Skin Essentials voor tevreden klanten TalentPlus ook in Venray Venraynaren verdacht van diefstal Technasium Tm ^1 K PLUS Judith en Guido van Dijck - Venray ::plus siloC. rr* ma Beleef het verschil. PEEL EN MAAS Donderdag 19 november 2009 - Pagina 10 In Tienray aan de Ringove- hof 2 is onlangs Skin Essentials geopend. De schoonheidssalon van Caroline Jongerius richt zich op huidverbetering, waarbij kwali teit van de behandelingen en van de producten centraal staan. "De klant moet tevreden de deur uit gaan", is de stelregel van Caroline. "De behandelingen zijn gericht op huidverbetering en anti-aging. Daar is mijn hele salon op afge stemd. Daarnaast werk ik met producten die wetenschappelijk onderzocht en gecertificeerd zijn." De behandelingen richten zich op zowel de toplaag van de huid als ook op de onderlagen. Daarnaast volgt Caroline alle nieuwe ontwik kelingen op de voet zodat ze haar klanten optimaal kan adviseren. Daarbij staat Caroline een behan deling op natuurlijke wijze voor zodat zonder ingrijpende maatre gelen prachtige resultaten worden behaald. Voor meer informatie kunt u terecht op www.skinessen- tials.nl of maak een afspraak met Skin Essentials, Ringovenhof 2 in Tienray, telefoon 0478-690609. Het is voor werkzoekenden in deze tijden moeilijk om een pas sende baan te vinden. Zeker als je een hbo- of wo-opleiding hebt gevolgd en ouder bent dan 40 jaar. Dan kom je vaak moeilijk aan de bak. TalentPlus is een organisatie die zich inzet voor deze categorie mensen met vaak veel werkerva ring. Ook Venray heeft sinds kort een TalentPlus-afdeling. TalentPlus zet zich speci aal in voor hbo en academisch geschoolde werkzoekenden vanaf veertig jaar. TalentPlus is ook voor personen met een hbo-/ wo- ach tergrond die geen uitkering genie ten (Niet Uitkering Gerechtigden, zogenaamde Nuggers). Denk aan (kleine) zelfstandigen en herintre ders of mensen die in het buiten land gewerkt hebben. TalentPlus, een onafhankelijke organisatie, zonder commercieel oogmerk, bestaat nu meer dan 10 jaar en is uitgegroeid tot een landelijke organisatie. Ze heeft als doel om werkzoekende professionals te ondersteunen bij het vinden van passend werk of het starten van een eigen onderneming. Sinds begin april van dit jaar is deze organisatie ook actief voor Venray en omgeving. Deelnemers door lopen met elkaar een programma waarin zij zich voorbereiden op een nieuwe stap in hun loopbaan. Dit programma kent drie fases die in elkaar overlopen: heroriënteren, presenteren en netwerken. De heroriëntatie fase is de eer ste stap en erg belangrijk omdat iemand die jaren in een bedrijf Scriptieprijs Accountancy 2009 Stefan van Maasakkers, vennoot van Rühl Haegens Molenaar Venray Accountants en Adviseurs, heeft afgelopen donderdag in het Phi lips Stadion van PSV in Eindhoven de Fontys Hogeschool Scriptie prijs uitgereikt. De prijs is gespon sord door Rühl Haegens Molenaar Venray en betrof een bedrag van 500 euro. Uit acht genomineerden is Sanne Jacobs unaniem door de jury als winnares verkozen. Reden was het innovatieve theoretisch karakter van het onderwerp, het toetsen van deze theorie aan de praktijk, het helder rapporteren over de toetsing en de omvang van de analyse. Nu Sanne de oplei ding aan de Fontys Hogeschool succesvol heeft afgerond, gaat ze verder studeren aan de universi teit. Stefan van Maasakkers is op de Fontys Hogeschool in Eindho ven actief met het geven van het vak 'controlling' aan derdejaars studenten. Dit vak is gebaseerd op het door Rühl Haegens Molenaar ontwikkelde ManagementKom- pasSysteem©. Ook Sanne heeft dit vak bij Stefan gevolgd. Jaap van Riesen stopt als voorzitter Venray Centraal Afgelopen zaterdag heeft Jaap van Riesen het bestuur van Ven- ray Centraal