Brukske Mooi Anders Vuilwaterwacht Jantje Beton Bijzonder trouwfeest voor iedereen nu een kleuren- laserprinter binnen handbereik, zolang de voorraad strekt!! r Ti Neem plaats in wagen Schumacher Moeders voor Moeders Mexicaanse griep sraar for life 149,- boekhandel kantoorvakhandel §°P=Or hofstraat 6 keizersveld 19 van den munckhof bv www.vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Donderdag 3 december 2009 - Pagina 10 De winnaars van de kleurwed- strijd Brukske Mooi Anders heb ben hun prijzen ontvangen. Drie kleine kunstenaars uit het gezin Van Keijsteren (organisator van de Ghanese Dag in Brukske) zijn in het zonnetje gezet voor hun kleurrijke inzending. Samen met hun ouders gaan Keith, Sebastian en Ida een dagje naar het Zoo Parc in Overloon. Medio juli vonden in Het Brukske het sOl festival en Luikse Markt plaats. Drukbezoch te evenementen door inwoners van Het Brukske en daarbuiten. Kraampjes, eettentjes, muziek en dans en activiteiten voor jong en oud maakten deze festivals tot een groot succes. Ook Brukske Mooi Anders was vertegenwoor digd. Kinderen konden een kleur plaat meenemen van de Bach- en Mozartflat en die naar eigen inzicht inkleuren. Zo werden ook zij betrokken in Brukske Mooi Anders. In navolging van deze kleurwedstrijd wordt in decem ber een kerstactie gehouden. Ook hiermee kunnen weer leuke prij zen worden gewonnen. De onder werpkeuze voor de kleurplaat is niet toevallig. Als onderdeel van het Masterplan Brukske is de ver betering van de Bach- en Mozart- flat een van de eerste fysieke acti viteiten in Brukske. Het gaat om verbeteringen aan de buitenkant en aan de binnenkant. Niet alleen worden de flats hierdoor mooier, de woningen worden tevens ener giezuiniger en het wooncomfort neemt toe. Ook krijgen de entrees een facelift en een tweede lift. Deze activiteiten worden uitge breid aan de bewoners van de flats gepresenteerd op 12 en 19 december bij de entrees van de flats. Rijkswaterstaat, de provin cie Limburg,de twee Limburgse waterschappen Peel en Maasvallei en Roer en Overmaas en de sport- visserij Limburg verspreiden bij de uitgifte van de Vispas 2010 (visver gunning) de zogenaamde Vuilwa- terpas. Met deze pas, in de vorm van een creditkaart, kunnen sport vissers gemakkelijk en snel zeven dagen in de week en 24 uur per dag melding maken van misstan den, opmerkelijkheden of calami teiten aan of in het water. In totaal worden 30.000 passen verspreid in Limburg. Ook de agrariërs met eigen stuwen en natuurverenigin- gen of -gidsen ontvangen exem plaren van de vuilwaterpas. Ook zij kunnen voor de waterbeheer ders fungeren als oren en oren langs beken en rivieren. De vuil- waterpas is een informatiekaartje met daarop het telefoonnummer van de Vuilwaterwacht (0800 0341), onderdeel van Rijkswater staat. Sportvissers zijn doorgaans goed op de hoogte van wat er zich afspeelt in en langs het water. In 2009 is deze Vuilwaterpas voor het eerst uitgegeven bij de uitgifte van de Vispas met als resultaat een flinke stijging van het aantal mel dingen. Het gaat om meldingen van vissterfte, vogelsterfte, vreem de kleur/geur van het water, vuil- dump of andere verdachte zaken. Naast deze toename van meldin gen waren er ook opmerkelijke successen. Zoals het op heterdaad betrappen van personen bij vis- stroperij en het redden van vissen bij massale vissterfte. Dit jaar staan ook de provincie en de Limburgse waterschappen op de pas vermeld om te benadrukken dat