politieke belang boven bestuurlijke kwaliteit. Wat een macht, als grootste partij met twee dankbare verliezers aan je zijde. Ronduit schandelijk dat vermeend 'oud zeer' zo'n nasleep krijgt. Een onverant woorde keuze in een tijd waarin erva ring en daadkracht voor groot Venray meer dan nodig is in het belang van onze burgers. Daarvoor worden jullie toch gekozen? Een ervaren wethouder, met een goed rapport, gegeven zijn voorkeurstemmen, moet dus hiervoor het veld ruimen. Als de politiek in de toekomst mijn stem wil behouden dan is er, wat mij betreft, vooraf meer openheid nodig van alle partijen over wel of niet wenselijke coalities. Ik gooi mijn stem niet meer in een soort tombola waarin ik geen grip meer heb op het uiteindelijke resultaat zoals nu het geval is. Voor alle duidelijkheid, ik heb niet op PP2 gestemd, omdat ik mij eigen partij trouw blijf, maar heb me zo geërgerd aan het negeren van de ver kiezingsuitslag dat ik dit toch met de lezer wilde delen. Je weet maar nooit of het helpt! Erik Peters, Venray De sfeer van de jaren dertig komt terug in het historische kwartier van Venray. Het lijkt wel een sprookje. Werd het maar realiteit. Los van allerlei regels, adviezen en wensen is de werkelijk heid, dat een eigenaar van een monu ment geen onderhoudsplicht heeft. De witte huizen aan de Hoenderstraat zijn daar een sprekend voorbeeld van. Al 40 jaren wordt er niets aan het onderhoud gedaan. Dan is het toch logisch, dat het gebouw uit 1724 een bouwval wordt? Als de woordvoerder van eigenaar Jeu ken een makelaar blijkt te zijn, wordt wel duidelijk, waar het om gaat. 'Met een mooi en doordacht plan brengen we een fraai stukje Venray terug', zo wordt gesteld. En dat nog wel in het historische kwartier. Hoewel ik mag stellen redelijk wat te weten over de geschiedenis van Venray, ben ik die omschrijving buiten projectontwikke laarkringen nog nooit ergens tegenge komen. Dat voedt mijn argwaan zeer: Geef het project een mooie naam, dan kom je al snel verder. Ik meen, dat het gebied niet meer of minder historisch is dan bijvoorbeeld de Grote Markt of de Kruisstraat. Maar het klinkt goed voor de buitenwacht. Met terugbren gen zal toch niet bedoeld worden alles te restaureren, en de huizenrij langs de Bontekoestraat aan de hand van oude foto's te herbouwen? Ik eet nog eerder een bezem op, dan dat ik zoiets moet geloven. De visie op de sfeer van de jaren dertig is die van erkers en brede dakgoten, en wat leuk metselwerk. In de tegenwoordige mode van retro bouw komt dat gevoel niet echt tot uiting. Nep blijft nep. Het rendement staat immers centraal, en niet de sfeer. Laten we ons zo gemakkelijk voor de gek houden? Koos Swinkels Wij wonen tegenover de oude Rabo bank in Leunen en hebben bijna het gehele jaar overlast van vallende bla deren. Deze bladeren verzamelen wij, aangezien we zelf niet in de gelegen heid zijn om deze naar het afvalstation te vervoeren. In het verleden stond vlak bij ons adres in de maanden okto ber en november een bladkorf en daar in konden wij deze bladeren kwijt. Wij zijn niet in het bezit van een auto met trekhaak, en milieutechnisch gezien is het natuurlijk onzinnig om bladafval in vuilniszakken aan te bieden bij het milieustation. De hoeveelheid bladeren (die niet van ons zijn) die wij in een jaar verzamelen bedraagt misschien wel twee kubieke meter. Een medewer ker van de gemeente heeft gezien hoe groot de hoeveelheid bladeren is die bij ons ligt. Op de vraag hoe dit opge lost kan worden wist deze medewer ker geen oplossing. Wij moeten maar zien hoe dat we van deze bladeren, die dus niet van ons zijn, maar het gehele jaar door op ons erf