Ontwerp wedstrijd Concert geslaagd Film over trekpaarden Jubilarissen St. Oda gehuldigd VENRAY EN HET MANNENKOOR JUBILEUMBOEK BLIKT TERUG OP 100 JAAR VENRAY T ft VENRAY'S MANNENKOOR PEEL EN MAAS Donderdag 12 november 2009 - Pagina 22 Het Venray's Mannenkoor bestaat op 20 december honderd jaar en dit feit wordt vanaf die datum een jaar lang gevierd. Start punt is 20 december wanneer het koor in de Grote Kerk zijn eigen jubileummis gaat opluiste ren. Voor deze mis zijn de vaste gezangen speciaal voor deze gelegenheid opnieuw gecom poneerd door dirigent Anton Kropiv?ek. Uitgangspunt zijn de gregoriaanse gezangen die door Anton Kropiv?ek op zeer origi nele manier voorzien werden van hedendaagse muzikale invloeden. Iedereen is welkom. Ook op Eer- ste Kerstdag laat het koor tijdens de mis deze gezangen horen. Op 15 en 16 januari 2010 barst het feest pas echt los. Eerste hoogte punt zijn de jubileumconcerten die een heel jaar feest ter gelegen heid van het jubileum worden gehouden. Het koor neemt de bezoekers voor de pauze mee op reis door de tijd. Aan de hand van Venraynaar Hens(ch)enius krijgt men een terugblik op 100 jaar Venray en Venray's Mannenkoor. Ook de Koninklijke Harmonie Euterpe speelt in dit gedeelte een partij mee. Na de pauze krijgt men een veelzijdig musicalprogramma voorgeschoteld. Het hele program ma wordt gebracht door soms het hele koor en dan weer grotere of kleinere ensembles daaruit. Solis ten van die avond zijn Marjolein Teepen uit Deurne (Op zoek naar Evita), en verder oud-Venraynaren Ron Barents en Paul Francken (hoofdrollen in diverse musicals in Wageningen en omgeving). Ook oud-VMK-zanger Sjang Drabbels neemt in een tweetal stukken een solo voor zijn rekening. Het Ven- ray's Mannenkoor en de solisten worden ondersteund door een combo onder leiding van Otto Koolen. Het concert wordt twee- maal uitgevoerd en wel op vrij dagavond 15 januari om 20.00 uur en op zaterdagavond 16 janu ari om 20.00 uur, beide keren in de schouwburg van Venray. De voorstelling van zaterdagavond is reeds uitverkocht. Men kan nog wel kaarten bestellen voor de vrijdagvoorstelling. Kaarten zijn te bestellen door een e-mail te sturen aan info@venraysmannen- koor.nl. Na deze concerten volgen er in 2010 nog meer activiteiten in het kader van het jubileum. Voor de laatste actuele informa tie kan men kijken op www.ven- raysmannenkoor.nl. Het Venloos Operette Gezel schap sluit zijn jubileumjaar fees telijk af met een jubileumconcert. Dit wordt een groots muzikaal evenement met medewerking van het Willy Caron Muziekthea ter uit Den Haag en reünieorkest Limburgse Jagers. Het programma is samengesteld uit onsterfelijke operette- en operamelodieën, met daarbij wervelende muziek uit musicals en natuurlijk de bekende evergreens. De gezelschappen tre den afzonderlijk en gezamenlijk op. In de slotfinale worden het VOG en het WCM begeleid door reünieorkest Limburgse Jagers. Het concert vindt plaats op vrij dag 20 november vanaf 20.15 uur in De Maaspoort in Venlo. Kaarten kunnen worden besteld bij De Maaspoort via telefoon (077)3207222 of via www.maas- poort.nl. Er is een reusachtig mens/ kameleonachtig wezen ontdekt op het Annaterrein in Venray. Het gaat om El narador del color oftewel Kleurenverteller van de kunstenaar Clemens Briels, ter gelegenheid van de expositie Briels bij AbrahamArt. De expositie wordt zondag 15 november om 13.00 uur geopend en de kunstenaar is hierbij aanwezig. De tweeënhalve meter hoge El narador del color is