Knokke Thuiszorg nodig? thuiszorg noord-limburg Donderdag 3 december 2009 - Pagina 13 Ook fractievoorzitters sturen brief naar GS over sportpark De Helling Kan het besluit van de gemeenteraad over de locatie keuze voor het multifunctio nele sportpark aan De Helling in het kader van de herinde ling wel of niet door de beu gel? Dat is de vraag waarover het college van Gedeputeerde Staten zich momenteel buigt. Aanleiding zijn twee brieven op poten van zowel het college van B en W van de gemeente Venray als de coalitiepartijen CDA, PvdA en GP'94 van de gemeente Meerlo-Wanssum. Daarin verwijten de partijen elkaar zich niet te houden aan de afspraken die ze met het oog op de herindeling met elkaar hebben gemaakt. De gemeente Venray stuurde drie weken geleden een gepeper de brief naar Gedeputeerde Staten. Volgens het college van B en W is de keuze van de gemeenteraad voor De Helling als locatie voor de bouw van het multifunctionele sportpark Noord in strijd met de in het verleden gemaakte afspra ken met het gemeentebestuur van Meerlo-Wanssum over het borgen van de speerpunten. Er is volgens het Venrayse gemeentebestuur 'financieel volstrekt onvoldoende dekking voor het voorstel en het legt daarmee onverantwoorde financiële risico's bij Venray als rechtsopvolger van Meerlo-Wans- sum en het kan derhalve niet ons fiat krijgen'. CDA, PvdA en GP'94 hebben het in hun brief over die zelfde afspraken. Die worden in hun ogen niet door Venray nage komen. Volgens de coalitiepartijen heeft Venray gezegd dat het project sportpark Noord niet ter discussie zou staan. Ook zou de gemeente de garantie hebben gegeven snel te komen tot een goede sportac commodatie. De gemeente beloof de volgens de coalitiepartijen zich in te zetten voor een toplocatie tussen Meerlo en Wanssum. 'Van die steun en bereidheid om van uit Venray positief mee te den ken over de problematiek van de bij het sportpark betrokken verenigingen in Meerlo en Wans- sum is ons sinds het fusiebesluit niets meer gebleken. Het Venrayse beeld vertroebelde en het college van burgemeester en wethouders van deze fusiepartner heeft zich niet de moeite getroost om de argumenten van de raad aan te horen. We hebben hun aanwezig heid na het fusiebesluit gemist tijdens relevante raadsvergaderin gen over Sportpark Noord', schrij ven de fractievoorzitters Rob van der Heijden (CDA), Sylvia Gielens (PvdA) en Frans Kerstjens (GP'94) in de brief. Door de huidige hou ding zadelt de gemeente zichzelf op met een probleem voor de toekomst door niet mee te wer ken aan de bouw van een multi functioneel sportpark aan De Hel ling, vinden CDA, PvdA en GP'94. 'Venray stelt zich in deze kwestie op als een kille rekenmeester die ogenschijnlijk alleen maar uit is op het Venrayse financiële eigen belang.' De houding van Venray geeft volgens de drie fractievoor zitters tevens blijk van 'korteter- mijndenken met oogkleppen voor de middellange en lange termijn'. De coalitiepartijen zetten onlangs het licht op groen voor de bouw van een multifunctioneel sportpark aan De Helling. Vooral het multifunctionele karakter van het complex spreekt CDA, GP'94 en PvdA aan. Tevens krijgt het plan, volgens hen, alle steun van uit de twee gemeenschappen en wordt met de bouw het accom modatieprobleem van tal van ver enigingen, waaronder voetbalclub SV United, opgelost. Dat de kas van de gemeente Meerlo-Wanssum door deze nieuwe geldinjectie van 450.000 euro totaal leeg is, vinden de coalitiepartijen niet zo'n pro bleem. De gemeente Venray krijgt in ruil voor een nieuw sportpark immers het huidige sportpark op De Broekberg in Wanssum, dat in de toekomst