Griepexplosie op Raayland College Zeven tv-uitzendingen hoogmis Grote Kerk I Historisch Platform Venray viert 10-jarig bestaan Beloning voor plannen leefbaarheid 'Vrijspraak Erik E. onherroepelijk' T SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN Thuiszorg nodig? thuiszorg noord-limburg Donderdag 12 november 2009 - Pagina 3 PEEL EN MAAS KRO-RKK komt op zondag 7 februari voor het eerst naar Venray Volgend jaar wordt op zon dagochtend zeven keer de hoogmis vanuit de Grote Kerk live uitgezonden op Neder land 2. Het kerkbestuur van de Petrus' Bandenparochie heeft ingestemd met het verzoek van het bisdom en KRO-RKK. Deken Harrie Smeets is ver eerd. "Op deze manier komt de Grote Kerk van Venray lan delijk in de picture te staan." De tv-uitzending trekt weke lijks zo'n honderdduizend kij kers. "We staan straks in een illuster rijtje", zegt Smeets met enige trots. "Want de St. Janskathedraal in Den Bosch, de Nicolaaskerk in Amster dam en de grote Kathedralekerk in Utrecht doen onder meer ook mee. De RKK vond het een voor deel dat ook een dorp als Venray erbij is. Zodat het niet alleen grote steden zijn." Tot eind 2009 wordt nog iedere zondag een eucharis tieviering vanuit IJsselstein bij Dit jaar bestaat het Histo risch Platform Venray 10 jaar en dit heuglijke feit wil de koepelorganisatie niet geheel ongemerkt voorbij laten gaan. Op maandag 23 november wordt in gemeenschapshuis De Linde in Oirlo een feestelij ke bijeenkomst georganiseerd voor de 32 bij het Platform aangesloten cultuurhistorische organisaties. Dat de ledenver gadering in Oirlo plaatsvindt, is gelegen in het feit dat het thema 'de oudste' een belang rijke rol speelt bij de viering. En Oirlo maakt nadrukkelijk aanspraak op het predikaat oudste kerkdorp van Venray. Naar aanleiding van het cul tuurbeleidsplan uit 1995 komen op 15 juni 1999 een aantal verte genwoordigers van cultuurhisto rische organisaties ten gemeen tehuize bij elkaar om te praten over de haalbaarheid van een koepelorganisatie voor alle ver enigingen en stichtingen die zich binnen de gemeente Venray op enigerlei wijze bezig houden met cultuurhistorie en behoud van het gemeentelijke erfgoed. Een der gelijke koepelorganisatie vormt een van de speerpunten uit het cultuurbeleidsplan. De motivering wordt omschreven als 'het bunde len van aanwezige kennis en des kundigheid en het ontplooien van concrete, herkenbare activiteiten met als doel kwaliteitsverbetering en versterking van het historisch besef'. De gemeente verklaart zich bereid om jaarlijks een bedrag van 25.000 gulden beschikbaar te stel len, alsmede ondersteuning door een professionele kracht. Het ini tiatief past ook in het toenmalige streven naar een terugtredende overheid. Dat eerste gesprek met de gemeente verloopt dermate positief dat besloten wordt een aantal organisaties uit te nodigen om samen een platform op te richten. De naam van het beoogde samenwerkingsverband moet vol gens de gemeente luiden: Lokaal Historisch Platform Venray. Zes organisaties geven gehoor aan een uitnodiging voor een eer ste vergadering op 14 september 1999 en tijdens deze bijeenkomst wordt besloten om aan het ini tiatief uitvoering te geven. Deze datum mag dan ook gezien wor den als de startdatum van het Platform. Koos Swinkels verklaart zich bereid om tijdelijk als voorzit ter te fungeren, terwijl Wim Tho massen het secretariaat op zich neemt. De aanwezige bestuurders zijn het niet eens met de door de gemeente gekozen naam en wil len verder als Venrayse Overleg groep voor Geschiedenis en Cul tuur. De gemeente wenst echter vast te houden aan 'Lokaal Histo risch Platform Venray' en aldus geschiedt. Binnen enkele weken worden diverse cultuurhistorische organisaties benaderd en op de volgende vergadering, gehouden op 29 november 1999, zijn al elf