waaien, afkomen. Ik vind dit absoluut niet klantvriende lijk, laat staan milieuvriendelijk. Wordt er dan werkelijk van ons verwacht dat we deze bladeren in plastic zakken met de auto naar het milieustation vervoe ren? Weet u wel hoe vaak wij dan heen en weer moeten rijden, hoeveel brand stof dit kost en hoeveel vuilniszakken? Oftewel, wij mogen zelf zorgen dat we van de rommel van anderen af komen. Moeten wij dit dan maar op de open bare weg dumpen? Daar komt het ten slotte ook vandaan. Martin Michels, Leunen Sportnieuws -info Taekwondoka Ferry Greevink uit Venray was genomineerd voor Pro vinciale Sportprijs Limburg, maar heeft de prijs niet gewonnen. De prijs Limburgs sportman van het jaar ging naar Joeri Verlinden uit Melick. De zwemmer kreeg van de vakjury en publieksjury gezamenlijk de meeste punten. Taekwondoka Greevink had de nominatie te danken aan zijn winst op het NK, zilver bij de Grand Prix US Open (Las Vegas), goud bij de Grand Prix Dutch Open (Eindhoven) en zil ver bij de Grand Prix Belgium Open (Herentals). Al meer dan twintig jaar reikt de Provincie Limburg de Lim burgse Sportprijzen uit. Ook dit jaar werden de beste Limburgse sporters van 2009 onderscheiden met de Pro vinciale Sportprijs Limburg. Hockey- ster Maartje Paumen uit Geleen werd dinsdag in het theater in Heerlen uitgeroepen tot sportvrouw van Lim burg en de handballers van HC Bevo kregen de prijs 'sportploeg van het jaar'. Judoka Juul Franssen uit Reuver (talent van het jaar) en rolstoelten nisster Sharon Walraven (sporter met een beperking) gingen met de overige prijzen aan de haal. Voormalig judo commentator Pierre Zenden ontving de oeuvreprijs. LRV St. Jan uit Merselo houdt op vrijdag 18, zaterdag 19 en zondag 20 december de derde selectiewedstrijd dressuur voor paarden in manege Hermkushof gelegen aan Weverslo in Merselo. Op vrijdagavond wordt er gestart met de zwaarste klassen, namelijk het Z1 en het Z2. Aanvang 18.30 uur en er worden zo'n 25 combinaties aan de start verwacht. Op zaterdag wordt het programma vervolgd met respectievelijk de klas sen L2, L1, B, M1 en M2. Dit program ma begint om 9.30 uur. Op zondag wordt er in de klassen B, L1 en L2 gestreden om de hoogste eer. Aanvang is om 9.30 uur. Aan deze wedstrijd nemen een groot aantal van de eigen amazones deel. Belangstel lenden zijn deze dagen van harte wel kom om een kijkje te komen nemen. Springruiter Mathijs van Asten uit Ysselsteyn won zondag de Grote Prijs tijdens Hippisch Hengelo. Dat leverde hem 5000 euro op. De spring ruiter bleef met de ruin Boomer van 't Heike in de barrage foutloos en was net iets sneller dan Eric van der Vleu ten. Leopold van Asten was de beste Nederlander tijdens de Grote Prijs van Porto. In de barrage was hij foutloos en snelde hij met VDL Groep Santana naar de vijfde tijd. In Deurne is de 26e Nooyen Zand- boscross gelopen. Deze cross maakt deel uit van de Limbracross en is de vierde wedstrijd in deze competitie. Van ATV Venray hebben zo'n dertig atleten meegelopen. Bij de meisjes pupillen C behaalde Demi Boom een eerste plaats. Zij liep de 1086 meter in 5:27 min. Dit is haar derde overwin ning in de Limbracross competitie. Bij de jongens pupillen B behaalde Con- stantijn Bok een verdienstelijke derde plaats. Hij liep de 1086 meter in 5:11 min. De volledige uitslag is te zien op www.av-lgd.nl of www.limbracross. nl. De trainingen op 24 en 31 decem ber vervallen. Trainingen van de jeugd tot 1 januari 2010: junioren CD maan dag 18.00 tot 19.00 uur zaal de Weert, junioren ABCD dinsdag 19.00-20.30 uur. Baantraining pupillen woensdag 18.00-19.00 zaal de Weert. NSG atle ten woensdag 18.30-19.30 zaal Raay- land, junioren CD donderdag 19.00 20.30 baantraining, pupillen zaterdag 10.00-11.10, bostraining, junioren AB, zondag 10.00-11.30 baantraining. Agenda: 20 december Herkenbosch Meinwegcross 26 december Kasteelloop Horst 29 december Oliebollenloop ATV; ook oliebolle na de zwemtraining. 