Ingezonden Nieuwe verkiezing Venraynaar van het jaar Mployee brengt personeels dossiers op orde Prijswinnaar Venray makelaar rijker creai tieve ieder een 1 r Ar. Nieuwe formule Ziejezokappers r. .va Prijswinnaar Leo Nooijen -I ?Laat«#e.kans op korting löpjnode-v PUIS Tandartspraktijk in Vierlingsbeek ^5 Sinterklaas bij Albert Heijn r\ Venraynaar van het jaar tl 4 10NDZ0R( ve niers 3 life style secondo □CöATBW PEEL EN MAAS Donderdag 26 november 2009 - Pagina 11 Fietsenbeleid Aan Leo Reintjes Gerda inVENtief Zandbergen Straatbeeld Wie volgt Jan de Bruijn op' hO i keuten van loon ft M Tot en met zondag a.s. kunt u nog spaarkaarten inleveren bij Plus Judith en Guido van Dijck voor kortingsbonnen t.w.v. 10,- bij Lifestyle, Secondo en DCompany. VAN DIJCiC CENTRUM Algemene Tandheelkunde Implantologie Prothesen Klikgebit Kroon-/Brugwerk Mondhygiëne Esthetische Tandheelkunde Angstpatiënten Dermalogica Skin Care Patersstraat 16, 5801 AVVenrayTel. 0478-514468 Doodjammer, als de gemeente het nieuwe fietsenbeleid voor het winkelgebied gaat uitvoeren, zoals aangekondigd is. Want dan heeft de wethouder niet willen luisteren naar wat die oudere dame deze zomer erover zie: "Met de fiets bij de winkelingang kan ik de spullen met een in de fietstas stoppen. Maar hoe moet het als ik mijn fiets niet meer bij de winkel mag neerzetten? Men sen die slecht ter been zijn kunnen niet zover lopen met al hun bood schappen." Haar probleem is het probleem van een hele categorie mensen met een beperking. Maar de projectleider op de informatie avond in De Witte Hoeve wilde daar niet van horen: "Toch willen we alle fietsen uit het centrum wel hebben." De verkeersdeskundige wees er echter op, dat het zo niet kon: "Met de fiets aan de hand bent u wettelijk een voetganger." De hogere wetge ver behandelt de fietser meer cou lant dan de gemeente. De wethou der verwachtte flinke weerstand. Daarom werd het besluit genomen nota bene, mede op verzoek van ouderenbonden en gehandicapten. Moesten de groeperingen hun ach terban niet beschermen? En hadden de winkeliers het niet op hun fat soen mogen trekken, om hun klan dizie te steunen? Niemand gehoord, behalve de Hema, die op haar eigen stukje grond niet door de knieën ging. Wat is de beweegreden van de wethouder om dit te willen? "Het verbod tot stallen maakt het win kelen in het Venrayse centrum veel prettiger. Er slingeren geen fietsen meer rond waarover je kan vallen en fietsers hinderen het winkelen de publiek niet meer." Het is zwaar overtrokken wat hij hier beweert, zoals hij dat eerder gedaan heeft, bijvoorbeeld: "De lukraak voor win kels gestalde fietsen doen afbraak van het straatbeeld." Dat 'lukraak' is een kwalijke suggestie, maar geen deugdelijk argument. Hij heeft het gedrag van de fietsers 'ingeslepen gedrag' genoemd. Maar de kwestie is, dat mensen op leeftijd of slecht ter been, moeders met kind op de fiets, of mensen anderszins met een beperking, broodnodig in de Gro testraat of omgeving moeten zijn. Er is geen sprake van het stallen van de fiets als het gaat om even in deze en dan in een andere winkel boodschappen te doen. De wethou der gebruikt woorden die eigenlijk ongepast zijn. Had hij een goede oplossing voor zijn probleem aan gedragen, in plaats van die categorie mensen naar een plek op afstand te dirigeren, dan had hij eer van zijn werk gehad. Zo niet, dan had hij er goed aan gedaan de vrijheid van die mensen te respecteren, net zoals hij voor mensen met een scootmobiel of rollator doet. Edward Rouwet, Leunen Met veel belangstelling kijk ik wekelijks uit naar de Peel en Maas. Natuurlijk niet vanwege de inhoud van deze krant, maar meer of eigen lijk uitsluitend omdat ik