PLUS Afscheid docent Hans Arts Oppas: een echte baan Frank Nelissen na 30 jaar weg bij Nelipak Een must om te zien Provincie moet ingrijpen bij stinkende fabriek Active onvangt bezoek uit India r\ VAN DIJCK 10NDZ0R( PEEL EN MAAS Donderdag 3 december 2009 - Pagina 9 *Bij iedere 10,- aan boodschappen ontvangt u bij Plus Judith en Guido van Dijck gratis een Time Out granenbiscuit choco. Eet smakelijk! Plus Gerard en Ans van Dijck is officieel overgenomen door Judith en Guido van Dijck. Zoon en dochter gaan hun ruime ervaring in de supermarktbranche in Venray voortzetten. En dat is mooi. Zo blijft de kennis, ervaring en de liefde voor het vak in de familie. Deze overname willen we samen met u vieren met tal van acties en fantastisch voordeel. Tot ziens bij Plus Judith en Guido van Dijck! *Actie geldig van donderdag 3 t/m woensdag 9 december 2009. Dat zit bij ons in de familie. Kruidenlaan 159 Venray Hans Arts (docent Nederlands) stopt met zijn werkzaamheden aan het Raayland College in Ven ray. Hij maakt gebruik van de moge lijkheid om met vervroegd pensi oen te gaan. Omdat de school dit feit niet ongemerkt voorbij wil laten gaan, is er op het Raayland College aan de Leunseweg op vrij dag 4 december gelegenheid voor familieleden, medewerkers en genodigden om Arts en zijn vrouw de hand te schudden. Deze week is bij veel gezin nen de brief van de BelaSting dienst op de deurmat geval len. In deze brief staan onder meer de nieuwe regels voor gastouderopvang in 2010. De brief roept bij veel mensen vragen op. Uit onderzoek van het gastouderbureau ViaViela blijkt dat meer dan de helft van de Nederlandse gastou ders niet weet wat te doen om ook volgend jaar kinderen op te mogen vangen. ViaViela, gespecialiseerd in de oppas- subsidie voor oma's en opa's, start daarom een voorlich tingscampagne. Marcel Verkuijlen, algemeen directeur ViaViela, heeft de onrust onder de gastouders ook opge merkt, maar geeft aan dat het zeker niet nodig is. Vanaf deze week start het bureau een lande lijke voorlichtingscampagne voor alle gastouders. "Een grote groep van de bij ons aangesloten gast ouders beschikt al over de juiste diploma's. Het is onze taak om gastouders te begeleiden in het hele traject. We zorgen ervoor dat alles in orde komt. Gastouders hoeven niet hele dagen op cursus, maar kunnen thuis studeren. Via- Viela betaalt de kosten voor het behalen van het vereiste certifi caat", aldus Verkuijlen. Vanaf 1 januari 2010 wordt de oppassubsidie alleen uitbetaald als zowel de gastouder als het gastou derbureau voor het einde van dat Loslaten van angsten De maandelijkse meditatieavond in de Praktijk voor Natuurgenees kunde aan de Augustinusweg in Siebengewald wordt gehouden op woensdag 9 december. Aanvang 19.30 uur. De meditatie wordt geleid door de ervaren therapeut Gemma van den Akker. Het thema van deze meditatie is: Loslaten. Opgeven kan via e-mail info@ levensakker.nl of via telefoon (0485)441840. Zie ook www. levensakker.nl. Buikdansen Wie altijd al een keer heeft willen dansen als een prinses uit een sprookje van duizend en een nacht, is van harte welkom om deel te nemen aan de workshop buikdansen. Deze wordt gehouden op donderdag 10 december door Genia Rongen. Rongen laat de deelnemers ervaren hoe het voelt om te buikdansen op de tonen van oosterse muziek. Buikdansen is meer dan alleen bewegen met de heupen, je danst met je hele lichaam. Het vormt de basis van diverse andere dansen en ieder een kan het leren. De workshop vindt plaats bij moedercentrum EVA aan de Paterslaan in Venray en duurt van 19.30 tot 22.00 uur. Aanmelden kan via telefoonnum mer (0478)510035. jaar staan ingeschreven in het Lan delijk Register Kinderopvang. Om in dit register te komen moeten