mogelijk gebruikt kan worden voor woningbouw. Dat is toch een goede deal?, zo concluderen zij eensgezind. Het verzoek van B en W van de gemeente Venray, om het voorstel aan te houden en over te dragen aan de 'nieuwe' gemeente Venray, werd door CDA, PvdA en GP'94 tijdens de laatste raadsvergade ring resoluut aan de kant gescho ven. Dat besluit leidde weer tot onbegrip en verbolgenheid bij het Venrayse gemeentebestuur. De bal ligt nu bij het college van Gedepu teerde Staten, dat zo snel mogelijk met een oordeel zal komen of het besluit van de gemeenteraad kan of niet. Gielens 'een van partijpolitieke kleur verschietende knipperbol' Een 'afscheidsbrief van frac tievoorzitter Sylvia Gielens van de PvdA in de gemeente Meer- lo-Wansum heeft kwaad bloed gezet bij PK Meerlo-Wanssum. Niet alleen vanwege het feit dat het schrijven precies op de dag van de gemeenteraads verkiezingen in het Tienders Krantje verscheen, maar voor al vanwege de inhoud ervan. Volgens Gielens heeft ze bewust afscheid genomen van de politiek. Ze wilde wél door, maar samen met de PK'ers op een lijst staan in de nieuwe gemeente Horst aan de Maas, dat was voor haar een brug te ver, schrijft ze. 'De oorspronke lijke coalitie tussen PvdA en PK is uiteengevallen op grond van een fundamenteel verschil van mening over hoe om te gaan met de wensen van de burgers. In ons verkiezingsprogramma stond dat wij een luisterend oor hadden, reden waarom wij niet voorbij konden gaan aan de uitgesproken boodschap van de burgers bij de enquête. De PK was het hier niet mee eens en hield vast een aan fusie met Venray. U weet hoe het is gelopen. Vanwege deze tegen stelling van opvatting, die ook tot uiting kwam bij de opzet van sportpark Noord, is het voor mij niet mogelijk om tezamen met leden van de voormalige PK op een lijst te staan in Horst'. Maar volgens oud-wethouder Leo Beterams van PK Meerlo- Wanssum steekt de vork toch iet wat anders in de steel. 'Dat men sen teleurgesteld raken over zaken binnen het politieke bedrijf, is van alledag. Mevrouw Gielens zou de moed moeten hebben eens goed in haar eigen spiegel te kijken in plaats van de zwartepiet bij ande ren, in dit geval de PK, neer te leg gen', laat hij in een schriftelijke reactie weten. Volgens Beterams wist Sylvia Gielens al voordat ze door de kandidatencommissie werd uitgenodigd dat er in de met de gemeente Sevenum en de Meerlo-Wanssumse dorpen Tien- ray, Swolgen en Meerlo uitgebrei de gemeente Horst aan de Maas een lijst met PvdA - en PK-leden opgesteld zou worden. 'Nadat bekend werd dat ze op plek 10 stond, heeft ze zelf besloten zich terug te trekken. Daar heeft geen PK' er wat mee van doen gehad. Dat mevrouw Gielens moeite had met het oorspronkelijke PK - standpunt inzake de fusiediscus sie, is ons bekend. Ze doet echter aan geschiedvervalsing, want is het uiteindelijke voorstel van het toenmalige college niet met algemene stemmen en dus met 13-0 door de raad aangenomen? Over democratie gesproken! Dat woord staat voor mevrouw Gie- lens kennelijk synoniem voor het gelijk en blind volgen van de grootste schreeuwers' Over sportpark Noord had en heeft de PK volgens Beterams inderdaad een andere mening. 