meldin gen over al het oppervlaktewater in Limburg, bij de Vuilwaterwacht welkom zijn. De Vuilwaterwacht geeft de meldingen door naar de beheerder van beek, rivier of plas; Rijkswaterstaat, de provincie of Waterschap Peel en Maasvallei of Waterschap Roer en Overmaas die indien nodig snel actie kun nen ondernemen. Jantje Beton is op zoek naar personen in Venray die willen helpen met het ophalen van geld voor het speelplezier van alle kin deren. Mensen die het belangrijk vinden dat kinderen weer lekker met elkaar buiten kunnen spelen, op straat, op een speelplek of bij een jeugdvereniging. Kortom, mensen die staan voor het recht op spelen dat alle kinderen heb ben. Want van alles wat er in de collectebus terecht komt, gaat de helft naar een plaatselijke jeugdor ganisatie en de andere helft naar Jantje Beton. Daarmee investeren beide partijen in het vrije buiten spelen van kinderen in Nederland. Jantje Beton is op zoek naar een collectecoördinator in Venray. Er zijn namelijk wel plaatselijke jeugdorganisaties die willen col lecteren, maar er ontbreekt nog iemand die de collecte coördi neert. Een collectecoördinator is de contactpersoon tussen Jantje Beton en de plaatselijke verenigin gen die collecteren. Hij of zij zorgt onder meer voor het uitdelen van de collectebussen, de verdeling van de straten en de financiële afwikkeling. Geïnteresseerden kunnen zich melden bij de Jantje Beton Col lecte via telefoon (030)242 7265. Ook kan men een kijkje nemen op www.jantjebeton.nl/collecte. Zelfs zwarte pieten kunnen trouwen! Dit gebeurde onlangs in het gemeenschapshuis in Tienray. De trouwerij vond plaats tussen jongenspiet Roberto en meisjes piet Petri. Op de foto het bruids paar samen met hun bruidmeisje en -jongen. Opening grootste vuurwerkwinkel van Europa op vrijdag 4 december om 21.00 uur Nee, het bedrijf vertrekt niet uit Wanssum. Kathleen van de Ligt zegt het nog maar een keer voor de duidelijkheid. Discus Van de Ligt Allicht blijft gevestigd aan de Brugstraat in Wanssum, maar breidt zijn activiteiten ook uit naar de Woonmax in Venray, waar vrijdagavond 4 december om 21.00 uur een start wordt gemaakt met een tweede nieuwe vestiging, die met een spectaculaire knallende vuur werkshow wordt geopend, en meteen de grootste vuurwerk winkel is in Europa. Waarom in Venray? Het ant woord op die vraag is simpel, zegt Kathleen van de Ligt. "We hebben een regiofunctie en krij gen in onze winkel in Wanssum steeds meer klanten uit Venray en omgeving. We waren ons al langer aan het oriënteren in Venray en zijn erg blij met de locatie aan de Leunseweg, die goed bereikbaar is, over ruim veertig parkeerplaat sen beschikt en aan de rand van het centrum van Venray ligt. We hopen tijdens de spectaculaire opening op vrijdag 4 december veel mensen in onze nieuwe zaak te mogen begroeten." Discus Van de Ligt Allicht, een bedrijf dat onder meer is gespe cialiseerd is in tuin-, dier-, doe- het-zelf-, hengelsport- en cam pingartikelen en dé vuurwerk- en carbidspecialist in de regio is, is actief op allerlei gebieden. "Ja, wij luisteren naar de klant en sprin gen meteen op nieuwe trends op bijvoorbeeld dier- en tuingebied in. Of we in Venray ook vuurwerk gaan verkopen? Natuurlijk, de decembermaand staat geheel in het teken van vuurwerk en carbid in onze Chinatown. Verkoop van vuurwerk kan wel in Venray, maar het afleveren van vuurwerk blijft plaatsvinden vanuit onze winkel in Wanssum, waar we twee veilige