Crushers 2 in Cambrinus Kerst-cd Mallemoer December- concerten in Mariakapel Goethe Trio in het Theehuis Venray Voix La in Koningskerkje Pieten/acfct in Tover(an</ fttapngP F mg Gratis naar Toverland/ A Deelname kan t/m vrijdag 27 november 2009 PEEL EN MAAS Pietenjacht bij Toverland In Attractiepark Toverland in Sevenum wordt een doldwaze Pietenjacht gehouden. Deze Pie tenjacht is een succesvolle acti viteit die het afgelopen jaar door duizenden gasten bezocht werd. Voor deze speciale gelegen heid brengen tientallen pieten op zaterdag 21 en zondag 22 novem ber een bezoek aan Toverland. De jeugdige bezoekers ontvan gen bij binnenkomst in het park een speciale pietenspeurkaart, waarmee ze op zoek gaan naar vele doldwaze en knotsgekke pie ten. Met de pietenspeurkaart in de hand is het zaak om alle pie ten te herkennen. Vind alle pieten die een rol spelen in de jacht en daarna mag een bezoek aan Sin terklaas natuurlijk niet ontbreken. Toverland Sevenum is elke dag geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Bernard Brogue Band De Bernard Brogue Band staat op zondag 22 november op het podium van Cambrinus in Horst. Bernard Brogue behoort tot de Britse school singer-songwriters, zoals John Martyn, Nick Drake en Luka Bloom. Vooral in de warme stem van Broque ligt de vergelijking met Nick Drake voor de hand. Maar de melodieën, waarin ook wat jazz- en aanstekelijke popinvloeden zijn te horen, zijn veel lichtvoeti ger van aard dan Drake, waardoor Brogue de kant lijkt te kiezen van Luka Bloom. In Schotland speelt hij in legen darische clubs en op gerenom meerde festivals. Het concert begint om 16.00 uur. In de Grote Kerk in Venray wordt op zondag 22 november vanaf 15.00 uur een herdenkings concert gegeven door het Stem- menorkest uit Well. Er wordt muziek ten gehore wordt gebracht die tijdens de Tweede Wereldoorlog in een Japans interneringskamp door Nederlandse, Australische en Engelse vrouwen werd gezon gen in een zogenoemd Stemme- norkest. Deze muziek bleek in de erbarmelijke omstandigheden die daar heersten niet alleen een bron van vreugde te zijn, maar zelfs een middel om te overleven. Een van die vrouwen, de in 2006 overle den Helen Colijn, gaf het boek dat zij over deze kampperiode schreef de toepasselijke titel De kracht van een lied. Het Stemmenorkest uit Well heeft leden uit diverse plaatsen in Noord- Limburg en dankt de naam aan het feit dat de koorwerken, die ten gehore wor den gebracht bewerkingen zijn van klassieke orkestrale composi ties van onder meer Chopin, Beet hoven, Grieg, Mozart en Dvorak. Koorwerken waarvoor de muziek omgezet is in vocale klanken, zonder tekst. Gelukkig is deze in het interneringskamp voor koor opgetekende muziek bewaard gebleven. Een van de initiatiefne mers van dit koor, de componiste en zendelinge Margaret Dryburgh, wist met de hulp van pianiste Norah Chambers alles op te teke nen. Sopraan Lienke Hoebens uit Tegelen verleent aan dit concert haar medewerking. Naast vrou wenkampen waren er natuurlijk ook kampen voor mannen. In het boek Dagboek van een krijgsge vangene van Venraynaar Thij Min vindt men hierover uitgebreide informatie. Het kampkoor heeft gezongen tot het moment, dat het door uitputting en overlijden van deze vrouwen ophield te bestaan. Zondag 22 november brengt het Stemmenorkest onder leiding van Mia Ummenthum-Coppers deze indrukwekkende muziek ten gehore. De aanvang is 15.00 uur. De Noord-Limburgse volksmu ziekgroep Mallemoer presenteert binnenkort een speciale kerst- cd. Naast het gewone repertoire heeft Mallemoer in de loop van de jaren een programma opgebouwd bestaande uit volkse liederen en melodieën rond Kerstmis en Nieuwjaar. De liederen zijn afkomstig uit Vlaanderen, Brabant, Ierland, Engeland en Duitsland. Een aan tal nummers mag wel als uniek worden beschouwd vanwege de speciale bewerking en de inbreng van eigen teksten en bijzondere instrumenten. Dit kerstprogram ma heeft inmiddels de nodige bekendheid gekregen en is onder andere jaarlijks een van de onder delen van het