MuziekShoppen OPEN DAG Toeternietoe in Leunen Jos van Nuenen erebestuurslid Bierboek te koop bij Van den Munckhof Expositie foto's Rookies The Hardstyle Experience Kerstconcert St. Oda De Nachtzusters Mallemoer bij Literair Café Venray Wilko Terwijn in Gryphus Astonish in De Evenaar KUNST- EN MUZIEKWERKPLAATS VENRAY m I Zondag 13 december 2009 Van 13.00 uur tot 17.00 uur V" PEEL EN MAAS Donderdag 10 december 2009 - Pagina 19 „H# W Tijdens de Caecilaviering zijn drie gouden jubilarissen gehul digd. Zij kregen door Ben Ruhl, president van harmonie Sub Matris Tutela Oostrum, ieder het gouden insigne met zirkoon opge steld van de Limburgse Bond voor Muziekgezelschappen. Zij kregen Het van oorsprong Meerlose projectkoor MuziekShoppen gaat zondag 13 december de tiende editie in café/zaal De Evenaar in Venray een feestelijk tintje geven met hits uit de afgelopen dertig jaar. Zo worden onder andere liedjes van Michael Jackson, Ste- vie Wonder en Whitney Houston gespeeld. Ook wordt een bekend werk van de hedendaagse Engel se componist John Rutter uitge voerd. Een aantal jaren ontstond het idee bij een aantal zangers van twee koren in Meerlo en Geijste- ren. Een klein groepje enthousias telingen ging aan de slag om het geheel te organiseren. In een aan tal weken werd telkens een klein repertoire van maximaal acht songs ingestudeerd, onder leiding van dirigent Marco Mariën. De organisatie kon toen echter niet vermoeden dat er juist vanwege het tijdelijke karakter, en door de laagdrempelige werkwijze een groot aantal amateurzangers en -zangeressen de weg wisten te vinden naar het Meerlose zan gersproject. Inmiddels is er een kern van ongeveer 25 fanatieke zangers en zangeressen ontstaan, die geen shop willen missen. Elke sessie wordt afgesloten met een muzikale uitvoering voor publiek, meestal voor een goed doel. Zo onderhoudt de organisatie van het MuziekShoppen nauwe ban den met SOS Meerlo-Wanssum door regelmatig haar muziek ter ondersteuning van de activitei ten van deze Meerlo-Wanssumse stichting aan te bieden. Aanvang 17.00 uur. De kunstenaars van de Kunst Werk Plaats exposeren hun eigen werk, de muzikanten van de Muziek Werk Plaats laten hun muziek horen. De Kunst Werk Plaats en de Muziek Werk Plaats zijn gevestigd op het St. Annaterrein, Warande 4, Noordsingel 39 Venray. Joekskapel Krom dur d'n bocht en stichting Leunse evenementen organisatie hebben de grootste voorbereidingen voor het joeks- kapellenfestival Toeternietoe weer achter de rug. Het festival gaat weer losbarsten op zaterdag 12 december in gemeenschapshuis De Brink in Leunen. De eerste editie van vorig jaar wordt dit jaar zeker overtroffen door nog meer kapellen en een gastoptreden. De kapellen reizen verspreid over de regio af naar Leunen. Zo komt de winnaar van LVK 2007, Jonk Geweldj uit Heythuysen, de Tur- vers uit Asten-Heusden, de win naar van Toeternietoe 2008, de Baerekapel uit Heel, Luuster efkes uit Veulen, Kei d'r Neve uit Geyste- ren, uit Venray komen Zuutjes an, de Pretband en de Hofbende, uit het eigen Leunen zal Naovenant ook aanwezig zijn. En natuurlijk laat Krom dur d'n Bocht zichzelf ook nog horen. De zaal wordt dit jaar opgekleurd met een span doek met opdruk van het Toeter- nietoe logo van maar liefst vier bij vijf meter. Ook gaat Toeternietoe een bijdrage leveren aan een goed doel. Gijs Jeuken (lid van Krom dur d'n Bocht) en Sietske Zwiebel gaan tijdens hun wereldreis een bezoek brengen aan Tibet om hun verzamelde geld van de afgelopen tijd te overhandigen aan het pro ject Braille Without Borders. Dit is een project voor blinde weeskin deren en jongeren uit Tibet, China en Nepal. De opbrengst van de verkochte broodjes op Toeternie- toe komen ten goede aan blinde weeskinderen en jongeren uit Tibet, China en Nepal. Het festival begint om 20.00 uur. daarbij de