vuurwerkbunkers hebben. Omdat we al elf jaar vuurwerk verkopen, gaat het afhalen voor de klant hartstikke snel. Voor het bestellen van vuurwerk kunnen onze klan ten natuurlijk ook in onze nieuwe winkel in Venray of op onze web site terecht. Onze winkel is in de maand december geheel hiervoor ingericht. Half januari gaat onze geheel nieuwe winkel open met een zeer verrassend assortiment, wat een geweldige aanvulling zal zijn voor het Venrayse." Kathleen en Eric van de Ligt hebben drukke weken voor de boeg. Niet alleen vanwege de ope ning van hun nieuwe vestiging in Venray, maar ook vanwege de opheffing van de gemeente Meer- lo-Wanssum per 1 januari 2010 én oud en nieuw. "Ja, de vuurwerk- maand staat weer voor de deur, dan is het hier altijd een gekken huis", glimlacht Kathleen. "We zijn inderdaad ook druk bezig met het voorbereiden van de afsluitende vuurwerkshow tijdens het jubi leum- annex afscheidsfeest van de gemeente Meerlo-Wanssum op zaterdag 19 december om 22.00 uur bij zalencentrum 't Brugeind in Meerlo. De merken Dynasty en Full Loaded die Van de Ligt Allicht verkoopt, zijn uitgeroepen tot het beste merk vuurwerk van 2008. En waarom dat is, kunnen de mensen die avond met eigen ogen zien. Daarnaast verzorgt Eric, die voor zitter en initiatiefnemer is van de Limburgse carbidclub, samen met enkele leden ook demonstraties carbidschieten." Lachend: "Meerlo- Wanssum krijgt een spectaculair, knallend einde, dat is zeker." Kijk voor meer informatie over Discus Van de Ligt Allicht op de websites www.vandeligtallicht. nl, www.vuurwerkencarbid.nl of www.spektakelaandemaas.nl. Discus Van de Ligt is vanaf vrij dag 4 december dus te bezoeken op twee locaties: Brugstraat 13 in Wanssum en Leunseweg 47A in Venray. Het telefoonnummer van beide locaties is 0478-539155. De groepen 7 en 8 van basis school De Bongerd hebben een sponsorloop gehouden in het kader van het thema Kin derrechten. Onder begeleiding van juf Nicole hadden de leerlingen een plan bedacht waar onder meer in stond hoeveel hulpouders er nodig waren, hoe het parcours eruit zou zien, wie er voor de koek en ranja zou zorgen en wie de gemeente zou bellen of er een vergunning nodig was. Een hoop geregel dus. Maar dat heeft zijn vruchten afgeworpen: met zijn vierentwintigen hebben de kin deren duizend euro voor Unicef opgehaald. Besloten is dat het geld naar een project voor onderwijs in Afrika gaat. Met 11,40 euro kan er bijvoorbeeld een groot school bord gekocht worden, voor 0,90 euro maar liefst honderd krijtjes en voor 9,75 euro kan Unicef een jaar lang vijf kinderen van school spullen voorzien. a4-kleurenlaserprinter print tot 8/12 ppm (kleur/zwart) geen opwarmtijd of wachttijd afdrukresolutie 600 x 600 dpi tot 9600 x 600 dpi papierlade voor 150 vel 4 aparte kleuren all-in-one cartridges geheugen 16 mb usb 2.0 high-speed afmetingen 452 x 401 x 262 mm van 237, nu tijdelijk V incl. btw y- Adventure on Wheels krijgt vorm De Formule 1-wagen van Michael Schumacher, waarmee hij in de negentiger jaren bij Ben- neton wereldkampioen werd, is een van de grote trekpleisters van Adventure on Wheels. De consu mentenbeurs vindt op 26 en 27 december plaats op industrieter rein De Blakt. "De beurs begint langzaam vorm te krijgen. Inmiddels zijn al meer dan honderd ondernemin gen benaderd. Denk daarbij aan een mix van autobedrijven tot haarstylistes", vertelt Susan Jans sen namens de organisatie. Samen met Don van Soest en Harry Maessen