Eenzaamheid bij ouderen Ingezonden Camps Optiek ook in Boxmeer f s Sinterklaas geniet... Heropening Berly-Fleur Spotprijsfinale bij Sport 2000 Wil de winnaar zich melden? 12,5 jaar Etos in Venray Ki voor r\ Wereldrecord Politie vangt inbrekers digitaal van start iaiBaiilil [QNDZORG PEEL EN MAAS Donderdag 19 november 2009 - Pagina 8 Het project Eenzaamheid bij ouderen in de gemeente Venray is afgelopen dinsdag afgesloten. Het project was gericht op oude ren die zich eenzaam voelen of in een sociaal isolement verkeren. Een gezamenlijk initiatief van de Seniorenraad, gemeente Venray en Synthese. Tijdens deze afsluitende bijeen komst in de foyer van de schouw burg zijn de resultaten van het project gepresenteerd in aanwe zigheid van de wethouder Twan Jansen. Theatergroep Nocturne uit Nijmegen bracht de voorstel ling Positiev Blijfe, waarna een debat met het publiek volgde over het onderwerp eenzaamheid. Eenzaamheid is een veel voorko mend en verborgen probleem. Voor veel mensen is het moeilijk om dit bespreekbaar te maken, er rust vaak een taboe op. Omdat er sprake is van toenemende een zaamheid onder ouderen in Ven- ray is Synthese in 2007 gestart met het project Eenzaamheid bij ouderen. Het project bestaat uit twee onderdelen namelijk het Signaleringsnetwerk en het Acti verend huisbezoek. Diverse orga nisaties in Venray zijn betrokken bij dit signaleringsnetwerk zoals de Gemeente Venray, Zorggroep, Proteion, GGZ, Wonen Venray, Zonnebloem, Vrijwillige Thuis hulp, Seniorenraad en de KBO. De coördinatie van het netwerk lag in handen van Synthese. Het netwerk heeft signalen verzamelt van oude ren die vereenzamen. Vervolgens is contact gelegd met de oudere en is ondersteuning of hulp aan geboden. Vanuit het netwerk zijn zes workshops georganiseerd met het thema het leren signaleren van eenzaamheid. Hieraan heb ben 65 mensen uit Venray deel genomen; 40 vrijwilligers en 25 beroepskrachten. De deelnemers hebben meer kennis gekregen van signalen op het gebied van een zaamheid, kunnen dit probleem beter bespreekbaar maken en zijn goed geïnformeerd over de sociale kaart waardoor zij beter kunnen doorverwijzen. Een van de vor men van ondersteuning die aan ouderen met eenzaamheid aange- boden kan worden is het Active rend huisbezoek. Hierbij wordt de oudere, gedurende een bepaalde periode, wekelijks of om de week thuis bezocht door een vrijwillige huisbezoeker. Deze huisbezoeker probeert de oudere te activeren en te stimuleren om contacten te leggen. Hij of zij kan hulp bieden bij het zetten van stappen die het leven plezieriger maken. Het gaat er uiteindelijk om dat de oudere, die door omstandigheden uit het evenwicht is geraakt, weer nieuwe vooruitzichten krijgt. De begelei ding wordt afgerond als de oudere weer het gevoel heeft greep te hebben op zijn eigen leven, maar maximaal na een jaar. Synthese heeft negen vrijwilligers opgeleid. Zij hebben in totaal 28 cliënten begeleid, 24 vrouwen en vier man nen. In de meeste gevallen ging het om alleenstaande vrouwen van 75 jaar en ouder. Veelal mensen die hun partner hebben verloren, mensen met gezondheidsproble men en of een beperkte mobiliteit. Samen met alle betrokkenen is het project Eenzaamheid bij ouderen is afgesloten in de foyer van de Schouwburg. De dagvoorzitter de heer Jo van Lieshout, directeur van Synthese, introduceerde Twan Jan sen, wethouder van de gemeente Venray. Hij heeft een en ander verteld over de aanleiding van het project eenzaamheid. Daarna vonden er twee inleidingen plaats. Renske van der Zwet van Movisie heeft uitleg gegeven over haar onderzoek naar het Activerend huisbezoek en Anja Damhuis, projectcoördinator van Synthese, heeft de resultaten van het project Eenzaamheid gepresenteerd. Het tweede gedeelte van het program ma bestond uit de voorstelling Positiev Blijfe van theatergroep Nocturne uit Nijmegen. Noctur ne gebruikt theater om sociale thema's bespreekbaar te maken, vooral de problemen van oude ren. Na de voorstelling volgde een debat met het publiek. Voor meer informatie kan men terecht bij Anja Damhuis, projectcoördinator van Synthese. Zij is graag bereid om nadere toelichting te geven via telefoon (0478)517 317 of via e mail a.damhuis@synthese.nl. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. De 11e van de 11e Bij ieder echt carnavalsmens gaat het kriebelen. Zo ook bij mij. 's Morgens gaat de tv aan, ik kijk en luister de hele dag naar de Omroep Limburg-uitzending vanaf het Vrijthof. 's Avonds in Venray naar de markt. De laat ste jaren was ik al teleurgesteld in de magere vertoning van dit gebeuren, maar deze keer sloeg het werkelijk alles. Een handjevol mensen ben ik intussen gewend, weinig echt vurige, enthousiaste sprekers en muziekmakers. Het leek wel of alle kartrekkers, trio, raad van elf en zelfs de joekska- pellen er zo goed als geen zin in hadden. Waarom zouden ze zich zelf anders in het donker zetten? Was er echt geen mogelijkheid ergens een gezonde dosis licht vandaan te halen zodat de paar mensen die op de markt stonden in ieder geval konden zien wie of wat daar op dat bordes stond. Niet te geloven. Donker, gewoon in het donker werd ook nog eens Karel Wijnen in het zonnetje gezet en herdacht. Weinig respectvol naar de familie Wijnen toe. Of werd het bewust donker gehouden zodat niemand het schaamrood op de gezichten kon zien? Elf kanon schoten. Pas op, kijk uit want ze kregen het ook nog voor elkaar om die paar mensen te raken met naar beneden vallende vuurbrok- ken! Gelukkig was ik wakker en kon ze ontwijken want als ik net zo slaperig zou zijn geweest als de mensen in het donker boven aan de trap had het wel eens anders kunnen aflopen. Kriebel, kriebel, nu weet ik het zeker, vanaf nu blijf ik thuis op de 11e van de 11e en schiet mijn eigen carnaval in. Lijkt me vele malen gezelliger, lichter, vrolijker. Kriebel, Alaaf. Gerda Janssen, Venray Verlaging grondprijs is zinloos? Het Venrays college ziet de verlaging van de grondprijzen in Veulen, Heide en Vredepeel niet zitten. Volgens CDA-wethouder Lei Heldens leidt een grondprijs verlaging van 40 euro per m2 tot een gemeentelijke verlies van een miljoen euro. Een dergelijk verlies wordt echter pas geleden bij 100 kavels van 250m2. Dit terwijl hij stelt dat er per dorp slechts vraag is naar zeven woningen, in totaal dus 21. Dit betekent dus een ver lies van 210.000 euro in plaats van een miljoen. Hoewel er geen vraag is, denkt hij dat lagere grond prijzen ook aanzuigend werken voor mensen uit de rest van de gemeente. Kunt u het nog volgen? Ik wel. Ik zie een duidelijke link met Lei's Gouden Leeuw terrein, hét financiële debacle van de 21e eeuw. Als het aan Lei ligt wordt er überhaupt niet meer gebouwd en worden ook de woningzoekenden uit de drie kleine kernen weldra opgeborgen in de tochtige cata comben van het half afgebouwde Gouden Lei's terrein. Kunnen CDA, PvdA en Lokaal Actief eens uitleggen waarom burgers bij de koop van woningbouwgrond een smak verkapte belastingen beta len, terwijl Maessen 100 miljoen euro grondwinst in eigen zak kan steken, een beleid wat ruimhartig door Samenwerking Venray wordt ondersteund? Een dergelijke grondpolitiek leidt tot willekeur, vriendjespolitiek en omkoping. De krant staat er bol van. Is dit wat het CDA bedoelt met waarden en nor men en respectvol samenleven? Leo Reintjes, Leunen Project Lekker Friz! Gezamenlijk voorlichting geven over de gezondheidsrisico's van alcoholgebruik door jongeren. Dat is wat de zeven gemeenten in het district Venray samen met GGD, GGZ, Koninklijke Horeca Neder land, Synthese, de politie en het Openbaar Ministerie willen met het de campagne 'Lekker Friz!' Het doel is om zowel de jonge ren als de ouders te informeren over de gezondheidsrisico's, het voorkomen van lichamelijke en geestelijke klachten en het beper ken van de overlast. Er is een actie plan samengesteld bestaande uit vier acties en diverse activiteiten om deze doelstellingen te gaan realiseren. Activiteiten die inmid dels al gestart zijn, zijn onder andere een integraal jongerenpro ject in