gemaakt naar aanleiding van het jubileum van dierentuin Heidelberg en heeft afgelopen zomer deelgenomen aan de beeldententoonstelling in Knokke en in 2010 is deze onderdeel van een expositie in Krakau in Polen. Ook het kleurrijke sculpturenduo King and Queen of the Seas gaat het Annaterrein de komende tijd bewonen. Daarnaast toont AbrahamArt een collectie handzamere beelden, schilderijen en wandobjecten. Briels begon zijn carrière als kunstenaar rond 1990. Sindsdien is hij gesteund door een groep geschoold personeel in verschillende disciplines om hem te bevrijden van administratieve taken. Met meer tijd te besteden aan zijn creatieve inspanningen, heeft hij met succes de internationale kunstscene veroverd. Zijn succesvolle tentoonstellingen, zijn gehouden in Europa, Noord-en Zuid-Amerika, het Midden-Oosten en een museum tentoonstelling in Shanghai, augustus 2008. Naast het feit dat zijn kunstwerken in vele particuliere collecties vertegenwoordigd zijn, maakte hij kunstprojecten voor Philips, ABN Amro, Fortis, Pfeizer, Sarah Lee, DSM Chemicals en KLM. Briels werk won de toekenning van officiële Artiest van de Olympische Winterspelen, gehouden in Salt Lake City in 2002. Hij creëerde ook de officiële poster voor de spelen. Briels bij AbrahamArt, opening zondag 15 november 13.00 uur. De expositie is te zien tot 29 november van donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur en op vrijdag tot 21.00 uur. Muzikale Belgen Op het podium van Cambri- nus in Horst staat op zondag 15 november een muzikaal duo op de planken, waarover heel veel te vertellen valt en dan vervol gens lang nog niet alles verteld is. Derek Yves Meesschaert alias Derek Vis zijn voor velen wellicht onbekende bekenden, omdat een lied van hun hand vier jaar lang de tune van het tv- programma Man bijt Hond was. In dit optreden staat Derek centraal en is Yves Meesschaert zijn bege leider. Derek is moeilijk in woor den te vatten, daarvoor is hij een te grote muzikale duizendpoot en is zijn oeuvre te omvangrijk. Als beatnik en theaterdier beweegt hij zich door alle podiumkunsten heen; soms literair, dan weer muzi kaal en heel vaak een en ander door elkaar husselend als in de literair muzikale theatertournee Cabaret Sauvignon. Hij zingt net zo makkelijk in het Nederlands als het Frans, maar zegt zich vooral in het Engels thuis te voelen en brengt serene punk, tedere chan sons, droomverhalen en poëzie. Spontane vertolkingen van Leo nard Cohen, Lou Reed, Bob Dylan, Georges Brassens en Jacques Brel passeren de revue. Hij toerde met Herman Brusselmans, waarin diens werk wordt gekoppeld aan dat van Charles Bukowski. Derek schreef zelf twee boeken. Op het podium is hij veel te vinden met Bruno Deneckere en Lieven Taver- nier in het Gentse Collectief Het Gespuis. Dertien cd's staan nu op zijn naam. Een naam zoals gezegd, die moeilijk in een kort bio over zicht te vangen is. Het optreden van Derek Yves Meesschaert begint om 16.00 uur. Meer infor matie is verkrijgbaar via telefoon (077)3983009. Zie ook www.cam- brinusconcerten.nl. Holland Party Frans Duyts, René Schuurmans en het duo Leo en Carlo, beter bekend onder de naam Helemaal Hollands, staan op zaterdag 28 november op de planken in Con- cordia in Vierlingsbeek. Speciaal voor de Holland Party wordt het zalencentrum door de jubileren de, 55-jarige carnavalsvereniging De Keieschieters omgetoverd tot een waar feestpaleis voor jong en oud. Aanvang: 20.00 uur. Kaar ten voor deze avond kosten in voorverkoop 