gastouders kunnen aantonen dat zij door opleiding of ervaring vol doende in staan zijn om kinderen op te vangen. Voor de oppasopa's en -oma's zijn dit geen ingrijpende veranderingen. Een groot deel van hen voldoet door jarenlange leef- en opvoedervaring al aan deze eisen. Vereist is wel dat een EHBO- diploma behaald wordt. Op het financieel vlak gaat de uurvergoe ding omlaag naar 5 euro per uur. Daarnaast worden er strengere eisen aan het oppasadres en ook aan de gastouders gesteld. Meer informatie over ViaViela en de eisen voor oppasadressen en gastouders staan op de website www.viaviela.nl Themacafé MEE MEE Noord- en Midden-Limburg houdt op donderdag 17 december een themacafé in hotel Wilhelmi- na in Venlo. Tijdens het themacafé komen mensen met een licht ver standelijke beperking bij elkaar om te praten over onderwerpen die hen bezighouden, deze keer is dat Contact gezocht!. De avond begint om 20.00 uur. Voor meer informatie over het themacafé kan contact worden opgenomen met Yvonne van der Vlerk van MEE Noord en Midden Limburg via telefoonnummer (077)3961515. MEE Noord- en Midden-Limburg wil begin 2010 tevens starten met een nieuwe cursus voor ouders van een kind met een verstande lijke beperking: Natuurlijk, een netwerk! Bij voldoende aanmel dingen wordt de cursus in Venlo en/of Roermond gegeven. Door de veranderingen vanaf 1 janu ari 2009 in de AWBZ rondom de functiebegeleiding, komen veel mensen met een lichte beper king niet langer in aanmerking voor de functiebegeleiding of krij gen minder uren begeleiding. Er wordt steeds meer verwacht dat de mensen in de omgeving van de persoon met een beperking een steentje bijdragen aan diens leven. Maar hoe vindt men die mensen en hoe vraagt men hen iets voor een zoon of dochter te doen? Daar kan de cursus Natuurlijk, een netwerk! bij helpen. In vijf bijeen komsten leert men hoe men een netwerk (de mensen in de omge ving) in beeld brengt. De vragen, wensen en uitdagingen van het kind vormen hierbij het vertrek punt. Er is moed en inzicht voor nodig om vervolgens initiatieven te nemen en mensen uit het net werk in te schakelen. Hiervoor maakt men een plan waar men meteen mee aan de slag kunt gaan. In de laatste bijeenkomst wisselt men ervaringen uit en wordt de kennis opgefrist. Voor meer infor matie kan men contact opnemen met MEE Noord- en Midden-Lim burg via telefoon (077)3961515. Men kan zich ook aanmelden via www.mee-nml.nl. Bedrijf ziet toekomst met vertrouwen tegemoet Sinds 1 september is hij er al geen directeur meer van. Tot het einde van het jaar is hij nog commercieel actief, maar dan neemt Frank Nelis- sen definitief afscheid van Nelipak. De naam Nelissen is dan niet meer verbonden met het bedrijf dat in Amerikaanse handen is. Bert Verheugen heeft inmiddels de leiding van het bedrijf overgenomen. "Ik heb gelukkig de kans gehad hier dertig jaar te mogen werken", zegt Frank Nelissen. "Dertig jaar met enorm veel plezier." Nelissen verkocht het bedrijf ruim vier jaar geleden aan Sealed Air. "Ik zou twee jaar aanblijven als directeur. Dat zijn er vier geworden. Onze wegen scheiden in goed overleg en daarmee bedoel ik ook in goed overleg." Nelipak heeft een moeilijke periode achter de rug. Ook het bedrijf heeft last van de crisis. "We hebben de afgelopen periode taken afgestoten en zijn ons meer op de medische markt gaan rich ten. Die is minder onderhevig aan de crisis, maar toch meer dan we dachten.We hebben het afgelopen half jaar dan ook van een aantal personeelsleden afscheid moeten nemen. Maar er staat nu wel een gezonde organisatie als een afge trainde atleet in de startblokken en klaar voor de toekomst", zegt Bert Verheugen. Zo werd onder meer de productie van tentpane len en scheidingswanden