verenigingen en stichtingen verte- 0478-511094 Utrecht of uit België uitgezonden. Er komt een einde aan het medi- apastoraat in de parochie van IJs- selstein, omdat pastor Peter Den- neman per 1 januari 2010 met pensioen gaat. Zendgemachtigde RKK geeft voortaan de voorkeur aan uitzendingen vanuit alleen Nederlandse kerken. De bisschop penconferentie heeft besloten dat vanaf 2010 alle zeven bisdommen meewerken aan de tv-uitzendin- gen. Ieder bisdom komt dan zeven keer aan de beurt. Het bisdom Roermond heeft zijn oog laten vallen op de Grote Kerk in Venray. In februari 2006 was al de zon dagse carnavalshoogmis op tv te zien. Deken Smeets meldt dat de datum voor de eerste uitzending al vaststaat. De primeur is op zon dag 7 februari. Hij vermoedt dat het succes van de carnavalsmis ('daar was iedereen heel tevreden over') ertoe heeft bijgedragen dat de keuze op Venray is gevallen. "We hebben ook een liturgie die er mag zijn", vindt Smeets. "Daar- genwoordigd. Zeven andere orga nisaties geven te kennen graag geïnformeerd te willen blijven, maar wensen zich vooralsnog niet te binden. Dit ondanks het feit dat binnen het platform de organisa ties hun zelfstandigheid behouden en ieder zijn eigen doelstellingen mag nastreven. ERFGOED Het LHPV gaat voortvarend van start en verschillende projec ten worden opgepakt. In het oog springend zijn daarbij de herden kingen van de 400ste geboorte dag van Henschenius en 100 Jaar Psychiatrie. Besloten wordt om één keer per kwartaal met alle leden te vergaderen en daarnaast zal na elke kwartaalvergadering een Nieuwsbrief worden uitgege ven. In de algemene ledenverga dering van 27 maart 2000 wordt een definitief bestuur aangesteld onder voorzitterschap van Koos Swinkels. Vicevoorzitter is Truus Raaijmakers; secretaris Wim Tho massen; penningmeester Eduard Messemaeckers en bestuurslid Twan van Els. Deze laatste neemt in september 2000 het secreta riaat over van Wim Thomassen. Een huishoudelijk reglement en statuten worden voorbereid en de laatste krijgen haar beslag op 21 maart 2001. Met het project 'Wan deling door het Gesticht' neemt het LHPV in 2002 zeer succesvol deel aan de manifestatie De Waan en het aantal aangesloten organi saties stijgt in dat jaar tot 19. In 2003 verschijnt het eerste deel van Venrays Verleden, een reeks boeken met artikelen over de Venrayse cultuurhistorie en het culturele erfgoed onder auspi ciën van het LHPV. Een jaar later wordt met inmiddels 26 leden op gepaste wijze het eerste lustrum gevierd en kan geconstateerd worden dat een belangrijke taak van het Platform gerealiseerd is: het bevorderen van de onderlinge samenwerking en de coördinatie van gemeenschappelijke activitei ten van de aangesloten verenigin- naast wordt de hoogmis hier druk bezocht. Wekelijks komen er twee- tot driehonderd mensen." Dat heeft volgens de deken zeker meegespeeld dat Venray de voor keur kreeg boven bijvoorbeeld Roermond of Maastricht. De tv-uitzendingen vergen wel extra voorbereidingen. Zo moe ten alles teksten en muziek al zes weken van tevoren bekend zijn. "De preek moet ik twee weken van tevoren inleveren", zegt Smeets die alle moeite voor lief heeft. "En dat geldt voor alle vrijwilligers. Want de koorleden, misdienaars en lectoren moeten al tweeënhalfuur van tevoren aanwe zig zijn om te repeteren. De koster moet er zelfs nog eerder zijn. We hebben met hen overlegd, maar al deze mensen hebben het er graag voor over. Iedereen reageert heel positief.." Volgens Smeets zal aan de inhoud van de Latijnse hoog mis weinig veranderen. "Nee, dat blijft hetzelfde. Het zal wel iets korter moeten. Normaal duurt gen en stichtingen. Ruim 100.000 gulden werd in de eerste vijf jaar aan projectondersteunende subsidies verleend. In het jubile umjaar ontstaat ook het idee om het Venrayse erfgoed