bijbehorende oorkon- Verheijen en Wim Pluk, samen de.De jubilarissen zijn van links goed voor meer dan 150 jaar naar rechts Ruud Ebisch, Herman muziek. Tijdens een algemene ledenver gadering van de Limburgse Bond van Muziekgezelschappen (LBM) heeft Venraynaar Jos van Nuenen afscheid genomen. Ruim 22 jaar (sinds 23 mei 1987) heeft hij zich geheel belangeloos ingezet voor de bond. Hij was actief binnen het algemeen bestuur, als verte genwoordiger van de voormalige regio 1. In deze functie vertegen woordigde hij de LBM bij diverse muziekverenigingen (door het bezoeken van recepties, e.d.) en reikte hij insignes uit aan jubileren de leden van LBM-verenigingen. Naast zijn bestuurslidmaatschap was Jos ook lid van de commissie Concertwedstrijden. Hierbij hield hij zich, zowel beleidsmatig als organisatorisch, bezig met concert wedstrijden (solisten- en bonds- concoursen). Als lid van deze com missie maakte hij ook deel uit van de commissie van toezicht. Hier zorgde Jos ervoor dat de vereni gingen het reglement voor con certconcoursen juist toepasten. Daarnaast controleerde hij jaren lang de ledenlijsten van de diverse verenigingen. Ook op adhoc basis was Jos altijd bereid zijn steentje bij te dragen voor de Limburgse Blaasmuziek. De ledenvergadering heeft Van Nuenen, vanwege zijn uitzonderlijke verdiensten voor de Limburgse Bond van Muziekge zelschappen, benoemd tot erebe- stuurslid van de LBM. Tevens kreeg hij, voor zijn vele werkzaamheden voor de Blaasmuziek in Limburg in het algemeen, De Trombonist uit gereikt. Zijn opvolger is Bart Lem- men. Bijna ieder dorp in Brabant en Limburg kende tot ver in de vorige eeuw een eigen, plaat selijke brouwerij. Inmiddels is het Kröner bier uit Boxmeer, De Piëlhaas uit Venray of Vita- lis uit Cuijk verleden tijd. Venray kende rond 1900 nog verschillende brouwers. De fami lie Rutten brouwde het zware biertje Piëlhaas. Het pand van brouwerij De Gouden Leeuw sloot de ketels kort na de oorlog. Het complex bleef echter behou den en heeft nu een kantoorfunc tie. Het monumentale gebouw van Cambrinus tegenover het treinsta tion in Boxmeer is op de ketels na nog volledig intact. Van 1886 tot 1952 brouwden Wilhelm Janssen tot Achilles van der Westerlaken hier bier. Straks wordt het com plex verbouwd tot appartemen ten en starterswoningen. In Cuijk was Cevelum van de familie Toonen dé brouwer. Al vanaf 1796 was het Kuukse bier bekend. Tot 1960 stonden de ketels op de hoek van de Kaneel- straat met het Louis Jansenplein. Ook Haps had een eigen brou werij, De Prins, van de familie Mooren. Gennep kende maar liefst twee stadsbrouwerijen. Het Tortelduivenbier werd in kan- netjes verkocht. De moutfabriek - producent van één van de grond stoffen voor bier - in het Niers stadje stond bij het spoor, aan de doorgaande weg naar Oeffelt. Vierlingsbeek kende ook ene Mooren als brouwer en in Mill roerden de broers Anderegg in de koperen ketels. Oeffelt had zijn Goudvisch vlak naast de kerk en Beugen had d'n brouwer Barten. Het bierboek 'Het ruikt hier naar karamel, een snoepjeslucht' over bier en brouwerijen in het Land van Cuijk en Maasduinen is te koop voor 17 euro 95 op de vol gende adressen: Boekhandel Van den Munckhof in Venray, Media van Dinter en het kantoor van het Boxmeers Weekblad in Boxmeer. Het is ook verkrijgbaar bij de auteur zelf (telefoon 06-24355797 of e-mail twandohmen@home.nl). Journalist en schrijver Twan Dohmen (1962) brengt in eigen beheer een boek uit over bier en brouwerijen in het Land van Cuijk en Noord-Limburg. 