Literair Café in Venray. In de aanloop naar kerst worden veel optredens verzorgd in Limburg en Noord-Brabant. Afgelopen voorjaar is besloten een speciale kerst-cd uit te bren- gen.Deze is thans gereed onder de titel Wilt allen aanhoren Liekes en melodiekes rond Kerstmis, Nieuw jaar en Driekoningen. Naast een aantal instrumentale nummers zijn er gezongen liederen zoals het sfeervolle Wexford Carol, het indrukwekkende Christmas 1914, het verhalende Vergeet den arme niet en een potpourri van grap pige bedelliedjes. Maar liefst acht tien nummers in totaal. De pre sentatie van de cd vindt plaats op zondag 29 november van 15.00 tot 17.00 uur in zaal De Kei in Geysteren. Het is een informeel treffen met veel zang en muziek en de officiële overhandiging van de eerste cd is aan burgemeester Joep Hahn van Meerlo-Wanssum. Traditiegetrouw kan het publiek op alle zondagen van de advent in de Mariakapel in Holthees terecht voor de serie advents- en kerstconcerten. Dit jaar wordt de serie voor de tiende keer gehouden. De opening komt dit jaar op naam van het Sirius Saxophone Quartet, dat op zon dag 29 november een concert gaat verzorgen. Vervolgens is op 6 december het Boboli Ensemble te beluisteren, een vocaal kwartet uit de omgeving van Hilversum, en op 13 december wordt het kerst concert verzorgd door het vocaal ensemble Michael Haydn samen met het solistenensemble Consor- cio Manuel Garcia. Alle concerten beginnen om 15.30 uur. De serie wordt op 20 december afgerond door de fanfare Onze Lieve Vrou we Gilde Holthees-Smakt met een kerstconcert in de kapel. Het concert van de fanfare begint om 14.30 uur. Het Sirius Saxophone Quartet bijt de spits af. Het kwar tet wordt gevormd door Angeline Cuijpers (sopraansaxofoon), Bert Haan (altsaxofoon), Gert Verrijdt (tenorsaxofoon) en Boris Jansen (baritonsaxofoon). De thuisbasis van het kwartet ligt in de omge ving van Tilburg, waar de meesten ook hun studie aan het conserva torium hebben afgerond. In deze samenstelling speelt de groep al enkele jaren met elkaar, en in die jaren hebben ze talloze concerten gegeven door het gehele land. Zo jong als ze zijn, kan toch al gezegd worden dat ze over veel ervaring en vakmanschap beschikken, het geen terug te vinden is in de uit stekende kwaliteit van de muziek die ze ten gehore brengen. Het Sirius Saxophone Quartet nodigt van harte uit eens buiten de com- fortzone te treden en rond te kij ken in de wondere wereld van de saxofoon en het saxofoonkwartet. De veelzijdigheid is zeker ook terug te vinden in het programma dat het kwartet gaat brengen. Zo staan klassiekers op het program ma als Die Kunst der Fuge van J.S. Bach, en Histoire du Tango van Astor Piazzolla, maar ook nieuwe composities als het Saxofoon kwartet van Erik Lotichius en Out of Order van Frido ter Beek. Voor de kerstsfeer wordt gezorgd door de compositie A Christmas Jazz Suite van Arthur Frackenpohl. Kaarten voor dit concert zijn te bestellen en te reserveren bij de bekende adressen in Holthees, de familie Ermers, Kapelstraat 3, tele foon (0478)636480, en de familie Wijenberg, Gildestraat 6, telefoon (0478)636390. Kaarten kunnen ook besteld worden via www.mariakapel. nl. en vanaf een half uur voor aanvang van het concert bij de ingang van de kapel. Joekskapellen- festival Carnavalvierend Venray kan op zaterdag 12 december genieten van Joekskapellenfestival Toe- ternietoe in De Brink in Leunen. Deze avond staat garant voor een gezellige sfeer met blaasmuziek en wordt georganiseerd door stichting LEO en joekskapel Krom dur dn bocht uit Leunen. Diverse Joekskapellen maken deze avond hun opwachting, waaronder Zuutjes An, de Hofben- de, de Pretband uit Venray en Jonk Geweldj uit Heythuysen. Kijk voor meer informatie op www.krom- durdnbocht.nl. Kerstactie horecaplein Venray heeft vlak voor Kerstmis zijn eigen glazen huis. Onder de titel 't Roojse Huus' sluiten drie discjockeys van Omroep Venray zich 48 uur lang zonder te eten op in een glazen huis. Ze draaien plaatjes en voeren acties voor een goed doel. Het