is ze druk bezig met de organisatie van de beurs. "Tot nu toe loopt alles voorspoedig. We zijn actief bezig om de beurs voor jong en oud aantrekkelijk te maken. Veel interactie tussen ondernemers en publiek zijn zeer belangrijk. Het publiek moet niet alleen wat te kijken hebben maar ook wat te doen. Zo zijn we bezig om in de hal een groot mountain- bikeparcours neer te leggen. Het publiek kan zelf ervaren hoe het is om te mountainbiken. Daar naast willen we wedstrijden voor teams organiseren. Teams en/of clubs kunnen zich daarvoor aan melden." Ook op het gebied van enter tainment en amusement wordt het nodige georganiseerd. Diverse optredens en dansdemonstraties en een Zumbaworkshop van Dans centrum Janssen zijn inmiddels in het programma opgenomen. De komst van de wagen van Schu macher is natuurlijk een opsteker voor de organisatie. "In hetzelfde model auto heeft ook Verstappen nog gereden", vult Don van Soest Susan aan. "Maar er komen nog tal van andere formuleauto's die te bewonderen zijn", aldus Harry Maessen. "Het moeten twee dagen worden waar iedereen zich kan amuseren. Met een zeer gevarieerd programma gaat ons dat zeker luk ken", besluit Susan. Adventure on Wheels is op 26 en 27 december van 10.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: info@adventureonwheels.nl Moeders voor Moeders zamelt urine in van zwangere vrouwen. Tijdens de eerste vier maanden van de zwangerschap bevat de urine het hormoon hCG dat voor sommige vrouwen onmisbaar is om ook zwanger te kunnen worden. Moeders voor Moeders haalt urine op en daar wordt een geneesmiddel van gemaakt. Tegenwoordig krijgt een op de zes paren te maken met vermin derde vruchtbaarheid. Kunstma tige bevruchting kan voor hen de kans op zwangerschap met veer tig procent doen toenemen. Bij dergelijke behandelingen maken artsen onder andere gebruik van medicijnen die het hCG-hormoon bevatten. Dit hormoon kan alleen verkregen worden uit de urine van zwangere vrouwen. Vandaar dat Moeders voor Moeders, al meer dan zeventig jaar, steeds weer op zoek is naar zwangere vrouwen die andere vrouwen willen helpen om ook moeder te worden. Wie wil meedoen kan bellen naar Moeders voor Moe ders. Daarna komt de informatrice langs om kennis te maken. Dat is per 1 december Dianne Huijs-Ver- haegh. Zij is de nieuwe informa- trice voor Moeders voor Moeders in Venray en omgeving. Verder komt ze testen of er voldoende hCG in de urine zit. Is de uitslag positief dan komt er meestal een chauffeur een aantal flessen en een opvangkannetje brengen. Ver volgens vangt de vrouw elke dag zoveel mogelijk urine op, die dan eens keer per week wordt opge haald. Ook vrouwen die werken kunnen meedoen, want Moeders voor Moeders is al heel blij met de urine die je kunt opvangen op de tijden dat je thuis bent. Er is zoveel urine nodig dat alle beet jes welkom zijn. Uit dankbaarheid voor het meedoen krijgt men van Moeders voor Moeders een paar geschenken. Het is belangrijk zich zo snel mogelijk aan te melden. Alleen in de eerste vier maanden van de zwangerschap bevat de urine voldoende hCG. Aanmelden kan vanaf het moment dat de vrouw over tijd is, tot en met de elfde week van de zwangerschap. Voor meer infor matie kan men bellen met het gra tis nummer 0800-0228070 of met plaatselijke informatrice Dianne Huijs-Verhaegh via telefoonnum mer 06-1225 3603. Kijk ook op www.moedersvoormoeders.nl. Alle huisartsen en GGD's in Nederland zijn druk bezig met de vaccinatie