voor ieder een bereikbaar te maken door middel van een eigen website. Een werkgroep onder voorzitter schap van Twan van Els geeft dit gestalte, waarbij de bibliotheek, het gemeentearchief en museum 't Freuleskeshuus belangrijke participanten zijn. Een andere werkgroep realiseert onder voor zitterschap van Jan Strijbos in zes Venrayse dorpen herdenkingen van de razzia's en deportaties eind 1944. In elk dorp worden fraaie plaquettes onthuld. In 2005 is het LHPV uitgever van het boek '100 Jaar Psychiatrie in Venray' en samen met de GGZ Groep en de Gemeente Venray wordt een grootse presentatie georganiseerd in de schouwburg van Sint Anna. In datzelfde jaar verschijnt op initiatief van het LHPV het boek 'De Schatten van de Grote Kerk' en in 2006 heeft het Platform een andere doelstel ling bereikt: een heemkunde- groep in elk kerkdorp. Een ander hoogtepunt in dat jaar is de inge bruikname van het Erfgoedhuis met onder meer een eigen ver gaderruimte en een werkstation voor de digitalisering ten behoeve van RooyNet. Het jaar daarop gaat RooyNet de lucht in en onder gaan het logo en de naam van het Platform een wijziging. Eind 2006 geeft het Platform met een notitie van Wim Thomassen de aanzet om te komen tot een inte grale gemeentelijke erfgoednota. Wim Thomassen schrijft in zijn inleiding: "Aangezien het cultureel erfgoed van algemeen belang is, behoort de vaststelling wat tot het cultureel erfgoed gerekend dient te worden, niet eenzijdig bij de overheid te berusten." Bestuurlijk gezien ondergaat het Platform in 2007 een belangrijke verandering. Koos Swinkels wordt als voorzitter opgevolgd door Peter Teeuwen en de mis een uur. Voor de televisie moet het binnen 55 minuten zijn afgelopen. We zullen een keer een lied moeten vervangen door een gebed. En ik zal een klokje op het altaar zetten. Om te voorkomen dat we op het einde moeten haas ten." De hoogmis begint in de Grote Kerk om half tien terwijl de tv-uit- zending om tien uur is gepland. Venray zal zich waarschijnlijk moeten aanpassen door het aan- vangstijdstip een halfuur op te schuiven. Deken Smeets heeft een lijstje ingediend met moge lijke data. "Daar heb ik nog geen reactie op", zegt hij. "Over twee weken hebben we een gesprek met de regisseur en met Leo Fijen. Het is een technisch werkbezoek waarbij dit ook wel aan de orde zal komen."Leo Fijen is hoofd Godsdienst Cultuur bij de KRO, het mediabedrijf dat in opdracht van de Nederlandse bisschoppen de RKK-programma's maakt. "Er is gekozen voor diversiteit van Twan van Els geeft het secretariaat over aan Afko Schoonbeek en de communicatie en voorlichting aan Jan Strijbos. Met Koos Swinkels en Twan van Els verliest het Platform twee iconen op het gebied van de cultuurhistorie. Vanaf de oprich ting in 1999 zijn zij beiden de kartrekkers en stimulators van de koepelorganisatie. Beiden worden tot erelid benoemd. De digitalisering van histori sche documenten, foto's, films e.d. neemt in 2008 een vlucht door de grote groep vrijwilligers die door bestuurslid Sjeng Smits gecoördineerd wordt. Ook de HPV-Nieuwsbrief wordt voortaan digitaal verstuurd. Het Jaar van het Religieus Erfgoed krijgt in de gemeente ruime aandacht en met 'Zwetsen in de Kroeg' wordt Ven- ray met negen andere organisaties in het kader van de Week van de Geschiedenis uit ruim 600 lande lijke aanmeldingen genomineerd voor een prijs. Voor de Venrayse activiteit is landelijke aandacht. Met de gemeente worden gesprek ken gevoerd over enkele details ten aanzien van de herziening van het gemeentelijke subsidiebeleid dat per 1 januari 2009 haar beslag krijgt. De inzet van zo velen bin nen het HPV is niet onopgemerkt gebleven en in november 2008 wordt aan het Historisch Platform Venray 'De Wakkere Piëlhaas' toe gekend. In het voorjaar van 2009 brengt het voltallige