'Het ruikt hier naar karamel, een snoepjeslucht' verwijst naar de geur tijdens het brouwproces. De regio kent immers een rijke geschiedenis als het gaat om de productie van dé volksdrank van weleer. Een stukje industriële en culturele historie is nu met het boek op papier gezet. De fotogroep eXposure-ven- ray exposeert van zaterdag 12 december tot en met 3 januari 2010 in het hoofdgebouw van de GGZ-NML te Venray. Met de ten toonstelling willen de leden van de fotogroep laten zien waar de fotogroep voor staat en waartoe de individuele leden in staat zijn. Het fotowerk van de leden is zeer divers. Dat is dan ook de reden waarom niet is gekozen voor een bepaald thema. De leden hebben volledig de vrije hand gekregen bij het exposeren van de foto's uit eigen werk. De fototentoon stelling geeft daardoor een mooi overzicht van de diversiteit van de fotografie en het expressieve kun nen van de individuele leden. Er zijn ongeveer 80 foto's te bewonderen, van portretten tot architectuurfotografie, van macro fotografie tot experimentele foto's, van landschappen tot spe len met licht en schaduw. Buiten de tentoongestelde foto's die in de ontvangsthal en de aangren zende gang te zien zijn, wordt er in een rustig hoekje tevens een dvd getoond van ander werk van de leden. De fototentoonstelling wordt zaterdag 12 december om 15.00 uur geopend door docent fotografie Brendan van den Beu ken van het Kunstencentrum Jerusalem, waarna het publiek tot en met 3 januari 2010 elke zater dag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur de expositie kan bekijken. Op werkdagen is de expositie even eens te bezichtigen van 9.00 tot 17.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom in het hoofdgebouw van de GGZ aan de Stationsweg 46 te Venray. De tentoonstelling is per openbaar vervoer goed bereik baar. De op het spoor aansluitende lijnbus stopt voor het GGZ-terrein. Contact opnemen met fotogroep eXposure-venray via telefoon 0478-584822 of email fotogroep. exposure.venray@gmail.com. Op zaterdag 12 december vindt de tweede editie van Rookies, The Hardstyle Expe rience plaats in PopPodium Venray. VJ Rico zorgt deze avond opnieuw voor beelden bij de muziek en er kan worden gehost op de muziek van een nieuwe beginnende MC: Infectious M. In de dj line-up staan enkele nieuwe rookies. Zo is er een optreden door D-Vurse, zijn echte naam is Tim Swaagman. Geïnspireerd door Frontliner begon hij met het produceren van eigen tracks, waarna hij ook al snel begon met draaien. Hierna maakt de vol gende dj zijn debuut op Rookies: Caesar. Achter de naam Caesar Julian Theelen schuil, een student uit Meerlo. In zijn vrije tijd zit hij meestal verstopt op de zolder, waar hij bezig is met het maken van snoeiharde beats en opzwe pende sounds. Daarnaast is hij ook al een tijdje bezig met het draaien van hardstyle en andere stijlen. Dat PopPodium Venray volop ruimte biedt aan nieuw regionaal dj-talent, blijkt wel uit het feit dat ook de derde artiest van de avond zijn debuut mag maken. De pas veertienjarige B-Looped draait nu zo'n vier maanden en onder de vleugels van Trouble Torch gaat hij ongetwijfeld de tent laten rocken. De vierde dj van de avond, zijn echte naam is Yannick Tax, heeft al iets meer ervaring. Hij begon namelijk al op jonge leeftijd met draaien op examen- en verjaar dagsfeestjes waar hij een mix van stijlen ten gehore bracht. Toen hij in aanraking kwam met hardstyle was hij meteen verkocht. Sinds dien maakt hij feesten onveilig onder de artiestennaam Q-Fusion. Na Q-Fusion gaat een mysteryact het PopPodium richting het kook punt brengen. De volgende dj was een van de hoogtepunten van de vorige editie van Rookies. Trou ble Torch is pas een jaar serieus bezig met draaien, maar heeft in dat jaar al veel bereikt. Zo draaide hij onlangs met grote namen als Technoboy en D-Block S-te-Fan op Try Before You Die in de Time Out in Gemert. Ook was hij al een graag geziene gast in De Hoeve in Groesbeek en Zenith. De enige dj die op precies dezelfde plaats staat in de line up, is afsluiter van de avond: Rixel (Rik Gielens). Tijdens zijn debuut draaide hij een set die begon