laten weten dat hij als gevolg van een ernstige ziekte zijn functie als voorzitter met onmiddellijke ingang heeft neergelegd. Zijn taken worden voorlopig waargenomen door het bestuurslid Erik Peters, samen met de leden van het dagelijks bestuur. Voor de reguliere contacten blijft centrummanager Esther Thomas sen bereikbaar en beschikbaar. De interim-voorzitter en de overige bestuursleden zijn via het secre tariaat (info@venraycentraal.nl) bereikbaar. heeft gewerkt eerst moet wennen aan het feit dat hij of zij niet meer deelneemt aan het arbeidsproces. De tweede stap, de presentatie, is ook vaak voor de deelnemers een onbekend terrein. De meeste deel nemers van TalentPlus hebben lange tijd niet gesolliciteerd en moeten dit weer leren. De groep helpt elkaar hiermee op weg door bijvoorbeeld cv's te bespreken. De derde stap is het netwerken, de belangrijkste stap omdat voor deze groep de banen niet voor het oprapen liggen en ook vaak niet in de krant staan of op internet zijn te vinden. Veel banen voor deze groep worden via netwerken vergeven en de kunst is om daar tussen te komen. De deelnemers stellen hun netwerk open voor de andere deelnemers en hiermee stijgen de kansen. In maximaal een jaar wordt de deelname afgesloten met een 'persoonlijk plan'. De kern van de activiteiten is dus het leren netwerken en het verbeteren van het gebruik van netwerken door en voor de deelnemers. Tijdens de wekelijkse bijeenkomsten wisse len de deelnemers hun ervaringen uit en houden elkaar een spiegel voor. Mensen die tot de doelgroep behoren en interesse hebben om deel te nemen kunnen contact opnemen met de voorzitter van de groep Venray, Rob Grootjans. Geïn teresseerden mogen aan twee bij eenkomsten deelnemen alvorens ze een definitieve beslissing over verdere deelname moeten nemen. Ook bedrijven die op zoek zijn naar ervaren mensen met een hbo of academische opleiding in diverse richtingen kunnen con tact opnemen met Rob Grootjans. Aan bemiddeling van mensen zijn geen kosten verbonden. Op de site www.talentplus.nl kunt u terecht voor algemene informa tie. Voor informatie, Rob Groot- jans, voorzitter TalentPlus Venray, mail: venray@talentplus.nl, tel. 06 48812520 Beukenrode Verpleeghuis Beukenrode neemt op vrijdag 20 november een vernieuwde activiteiten- en ontmoetingsruimte voor cliën ten met dementie in gebruik. Een 'traditionele' gang in het ver pleeghuis is nu uitgerust met een woonkamer, keuken, beautysalon en tuinkamer. De ruimten zijn geheel volgens de wensen van bewoners ingericht. De inrichting sluit aan bij de nieuwe inzichten die bekend zijn rondom demen tie. Uitgangspunt bij de inrichting was om een sfeervolle en herken bare omgeving te creëren waar door gevoelens van veiligheid bij een dementerende toenemen. Het functioneren van een mens met dementie kan door de juiste prik kels en omgeving gunstig beïn vloed worden. Hierdoor kan er een afname zijn van 'probleemge drag' zoals bijvoorbeeld onrustig gedrag en kunnen gevoelens van angst gereduceerd worden. Een van de kenmerken van dementie is dat er sprake is van geheugen stoornissen. Het geheugen rolt zich als het ware op: informatie die het laatst is opgeslagen in het geheugen verdwijnt als eerst en herinneringen uit de jeugd en jonge volwassenheid blijven het langst intact. Beelden van lang geleden roepen bij dementeren den vaak herkenbare en prettige herinneringen op. Daarom is de voormalige gang van Beukenrode nu ingericht met elementen uit de jeugd en jong volwassenheid. Dus met ouderwetse tegels, stoffen en materialen. De Bovenregionale Recherche Zuid-Nederland (BRZN) heeft een onderzoek naar autodiefstallen en andere misdrijven afgerond. Daar mee zijn volgens de politie ruim dertig zaken opgelost. In