15 euro en zijn ver krijgbaar bij cafetaria De Zwaan, supermarkt Plus Verbeeten (Vier lingsbeek en Overloon) en The Phone House (Boxmeer en Ven ray). Ook zijn twee spaarkaarten van de Plus goed voor een entree- kaart. Voor meer informatie: www. dekeieschieters.nl. Geslaagd W.F.C. Manders is aan de Hogeschool Arnhem-Nijmegen geslaagd voor de opleiding Mas ter in Management Innovation. Manders is werkzaam als unit- hoofd ICU, wond-decubituszorg, in VieCuri Medisch Centrum voor Noord-Limburg. Momenteel vindt de vierde editie plaats van de campagne Nederland Leest. Het hele land leest en bespreekt collectief een en hetzelfde boek. Dit jaar is dat de roman Oeroeg van Hella Haasse. Leden van de bibliothe ken kunnen gedurende de cam pagne een exemplaar van deze roman ophalen, zolang de voor raad strekt. Er is een wedstrijd uit geschreven voor het ontwerpen van een boekomslag. Naast de reguliere bibliotheekpocket van Oeroeg verschijnt er dit jaar ook een editie met een blanco omslag. Van deze bijzondere editie zijn 10.000 exemplaren gedrukt. Met de blanco pocket worden lezers uitgenodigd hun eigen omslag te ontwerpen. Tijdens de opening van de campagne Nederland Leest heeft wethouder Twan Jansen vijftig blanco boekomslagen over handigd aan Jeanny van Lieshout, hoofd afdeling Beeldend van Kun stencentrum Jerusalem. Cursisten van Jeanny en Marlies van Zeben zijn daarna aan de slag gegaan met ontwerpen. Een aantal van de resultaten zijn te zien in een eta lage van de bibliotheek Venray. De Stichting De Best Verzorgde Boe ken nodigt drie bekende Neder landse ontwerpers/deskundigen uit om de inzendingen te beoor delen en een winnaar te kiezen. De bekendmaking vindt plaats op donderdag 19 november. De win naar ontvangt vijf exemplaren van Oeroeg naar eigen ontwerp. Het winnende ontwerp, drie eervolle vermeldingen en een selectie van de jury worden tentoongesteld in de Openbare Bibliotheek in Amsterdam. Het concert dat Close Harmony Group Confetti afgelopen zater dag heeft gegeven, was een suc ces. Als opmaat naar het jubileum jaar heeft Confetti het jaarlijkse concert gehouden met medewer king van Evergreen uit Vierlings beek en Just for Fun uit Mierlo. In een volle aula van het Raayland College in Venray kon het publiek genieten van een afwisselend en luchtig programma. Het was een sfeervolle avond met veel Engels talige muziek. Tijdens deze avond maakte Confetti onder leiding van Gertie Creemers bekend een groot jubileumconcert te gaan verzorgen in april 2011 in de schouwburg in Venray. Het con cert werd gezamenlijk afgesloten met het nummer You can't stop the Beat uit de musical Hairspray. In het eerste weekend van oktober vond in Castenray het project Herleving Historie Hengstenassociatie Vooruitgang Venray-Horst-Sevenum e.o. plaats. Met de onthulling van een beeld van de legendarische hengst Nico van Melo, de presentatie van een boek en een grote expositie gaf de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray op zaterdag uitvoering aan het project. Op zondag werd met een toertocht voor trekpaarden en Haflingers en een hengstenmonstering het zeer succesvolle project afgesloten. Niet iedereen in Castenray kon het evenement bijwonen en daarom organiseert het heemkundig genootschap op woensdag 25 november een filmavond in gemeenschapshuis De Wis aan de Matthiasstraat in Castenray. Ook belangstellenden van buiten Castenray zijn van harte welkom. De te vertonen film bestaat uit twee delen, van de zaterdag- en van de