Gemeente Venray Prijsuitreiking winnaars fotowedstrijd Beperkte dienstverlening eind 2009 Spoorwerk- zaamheden Kijk ook op www.venray.nl De politie houdt u op de hoogte! Nieuwe informatiegids voor ouderen Nieuwe gemeenteraad Venray Politie vangt woninginbrekers digitaal PEEL EN MAAS Donderdag 26 november 2009 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden Tijdens de komende feestdagen is het gemeentehuis op vrijdag 25 december (eerste Kerstdag) en op vrijdag 1 januari (Nieuwjaarsdag) gesloten. De dienstverlening is tijdelijk beperkt, omdat de administraties van Venray, Wanssum, Blitterswijck en Geijsteren aan het einde van het jaar worden samengevoegd. Van 23 december tot en met 4 januari kunt u geen paspoorten, identiteitskaarten, rijbewijzen en uittreksels uit de Gemeentelijke Basisadministratie aanvragen en krijgen. Aangiften van overlijden, geboorte en verhuizing kunnen dan wel gedaan worden. Als u uw document nog voor 23 december wilt afhalen, dan dient u uw aanvraag uiterlijk op 15 december in. Vraagt u uw document later aan dan 15 december, dan kunt u het pas vanaf 5 januari 2010 ophalen. Brandweertips Een veilige schoorsteen Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax(0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 48 In de maanden november en december werkt ProRail aan het spoor in de gemeente Venray. ProRail werkt vaak 's nachts omdat er dan geen reizigerstreinen rijden. Dat is veiliger voor de spoorwerkers en de treinreizigers ondervinden zo minder overlast. Als u dicht bij het spoor woont, kunt u geluidshinder hebben. Ook kunt u hinder ondervinden van de bouwverlichting. Tussen station Vierlingsbeek in Boxmeer en station Venray wordt de ballast (spoorgrind) vernieuwd. Op een goed ballastbed liggen de spo ren stabiel en recht, zodat treinen er veilig overheen kunnen rijden. Eens in de dertig jaar moet de ballast gezeefd worden en voegt ProRail nieuw grind toe. Hiervoor gebrui ken ze werktreinen van honderden meters lang. Overwegen afgesloten Tijdens de werkzaamheden zijn de overwegen Loonseweg (Boxmeer), Pelgrimslaan (Venray), Loobeek (Venray) en Maasheseweg (Venray) afgesloten voor al het verkeer, ook voor voetgangers. Er wordt een omleidingroute ingesteld. Wilt u hierover meer informatie? Bel dan naar de afdeling Publiekscontacten van ProRail. Deze is tijdens kantoor uren te bereiken op telefoonnummer (0900) 77 67 245 0,20 p.m.). U kunt ook een e-mail sturen naar publiekscontacten@prorail.nl. Afgelopen zomer organiseerde de gemeente Venray een foto wedstrijd. Met als thema: 'Plekjes in Venray waarvan ik geniet'. Wethouder Elly van Dijck beloonde de drie prijswinnaars vorige week dinsdag met een bloemetje en een waardebon. De drie mooiste foto's worden geplaatst in de gemeentegids van 2010. Zo kunnen de inwoners van het 'oude' Venray de mooie plekjes uit hun woonomgeving laten zien aan hun nieuwe dorpsgenoten. En andersom natuurlijk! Winnende foto's De eerste prijs is unaniem gewon nen door Jan Linskens. Hij maakte een bijna sprookjesachtige foto van een kleurrijke wolkenlucht boven de visvijver in Wanssum, het nieuwe kerkdorp van Venray. De tweede prijs is voor een prachtige winterse foto van Anton Verlinden van het bronzen beeld van de monnik naast de Petrus Banden Kerk. De derde prijs is voor Willem Eickmans, die een treffende foto maakte met zijn mobiele telefoon van de jenever bessen op