College van B en W een bezoek aan het Erfgoedhuis en enkele weken later presenteert het HPV het vierde deel van Ven- rays Verleden. Het aantal leden groeit tot 32. De grote kracht van het HPV is dat het projecten van de aangesloten organisaties finan cieel kan ondersteunen. Jaarlijks stelt de gemeente Venray een bedrag van 25.000 euro beschik baar aan het HPV en het grootste deel daarvan wordt gebruikt voor projectsubsidies. Daardoor komen initiatieven gemakkelijker van de grond en worden de organisaties extra gestimuleerd. vieringen uit het hele land, omdat dit beter aansluit bij de religieuze zoeker van deze tijd en recht doet aan de regionale eigenheid van de bisdommen", zegt Leo Fijen in Katholiek Nederland. De RKK wil volgens Fijen de verscheidenheid en vitaliteit van de katholieke kerk in Nederland laten zien. Het nieuwe programma duurt zondag ochtend van 9.35 uur tot 11.00 uur. Voorafgaand aan de tv-mis is er een geloofsgesprek op locatie met inspirerende katholieken. Met de nieuwe invulling van de tv-mis komt een einde aan de car rière van pater Peter Denneman als mediapastor. Vanaf 2007 ging hij 26 keer per jaar voor in de eucharistie in IJsselstein. Daarvoor was hij op tv te zien als priester in het Cenakel in Soesterberg. Van 1994 tot 2000 was hij RKK/KRO- omroeppastor in de Pax Christi- parochie in Lelystad. Denneman, viceprovinciaal van de paters montfortanen, neemt op 3 januari afscheid in IJsselstein. Vrijwilligers bezig met digitali seren in het CAI-digilab In de afgelopen tien jaar is er door het Historisch Platform Ven- ray geweldig veel gerealiseerd en het bestuur mag met trots terug blikken. Dat bestuur heeft in al die jaren verschillende mutaties ondergaan en is uitgegroeid naar negen leden. De samenstelling is momenteel als volgt: Peter Teeu- wen, voorzitter; Ernest Raedts, vicevoorzitter; Jan Manders, secretaris; Charles de Vilder, pen ningmeester; Jan Strijbos, com municatie en voorlichting; Gerrit Kateman, beheer Erfgoedhuis; Sjeng Smits, coördinatie vrijwil ligers; Pol Hustings, Stuurgroep RooyNet; Maria van Dorst, profes sionele ondersteuning. De jubileumvergadering op 23 november krijgt een feeste lijk karakter. Gastvrouw Stichting Ald Oeldere opent met een wel komstwoord, waarna het Oirlose Dameskoor een dialectlied ten gehore brengt. Vervolgens wordt de vergaderagenda afgewerkt en na een korte pauze wordt er een jubileum-dvd gepresenteerd. Deze bevat een collectie van de oudste voorwerpen, foto's, films, verhalen, e.d. die door de HPV-organisaties zijn ingebracht. Elke organisatie ontvangt deze jubileum-dvd. Met een hapje en een drankje wordt de feestelijke bijeenkomst in De Linde afgesloten. Woninginbraak Bij een inbraak in een woning aan de Zuidsingel zijn maandag avond onder andere een dvd-speler met usb-stick, een mp3-speler en een digitale camera weggenomen. De politie is een onderzoek gestart en vraagt eventuele getuigen, of mensen die deze avond iets ver dachts hebben gezien of gehoord in de buurt van de Zuidsingel, con tact op te nemen via 0900-8844. Mensen kunnen ook anoniem tips doorgeven via Meld Misdaad Ano niem 0800-7000 (gratis). Terwijl er landelijk sprake is van een milde griepepidemie, kent het Raayland College momenteel een levensgrote -pandemie. Maar liefst 450 leerlingen van het Raayland College waren dinsdag ziek. "Dat is ongeveer 17-18% van het totale leerlingenaantal", laat directeur Loek de Veen weten. Er is in Nederland momenteel sprake van een milde griepepi demie. Afgelopen week bezoch ten 11,8 op de 10.000 inwoners (0,118%) de huisarts met griep. Het Raayland College telt onge veer 2400 leerlingen. Van hen waren er dinsdag maar liefst 450 ziek. "Zoveel heb ik als directeur nog niet eerder meegemaakt", stelt De Veen. Onder het lerarenkorps valt het aantal