Reincarnatus, Sonneveld en Gaaikema Luna en Jan Dael met swingende wereldfolk m Sixtiesnight in Venray Harmony geeft aftrap voor jubileumconcert Wereldkerstival in disco Zenith De Wet van Negen TERRY OillMM NEGEN Niets! DE WET VAN PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 3 december 2009 - Pagina 19 Programma Schouwburg Venray I fp. l Schouwburg Venray presen teert komende week het the aterconcert Reincarnatus, de familievoorstelling Het Huis Anubis, het musical/theater concert Sonneveld Voor Altijd gehouden en de cabaretvoor stelling Als was het de eerste Keer van Seth Gaaikema. Op donderdag 3 december vanaf 20.00 uur kan men genieten van het theaterconcert Reincar natus in de schouwburg. Reincar natus bestaat uit zeven vrouwen die hun middeleeuwse instru mentarium combineren met pop instrumenten. Zij brengen naast mystieke muziek ook stevige rock nummers ten gehore. Met hilari sche anekdotes uit de middeleeu wen zetten zij hun muziek kracht bij. Het repertoire bestaat vooral uit eigen geschreven nummers afkomstig van hun eerste succes volle album Media Vita. Maar de dames schuwen er ook niet voor om originele middeleeuwse melo dieën te transformeren naar de muziek van deze tijd! De muziek spettert van het podium bij het spelen van liefdesliederen uit de 12e eeuw. De familievoorstelling Het Huis Anubis, De Legende van het Spooktheater wordt gehouden op vrijdag 4 december vanaf 16.30 uur in Schouwburg Venray. De bewoners van het Huis Anubis komen achter de legende van het theater. In dit theater is namelijk vroeger iets vreemds gebeurd. Bij de grote brand in 1932 is één van de grootste acteurs van het thea ter verdwenen en niemand heeft hem ooit teruggevonden. Maar er gebeuren wel steeds rare dingen en er blijken verscholen ruimtes in het theater te zijn. Lukt het de bewoners van Het Huis Anubis dit bloedstollende mysterie op te los sen? In de schouwburg wordt op dinsdag 8 december het musical/ theaterconcert Sonneveld Voor Altijd gehouden. Een combinatie van topartiesten zorgt voor een unieke en intieme voorstelling waarin Wim Sonnevelds veelzij digheid als cabaretier en zanger centraal staat. Begeleid door een live orkest worden hoogtepunten uit het onsterfelijke repertoire van Sonneveld ten gehore gebracht. Uiteraard ontbreekt Het Dorp niet. Met medewerking van Trudy Labij, Syb van der Ploeg, Frits Sis sing, Suzan Seegers en Robert Seth Gaalkema (foto: Piet Ver- mué). Groot. Aanvang 20.00 uur. De cabaretvoorstelling Als was het de eerste Keer van Seth Gaai- kema wordt gehouden op woens dag 9 december vanaf 20.00 uur in de schouwburg in Venray. Vro lijk door de crisis! Gaaikema dacht nog dat hij het tweede seizoen onbekommerd Als was het de eer ste Keer kon spelen. Het in elkaar donderen van de economie en andere zekerheden dwingen hem echter tot inspirerende verande ringen, toevoegingen in zijn con ference en liedjes. En Gaaikema zou Gaaikema niet zijn, als hij niet met zijn strijdlustig optimisme de in malaise geraakte Nederlanders oppept en weer laat lachen. Zie ook www.schouwburgvenray.nl. De Venrayse formatie Luna staat op zondag 6 december voor het eerst op het podium met saxofo nist Jan Dael, die als nieuw lid is toegetreden tot deze band. Om daar bij te zijn moet de luis teraar afreizen naar Cambrinus in Horst. Luna is een band met ver rassende muziek van verrassend dichtbij. De achtergrond van de zes bandleden van Luna, allen afkomstig uit de regio Venray, is heel divers en in eerste instan tie deelden ze zelfs niet elkaars muzikale voorkeur. Als het ech ter op schrijven van eigen werk aankomt blijken de zeven band leden wonderwel op een lijn te zitten. Invloeden halen ze van over de hele wereld, die, een maal bij elkaar, samensmelten tot de typische Luna-sound. De luisteraar wordt het ene moment een singer-songwriternummer voorgeschoteld om het volgende moment met swingende Latin door te gaan en vervolgens na een countryintermezzo