hoop dat ik weer een van jouw scherpe ana lyses aan mag treffen in de rubriek Ingezonden. Jouw kennis van de Venrayse situatie is namelijk indruk wekkend en dat geldt ook voor jouw inzichten. Telkens weer leg je de vinger op de zere plek. Of het nu gaat over de ontwikkeling van de bedrijventerreinen, de woning markt, de gedachtegang van de poli tieke partijen of de werkwijze van bestuurders, jouw verfijnde manier van schrijven over al deze onder werpen is een lust voor elke lezer. In ieder geval voor mij. Iemand die zo goed weet hoe de wereld in elkaar steekt en die telkens weer een gevoelige snaar weet te raken bij burgers en bestuurders, die heeft toch veel meer in zijn mars dan uit sluitend een wekelijks briefje schrij ven aan mijn lijfblad Peel en Maas? Daarom verbaasde het mij dat ik je naam op geen enkele politieke lijst terugvond toen ik me afgelo pen week aan het oriënteren was op de gemeenteraadsverkiezingen. Mijn voorkeursstem had je al in 'the pocket' Leo, maar je was onvind baar. Daarom, beste Leo, beloof me alsjeblieft dat ik bij de volgende gemeenteraadsverkiezingen wél op je kan stemmen. Of beter nog; richt een politieke partij op! Want ons land, en dus ook Venray zit vol met schreeuwers die het allemaal heel veel beter weten, maar niet de bal len hebben om zelf hun nek uit te steken. Johan Janssen, Venray Bij dezen wil ik graag reageren op het ingezonden stuk van Gerda Janssen over de start van de vastela- ovend in Venray. Het was inderdaad een magere vertoning, en zeker op het bordes in het donker. Of de sprekers enthousiast waren laat ik in het midden, maar wij als joeks- kapellen dus wel. Anders kwamen wij niet naar de markt om maar een liedje te spelen, want De Piëlhaas had gevraagd niet te spelen voor 20.11 uur (we hadden ook andere liedjes kunnen spelen). Punt twee, iedere joekskapel werd gevraagd let wel; één liedje te spelen. We hebben stom genoeg 'ja' gezegd. Maar ik per soonlijk doe volgend jaar niet maar mee. Ik spreek bij deze alleen voor mezelf. Maar ik ga wel weer lekker carnaval vieren. Jij ook, hé Gerda? Henriëtte Aben, Venray Laten we de vinger maar eens op de zere plek leggen, zoals inVENtief dat zo mooi verwoordt in zijn doel stellingen. De verkiezingen in Ven- ray zijn achter de rug. De lijsttrekker van inVENtief, Tino Zandbergen is gekozen tot raadslid. Geen verstan dige keuze van hem, roept nu bijna iedereen. Was men misschien verge ten dat Zandbergen als ambtenaar bij de gemeente Venray zich daar jarenlang schuldig gemaakt had aan het achteroverdrukken van geld, materialen en personeel liet werken voor privézaken.? Het graaigedrag van Zandbergen was structureel, het ging niet om een enkel incidentje. Zandbergen sleepte voor zo'n tienduizend gul den aan gemeentelijke spullen naar huis en verduisterde geld uit de kas van Oranjecomité en de Speelo- theek. Tijdens de rechtzaak toonde hij geen enkele spijt. De rechter was verbijsterd over zijn brutaliteit. Zandbergen werd uiteindelijk ver oordeeld tot 240 uur dienstverle ning. De stelling van inVENtief dat hij als geen ander de hazenpaden kent op het gemeentehuis klopt precies. Daarom kon hij jarenlang ongestraft zijn praktijken uitvoeren. Het is juist, iedereen heeft na een misstap recht op een nieuwe start, ook de heer Zandbergen. Maar inte griteit die te grabbel is gegooid, is moeilijk te herstellen. En zeker niet, als je nog steeds niet inziet dat je terecht veroor deeld bent. Wat bezielt zo iemand om plaats te gaan nemen op het Venrayse pluche? Is dat nou prikke lend, brutaal of zelfs arrogant? Geachte heer Zandbergen: hou de eer aan jezelf en geef de raads- zetel vrijwillig terug aan de partij, zij hebben vast