Muziekschool Musicas is verhuisd Zorg kiest voor Verstraaten De la Roy Design naar Gemert Belastingdienst en Wonen Limburg tekenen convenant Uitbreiding directie OTTO Gratis proefles 95 Glasvezel op Smakterheide De reel-mutant Kerstborrel bij salon José zorg de Keizer m\ Perfect Pilates GEKLEED VOOR DE FEESTDAGEN SPECIALE AANBIEDING BIJ CORRIDOR MODE BIJPASSEND PEEL EN MAAS Donderdag 3 december 2009 - Pagina 11 Muziekschool Musicas is niet langer boven Hans van Bree gevestigd, maar is ver huisd naar de Oude Oostrum- seweg 12a, op loopafstand van het centrum. De nieuwe loca tie biedt meer mogelijkheden voor de cursisten om zich nog beter te ontwikkelen. Muziekschool Musicas is drie jaar geleden begonnen met een aantal leerlingen in de gemeente Venray, inmiddels volgen meer dan 300 enthousiaste cursisten muzieklessen in een van de drie vestigingen. Vanaf 1 januari opent Musicas ook een muziekwinkel in Horst met een verkooppunt bij de muziekschool in Venray. Leer lingen kunnen daar terecht voor instrumenten, accessoires, blad muziek, reparaties en/of onder houd van het instrument. Een muziekschool moet mee groeien met de komst van nieuwe technologieën! Bij Musicas staat het plezier in het maken van muziek hoog in het vaandel. De visie van de muziekschool gaat dan ook hand in hand met het nieuwe leren' waarin de wensen van de leerling de eerste priori teit hebben. Wanneer de leerling aangeeft alleen maar nummers te willen spelen van zijn of haar favoriete band, dan zal de docent het lesprogramma daarop aanpas sen. Op deze manier blijven begin nende muzikanten gemotiveerd en worden ze constant geprikkeld tot nieuwe uitdagingen. Musicas richt zich vooral op 'bandinstru menten'. Daarbij is het vaak niet noodzakelijk om eerst het noten schrift onder de knie te krijgen, maar wordt er vooral gebruikge maakt van tablatuur, akkoorden schema's, toonladders en het ont wikkelen van een optimaal gehoor op een creatieve speelse manier. In de meeste gevallen worden lessen gegeven met behulp van een laptop waardoor de leerling meteen kan aangeven waar het op dat moment voor 'in the mood' is. Uiteraard is het ook mogelijk klas siekere methodes te hanteren. Musicas werkt met '10 ritten- kaarten'. Op deze manier kan een cursist na iedere periode van tien lessen de keuze maken om door te gaan. Buiten de gangbare privéles- sen worden er vanuit de muziek school ook diverse cursussen en workshops georganiseerd voor verschillende doelgroepen. Zo hebben afgelopen jaar meer dan 140 basisschooldocenten bij de muziekschool een cursus gevolgd die hen heeft ondersteund bij het brengen van muziekactiviteiten. Ook zit in het assortiment de cur sus 'het Concert','de Artiest' of 'De wereld van muziek'. Ook zijn er altijd mogelijkheden tot het opzet ten van nieuwe muziekactivitei- ten. Mocht je meer willen weten of lessen gaan volgen, surf dan naar www.muziekschoolmusicas. nl of bel naar 06-48428840. Via een Europese aanbeste ding heeft Verstraaten Perso nenvervoer in samenwerking met Munckhof Taxi Horst het zittend ziekenvervoer voor Univé, VGZ, Iza en Trias ver worven. Vanaf 1 december verzorgt het Venrayse bedrijf dit vervoer in diverse regio's in Zuidoost-Nederland. De verzekeraars hebben onder andere voor Verstraaten en Munck- hof gekozen vanwege hun jaren lange ervaring met vervoer voor de zorgsector. Ook de mogelijk heid om het vervoer snel en effi ciënt te organiseren speelde een belangrijke rol. Voor de