'Enerzijds vanwege de planologi sche problemen, anderzijds omdat het een financieel gedrocht was. Geen enkele onderneming, geen enkele overheid, geen enkel raads lid met verantwoordelijkheidsge voel voor het beheerst inzetten van middelen c.q. gemeenschaps gelden kon en mocht naar eer en geweten handelend hier ja op zeg gen. Met de verkiezingen voor de boeg had de huidige coalitie, waar onder mevrouw Gielens, niet de moed om nee te zeggen. Dat mag, maar het feit dan zij geen respect op kan brengen voor een minder heidsstandpunt en daarmee geen respect toont voor de democra tie, maakt haar politiek volstrekt ongeloofwaardig. Tienray ver dient in onze ogen beter dan een steeds van partijpolitieke kleur verschietende knipperbol', besluit Beterams. Politiek wil geen umts-zendmast bij school Hij zal de wens van de poli tiek aan de gemeente Horst aan de Maas overbrengen. Wethouder Jac Derikx (CDA, Ruimte) beloofde de fracties maandagavond tijdens de com missievergadering Ruimte en Economie dat hij de gemeente Horst aan de Maas op het hart zal drukken om de umts-mast van KPN niet te plaatsen op de locatie van het voormalige jeugdhonk aan de Mgr. Jen- neskensstraat, recht tegen over de brede school. "ik zal Horst aan de Maas vragen om naar een andere locatie uit te kijken, een plek met minder problemen", stelde Derikx. Ja, hij nam zich de adviezen ter harte. De afgelopen weken zorgde het principebesluit van het col lege van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum, om aan KPN toestemming te verlenen voor het plaatsen van een umts-zendmast voor mobiele telefonie aan de Jenneskensstraat in Meerlo, voor een storm van protest. Niet alleen de politiek maakte zich ernstig zorgen over de mogelijke komst van de mast, recht tegenover de school, de kinderopvang en de peuterspeelzaal, ook de dorpsraad, de oudervereniging en de mede zeggenschapsraad van de school stonden - vanwege het mogelijke gevaar dat de kinderen worden blootgesteld aan schadelijke stra ling - op hun achterste benen. "Vanwege het gezondheidsrisico moeten we zo'n zendmast zeker niet in de buurt van scholen of kinderopvang neerzetten. Dat moeten we als politiek niet wil len", stelde Truus Knoops van PK Meerlo-Wanssum maandagavond nog maar eens. GP'94, PvdA en CDA sloten zich bij de mening van de PK aan. Derikx toonde zich gevoelig voor de kritiek op de beoogde locatie van de zendmast van KPN/Ericsson. En ook over de hoogte van de mast gaat hij met Horst aan de Maas praten. VREES Dat umts-masten niet onomstre den zijn, was ook hem bekend. "Veel mensen vrezen gezondheids risico's als ze in de directe omge ving van zo'n mast wonen of wer ken, maar bewezen zijn die risico's niet. Volgens TNO, toch een geres pecteerde instantie, heeft de stra ling geen gevolgen voor de volks gezondheid. Maar je hoort ook andere verhalen en er zit natuur lijk ook een emotionele kant aan het verhaal, waar we zeker naar moeten luisteren. Ik ben geen Calimero die tegen windmolens vecht. Ik ga de beoogde locatie niet propageren, want die is op dit moment besmet. Daar moeten we zeker niet voor gaan. En dat zal ik Horst aan de Maas ook aanraden." Maar ook Derikx realiseert zich tegelijkertijd dat umts nodig is om bij de tijd te blijven als het gaat om mobiele telefonie en mobiele netwerksystemen. Met umts is het mogelijk om te internetten op mobiele telefoons, om de sim pele reden dat de verzending van data veel sneller gaat dan met de aloude gsm-mast. Ook het bedrijfs leven is daar bij gebaat. Naast het voormalige jeugdhonk aan de Jenneskensstraat zijn onder meer ook de brandweerkazer ne en de gemeentewerf aan de Dorpbroekstraat en muziekzaal de Speulplats aan de Mgr. Jennes- kensstraat als mogelijk geschikte locaties voor de mast beoordeeld. Door de dorpsraad zijn het voet balterrein aan de Bergsboslaan en het ruiterterrein aan de Megelsum aangedragen. "Alles is weer open", stelde Derikx. "De behoefte is gigantisch, maar niemand wil die masten in de achtertuin. Die 'not- in-my-backyard'-discussie voeren we hier. Duidelijk is dat