een geschikte ver vanger. Wij als burgers van Venray hebben recht op integere volksver tegenwoordigers. Jac van Sinten, ex-ambtenaar gemeente Venray Met de nodige ergernis heb ik de berichtgeving over de integriteit van dhr. Zandbergen in dagblad de Limburger gelezen. Eerst de kop in de krant van 19 november op de voorpagina. Deze vond ik ronduit beledigend, daags erop een groot stuk op de voorpagina van de regio. Ik vraag me echt af waarom men het nodig vindt om dit te schrijven. Eerst staat in de aanhef het bericht dat andere partijen het niet verstan dig vinden dat hij in de gemeente raad komt. Aan ons (SP) is dit echter niet gevraagd, dus wij distantiëren ons ook van dit stuk. Verder con stateren wij een grote vorm van schijnheiligheid bij andere partijen, alsof zij het morele geweten van de gemeente zijn. Ik heb echter nooit gehoord dat het CDA in Venray zich openlijk heeft gedistantieerd van sjoemelende partijgenoten elders in deze provincie. Datzelfde geldt voor de PvdA. Dhr. Busser heeft er zelfs last van dat Dhr. Zandbergen in de raad komt, hij heeft er schrik van. Nou dan is er maar één oplossing: snel vertrekken uit de raad, want als je zo'n angsthaas bent, kun je beter thuis op de bank gaan zitten hopen dat je niets overkomt.Wel dames en heren: Dhr. Zandbergen heeft zijn straf uitgezeten en dan is het klaar en moet je iemand de kans geven om weer gewoon verder te kunnen gaan, ook in de gemeenteraad. Je kunt iemand toch niet "levenslang" geven voor een vergrijp? Ik mag toch werkelijk hopen dat de kreet van het CDA "respectvol samenle ven" voor iedereen geldt en niet alleen voor een select groepje en niet alleen voor een verkiezings campagne. Namens bestuur en fractie van de SP Venray, Elianne Sweelssen Ik voel de dringende behoefte om te klagen over het huidige straat beeld in de hele gemeente. Venray is zo druk bezig om het centrum op de schop te nemen om zo Venray weer aantrekkelijk te maken voor het publiek. Maar wat gebeurd er de laatste weken. Het hele straatbeeld wordt volgeplakt met aanplakbil jetten over de verkiezingen. Onge logen ik woon in het Antoniusveld en als ik de wijk uit wil rijden dan hangt er tegen elke lantaarnpaal wel een klein aanplakbiljet of er staat zo'n gigantische lelijke driehoek met aan alle zijden een net zo'n lelijke foto. Er zijn geen grenzen er worden zelfs bomen gebruikt om de 'reclame' te vertonen. Het gaat echt nergens over de gemeente is zo streng in het verstrekken van vergunningen voor bedrijven die zich zelf op welke manier dan ook willen promoten. Er worden allerlei voorwaarden gesteld om reclame te mogen maken. En wat doet de gemeente nu zelf.... grenzeloos reclame maken voor zichzelf. Wat zou de gemeente ervan vinden als er over alle aanplakbiljetten die er nu hangen andere reclame komt te hangen, van bijvoorbeeld Zenith, De Greef stoffenhuis of van de schouw burg. Dit zouden ze absoluut niet toelaten. Maar als het om hun eigen hachje gaat worden de grenzen toch aardig verlegd!!! Ga eens in onze wijk naar de dokterspraktijk, voor je de wijk uit bent, en dat is dus echt maar een klein stukje, kom je dus zeker zeven of acht van die dingen tegen. Groot en klein het maakt niet uit. Als er een aanplakbil jet wordt beschreven weten ze niet hoe snel ze deze moeten vervangen. Ongelooflijk.... Ergernis op en top Venray is even niet meer mooi. Nou maar hopen dat de rotzooi zo snel mogelijk wordt opgeruimd. E. Lommen, Venray Wie wordt de Venraynaar van het jaar 2009? Nieuwsblad Peel en Maas en Peel en Maas TV zetten ook dit jaar weer deze verkiezing op touw. Vorig jaar werd Jan de Bruijn uitge roepen tot Venraynaar van het jaar. De zoektocht naar zijn