met vette early hardstyle en die vervol gens werd opgebouwd naar hard core. Dit keer heeft hij iets anders in petto en gaat hij het zichzelf zeker niet makkelijker maken tij dens zijn mixtechnisch moeilijke re set. Wat hij op de vorige editie bereikte, is nu opnieuw zijn doel: dat de laatste restjes energie uiter lijk om 3.00 uur uit het publiek zijn geperst. De minimum bezoe kersleeftijd van deze avond is zestien jaar. Meer informatie is te vinden op www.poppodiumven- ray.nl. Wie ook wil draaien op een van de edities van Rookies, kan zich aanmelden via dance@pop- podiumvenray.nl. De avond begint om 21.00 uur. Fanfare St. Oda Merselo-Vrede- peel houdt op zondag 20 decem ber het traditionele kerstconcert. Voor dit concert is de fanfare weer versterkt met de jeugdle den van de muziekvereniging. Het belooft een sfeervol concert te worden in deze laatste dagen voor kerstmis. Aan het concert wer ken mee leerlingen muziek in de klas uit Vredepeel onder leiding van Maurice Keulen, Dameskoor Cantate Vredepeel onder leiding van Martha Linssen, accordeonist Johan Beerkens en fanfare St. Oda Merselo-Vredepeel onder leiding van Frank Steeghs. Het concert zal plaatsvinden op zondag 20 december in de kerk in Vrede- peel. De aanvang van het concert is 19.30 uur. De kerk is om 19.00 uur open. Na afloop van het con cert is er een gezellig samenzijn in de Kleine Loef. Kaat en Anna Schalkens, De Nachtzusters, voeren met de caba retvoorstelling Meer Donkere Dagen op dinsdag 15 december een 'sinterkerstnieuwkoningen- show' op in de schouwburg. Ze brengen een hoorspel over Kerstmis, een authentieke nieuw jaarsconference en liederen ten gehore. Men is van harte welkom onder het motto waarom je thuis vervelen als het ook ergens anders kan? Zie ook www.schouwburg- venray.nl. Het Literair Café Venray-regio verzorgt ook dit jaar weer een kerstprogramma op zondag 13 december in samenwerking met de Volksmuziekgroep Mallemoer. Dit optreden draagt de titel Wilt allen Aanhoren. Het programma bestaat uit volkse liederen en melodieën afkomstig uit alle windstreken. Het is Mallemoer ook dit jaar weer gelukt een aantal nieuwe liedjes in het programma op te nemen. Naast de liedjes kan men ook genieten van een kerst verhaal en toepasselijke gedich ten. De middag wordt gehouden vanaf 11.30 uur in De Witte Hoeve in Venray. In Gryphus in Vierlingsbeek vindt op vrijdag 11 december een cabaretvoorstelling plaats van Wilko Terwijn. In Gryphus speelt hij zijn avondvullende voorstel ling Enig In Zijn Soort. Terwijn herontdekt elke avond zijn pro gramma en doorbreekt daarmee alle theaterwetten. Zijn shows zijn nooit hetzelfde, maar zijn door spekt met de laatste gebeurtenis sen en geïmproviseerde hersen spinsels. Terwijn zoekt altijd naar de grenzen in het genre stand-up comedy. Hij neemt nooit een blad Foto: Esmee van Loon voor de mond en is zijn voor stelling is dus niet geschikt voor tere zieltjes. Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur. Het optreden van Wilko Terwijn begint om 21.00 uur. Voor deze voorstel ling zijn kaarten te reserveren via telefoon (0478)631802 of via (0478)630508 of via www.gryp- hus.nl. Bezoekers die jonger zijn dan twintig jaar kunnen op ver toon van een geldig legitimatiebe wijs een korting krijgen. In De Evenaar in Venray kunnen belangstellenden op zaterdag 12 december een optreden bezoe ken van de coverband Astonish. Astonish bestaat uit Peter Gom- mans (basgitaar), Jerry de Fretes (slag-, sologitaar en zanger) Bas Lambregts (keyboard en zanger), Coert van de Heuvel (drums) en Peter Wilmsen (slag-, sologitaar en zanger). De band speelt muziek van onder andere Elvis Presley, Shadows, The Eagles en CCR. Aan vang 21.00 uur. Jubilarissen harmonie Oostrum O1 1 1^" Mi p Kunst Cultuur >V -•

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19