Gemeente Venray Gemeente beloont ideeën leefbaarheid Subsidie voor kopers woningen Adverteren in de Wmo-krant van Venray Kijk ook op www.venray.nl Uitnodiging Gemeenteraads verkiezingen Programmabegroting 2010 vastgesteld Vaccinatie Mexicaanse griep voor jonge kinderen Grieppandemie PEEL EN MAAS Donderdag 19 november 2009 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden De gemeente Venray heeft van het rijk een bijdrage gekregen om de voortgang te stimuleren van woningbouwprojecten die stil dreigen te vallen door de economische crisis. De bijdrage komt uit de zogeheten 'Van der Laan-regeling'. Het college wil dit geld besteden aan subsidies voor kopers van woningen in Brabander Aan den Heuvel. De huidige bijdrage komt ten gunste van de kopers van twaalf patiowoningen aan de Bosuil in de Brabander, mits voor het einde van 2009 wordt gestart met de bouw. Per woning wordt er 6.900 euro gesubsidieerd. De uitkering vindt plaats op het moment dat de bewoners ook daadwerkelijk in het nieuwe huis wonen. De 'Van der Laan-regeling' is een tijdelijke stimuleringsregeling voor woning bouwprojecten. In de eerste fase van de regeling heeft Venray subsidie gekregen voor 12 woningen. In volgende fasen probeert de gemeente ook voor andere projecten een bijdrage uit de stimuleringsregeling te krijgen. Venray, focus op mensen drs. J.F.H.A.B. Waals burgemeester van Venray Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 47 In februari 2010 verschijnt de Wmo-krant van Venray. Een krant met allerlei informatie op het gebied van de Wet maat schappelijke ondersteuning (Wmo) in Venray. Het centrale thema van de Wmo-krant is: 'Iedereen doet mee'. De Wmo-krant wordt in februari huis aan huis bezorgd. De Wmo bestaat nu bijna drie jaar, toch zijn er nog veel zaken onbe kend. Veel mensen weten dat de Wmo te maken heeft met het krijgen van hulp bij de huishouding, een scootmobiel, een woningaanpassing of een voorziening voor vervoer. Maar de Wmo raakt iederéén die minder goed kan meedoen met de maatschappij. Daarom maakt de ge meente Venray deze krant. U leest erin wat Venray doet om de Wmo op een goede manier uit te voeren. Acquisitie De firma ETT Media uit Groningen verkoopt momenteel advertentie ruimte voor de Wmo-krant. De acquisiteurs van ETT Media kunnen zich legitimeren aan de hand van een aanbevelingsbrief van het college van Burgemeester en Wethouders van Venray. Durf hier gerust om te vragen. Zes initiatieven voor het ver beteren van de leefbaarheid in de gemeente Venray ontvingen vorige week woensdag van de gemeente een aanmoedigings prijs van vijfhonderd euro. Vijf winnaars kunnen dat bedrag met nog maximaal 4.500 euro verhogen als zij hun plannen gedetailleerd uitwerken. "Dan is het geld op. En goed besteed", aldus wethouder van Leefbaar heid Elly van Dijck. Zij stelde in april van dit jaar een bedrag van maximaal 25.000 euro beschikbaar voor originele en uit voerbare ideeën die de leefbaarheid in de gemeente kunnen bevorderen. In totaal waren er zestien inzendin gen van personen, verenigingen en organisaties. "De creativiteit en het enthousiasme hebben ons aange naam verrast", vertelt Elly van Dijck. Beloonde ideeën De zes winnaars voldeden het beste aan de criteria van de leefbaarheids- prijs, zoals: originaliteit, geen een malig feest, zelfwerkzaamheid door vrijwilligers en draagvlak in de buurt. De volgende ideeën werden door de jury onder leiding van de wethouder beloond: - Een pannakooi, die door de jeugd en gemeenschap van Heide zelf wordt opgebouwd. - Een enquête over de inrichting van de buitenruimte acher de Bach-flat, plus een plan voor de uitvoering ervan. - De infobazaar, waar buurtgenoten tweedehands producten kunnen aanbieden en kopen. - Een welzijnswebsite, die mensen met dezelfde interesses en hob by's bij elkaar brengt. - Een activiteitenclub voor mensen die moeilijk participeren; met en voor elkaar koken, een burendag enzovoorts. - Knutselclub voor de jeugd uit Vredepeel, inspirerend voor andere kleine dorpen. iedlflW L.J.G.M. Heldens, loco-burgemeester P.M.H. Lucassen, gemeentesecretaris week 47 adv-01.indd 19 18-11-2009 16:33:08 Op woensdag 18 november waren de gemeenteraadsverkiezingen van de nieuwe gemeente Venray. Bij het ter perse gaan van deze gemeentepagina's was de uitslag nog niet bekend. Voor de uitslag verwijzen wij u naar onze website www.venray.nl en naar elders in de Peel en Maas. Ook op het NS-station kon tijdelijk worden gestemd in het