opvolger is begonnen. De organisatie kiest dit jaar voor een andere opzet. Vorig jaar kon den lezers kandidaten nomine ren. Dat kan nu nog steeds, maar de redactie van Peel en Maas komt zelf ook met een aantal nomina ties. Vervolgens worden uit de totale lijst drie kandidaten gese lecteerd die in een uitzending van Peel en Maas TV op 17 december worden gepresenteerd. Diezelfde dag worden de kandidaten ook in nieuwsblad Peel en Maas voor gesteld. Vanaf dat moment kun nen de lezers/kijkers hun stem uitbrengen via een bon in Peel en Maas, de website peelenmaas.tv.nl of via sms. De stem van de lezers/kijkers telt voor 50% mee, die van de driekoppige jury voor de andere 50%. In een speciale uitzending van Peel en Maas TV, die op 30 en 31 december op Kabelkrant Ven- ray wordt uitgezonden, wordt de uiteindelijke winnaar bekendge maakt. Wie kunnen er meedoen? De kandidaten moeten inwoner of oud-inwoner van de gemeente Venray zijn. Daarnaast moet hij of zij in 2009 iets bijzonders hebben gedaan. Of het nu gaat Mployee, het Sevenumse bedrijf van de Venraynaren Roel Waals en Jasper Gorter, heeft het gat in de markt gevonden. "Uit onderzoek blijkt dat 87% van het midden- en kleinbedrijf de personeelsdos siers niet op orde heeft. Met ons softwarepakket hebben we een tool ontwikkeld waarbij bedrij ven hun zaken gemakkelijk op orde kunnen houden", aldus Roel Waals. "87 procent is veel. Bovendien blijkt dat de waarde van een goed personeelsdossier zwaar wordt onderschat.Veel bedrijven hebben hun personeelsinformatie gekop peld aan een administratiepakket maar de inhoud is veelal beperkt", legt Waals uit. PMS, het pakket wat door Mployee is ontwikkeld, is vol gens Waals voor veel ondernemers een lust om mee te werken. Alle informatie over personeelsleden wordt digitaal opgeslagen. Ook verslagen van beoordelings- en functioneringsgesprekken, kopie- en van legitimatiebewijzen, ziekte- verzuimgegevens, alles wordt in de computer vastgelegd. "Wij werken met een externe computer zodat alle gegevens in een beveiligde omgeving zijn opgeslagen. Ook het verzenden van informatie vanaf het bedrijf naar die server is beveiligd. De ondernemer hoeft zich verder ook geen zorg te maken over een back-up van de informatie." Verder is het pakket uitgerust met een 'to do list'. Werkgevers krijgen een signaal over het plannen van func tioneringsgesprekken, verlopen identiteitsbewijzen etc.. "Ons doel is om het pakket groot in de markt te zetten. We richten ons met name op bedrijven tot 75 mede werkers met veelal geen aparte afdeling personeel en organisatie. Maar inmiddels hebben we ook al enkele grote bedrijven binnen onze klantenkring. Op 1 december houden we samen met Koenen en Co. een informatieavond over dit systeem." Voor meer informa tie: www.mployee.nl of bel 077 3745511. Mevrouw H. Francken is de prijs- winnares geworden van de wijn kaas-actie van Johan van Essen Optiek. Mevrouw Frederix kreeg een grote ronde kaas als prijs uit handen van Johan van Essen. Klanten van Van Essen Optiek krij- gen bij aanschaf van een bril een mooie messenset met een kaas pakket cadeau. Het thema kaas sluit aan op de bourgondische wijnactie van het najaar 2008. Uit de klanten wordt elke maand een prijswinnaar getrokken. De gemeente Venray kent een groot aanbod van make laarskantoren. Met een aantal grote concurrenten is het een uitdaging om als nieuwkomer de markt te betreden. Wijn hoven Makelaardij heeft deze uitdaging met beide handen aangegrepen en is afgelopen oktober gestart met een inno verend concept. Wijnhoven Makelaardij is opge richt door de 28-jarige Venraynaar Jeroen Wijnhoven, nadat hij ruim drie jaar ervaring heeft opgedaan in de