voor de Mercedes Vito afgestoten. "We hebben een bewuste keuze gemaakt voor met name de medi sche markt. Daar zijn we goed in. De naam Nelipak zal ook altijd blijven bestaan en is in de medi sche markt wereldwijd een sterk merk. Een zeer belangrijk onderdeel van Nelipak is productontwik keling. "Jaarlijks ontwikkelen we 180 nieuwe producten die we op de markt zetten. Daar werken 40 mensen, van TH-ers tot model makers, het hele jaar aan. In een straal van 500 kilometer vind je nergens zo'n bedrijf. Ik neem dan ook afscheid van een hart stikke gezond bedrijf en heb alle vertrouwen in de kwaliteiten van Bert", aldus Frank. Bert Verheugen Frank Nelissen (rechts) en Bert Verheugen samen op de foto. onderstreept wel dat hij een ande re directeur is als Frank. "Frank is een rasechte ondernemer, ik ben meer een manager." "Maar dat is wat Nelipak op dit moment ook nodig heeft, een goede manager", vult Frank aan. Frank Nelissen heeft al wel wat ideeën voor de toekomst." Ik heb geen vastomlijnd plan, maar mijn agenda zit al wel tot augus tus 2010 vol. Ik ga in ieder geval Italiaans leren en iets op indu strieel gebied doen met diverse bedrijven. Ik ben in de gelukkige omstandigheid dat ik de vrijheid heb om bezig te zijn. En dat zal ik ook niet laten." Burgemeester Joep Hahn over film Nothing About Us: ff ff "Het was een bijzonder indrukwekkende film die iedereen zou moeten zien. Ik heb enkele keren wat traan tjes weggepinkt en ik weet zeker dat iedereen in de zaal dat vanavond heeft gedaan." Scheidend burgemeester Joep Hahn van Meerlo-Wanssum ver woordde donderdagavond in de Tiendschuur in Horst de gevoe lens van alle bezoekers van de maandelijkse filmavond. De docu mentaire van filmmaker Marijn Poels uit Swolgen, Nothing About Us, over een weerbaarheidreis van tien gehandicapten naar Afrika, maakte diepe indruk op de tach tig bezoekers van het Horster filmhuys. "Meer mensen kunnen we niet herbergen. In mum van tijd was het uitverkocht", aldus voorzitter Frank van den Berg van Puur Natuur Horst. Vanwege het succes wordt de film nog een keer geprolongeerd in de Tiendschuur in Horst en wel op zondag 20 december om 14.00 uur. De entree is 3 euro en reserveren is verplicht via www.puurcultuur.nl. "Wat een mooie film", aldus Van den Berg. "De documentaire van Marijn Poels neemt je mee op een reis naar Addis Abeba in Ethio pië. Door de ogen van een groep lichamelijk gehandicapten ontdek je hoe de lichamelijk gehandicap ten daar moeten overleven. Hun enorme levenskracht verbaast en ontroert. Mooie heldere beelden, goed gemonteerd en ondersteund door indrukwekkende muziek." Burgemeester Joep Hahn sprak over een bijzondere reis waarmee de Nederlandse gehandicapten een moedige stap hebben onder nomen om af te reizen naar Addis Abeba. "Ze hebben weer eens laten zien wat voor een krachtige persoonlijkheden het zijn. Stuk voor stuk! Ik ben geraakt door het verhaal en de wijze waarop Marijn dit op fascinerende wijze heeft vast weten te leggen. Voor iedereen een must om te zien!", aldus de Meerlo-Wanssumse bur- gervader. Onder de vele gasten was ook Truus Knoops uit Tien- ray, PK-raadslid en voorzitter van het platform gehandicapten. Zij vertelde na afloop dat de film haar diep heeft geraakt. "Ik ben onder de indruk van de hele film. Dit verhaal zet je weer eens hele maal terug in de essentie waar het eigenlijk om gaat. Prachtig om te weten dat deze film zo'n succes heeft in de wereld en ik hoop dat nog veel mensen mogen genieten van dit bijzonder docu ment", aldus Truus Knoops. Luuk De film Nothing About Us is op zondag 20 december om 14.00 uur nog een keer te zien in de Tiendschuur. Wagenaar, collega van de gehan dicapten van Werkenrode die naar Ethiopië