mobiele stembureau. De gemeenteraad en de raads commissies hebben de afgelopen weken vergaderd over de programmabegroting 2010. Op dinsdag 10 november heeft de raad de programmabegroting 2010 vastgesteld. Dit is de eerste begroting van de nieuwe gemeente Venray met de dorpen Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum. De begroting voor 2010 is sluitend; de uitgaven zijn goed afgestemd op de hoogte van de inkomsten. Door de huidige kredietcrisis en de verminderde inkomsten van het rijk zullen er na 2010 echter financiële tekorten ontstaan. Daarom moet de gemeente nu al keuzes maken om de te verwachten financiële tegenvallers van de komende jaren te kunnen opvangen. Een speciale werkgroep bereidt inmiddels een bezuinigingsoperatie voor. Verzoek gemeenteraad Tijdens de raadsvergadering van 10 november heeft de gemeenteraad aan het college van B en W verzocht om de VORmgelden (Verhandelbare OntwikkelingsRechten) met name in te zetten voor het oplossen van sociale, maatschappelijke en ruimtelijke knelpunten in dorpen en wijken. Met de dorp- en wijkontwik- kelingsplannen als uitgangspunt. Dit is door het college toegezegd voor nieuwe projecten. Criminaliteit voorkomen Daarnaast gaf de gemeenteraad aan het college de opdracht om met de Stichting Primair Onderwijs Venray te overleggen over een structurele oplossing voor crimineel gedrag van jeugdgroeperingen. Doel is om criminaliteit te voorkomen door de jeugd in een zo vroeg mogelijk stadium voor te lichten over de negatieve gevolgen van vandalisme. Kijk op www.venray.nl voor de totale Programmabegroting 2010. Op 19 december 2009 neemt Venray na ruim 18 jaar afscheid van Wij nodigen u uit om tijdens een openbare receptie persoonlijk afscheid te nemen van de heer Waals. U bent van harte welkom van 17.30 tot 19.00 uur. De receptie vindt plaats in het gemeentehuis van Venray aan de Raadhuisstraat 1, 5801 MB te Venray. De heer Waals heeft kenbaar gemaakt dat hij eventuele giften zal doneren aan de Stichting Behoud en Restauratie Beeldenschat Sint Petrus' Banden Kerk voor nieuwe glas-in-loodramen. Als u de burgemeester een geschenk wilt aanbieden, dan kan dat in de vorm van een geldelijke bijdrage in een enveloppe. Ook kunt u een bedrag overmaken op bankrekeningnummer 15.39.37.459, Rabobank Venray, onder vermelding van: afscheidsgeschenk burgemeester Waals. Het gemeentebestuur van Venray De minister van Volksgezond heid, Welzijn en Sport heeft vorige week maandag de start datum voor de vaccinatie tegen de Mexicaanse griep vastgesteld op 23 november. Alle ouders van kinderen tot en met 4 jaar ontvangen deze week van de GGD/GHOR Limburg-Noord een uitnodiging voor de vaccinatie. De exacte geboortedata van de doelgroep zijn: - de kinderen die geboren zijn na 23 november 2004 en vóór 23 mei 2009 - de huisgenoten van kinderen geboren na 22 mei 2009. Info over tijd en locatie De uitnodiging bestaat onder meer uit een brief, een informatiefolder en twee registratiekaarten. Het tijdstip en de locatie waarop u bent uitgenodigd is te vinden op www.ggdlimburgnoord.nl/ mexicaansegriep. Als u niet beschikt over internet of er om andere redenen niet uitkomt op de website, dan kunt u altijd telefonisch contact opnemen met de GGD, telefoon (077) 850 48 48. Eerste vaccinatieweken De eerste vaccinatieronde vindt plaats in de week van 23 tot en met 27 november. Er wordt gevaccineerd van 9.00 - 13.00 uur én van 14.00 - 18.00 uur. De vervolgprikken zijn drie weken later in de week van 14 tot en met 19 december. Priklocaties Er zijn negen priklocaties in de regio Limburg-Noord. In Venray worden de vaccinaties gegeven in: Sporthal 'de Weert' in Venray. Meenemen Neem per persoon één registratie- kaart mee naar de priklocatie. Zorg voor gemakkelijke kleding zodat de prikplek snel ontbloot kan worden. De prik wordt in de bovenarm gezet, behalve bij kinderen van 6 tot 12 maanden; die worden geprikt in het bovenbeen. Meer informatie U kunt op meerdere manieren informatie krijgen over de mexicaanse griep en de vaccinatie: - Regionaal kijkt u op de website van de GGD Limburg-Noord: www.ggdlimburgnoord.nl en belt u (077) 850 48 48. - Landelijk raadpleegt u www.grieppandemie.nl of u belt (0800) 1100. Openingstijden doordeweeks van 8.00 tot 20.00 uur, in het weekend van 9.00 tot 17.30 uur. Mensen die individuele of specifieke medische vragen hebben worden doorverwezen naar de huisarts(enpost).

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19