Marion Smits voorzitter Job wint ballonwedstrijd Kerststal op de Grote Markt Jubileum ZijActief Heide Babette Kuijpers tweede Nieuw bestuur LAJK Veiligheidslabel voor SWS Estafette Ambaum voorzitter Sportgala Venray Dichter bij Kunst MEENTE MEERL We nemen afscheid... maarniet zonder een feestje! Iedereen is welkgm in 't Brugeind te 9/LeerCo op: VRJJDAg f8-/2-09 ZAlêRVAQ 19-12-09 14.00-17.00u Seniorenprogramma^è^Oi Vanaf 19. OOu MuziekjnvQ Vanaf 19.00 uur fCo66ymarkt 13.00-17. OOu Kindertheater 18.30-21.00u Zeskamp voor de jeugd 21. OOu (Prijsuitreiking zeskamp 22. OOu Muziekprogramma: Excel leren Muziekprogramma en gezeCCig samen zijn Diverse artiesten uit eigen Cjemeente waar M6yisten uit MeerCo-Wanssum fvun creaties tentoon spreiden Daarnaast is er op 6eide dagen een expositie van de Jïeemkundevereniging afstuiting Cjemeente Meerfo-Wanssum met fanfare en Vuurwerk, SnormaaC Trade Mark, Peter van de Water PEEL EN MAAS Donderdag 10 december 2009 - Pagina 24 - -- Paardensport vereniging Ysselsteyn Schietsport De Roos Het Alvertje ATV Venray DC De Pielhaas Bevolkingsonderzoek Gedrag van de hond Voedselbank Voorde inwendige mens wordt ooh^gezorgd: Wafels met warme persen van Bafferij Verdeuzeüfonfj (Belegde Broodjes door Lunchtime Broodje ToreCvan Torettenhyieherij XeizersBerg Agri business groep Venray heeft in de ledenvergadering Marion Smits als voorzitter gekozen en afscheid geno men van Jan Loonen als voorzitter. Loonen, de tweede voorzitter van de vereniging na de oprichtende voorzit ter Jan Houben, heeft in 2000 de voor zittershamer overgenomen. Gedu rende bijna tien jaar is Loonen het boegbeeld geweest van deze werkge versclub uit Venray en omgeving die ruim vijftig leden heeft. De vereniging houdt zich hoofdza kelijk bezig met businessactiviteiten, maar treedt ook regelmatig naar bui- ten. Zo heeft Loonen zich in zijn peri ode als voorzitter sterk gemaakt voor de Agri business in de regio Noord Limburg in het algemeen en in Venray in het bijzonder. Ook heeft hij een belangrijke bijdrage geleverd aan de proffesionalisering van de Venrayse ondernemersprijzen en de bijbeho rende nieuwjaarsreceptie. Vanwege zijn verdiensten voor de vereniging is hij in de ledenvergade ring benoemd tot erelid van de ver eniging. De nieuwe voorzitter, Marion Smits is teamleider bij Koenen en Co, accountants. Ter gelegenheid van de opening van de vernieuwde VVV/ANWB win kel in Venray werd een ballonwed strijd gehouden. De meeste ballon kaartjes zijn inmiddels teruggevonden en opgestuurd. Hieruit is gebleken dat de ballon van Job Brands uit Venray het verst is gekomen. Deze ballon is in Melle bij Osnabruck (240 kilometer) terecht gekomen. Inmiddels is de prijs, twee entreekaartjes voor Toverland, uit gereikt aan Brands. De afzender van deze ballonkaart, de heer Huning, wordt beloond met een arrangement in hotel Asteria in Venray. Op de Grote Markt in Venray staat van zaterdag 13 december tot en met zaterdag 9 januari weer een levende kerststal. De stichting Kerststal Venray, bestaande uit Pierre Pijpers, Joep Krijnen en Frank Rozijn, heeft er ook dit jaar weer voor gezorgd dat het mogelijk is om deze kerststal te laten verschijnen. Komende zaterdag gaan leden van schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan de kerststal opbouwen. Dit jaar komt er een grote buitenren, op sommige dagen komen er pony's, er is een kleurplatenwedstrijd (met als hoofdprijs entreekaarten voor Toverland) en er is een draaicarrousel op de Grote Markt. ZijActief Heide viert op dinsdag 15 december het 75-jarig jubileum. Op 28 december 1934 werd de Boerin- nenbond afdeling Heide opgericht. In de