Gemeente Venray Intentieverklaring Veilig Ondernemen ondertekend 1 Beperkte dienstverlening eind 2009 Openbare bekendmakingen Collectes Aangifte van geboorte Kijk ook op www.venray.nl Deze maand Evenementen PEEL EN MAAS Donderdag 3 december 2009 - Pagina 18 Gemeentehuis Openingstijden Tijdens de komende feestdagen is het gemeentehuis gesloten op eerste Kerstdag en op Nieuwjaarsdag. Omdat vanwege de grenswijziging de administraties van Venray, Wanssum, Blitterswijck en Geijsteren worden samengevoegd is de dienstverlening in die weken beperkt. Van 23 december tot en met 4 januari kunt u alleen aangifte van overlijden, geboorte en verhuizing doen. U kunt echter geen paspoorten, identiteitskaarten, rijbewijzen en uittreksels uit de Gemeentelijke Basisadministratie aanvragen en afhalen. Wilt u vóór 23 december uw document afhalen, vraag het dan uiterlijk op 15 december aan. Vraagt u uw document na 15 december aan, dan kunt u het pas vanaf 5 januari 2010 ophalen. Volmachten Bouwplannen Kapvergunningen Wet geluidhinder Wet milieubeheer Centrum op de schop Ontwerpbesluiten Ontheffing Stookverbod ntrum Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 49 Het winkelcentrum dat binnen de vier singels in Venray ligt, wil over samenwerking voor veilige winkels, een veilige winkelomgeving en vaste zes maanden beschikken over het Keurmerk Veilig Ondernemen. Daarvoor is vorige week donderdag in het gemeentehuis een intentieverklaring ondertekend om het risico op inbraak, overlast en andere vormen van criminaliteit te verminderen. Het Keurmerk Veilig Ondernemen is een aanpak voor lokale winkeliers verenigingen, gemeente, politie en brandweer voor het organiseren van samenwerking en het denken over veiligheid. Uitgangspunt is blijvende samenwerkingsafspraken. Het SMS-Alert is een onderdeel van de afspraken. Ondernemers kunnen bij diefstal of verdenking hiervan direct het signale ment van een verdachte doorgeven. Alle ondernemers worden dan met een SMS-Alert gewaarschuwd. Burgemeester Jos Waals ondertekende de intentieverklaring samen met vertegenwoordigers van politie, brandweer, ondernemers vereniging Venray Centraal en Bedrijfschap Detailhandel. Binnen drie dagen na de geboorte van een kind moet vader of moeder bij de gemeente een geboorteakte op laten maken, met uitzondering van zaterdag en zondag. De geboorteakte moet worden opgemaakt in de gemeente waar uw kind is geboren. Direct bij aangifte regelt de gemeente de inschrijving. De aangifte moet persoonlijk gebeuren. Neem hiervoor uw geldig legitimatiebewijs mee en, als u getrouwd bent, ook het trouwboekje. Bent u niet getrouwd maar heeft u het kind tijdens de zwangerschap erkend, neem dan ook het afschrift van de erkenningakte mee. Naast de vader of de moeder, mag de geboorteaangifte ook gedaan worden door een ander persoon, mits die bij de geboorte aanwezig was. Let op de juiste spelling Bij de aangifte wordt een geboorteakte opgemaakt. Deze akte is een authentiek bewijs van de geboorte en vormt de basis voor de persoons administratie. Bij de aangifte geeft u de namen van het kind op. Als de akte is ondertekend, kunnen deze niet zomaar worden gewijzigd. Het is dus belangrijk dat u de juiste (spelling van de) namen laat opnemen. Kijk daarom de geboorteakte even goed na voordat u deze ondertekent. Uittreksel van de geboorteakte De aangifte zelf is kosteloos. Op uw verzoek geven wij een afschrift of uittreksel van de geboorteakte tegen betaling van de kosten: 11,10. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Vastgesteld Het college van Burgemeester en Wethouders heeft op 24 november 2009 de volgende volmacht verleend: - Volmacht aan de consulenten re-integratie van de afdeling Maatschappelijke Diensten voor het aangaan van overeenkomsten met betrekking tot de inkoop van re-integratiediensten. Dit betekent dat de consulenten re-integratie zelf de bevoegdheid hebben om overeenkomsten te sluiten die betrekking hebben op de inkoop van re-integratiediensten nodig voor re-integratietrajecten. De volmacht treedt op 15 december 2009 in werking. Sloopvergunningen - Stationsweg 46 (Den Herk 2b, c en d) - slopen van drie woningen (nr. slp090059, verzenddatum 27/11) - Timmermannsweg 34 - slopen van het pand (nr. slp090060, verzenddatum 27/11) - Pauwweg 8 - vernieuwen dak van het bijgebouw (nr. ba090419, verzenddatum 27/11). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Aangevraagd Bouwvergunningen - Veulensewaterweg 23 - bouwen van een varkensstal (nr. ba090426) - Stationsweg 68 - bouwen van een garage met berging (nr. ba090427) - Schouwburgplein 2 - veranderen van winkelruimte (nr. ba090428) - Veltumse Kleffen ongenummerd - plaatsen van een bouwbord en het verplaatsen van een bouwbord (nr. ba090429) - Oostsingel 26 - plaatsen van een kozijn (nr. ba090430) - Steegse Peelweg 75 - veranderen van de woning (nr. ba090431) - Timmermannsweg 34 - bouwen van een woning (nr. ba090432) - Ellerbecklaan 12 - plaatsen van een dakkapel (nr. ba090433) - Christoffelkruid/Akelei/Nieuwe Maasheseweg - bouwen van 34 woningen en 36 appartementen (nr. ba090434) - Clara Wichmannstraat 45 - bouwen van een carport (nr. ba090435) - Clara Wichmannstraat 43 - bouwen van een carport (nr. ba090536). Sloopvergunningen - Beekweg 95 - slopen van opslagruimte (nr. slp090061). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Ambachtstraat, sectie C no. 10792 - plaatsen van een zendmast (nr. ba090204, verzenddatum 27/11). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank te Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Bouwvergunningen - Prinses Marijkestraat 22 - vergroten van de woning (nr. ba090394, verzenddatum 27/11) - Vlasakker 2 - vergroten van de woning (nr. ba090415, verzenddatum 27/11) - Mina Krusemanstraat 43 - wijzigen van de pui van de garage (nr. ba090410, verzenddatum 27/11) - Oude Oostrumseweg 3 - vergroten van de woning (nr. ba090406, verzenddatum 27/11) - Langstraat 21 - wijzigen van de pui van het restaurant (nr. ba090398, verzenddatum 27/11) - Pater Tulpstraat 24 - bouwen van een zwembad (nr. ba090395, verzenddatum 27/11) - Pottevenweg 13 - vergroten van de champignonkwekerij (nr. ba080503, verzenddatum 27/11) - Timmermannsweg 60 - bouwen van een werktuigenberging en een schapenstal (nr. ba090420, verzenddatum 27/11) - Everestlaan 18 - veranderen/vernieuwen dakkapel (nr. ba090405, verzenddatum 27/11). Verleend - Verdistraat - voor 1 dode bolesdoorn, herplant 1 boom - Isabellahof naast nr 2 - voor 1 hazelnoot, geen herplant in het kader van een dunning - Kattestaart naast nr 18 - voor 2 bomen, geen herplant in het kader van een dunning - Veldstraat 12 - voor 2 eiken, hetplant 2 bomen - Matthiasstraat - voor 1 sierpeer, geen herplant - Vloetweg - voor 1 eik, geen herplant in het kader van een dunning - Berkenstraat - voor 1 dode sierkers, herplant 1 boom. U kunt de desbetreffende stukken van 4 december 2009 t/m 14 januari 2010 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Ontwerpverzoek hogere grenswaarden (art. 83 WG) Burgemeester en Wethouders zijn van plan hogere grenswaarden vast te stellen voor: - Eykenhofweg ongenummerd te Veulen - woning (ink0904851). U kunt de desbetreffende stukken van 4 december 2009 t/m 14 januari 2010 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een zienswijze kan ook mondeling ingediend worden tijdens een -op verzoek- te houden openbare zitting. Melding Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) - Puttenweg 67 Ysselsteyn - Jo Stevens Las- en constructiewerken BV, Puttenweg 67a te Ysselsteyn in verband met het veranderen van het staalconstructie- en lasbedrijf, (MM080041). De herinrichting van het centrum is in volle gang. De werkzaam heden aan het Henseniusplein en het Schouwburgplein duren tot eind december. Het Henseniusplein is dan helemaal klaar en het Schouwburgplein tot aan het bordes van de Schouwburg. Na de eerste week van januari pakt de gemeente de werkzaamheden aan het bordes weer op. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 4 december 2009 t/m 17 december 2009 inzien. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Deurneseweg 182 Ysselsteyn - een veranderingsvergunning te verlenen aan Strijbos - Jenniskens O.G. BV, Deurneseweg 167 te Ysselsteyn voor een pluimveehouderij (MM090030) - Gunhoekweg 15 Oirlo - een revisievergunning te verlenen aan Mts. van Dijck - Ewals, Peelweg 39 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij en landbouwproductiebedrijf (MM090073) - Buskensven 1 Oostrum - de vergunning geheel in te trekken van mevrouw M.W. Boumans-Stevens, Passtraat 9 te Groeningen voor het oprichten van een paardenhouderij aan de Buskensven 1 te Oostrum, verzoek vergunninghouder (Milin09007). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 4 december 2009 t/m 14 januari 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Timmermannsweg 98 te Ysselsteyn - verleend aan dhr. H.E.M. Claessens - Lorbaan 3 te Veulen - verleend aan dhr. A.B.P. Reintjes voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen op de locaties: - Lorbaan 3 te Veulen - verleend aan dhr. A.B.P. Reintjes - Vosseveen ong. te Oostrum - verleend aan dhr. J.M.J. Vergeldt. voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan landschapselementen in het buitengebied op de locatie: - Timmermannsweg 34 te Ysselsteyn - verleend aan dhr. F. van Rosmeulen. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 4 december 2009 t/m 14 januari 2010 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. 3 december 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray "arktstr, GROTE MARKT De gemeente Venray heeft vergunning verleend of is van plan die te verlenen aan de onderstaande evenementen. Op www.venray.nl vindt u een compleet overzicht van alle activiteiten die een open karakter hebben en/of vergunning- plichtig zijn. 20 dec. - 100 jarig bestaan Ven- ray's Mannenkoor, met de koets door Venray centrum 20, 27 dec. - koopzondag, Venray centrum 12 dec. t/m 2 jan. - kerststal, Grote Markt Venray 31 dec. - Silvester oud en nieuw feest, sporthal De Wetteling Venray 1 t/m 5 dec. - Metakids Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray adv week 49.indd 18 02-12-2009 16:39:13

Peel en Maas | 2009 | | pagina 10