totaal werden twaalf verdachten aange houden. Op 26 augustus werden twee mannen (39 en 46 jaar) uit Nijmegen aangehouden. In het onderzoek dat daarna volgde, werden nog eens tien verdachten opgepakt. Het gaat om een vrouw van 49 jaar uit Nijmegen, drie man nen (24, 25 en 29 jaar) uit Venray, twee mannen (23 en 24 jaar) uit Nijmegen, een 33-jarige man uit Milsbeek, een 48-jarige man uit Gennep, een 21-jarige man uit Beek Ubbergen en een 49-jarige inwoner van Deventer. Zes van de aangehouden verdachten zitten in gevangenhouding. De anderen zijn heengezonden, maar zijn nog wel verdachte. Het gaat in totaal om 22 autodiefstallen, twee diefstallen van motoren, vier diefstallen van vogels uit volières en drie diefstal len van tuinmeubilair. Dat gebeur de sinds midden vorig jaar op diverse locaties in de provincies Gelderland, Limburg en Noord Brabant. De drie verdachten uit Venray zouden zich schuldig heb ben gemaakt aan de diefstallen van de vogels en het tuinmeubilair. Dat gebeurde in de regio-Venray. Zij verkochten de gestolen spul len vervolgens aan één van de Nij meegse hoofdverdachten. Overval mislukt Een man heeft vorige week woensdag tussen 17:00 uur en 17:15 uur geprobeerd een win kel aan de Plataanstraat in Venray te overvallen. Hij kwam haastig en zenuwachtig de winkel bin nen en liep linea recta richting de balie. Een medewerker stapte op de man af, waarop deze in gebrekkig Nederlands aangaf geld te willen wisselen. De medewer ker vertelde dit niet te kunnen doen, waarop de verdachte nog onrustiger werd en een soort van bedreiging richting de medewer ker mompelde. Plotseling haalde de man een steekwapen voor de dag. Instinctief pakte de mede werker de hoorn van de omroep installatie en riep enkele collega's op om naar de kassa te komen. Op dat moment draaide de verdachte zich om en rende de winkel uit. De verdachte stapte buiten in een gereedstaande, donkere BMW met Duits kenteken, maar reed niet direct weg. Vervolgens stapten uit een geparkeerde Ford twee per sonen, die nog even mondeling contact hadden met de verdachte. Net voordat de gealarmeerde poli tie arriveerde, verlieten de twee voertuigen het parkeerterrein en reden ervandoor via de Deurne- seweg. Het signalement van de verdachte luidt als volgt: het is een man van 30-40 jaar oud en hij is ongeveer 1,80 meter lang met een breed postuur. Hij heeft een rond gezicht met donkerbruin, plat gekamd haar en had die dag een stoppelbaard. De verdachte droeg die middag een lichtblauwe spij kerbroek en een geel/goudkleu rig bomberjack. Eén van de twee mannen die uit de Ford stapte en op het parkeerterrein contact had met de verdachte, is een negroïde man met een opvallend kapsel. Hij droeg die middag een grijze muts met rode strepen. Van de overige betrokkene is geen signa lement. De politie is een onder zoek gestart en vraagt eventuele getuigen, of mensen die deze mid dag iets verdachts hebben gezien of gehoord, contact op te nemen met de politie via telefoonnum mer 0900-8844. Leesgroep in Venray Senia Literair houdt op don derdag 26 november van 14.00 tot 16.00 uur een informatie bijeenkomst voor mensen die belangstelling hebben voor een leesgroep die in de avond of over dag bij elkaar komen. De infor matiebijeenkomst vindt plaats in de bibliotheek van Venray. Veel mensen die graag lezen hebben te weinig mogelijkheden om over de gelezen boeken te praten. Zij zou den graag deel uitmaken van een leesgroep. Senia Literair richt in heel Nederland leesgroepen voor 50+-ers op en biedt deze leesgroe- pen handvatten voor een zinvolle en goed lopende boekbespreking. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij Helene Knippenbergh via e-mail helenehorst@planet. nl, via telefoon (077)3988059 of bij Senia Literair via e-mail info@ senia.nl. Meer informatie is te vinden op www.senia.nl. HoutOntdekTour bij Gilde Opleidingen De HoutOntdekTour is een lan delijke themaweek over de hout en meubelbranche met als doel vmbo-leerlingen op een speelse en interactieve manier hout én het werken in deze branche te laten ontdekken. De tour vindt plaats van maandag 23 tot en met vrijdag 27 november in het Tech- nodóme van Gilde Opleidingen in Venlo. Allerlei interessante en leuke projecten, zoals een game over beroepen in de hout- en meubelbranche of een bouwteke ning ontcijferen maken onderdeel uit van deze tour. Van hout wor den allerlei spullen gemaakt. Niet alleen meubels maar ook vloeren, trappen, sportmaterialen, muziek instrumenten en zelfs woningen. Om jongeren te enthousiasmeren voor een baan in de hout- en meu belbranche willen Stichting Hout Meubel en Gilde Opleidingen jongeren op een leuke manier kennis laten maken met dit vak gebied. Aan het eind van het schooljaar 2008-2009 heeft het Raayland Col lege het predicaat Technasium school verworven. Management en docenten hebben gezamenlijk het predicaat verworven door scholing, een duidelijk visie op bètaonderwijs én het uitvoeren van een pilot-project. Tijdens de opening van de nieuwbouw werd als tastbaar bewijs daarvoor het schildje Technasiumschool opge hangen. Wat is het Technasium? Het Technasium draait om bèta en techniek voor havo/vwo. Maar niet in de traditionele zin door het aanleren van kennis en vaardighe den, maar door leerlingen zelf te laten onderzoeken en ontwerpen. Zo heet ook het vak dat bij het Technasium hoort: O&O (Onder zoek Ontwerpen). Kortom: Leren en Doen! Door de invoering van het Technasium complemen teert het Raayland College zijn inspanningen om schoolbreed het onderwijs in bèta en techniek te verbeteren en aantrekkelijker te maken voor zowel jongens als meisjes. Door de samenwerking met regionale bedrijven en hoger onderwijs komen leerlingen al vroeg in contact met de veelzij digheid en aantrekkelijkheid van bèta en technische studies en beroepen. Technasiumleerlingen werken in teamverband met 3 a 4 leerlingen aan opdrachten die tot concrete resultaten leiden. Het bedrijf levert de opdracht; een opdracht om iets te onderzoeken of te ontwikkelen. Het onder wijsaanbod draait dus om levens echte opdrachten van het bedrijf, gemeente of instanties, die leer lingen in de vorm van projecten uitvoeren. Het Technasium heeft ook als doel de regionale betrok kenheid te stimuleren. Bedrijven en instellingen in de omgeving van Venray worden verzocht opdrachten te formuleren en beroepsdeskundigen beschikbaar te stellen. De beroepsdeskundigen geven een korte workshop aan de leerlingen over de inhoud van hun vak en hoe je specifieke pro blemen aanpakt. Hierdoor ervaren de leerlingen uit de eerste hand dat binnen de regio Venray bedrij ven uitdagende banen te bieden hebben. Deliscious Salanova Snel, gemakkelijk en ultravers. Groen, rood of salatrio Per stuk 129 vv:/ www.plus.nl Kruidenlaan 159 T: 0478-553900 maandag - vrijdag 8.00 - 21.00 uur, zaterdag 8.00 - 20.00 uur, zondag 16.00 - 20.00 uur Geldig van donderdag 19 t/m zaterdag 21 november 2009 PLUS Clementina mandarijnen Net a 1 kilo 2:19 «PLUS Snijbonen Zak 400 gram 2:79 «PLUS Paprikamix Zak 3 stuks 179 «PLUS Avocado Ready to eat Schaal 2 stuks 2:49 PLUS Fruitsalade Bak 400 gram 3:49 PLUS Nasi-bami mix of macaroni- spaghettimix Zak 500 gram 189 PLUS Perssinaasappelen Net a 2 kilo 2:99 «PLUS Broccoli Van telers Pedro Reverte en Antonio Martinez 500 gram DS9 Vastkokende aardappelen Zak 5 kilo 2:99 or 47/09 Aanbiedingen zijn niet bestemd voor wederverkopers en/of grootverbruikers. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 10