uitvoering van het vervoer werkt Verstraaten nauw samen met Munckhof Taxi. Verstraaten Personenvervoer ver zorgt het ziekenvervoer in het postcodegebied 5800 t/m 5899. Om een rit te boeken hoeft een verzekerde in dit postcodegebied voortaan alleen nog maar te bel len met het gratis nummer 0800 8610400. Tijdens de aanbestedingspro cedure is vooral geselecteerd op kwaliteit en service, aldus direc teur Geert-Jan Verstraaten: "Onze voertuigen zijn schoon, betrouw- baar en veilig, van binnen en van buiten. Onze gediplomeerde chauffeurs zijn vriendelijk, soci aal vaardig en behulpzaam. Ook hebben Verstraaten en Munckhof beide het TX keurmerk en ISO 9001-certificering." Het wagen park van Verstraaten bestaat uit ruim zeventig auto's en bussen. Al deze voertuigen zijn uiterst com fortabel, verkeren technisch in perfecte conditie, en zijn gemid deld niet ouder zijn dan drie jaar. Door gebruik te maken van zowel luxe taxi's als rolstoelbussen kan Verstraaten het vervoer perfect afstemmen op de individuele behoefte van elke verzekerde. Verstraaten Personenvervoer heeft zich in enkele jaren van een regionaal opererend taxibedrijf ontwikkeld tot een specialist in vervoer voor de zorg en de soci ale sector. Verstraaten Personen vervoer heeft twee zusterbedrij ven. Verstraaten Business Travel verzorgt directievervoer, vip-ver voer en andere vormen van exclu sief, zakelijk personenvervoer door heel Nederland. Verstraaten Express, specialist in sneltrans- port, bezorgt pakketten snel en safe over de hele wereld. Zie ook: www.verstraatenpersonenver- voer.nl. De la Roy Design verhuist per 1 januari naar Gemert. Dat heeft directeur Henny de la Roy desgevraagd bevestigd. Het isolatiebedrijf blijft wel in Venray gevestigd. Als gevolg van de crisis heeft het bedrijf voor vier medewerkers ont slag aangevraagd. "Om in 2010 weer met winst te kunnen draaien, hebben we een aantal efficiencymaatregelen moeten nemen", stelt De la Roy. Een daarvan is de samenvoeging van Design met Havadi, het bedrijf in Gemert dat de piepschuimont- werpen voorziet van een coating. "Momenteel komt het onbewerk te piepschuim vanuit Gemert naar Venray, waar wij het snijden in de gewenste vorm. Vervolgens gaat het materiaal weer terug naar Gemert om gecoat te worden. Vanaf 1 januari gaan we alles op een locatie doen." Henny De la Roy betreurt het dat hij van een aantal medewer kers afscheid moet nemen. "Dat doen we met pijn in het hart, maar in deze markt staan de prijzen zwaar onder druk en dan moeten er keuzes gemaakt worden." De la Roy Isolatie blijft geves tigd aan de Industriestraat 4 te Venray. Het bedrijf, onder leiding van Andy Latimer, zal zich volledig gaan richten op de oorsprong, iso latie in de bouw. "Maar ook daar zijn innovatieve ontwikkelingen zoals de ecokist, een bouwbekis- ting met tempex. Die ontwikkelin gen bieden weer kansen voor ons bedrijf." Wonen Limburg heeft een con venant Horizontaal Toezicht met de Belastingdienst getekend. Uitgangs punt van het convenant is weder zijds vertrouwen en transparantie. Door vooraf goede afspraken met elkaar te maken over hoe fiscaal met zaken wordt omgegaan, kun nen beide partijen veel efficiënter werken. Intensieve controles ach teraf zijn dan meestal niet meer nodig. Het convenant maakt onder deel uit van een pilot dat de Belas tingdienst houdt met zes woning corporaties in Nederland. Sinds de verplichte invoering van de inte grale vennootschapsbelasting voor woningcorporaties