afreisden, vindt dat de film precies het verhaal vertelt waar het om gaat. "Marijn heeft dit erg goed neergezet. Wij gehan dicapten zijn niet minder dan anderen. Wij horen erbij! Ik hoop dat ik ook eens zo'n reis mag maken." peelens Donderdag 3 december 19.00 uur t/m vrijdag 18.00 uur (herhaling om het uur) Items: SV Venray T V Dinsdag 8 december 19.00 uur t/m woensdag 18.00 uur (herhaling om het uur) Items: Gemeentepraat Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl De provincie Limburg heeft ten onrechte afgezien van maatregelen tegen de over last van Biovergistingsfa- briek Ysselsteyn. Dat heeft de Raad van State woensdag beslist. Omwonenden van het bedrijf aan de Kempkensberg in Yssel- stein vroegen de provincie eerder tevergeefs om maatregelen tegen stank en lawaai. Maar de provincie wees dat verzoek af. De provin cie en de fabriek ontkennen niet dat de milieuregels worden over treden. Maar overheden mogen afzien van acties als er een ver gunning in het verschiet ligt waar mee de overlast binnen de perken kan worden gehouden. Volgens de provincie is dat hier het geval. De Raad van State concludeert dat dit niet zo is. De fabriek is wel bezig met onderzoek om de overlast te beperken. Ook zijn er al enkele maatregelen genomen. Maar een nieuwe milieuvergunning is nog niet aangevraagd en het is even min zeker dat die kan worden verleend. Vanwege die onzekere toekomst had de provincie niet mogen stilzitten, aldus de Raad van State. Directeur Jos Bexkens van Active personeeldiensten in Ven- ray heeft bezoek gehad uit India. Sinds kort is er een samenwerking ontstaan met het bedrijf Dutch Business Partners India (DBPI). De directeur van DBPI, Patrick de Ridder, is speciaal vanuit Ahme- dabad naar Venray gekomen om een overeenkomst te sluiten. De samenwerking richt zich voor namelijk op werving, selectie en bemiddeling van Indiase mana gers en kenniswerkers uit onder andere de metaal en elektro-indu- strie. Patrick ziet hierin veel kan sen "De Nederlandse kennis is een mooie aanvulling op onze Indiase expertise". Ook Jos Bexkens ziet een goede toekomst tegemoet. "Dit bezoek is een mooie mijlpaal in onze samenwerking, het heeft al tot diverse succesvolle plaatsin gen geleid bij zowel Nederlandse bedrijven in India als bij bedrijven in Nederland." Ook afgelopen week waren er nog meer Indiase gasten. Gauri Wagenaar van het Netherlands Business Support Office (NBSO) Op de foto links Patrick de Rid der, directeur van Dutch Business Partners India Pvt. Ltd. en Jos Bexkens (rechts), directeur van Active Personeelsdiensten. Op de foto rechts Amita Patel, Educa tion Promotion Officer van Neso Desk India, drs. Gauri Wagenaar, Chief Representative van het Net herlands Business Support Office (NBSO) en Jos Bexkens, directeur van Active Personeelsdiensten. en Amita Patel van Neso Desk India bezochten Active Perso neelsdiensten voor een werkbe zoek. Beide Indiase organisaties wilden zich oriënteren over de mogelijkheden en werkwijze. Zij waren onder de indruk van de begeleiding, huisvestiging en de degelijke voorbereiding die zowel aan de managers, kenniswerkers als aan bedrijven geboden wordt. Dit full service concept wordt onder andere mogelijk gemaakt door de aanwezige expertise en de lokale kantoren in beide lan den. Kijk voor meer informatie op: www.activepersoneel.nl. CENTRUM Algemene Tandheelkunde Implantologie Prothesen Klikgebit Kroon-/Brugwerk Mondhygiëne Esthetische Tandheelkunde Angstpatiënten Dermalogica Skin Care Patersstraat 16, 5801 AVVenrayTel. 0478-514468 Gratis Time Out biscuits- Met uitzondering van babyvoeding nr. 1, slijterij, tabak, krasloten, lotto- en drogisterijartikelen. www.centrum-mondzorg.nl

Peel en Maas | 2009 | | pagina 28