ziekmeldingen mee. Loek de Veen schat dat aantal op ergens tussen de tien tot vijftien zieke docenten. Onder de leer lingen van de onderbouw (klas 1 en 2) bevinden zich de meeste Zes initiatieven voor het verbe teren van de leefbaarheid in de gemeente Venray krijgen van de gemeente elk een aanmoedigings prijs van 500 euro. Vijf van de inzenders kunnen dat bedrag zelf verhogen door komende maan den hun plannen gedetailleerd uit te werken. Daarmee kunnen zij nog maximaal 4500 euro extra verdienen. Dankzij de prijs kan de jeugd van Heide zelf een pannakooi bou wen. De bewoners van de Bachflat in Brukske gaan het geld besteden aan een enquête en de inrich ting van de buitenruimte van de flat. Eveneens uit Brukske komt het idee voor een soort Markt plaats voor tweedehands spullen. Ook een welzijnswebsite en een kookclub voor mensen met een beperking zijn beloond. Zij krijgen allemaal een cheque van 500 euro met daarbij de 'opdracht' om het plan verder uit te werken. Op basis van het uitgewerkte plan komen ze in aanmerking voor vergoeding van de werkelijk gemaakte kosten. Tot een maximum van 5000 euro. De zesde prijswinnaar is de knut selclub uit Vredepeel. Deze club ontvangt symbolisch 500 euro omdat de initiatiefnemers ermee laten zien dat een klein dorp zon der veel voorzieningen niet bij de pakken neer gaat zitten. De win naars werden door een jury onder leiding van wethouder Leefbaar heid Elly van Dijck geselecteerd uit in totaal zestien inzenders. Per sonen, verenigingen en organisa ties kwamen met een waaier aan ideeën om de leefbaarheid in wijk, straat of dorp te verbeteren. "De creativiteit en het enthousiasme hebben ons aangenaam verrast", vertelt de wethouder. De zes win- Vervolg voorpagina Als hij 's avonds thuiskomt, vindt hij zijn vrouw in een grote plas bloed. Hij zegt onschuldig te zijn. Het OM gelooft E. niet en beweert dat hij zijn vrouw heeft vermoord. Relatieproblemen zouden daar aan mede ten grondslag liggen. De rechtbank in Roermond volgt de visie van het OM en veroordeelt E. in november 2007 tot vijftien jaar gevangenisstraf. Advocaat Lina gaat in beroep en vecht met suc ces het bewijsmateriaal aan. In oktober 2008 wordt E. door het Hof in Den Bosch vrijgesproken. Het OM is het niet eens met die uitspraak en tekent op zijn beurt cassatie aan. De Hoge Raad kan het cassatieverzoek verwerpen of gegrond verklaren. Wordt het verzoek verworpen, dan is Erik E. onherroepelijk vrijgesproken en kan hij ook niet meer worden vervolgd in deze zaak. Acht de Hoge Raad het verzoek gegrond, dan kan hij de uitspraak van het zieken. 250 Leerlingen uit deze groep hebben zich ziek gemeld. De overige leerlingen komen uit de klassen 4 tot en met 6. Opval lend is het lage aantal zieken van de havo- en vwo-eindexamen- kandidaten. "Dat zijn er nog geen tien. Deze leerlingen hebben deze week wel een schoolonderzoek", naars voldeden het beste aan de criteria van de leefbaarheidsprijs zoals originaliteit, geen eenmalig feest, zelfwerkzaamheid door vrij willigers, draagvlak in de buurt. De winnaars kregen van wethou der Van Dijck elk een cheque. De Leefbaarheidsprijs werd in april van dit jaar ingesteld aan het slot van de Venrayse conferentie over dit thema. Wethouder Van Dijck stelde destijds een bedrag van maximaal 25.000 euro beschik baar voor originele en uitvoerbare ideeën die de leefbaarheid in de gemeente bevorderen. Als alle winnaars hun ideeën volgens de regels uitwerken, is dat geld op. "En goed besteed", aldus Elly van Dijck. De uitreiking van de Leef- baarheidsprijs vond woensdag plaats in de burgerzaal van het gemeentehuis. Nadat de winnaars hun cheques in ontvangst hadden genomen, discussieerden de aan wezigen onder leiding van Henk Verstegen over actuele onderwer pen rond het thema leefbaarheid. Pietenjournaal Deze week vond op dinsdag, woensdag en donderdag de uit zending van het eerste Venrayse Pietenjournaal plaats. In drie ver schillende uitzendingen werd verslag gedaan van de komst van Sinterklaas naar Venray, zondag aanstaande. Deze drie uitzendin gen worden zondagmorgen, aan een stuk, herhaald. Om 9.