heeft de corpo ratiesector meer met de fiscus te maken. Voor beide partijen is hier door een nieuwe situatie ontstaan. Wonen Limburg brengt vooraf alle fiscale risico's in beeld en de Belas tingdienst geeft aan hoe daar mee omgegaan moet worden. Wonen Limburg weet zo in een vroeg stadium waar zij aan toe is. Denk bijvoorbeeld aan een nieuwbouw project met een mix van koop- en huurwoningen. Blijkt dat de vraag naar huurwoningen in het nieu we project groter is dan de vraag naar koopwoningen, dan heeft het omzetten van een koopwoning naar een huurwoning nogal wat fiscale en dus ook financiële gevol gen. Dan is het goed om dat vooraf met elkaar af te stemmen. Rudy de Jong, algemeen directeur van de corporatie: "Zowel wij als de Belas tingdienst willen deze zaken goed geregeld hebben. Allebei werken we met publieke middelen. Daar moet je zorgvuldig mee omgaan." Provincie en LLTB eens over beleid grondclaims Als eerste provincie in Nederland gaat het bestuur van Limburg gerichte maatregelen nemen om de aanspraken op landbouwgrond in te tomen. Dit agrarische beschermings- beleid zijn gedeputeerde Ger Driessen en LLTB-voorzitter Noud Janssen overeengeko men in de zogeheten Verkla ring van Roermond. Een van de afspraken is dat natuurcompensatie plaatsvindt in de ecologische hoofdstructuur (EHS), waarbij de EHS elders op marginale landbouwgronden kan worden gecompenseerd en het beheer van deze gronden blijvend door de landbouw kan plaatsvin den. Bij het realiseren van maat schappelijke doelen zoals natuur en recreatie buiten de EHS en de robuuste verbindingszone Mook- Schinveld (REVZ) en buiten de bestaande bebouwing worden de ruimteclaims op landbouwgron den zo veel mogelijk geminimali seerd. Hierop zijn principes van meervoudig ruimtegebruik en landbouwcompensatie van toepas sing. Ook wordt er in de gezamen lijke agenda aandacht geschonken aan het economische perspectief van de landbouw, zoals het stimu leren van multifunctionele en bio logische landbouw en de inzet op kennis en innovatie. In zijn openingstoespraak van het LLTB-Jaarsymposium noemt voorzitter Janssen de intentiever klaring goed nieuws. "Om onze maatschappelijke taken goed te kunnen uitvoeren hebben we vol doende productieruimte nodig. En daarvoor is de beschikbaar heid van betaalbare grond een absolute voorwaarde" Onder deel van het afsprakenpakket is ook de zorg voor het landschap. Het beheren en ontwikkelen van omgevingskwaliteit is een geza menlijke verantwoordelijkheid die van alle betrokken partijen inzet, consistentie en continuïteit vereist, aldus de Verklaring van Roermond. De landbouw gaat hierin een belangrijke rol vervul len. Zo komt er een provinciaal Landschapsfonds als stimulans voor de land- en tuinbouw om de omgevingskwaliteit te vergroten. Afgesproken is om ook andere overheden en organisaties te bewegen tot een beleid om zuinig te zijn op landbouwgrond. De pro vincie Limburg en de LLTB heb ben hierin gezamenlijk de regie. Vóór de tweede helft van 2010 zullen beide partijen de beleids voornemens uitwerken in een concreet actieprogramma. Hier voor wordt een bedrag van 6 miljoen euro in het Provinciaal MeerJarenprogramma Platte landsontwikkeling (pMJP) vrijge maakt. De ondertekende partijen beschouwen de inhoud van deze Verklaring als vernieuwing van het beleid. Het uitzendbureau OTTO Work Force in Venray heeft de direc tie uitgebreid door de benoe ming van Karolina Swoboda tot directeur Commerciële Zaken