Roojse Huus staat op het horecaplein van Venray, de Grote Markt. Het project is een initiatief van de gezamenlijke horeca van de Grote Markt: hotel brasserie De Zwaan, grand café De Rooye- rie, café De Klokkenluider, café De Uitmarkt en café 't Upke. Interac tief. De Omroep Venray-discjockeys die twee etmalen in actie zijn zonder te mogen eten zijn Nico Broers, André van der Heijden en Mario Kremers. Dit doen zij natuurlijk voor een lokaal goed doel. Welk doel dat is? Dat mag de Venrayse bevolking zelf bepa len. Stuur een e-mail naar info@ roojsehuus.nl en geef daarin aan waar het geld naar toe zou moe ten gaan. Ook de uitzending zelf wordt een interactieve marathon, die 48 uur live te volgen zal zijn via Omroep Venray. Zelf getuige zijn van dit spektakel of de mannen ondersteunen? Kom dan tussen 18 en 20 december naar de Grote Markt in Venray. Fotowedstrijd JOC Ysselsteyn In het kader van de Internatio nale dag voor de Vrede op 21 sep tember jl. is er een foto-expositie met als thema Vrede op de Duitse militaire begraafplaats te zien. De expositie bestaat uit negen genomineerde foto's van de JOC Ysselsteyn fotowedstrijd. Het publiek kon tot 13 november stemmen op de mooiste foto. De winnaar van de publieksprijs van de JOC Ysselsteyn fotowedstrijd Vrede is Eline van Schijndel uit Sint Anthonis. Zij maakte een foto van een orchidee in een soldatenhelm. De genomineerde foto's zijn nog tot 13 december te bekijken op de Duitse militaire begraafplaats. Kringtentoon stelling vogels Vogelvereniging Kle-Za-Tro uit Sint Anthonis houdt in het twee de weekeinde van december een grote kringtentoonstelling. Er zijn 837 vogels van 79 inzenders uit de hele regio, die zich op hun mooist laten zien in sportzaal D'n Oploop aan de Van Steenhuis- straat in Oploo. Ook zijn er diver se mineralen en bijzondere stenen te zien en tevens is er glaskunst en boetseerwerk aanwezig. De tentoonstelling wordt geopend op vrijdag 11 december om 20.00 uur. De andere openingstijden zijn zaterdag 12 december van 10.00 tot 22.00 uur en op zondag 13 december van 10.00 uur tot 16.30 uur. Iedereen is op alle dagen van harte welkom. Crushers 2 verzorgt op woens dag 25 november een optreden in Cambrinus in Horst. Crushers 2 is een nieuwe Nederlandse blues band bestaande uit drie bluesmu zikanten. Ralph de Jongh behoeft voor bluesliefhebbers eigenlijk geen introductie meer. Als ontdek king van Harrie 'Cuby' Muskee klom hij in een paar jaar tijd van uit het niets naar status van één van de meest begaafde bluesmuzi kanten in Nederland. Jasper Mor tier, ooit begonnen als basgitarist en gespecialiseerd in blues- en rootsmuziek, maakt zich verant- woordelijk voor de ritmesectie. Jan Mittendorp, de platenbaas van het blueslabel Black and Tan Crossroads, staat op het podium geregeld als gitarist aan de zijde van vele grote Amerikaanse blue snamen op zijn label. Crushers 2 is een geïmproviseerd project met geïmproviseerde muziek. De muzi kanten laten in het midden waar hun muziek precies vandaan komt en welke richting het uit zal gaan. Het concert begint om 20.30 uur. Voor meer informatie en reserve ringen telefoon (077)3983009. Zie ook www.cambrinusconcerten.nl. Vocalgroup Voix La bestaande uit achttien leden, staat onder lei ding van dirigent Sjraar Klaassens uit Venlo. De repetities vinden plaats in Beugen en een groot deel van de leden is al bij Voix La vanaf de oprichting in 2005. De groep kan putten uit een uitgebreid repertoire en laat zich niet speci fiek in een bepaald genre onder brengen. Afrikaanse nummers worden op dezelfde enthousiaste wijze aan het publiek ten gehore gebracht als nummers uit de Hon gaarse, Israëlische of Nederlandse muziekbibliotheek. Een deel van het repertoire is a capella. Voor de begeleiding tijdens optredens is bewust gekozen voor eenvoud door de pianobegeleiding van Bertus Klerks uit Helenaveen. Sinds de oprichting heeft Voix La een aantal succesvolle jaren ach ter de rug met optredens in het Land van Cuijk en Noord Limburg. Op zondag 29 november is