zondagactiviteiten. Na afloop van de filmavond is er een dvd te koop met daarop de film en enkele honderden foto's van het trekpaardenproject. De filmvoorstelling in het Castenrayse gemeenschapshuis De Wis begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 21.45 uur. De toegang is gratis. Op de foto staan van links naar rechts: Marcel Janssen, Gerrit Hen driks, Huub Muijsers, Wim van Osch, Wim Michels en Piet Hendrix. Fanfare St. Oda uit Merselo heeft afgelopen zondag vijf jubilarissen in het zonnetje gezet. Gerrit Hendriks, Piet Hendrix, Huub Muijsers, Wim Michels en Wim van Osch vierden hun 50-jarig lidmaat schap. Marcel Janssen vierde zijn 25-jaar lidmaatschap van de vereniging. Samen hebben deze vijf muzi kanten enorm veel verdiensten gehad voor deze Merselose ver eniging. Gerrit Hendriks was medeoprichter van de drumband en is jaren voorzitter van fanfare St. Oda geweest. Hij speelt nu nog het slagwerk bij de fanfare en is federatievoorzitter. Huub Muijsers en Wim Michels, beiden ook nog steeds actief lid, brengen al 50 jaar veel humor en gezelligheid binnen de vereniging. Piet Hen- drix en Wim van Osch zijn beide helaas geen actief lid meer. Zij hebben zich altijd volop ingezet voor de vereniging en hun inzet is van groot belang geweest. Mar cel Janssen, vierde zijn 25 jaar lidmaatschap van de vereniging. Hij speelt naast de fanfare ook in de feestband de Rosentaler en de Hofkapel. Hij is voor de vereni ging van onschatbare waarde in de trombonesectie. Muziek op De Peel Op luchtmachtbasis De Peel vindt donderdag 19 novem ber de vierde editie van Young Musicians Spread Their Wings (YMSTW) plaats. Tijdens dit muziekevenement verzorgt het orkest van de Koninklijke Luchtmacht samen met 200 jeugdige muzikanten, afkom stig van diverse fanfares en harmonieën uit de directe omgeving van luchtmachtba sis De Peel, een groot muziek spektakel. In de ochtenduren verzorgen professionele muzikanten van het orkest van de Koninklijke Lucht macht diverse workshops voor de jeugdige muzikanten. Het middag programma wordt ingevuld door een gezamenlijk optreden van alle muzikanten. Tijdens het optre den worden, onder leiding van dirigent en medewerker van de Groep Geleide Wapens Adjudant Maarten Rijs, diverse populaire muziekstukken uitgevoerd voor familie, kennissen en militairen. Deze vierde editie van YMSTW is dit jaar uniek omdat de Comman dant Luchtstrijdkrachten, luite nant- generaal Jac Jansen en Twee de Kamerlid, Raymond Knops tot de orkestleden behoren. Het doel van YMSTW is het stimuleren van de muzikaliteit bij jongeren. Meer informatie over Young Musicians Spread Their Wings vindt men op www.youngmusici- ans.nl. OJC Puree Leunen OJC Puree in Leunen houdt op 24 april 2010 een reünie. Het ex- langharige, shagrokende organi satiecomité heeft de koppen bij elkaar gestoken en wil iedereen die genoten heeft van de tijd in en met Puree graag uitnodigen voor een herbeleving in het jaar 2010. Vijf jaar geleden was er al een fantastische reünie bij Piet Bies. Mailadressen van bekende Puree- bezoekers kunnen worden door gegeven aan Ed Stevens, telefoon (0478)510332 of via email reunie. ojc.puree@home.nl. Speel-o-Theek De Speel-o-Theek in Venray viert dit jaar het vijfentwintigja rig jubileum. De Speel-o-Theek is door vrijwilligers opgezet met als doel voor een lage prijs, en voor iedereen toegankelijk speelgoed uit te lenen. De Speel-o-Theek is een goedkope manier om kennis te maken met speelgoed. Door het grote aanbod van