een bluesrock neer te zetten. De stem van zange res Nelleke Rijs doet daarbij sterk denken aan Vaya Con Dias en ver- tedert het ene moment en swingt op het andere. Luna is vooral een echte podiumband die live zoveel meer dimensies aan zijn wereld- folk weet toe te voegen om daar mee ieder keer weer een breed publiek te kunnen boeien. Dit concert begint om 16.00 uur. Kerstmarkt In kindercentrum De Nissehoff aan de Bosweg in Venray wordt op woensdagmiddag 16 december van 16.00 tot 19.00 uur een open dag en een kerstmarkt gehouden. De opbrengst van deze markt gaat voor een deel naar Stop Aids Now. Dit goede doel steunt kinderen in Afrika die hun ouders hebben ver loren aan aids. Van de rest van de opbrengst wordt een trampoline gekocht. Tevens zijn er vrijwilli gers van KIKA Kinderfonds aan wezig. Zij gaan beertjes verkopen. Voor de kinderen zijn er verder nog verschillende activiteiten en ouders kunnen de door kinderen zelfgemaakte spulletjes kopen. Ook staan er tafels met houten speelgoed, boekjes en kerstarti kelen. Verder kan men een kijkje nemen in het kinderdagverblijf en in het restaurant kan men terecht voor een hapje en een drankje. Kerstmarkt Servaashof Er wordt binnen het Intern Activiteitencentrum D'n Herk op Servaashof aan de Stati onsweg in Venray op woens dag 9 december van 16.00 tot 20.00 uur een kerstmarkt gehouden. Men kan zich laten verrassen door het grote assortiment aan zelfgemaakte artikelen van onder andere hout, gips, stof, sieraden en kaarten. Men wordt hartelijk ont vangen door het belevingstheater van het Vincentiushuis. De muzi kale omlijsting is in handen van Cor van der Cruijsen. Deze kerstmarkt wordt gehou den door team recreatie op loca tie van het Intern Activiteiten Centrum van de GGZ Noord en Midden Limburg. Muziek in voorstellingen Er is geen volk op aarde zonder vorm van muziekbe oefening geweest. Muziek was vanaf het begin min of meer een geordend geluid, door de mens geproduceerd. Muziek speelde al een grote rol in de levens van de oude volke ren. Van huwelijk tot begrafe nis, de religieuze ceremonie, toneel, volksmuziek en het voordragen van grote epische gedichten. Muziek was hierbij onderdeel van het Drama, waarbij acteurs tevens zongen, reciteerden, en waarbij een koor van achtergrond acteurs commentaren zong. In de middeleeuwen werd het beroep componist geboren, omdat vanaf dat moment muziek werd geno teerd door middel van noten. Vanaf de twintigste eeuw ontston den verschillende stijlen: rock-'n- roll, jazz en popmuziek. Na 1975 kwamen er nog meer muziekstij len: elektronische muziek, elek tronische akoestische muziek, experimentele muziek, improvi satie, microtonale muziek, mini malisme, rock, wereldmuziek en cross-overs. Ook theater heeft zijn oorsprong in de Griekse oudheid. Muziektheater is een verzamel naam voor theater, waarbij muziek een grote rol speelt. Tegenwoor dig vinden steeds meer bekende artiesten hun weg naar het thea ter. Schouwburg Venray heeft in december een extra actie. Wie onder vermelding van 'muziek- maand' in de maand december kaarten boekt voor een willekeu rige voorstelling die dit theater seizoen in Schouwburg Venray te zien is, maakt kans op een van de volgende prijzen: Eerste prijs: muziekreis voor twee personen ter waarde van 500 euro. Hierbij inbegrepen zijn vervoer, diner, kaarten voor een musical en een overnachting, inclusief ontbijt.Tweede prijs:The- atraal Verwennen-pakket voor 2 personen ter waarde van 80 euro Aangeboden door Schouwburg Venray en Theatercafé De Artiest. Derde prijs (twee keer): twee kaarten voor de voorstelling van de 3J's op donderdagavond 20 mei. Inclusief een meet greet ontmoeting met de artiesten. Voor de muzikale voorstellin gen van Schouwburg Venray kan men kijken op www.schouwburg- venray.nl. In De Witte Hoeve aan de Gas- straat in Venray wordt op zon dag 27 december vanaf 20.00 uur een Sixtiesnight gehouden. Deze avond herleven de tijden