er voor de beste locatie moet worden geko zen en dat er draagvlak voor moet zijn." En dat definitieve besluit wordt genomen door raad van de gemeente Horst aan de Maas. "Die heeft daar alles over te zeggen, die van Meerlo-Wanssum niet meer", aldus Derikx. Kerstmarkt Citaverde Het Citaverde College aan de Spoorweg in Horst houdt op woensdag 9 december voor de vijfde keer een kerstmarkt. In de aanloop naar deze markt is er voor de leerlingen op donderdag 3 december de gehele dag een Floresdag. Op de kerstmarkt kan men workshops bezoeken, zoals bijvoorbeeld zelf kerststukjes maken en kerstkransjes versie ren. De kinderen kunnen worden geschminkt en er zijn werkstuk ken van leerlingen te koop. Men kan kerststukjes kopen, genieten van kerstmuziek door de leerlin gen, een wens kenbaar maken in de wensboom en op de foto met Santa Claus. In het gezellige Winter Wonderland kerstcafé kan men genieten van een versnape ring. Verder is er een stand van de Stichting Nativitas. Ook kan men authentieke spulletjes kopen uit Indonesië. De opbrengst van deze kerstmarkt komt geheel ten goede aan de kindertehuizen van Mama België. De kerstmarkt duurt van 15.30 tot 20.00 uur. Omheining De Tijdelijke Noodvoorziening (TNV) in het voormalige klooster in Tienray heeft een omheining gekregen. Deze was de inwo ners van Tienray door het Cen traal orgaan Opvang Asielzoekers beloofd bij de komst van de asiel zoekers naar het dorp. De schut ting van hout zorgt ervoor dat de kinderen, die sinds juli in de tijde lijke opvang zijn ondergebracht, veilig kunnen spelen op de bin nenplaats. Zaterdag 20 februari vindt de tiende editie van het festival Knok- ke om te Rokkuh plaats. Jonge, enthousiaste bands uit de regio krijgen de kans om hun talenten te tonen op het podium. De win naar mag als openingsact op Mer- linpop 2010 spelen. Aanmelden voor 10 januari kan door een brief met demo en biografie op te stu ren naar OJC Merlin o.v.v. Knokke om te Rokkuh 09, Peschweg 1, 5864, CZ Meerlo. Kijk op www. ojcmerlin.nl voor meer informa tie, telefoon 0478-691769. PEEL EN MAAS Student uit Blitterswijck naar Gambia De jongerengroep van SOS Meerlo-Wanssum is hoofd sponsor geworden van een bijzonder project van de Blit- terswijckse student mechatro- nica Jelle Classens (18). Samen met twee studiegenoten van het ROC Ter Aa in Helmond is Jelle momenteel een auto aan het pimpen en gereed aan het maken voor een meer dan 7.500 kilometer lange tocht van Bakel naar Gambia. Jelle begint op 7 februari in Bakel samen met collega Alex Pranger aan deze marathontocht. Na 21 dagen avontuurlijk reizen door de Sahara en Afrika arriveren ze in de hoofdstad Banjul, waar de twee ROC-studenten gedurende zeven weken stage lopen in basis scholen en technische scholen. De bedoeling van het project is dat Jelle Afrikaanse leeftijdsgenoten iets leert op het gebied van motor voertuigentechniek. Jelle Classens: "De auto kan namelijk gedoneerd worden op de plek waar wij heb ben stage gelopen. Maar het kan ook dat hij naar een andere school gaat waar ze nog helemaal geen auto hebben. Mogelijk dat de school de auto overneemt en er een soort taxibedrijf mee start om geld te verdienen voor de school." Jelle en zijn collega-studenten doen tijdens de reis en de stage erg veel ervaringen op in Afrika en ze brengen kennis over op jongeren in Gambia. De SOS Jon gerengroep sponsort het bijzon dere project van Jelle met 250 euro in ruil waarvoor de jeugdige avonturier uit Blitterswijck in het voorjaar een presentatie doet over zijn ervaringen. Bovendien wordt tijdens de tocht op de website van SOS Meerlo-Wanssum een verslag