PLUS Voermans mag uitrit gebruiken KORTING De Gouden Toekomstbus HOOFD OMROEP (m/v) dames- en herenschoenen tassen VAN DIJCK START OPRUIMING NAJAARS-COLLECTIE *Bij iedere 10,- aan boodschappen ontvangt u bij Plus Judith en Guido van Dijck gratis een rozijnenbolletje. Eet smakelijk! Dat zit bij ons in de familie. Jongen bedreigt politie PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 19 november 2009 - Pagina 9 Plus Gerard en Ans van Dijck is officieel overgenomen door Judith en Guido van Dijck. Zoon en dochter gaan hun liefde voor het vak in de familie. Deze overname willen we samen met u vieren met tal van acties en fantastisch voordeel. Tot ziens bij Plus Judith en Guido van Dijck! *Actie geldig van donderdag 19 t/m woensdag 25 november 2009. ruime ervaring in de supermarktbranche in Venray voortzetten. En dat is mooi. Zo blijft de kennis, ervaring en de Kruidenlaan 159 Venray Bezwaren omwonenden afgewezen Harrie Voermans mag de oprit naast zijn woning aan de Oostsingel van beide kanten gebruiken. Daarvoor kreeg hij op 2 juli al een uitwegvergun ning van de gemeente. Enkele bewoners aan de achterzijde rond het woonhofje kwamen in opstand. Ze vrezen een tekort aan parkeerplaatsen en denken dat het straks met de rust is gedaan. De commissie bezwaarschrif ten heeft de buurtbewoners in het ongelijk gesteld. De gemeente heeft aan Voermans terecht een vergunning verleend. De uitrit is nu aan de achterzijde afgeslo ten met een hek. Als de rolpoort opengaat dan verdwijnen er mini maal twee parkeerplaatsen, zeg gen de bewoners rond het hofje. Maar er speelt nog iets anders. De bezwaarmakers vermoeden dat Voermans in zijn achtertuin een tweede woning wil bouwen. Die woning kan er alleen komen als er een ontsluiting is aan de achterzij de. De buurt vreest voor overlast. Maar de gemeente zal, volgens de commissie bezwaarschriften, geen toestemming geven voor de komst van een tweede woning Rommelmarkt In zorgcentrum Het Schutters veld aan de Bergweg in Venray wordt op zaterdag 21 novem ber van 10.00 tot 16.00 uur een sfeer- en rommelmarkt gehouden. Diverse stands zijn vertegenwoor digd, zoals: boerderijwinkel Het Platteland, sieraden, wenskaar ten, andwerk van de eigen hand- werkvereniging, gipsen figuren, Intratuin met bloemen en plan ten, boeken, kantkloswerk en aquarellen. Vrijwilligerswerk in De Peel De Werkgroep Behoud De Peel gaat op zaterdag 21 november ver der met de aanleg van een 'weg' voor de Gladde Slang van de ene Peelvlakte naar de andere. Deze weg wordt een brede slingerende boomloze strook door een ber- kenbos. Opgeven bij het WBdP- kantoor via telefoon (0493)354 411 of via (0493)319610. Dit keer komt men samen om 9.00 uur bij de kerk van Griendtsveen. Ruilbeurs Verzamelaars die hun collec tie uit willen breiden en liefheb bers die graag eens snuffelen tussen het meest uiteenlopende verzamelspul kunnen zondag 22 november terecht op de maande lijkse ruilbeurs in het Peelmuseum in Horst-America. Een twintigtal standhouders komt met een grote variatie aan oude en jonge ver zamelobjecten zoals postzegels, munten, ansichtkaarten, bidprent jes, sigarenbandjes en balpennen. De ruilbeurs wordt gehouden in museumgebouw De Kamphut aan de Griendtsveenseweg in America. Het reserveren van een tafel kan via telefoon (077)4641626. Zie ook www.stichtingpeelmuseum. nl. Groei Bloei Groei Bloei afdeling Noord Limburg houdt op donderdag 26 november een bijeenkomst in het Zalzershoaf in Hout-Blerick. Aanvang 19.30 uur. Presentator is tuin- en groenspecialist Romke van de Kaa. Van de Kaa is vooral bekend vanwege zijn vele boe ken en artikelen in de vakpers. Zijn praktische kennis en erva ring heeft opgedaan op diverse kwekerijen. Hij gaat de eigen schappen en mogelijkheden van diverse categorieën planten toe lichten voor toepassing in de tuin. November is bij uitstek de maand voor de tuinliefhebber, om zich te bezinnen op eventuele verande ringen en aanpassingen in de tuin. Men kan deze avond in het bezit komen van zijn boeken en scheur kalender. De bijeenkomst wordt afgesloten met een loterij. op het perceel Oostsingel 34. De commissie