eerste jaren werd door de Boerinnenbond veel aandacht besteed aan activiteiten die gericht waren op het huishouden en het bedrijf. Lange tijd maakten ook de vrouwen uit Veltum deel uit van de Heidse Boerinnenbond. In de loop der jaren veranderde het karakter van de Boerinnenbond, die in 1965 de naam LVB: Limburgse Vrouwen Bewe ging kreeg. Toen verdween ook de associatie met de agrarische wereld. In 2001 kreeg de LVB een modernere naam ZijActief, maar het doel is nog altijd: ontmoeting, ontspanning en ontwikkeling. Jaarlijks wordt er voor de zestig leden een mooi programma samengesteld. Op 15 december wordt dit jubileum in besloten kring gevierd met onder meer een buffet en een muzikaal intermezzo. Babette Kuijpers van rijvereniging Ons Genot uit Leunen heeft met haar pony Flying Arrow een tweede prijs behaald op Jumping Indoor Maas tricht. De tienjarige Kuijpers had zich tijdens een springwedstrijd in Hingen voor AB/L combinaties gekwalificeerd voor deelname aan Jumping Indoor Maastricht in het MECC. Terwijl grote ruiters als Jeroen Dubbeldam en Vin cent Voorn streden om de Grote Prijs van Maastricht, streed Babette met haar pony Flying Arrow tijdens de Jimmy Kinderochtend om de prijzen. De eerste rit was foutloos. Hierop volgde een barrage waarin ze een snelle tijd van 30.90 neerzette. Slechts 0.72 seconde achter nummer een. Naast deze Hoefslag Pony Prix was er ook nog de rubriek 'springen met een bekende springruiter' (Dagblad de Limburger Relais). Hiet behaalde ze samen met Piet Raaijmakers junior een derde plaats. In Uden is een springconcours voor paarden gehouden. Tamara Klaas- sen werd eerste met Ziecorlien in de klasse L. Ook werd ze derde in de klasse M met Vencie. Derde ronde postcompetitie lucht- geweer opgelegd schieten. Uitslag: Hoogste schutter Harry Hermans 291 ringen, Jac van Soest 290 ringen en Jan van Ass 283 ringen. Door deze series staat De Roos met drie schutters in de top tien van de KLSB. H. Hermans staat op plaats vijf, .J. van Soest op plaats zes en J. van Ass op plaats negen. Zaterdag 12 december weer com petitie schieten. Het eerste team speelt thuis en het tweede uit tegen Meerlo 1 en 2. Uitslag laatste wedstrijd: 1) Theo Hendriks. 2) Antoon Sanders. 3) Jan Voesten. 4) Sjaak Theeuwen. 5) Henk Theeuwen. Harrie Theeu- wen is winterkoning 2009. 2) Antoon Sanders. 3) Sjaak Theeuwen. 4) Henk Theeuwen. 5) Jan Voesten. Op zaterdag 19 december wordt het wedstrijdjaar 2009 afgesloten met de intussen traditionele koppelwed strijd in de jachthaven. Deze wedstrijd wordt gevist van 10.00 tot 15.00 uur. Bijeenkomst en loting zijn om 9.00 uur. Tijdig aanmel den bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311. Voor vragen en informatie betref fende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920 of via e-mail info@hsvhetalvertje.nl. De najaarsvergadering wordt gehouden op vrijdag 11 december vanaf 19.30 uur in het clubhuis. De volgende onderwerpen komen ondermeer ter sprake: de Special Olympics (SONS), contributie en begroting 2010. Training woensdag 16 december in sporthal De Weert vervalt. Trainingen jeugd tot 1 januari: juni oren CD maandag 18.00-19.00 uur zaal de Weert. junioren ABCD dinsdag 19.00-20.30 uur baantraining, pupil len woensdag 18.00-19.00 uur zaal de Weert, NSG atleten woensdag 18.30 19.30 zaal Raayland, junioren CD donderdag 19.00-20.30 baantraining, pupillen zaterdag 10.00-11.10 bostrai- ning, junioren AB zondag 10.00-11.30 baantraining. Agenda: 13 december Zandbos- cross Deurne www.limbracross.nl); 20 december Herkenbosch Meinweg- cross (Limbra) Lopersgroepen/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegenheid om oud papier, gebun deld of in dozen, te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Zie ook www. atvvenray.nl. In café De Pielhaas in Venray wordt op zaterdag 12 december een toer nooi gehouden. Iedereen kan aan deze wedstrijd deelnemen en inschrij ven kan tot 20.15 uur. Dit kan ook via telefoon (0478)582187 Het toernooi start om 20.30 uur. Uitslag darten: 1) Crit van Hoof. 2) Johan van Hoof. 3) Perry Bussers. 