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn de Pietenjournaals te zien, als opwar mertje voor de intocht van Sinter klaas, 's middags om 14.00 uur in het centrum van Venray. Overigens is deel drie vandaag, donderdag, nog te zien om 16.00 uur, 17.00 uur, 18.00 uur en 19.00 uur. Hof vernietigen en de zaak voor inhoudelijke behandeling verwij zen naar een gerechtshof voor een (deels) nieuwe behandeling. Uit het advies van de procureur- generaal blijkt dat hij geen reden ziet om het cassatieverzoek van het Openbaar Ministerie gegrond te verklaren. Met andere woor den: het Hof in Den Bosch heeft zijn werk goed gedaan en Erik E. terecht vrijgesproken. "De Hoge Raad zal op dinsdag 22 decem ber uitspraak doen", geeft advo caat Lina aan. "In de regel volgt de Hoge Raad het advies van de procureur-generaal op. Ik zie geen reden waarom dat nu niet zou gebeuren. Mijn verwachting is dan ook dat de vrijspraak van Erik E. op 22 december onherroepelijk wordt. Dan kan hij een streep zet ten onder een periode die een enorme impact op hem heeft gehad en écht verdergaan met zijn leven." aldus De Veen. De griepexplosie op het Raayland heeft zich afge lopen vrijdag ingezet. "Het aantal nieuwe meldingen was dinsdag wel lager dan de dagen ervoor." Of de zieken allemaal de Mexicaanse griep hebben, weet Loek de Veen niet. "Ik ben immers geen huis arts." De Weert locatie griepprik De 28.000 Noord- en Lim burgers die vanaf maandag 23 november worden gevac cineerd tegen de Mexicaanse griep, moeten maximaal vijf tien kilometer rijden voor hun prik. Dat maakte GGD/GHOR Limburg-Noord maandagmid dag bekend. In Venray vinden de vaccinaties - vanwege de verbouwing van sporthal De Wetteling - plaats in sporthal de Weert. In Horst wordt gevaccineerd in sporthal de Berkel. De GGD/ GhOr Limburg-Noord gaat op negen locaties in Noord- en Midden-Limburg kinderen die geboren zijn na 23 november 2004 en voor 23 mei 2009 een griepprik geven. Ook alle huisge noten (broertjes, zusjes, ouders) van kinderen die geboren zijn na 22 mei 2009 krijgen volgende week een oproep om zich te laten vaccineren. Bij deze uitno diging wordt een informatiefol der toegevoegd. De vaccinaties worden gegeven in de weken 48 en 51 van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 uur en 13.00 uur en 14.00 en 18.00 uur. Op Peel en Maas TV geeft wethou der Twan Jansen meer informa tie over de Mexicaanse griep. Zie www.peelenmaastv.nl. Geslaagd W.F.C. Manders is aan de Hogeschool Arnhem-Nijmegen geslaagd voor de opleiding Mas ter in Management Innovation. Manders is werkzaam als unit- hoofd ICU, wond-decubituszorg, in VieCuri Medisch Centrum voor Noord-Limburg. Huurgeschil? Uithuiszetting? Julicher Meijer PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,95 (postcode 58..) 36,75 (overige binnenland) Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg Dejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching Bel (088) 850 00 00 proteion DAKWERKEN FRANK SCHAEFFERS Hl Renovatie k Bitumineuze daken Lood- en zinkwerken •Velux vensters Stationsweg 124B ^^»yenray-Oostrum^^^ INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN ADVOCATEN Tel: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray hulp bij het huishouden thuisbegeleiding persoonlijke verzorging dagvoorzieningen zorgboerderijen verpleging zorgalarmering zorg tv uitleen hulpmiddelen consultatie voor 65-ptussers tijd voor mensen' WWW.prOteionthuiSZOrg.nl tijd voor wensen

Peel en Maas | 2009 | | pagina 3