haalt de bezwaren van de omwonenden onderuit. Dat er door de opening van de oprit een verkeersonveilige situatie zou ontstaan, kan de commissie niet volgen. Het is immers een doodlo pend hofje waar alleen stapvoets gereden kan worden. Ook het argument dat er een tekort aan parkeergelegenheid zou ontstaan, werd van tafel geveegd. Tevens oordeelt de commissie dat de omgeving en het straat beeld niet worden ontsierd. De uitrit bevindt zich in de hoek van het pleintje. Bovendien heeft de gemeente niets meer gedaan dan het legaliseren van een al langer bestaande situatie. De commissie bezwaarschriften trekt de conclusie dat de belangen van de omwonenden niet wor den geschaad door het verlenen van de uitwegvergunning. Het enige wat de gemeente te ver wijten valt, is dat het besluit niet voldoende is gemotiveerd. Dit zal alsnog moeten gebeuren, maar dit verandert niets aan de uitspraak. De omwonenden kunnen nog in beroep gaan bij de rechtbank in Roermond. Meer leegstand in winkelcentrum In het winkelcentrum van Ven ray is de leegstand flink toege nomen. Er staan momenteel elf bedrijfspanden leeg. De laatste jaren lag het gemiddelde op vijf. Niet alleen de economische reces sie is hier schuldig aan. Want ook de verkopen via internet nemen sterk toe. Toch denkt de gemeente Venray dat de leegstand binnen drie jaar gehalveerd zal zijn. Door de grote opknapbeurt wordt het winkelcentrum levendiger en aan trekkelijker waardoor het aantal bezoekers aan Venray zal toene men. In de nacht van zaterdag op zon dag is op De Voorde in Oostrum een 16-jarige jongen uit Venray aangehouden voor het beledigen en het uiten van doodsbedreigin gen in de richting van een agent. De jongen was die nacht betrok ken bij een vechtpartij tussen twee groepen. Toen de agent de groepen uit elkaar haalde, werd hij door de 16-jarige verdachte meerdere malen uitgescholden en met de dood bedreigd. Wout Barnhoorn overleden Op 80-jarige leeftijd is deze week pastoor Wout Barnhoorn in Weert overleden. Barnhoorn trad in 1950 in bij de Minderbroeders Franciscanen. Begin jaren zestig was hij twee jaar werkzaam op het gymnasium in Venray. Vanaf 1975 is hij lange tijd pastoor in Venray geweest. Wout Barnhoorn werd dinsdag in Weert begraven. Spirituele beurs In 't Roadhoes aan het Antoni- usplein in Blerick houdt Paras- hakti in het weekeinde van 28 en 29 november een spirituele beurs. Men kan deze dag onder meer informatie verkrijgen van José van Erp uit Venlo. Zij is vrijwilliger bij de Whiplash Stichting Neder land en begeleidt slachtoffers in haar praktijk Consulash. Iedereen is deze dag welkom om mee te praten en de mogelijkheden te ervaren van additieve en spiritu ele hulp. Praat mee, doe mee en beleef onder meer een massage. De dag duurt van 11.00 tot 17.00 uur en is bedoeld voor iedereen die geïnteresseerd is in spirituele zaken. een abonnement waard De schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray is een vereniging die prominent aan wezig is bij lokale activiteiten zoals de intocht van Sint-Nico- laas, de opbouw en afbraak van de kerststal in Venray, het defilé van Avondvierdaagse Venray en de licht- en sacra mentsprocessie. De schutterij is op zoek naar nieuwe leden, aangezien ook de vergrijzing haar intrede binnen de schutterij heeft gedaan. Het komend jaar wordt voor de schut terij een bijzonder jaar. De vereni ging krijgt in de gemeente gezel schap van een tweetal andere schuttersgilden, doordat het Sint Willibrordusgilde uit Geijsteren en het Sint Antonius Abt Gilde uit Blitterswijck bij de gemeente Venray komen. Daarnaast wordt het Oud Limburgs Schuttersfeest in de buurtgemeente Horst aan de Maas georganiseerd en dit biedt natuurlijk veel mogelijkheden op het gebied van de public relations van het schutters- en gildewezen. 2010 wordt ook het jaar, waarin de schutters een forse uitbreiding qua jeugd ontvangen, doordat maar liefst zes jeugdleden in uni form gaan meelopen. Enkele jaren geleden is de schutterij actief begonnen met het opleiden van nieuwe tamboers. Er is gekozen voor een interne opleiding onder leiding van dirigent Wiel Pee- ters, die al goede ervaringen had met een eigen interne opleiding. Vanaf het nieuwe jaar wordt het muziekkorps uitgebreid met de jeugdleden en de schutterij is nog altijd op zoek naar nieuwe per sonen, die een interne opleiding tot tamboer willen volgen. Ook wie al bekwaam is in het slag werk, is van harte welkom. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de voorzitter van de drumband Giel Krijnen via telefoon (0478)516336. Van ouds her heeft de schutterij tot taak om de gemeenschap te beschermen tegen invloeden van buitenaf en deze taak is in de loop der jaren inmiddels overgenomen door de huidige wereldlijke machten, zoals het leger en de politie. De schutterij is teruggedrongen tot het uitdragen van het cultureel erfgoed. Door de nieuwe gemeen tegrenzen kan de schutterij de taak om de gehele gemeenschap te beschermen niet meer af en is ook op zoek naar nieuwe leden, die actief lid willen worden van de schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Venray. Het bestuur en leden van de schutterij 't Zan- dakker Gilde Sint Jan uit Venray nodigen belangstellenden van uit om kennis te komen maken met het schutters- en gildewezen. Elke zondagmorgen vanaf 10.30 uur is de schutterij aanwezig in het schuttersgebouw aan de Loonse- dijk in Merselo. Meer informatie is verkrijgbaar bij voorzitter Bernie van Lierop via telefoon (0478)510400 of via www.zandakker.nl. De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 - www.capretto.nl Het is op 20 november twin tig jaar geleden dat de Verenigde Naties het internationale Verdrag voor de rechten van het Kind aanvaardde. Deze twintigste ver jaardag is voor Unicef aanleiding om extra aandacht te vragen voor kinderrechten. In het kinderrech tenverdrag hebben 193 landen onderling vastgelegd hoe er voor kinderen gezorgd moet worden. Het verdrag weerspiegelt de visie dat kinderen ondersteund moe ten worden in hun ontwikkeling naar volwassenheid. Dat betekent dat ze net als volwassenen rech ten hebben, maar ook dat ze extra beschermd moeten worden en mogelijkheden moeten krijgen om zich te ontplooien. Het kinderrech tenverdrag vormt de basis voor het werk van Unicef. Alle program ma's van Unicef zijn gericht op de realisatie van kinderrechten. De overheid is verantwoordelijk voor de uitvoering van het Kinderrech tenverdrag. Daarom zijn overhe den belangrijke partners van Uni cef. Unicef neemt initiatieven naar de regering, als het gaat over kin derrechten. Een goed voorbeeld hiervan is de aandacht die Unicef gevraagd heeft voor de problemen van de kinderen in asielzoekers centra. In tijden van oorlog wordt door Unicef extra hulp gegeven aan de zorg voor kinderen. In vluchtelingkampen worden initia tieven genomen voor activiteiten voor de kinderen. Dankzij het kin derrechtenverdrag is er de afge lopen twintig jaar veel verbeterd. Die verbeteringen liggen op een aantal vlakken. Er is meer aandacht gekomen voor de plaats van kin deren in de wereld. Vooral de ver- betering op het terrein van onder wijs en gezondheidszorg is groot. Wereldwijd gaan steeds meer kinderen naar school, vooral het aantal meisjes dat onderwijs krijgt is enorm gestegen. In de gezond heidszorg hebben we bereikt dat steeds meer kinderen een hogere levensverwachting hebben en niet voor hun vijfde levensjaar dood gaan. Dit jaar staat de spreek beurtactie van Unicef, die jaarlijks gehouden wordt, in het teken van twintig jaar kinderrechten. Ook in Noord-Limburg is op veel scholen aandacht voor deze gebeurtenis. Kinderen uit groep 7 en 8 houden een spreekbeurt in de klas over dit onderwerp. Vanaf het najaar richt Unicef zich met een nieuwe campagne op voorkomen van de overdracht van hiv van moeder op kind. Het is hard nodig. Want bijna elke minuut wordt er een kind geboren met hiv. En dat ter wijl men die overdracht met de juiste medicijnen en zorg in maar liefst 98 procent van die gevallen kan voorkomen. De dames van Unicef die in deze regio voorlich ting geven op scholen zijn er klaar voor. Aan alle basisscholen in de regio Horst en Venray zijn brieven verstuurd, waarin een aanbod is gegeven van de onderwerpen die in de