en Guido Vreuls tot directeur Mid den- en Oost-Europa. De huidige CEO, Frank van Gool, wordt voor zitter van de directie en gaat zich vooral richten op de strategie van het snelgroeiende uitzendbureau en de verdere uitbouw van de onderneming. De directie bestaat verder uit Ron Verhoeven, verant woordelijk voor de financiën, en Arjen Kuneman, verantwoordelijk voor operationele zaken. Karolina Swoboda (29) was één van de allereerste uitzendkrach ten van het bedrijf. In bijna 10 jaar tijd klom zij op tot Hoofd Plan ning Accountmanagement. Haar toetreding tot de directie is een bekroning op haar glansrijke car rière waarin zij opviel door haar enorme inzet, integriteit, visie en zakelijk instinct. Guido Vreuls (40) is al zes jaar aan OTTO verbonden, laatstelijk als General Manager van OTTO Polen. In zijn nieuwe functie wordt hij verantwoordelijk voor alle activiteiten van OTTO in Mid den- en Oost-Europa waar OTTO een dertigtal vestigingen heeft. OTTO Work Force, waarvan het hoofdkantoor in Venray is geves tigd, is de grootste internationale arbeidsbemiddelaar van Neder land. Op jaarbasis werken er ruim 10.000 mensen via het uitzend bureau in ons land. De mensen komen vooral uit Polen. In Mid den- en Oost-Europa heeft OTTO vijftien kantoren. OTTO Work Force is lid van de ABU en VCU- en NEN-4400-1 gecertificeerd. Bewegen ontspannen Voor iedereen Zo werken we Meedoen? stretch band riem, kleur zwart t.w.v. 49.95 Pnrrirlnr l\/lnrlo me^sttfi/en/karakter KPN is eind vorig jaar gestart met de aanleg van een glasvezel netwerk voor ondernemers op bedrijventerrein Smakterheide in Venray. Via het glasvezelnetwerk kunnen bedrijven de nieuwste en snelste ICT-oplossingen gebrui ken. KPN realiseert het netwerk in samenwerking met zijn lokale partner Rocom en Parkmanage- ment Venray. De eerste aansluitin gen zijn opgeleverd, zoals bij Pen- nColor. Patrick van Loo namens Pen- nColor: "Penn Color International BV, als onderdeel van Penn Color Inc. in de Verenigde Staten, ver zorgt de ontwikkeling, productie en verkoop van inkten, kleurcon- centraten en coatings op water basis voor de behang- en vloerbe dekkingindustrie voor Europa en Azië. Onze keuze voor glasvezel is gebaseerd op meerwaarde door kostenbesparingen, toename van snelheid van de internetverbin ding en betrouwbaarheid door de dubbele glasvezel ring op het industrieterrein Smakterheide." De eerste ervaringen zijn positief. "Sinds begin juli 2009 zijn wij aangesloten op het glasvezelnet werk en we hebben sindsdien de verwachte meerwaarde kunnen realiseren. De kosten zijn verlaagd, het internetverkeer is sneller en we hebben geen storingen onder vonden. Op dit moment zijn we nog aan het optimaliseren opdat we uiteindelijk maximaal gebruik en profijt kunnen hebben van deze nieuwe aansluiting." Rocom Op de foto: Ruud Knobel (KPN), Patrick van Loo (Pen- nColor), Robert van Rijswijck (Rocom) en Birgit Kainama (Parkmanagement). is als Venrays bedrijf en KPN- partner nauw betrokken bij het project. "De ondernemers op het bedrijventerrein beschikken met het glasvezelnetwerk over een toe komstvaste infrastructuur en kun nen gebruikmaken van (online) toepassingen die veel bandbreedte vereisen, zoals videoconferencing, online back-up en (zware) appli caties. Door de betrouwbaarheid en de hoge bandbreedte is glas vezel ook bijzonder geschikt voor camerabeveiliging op afstand" aldus Robert van Rijswijck. Het glasvezelnet is mede op ini tiatief van het