Een degelijk en geloofwaardig bestuur; zeker nu! Meirmans Sales en Support PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 12 november 2009 - Pagina 9 PEEL EN MAAS SP en inVENtief botsen met wethouder Heidens Het laatste begrotingsdebat in deze raadsperiode leverde dinsdag weinig vuurwerk op. Samenwerking, de grootste oppositiepartij, heeft de harde lijn verlaten en opereert als een pseudo-coalitiepartij. Dat daardoor de spanning uit de raadsvergaderingen is ver dwenen, neemt fractieleider Ik Busser voor lief. Het doel heiligt de middelen. Na twee mislukte pogingen wil Samenwerking deze keer wel eens op het pluche belanden. Driemaal is immers scheepsrecht, hoopt de lokale partij. Vlak voor de verkiezingen kwam Samenwer king nogal eens met moties tegen wethouders, in een poging ze naar huis te sturen. Ook dit liet Busser Jan Verspaget, ondernemer en kunstliefhebber uit Helmond, was erg gecharmeerd van de manier waarop de gemeente Venray het project Centrum op de schop samen met de bewoners van Ven- De gemeente Venray heeft twee varianten uitgewerkt voor de herontwikkeling van het Mgr. Goumansplein. Beide geven op verschillende wijze invulling aan het uitgangspunt 'zicht op de kerk' en moeten aan het centrum van Ven- ray een kwalitatieve impuls geven. Dat maakte wethouder Hans Teunissen (Stedelijke Ontwikkeling, Lokaal Aktief) dinsdag bekend op Peel en Maas TV. Vandaag hebben jullie de plannen gepresenteerd voor de herinrichting van het Mgr. Goumansplein. "Nou, plannen? We hebben het concept variantenkeuze bespro ken in het college van B en W en vrijgegeven voor inspraak. We gaan nu een intensief burgerpar ticipatietraject hierop loslaten in om in ieder geval, als voorbode voor de gemeenteraad, te komen tot een weloverwogen keuze." Er zijn twee varianten. "Ja, bij variant 1 kijken we van uit de Eindstraat horizontaal op de ingang van de Grote Kerk,waarbij nieuwe bewoning gesitueerd is aan de rechterzijde van het Mgr. Goumansplein. En op het parkeer terrein zou bebouwing kunnen worden gerealiseerd. Variant twee noemen we de historische variant. Die gaat uit van bebouwing op het Mgr. Goumansplein, waarbij de zichtlijn schuin vanuit de Eind- straat op de kerk is gesitueerd. Hierbij hebben we een iets klei nere bebouwingsmogelijkheid op het parkeerterrein. In deze variant - zoals te verwachten viel - achter wege. Over een week zal duidelijk zijn hoe de Venraynaren de andere koers van Samenwerking waarde ren. "De kiezer heeft altijd gelijk", weet ook Busser. De VVD is in Venray van nature al geen partij die stevige oppositie voert. Frans van der Kruijf is een fractieleider die bovenal afgewo gen en constructief denkt. Blij ven over inVENtief en SP. Samen zijn ze goed voor drie van de 25 zetels. De twee kleintjes probeer den dinsdag nog wat tegengas te bieden. Het was bij voorbaat een kansloze missie. Het 'hoogte punt' was de frontale aanvaring met CDA-wethouder Lei Heldens. Gerard Thijssen, fractieleider van inVENtief, had een motie inge- ray vorm heeft gegeven. Daarom heeft hij de gemeente een kunst werk geschonken voor in het nieuwe centrum. Het kunstwerk is een paard uit brons en wordt eind april 2010, na de renovatie zijn ook de panden van de Mark straat, tussen aanhalingstekens, weggewerkt door nieuwe bebou wing op het Mgr. Goumansplein. Deze variant gaat uit van hoe het vroeger was, net voor de oorlog, de jaren twintig, dertig, toen er ook voor de kerk bebouwing aan wezig was. Die twee varianten willen we voorleggen." Het park wordt er nadruk kelijk bij betrokken? "Ja, wij willen nu met deze plannen ook meteen het totale gebied aanpakken. Het groen- diend waarin hij kritiek uitte op het acquisitiebeleid. De lokale partij vindt dat Heldens geen suc ces heeft geboekt. Want er zijn alleen maar grote hallen voor de logistiek gebouwd, terwijl er geen enkel kennisintensief bedrijf is aangetrokken. Heldens reageerde ongewoon fel. "Ik heb m'n buik vol van het eenzijdige beeld dat inVENtief en SP scheppen. Dat klopt absoluut niet. Het zijn niet alleen grote hallen die we