Sneeuwwitje bij AH Venray Geslaagde posteractie Kerstboom uit Wanssum Schildercursus All I want for Christmas Ingezonden Adventshow bij September Kinderkamers met wow-effect A.S. ZONDAG mode centrum lPï(f<üifi^ TlLedteiii [QNDZORG BEZORGEN? Horst St.Lambertusplein 12 PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 10 december 2009 - Pagina 9 Mike uit Venray heeft één van de dertig gouden Sneeuwwitjes gevonden die Albert Heijn lande lijk heeft verspreid als onderdeel van de Disney-actie, waarin figuur tjes uit het sprookje Sneeuwwitje verzameld konden worden. Mike vond het gouden Sneeuwwitje in het AH-filiaal aan het Hense- niusplein in Venray. Hij krijgt nu ook een miniatuuruitvoering van het huisje van de zeven dwergen, een pluche Dopey, een Disney- sweater en een Sneeuwwitje-dvd. Onder de 30,6 miljoen figuurtjes waren 30 gouden Sneeuwwitjes verstopt. Op de foto assisteert de super marktmanager Sinterklaas bij de prijsuitreiking. Dinsdag 15 december 19.00 uur t/m woensdag 18.00 uur (herhaling om het uur) Items: Gemeentepraat Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl Vorige week woensdag speel den de gezamenlijke makelaars regio Venray voor Sinterklaas. In de door hen georganiseerde pos teractie werden de prijswinnaars uitgenodigd hun prijs in ont vangst te komen nemen. Dege nen die in november een poster voor het raam hadden hangen met de tekst: 'Ik woon met veel plezier in de nieuwe gemeente Venray' maakten kans op mooie prijzen. Zo werden een fotocamera, een woonbon van 250 euro en een flatscreen-tv aan de gelukkige winnaars overhandigd. Een win naar (met foto gepubliceerd in de Peel en Maas) heeft zich jammer Ruimte voor woningbouw in Castenray De gemeente Venray koopt ongeveer 24.000 m2 grond van de familie Hendrix uit Casten- ray. Hiermee wordt het mogelijk om tot 2021 circa 35 woningen in het Venrayse kerkdorp te bou wen. De woningbehoefte in Cas tenray werd in 2007 vastgesteld op ongeveer 45 tot het jaar 2021. Inmiddels zijn in Castenray tien woningen gerealiseerd. Onder tussen werd gezocht naar moge lijke woningbouwlocaties. Die werd uiteindelijk gevonden op het bedrijfsterrein van het Loon bedrijf Hendrix Smits. Inmid dels is overeenstemming bereikt met de familie Hendrix, eigenaar van de grond, om 24.000 m2 aan te kopen. Het loonbedrijf heeft inmiddels grond aangekocht om zich op een andere locatie te gaan vestigen. Welk bedrag de gemeen te betaalt voor de grond, is niet bekend. genoeg niet gemeld. De deelne mende makelaarskantoren (Katja de Geus, Arvalis, Hauzer,Patricia van Rijswick, Dirckx-van Soest, Carel Fijen, Kroon makelaardij, Intermakelaars,Bouten groep en Peelrand) kijken terug op een geslaagde actie die in het kader van het Woon Event Fraay Venray werd georganiseerd. Belparkeren Met ingang van 1 april 2010 gaat de gemeente Venray een nieuwe vorm van betaald parkeren invoe ren, het belparkeren. Het is een nieuwe en gebruiksvriendelijke manier van achteraf betalen met een mobiele telefoon. De automo bilist betaalt alleen voor de tijd die hij parkeert. Aan- en afmelden gaat met de mobiele telefoon en de code boven iedere parkeerme- ter. De parkeerder betaalt achteraf en nooit meer te veel. Deze vorm van betaald parkeren is inmiddels geïntroduceerd in meer dan 20 gemeenten waaronder Eindhoven, Nijmegen, Amsterdam, Deurne en Oss. Wethouder Patrick van der Broeck is blij met deze nieuwe vorm van parkeren. "Met name voor terreinen die moeilijk kun nen worden afgesloten met slag bomen, zoals bij Kunstencentrum Jerusalem en het St. Jozefklooster is dit een ideale oplossing." Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS CENTRUM Algemene Tandheelkunde Implantologie Prothesen Klikgebit Kroon-/Brugwerk Mondhygiëne Esthetische Tandheelkunde Angstpatiënten Dermalogica Skin Care Patersstraat 16, 5801 AV Venray Tel. 0478-514468 Op de Grote Markt in Venray pronkt dit jaar een kerstboom uit Wanssum. Ieder jaar plaatst de gemeente Venray een kerst- boom op het plein die komt uit een particuliere tuin en waar de bezitter vanaf wil. Dit jaar is de boom afkomstig uit een van de drie dorpen die bij de nieuwe gemeente Venray komen. De fami lie Van Arensbergen heeft de fraaie kerstboom beschikbaar gesteld die woensdag werd geplaatst op de Grote Markt en het plein de komende weken een nog gezelli gere aanblik zal geven. Studio Kleine Broer verzorgt vanaf januari een teken- en schil dercursus in Venray. Beeldend kun stenaar Korneel Jeuken van Studio Kleine Broer geeft in samenwer king met beeldend kunstenaar Anne Haeyen een cursus waarin de basisprincipes van schilderen met acrylverf en het tekenen naar waarneming aan de orde komen. Ook wordt gekeken naar beelden de kunst en gepraat over manie ren om tot een inhoudelijk beeld te komen. Zo wordt in tien lessen een introductie gegeven op beel dende kunst en wordt een aantal kunstwerken gecreëerd waar de cursisten trots op mogen zijn. De cursus vindt plaats op donderdag van 20.00 tot 22.00 uur in het atelier van Anne Haeyen in Venray en start op 7 januari. De cursus wordt opgezet en begeleid door Jeuken. Jeuken is sinds geruime tijd werkzaam als beeldend kun stenaar en met zijn bedrijf Studio Kleine Broer verzorgt en bege leidt hij sinds 2005 creatieve acti viteiten voor scholen, bedrijven, creativiteitscentra en particulie ren. Hij volgde zijn kunstopleiding aan academie St. Joost in Breda en het Piet Zwart Intituut in Rotter dam en exposeerde in binnen- en buitenland. Meer informatie is te vinden op www.korneeljeuken. nl of op www.studiokleinebroer. nl. Jeuken's moeder Anne Haeyen verzorgt tijdens deze cursus een tweetal gastlessen. Haeyen is schilder en keramist. Ze is volop actief met exposeren en werken in opdracht. Voor meer informa tie en aanmeldingen; telefoon 06 41908675, e-mail info@studioklei- nebroer.nl. VERLI DEN JUWELIER Legitimiteit Wie straks een vergadering van de nieuw gekozen gemeenteraad van Venray bezoekt, ziet een woud van CDA-zetels met als vulling nog enkele andere partijtjes. Inder daad, een machtige partij. Daar waar de kleine partijen zich wan hopig door de vele dossiers heen moeten worstelen, kunnen de tien raadsleden van het CDA zich ver regaand specialiseren en ten beste onderbouwd hun mening geven. Meer dan 10.000 euro vallen maandelijks aan door de burgers van Venray verstrekte belastingen deze raadslieden ten deel. Ook middelen uit Den Haag en lande lijke partij- en beleidsexpertise staan uitvoerig ter beschikking. Een gegeven dat goed te herken nen was gedurende de afgelopen verkiezingscampagne. Gesteld mag worden dat het CDA heel veel macht heeft in de gemeente Venray. En dat is zeker een reden voor blijdschap, zelfvertrouwen en sterk inzetten op eigen beleid voor deze partij. Maar waar is dit alles op gebaseerd? In de gemeen te Venray gingen van elke tien inwoners er slechts vier naar de stembus. Een derde van deze vier personen gaf het CDA dit machts mandaat. Dus iets meer dan een van de tien stemgerechtigde inwoners van Venray. Bovendien kwam het mandaat vooral uit de kerkdorpen alwaar een sterke CDA-achterban van oudsher aan wezig is. De kern Venray verleen de het CDA dit mandaat niet. Toch kan het CDA de komende vier jaar de toekomst van Venray vrijwel geheel in eigen hand gaan bepa len. Op democratische wijze heeft het CDA daarvoor de macht ver worven. Maar heeft het CDA daar voor ook het gezag? Gezag is meer dan macht, gezag is gebaseerd op vertrouwen bij degenen die de macht ondergaan. Burgers moeten daarvoor vertrouwen hebben in hun gemeentelijke bestuurders. En zoals geschetst, is het mandaat niet verleend door een brede, representatieve laag van kiezers in de gemeente Venray. Daarin schuilt een groot gevaar voor het CDA. Om de huidige machtsposi tie te handhaven, iets dat je mag verwachten dat een