bijgehouden. Jelle Classens heeft zelf ook een website waarop de tocht te volgen is: www.terarforaf- rica.web-log.nl In totaal doen vijfentwintig auto's mee aan dit project. Ze rij den in colonnes van telkens vijf auto's zodat er altijd collega's in de buurt zijn als er onverhoopt iets kapot gaat of anderszins hulp nodig is. "De organisatie zit goed in Jelle Classens (rechts) is bijna klaar voor de marathonrit naar Gambia. elkaar en is opgezet door de stich ting Go for Africa van Jan Huizinga en zijn dochter Amber uit Bakel. Een dag in de week volgt Jelle en de andere Afrikagangers speciale lessen op de school in Helmond. Bovendien zijn ze al maanden bezig om hun auto Sahara-waardig te maken. De kosten van de trip, terugreis en verblijf in Africa moe ten de studenten zelf bekostigen. Daarom zoekt Jelle Classens in de regio nog sponsoren die hem wil len helpen. Nadere informatie is te krijgen bij Jelle Classens, teelfoon 06-41185238 Op het Caeciliafeest zijn drie jubilarissen van de Blit- terswijckse muziekvereniging Moed en iJver in het zonnetje gezet: Sraar Wijnhoven, Yvon ne Hanraets-Lemmen en Geert Giesbertz. Sraar en Geert kre gen de gouden speld voor 40 jaar trouwe dienst en Yvonne de zilveren speld voor haar 25-jarige lidmaatschap. Voorzitter Rob Koster stond uitvoerig stil bij de activiteiten van de drie jubilarissen. Sraar Wijnhoven is jarenlang bestuurs lid geweest en heeft zich altijd speciaal ingezet voor de jeugdop leiding. Ook zorgde hij vele jaren voor het vervoer naar Meerlo voor de jeugdleden die musiceerden bij de gemeentelijke jeugdfanfare. Verder maakte hij een aantal jaren deel uit van het regiobestuur van de Limburgse Bond van Muziekge zelschappen. Momenteel is Sraar erelid. Zoon Leon en kleindochter Kelly speldden het gouden insigne op en overhandigden de bijbeho rende oorkonde. Drie generaties Wijnhoven bij de muziekvereni ging dus. Yvonne Hanraets-Lemmen speelt al 25 jaar tenor saxofoon en zet zich de laatste jaren vooral in voor de jeugdcommissie binnen de vereniging. Deze commissie zorg voornamelijk voor de activi teiten voor de jeugdleden en orga niseert verschillende activiteiten om de blaasmuziek onder de aan dacht van de schoolkinderen te brengen. Vaak gebeurt dat in goed overleg met de basisschool. Het komende Kerst-blaas-concert op 14 december is zo'n activiteit. Geert Giesbertz is 40 jaar gele den begonnen op alto, maar al snel overgeschakeld op euphonium. Verder heeft hij zich circa 10 jaar ingezet voor de leerlingenoplei ding. Hij was circa 20 jaar tweede dirigent en is ook een aantal jaren bestuurslid geweest. Tegenwoor dig is Geert nog lid van de muziek- commissie en zorgt hij voor de samenstelling van het verenigings blad Dubbele Forto. Verder maakt hij de wekelijkse berichten voor het plaatselijke krantje het Dorps journaal en houdt hij de website (www.moedenijver.nl) bij. De drie jubilarissen kregen een mooie bos bloemen aangeboden en daarna Op de foto van links naar rechts: Sraar Wijnhoven, Yvonne Hanraets-Lemmen en Geert Gies- bertz. werden de welgemeende felici taties van alle aanwezigen in ont vangst genomen. proteion Bel (088) 850 00 00 È- Meerlo-Wanssum Provincie neemt besluit onder de loep PvdA-fractievoorzitter en PK botsen Wethouder gevoelig voor kritiek SOS-jeugd sponsor project Jelle Classens Jubilarissen bij Moed en IJver hulp bij het huishouden thuisbegeleiding persoonlijke verzorging dagvoorzieningen zorgboerderijen verpleging zorgalarmering zorg tv uitleen hulpmiddelen consultatie voor 65-plussers tijd voor mensen' WWW.prOteionthuiSZOrg.nl tijd voor wensen

Peel en Maas | 2009 | | pagina 5