bou wen. En we zijn ook niet afhan kelijk van Maessen alleen. We werken met veel meer ontwik kelaars samen", aldus Heldens die de motie afdeed als 'onzinnig' en 'goedkope verkiezingspraat'. "Ik sta achter de termen die de wet houder heeft gebruikt", zei Gerda van Stelten (CDA). "Suggestief", van het straatwerk, geplaatst op de Bleek. Het kunstwerk, dat is gemaakt door de in Deurne geboren maar in België woonachtige Gerard Engels, krijgt tot die tijd een tij- gebied rond de kerk wordt in de deze herinrichtingsplannen meegenomen." Hoe gaat het proces verder? Wanneer worden er beslissin gen genomen. "Het is de bedoeling dat we nu met alle eigenaren, maar bijvoor beeld ook met het centrumpanel, de historische werkgroep en de Stichting Stadspark gaan commu niceren en hen vragen wat zij van de plannen vinden. Dat zal in het eerste kwartaal van 2010 plaats vinden en de gemeenteraad zal vond Bert Linskens (PvdA). Ook Lokaal Aktief, Samenwerking en VVD verwierpen de motie. Eerder kwam Van Stelten al in botsing met de SP. Die partij krijgt het ver wijt affiches over die van de ande re partijen heen te plakken op de verkiezingsborden. Van Stelten had tevens SP-affiches waargeno men op de pilaren van de viaduc ten. "Daar is het verboden te plak ken", aldus de CDA-fractieleidster. Volgens Elianne Sweelssen (SP) hangen de viaducten altijd al vol met posters met aankondigingen van popconcerten. "En daar heb ik het CDA nog nooit over gehoord." In totaal werden er zes moties ingediend. Een ongekend laag aan tal. Samenwerking denkt nog 10 procent te kunnen bezuinigingen delijke plek in de publiekshal van het gemeentehuis. Dinsdagmid dag werd het kunstwerk offici eel overgedragen aan kunstwet houder Patrick van der Broeck (CDA). Hij nam het beeld namens Een schets van de historische variant voor de herontwikke ling van het Mgr. Goumansplein. Bron:gemeente Venray. in april of mei 2010 de varianten voorgelegd krijgen om te komen tot een keus. De gemeenteraad is het bevoegde orgaan om hier uiteindelijk een besluit over te nemen." Op de website peelenmaastv.nl vertelt wethouder Teunissen meer over de plannen en toont hij de maquettes die zijn gemaakt. op de renovatie van het gemeen tehuis, die maximaal 26,8 miljoen euro gaat kosten. Toen bleek dat er te weinig steun voor was, trok Busser de motie weer in. Twee moties van het CDA waren al over genomen door het college. Een motie van de SP over het jongerenbeleid en van inVENtief, over de oprichting van een stich ting stadsherstel, vonden alleen steun van beide oppositiepartijen. Na drie uur en drie kwartier vergaderen kon burgemeester Waals zijn allerlaatste begroting met een hamerslag beklinken. Net nadat de SP liet weten ook deze begroting af te wijzen. "Omdat er te weinig oplossingen in staan voor de financiële problemen van de komende jaren", verklaarde Eli- anne Sweelssen. de gemeente in ontvangst. Peel en Maas TV was bij de onthulling aanwezig. Heeft u de uitzending dinsdagavond op Kabelkrant Ven ray gemist? Kijk dan op www.pee- lenmaastv.nl. Kleindierenshow in Leunen KSV Venray e.o. houdt de jaar lijkse kleindiershow in het week einde van 14 en 15 november. Deze show vindt plaats in het pand van de voormalige Rabo bank aan de Albionstraat in Leu nen. De bezoekers treffen tijdens de show de mooiste konijnen aan, de grootste en de kleinste dui ven, de grote hoenders en de wat kleinere dwerghoenders. Ook de watervogels ontbreken niet, van de carolina eend tot de blauwe sneeuwgans. Een volière met dui ven en een weide met onder meer loopeenden maken de zaak com pleet. Dit jaar is er weer een grote verkoopklasse. Voor de jeugd is er de mogelijkheid om op zon dag tussen 10.00 en 12.00 uur een eigen huisdier (geen honden en katten) mee te brengen en te laten beoordelen door de aanwe zige deskundigen. Verder kunnen de kinderen zich vermaken in een grote knuffelhoek waar diverse dieren zich van dichtbij laten bekijken en natuurlijk knuffelen. Liever een speurtocht tussen de kooien, ook dat kan. Er kruipen in dit weekend, als alles een beetje