Parkmanagement Venray genomen. Samen met de gemeente Venray is de mogelijk heid bekeken om de industrieter reinen te bekabelen. In Rocom hebben we een partner gevonden die de ondernemers vanuit zijn expertise goed kan adviseren. Het glasvezelnetwerk biedt altijd dezelfde hoge snelheid, onafhan kelijk van de afstand tot de wijk- centrale." Ondernemers van het bedrij venterrein die interesse hebben in een glasvezelverbinding, kun nen terecht bij Rocom, telefoon (0478)-521000, business partner van KPN, bij de accountmanager van KPN of bij Parkmanagement Venray. Al bijna 25 jaar is kapsalon José een begrip in Vierlings beek. In 1986 startte José van Bree haar kapsalon in een klein pand aan de Grotestraat, maar haar ondernemende geest bracht haar in 2006 naar een locatie aan de Spoorstraat te Vierlingsbeek met volop gratis parkeergelegenheid voor de deur. Samen met haar team enthousi aste meiden staat zij met veel ple zier te knippen en maakt zij altijd tijd voor een praatje met haar klanten. Het blijft niet bij knip pen alleen. Kapsalon José beschikt eveneens over een nagelstudio waar men evenals in de kapsalon voor een zeer goede prijs-kwali- teitverhouding terecht kan voor een set mooie gel nagels. En om het totaalpakket aan uiterlijke verzorging compleet te maken, is zij in 2008 in zee gegaan met Chantal Groeneveld die in haar pand een schoonheidssalon heeft geopend. Bij BeautySalon Chantal krijgt u veel persoonlijke aandacht en de behandeling die bij u past. Recen telijk heeft Chantal haar beauty salon verbouwd om haar klanten nog beter van dienst te kunnen zijn. Naast de huidverzorgende gezichtsbehandelingen biedt zij nu ook diverse huidverbeterende behandelingen zoals micro der- mabrasie met behulp van dia mondsticks hetgeen uniek is in de wijde omgeving. Uniek is ook de kerstborrel die Kapsalon José organiseert voor haar klanten en alle andere geïnteresseerden. Ook u bent van harte welkom op don derdag 10 december vanaf 19.30 uur aan de Spoorstraat 10 te Vier lingsbeek. Op deze avond wordt de nieuwe najaarscollectie siera den gepresenteerd en kunt u een kijkje nemen in de vernieuwde schoonheidssalon. 14 december 17.30 - 18.30 20.30 - 21.30 18 december 09.00 - 10.00 10.30 Perfect Pilates is een trainingsmethode voor je hele lichaam. Het helpt om stress te verminderen, in balans te komen en volledig te ontspannen. Kortom: een grondige work-out voor body and mindl Perfect Pilates is voor iedereen. Ook al ben je niet topfit, zit je niet op je ideale gewicht of heb je fysieke klachten en weet je niet zeker welke oefeningen je wel en niet kan doen. Bij ons ben je welkom! We helpen je om op je eigen niveau te bewegen en om zo fit en sterk mogelijk te worden. Je krijgt les van een gediplomeerd fysiotherapeute. We werken in kleine groepen op een rustige locatie. Zo krijg je volop professionele aandacht en persoonlijke begeleiding. De lessen duren een uur. Bewegen ontspannen staat centraal. 0E20MDE ZAKEN Zorg de Keizer Meld je aan voor één van de proeflessen. Bel naar 06- 143 28629 of stuur een e-mail naar preventiefbewegen@zorgdekeizer.nl. Vol is vol! Keizersveld 13C 5803 AM Venray PANTALON 9M aÏuaL UlMfl I UIAMA bl Al IU ■IIIAul SWEATSHIRT fl 9! V-/L/ I I I U L/ I I V I L/U t? Grotestraat 32, 5801 BH Venray, Tel. 0478-586387 geestig mysterieus spannend informatief Te koop bij VVV-kantoren, boekhandels of rechtstreeks via www.puzzelthriller.nl muziek school

Peel en Maas | 2009 | | pagina 3