speelgoed, waar bij veel aandacht is voor actuele spellen en speelgoed, kan kinde ren van de regio Venray een goede variatie worden geboden. Bij aan koop van nieuw speelgoed wordt rekening gehouden met behoef ten en wensen die de leden heb ben. Zo zijn er bijvoorbeeld Wii spelcomputers en bijbehorende spellen voor uitleen beschikbaar. De Speel-o-Theek is gevestigd in het gebouw van de bibliotheek in Venray. VENRAY'S MANNENKOOR Het Venray's Mannenkoor heeft in samenwerking met de makers van 'Kathedraal van de Peel' een prachtig, kleurrijk jubileumboek sa mengesteld en ontworpen. JUBILEUMAGENDA VMK VERJAARDAG 20 DECEMBER 2009 HOOGMIS RECEPTIE TENTOONSTELLING VANAF 20 DECEMBER 2009 FREULEKESHUUS, VENRAY JUBILEUMCONCERT 15 16 JANUARI 2010 VMK TRAKTEERT 4 T/M 6 JUNI 2010 VENRAY JUBELT! 17 JULI 2010 INTERN. KORENFESTIVAL 20 T/M 22 AUG 2010 Honderd jaar Venray's Mannenkoor Willy Caron voor een keer terug Kameleon Kunst Cultuur 9 STICHTING 100 JAAR n Iemand heeft een glas op het jubi leumboek van het Venray's Man nenkoor gezet en nu zit er een kring op. Jammer, maar is dat ook erg? Een beetje wel, het ontsiert de mooie afceelding die op zich heel uitnodigend is om het boek te ope nen. Maar het feit dat iemand er een glas opgezet heeft betekent wel dat de aankoop niet direct naar de boekenkast is verhuisd. Kennelijk heeft de eigenaar het laten liggen om nog eens opnieuw te gaan lezen, de foto's nog eens de revue te laten passeren of zich nog eens te willen verplaatsen naar het verle den. Want zo zit dit pracht boek wel in elkaar. Honderd jaar Venrayse geschiedenis waar het ontstaan en het bestaan van het Venray's Man nenkoor als een rode draad door heen loopt. Bent U zelf geen zanger en staat er niemand van Uw familie in genoemd of afgebeeld, dan nog is het jubileumboek een aanwinst in elk Venray's gezin. Geweldig om te lezen hoe vroeger gebouwd werd en wat er nog van over is. Hoe vroeger het verkeer werd geregeld en hoe we ons nu over de Grote Markt bewe gen. Nee, een paardentram hebben we niet meer. Maar geweldig om de afceelding van de de Venrayse schilder Johan Jeuken over dat on derwerp in dit boek aan te treffen. Of wat denkt U van de vroegere muziekkapel? Ongelooflijk hoe de wereld in honderd jaar is veranderd. Leden van het Mannenkoor heb ben uiteraard een groot aandeel gehad in de samenstelling van dit representatieve boek over 100 jaar Venray en de verbondenheid van het VMK daarin. Hoe kan het ook anders, want een aantal van ons spreekt uit eigen herinnering. Als U nagaat dat we meerdere leden tellen die reeds meer dan 40 jaar lid zijn en dat er ruim twintig leden de vijf- en-twintig jaar trouwe dienst speld dragen dan zult U begrijpen dat ook veel van hun herinneringen bij U zelf een glimlach van herinnering zal oproepen. Honderd jaar Venray's Mannen koor, lief en leed, optredens, buiten landse reizen, muziekkeuze door de jaren heen, maar ook Venray zelf, de ontwikkeling van het centrum, de wederopbouw na het oorlogsge weld, al deze zaken in één boek, met recht een jubileumboek. Wij zangers zouden er trots op zijn dat U dit boek op de tafel heeft lig gen. Voor u als inwoner van Venray een goede investering. Een inves tering die heden het verleden laat herleven. Goed, dan komt er een kring op het kaft van een nat glas. De inhoud verandert er niet door. Wij wensen U veel leesgenoegen. Kijk op www.100jaarvmk.nl hoe U het boek kunt bestellen! (Bij voorintekening hebt U 5,00 korting!)

Peel en Maas | 2009 | | pagina 22