meezit, kuikens uit het ei en ook het zelf knutselen staat weer op het programma. Op zaterdag vanaf 19.30 uur is de officiële opening door Patrick Van der Broeck, wet houder van de gemeente Venray, met aansluitend de prijsuitreiking voor de mooiste dieren. De show is voor publiek geopend op zater dag van 14.00 tot 22.00 uur en op zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Het college van B en W van Venray is bereid bijna zeven ton van de totale investering van ruim een miljoen euro, voor de uitbreiding en reno vatie van de gymzaal van gym nastiekvereniging St. Chris toffel, voor zijn rekening te nemen. Dat maakte wethouder Twan Jansen (accommodaties, PvdA) dinsdag bekend. Na de uitbreiding is de turnhal voor meer sporters beschikbaar en voldoet de zaal aan de normen van de NOC*NSF en de sportbond KNGU. Vanwege de hoogte van de investering blijft de gemeente eigenaar van de accommodatie. Gymnastiekvereniging St. Chris- toffel is al jaren bezig met plannen voor uitbreiding en vernieuwing van de accommodatie aan de Langeweg. Na de verbouwing is het een echte turnhal die meer gebruiksmogelijkheden heeft waardoor St. Christoffel meer mensen kan laten sporten. De gemeente wilde in eerste instantie geen geld investeren voor de hal. Ze wilde de club onderdak bieden in het multifunctioneel centrum dat aan de Zuidsingel zou komen. Dat ambitieuze plan ging echter niet door. Vervolgens moest de gymnastiekvereniging wachten op een nieuw sport- en accommoda- tiebeleid. Bovendien vielen de kos ten voor de uitbreiding en renova tie van de hal veel hoger uit dan verwacht. Aanvankelijk was het de bedoeling van St. Christoffel om de verbouwing zelf te betalen. Dat bleek voor de club uiteindelijk niet haalbaar, waarna de gymnas tiekvereniging de gemeente vroeg om bij te springen. Recent kwam PvdA-wethouder Twan Jansen, omdat hij volgens de politiek niet snel genoeg met een oplossing Modelautobeurs Op De Schatberg in Sevenum wordt op zondag 15 november een modelautobeurs gehouden. Standhouders uit Nederland, Duitsland en België, nemen hun auto's, vrachtauto's, tractoren enzovoorts weer mee om aan de bezoekers aan te bieden. Naast het ruime aanbod is de beurs ook uitgegroeid tot een ontmoetings plek voor verzamelaars. De beurs is voor bezoekers geopend van 10.00 tot 15.00 uur. De Schatberg is gelegen aan Middenpeelweg in Sevenum. Workshop schilderen Het Toon Hermans Huis Venlo, open centrum voor iedereen die met kanker te maken heeft, houdt op dinsdag 17 november, dins dag 24 november en dinsdag 1 december workshops schilderen onder begeleiding van kunstschil der Sjak Linssen. De workshops duren telkens van 10.00 tot 12.00 uur. Ervaring is niet nodig, begin ners zijn welkom. Voorop staan ontspannen, plezierig bezig zijn en het eigen verhaal op het doek vertellen. Aanmelden kan via tele foonnummer (077)3211433 of via e-mail info@toonhermanshuis- venlo.nl. EVA Marion Geyer, kunstzinnig the rapeut en beeldend kunstenares, verzorgt op maandag 23 novem ber een avond met het thema Ons licht vinden in donkere dagen. Stapsgewijs worden de deelne mers tot ontdekkingen over zich zelf gebracht met een kunstzin nige opdracht. Er wordt gewerkt met houtskool en oliepastel. Erva ring is niet nodig. Geyer verzorgt cursussen en workshops kunstzin nige vorming in Wanssum. Voor meer informatie kan men kijken op www.kunstzinnigetherapie.nl. De workshop vindt plaats bij moe dercentrum EVA aan de Paterslaan in Venray van 19.30 tot 21.30 uur. Aanmelden kan via telefoonnum mer (0478)510035. Reumapatiënten De reumapatiëntenvereniging Venray e.o. start op dinsdag 5 januari 2010 met lotgenoten contactavonden in de vorm van gespreksgroepen. Er komen zo'n acht tot tien bijeenkomsten op dinsdagavond van 19.30 tot 21.30 uur. Iedereen met een reumati sche aandoening, wel of geen lid, is van harte welkom op deze bij eenkomsten. De avonden worden geleid door ervaringsdeskundigen. Aan de hand van thema's wordt gesproken over de ervaringen met het hebben van een reuma tische aandoening. Wat betekent het bijvoorbeeld voor