3 janauri Donckcross. Nieuwjaars loop Boekend. Lopersgroepen/alle niveaus: Dins dag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. De nieuwjaarsreceptie is op zaterdag 2 januari van 16.00 tot 19.00 uur in het clubgebouw. Dan is ook de uitreiking van de Wiel Michiels waarderingsbe ker en de Prestatie- Aanmoedigings prijzen. Ook worden dan een vijftal jubilarissen gehuldigd. Iedere zater dag van 09.00 - 12.00 uur is er gele genheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papier container, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen Kulutweg. Nadere informatie: tel. 583529 of 582842. Zie ook www. atvvenray.nl. Uitslagen Dames Manual-Noav 17-16 Heren Manual-Vlug en Lenig 31-25 Jeugd D Manual-Ospel 7-5 Dames C Manual-Swift 8-6 Heren C Manual-Loreal 13-18 Dames B Manual-BSAC 13-5 Heren B Manual-BSAC 24-5 Heren 2 Rapiditas-Manual 29-17 Dames 2 SVVH-Manual 17-19 Programma donderdag December Dames rec. Vios-Manual 21.30 Programma za. 19 december Dames Manual-Merefeldia 1930 Heren Manual-Merefeldia 20.35 Dames B Maasbracht-Manual 14.45 Heren rec. Bakel-Manual 21.00 Programma zondag 20 december Jeugd D Manual-Eurotech Bevo 11.00 Dames C Hercules-Manual 13 50 Heren C Hercules-Manual 14.35 Manual-Vlug en Lenig 2 31-25 (16-14). Topscorers Manual: San der Barents (8x), Martijn Schutte en Jony Kerckhofs (beiden 7x). De handbalheren van Manual heb ben afgelopen zaterdag de thuiswed strijd tegen de nummer vier, Vlug en Lenig 2 uit Geleen, in winst omgezet: 31-25. Manual kwam zeer moeizaam in de wedstrijd. Veelvuldig balverlies zorgde na tien minuten voor een terechte achterstand van 2-7. Op dat moment leken de heren zich eindelijk te herpakken. Aangemoedigd door het publiek begonnen de heren een sterke inhaalslag. Een tactische omzet ting in de verdediging en enkele wis selingen brachten een hoger tempo en meer zekerheid. Toch bleven aan beide kanten de doelpunten rijke lijk vallen met een 16-14 ruststand tot gevolg. In de tweede helft pakte Manual duidelijk de draad van de laat ste paar weken weer op en begonnen met name achterin weinig meer weg te geven. De weinige kansen die ze weggaven werden gepakt door de uit stekend keepende Gijs Schapendonk. Manual bleef wel, met name door een aantal break outs, aardig scoren en halverwege de tweede helft stond een meer dan terechte 24-15 op de bor den. Iets te vroeg dachten de heren van Manual al dat ze er waren en werd er iets te overmoedig en te snel gespeeld. Ondanks dat de thuisploeg nooit echt in de problemen kwam stond het enkele minuten voor tijd toch weer 28-22. Deze voorsprong werd tot het einde vol gehouden en met mooie vlieger als afsluiter werd de eindstand door Martijn Schutte op 31-25 bepaald. Hiermee maakte Manu al niet alleen een comeback in de wedstrijd maar ook in de competitie klimmen de heren weer om aanslui ting te maken met de middenmoot. In de bedrijven tafeltennis- competitie van Summa/Red Stars hebben de beide koplopers Bar- tos' Broodjes en Tudor, opnieuw hun wedstrijden gewonnen, maar Tudor heeft toch afstand geno men door de grote overwinning op Huggers Elektronika, terwijl Barto's Broodjes de nodige moeite had met TempoTeam. In de laatste wedstrijd van deze najaarscompetitie zullen beide teams tegen elkaar uitkomen en gezien de vier punten voorsprong van Tudor op hun concurrenten hebben zij