4) Maikel Piertzak. 6) Roy Troisfontaine. 7) Thorsten Goo- ren. Er werd 180 gegooid door Johan van Hoof en Maikel Piertzak. De hoog ste finish was met 123 punten voor Johan van Hoof. Het Limburgs Agrarisch Jongeren Kontakt (LAJK) heeft onlangs in Maas- bracht een nieuw bestuur gekozen. Het bestuur, dat nu zes leden uit ver schillende agrarische sectoren telt, bestaat uit voorzitter Sjef Classens uit Veulen (zeugenhouderij) en de bestuursleden Tom van de Waaren burg uit Nederweert (pluimveehoude rij), Andrea Bertram uit Wijlre (vlees vee- en melkveehouderij), Marijn Willems uit Kessel (vleesvarkens,- en zeugenhouderij), Dave Duijf uit Maas- bree (vollegrondstuinbouw) en Geert Basisschool SWS Estafette in Ven- ray heeft het Verkeersveiligheid Label ontvangen. Het Limburgs Verkeersvei ligheid Label (LVL) is het keurmerk voor Limburgse basisscholen die verkeerseducatie hoog op de agenda hebben staan. Het label met het beeld merk Seef de Zebra toont aan dat een school zich inzet voor verkeers- educatie en verkeersveiligheid rond de school. Tot grote verrassing van alle kinderen, kwam Sinterklaas niet alleen met cadeaus naar De Estafette, maar overhandigde hij ook nog het label. Kuijpers uit Veulen (rundveehoude rij). Daarnaast spant een groot aan tal LAJK-leden in werkgroepen zich in voor de totstandkoming van de doelstellingen binnen de vereniging. LAJK, voor en door jonge boeren! Met het nieuwe bestuur treedt ook een nieuw tijdperk in. Naast het primaire doel, namelijk belangenbehartiging, wordt ingezet op het zichtbaarder naar buiten treden en het actief deel uitmaken van de agrarische kennisin frastructuur. Daarnaast wordt er meer samenwerking met andere organisa ties gezocht en wordt er nog beter ingespeeld op de behoeften van de leden, zodat zij volop gebruik kun nen maken van het aanbod aan acti viteiten en bovendien kunnen profi teren van de behaalde resultaten op gebied van belangenbehartiging. In 2008 heeft een kadertraining geleid tot een koerswijziging binnen de ver eniging. Een bindende factor zijn, om jongeren op het platteland van 16-35 jaar te interesseren voor de primaire agrarische sector en het onderne merschap stimuleren; is kort samen gevat wat het LAJK zich tijdens deze training ten doel heeft gesteld. Sinds deze koerswijziging heeft LAJK hard gewerkt aan de totstandkoming van een sterkere interne organisatie. In het gebouw van Senior Service Venray aan de Prins Bernhardstraat start op vrijdag 8 januari een aantal bijeenkomsten over het gebruik van het computerprogramma. Excel is een geavanceerd rekenprogramma waarmee men snel en gemakkelijk complexe berekeningen kan opzet ten, doorrekenen en herberekenen wanneer gegevens gewijzigd zijn. De bijeenkomsten worden gehouden op de vrijdag van 13.30 tot 16.00 uur en bestaan uit tien tot vijftien sessies, afhankelijk van de behoefte en in overleg met de deelnemers. Er wordt gewerkt in kleine groepen. Met veel persoonlijke aandacht leert men met name die facetten van Excel die de belangstelling hebben. Men hoeft geen ingewikkelde formules te leren. Uitgangspunt is dat de deelnemers de grondbeginselen van het omgaan met de computer beheersen. Belangstel lenden kunnen zich aanmelden via