het thuis front? Accepteer ik de ziekte? Wat zijn mijn toekomstverwach tingen? Hoe kom ik voor mezelf op t.a.v. de zorgvraag? Wat kan ik aanpassen in mijn huis? Voor meer informatie kan men contact opnemen met Marij Heldens via telefoon (0478)589100, via e-mail marij_heldens@hotmail.com of met Petra Derksen via telefoon (0478)586483, via e-mail p-derk- sen@home.nl. kwam, onder vuur te liggen. Vol gens Jansen waren de kosten voor de bouw van een 'echte' turnhal niet genoeg duidelijk gemaakt door de club, maar daar namen de fracties geen genoegen mee. Hier op besloot de wethouder de regie naar zich toe te trekken, en dins dag maakte hij de oplossing voor het hoofdpijndossier bekend. De Venrayse vereniging biedt naast turnen en gymmen in ver enigingsband ook bewegen voor ouderen, recreantengroepen (55+) en moeder-kind. Ook men sen met een beperking sporten mee in de reguliere groepen. De deelnemers komen ook uit omrin gende dorpen en gemeenten. Nieuw in Venray Sinds kort is Meirmans Sales en Support in Venray geves tigd. Het bedrijf wordt geleid door Peter Meirmans, die 25 jaar ervering heeft in sales en management in de retail maar ook in de business to business. Meiremans is ook bekend van het bedrijf Partyrent, waar hij vorig jaar met succes mee van start ging. Peter Meirmans houdt zich bezig met alles wat met verkoop te maken heeft. Hiermee ver taalt hij de behoefte van de klant door goed te luisteren en bin nen de organisatie toe te passen. Ook kan hij onderzoeken wat er speelt in de markt. Hij richt zich op mkb, detailhandel, groothandel en importeurs en werkt volledig onafhankelijk. Zijn specialisme is interim-accountmanagement, wer ving en selectie van verkoopper soneel, marketing, consultancy en agentschappen. Interim-account- management is het tijdelijk inzet ten van verkoopkracht bij ziekte, tijdelijk extra verkoopkracht, in de markt zetten van product of dienst in buiten of binnendienst. Verkoopondersteuning zoals orga niseren van promotionele acties, inwerken en coachen van ver kooppersoneel. Werving en selectie van ver kooppersoneel, zowel in de bin nen- als buitendienst, gebeurt volgens de methode "Ben je echt oprecht?". Door zijn brede erva ring en zijn netwerk weet hij mensen de weg te wijzen in de sales. Middels marketing en consul tancy ondersteunt hij bedrijven die net starten en niet weten hoe je iets in de markt moet zetten. Zijn grote ervaring en netwerk zijn daarbij een belangrijke onder steuning voor die bedrijven. Hij helpt daarmee de bedrijven bij het zoeken naar de juiste verkoop kanalen voor hun product. Voor klanten die een product hebben Bovendien komt er door de uit breiding ruimte in andere gymza len voor andere clubs. De gemeen te is bouwheer en zal het werk aanbesteden. Alhoewel dit tegen de zin van St. Christoffel is, dat dit zelf wilde doen. Wethouder Twan Jansen merkt op dat het zeker niet de bedoeling is dat de gekozen oplossing voor St. Christoffel "een blauwdruk is die ook op andere projecten kan en zal worden gelegd. "Van de andere kant pro beren we maatwerk te leveren als initiatieven en projecten van de gebruikers niet passen binnen het accommodatiebeleid." St. Christof- fel blijft verantwoordelijk voor de exploitatie en het beheer van de vernieuwde zaal. geïmporteerd maar niet de tijd of het netwerk hebben waarin het verkocht moet worden hierin kan hij hulp bieden om dit product te gaan verkopen in agentschap of op freelancebasis. Meirmans Sales en Support is gevestigd op de Lavendelheide 26 te Venray en te bereiken voor een vrijblijvend gesprek via mail meirmanssales- support@home.nl of telefonisch via 0478-513063 of 06-41132470. Laagvliegoefening Boven luchtmachtbasis De Peel vinden in de periode van 17 tot en met 20 november vliegactiviteiten plaats in verband met de oefening Advanced Windmill. De vliegbe wegingen zijn van dinsdag 17 tot en met donderdag 19 november van 9.00 tot 23.00 uur. Op vrijdag 20 november wordt gevlogen van 9.00 tot 13.00 uur. De oefening Advanced Windmill heeft als doel het opleiden van zogeheten For