de Boshuizer Bergen. Gezamenlijk het aantal woning inbraken terugdringen. Dat is wat de zeven gemeenten in het politiedistrict Venray samen met de politie, het Openbaar Ministerie, de woningbouw corporaties Destion, Wonen Horst, Wonen Venray en Mooi- land Maasland, de Rabobank, Interpolis, vertegenwoordigers uit de bouwwereld en de provincie Limburg willen bereiken met het project 'Waak voor inbraak'. Zij hebben een actieplan samengesteld bestaande uit dertien acties om dit te realiseren. Een van de acties is het project Hekwerk. Met deze actie laat de politie u weten waar en wanneer er een woninginbraak heeft plaatsgevonden in de gemeente Venray. De politie geeft ook aan hoe de inbreker in de woning is gekomen. Deze informatie is regelmatig op de gemeentepagina's in deze krant te lezen. Daarbij geeft de politie iedere keer een preventietip om inbrekers buiten de deur te houden. De politie heeft ook uw medewerking nodig! Bel 0900-8844 (lokaal tarief) als u een verdachte situatie ziet. U kunt ook terecht op het politiebureau van de basiseenheid Venray van maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Kijk voor meer informatie en beveiligingstips op www.waakvoorinbraak.nl. Tip van de week Denk voordat u uit huis gaat aan het sluiten van bovenlicht en draai- en kiepramen. Locatie Datum Tijdstippen Werkwijze Bijzonderheden Ysselsteyn lb Rouwkuilenweg 23-10-09 09.30 - 11.45 uur Raam achterzijde woning ingegooid met baksteen Baksteen bleef in keuken kastje steken. Hele huis doorzocht, niets weggenomen. Venray Bolderik 23-10-09 23.00 - 07.30 uur Bovenlichtje achterdeur opengebroken Weggenomen laptop en personenauto Veulen Jaegershofweg 26-10-09 05.15 - 06.00 uur Uitbreken ruit bagane grond achterzijde woning Niets weggenomen Venray Verdistraat 29-10-09 16.30 - 19.30 uur Inslaan onderruit van voordeur Geld weggenomen Venray Liesbeth Ribbiusstr. 31-10-09 13.00 - 22.00 uur Binnenkomst via draai/kiep raam bovenverdieping Hele woning ravage en veel goederen Een kachel of open haard zorgt voor sfeer, warmte en gezelligheid. Maar zorgt u ook voor een veilige schoorsteen? Zonder een schoon schoorsteenkanaal kunt u niet veilig stoken. Een vervuild of verstopt kanaal kan een schoorsteenbrand of koolmonoxide vergiftiging veroorzaken. Omdat schoorsteenbranden veel schade veroorzaken, geeft de brandweer u hieronder een aantal tips over hoe u uw schoorsteen het beste kunt onderhouden. - Gebruik uitsluitend schoon en droog hout. - Veeg uw schoorsteen jaarlijks; bij intensief gebruik twee keer per jaar. - U kunt de schoorsteen zelf vegen. Verwijder het vuil uit de schoorsteen en controleer hem op loszittende delen en scheuren. - Als u een schoorsteenveger inschakelt, kiest u dan voor een erkende schoorsteenveger. Schakel een bedrijf in dat aangesloten is bij de Algemene Schoorsteenvegers Patroons Bond. Leden van deze bond hebben een toelatingsexamen afgelegd en ze zijn verplicht een aansprakelijkheidsverzekering af te sluiten. Zie ook: www.aspb.nl. - Bij apparaten die op gas worden gestookt (gaskachels, gasgestookte cv-ketels, (bad)geisers), is het rookkanaal normaal gesproken niet vervuild. Gasgestookte apparaten moeten wel regelmatig onderhouden en afgesteld worden. Meer informatie en tips vindt u op www.brandweerln.nl. Het college van burgemeester en wethouders heeft aan de Centrale voor Ouderenverenigin gen/Seniorenraad een subsidie van 15.000 