Gemeente Venray HU Herfstbladeren Omleiding voor Heuvelstraat en Augustinessenhof Openbare bekendmakingen Collectes 4 Gladheidbestrijding in Venray Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden De eerste fase van de herinrichting van de Gasstraat is bijna gerealiseerd. In de week van 23 november start de tweede fase van het project. Fase 2 omvat de herinrichting van het gedeelte Heuvelstraat (tussen de Gasstraat en de Noordsingel) en de kruising met de Kloosterhof. Tijdens de werkzaamheden in fase 2 stelt de gemeente een omleiding in voor bewoners en bezoekers van de Heuvelstraat en de Augustinessenhof. Deze omleiding loopt via het parkeerterrein St. Jozefklooster aan de Eindstraat. Hiervoor worden de paaltjes verwijderd, zodat de Heuvelstraat via het parkeerterrein bereikbaar is. De werkzaamheden duren tot eind december, zodat de Gasstraat klaar is voor het nieuwe jaar. 1n mj*2?i Straten en fietspaden in strooischema 2008/2009 Beleidsregels Bouwplannen Wet milieubeheer Overeenkomst grondexploitatie Ontheffing Stookverbod Donderdag 12 november 2009 - Pagina 20 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 46 Zoals u dagelijks kunt zien, wordt er in de gemeente Venray hard gewerkt om alle gevallen bladeren op te ruimen. "Gezien de grote hoeveelheid bladeren, regen en wind is het niet mogelijk om de bladeren direct op te vegen", zegt Ben van Lierop van de NLW, "wij blazen de bladeren daarom samen in dijken en zuigen deze uiterlijk de dag erna op". De gemeente Venray is tevreden over de kwaliteit van de werkzaamheden en het beeld van de openbare ruimte. Sinds oktober kunt u uw eigen bladeren en tuinafval gratis naar het milieustation brengen. Dit is een groot succes, blijkt uit de hoeveelheid bezoekers aan het milieustation. Bij gladheid moet de gemeente ervoor zorgen dat iedereen op een veilige manier van de wegen gebruik kan maken. Hoe gaat dat in zijn werk? Het beleid in de gemeente Venray schrijft voor dat er wordt gestrooid op doorgaande wegen, wijkontslui- tingswegen, busroutes, fietspaden en de schoolroutes van en naar het Raayland College. Incidenteel wor den de wegen rond de basisscholen in Venray en de dorpen gestrooid. Deze zitten in een 'toegevoegde' route die alleen bij extreme gladheid of sneeuwval meegenomen wordt. Op deze manier kan het verkeer goed doorstromen en voldoet de gemeente aan de wettelijke ver plichting erop toe te zien dat weg gebruikers op een veilige manier gebruik kunnen maken van de wegen. Zoutbakken Verder staat in elk kerkdorp, in de wijk Brukske en op het Raayland College een zoutbak die door de betreffende dorps- of wijkraad of school wordt beheerd. Onderhoud, plaatsing en het vullen met zout wordt door een aannemer van de gemeente geregeld. Strooimethode Sinds enkele jaren strooit de gemeente met 'natzout'. Dit bete kent dat tijdens het strooien een vloeistof (zoutwater) aan het droge strooizout wordt toegevoegd. Daardoor plakt dit meteen aan het wegdek. Bij het natstrooien gaat weinig zout verloren en wordt met minder zout hetzelfde resultaat bereikt. Het gebruik van natzout heeft verder als voordeel dat veel meer preventief gestrooid kan worden wat leidt tot een kortere strooitijd. Acaciastraat Agribaan Akelei Akkerweg Albionstraat Antoniusstraat Beekweg Begraafplaats (toe gangsweg) Bergweg Blauwververstraat Blekersveld Boterbloem Brugpas Brukske rondweg Burggraaf (alleen fietsroute) Castenrayseweg Christoffelkruid Coppelenberg De Bleek De Gouden Leeuw De Voorde Deken Thielenstraat (gedeeltelijk) Deputé Petersstraat Deskesven Deurneseweg paral lelweg Dr. Kortmanweg Duizendblad Eikenhofweg Eikenlaan Einde Westsingel Eindstraat Energieweg Ericaweg Fietstunnel Land- weert Fluitekruid Foekepot fietspad Gemeentehuis (toe- gang en parkeer- Klaproos Past. Gerardsstraat Stationsplein plaats) Klein Oirlo Paterslaan Stationsweg Geysterseweg Kleindorp Patersstraat Steegsepeelweg Gouden Leeuw Kruidenlaan Medisch Centrum Swingpad (incl. parkeerplaats) (inclusief viaduct) Landweert en toe- 't Liene Groenewoldsepad Kruisstraat gangsweg Timmermansweg Grootdorp Kulutweg Pauwweg Twistweg Grote Markt Landweertweg Plataanstraat Veldstraat (oostelijk