kerndoel van het CDA zal zijn in de komende raadsperiode, zal deze belangrijke politieke partij vol moeten inzet ten op behoud van haar huidige, trouwe kiezerspotentieel. Belan gen van deze kiezers zullen daar om impliciet prioriteit (moeten) hebben bij de vele beleidsdoelen die het CDA nastreeft. Daardoor kan het beeld ontstaan, iets wat ook in de afgelopen raadsperiode te zien was, dat sommigen in de gemeente Venray meer krijgen dan anderen. C. de Vocht, Venray Certificaat Enkele weken geleden werd in Peel en Maas vermeld dat Otto Workforce een certificaat heeft ontvangen voor het goed huisves ten van hun arbeidsmigranten. Wij juichen het zeer toe dat Otto dit certificaat heeft ontvangen, omdat we het van het grootste belang vinden dat arbeidsmigranten goed gehuisvest worden. Maar naar onze mening is deze certificering slechts een eerste bescheiden begin. Immers, er wordt slechts steekproefsgewijs gecontroleerd en er vindt geen controle plaats op goed werkgeverschap. Als Vereniging van Internationale Arbeidsbemiddelaars (VIA) stel len wij zwaardere eisen aan onze leden. Wij eisen namelijk dat de leden SKIA gecertificeerd zijn. Dat wil zeggen dat elke huisvestingslo catie gecontroleerd wordt en in een register op de SKIA- website zichtbaar is. Bovendien wordt elke werkgever gecontroleerd op goed werkgeverschap. Want je kunt de mensen wel goed huisvesten, maar als ze niet conform CAO of zelfs onder het minimumloon betaald krijgen, worden ze alsnog uitgebuit. Momenteel zijn er veel gemeenten die de SKIA- normen verplicht stelt aan werkgevers die in hun gemeenten arbeidsmigran ten huisvesten. Hierdoor wordt overlast, overbewoning etc. effec tief voorkomen. Gerlof Roubos, directeur VIA. De banvloek van het CDA Nog is men niet aan regeren toe gekomen, of het CDA heeft ons al laten kennismaken met zijn gesel van de macht. Dat belooft wat voor de komende jaren. Hoewel de kie zer duidelijke taal heeft gesproken en de PvdA afstrafte en naar huis stuurde, wordt deze club door het CDA toch weer in het zadel gehol pen. Hans Theunissen en zijn PP2 worden als instabiel aangemerkt en rücksichtlos aan de kant gescho ven. Wat een arrogantie. Beledigend en grievend, zeker voor de inwo ners van Wanssum en Blitterswijck. De collegepartners Samenwerking en met name de PvdA zullen de komende raadsperiode naar de pij pen moeten dansen van het CDA. Anders wacht ook hen de ban vloek van de christen-democraten. Ik hoop dat PP2 flink oppositie gaat voeren en de boel op zijn tijd op Stelten gaat zetten. Twan van Els, Venray Zijn we verdwaald? Met enige verbazing heb ik ken nis genomen van de wens van het CDA om het wethouderschap van Hans Teunissen binnen de nieuwe coalitie niet te continueren. Zonder zijn beoogde opvolger al bij voor baat af te serveren, moet mij toch van het hart dat in de plaatselijke politiek klaarblijkelijk persoonlijke kwaliteiten niet altijd prevaleren. Voor zover ik vanuit mijn betrok kenheid bij de huisvesting voor ouderen in Venray kan oordelen over de kwaliteiten van de heer Teunissen, vind ik het doodjammer dat het dreigt ernaar uit te zien dat hij geen wethouder op zijn vakge bied mag blijven. De commissie Ouderenhuisvesting heeft in zijn persoon een gesprekspartner leren kennen die het predicaat :"niet praten maar poetsen" uitstekend weet te combineren met ervaring in het bouwproces en zich staande houdt in de politieke arena. In het bedrijfsleven geldt het als vanzelf sprekend dat je moet proberen expertise binnenboord te houden en personen met kwaliteit aan je bedrijf te binden. Hoe was het spreekwoord ook alweer: beter ten halve gekeerd....? Wil Mutsaers, voorzitter commis sie ouderenhuisvesting Jaarlijks heeft September in Ven- ray een adventshow. Deze startte onlangs tijdens de koopzondag in november. Veel bloemisten zullen dit een laat tijdstip vinden, maar bij September vindt men de herfst té mooi om