Ysselsteyn, voorlichting op scholen en het afstemmen van de richtlijnen tussen jongerencentra en evenementen. Verder wordt er gewerkt aan een polsbandjes systeem voor jongeren in hore cagelegenheden en vinden er vrijwillige blaastests op diverse activiteiten voor jongeren plaats. Het project loopt tot eind 2012. Daar waar mogelijk zal aansluiting gezocht worden met gelijkaardige projecten in Venlo en Midden Limburg. Kijk op www.lekkerfriz. nl voor meer informatie over de campagne. Vanaf dinsdag 3 november hebben Edwin en Bianca Lens- sen een tweede vestiging van Camps Optiek geopend. De nieuwe vestiging ligt in Box meer op de plek waar eerder Harry Gooren Optiek geves tigd was. Hiermee is Edwin terug op de vertrouwde plek in Boxmeer. Voor veel klanten zal Edwin een bekend gezicht zijn omdat hij in het ver leden acht jaar werkzaam was bij Harry Gooren. Camps Optiek biedt zijn klanten in Boxmeer en Venray een gevarieerde collectie monturen, brillenglazen, contact lenzen, nachtlenzen en zonnebril len aan. Van functioneel tot modi eus en van zakelijk tot exclusief. Van onopvallend tot design van bekende ontwerpers. De col lectie omvat monturen van alle bekende merken als Gucci, Calvin Klein, Porsche Design en Ray-Ban enz. Edwin en Bianca letten niet alleen op de modische aspecten. Zorg voor ogen nemen ze zeer serieus. Daarom hebben klanten bij Camps Optiek altijd de zeker heid van vakbekwame opticiens en contactlensspecialisten. Specia listen, die de tijd nemen voor een goed en individueel advies. Camps Optiek beschikt, net als in Venray, ook in Boxmeer over twee moderne oogmeetruimtes waar klanten, zonder afspraak, terecht kunnen voor een vak kundige oogmeting en persoon lijk advies. Met vestigingen van Camps Optiek in Boxmeer en Ven- ray kunnen klanten in beide plaat sen terecht voor service en advies op het bekende hoge niveau. De beide vestigingen werken als een team samen zodat de klant krijgt wat Edwin en Bianca voor ogen staat; de beste zorg voor hun ogen, omdat ze een onmisbaar instru ment in het leven zijn. Edwin en Bianca willen in het voorjaar van 2010 een totale verbouwing en upgrading van de vestiging in Boxmeer uitvoeren. Reportage op peelenmaastv.nl Na een fantastische aankomst, zaterdag in Schiedam, was Sinter klaas zondag al in Venray. Samen met zijn Pieten trok hij door het centrum naar de Grote Markt, waar hij feestelijk door jong en oud werd ontvangen. Met mooie kleurplaten en feestelijke zang werd de goedheiligman door de kinderen welkom geheten. Nu Sinterklaas bracht zondag een bezoek aan Venray. maar hopen dat ze op 5 decem ber goed bedeeld worden. Op de website peelenmaastv.nl kunt u de intocht van Sinterklaas in Ven ray nogmaals bekijken. De uitzen ding was dinsdagavond al op Peel en Maas TV te zien. Vanaf donderdag 19 novem ber is Berly-Fleur weer terug op de vertrouwde locatie aan de Venrayseweg in Overloon. Na jaren van voorbereidingen, verhuizing en bouwen wordt de nieuwe winkel geopend op de oude stek. De nieuwe winkel heeft een eigentijdse karakter en is 190m2 groot. Daarboven zijn twaalf koopappartementen voor seni oren gerealiseerd.. De nieuwe winkel staat als vanouds weer bol van woonideeën, boeketten, arran gementen en accessoires, waarbij het aan deskundige en creatieve adviezen niet ontbreekt. Een lang gekoesterde wens van Bert en Liny gaat met deze nieuwbouw in vervulling. Zes jaar geleden werd begonnen met een verkennend onderzoek naar de haalbaarheid. Sindsdien zijn er veel hobbels overwonnen. De ontknoping nadert, letterlijk en figuurlijk. Dit is ook meteen het thema van de winterse kerstsfeerdagen op 19 tot en met 22 november. Want de opening wordt groots gevierd. Shows, demonstraties bloem schikken, workshops en muzikale optredens wisselen elkaar af. En tot kerst is Berly-Fleur iedere dag geopend, ook op zondag. Dit najaar is het tien jaar geleden dat John Verkuijlen in Venray startte met een sport zaak onder de naam Helder man. Verkuijlen, afkomstig uit Vegchel, vestigde zich in de Grotestraat