regio. Daarom gaat dit make laarskantoor zich richten op de Venrayse woningmarkt. Het mul tifunctioneel bedrijf kan u advise ren rondom het investeren in het vergroten, verbouwen of stijlen van uw woning. Indien dit advies in overleg niet uitvoerbaar blijkt, kan uw woning door Wijnhoven Makelaardij verkocht worden. Dit makelaarskantoor werkt nauw samen met een grafisch vormge ver. "Wijnhoven Makelaardij wil uitblinken in presentatie, ver- koopstyling en advisering", aldus de enthousiaste ondernemer over deze unieke combinatie. Met de interieuradvisering speelt deze ondernemer slim in op de huidige tendens in de woningmarkt. Wijn hoven Makelaardij is een jong en dynamisch bedrijf, waardoor de klanten nooit als nummer zullen worden behandeld. Als basis voor een goede samenwerking zal er een op maat gesneden verkoop plan opgesteld worden, waarin belangrijke beslissingen met de klant genomen worden. Bij Wijn hoven Makelaardij staat trans parantie hoog in het vaandel en geldt: 'Afspraak is afspraak'. Meer informatie over deze inno verende onderneming is te vinden op www.wijnhovenmakelaardij.nl. Neem gerust eens contact op met Wijnhoven Makelaardij, en maak vrijblijvend een afspraak. /A Begin met een goed en gratis gesprek! T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl W www.keutenvanloon.nl om een sportieve prestatie of iets bijzonders op maatschappe lijk, cultureel of politiek gebied, dat maakt niets uit. Wanneer u mensen voordraagt, is vooral de argumentatie heel belangrijk. Kandidaten kunnen tot en met 4 december worden aangemeld via bijgaande bon of de website www.peelenmaas.tv. Naam genomineerde: Motivatie: Naam inzender: Telefoonnummer: Bon opsturen naar: Peel en Maas, Keizersveld 19, 5803 AM Venray Onlangs is aan het Kennedy- plein Ziejezokappers geopend. Een kapperszaak met een nieuwe formule die door eigenaar Alex Bosma wordt toegepast. Naast twee vaste medewerkers heeft werkt Ziejezokappers ook met twee zelfstandige ondernemers, Yolanda Xhofleer en Irma Graat, die via UWV-werkbedrijven zijn ingestroomd en met behoud van een uitkering een eigen bedrijf kunnen opstarten. Deze formule is een initiatief van Alex en het UWV met ondersteuning van de Kamer van Koophandel. Ziejezo- kappers is een life-style kapsalon waar men voor alle haarbehan- delingen terechtkan. Vakkundige Op de foto v.l.n.r. Elvira Fuchs (floormanager), Noortje Derks, Yolanda Xhofleer, Irma Graat, Alex Bosma en Joyce van Bil- jouw van UWVWerkbedrijf medewerkers verzorgen uw haar tot in de puntjes, al dan niet op afspraak. Parkeren is geen pro bleem want het Kennedyplein is inmiddels weer goed bereikbaar. De openingstijden zijn dinsdag t/m donderdag 8.30-19.00 uur, vrijdags 8.30-20.30 uur, zaterdags van 8.30-16.00 uur. Op zondag en maandag is Ziejezokappers geslo ten. Voor meer informatie www.zie- jezo.nl of 0900-ziejezo. Ria Janssen is de oktoberwin- naar van de make-over- actie van kapsalon Leo Nooijen. Henk kreeg onlangs de prijs overhandigd door een van de medewerksters van de kapsalon. Tijdens de herinrichting van het Henseniusplein maken alle klanten maandelijks kans op deze prijs. Het enige wat ze moe ten doen, is een bezoek brengen aan de kapsalon aan het Henseni- usplein. *vraag naar de voorwaarden II t< Een Dijck van een actie! Kruidenlaan 159 Venray Angelique van Rens uit Ven- ray opent in januari 2010 in Vierlingsbeek Tandartsprak tijk Molenbeek. Tandartsprak tijk Molenbeek biedt een breed pakket aan diensten. Naast algemene tandheelkunde, zoals controles en behande lingen, is Angelique van Rens gespecialiseerd in de behande ling van kinderen en mensen met angst voor de tandarts. Ook kan men bij Tandarts praktijk Molenbeek terecht voor cosmetische tandheel kunde. Van regio Venray tot regio Boxmeer: iedereen is welkom bij Tandartspraktijk Molenbeek. Tandarts Angelique van Rens heeft ruim acht jaar ervaring in tandartsenpraktijken in Horst en Deurne. Ze staat ook ingeschreven in het Kwaliteitsregister (KRT). De deuren van haar eigen prak tijk opent ze in januari 2010. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan de afwerking van het nieuwe pand. Op korte termijn zal Tandartspraktijk Molenbeek wor den versterkt met een mondhygi- eniste en in de toekomst bestaat de mogelijkheid voor verdere uit breiding. Tandartspraktijk Molen beek is er voor iedereen, maar Angelique van Rens heeft zich daarnaast gespecialiseerd in twee bijzondere doelgroepen: kinderen en volwassenen met angst voor tandartsbezoek. Veel kinderen zijn bang voor de tandarts. Kinderen weten vaak niet precies wat hen te wachten staat en ze zijn bang voor de pijn. Angelique van Rens werkt volgens een behandelmethode, waardoor kinderen op hun gemak worden gesteld. "Voor kinderen is het belangrijk dat ze weten wat je als tandarts gaat doen. Door dui delijk te communiceren met het kind kun je al een groot deel van de angst wegnemen. Dat vind ik Angelique van Rens. heel belangrijk. Kinderen die nu al bang zijn voor de tandarts, kunnen in het verdere leven last blijven houden van deze vrees." In som mige gevallen blijft de angst uit de kindertijd een drempel om op latere leeftijd de tandarts te (blij ven) bezoeken. Of men maakt op latere leeftijd iets vervelends mee bij de tandarts, waardoor zich een angst ontwikkelt om de tandarts te bezoeken. Ook in het geval van angst bij volwassenen voor het tandartsbezoek brengt Angelique van Rens uitkomst. "Ook volwasse nen willen graag weten wat hen te wachten staat. Door een zorgvul dige en voorzichtige benadering kun je mensen helpen hun angst te overwinnen. Ik vind het een uit daging om mensen met angst voor de tandarts over de drempel te helpen. Het mooie is dat ze na de eerste behandeling blijven terug komen." Meer informatie over Tandartspraktijk Molenbeek is te vinden op www.tandfit.nl Men sen die gebruik willen maken van de diensten van Tandartspraktijk Molenbeek kunnen zich via deze website inschrijven. Tandartsprak tijk Molenbeek, Angelique van Rens, Hulder 12, 5821 AS Vierlings beek, telefoon 0478-513941, info@ tandfit.nl, www.tandfit.nl Dit jaar staat Albert Heijn Venray van maandag 23 november tot en met zaterdag 5 december volledig in het teken van Sinterklaas. Kin deren kunnen in die periode niet alleen hun schoentje zetten bij Albert Heijn, er is ook een specia le sinterklaasmiddag op woensdag 2 december met leuke sinterklaas activiteiten zoals taaitaaipop ver sieren. En natuurlijk komen ook de sint en zijn pieten op bezoek. Van maandag 23 november tot en met dinsdag 1 december kun nen kinderen tot en met acht jaar uit Venray hun schoentje inleveren bij de servicebalie in de winkel. Op woensdag 2 december kun- nen zij hun schoentje met daarin een verrassing van Sinterklaas weer ophalen. Op woensdagmid dag 2 december viert Albert Heijn Venray tussen 14.00 en 17.00 uur sinterklaas. Kinderen kunnen dan een eigen taaitaaipop versieren. Albert Heijn zorgt voor de taai taaipoppen en heel veel lekkers. De versierde poppen kunnen ze dan meteen aan sint en piet laten zien, want die komen om rond 14:30 uur op bezoek. Ook voor de ouders heeft Albert Heijn dit jaar weer een uitgebreid sinterklaas assortiment. De winkel biedt een prachtig assortiment met heerlijke lekkernijen en leuke sinterklaasca deautjes voor in de schoen. www.centrum-mondzorg.nl

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11