van patiënten tegen de Mexicaanse griep. Veel van de vragen waarvoor u de huisarts belt worden in dit stuk beantwoord. Uitgebreide informatie vindt u op www. grieppandemie.nl Moet ik mij zorgen maken over de Mexicaanse griep? De symptomen van de Mexicaanse griep lijken op die van de gewone seizoensgriep: koorts, koude rillin gen, hoofdpijn, spierpijn, moeheid, droge hoest, soms diarree. De klachten verdwijnen meestal na 2 tot 7 dagen. Het hoesten houdt vaak wat langer aan. De epidemie verloopt milder dan was ingeschat. Waarschijnlijk zal 1 per 10 inwo ners besmet raken. Een enkele keer kan longontsteking met ern stige benauwdheid optreden. Bij ernstige benauwdheid moet u de huisarts raadplegen. In de overige gevallen kunt u afwachten en met paracetamol de klachten vermin deren. Wie krijgt de vaccinatie van de huisarts? De huisarts vaccineert iedereen die jaarlijks een oproep krijgt voor de seizoensgriepvaccinatie. Dit zijn mensen met een medisch risi co (met bijvoorbeeld astma/COPD, hartaandoeningen en diabetes) en alle 60-plussers. Deze patiën ten hebben van hun huisarts een oproep ontvangen. De vaccinatie bestaat uit twee prikken. Tussen de prikken moet drie weken zitten. Daarnaast vaccineert de huisarts ook gezonde zwangere vrouwen vanaf de 14e week van de zwan gerschap en mantelzorgers van zeer ernstig zieken. De huisarts vaccineert ook het personeel van zijn praktijk en zelfstandig geves tigde verloskundigen. Wordt een zwangere vrouw door de huisarts opgeroepen? Een zwangere vrouw wordt alleen door de huisarts opgeroepen als zij tot een risicogroep behoort. Gezonde zwangere vrouwen moeten zich zelf melden bij de huisarts. Hun verloskundige of gynaecoloog zal ze op deze moge lijkheid wijzen. In beide gevallen wordt de zwangere vrouw pas ingeënt vanaf de 14e week van de zwangerschap. Wie krijgt de vaccinatie van de GGD? De GGD vaccineert alle kinderen van 6 maanden tot en met 4 jaar. Deze grens is door de Gezond heidsraad gesteld omdat kinderen vanaf 5 jaar een beter afweersy steem hebben. De ouders van deze kinderen krijgen een oproep van de GGD waarin staat waar en wan neer hun kind de vaccinatie kan krijgen. De huisarts kan deze vac cinatie niet geven, omdat hij alleen voldoende vaccins heeft voor de groepen die hij moet vaccineren. Het heeft dus geen zin uw huisarts om een vaccinatie te vragen, als u uw kind eerder wilt laten vaccine ren. Kinderen van 0 tot 6 maan den mogen niet gevaccineerd worden. Om deze kinderen toch zo goed mogelijk te beschermen, hebben hun huisgenoten (ouders en broertjes en zusjes) recht op vaccinatie. Zij ontvangen ook een oproep van de GGD. Voor vragen kunt u contact opnemen met de GGD (de contactinformatie vindt u op www.ggd.nl) Wat doe ik als zowel de huis arts als de GGD mij oproept? Als u of uw kind een oproep van uw huisarts heeft gekregen, behoort u of uw kind tot de medi sche risicogroepen die voor vac cinatie in aanmerking komen. U haalt de twee prikken dan bij uw huisarts. Op de oproep van de GGD hoeft u niet te reageren. Waar kan ik terecht voor meer informatie? De overheid heeft een uitgebreide website voor het publiek, www. grieppandemie.nl. Ook is er een speciaal telefoonnummer waar u terecht kunt met al uw vra gen over de Mexicaanse griep, 0800 - 1100. Rabobank HWHHHOOfc Maashorst: Discus Van de Ligt Allicht in Venray Sponsorloop Bongerd Lees het verhaal op www.sraarforlife.nl 11.36.21.434

Peel en Maas | 2009 | | pagina 2