er om 14.30 uur een concert in het Koningskerkje in Vierlingsbeek. Kaarten zijn te reserveren via tele foon (0478)632172, 06-10467598 of via e-mail koning skerkje@ home.nl. Voor de pauze wordt samen met het publiek een reis om de wereld gemaakt, van Afri ka naar Amerika en door diverse Europese landen. Na de pauze wordt er een ode aan de muziek gebracht met Viva la Musica. In Het Theehuis in Venray kun nen belangstellenden op zondag 22 november vanaf 15.30 uur genieten van een optreden door het Goethe Trio met een uitvoe ring van een vertelling van Stefan Zweig. Het gaat om Die spat bezahlte Schuld dat voorgelezen wordt door Klaas de Vries. Bariton Robert Vinne zingt daarbij liede ren die nauw met het thema ver want zijn van Brahms, Schubert, Schumann, Mahler. Hij wordt op de piano begeleid door Kelvin Grout. Zweig is een van de grote internationale schrijvers van het interbellum. Tijdens de Eerste Wereldoorlog werkt hij in het oor logsperscentrum. Geconfronteerd met het leed op de slagvelden, ontwikkelt hij zich tot pacifist. Na de oorlog vestigt hij zich in Salzburg vanwaar hij zich in zijn literaire werk, in voordrachten en geschriften, stelt tegenover het nationalisme en opportunisme en oproept tot diplomatie, gezond verstand en geduld. Kern daarvan is zijn opvatting dat heel Europa cultureel en geestelijk uit dezelfde bron put. Die opvatting botst op het toenemende nationalisme. Als de Nazi's aan de macht komen, en ook zijn werken op de lijst komen te staan van verboden boeken, vertrekt hij naar Londen en van daar in 1941 naar Brazilië. Op 22 februari 1942 benemen hij en zijn echtgenote zich het leven met een dodelijke dosis Veronal. De kern van de vertelling die voorge dragen wordt door Klaas de Vries kan als volgt worden samengevat: Margareth Steiner ontmoet tijdens haar vakantie in een bergdorp bij Bolzano in Tirol iemand uit haar jeugd. Het weerzien roept ver schillende emoties bij haar op en ook een lang verdrongen geheim komt door het weerzien opnieuw aan de oppervlakte. Klaas de Vries is actief als politicus, hij was minis ter van Sociale Zaken en later van Binnenlandse Zaken en is nu lid van de Eerste Kamer. Daarnaast heeft hij steeds grote belangstel ling gehad voor de wereld van de kunsten. Robert Vinne is verbon den aan belangrijke internationaal opererende koren en is actief als solo vertolker van liederen. Kelvin Grout is een internationaal beken de pianist in wiens levensverhaal namen van even beroemde col lega's voorbij komen. Voor meer info zie www.goethetrio.com. Alle concerten vinden plaats op zondagmiddag vanaf 15.30 uur en entreekaarten zijn verkrijgbaar bij Concertorganisatie Fred H. Reni- rie via telefoon (0478)582472, via e-mail fredh.renirie.@home. nl, via www.concerteninvenray.nl maar ook aan de ingang van het Theehuis voor aanvang van het concert. Het Odapark ligt aan de Merseloseweg in Venray. Zaterdag 21 november 2009 Zondag 22 november 2009 4 Met de PietenJachtkaart in de hand op zoek naar 10 doldwaze en knotsgekke Pieten. Wat te denken van Klus-Piet,Smul-Piet of die hele vrolijke Dans-Piet? Maak kennis met alle Zwarte Pieten en dan... de beloning; een bezoek aan Sinterklaas! c/' I |<m «/Nederland - Tel het aantal pepernoten op deze pagina, vul onderstaand het goede antwoord in en... wie weet maak jij kans op twee entreekaarten voor Attractiepark Toverland! 4ÉÉIR.' Donderdag 19 november 2009 - Pagina 22 Herdenkingsconcert in Grote Kerk De Pietenjacht in Toverland wordt mede mogetijk gemaakt door Jong Nederland Limburg. Knip onderstaand strookje uit en stuur dit op naar: Attractiepark Toverland Tbv Peel en Maas Toverlaan 2 5975 MR SEVENUM f Ik tel pepemoten op deze pagina! I Adres: Pc en woonplaats: Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. De algemene actievoorwaarden van Toverland zijn op deze actie van toepassing. Je krijgt uiterlijk 4 december 2009 persoonlijk bericht indien je twee kaarten gewonnen - hebt. Graag de volledige bon invullen! www.toverland.nl

Peel en Maas | 2009 | | pagina 22