de beste kans op het winterkampioenschap in de hoofdklasse. Tudor heeft geen medelijden gehad met rode lantaarn drager Huggers Elektronika. Zij gaven geen enkele game af en de wedstrijd werd in een recordtempo afgewerkt. Uitslag 10-0. Peter Bouwmans, Peter Arts en Arno Schrivers waren ook deze keer ongenaakbaar en lieten er geen twijfel over bestaan wie het sterkste team is in de Hoofdklasse. Teamcaptain Geert Huggers probeer de zijn team nog wel op sleeptouw te nemen maar ook zijn teamgenoten Patrick Hendriks en Geert van Boven konden tegen dit geweld niet op. Het sympathieke team van Huggers bleef wel altijd strijd leveren maar het krachtsverschil was te groot. Barto's Broodjes won van TempoTeam met 6-4. Barto's Broodjes heeft een moei lijk avondje gehad tegen een uitste kend spelend TempoTeam met Ange lina Koenen als grote uitblinkster. Zij versloeg in een zinderend duel de nog ongeslagen Dud Moss met gevari eerd spel en wist Moss dus zijn eerste nederlaag toe te brengen. Moss won nog wel de eerste twee games maar daarna sloeg de vermoeidheid bij hem toe want een fel en secuur aanval lende Angelina Koenen is voor vele tegenstanders en dus ook voor Moss vaak een lastig obstakel. Angelina won daarna eenvoudig de drie volgende games en werd sportief gefeliciteerd door een wat onthutste Moss die niet graag verliest. Omdat Angelina ook haar andere twee wedstrijden won plus de verrassende overwinning van Nel Dorssers op Leo Manders, schraapten zij dus verdiend vier pun ten bijeen tegen deze titelkandidaat. Leo Manders had zijn avond niet en wist alleen van Piet Bierman te win nen die nog moet wennen aan het niveau in de Hoofdklasse. Het was maar goed dat Ernst Brecheisen sta biel speelde en twee winstpartijen boekte tegen Dorssers en Bierman, want anders had er zeker een gelijk spel in gezeten. Stroeken Electro ver loor van Red Stars met 4-6. het was een spannende wedstrijd tussen twee middenmoters. Bij Stroeken was Fons Coppus weer terug van vakantie en het team werd gecompleteerd met Wim Vullings en Wijkie David. Bij Red Stars was Justine Janssen weer van de partij, samen met Rick Pouwels en Bert van de Venne. Vooral de partij tussen Justine Janssen en Fons Coppus was zeer luidruchtig. Beiden probeerden elkaar uit de wed strijd te praten maar uiteindelijk won de jongste (Justine) het van de oude rot (Coppus). Ook de partij tussen Wijkie David en Janssen was enerve rend. Wijkie won nog wel de eerste twee games maar Justine beet zich in de wedstrijd en met veel inzet slaagde zij er in om Wijkie na vijf games te verslaan. Wel moest Justine de over winning laten aan de stug verdedigen de Wim Vullings. Rick Pouwels bleef ongeslagen en gaat steeds beheerster spelen, wat zijn kwaliteit ten goede komt. Jammer dat Bert v.d. Venne bij Red Stars nog geen vuist kan maken. Vele games werden nipt verloren maar als Bert wat rustiger word, dan zal hij zeker overwinningen gaan behalen. Het dubbelspel werd ook gewon nen door Red Stars en zo behaalden zij een nipte overwinning met 6-4 op Stroeken Electro. Manual-NOAV 2 17-16 (7-7). Joy Jakobs (5x), Ankie Billekens en Bo Kersten (beiden 4x), Lynn Kersten (2x), Michelle Deenen en Loes van Dijk. De handbaldames van Manual hebben zaterdagavond in eigen huis revanche genomen voor de 15-6 nederlaag eerder dit seizoen tegen NOAV 2 uit Susteren. De Venrayse dames boekten een zwaarbevochten 17-16 zege. Manual begon niet goed aan de wedstrijd. In de aanval werd er te weinig bewogen om de verdedi ging van NOAV 2 te verrassen, terwijl de gasten al snel twee keer scoorden. Het duurde bijna tien minuten voor dat Manual via Ankie Billekens