op de locatie waar voorheen de drukkerij van Messemaeckers was gevestigd. Al snel groeide de zaak uit tot dé sportzaak voor Venray en omge- ving.Al in 2001 werd er verbouwd en kreeg de zaak er een verdieping erbij, waardoor het assortiment nog verder verbreed werd en een winkel van 600m2 ontstond. Ondertussen sloot Verkuijlen zich aan bij de Sport 2000-organisatie waarbij, in heel Europa, ongeveer 3000 sportzaken zijn aangesloten. Als gedreven ondernemer opende hij vervolgens in Helmond (2005, 600m2) en later in zijn woonplaats Vegchel (2008,750 m2) twee nieuwe filialen. Wouter Hoeijma- kers, vanaf het begin al werkzaam bij toen nog Helderman, is inmid dels filiaalleider van de Venrayse vestiging geworden. Een bekende actie is inmiddels de jaarlijkse spotprijsfinale. "Maandagmorgen hebben honderden artikelen een zogenaamd spotprijsfinalelabel gekregen. Alle artikelen met dit label zullen in de loop van deze week steeds goedkoper worden", vertelt Wouter Hoeijmakers. "Hoe dit werkt? Op maandag en/of dinsdag ontvangen alle klanten op deze artikelen 20% korting (op de adviesprijs). Op woensdag en/of donderdag 30% korting en op vrij dag en zaterdag maar liefst 40% korting. Dus hoe langer je wacht, hoe hoger de korting, maar op op!" Volgens Wouter Hoeijmakers kan de actie de gemoederen van de klant flink bezighouden. "Het leuke is dat de klant twijfelt over de keuze; neem ik het artikel nu al mee of wacht ik tot later met het risico dat het straks is uitver kocht?" Bij Sport 2000 zijn veel artikelen voorzien van dit label. Sportschoe nen, rackets, skates, jacks, sweaters, T-shirts, shorts, badkleding, acces soires, sportkleding, vrijetijdskle- ding en schoenen. Uit bijna het gehele assortiment zijn producten in deze actie opgenomen. De spot prijsfinale is slechts twee maal per jaar en alleen deze week. Redenen genoeg om nu een bezoek te bren gen aan Sport 2000 Venray, aan de Grotestraat 49 in Venray. Kijk ook op ww.sport2000venray.nl voor meer informatie. De bewoner van dit huis heeft een mooie prijs gewonnen in de posteractie die door de Ven- rayse makelaars op touw is gezet. Vier weken lang kunnen mooie prijzen gewonnen worden door iedereen die zo'n poster voor het raam heeft hangen. Op de poster staat de tekst: 'ik woon met veel plezier in de nieuwe gemeente Venray'. De winnaar kan zich mel- den bij Peelrand Makelaardij, tele foon 0478-568846, Patricia van Rijswick-Kneepkens Makelaardij, telefoon 0478-692525, Makelaar dij Katja de Geus, telefoon 0478 556900, Bouten Groep, telefoon 0478-511800, Hauzer Makelaardij 0478-513700, Arvalis Makelaardij 0478- 578257, Carel Fijen 0478 636922 of Intermakelaars 0478 516605. Zondag 21 november is het feest bij Etos in Venray. 12,5 jaar geleden openden Netty en Wim van den Heuvel in de Grotestraat hun eigen winkel die deel uit maakt van het Etos- concept. Met tevredenheid kijkt de ondernemer terug op de achterliggende peri ode. "We hebben sindsdien een trouwe klantenkring opgebouwd, waarin we altijd de klantvriende lijkheid en een goed advies als uitgangspunt houden. Het meren deel van onze medewerksters is dan ook gediplomeerd drogist of assistent-drogist", vertelt Wim van den Heuvel. "Ze volgen ook regel matig vakgerichte cursussen om de klanten nog beter te kunnen adviseren, en om op de hoogte te blijven van alle laatste ontwikke lingen. En dan is het ook fijn als je een klant naar tevredenheid kunt helpen." Ook voor de feestdagen kun je bij Etos terecht voor leuke cadeaus, die ook nog eens mooi worden ingepakt. "Ook dat doen we al 12,5 jaar voor onze klanten en daar willen we ze best voor bedanken", besluit Netty van den Heuvel. CENTRUM Algemene Tandheelkunde Implantologie Prothesen Klikgebit Kroon-/Brugwerk Mondhygiëne Esthetische Tandheelkunde Angstpatiënten Dermalogica Skin Care Patersstraat 16, 5801 AVVenrayTel. 