zomaar los te laten. Qua bloemwerk wilt September veelzijdig zijn.Aan de ene kant een beetje vasthouden aan het klas sieke adventstuk. Aan de andere kant wil men bij September ook eigenzinnige en eigentijdse din gen laten zien, die misschien niet meteen met de kerst te associëren zijn. De adventshow is tevens dé gelegenheid om de winkel hele maal op de kop te zetten; een geheel nieuwe indeling van de winkel, een vernieuwd pottenas- sortiment en de hele winkelop stelling is weer eens kritisch beke ken. Dit jaar heeft dit geresulteerd in een zeer ruimtelijke uitstraling, waardoor de individuele stukken goed tot hun recht komen. Het midden van de zaak is open, laag en overzichtelijk gehouden. In het midden van de winkel is een trappengat naar de kelder. Hier heeft Sanne Louwers een object gemaakt met berkenstronken. De kelder is normaliter afgeslo ten met een plateau, en eigenlijk gewoon te klein om echt praktisch in gebruik te nemen. Met berken stronken van verschillend formaat heeft Sanne de trap vol gezet, tot een stuk in de winkel. In de eta lage staan grote eiken balken tot aan het plafond met daartussen objecten met palmsing, schelpen, amaryllis, enz. Al met al is het de moeite waard om eens binnen te lopen bij Septemberin de Paters- straat en kunt u genieten van de veel kerstarrangementen. Wordt het een roze prinses- senkamer of stoere hoogsla per? Slaapsfeer Beers opende op 8 december een nieuwe kinderkamerafdeling. Bin nen 250 m2 krijgen kinderen en ouders een ruime keuze in bedden, textiel en accessoires voorgeschoteld. "Ouders en vooral kinderen moeten het wow-effect krijgen", vertelt Frits Treffers. De eigenaar van Slaapsfeer opende afgelo pen dinsdag een nieuwe afde ling met coole kinderkamers. In de showroom kunnen kinderen zich vergapen aan fraaie bedden, hoogslapers, kussens, lakens en kameraccessoires. Frits licht toe: "Er zijn tal van mogelijkheden. Of je nu een stoere Disneykamer wilt of juist een robuuste hoogslaper van hout. Ieder kind moet bij ons kunnen slagen. We richten ons met name op kinderen van 3 tot 14 jaar. Vele gerenommeerde mer ken, die garant staan voor fraaie bedden met een prima prijs-kwa- liteitverhouding, zoals het kwali teitsmerk Life Time worden in de collectie gevoerd. Een mooie kin derkamer hoeft niet superduur te zijn. Overigens draait het bij ons niet alleen om de bedden. Het gaat echt om complete kinderka mers. Bovendien leveren wij full- service naar de kwaliteitsnormen van Slaapsfeer. We komen het bed persoonlijk afleveren en bouwen het netjes voor de klant in elkaar." Slaapsfeer introduceert zijn hippe en dynamische afdeling onder de naam K Club. Van Sinter klaas tot kort voor Kerstmis kun je bovendien twee vliegen in een klap slaan. "Mensen die in de periode tus sen 8 en 23 december een aan koop doen, krijgen van ons een leuk cadeau. Er zijn verschillende topprijzen te verkrijgen. Denk bij voorbeeld aan een Playstation 3, PSP, Trek-mountainbike, flatscreen of skelter. Een dag na de aankoop kunnen ze het cadeau afhalen en meteen onder de kerstboom zet ten." Voor meer informatie: Slaaps- feer, Gildeweg 17, 5437 AJ Beers, www.slaapsfeer.nl Perfect Pilates bij Zorg de Keizer We naderen het eind van het jaar. Dat is de tijd dat veel mensen goede voornemens krijgen om er volgend jaar wat van te maken. Meer bewegen, afvallen en minder stress staan vaak op het verlanglijstje. Wat dat betreft hoeft het niet bij goede voornemens te blijven. Want Zorg de Keizer start bin nenkort met nieuwe groepen Perfect Pilates. Perfect Pilates is een trainings methode voor je hele lichaam en meer dan dat. Want Perfect Pilates helpt om stress te verminderen, in balans te komen en volledig te ontspannen. Kortom: een grondi ge work-out voor body and mind. Bij Zorg de Keizer wordt Perfect Pilates op een bijzondere manier gegeven. De lessen worden ver zorgd door een fysiotherapeut, de groepen