Gemeente Venray •un Verhuizing doorgeven aan gemeente Openbare bekendmakingen m\ IT" Eén Zorgloket gemeente Venray Gratis parkeren op koopzondag Venray timmert aan de weg Vacatures Deze week Evenementen Collectes PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden 'X f\ 1 w POK Bij een verhuizing komt veel regelwerk kijken. Denkt u er ook aan dat u uw verhuizing doorgeeft aan de gemeente? Wanneer u binnen de gemeente Venray verhuist, dan moet u dat binnen vijf dagen doorgeven aan de gemeente. Verhuist u naar een andere gemeente, dan geeft u uw verhuizing door aan uw nieuwe woongemeente. Als deze gemeente uw inschrijving heeft verwerkt, dan wordt u automatisch bij de gemeente Venray uitgeschreven. Uw verhuizing wordt ook automatisch doorgegeven aan andere overheidsinstanties. Bij uw aangifte levert u de volgende documenten in: het 'aangifteformulier verhuizing', dat u volledig heeft ingevuld een kopie van uw legitimatiebewijs een kopie van uw koop- of huurcontract of toestemming voor inwoning. Beleidsregels Bouwplannen Ruimtelijke plannen Uitwegvergunningen Wet milieubeheer Donderdag 26 november 2009 - Pagina 20 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 48 5 - Alle inwoners van de gemeente Venray moeten zelfstandig kunnen leven en wonen, ook met een beperking of handicap. Mensen die afhankelijk zijn van professionele hulp, hebben vaak moeite om de juiste weg te vinden naar organisaties voor hulp of ondersteuning. Daarom heeft de gemeente Venray een Zorgloket. De Wet maatschappelijke ondersteu ning (Wmo) bestaat nu ongeveer drie jaar. Sindsdien regelt de gemeente alles wat met onder steuning te maken heeft; van rolstoel tot bijvoorbeeld hulp bij het huishouden. Bij het Zorgloket kan iedereen terecht voor advies, hulp en ondersteuning op het gebied van wonen, welzijn, inkomen en zorg. Meedenken Het loket is er voor mensen van alle leeftijden. Voor ouderen, voor mensen met een chronische ziekte, een lichamelijke of verstandelijke beperking, en voor mensen met psychische problemen. Maar ook voor hun familieleden, mantel- zorgers en vrijwilligers. Het Zorg loket denkt met u mee en biedt geschikte informatie waardoor u beter zelfstandig functioneert. Bereikbaar U vindt het Zorgloket in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1, Venray. De openingstijden zijn op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. U bereikt het loket ook telefonisch op (0478) 52 33 33. Wmo-krant In februari 2010 verschijnt de Wmo- krant van Venray. Een krant met allerlei informatie op het gebied van de Wmo in Venray. Het centrale thema van de Wmo-krant is: 'Iedereen doet mee'. De Wmo-krant wordt in februari huis aan huis bezorgd. Zondag 29 november is het koopzondag in Venray en kunt u gratis parkeren op alle plaatsen waar u normaal zou moeten betalen. Houdt u er rekening mee dat het ook op koopzondag verboden blijft om te parkeren op vergunninghouderplaatsen, invalidenplaatsen, op het trottoir en bij parkeerver-boden. Ook op koopzondag controleren de parkeerwachters. Laat uw bezoek aan de gezellige koopzondag niet bederven door een onnodige bekeuring. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Beeldkwaliteitplan Vastgesteld De gemeenteraad van Venray maakt, gelet op artikel 12a lid 1 van de Woningwet, de vaststelling bekend van de volgende welstandnota, het beeldkwaliteitplan: - Achter de Jera te Ysselsteyn. Dit plan voorziet in de formulering van de stedenbouwkundige en architectonische uitgangspunten voor het plangebied Achter de Jera te Ysselsteyn. De uitgangspunten voor de verschillende bebouwingsclusters en de openbare ruimte worden in het beeldkwaliteitplan beschreven. Het raadsbesluit en de bijbehorende stukken liggen ter inzage. Er is geen mogelijkheid tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift tegen het vaststellingsbesluit. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Aangevraagd Bouwvergunningen - Rouwkuilenweg 9 - vergroten van de woning (nr. ba090413) - Nobelstraat 10- 14 - plaatsen van een mobiele brandstoftank (nr. ba090414) - Vlasakker 2 - vergroten van de woning (nr. ba090415) - Kempkensberg 3a - plaatsen van een zorgunit (nr. ba090416) - Marktstraat 2 en 2a - vernieuwen van het pand en het verbeteren van de gevel en reclame (nr. ba090417) - Pauwweg 8 - vernieuwen van het dak van een bijgebouw (nr. ba090419) - Timmermannsweg 60 - bouwen van een werktuigenberging en schapenstal (nr. ba090420) - Koepas 2 - bouwen van een bezinkput (nr. ba090421) - Stationsweg 46 - verbouwen/vernieuwen van het restaurant, koetshuis en de zalen, bouwen van een keuken (nr. ba090422) - Klaproos 49 - plaatsen van een dakkapel (nr. ba090423) - Akkerweg 13 - vergroten van de woning (nr. ba090424) - Paterslaan 15 - plaatsen van lichtreclame (nr. ba090425). Sloopvergunningen - Stationsweg 46 (Den Herk 2b, c, d, e) - slopen van drie woningen (nr. slp090059) - Timmermannsweg 34 - slopen van het pand (nr. slp090060). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerp Voorgenomen binnenplanse ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid 1 sub c van de Wet ruimtelijke ordening en/of artikel van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Hubenhof 1 t/m 66 - vergroten van het entreeportaal (nr. ba090191). U kunt de betreffende stukken van 27 november 2009 t/m 7 januari 2010 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen met vrijstelling - Groeneweg 22a, b, c, d, e, f, g, h - bouwen van acht woningen (nr. ba090280, verzenddatum 16/11) - Rijksweg A73, westzijde - plaatsen van een reclamemast (nr. ba080252, verzenddatum 20/11). Bouwvergunningen - De Horik 9 - plaatsen van een dakkapel (nr. ba090403, verzenddatum 20/11) - Wilhelminastraat 43 - bouwen van een carport, isoleren van het hellend dak en overstel kopgevel (nr. ba090368, verzenddatum 20/11) - Beemdkroon 1 - bouwen van een carport (nr. ba090402, verzenddatum 20/11) - Beemdkroon 3 - bouwen van een carport (nr. ba090401, verzenddatum 20/11) - St. Antoniusveldweg 40 - vervangen van de garagedeur (nr. ba090397, verzenddatum 20/11) - Pastoor Strijkersstraat 2 - vernieuwen van de hobbyruimte (nr. ba090396, verzenddatum 20/11). Sloopvergunningen - Dolomietenlaan 2 - verwijderen golfplaten dakbedekking (nr. slp090057, verzenddatum 20/11). Reclamevergunningen - Raadhuisstraat 36a - beletteren van ramen en het plaatsen van een lichttoren (nr. recl090013, verzenddatum 20/11). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bestemmingsplan Kennisgeving Burgemeester en Wethouders van Venray zijn voornemens, op grond van artikel 1.3.1 Besluit ruimtelijke ordening, het volgende bestemmingsplan voor te bereiden: - Parkweg 3 Venray. Het betreft de realisatie van een woning aan de Parkweg 3 in Venray. Met betrekking tot het voornemen liggen nog geen stukken ter inzage en wordt er nog geen gelegenheid geboden om zienswijzen in te dienen. Dit voornemen is niet aan een onafhanke lijke instantie toegestuurd ter advisering. Te zijner tijd bestaat de mogelijkheid om zienswijzen met betrekking tot het ontwerp-bestemmingsplan en de ontwerp-projectbesluiten naar voren te brengen Bestemmingsplan Vastgesteld Het college van burgemeester en wethouders van Venray maakt, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het vastgestelde bestemmingsplan: - Achter de Jera te Ysselsteyn. Het bestemmingsplan voorziet in de realisatie van 28 woningen van verschillende typen (levensloopbestendige woningen, starterswoningen en doorstartwoningen). Het plangebied wordt omsloten door de Peter Janssenweg, de Kerkweg, de Heidse Peelweg en de Ringweg in Ysselsteyn, bekend als het terrein achter jongerencentrum 'de Jera'. Het bestemmingsplan is op ondergeschikte punten aangepast ten opzichte van het ontwerp. Het vaststellingsbesluit met bijbehorende stukken kunt u van 27 november 2009 t/m 7 januari 2010 inzien. Daarnaast kunt u de stukken raadplegen via www.venray.nl. U kunt beroep tegen het bestemmingsplan en een eventuele aanwijzing indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag) indien: - u belanghebbende bent of - indien u niet eerder een zienswijze heeft ingediend redelijkerwijs kunt aantonen dat u niet in staat bent geweest tijdig een zienswijze in te dienen of - indien er sprake is van een wijziging ten opzichte van het ontwerpplan. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Het bestemmingsplan treedt in werking met ingang van de dag na die waarop de beroeps termijn afloopt, tenzij binnen die termijn tevens een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Projectbesluiten Kennisgeving Burgemeester en Wethouders van Venray zijn voornemens, op grond van artikel 1.3.1 Besluit ruimtelijke ordening, de volgende projectbesluiten voor te bereiden: - Ringweg ongenummerd Ysselsteyn, projectbesluit voor het bouwen van een woonhuis - De Zomp Oostrum, projectbesluit voor de vestiging van een melkveebedrijf - Haag 27 Merselo, projectbesluit voor de uitbreiding en gedeeltelijke legalisering van opslag- en transportbedrijf Gebr. Tijssen - Eijkenhofweg Veulen, projectbesluit voor het vestigen van een varkenshouderij - Rouwkuilenweg Ysselsteyn, projectbesluit voor het bouwen van drie woningen - Rosmolenweg Oostrum, projectbesluit voor de verplaatsing van de tunnelkassen van de Stationsweg naar de Rosmolenweg te Oostrum - Spiekert Heide, projectbesluit voor het bouwen van twee woningen - Ringweg Ysselsteyn, projectbesluit voor het beëindigen van een veehouderij