0478-514468 In een vloeiende beweging vie len in het WTC Expo in Leeuwar den 4.491.863 miljoen domino stenen om. Daarmee is een nieuw wereldrecord geboren, tot grote vreugde van de 89 dominobou wers. Acht weken lang bouwden zij met tomeloze inzet aan het thema van Domino Day 2009 The World In Domino; The Show With The Flow. Tijdens een ruim drie uur durende tv-show werden de hoogtepunten van de zeven con tinenten op fascinerende wijze in beeld gebracht. Samen met Ende- mol Nederland en Domino Pro ductions heeft OTTO Work Force middels een unieke werving- en selectiemethode de dominobou wers geselecteerd. Een uniek proces waar duizenden kandida ten uit verschillende Europese landen zich aanmelden en via speciale door OTTO ontwikkelde testen,onder andere taaltesten, culture fittesten en hand-oog- coördinatietesten, werden gese lecteerd. Het screeningsteam, bestaande uit afgevaardigde van Endemol, Weijers Domino Produc ties en OTTO Work Force, hebben in de maanden juli en augustus in diverse Europese hoofdsteden de beste bouwers geselecteerd. Frank van Gool, algemeen directeur bij OTTO, is erg trots op de bouwers: "we hebben de juiste kandidaten weten te selecteren. Alle bouwers verdienen een groot compliment voor de maanden werk die ze hebben geleverd. Een speciaal compliment geef ik aan de bou wers die de builders challenges aan zijn gegaan. Ontzettend span nend en uitdagend. Zo hoort het ook!" Het dominoparcours is een grote uitdaging voor de bouwers. De stenen werden op verschil lende hoogtes gebouwd. Boven dien waren vier builders challen ges, die dit jaar in het teken van de vier elementen water, lucht, aarde en vuur stonden. De laatste builders challenge, waarin twee bouwers omringd werden door vuur, was de spannendste. Door het slagen van die challenge viel een groot aantal van een veld van 500.000 stenen om, waar door het record werd gevestigd. Mr. Domino, Robin Paul Weijers: "Na een jaar van voorbereiding is het wereldrecord de slagroom op de taart. Het team heeft keihard gewerkt en we weten dat dit niet altijd garant staat voor een over winning. Vanavond hebben we als team opnieuw een creatieve en sportieve topprestatie geleverd; we zaten in een perfecte flow!" Gezamenlijk het aantal wonin ginbraken terugdringen. Dat is wat de zeven gemeenten in het politie district Venray samen met de poli tie, het Openbaar Ministerie, de woningbouwcorporaties Wonen Venray, Wonen Horst, Destion, Mooiland Maasland, de Rabobank, Interpolis, vertegenwoordigers uit de bouwwereld en de provincie Limburg willen bereiken met het project 'Waak voor Inbraak'. De doelstelling van het project is het aantal woninginbraken in 2008 niet verder te doen stijgen ten opzichte van 2006 en in 2009 met 30% terug te dringen. Er is een actieplan samengesteld bestaande uit dertien acties om deze doel stellingen te gaan realiseren. Voor meer informatie kijk op www.waakvoorinbraak.nl. Eén van de dertien acties is het toe passen van automatische num merplaatherkenning binnen het district Limburg-Noord. Het systeem is ingebouwd in een opvallende auto van de politie. Van alle voorbijrijdende auto's wordt de kentekenplaat gescand. Deze worden vergeleken met een database op cd. Die cd bevat een miljoen kentekens waarmee iets bijzonders aan de hand is. De politie kan met deze informatie onder meer zien op welke naam de auto staat geregistreerd, of de bestuurder nog onbetaalde boetes heeft openstaan en of de auto is gestolen. Ook bij de politie beken de woninginbrekers staan in het systeem. Komt het gescande ken teken voor in het systeembestand dan verschijnt een melding op het beeldscherm. De agenten kunnen op dat moment eventueel actie ondernemen of extra aandacht schenken aan het voertuig of de inzittende(n). Het systeem maakt het mogelijk veel sneller en op grotere schaal onregelmatighe den op te sporen en bijvoorbeeld gestolen auto's te identificeren. Interesse in nieuwe ontwikkelingen? Flyers Internet Communicatie goud VERLI DEN JUWELIER www.centrum-mondzorg.nl Wij praten u graag bij. Onderzoek Advies Training Coaching Ontwerp Ontwikkeling Productontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293

Peel en Maas | 2009 | | pagina 8