zijn klein en er is voor iedereen persoonlijke aandacht en professionele begeleiding. Daardoor kunnen mensen van elke leeftijd en van elk nivo mee doen. Perfect Pilates bij Zorg de Keizer is ook bijzonder geschikt voor mensen met klachten, zoals rugklachten of bekkenproblemen. Doordat een fysiotherapeut de groepen begeleidt, kan iedereen veilig meedoen op zijn of haar eigen nivo. Juist als je klachten hebt, is het goed om verantwoord te bewegen. Op 14 en 18 decem ber zijn er gratis proeflessen bij Zorg de Keizer, Keizersveld 13c te Venray. Meer informatie via www.zorgdekeizer.nl of via 06 14328629. Nieuwjaarsduik Op nieuwjaarsdag wordt voor de tiende maal gedoken in het ijskoude water van de Kasteelse Bossen in Horst. Dit evenement begon in 2001 met een handvol waaghalzen als 'wilde duik'. In de loop der jaren is de Nieuwjaars duik uitgegroeid tot een grote publiekshappening. Sinds jaar en dag is er een goed doel verbonden aan de Nieuw jaarsduik Horst a/d Maas.Vorig jaar werd veel geld opgehaald voor een vanuit de gemeente onder steund ontwikkelingsproject in de Ghanese stad Kandiga. Mede hierdoor kan komende jaar een waterput worden geslagen in dit armoedige en door droogte geteis terde plaatsje. De opbrengst van de komende duik gaat opnieuw naar Kandiga. Inmiddels is de ver koop van duikbewijzen van start gegaan. De eerste 150 inschrijvers ontvangen de unieke jubileum herinneringsspeld. De duikbewij- zen zijn verkrijgbaar bij vijf voor verkoopadressen in Horst. Er kan echter ook worden ingeschreven via www.coldturkey.nl Luciënne beste reisadviseur Luciënne Litjens- Weijs uit Oostrum is door vakblad Reisrevue uitgeroepen tot 'Beste Reisadviseur 2009 van de provin cie Limburg'. Luciënne is werk zaam als reisadviseur aan huis bij Munckhof Personal Touch. Tom Roefs, directeur Travel Divisie, is zeer tevreden met het behalen van deze titel: 'Munckhof bewijst keer op keer een hoge kwaliteit en service te bieden, wat weder om beloond wordt met deze titel." Reisrevue organiseert ieder jaar de verkiezing tot 'Beste Reisadvi seur van het jaar' samen met Solu tion Trainingen. Om deze titel te verdienen, dienen de deelnemers 25 weken lang elke week een vragenlijst met reisgerelateerde onderwerpen juist te beantwoor den. Vervolgens leggen de beste inzenders tijdens een Masterclass een proef van bekwaamheid af; vervolgens wordt per provincie degene gekozen die het beste reis advies heeft gegeven. Luciënne is hierbij als beste Limburgse reis adviseur uit de bus gekomen. Ze dingt in december tevens mee in de eindstrijd voor de titel 'Beste Reisadviseur van Nederland' Munckhof is bijzonder verheugd met de uitslag van deze verkiezing en wacht vol spanning de uitslag van de landelijke verkiezing op 12 januari 2010 af. Dat Munckhof reisadviseurs kwalitatief goed sco ren, bleek in 2004 en 2008 ook al; respectievelijk werden Lucienne Litjens-Weijs en Bea Crijns tot 'Beste Reisadviseur van Limburg' benoemd. Luciënne Litjens-Weijs is bij Munckhof werkzaam als reisadvi seur aan huis. Dit houdt in dat zij naar de klanten toe gaat om daar hun reiswensen te bespreken en ze van professioneel advies te voorzien. Of dat nu 's ochtends of 's avonds is, op kantoor of bij iemand thuis. Roefs licht toe: "We hebben er specifiek voor gekozen om mensen thuis van dienst te kunnen zijn. Op die manier kun nen we onze veelzijdigheid bena drukken en ook de drukbezette klant optimaal adviseren over hun vakantie." Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact pp met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray van 13.00 Mooi de Mooiste Mode algemene info Tel. 0475-491384 www.mooidemooistemode.nl-www.mc-theelen.nl www.centrum-mondzorg.nl Begin met een goed en gratis gesprek! T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl W www.keutenvanloon.nl Verspreidingsburo 17.00 UUR mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9