het net wist te vinden. Vanaf dit moment ging de pittige wedstrijd gelijk op. Er wer den bijna meer kaarten en tijdstraf- fen uitgedeeld dan er goals werden gemaakt. De ruststand werd via goals van Ankie Billekens, Michelle Deenen, Loes van Dijk, Joy Jakobs en Bo Ker sten bepaald op 7-7. In de rust benadrukte trainer/ coach Twan Rongen dat de Venrayse handbaldames wat slimmer moesten gaan spelen en dat ze de scheidsrech ter wat nadrukkelijker moesten laten zien dat de tegenstander pittige over tredingen maakt. Ook in het begin van de tweede helft gingen de over tredingen van NOAV 2 echter aan de scheidsrechter voorbij. Dit leidde bij het toekennen van een zeven meter aan de gasten, bij een stand van 9-10 in het voordeel van de dames uit Sus- teren, tot frustratie bij Lieke Manders. Zij kon, wegens aanmerkingen op de leiding, met rood het veld verlaten. Omdat er op dat moment net twee speelsters van Manual 1 twee minu ten van het veld waren gestuurd, ston den er aan Venrayse zijde nog maar drie veldspeelsters binnen de lijnen. Winst in deze wedstrijd leek op dat moment wel heel ver weg. Toch slaag de Jennifer Arends, Bo Kersten en Ankie Billekens erin om deze minu ten zonder tegengoal door te komen. Het vertrouwen in een goede afloop werd met de minuut groter, maar ook NOAV 2 was niet van plan om op te geven. Het bleef gelijk op gaan. Met nog tien minuten te spelen was de stand nog altijd gelijk 13-13. Manual maakte het zichzelf echter weer moei lijk door het maken van domme over- tredingen. Dit leidde tot nog een rode kaart, ditmaal voor Joy Jakobs (3x2 minuten). Gelukkig deelde de scheids in deze fase van de wedstrijd ook straffen uit aan de dames van NOAV 2. De wedstrijd bleef spannend tot het einde, maar Manual wist via vier goals van de gezusters Kersten toch aan het langste eind te trekken. Met deze overwinning gaat Manual de dames uit Susteren voorbij op de ranglijst. De Venrayse handbaldames staan na een halve competitie op een keurige vijfde plaats. Komend weekend hebben de Ven rayse handbaldames een druk pro gramma. Op zaterdag 19 december spelen zij om 19.30 uur in de Wet- teling een inhaalwedstrijd tegen de nummer drie: Merefeldia. Op zondag 20 december gaat Manual in de twee de bekerronde op bezoek bij Esia 1 in Gulpen. Deze wedstrijd wordt gespeeld om 13.00 uur. Vijf jeugdleden van Summa/Red Stars hebben deelgenomen aan de kwartfinale van de Nederlandse Jeugdmeerkampen in Almere. Van deze vijf wisten er twee door te drin gen tot de halve finale op 7 februari 2010 in Zwolle. Bij de jongens junioren wist Tom Thijssen na een spannende poule zich op een gedeelde tweede plaats te spelen, maar door een slechter gemiddelde werd hij slechts derde en dus reserve voor de halve finale. Bij de meisjes welpen verschenen twee Venrayse meisjes aan de start. Beide deden goede zaken in de wedstrijden in hun poule. Lisa Martens en Ena Spahic plaatsten zich via een goede derde plaats in de poule voor de halve finale in februari in Zwolle. Tenslotte deden Lynn Martens, meisjes kadet- ten en Lotte Jacobs, meisjes pupillen goed hun best, maar ze konden zich niet plaatsen voor de halve finale. In het weekeinde van 19 en 20 decem ber spelen tien leden van Summa/Red Stars in Assen een ranglijsttoernooi voor B en C licenties. Verder spelen in Duitsland bij de ASV Suchteln op zaterdag 19 december elf seniorleden het jaarlijkse kersttoernooi van deze Duitse vereniging. dan taekwondo ^TlEDEHl-AHO Op het door de Taekwondobond Nederland georganiseerde danexa- men in sporthal De Wervel in Volkel zijn Devon Sonneveld en Lisa Deenen (beiden dertien jaar oud) geslaagd voor de eerste