e-mail jos.1inders@tiscali.nl of kijk op www.seniorservicevenray.nl. Sportnieuws -info Ook dit jaar voert de provincie Limburg het Bevolkingsonderzoek Limburg (BOL) uit. De burgers van de provincie krijgen door het invullen van een vragenlijst de gelegenheid om aan te geven wat zij van de provincie vinden en verwachten. De vragen hebben betrekking op de vijf pro gramma's die in deze coalitieperiode door Gedeputeerde Staten zijn vast gesteld. Om zo goed mogelijk werk te leveren, wil de provincie weten wat er onder de Limburgers leeft. Een van de instrumenten die zij daartoe inzet is het Bevolkingsonderzoek Limburg (BOL). Dit bestaat uit een vragenlijst over het provinciaal beleid. Een groot aan tal inwoners van Limburg ontvangt deze vragenlijst vanzelf per mail. Alle andere Limburgers die een steentje aan de toekomst van Limburg willen bijdragen, kunnen de vragenlijst tot en met 21 december 2009 invullen via www.limburg.nl/bol. Jaarlijks worden 150.000 honden beten behandeld door huisartsen. In de meeste gevallen zijn de slachtof fers kinderen. Het schrijnende is dat 86 procent van de beten voorkomen had kunnen worden. Daarnaast weten veel mensen zich geen raad met een hond die zo bang is voor vuurwerk dat hij deuren kapot krabt en alles stuk bijt. Maar met geduld en liefde is het gedrag van een hond zeker sterk positief te beïnvloeden. Dierenkli niek De Oude Melkfabriek in Leunen besteedt op maandag 14 december een avond aan het maakbare gedrag van honden. Anja Doove, gediplo meerd gedrag- en trainingsdeskundige houdt deze avond een lezing over de veilige omgang tussen kind en hond. Vragen als "Hoe zorg je voor veilig heid?", "Wat vertelt een hond met zijn gedragingen?" en "Waar gaat het mis?", worden deze avond beantwoord. Aansluitend gaat Peter Smeets, gedra gadviseur en -trainer van honden met probleemgedrag, in op vuurwerkangst bij honden. Hij heeft een trainingsme thode ontwikkeld om honden hun angst af te leren. Angst weg trainen kost tijd en daar moet op tijd mee begonnen worden. De avond duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Na beide lezingen is er genoeg ruimte voor vragen. Dierenkliniek De Oude Melkfabriek is te vinden aan de Leunseweg in Leunen. Aanmelden kan via telefoon (0478)582690 of via e-mail info@deoudemelkfabriek.nl. Maurice Ambaum wordt per 1 januari 2010 de nieuwe voorzit ter van Stichting Sportgala Venray Regio. Hij volgt Justien Janssen op, die de voorbije jaren als inte rim-voorzitter aan het roer stond van het Sportgala. Van het huidige bestuur blijft alleen Truus Cox zit ten. Maurice Ambaum presenteer de de voorbije drie edities van het sportgala en was medeorganisator van het gala dat in maart dit jaar in hotel Asteria werd gehouden. Door zich beschikbaar te stellen voor de vacature van voorzitter wil Ambaum het voortbestaan van het Venrayse Sportgala veiligstellen. "Het huidige bestuur en een aantal mede werkers hebben al eerder dit jaar aan gegeven te willen stoppen of alleen achter de schermen nog hand- en spandiensten te willen verrichten. Dat betekende dat het voortbestaan van het sportgala op losse schroeven stond, omdat er geen opvolgers waren voor de bestuursleden. Ik verwacht dat als de stichting zichzelf zou ophef fen, het de doodsteek voor het sport gala zou betekenen. Daarmee zou Venray zijn jaarlijks podium voor de talenten en topsporters verliezen. Dat wil ik voorkomen. Venray heeft zoveel talenten en sporters die op hoog niveau presteren, dat zij het verdienen om jaarlijks te worden geëerd voor hun prestaties en de wijze waarop ze de gemeente Venray uitdragen." Van het huidige bestuur blijft Truus Cox