euro verleend voor de ontwikkeling en verspreiding van een informatiegids voor ouderen. De Centrale voor Ouderenverenigin gen/Seniorenraad maakt een nieuwe versie van de Informatiegids voor ouderen. De informatiegids bevat een schat aan informatie voor ouderen en direct betrokkenen met betrekking tot wonen, welzijn en zorg in relatie tot het ouder worden. Zo is informatie opgenomen over hulp/advies, huisvesting, zorg, voor zieningen, mobiliteit, ontspanning, financiën, overlijden en veiligheid. Handige wegwijzer De eerste gids werd in 2008 uitge geven. Een nieuwe gids is noodza kelijk door de toevoeging van de dorpen Wanssum, Blitterswijck en Geijsteren bij de gemeente Venray. Hierdoor neemt het aantal ouderen sterk toe. De nieuwe gids, ook weer in kalendervorm, wordt helemaal geactualiseerd en is een handige wegwijzer voor alle 65-plussers in de nieuwe gemeente Venray. Inwoners van de gemeente Venray kozen op woensdag 18 november 2009 een nieuwe gemeenteraad. Ook de inwoners van Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum brachten hun stem uit. Het aantal inwoners van het nieuwe Venray komt op 1 januari 2010 boven de 40.000. En dat heeft gevolgen voor het aantal raadsleden. Tot woensdag 18 november telde de gemeenteraad van Venray 25 zetels; nu zijn dat er 27. De opkomst tijdens de verkiezingen was met 44,7 procent laag. Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 2006 was er een opkomst van 61,7 procent. In onderstaand schema een overzicht van de gekozen gemeenteraadsleden. Aantal Naam Partij Woonplaats stemmen Patrick van der Broeck CDA Oirlo 1.024 Gerda van Stelten- Houterman CDA Venray 877 Arie Vullings CDA Wanssum 400 Ton Teeuwen-Peters CDA Oostrum 281 Toon Loonen CDA Heide 465 John Michels CDA Ysselsteyn 337 Lucien Peeters CDA Leunen 281 Leo Philipsen CDA Ysselsteyn 264 Jac Derikx CDA Geijsteren 226 Petra van Duijnhoven CDA Venray 139 Bert Linskens PvdA Oostrum 616 Hayrettin Ünüvar PvdA Venray 427 Ahmet Kogyigit PvdA Venray 284 Elly van Dijck-Kersten PvdA Smakt 188 Gerrit Verkoeijen Samenwerking Venray Venray 343 Ike Busser Samenwerking Venray Venray 317 Theo Mulders Samenwerking Venray Veulen 223 Tineke Lamers-Vorst Samenwerking Venray Venray 190 Ingeborg de Barbanson VVD Venray 728 John Niessen VVD Venray 84 Elianne Sweelsen SP Venray 614 Ronald van Hal SP Venray 36 Tino Zandbergen inVENtief Venray 291 Hans Teunissen PP2 Venray 703 Carla Brugman-Rustenburg PP2 Blitterswijck 278 Theo Francken PP2 Wanssum 218 Tiny Grebenjak-Bennehey PP2 Venray 179 Met ANPR, automatische nummerplaat herkenning, wil het politiedistrict Venray samen met andere instanties het aantal woninginbraken terugdringen. Het ANPR-systeem is ingebouwd in een opvallende politie-auto die van alle voorbijrijdende auto's de kentekenplaat scant. Het gescande kenteken wordt vergeleken in een database, waarna de politie een sein krijgt als het overeenkomt met dat van bijvoorbeeld een gestolen auto, iemand met onbetaalde boetes of een woninginbreker. Vervolgens houdt de politie de auto aan. Met het ANPR-systeem kunnen onder andere woninginbrekers sneller worden opgespoord en gestolen auto's worden geïdentificeerd. De komende weken wordt ANPR via busreclame en posters onder de aandacht gebracht. Kijk voor meer informatie op www.waakvoorinbraak.nl. week 48 adv.indd 19 25-11-2009 16:43:47

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19