ward Air Controllers, militairen die vanaf de grond per radio aan wijzingen geven aan vliegers van jachtvliegtuigen over de precieze locatie van de aan te vallen doe len. In het kader van hun oplei ding moeten cursisten in prak tijksituaties leren samenwerken met vliegtuigen van verschillende NAVO-bondgenoten. Er wordt niet gevlogen beneden de toegestane hoogte en de vliegtuigen starten en landen niet op luchtmachtba sis De Peel. Voor informatie over vliegbewegingen zie www.defen- sie.nl/actueel/vliegbewegingen. Voor nadere vragen en eventuele klachten kan worden gebeld met Staf Voorlichting luchtmachtbasis De Peel, telefoonnummer 0493 598045. Voor klachten kan even eens worden gebeld met het gra tis nummer 0800-0226033. een abonnement waard ADVERTORIAL Het rammelt in Den Haag, het is oorlog in Maastricht en ook Venray komt de laatste tijd lang niet altijd positief in de pers. Door allerlei uit de hand lopen de dossiers en verschillende 'incidenten' staat de geloofwaar digheid van nationale en provin ciale politiek onder drukMaar ook binnen de gemeente Venray is er ruimte voor verbetering. Venray krijgt in januari volgend jaar een nieuwe, nog sterkere, gemeente, een nieuwe burgemees ter, een nieuwe raad en een nieuw college..??.... Voor de Venrayse burgers is een goede leefomgeving belangrijk. Leef baarheid, veiligheid, goed beheer van de openbare ruimte (onderhoud wegen, pleinen verlichting openbaar groen ,riolering enz), maar ook de beschikbaarheid van kleinschalige voorzieningen in wijken en dorpen zijn belangrijke thema's. Ook de uit voering van beleid op individuele basis zoals sociale zaken, welzijn, arbeidsparticipatie en uitvoering van de Wet maatschappelijke onder steuning (WMO) vereisen maat werk en kwaliteit. Bij uitstek taken die vallen binnen de gemeentelijke dienstverlening, die zo goed moge lijk moeten worden uitgevoerd. De gemeente heeft vele taken die moe ten worden uitgevoerd op basis van zorgvuldig ontwikkeld beleid en goede plannen... Dat verdient dege lijke en integere bestuurders Vooruit !...met Venray met nieuw elan Uitgangspunt is voor de VVD dat er goede besluiten genomen moeten worden voor Venray en haar burgers; dat bij het maken van beleid en plannen vooruit wordt gekeken en er niet keer op keer eerst de uitvoering wordt geregeld en daarna nog het beleid wordt ont wikkeld... regeren is vooruitzien!!!! De Gemeenteraad stelt, na een degelijke voorbereiding, het beleid vast. Daarna gaat het college met de ambtenaren aan de slag met de uit voering; deskundig, integer, creatief, efficiënt en flexibel. Het gemeentebestuur is er voor de Venrayse burger, en ze voert die taken uit die wij als burger belang rijk vinden en die de burger of groepen burgers niet zelf kunnen uitvoeren; het algemeen belang. Ambtenaren zijn hierbij dienstverle ners die service verlenen en die de mening van de burgers opzoeken, voordat er plannen en alternatie ven worden ontwikkeld. Vertrou wen vormt het uitgangspunt in de omgang van de gemeente met de burgers. De gemeente is dienstbaar aan de burgers en aan hun vrijhe den. Doorgeschoten bureaucratie en bemoeizucht moet worden voor komen. De VVD streeft naar een krach tige, efficiënt werkende gemeente met een gezonde begroting, zeker in deze onzekere tijden. Het geld dat de gemeente uitgeeft is het geld dat wij burgers als belastingbetaler aan de overheid, inclusief gemeente, moeten betalen. Het kan maar één keer worden uitgeven; goed huisva derschap is hierbij een eerste vereis te: Eerst verdienen en dan uitgeven! De gemeentelijke belastingsdruk voor inwoners en ook bedrijven moet zo laag mogelijk blijven. Dan kan de hardwerkende Venrayse burger zoveel mogelijk van het verdiende geld naar eigen keuze besteden... en blijft Venray een aan trekkelijk plaats om te wonen en te werken. Twee varianten Mgr. Goumansplein Goumansplein schaal 1:500 Toch verbouwing zaal Christoffel Begrotingsdebat Venray weinig vuurwerk 'Zicht Overhandiging kunstwerk... op kerk' centraal Lirote Markt

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9