poom taekwondo. Na een intensieve voorbereiding van minimaal drie trainingen per week, de laatste zes maanden vooraf aan het examen, mochten beide deelnemers het nationaal diploma in ontvangst nemen. Beide geslaagden zijn woonachtig in Well en lid van taekwondovereniging Tong-Il in Ven- ray. De poomgraad is een jeugddan en wordt omgezet naar een dangraad De oliebollencross wordt gehou den op zaterdag 19 december. Vertrek is om 15.30 uur vanaf het clubge bouw aan de Tienrayseweg. De Nor dic walkers kunnen elke woensdag aan de slag vanaf het clublokaal aan de Tienrayseweg. de start is om 19.00 uur. Zaterdag 19 december Kronen bergerhof in Kronenberg. Vertrek 8.30 uur bij het clubgebouw aan de Tienrayseweg. Zaterdag 26 december 't Ham de Witte Hel Horst. Vertrek 9.00 uur. Het verder schema staat op www.peelrunners.nl. Dinsdag: baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdag middag afwisselende bostraining van 15.30 tot 17.00 uur, verzamelen bij de parkeerplaats in de Schadijker Bossen. Uitslag: Zandboscross Deurne. Man nen recr. 7,7 km. Jeroen Houben uit Horst, 33:38. Joris Houben uit Horst, 33:55. Agenda: 19 december Horst Olie bollencross 15.30 uur 20 december Herkenbosch Meijn- wegcross 10.30 uur. Mesch Mescher- bergloop 14.00 uur 26 december Horst Inter Chalet Kasteelloop 10.45 uur 31 december Pfalzdorf Sylvester- loop 13.15 uur 1 januari Horst Nieuwjaarsduik 12.00 uur 3 januari Boekend Nieuwjaarsloop 10.30 uur. Weert IJzeren Man Volkslo pen 10.00 uur Wedstrijduitslagen staan op www. peelrunners.nl. wanneer de leeftijd van vijftien jaar bereikt wordt. Er hoeft dan geen nieuw danexamen meer afgelegd te worden. Beide geslaagden ontvangen buiten het nationale 1e poom diplo ma ook het internationaal erkende WTF diploma dat wordt afgegeven door de World Taekwondo Federation die gevestigd is in Seoel in Korea. Zie ook www.tong-il.nl. De Inter Chalet Kasteelloop wordt gehouden op zaterdag 26 december Het programma: 10.00 uur Vissers Olie 900 meter. Trimloop voor jongens en meisjes tot en met 9 jaar 900 meter 10.15 uur Rabobank Maashorst 1800 meter. Trimloop voor jongens en meisjes van 10 tot en met 12 jaar 1800 meter. Trimloop voor jongens en meisjes van 13 tot en met 15 jaar 1800 meter 10.45 uur BROOKS 4800 meter. Dames tot en met 39 jaar 4800 meter. Dames veteranen vanaf 40 jaar 4800 meter. Dames veteranen vanaf 50 jaar 4800 meter. Heren tot en met 39 jaar 4800 meter, Heren veteranen van 40 tot en met 49 jaar 4800 meter. Heren veteranen vanaf 50 tot en met 59 jaar 4800 meter. Heren veteranen vanaf 60 jaar 4800 meter 11.30 uur. Het loopcentrum 9600 meter. Dames tot en met 39 jaar 9600 meter. Dames veteranen vanaf 40 jaar 9600 meter. Dames veteranen vanaf 50 jaar 9600 meter. Heren tot en met 39 jaar 9600 meter. Heren veteranen van 40 tot en met 49 jaar 9600 meter. Heren vetera nen vanaf 50 tot en met 59 jaar 9600 meter. Heren veteranen vanaf 60 jaar 9600 meter. De prijsuitreikingen vinden plaats na afloop van ieder categorie in de tent bij clublokaal Trefhove. Tevens wordt er wederom een tombola gehouden. Start en finish zijn bij club gebouw Trefhove van Scheidsrech- tersvereniging Horst-Venray. Hier is ook het secretariaat gevestigd, alwaar men zich vanaf 930 uur, en tot een kwartier voor aanvang van de betref fende loop kan inschrijven. Alle uitsla gen zijn dezelfde avond op internet te bekijken. Iedere deelnemer ontvangt na afloop een herinnering, en voor elke categorie zijn ereprijzen beschik baar. Lopers die voor de vijfde maal, tiende maal of vijftiende maal deelne men ontvangen een oorkonde.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 28