verschillende klassen aan de orde kunnen komen. Hierbij gaan we uit van de onderwerpen zoals De voorlichters van Unicef in deze regio. die in het kinderrechtenverdrag zijn omschreven, zoals schoon water en hulp aan straatkinderen. Zo kan Unicef een bijdrage leve ren de kennis te verbeteren, die kinderen op de basisscholen heb ben over de rechten van het kind. Ook kan men Unicef steunen door kaarten en andere artikelen te kopen, die door de vrijwilligers worden aangeboden op donder dag 19 en vrijdag 20 november bij de Hema in Venray en op don derdag 26 en vrijdag 27 november en donderdag 10 en vrijdag 11 december bij Intratuin. Venraynaren gaan dinsdag 24 november met elkaar in discussie. Thema is Veilig leven met minder mensen. De discussie vindt plaats in de burgerzaal van het gemeente huis in Venray. Aanleiding voor de discussie is het project De Gouden Toekomstbus, een initiatief van de VNG, de Vereniging van Neder landse Gemeenten. De VNG wil graag weten hoe de gemeenten omgaan met demografische krimp en andere ontwikkelingen. De Gouden Toekomstbus is een echte bus, die een toer maakt langs tien tallen gemeenten in Nederland. De passagiers zijn onder andere bestuurders van de gemeenten. Ze discussiëren onderweg met elkaar en in de halteplaatsen met inwo ners van de gemeente over onder werpen die met thema te maken hebben. Op 24 november rijdt de Toekomstbus door Limburg en doet achtereenvolgens Meers- sen, Echt-Susteren, Weert en Ven- ray aan. Iedere gemeente bepaalt zelf waarover de discussie moet gaan. Venray heeft gekozen voor het thema Veilig leven. Veiligheid, krimp en leefbaarheid zijn nauw met elkaar verweven. Veiligheid is meer dan blauw op straat. Het gaat ook over het hebben van een baan en passende woonruimte. De manier waarop je het onderwijs, maar ook je centrum inricht. Maar ook over de zekerheid van 'handen aan het bed' voor mensen die zorg nodig hebben. Al die onderwerpen komen dinsdag 24 november in de halteplaats Venray aan bod. Voor de gesprekken in de burgerzaal heb ben burgemeester en wethouders burgers van dorpen en wijken, ver tegenwoordigers van verenigingen en instellingen en ondernemers uitgenodigd.Tussen 14.00 en 15.00 uur komen onderwerpen als veilig heid, de zorg, de multiculturele samenleving en integratie aan bod. Kortom de toekomst van Venray. De uitkomsten van de discussie in Venray en in de andere gemeenten, gebruikt de VNG in haar Nationaal Actieplan Bevolkingsdaling. Dat plan wil de VNG binnenkort aan de Tweede Kamer aanbieden. Gratis rozijnenbolletjes^ Omroep Venray is een lokale publieke omroep. Tachtig enthousiaste vrijwilligers voorzien de inwoners van de gemeente Venray dagelijks van gevarieerde muziek, nieuws, actualiteiten en achtergronden. Omroep Venray bereikt haar doelgroepen via de radio (kabel en ether) en het internet onder het motto 'Omroep Venray. Daar ben je thuis' Omroep Venray heeft de afgelopen jaren haar organisatie verstevigd en geprofessionaliseerd. De vernieuwde organisatie speelt in op de snelle ontwikkelingen in de mediawereld en mogelijke uitbouw van het eigen multimediale aanbod. Om deze nieuwe koers vorm en inhoud te geven, zoekt het bestuur van Omroep Venray een Van het hoofd omroep wordt verwacht dat: - hij/zij mede invulling geeft aan de nieuwe organisatiestructuur. - operationeel leiding geeft aan de omroep c.q. de leiders van de verschillende teams.. - intern en extern contacten onderhoudt die van belang zijn voor de omroep. Heeft u belangstelling voor deze functie in het hart van een levendige omroep met ambitie? Reageer dan voor 8 december 2009 bij het bestuur van Omroep Venray. Schrijf een brief met motivatie en cv naar het bestuur van Omroep Venray, Langeweg 92b, 5801 XZ te Venray, of via e-mail aan joos.linskens@omroepvenray.nl. Hij verstrekt ook telefonisch graag extra informatie: 06-13693093. Alle informatie over Omroep Venray, de organisatie, de programma's en de medewerkers is ook te vinden op www.omroepvenray.nl. Gilde Sint Jan Venray zoekt nieuwe leden Twintig jaar Verdrag voor kinderrechten

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9