zitten. "Truus is de penningmees ter. Dat zij bestuurslid blijft, betekent dat er continuïteit in de financiële huishouding is. Het Sportgala Venray is gelukkig nog financieel gezond, maar we hebben amper speling. Het wordt een uitdaging om een sportgala te organiseren binnen de zeer beperk- te financiële mogelijkheden die we hebben. Dat de overige bestuursleden en medewerkers zich willen blijven inzetten voor het gala, juich ik toe. Zo blijft veel kennis en ervaring toch behouden. Verder ga ik op zoek naar nieuwe bestuursleden." Ambaum, in het dagelijks leven directeur van een sportmarketing en -communicatiebureau, is ook al jaren betrokken bij het sportgala in Venlo. "Ik ken de budgetten waarmee in Venlo wordt gewerkt, en die zijn vele malen groter dan in Venray. Ter wijl Venray nota bene meer talenten en topsporters telt. Het sportgala in Venlo wordt ruimhartig gesubsidieerd door de gemeente. In Venray heeft de gemeente andere keuzes gemaakt. Dat weten we, dat moeten we ook accepteren. Venray zet volledig in op de breedtesport. Dat is een logische keuze, die we volledig onderschrijven. Maar iets meer aandacht voor de top sport zou wenselijk zijn en recht doen aan de sportprestaties die worden geleverd. Topsport is nu een onder geschoven kindje in Venray, en dat is niet terecht. Ik ben bezig met een plan om meer verbindingen te leggen tussen breedtesport en topsport, en op deze manier het sportgala nieuw elan te geven, sterker te verankeren en te laten voortbestaan. Dat podium mag in Venray niet verdwijnen." Op het Raayland College in Venray wordt zoals al een paar jaar gebruike lijk is het Dichterbij bij Kunst gehou den. Ook dit jaar wordt door de secties Nederlands, Culturele Kunstzinnige Vorming en Klassieke Culturele Vor ming van de havo-/vwo-bovenbouw weer invulling gegeven aan dit pro ject. Het thema dit jaar is De Stad. De leerlingen van vwo-5 hebben tijdens hun lessen Nederlands, Cul turele Kunstzinnige Vorming en Klas sieke Culturele Vorming een inleiding gekregen over het thema. De leerlin gen hebben onder leiding van archi tectuurgidsen tijdens uitgebreide stadswandelingen de stedelijke ont wikkeling van Rotterdam verkend. Verder zijn diverse culturele activi teiten ondernomen in de musea in het Museumpark van Rotterdam. De leerlingen is gevraagd om in de les sen CKV een kunstzinnige werkstuk te maken binnen genoemd thema. In de lessen Nederlands en KCV wordt mede met professionele begeleiding van buitenaf het thema op dichter lijke wijze verwoord. Op donderdag 17 december wordt het project afge sloten met een avond in Het Podium. Het programma van deze avond, die om 19.30 uur begint, bestaat uit een afwisseling van poëzie en allerlei kunstzinnige uitingen. Ten slotte geeft een vakkundige jury een oordeel over de kwaliteit van het getoonde. De feestdagen komen er weer aan. Voor de meeste mensen een fijne tijd. Een tijd van gezellig samen zijn, samen ontspannen, cadeautjes, uitge breid eten, het ontvangen van kerst pakketten enzovoort. Voor de meeste deelnemers van de voedselbank is dit geen realiteit. Integendeel, zij heb ben het tijdens de kerstdagen extra moeilijk om het een beetje feestelijk te maken voor hun gezin. Maar men kan helpen door een kerstpakket af te staan. Wie geen kerstpakket heeft gekregen, kan er zelf een maken. Alles wat van de feestdagen bijzon dere dagen maakt voor de deelnemers van de voedselbank, wordt met open armen ontvangen. De laatste kans om nog een pakket af te geven is op don derdag 17 december tussen 10.00 en 14.00 uur bij de NLW Groep aan de Smakterweg 19 in Venray. Bedankt! 'ot ziens!

Peel en Maas | 2009 | | pagina 24