van onder meer Elvis, Cliff, Eddie Cochran, Buddy Holly, Roy Orbi- son, Everlys, Jerry Lee en The Shadows. The Dixie Aces nemen de aanwezigen mee naar de jaren '50 en '60 met rock-'n-roll en de instrumentele sound. Rene Inne- mee is al jaren de nummer 1 van Europa als het om de sound van John Fogerty gaat. De muzikanten van The Dixie Aces gaan hem hier bij begeleiden. De Nederlandse formatie Giant Leap Rocketry gaat terug naar de jaren '60 en begin '70. Kaarten zijn te reser- veren via telefoon (0478)580624 of (0478)581626, via e-mail l-lin- ders@home.nl. of via www.times- witch.web-log.nl. De zaal gaat open om 1930. Tevens zijn er ook Sixties arrangementen verkrijg baar. Voorverkoopadressen: Siga- renhuis v/h Janssen aan de Grote Markt in Venray en bij De Witte Hoeve aan de Gasstraat in Venray. Koor Harmony uit Oostum bracht afgelopen zaterdag a capel- la een nummer ten gehore in de schouwburg van Venray. Door het koor werd eerst het lied Does your mother Know van Abba gezongen. Daarna verzorgde Voice Male uit België een show. Zaterdagmiddag bezocht koor Harmony een work shop door Jo Annemans van Voice Male. Na deze drie uur durende workshop mocht koor Harmony 's avonds het geleerde dus in de praktijk brengen op het podium van de schouwburg. Voor het koor was dit een mooie aftrap voor het jubileumconcert dat op 9 okto ber 2010 in de schouwburg van Venray plaatsvindt. De bekende muzikant Cor Bakker is gecon tracteerd om het 35-jarig bestaan van het koor groots te vieren. Ook zijn er nog diverse andere gast optredens gepland. Overigens is koor Harmony ook op zondag 20 december van 12.00 tot 15.00 uur te horen en te zien in het centrum van Venray. Wie ook graag zingen wil zin gen bij koor Harmony, kan geheel vrijblijvend een repetitie bezoe ken. De repetities vinden elke donderdag van 19.45 tot 21.30 uur plaats in de Wieneshof aan de Mgr. Hanssenstraat 51 in Oostrum. Voor meer informatie kan men kijken op www.koorharmony.nl. Agenda Prout to bi Foud OJC Jera'70 in Ysselsteyn houdt op vrijdag 4 december in samen werking met de jeugdcarnaval een themafeest. Het thema van dit feest is dit jaar Prout to bi Foud en staat in het teken van een zeer foute avond. Goud maar Fout neemt de aanwezigen mee naar alle dansbare hits van toen. Destijds waren de hits dik goud, maar nu is het zwaar fout. Alle hits komen voorbij. Zoals van onder meer Village People, Boney M en Abba. Deze avond start er ook een nieuwe traditie, namelijk het jeugdprins(es) raden. De avond begint om 20.00 uur en foute kle ding is verplicht. Meer informatie is te vinden op www.jera70.nl. Vrijwilligerswerk in De Peel De Werkgroep Behoud de Peel gaat er op zaterdag 5 december een 'blijde dag' van maken voor de glad de slangen in De Peel. Daar is een corridor vrijgemaakt, waardoor het leefgebied van dit zeldzame reptiel wordt vergroot, zo hopen de Werk groep en Staatsbosbeheer. Met de aanleg van een tweede slingerend slangenpad is een begin gemaakt. Iedereen vanaf tien jaar, die mee wil werken, is welkom om 9.00 uur bij het kerkje in Griendtsveen. Wie mee wil doen kan zich opgeven bij het WBdP-kantoor via telefoon (0493)354411 of via (0493)319 610. Muziek op zondag Op Servaashof in Venray wordt op zondag 6 december van 14.30 tot 16.30 uur een muzikale middag gehouden met Cava. Orkest Cava is in 1995 ontstaan uit een groep muzikanten die, na een lange en gezellige periode in een joekskapel te hebben gespeeld, toe waren aan een nieuwe impuls en uitdaging. Het repertoire was oorspronkelijk wat Duits getint maar is de laatste jaren aanzienlijk uitgebreid met top 40 nummers van de afgelopen decennia. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo gaan tijdens het kera miek- en museumweekend op 12 en 13 december 22 keramisten hun creaties tonen. De kunstenaars zijn afkomstig uit de regio Noord Limburg. Het werk is niet alleen te bezichtigen maar is ook te koop. Tij dens de expositie wordt er muziek gemaakt door diverse solisten en de groep On Irish Way. Kerstconcert Het Deurnes Gemengd Koor verzorgt op zondag 27 december vanaf 16.00 uur weer het traditi onele jaarlijkse kerstconcert. De uitvoering wordt dit jaar gegeven in de kapel van Willibrordhaeghe aan de Vlierdenseweg in Deurne. Op het programma is divers werk te vinden. De hoofdmoot wordt gevormd door het Oratorio de Noël van Camille Saint-Saëns. Boekenmarkt BiblioNu Venray houdt van vrij dag 11 tot zaterdag 19 december een grote boekenmarkt in de bibliotheek Venray aan de Mer- seloseweg. Dit is de kans om een aantal bibliotheekboeken te verza melen voor een spotprijs. Er is een ruime keuze aan kinderboeken, romans, informatieve en groot- letterboeken. Behalve boeken zijn er ook dvd's te koop. De markt is toegankelijk voor iedereen en vindt plaats tijdens de openings uren van de bibliotheek. Voor het eerst wordt in Euro pa's grootste discotheek Zenith in Venray een Wereldkerstival geor ganiseerd en wel op woensdag 23 december. Een unieke gelegenheid voor vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven om te netwerken en voor particulieren en families om samen met anderen in een zeer bijzondere ambiance kerst te vie ren. Met een walking diner van de koks van Tante Jet en hostele- rie De Hamert, drank en een flit send entertainmentprogramma. Het belooft een unieke avond te worden met inspirerende muziek van Renée van Wegberg, hoofd rolspeelster in de musical Joseph, sopraan Waldin Roes, Mario Velt- man en diverse vocale en instru mentale solisten, orkesten onder leiding van Geert Mooren, de Jazz Academy Someren onder leiding van Koen Wijnen en het beken de Shopkoor Meerlo van Marco Mariën. Geniet van de muziek uit de musical Joseph, I feel pretty uit West-side story, Glitter and be gay uit Candide, Nessum Dorma van Puccini en nog veel meer. De organisatie is in handen van Bart Lemmen, Geert en Gertie Mooren, terwijl de opbrengst bestemd is voor het nieuwe project van de Stichting Ontwikkelingssamen werking Meerlo-Wanssum. Op grote schermen wordt het project van SOS gepresenteerd. De direc tie van Zenith doet er samen met de vrijwilligers van SOS alles aan om dit bijzondere kerstfeest in goede banen te leiden. De kos ten voor deze unieke kerstavond (inclusief diner, drank en enter tainment) is 69 euro. Aanmelding is mogelijk via info@sos-meerlowanssum.nl of bel met Bart Lemmen, telefoon 06-31045337, of met René Poels, telefoon 0478-698241. Wat gebeurt er als U niet adverteert Boekrecensie in Peel en Maas Vijftien jaar geleden ver scheen in de VS het eerste deel van De Wetten van de Magie- Het Zwaard van de Waarheid. Miljoenen lezers volgden sindsdien de avonturen van Richard Rahl, alias Richard Cypher, alias de Zoeker. In De Wet van Negen begint Terry Goodkind aan de tweede fase van zijn indrukwekkende schrijversloopbaan. Nieuwe gehei men over het universum van De Wetten van de Magie worden onthuld. De naam van de hoofd persoon - overtuig uzelf - is al voldoende om het hart van elke rechtgeaarde Goodkind-fan snel ler te doen kloppen, want. Terry Goodkind (1948) werd geboren in Omaha, Nebraska. Van jongs af aan was hij gek op schrijven: hij deed niets liever dan verhalen vertellen. Eerst doorliep hij de kunstacademie en vervol gens werkte hij onder andere als timmerman, natuurkunstenaar en vioolbouwer. In 1995 debu teerde hij met Het Zwaard van de Waarheid, het eerste deel van De Wetten van de Magie, de reeks die hem uiteindelijk wereldwijd beroemd maakte. Terry Goodkind woont en werkt in Maine, in een huis dat hij zelf heeft gebouwd met zijn vrouw Jet. In zijn vrije tijd trekt hij graag de natuur in- de natuur die hem zo inspireert met betrekking tot zijn werk. De Wet van Negen is te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. Prijs: 19.95 euro. Kunst Cultuur II WORDT ZEVENENTWINTIG, EN DAN GAAT HET MIS, GOED MIS._

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11