en realiseren van twee bouwvlakken "Wonen" - Houtklef 10 Venray, projectbesluit voor het oprichten van een rundveestal - Overloonseweg 99 Venray, projectbesluit voor het oprichten van een paardenrijhal - Overbroekseweg 1 Leunen, projectbesluit voor de huisvesting van buitenlandse werknemers - Molenhoek 14 Oirlo, projectbesluit voor de oprichting van een mestloods - Ericaweg Venray, projectbesluit voor de uitbreiding van de visvijver, Wanssums ven - Laagheidseweg 19a Venray, projectbesluit voor het inpandig vergroten van een bedrijfswoning - Zwarte klef 43a Venray, projectbesluit voor de sloop opstal en bouw van een woning - Haag 18 Merselo, projectbesluit voor het realiseren van drie bouwkavels t.b.v. de sanering van een varkenshouderij - Diepeling Venray, projectbesluit voor de uitbreiding van de ontgronding - Janslust 9 Heide, projectbesluit voor het aanleggen van een Natuurbegraafplaats Weverslo - Scheiweg 6a Leunen, projectbesluit voor de nieuwbouw van een varkensstal met mestverwerkingsruimte en luchtwassers - Wanssumseweg 14 Oostrum, projectbesluit voor de realisatie van Nieuwbouw AGB Oostrum - Puttenweg 67 Ysselsteyn, projectbesluit voor het uitbreiden van een lasbedrijf annex constructiewerkplaats - Roffert ongenummerd Castenray, projectbesluit voor het vestigen van een pluimveehouderij - Wanssumseweg 12 Venray, projectbesluit voor het oprichten van een resocialisatiewoning met parkeerplaatsen - Koepas 12 Oirlo, projectbesluit voor de huisvestiging van buitenlandse werknemers. Met betrekking tot het voornemen liggen nog geen stukken ter inzage en wordt er nog geen gelegenheid geboden om zienswijzen in te dienen. Dit voornemen is niet aan een onafhankelijke instantie toegestuurd ter advisering. Te zijner tijd bestaat de mogelijkheid om zienswijzen met betrekking tot het ontwerp-bestemmingsplan en de ontwerp-projectbesluiten naar voren te brengen. Besluiten - Smakterweg 80 te Venray - verlening uitwegvergunning - Agrobaan 11-13 te Ysselsteyn - verlening uitwegvergunning. U kunt de desbetreffende stukken van 27 november 2009 tot en met 7 januari 2010 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Kijk voor meer informatie over het indienen van een bezwaarschrift onder Bouwplannen, Verleend. 1. Reconstructie Westsingel (gedeelte Hoenderstraat tot Kempweg), tot maart 2010 2. Reconstructie Henseniusplein en Schouwburgplein, tot half december 3. Reconstructie Kennedyplein, tot eind december 4. Aanleg nieuwe Overloonseweg (Aan den Heuvel), tot eind december 5. Reconstructie Gassstraat, tot 20 december. Meldingen Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit landbouw milieubeheer - Houbenweg ongenummerd Leunen - dhr. P.J.M. Kuenen, Scheiweg 11 te Leunen in verband met oprichten van een paardenhouderij annex akkerbouw- of tuinbouwbedrijf met open grondteelt (MM090106). Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) - Hoogriebroekseweg 7 Oirlo - V.O.F. de Walnoot, Hoogriebroekseweg 7 te Oirlo in verband met het verplaatsen van een propaangastank (MM090080) - De Hulst 8a Oostrum - dhr. C. van Loo, Industrieweg 24 te Sevenum in verband met het oprichten van een kringloopwinkel (MM090104). De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 27 november t/m 10 december 2009 inzien. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Veulensewaterweg 23 Veulen - een revisievergunning te verlenen aan J.A.H.A. Classens, Veulensewaterweg 23 te Veulen voor een fokzeugen- vleesvarkens- en kalkoenenhouderij (MM090038) - Veulensewaterweg 7 Veulen - een revisievergunning te verlenen aan A.J.M. Classens, Veulensewaterweg 7 te Veulen voor een paardenfokkerij, schapen- en vleesvarkenshouderij (MM090065) - Hoofdstraat 46 Oirlo - een revisievergunning te verlenen aan W.B.C.M. Janssen, Hoofdstraat 46 te Oirlo voor varkensfokkerij annex akkerbouwbedrijf (MM090066). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 27 november 2009 t/m 7 januari 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Eijkenhofweg 18 Veulen - een revisievergunning te verlenen aan H. Baetsen, Eijkenhofweg 18 te Veulen voor een pluimveehouderij (MM090044). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 27 november 2009 t/m 7 januari 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 26 november 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray De gemeente Venray is op zoek naar nieuwe medewerkers: - Medewerker volkshuisvesting - Toezichthouder civiele techniek Kijk voor meer informatie op www.venray.nl vacatures. 29 nov. - Koopzondag, Venray Centrum 23 t/m 28 nov. - MS Fonds 29 nov. t/m 5 dec. - Metakids Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 48 adv.indd 20 25-11-2009 16:43:48

Peel en Maas | 2009 | | pagina 20