Grotestraat Langeweg Poststraat deel) Gunhoekweg Langstraat Raadhuisstraat Veltumse Kleffen (oostelijk deel) (incl. fietspad) Rauwkuilenweg (incl. parkeerplaats) Haag Leeuwstraat Ringweg Vendel Haammakerstraat Leunseweg Ripseweg paral- Vennootstraat Hagelweg Lindestraat lelweg Veulense waterweg Handrik Lollebeekweg Roland Veulenseweg Heidsepeelweg Loonsedijk Rozemarijn (alleen Vliegert Heidseweg Lorbaan fietsroute) Volen Hemelsleutel Lovinckplein Schaapskuil Vredeweg Henri Dunantstraat Maasheseweg Schoolstraat Weg in den Berg Henseniusplein Macroweg Schoutenstraatje Westsingel (incl. Henseniusstraat Marktstraat Schouwburgplein deel Aan den Hertekruid (alleen Matthiasstraat Servatiusweg Heuvel) fietsroute) Meerloseweg Fietspad Weth. Pubbenstraat Hoebertweg Merseloseweg Sleutelbloem Weverslo Hoenderstraat Metaalweg (incl. Smakterweg Wijnruit Hofstraat fietspad) Sparrendreef Wilhelminastraat Hoofdstraat Mgr Hanssenstraat Sportlaan (westelijk deel) Hoogriebroekseweg Mgr Verrietstraat Spurkt (incl. Witte Vennenweg Hoogzand (alleen Microstraat fietspad) Ysselsteynseweg fietsroute) Molenpad Spurkterdijk Zandakker Horsterweg Nieuwe Maas- Spurkterweg Zandhoek (door- Hulstweg (tot en heseweg Steeg gaande weg) met viaduct) Nieuwhuisweg St. Antoniusstraat Zeilbergseweg Jaegerhofweg Noordsingel St. Catharinastraat Zomp Joh. v. Stalbergweg Notarisberg St. Fransiscuslaan Zuidsingel Joh. v. Wyttenhorst- Oirloseheide St. Josefweg Zuivelweg weg Oirloseweg St. Jozeflaan Zwarte pad Brukske Julianasingel Kapelaanspad Karpatenlaan Keizer Karelweg Keizersveld Kempkensberg (oostelijk deel) Kempweg Kennedystraat Kerkpad Kiekweg Kiosk (buiten winkelcentrum) Oosterbosweg Oostsingel Op de Ries Ossendijk (zuidelijk deel) Oude Oostrumseweg Overbroekseweg Overloonseweg Op den Bus Paardekopweg Pas (westelijk deel) Passage Past. Ruttenstraat Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Beeldkwaliteitplan Ontwerp Gelet op artikel 12a lid 2 van de Woningwet wordt ter inzage gelegd, het ontwerp van het beeldkwaliteitplan: - Bedrijventerrein De Hulst II. Dit plan voorziet in de formulering van de stedenbouwkundige en architectonische uitgangspunten voor het plangebied De Hulst II. De uitgangspunten voor de verschillende bebouwingsclusters en de openbare ruimte worden in het beeldkwaliteitplan beschreven. U kunt de desbetreffende stukken van 13 november tot en met 24 december 2009 inzien. Daarnaast kunt u de stukken raadplegen via www.venray.nl. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke of mondelinge zienswijze indienen bij de gemeenteraad. Voor het indienen van mondelinge zienswijzen kunt u een afspraak maken via de afdeling Publieksdiensten. Aangevraagd Bouwvergunningen - Pastoor Strijkersstraat 2 - vernieuwen van hobbyruimte (nr. ba090396) - St. Antoniusveldweg 40 - vervangen van de garagedeur (nr. ba090397) - Langstraat 21 - wijzigen van de pui van het restaurant (nr. ba090398) - Maasheseweg ongenummerd - bouwen van een woning (nr. ba090399) - Beemdkroon 3 - bouwen van een carport (nr. ba090401) - Beemdkroon 1 - bouwen van een carport (nr. ba090402) - De Horik 9 - plaatsen van een dakkapel (nr. ba090403). Sloopvergunningen - Dolomietenlaan 2 - verwijderen van golfplaten dakbedekking (nr. slp090057). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerp Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Nobelstraat 10- 14 - plaatsen van een communicatiemast (nr. ba090342). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 13 november t/m 24 december 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Monumentenvergunning voor een rijksmonument - Stationsweg 46 - restaureren van het hoofdgebouw (nr. mon090004, verzenddatum 05/11). U kunt de desbetreffende stukken van 6 november t/m 18 december 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bouwvergunningen - Stationsweg 60a - vergroten van het medisch centrum (nr. ba090304, verzenddatum 06/11) - Agrobaan 4 - bouwen van een bedrijfsgebouw (nr. ba090247, verzenddatum 06/11). Sloopvergunningen - St. Paulusstraat 24 - verwijderen van een rioolbuis (nr. slp090052, verzenddatum 06/11) - Deken Berdenstraat 9 - verwijderen van een rioolbuis (nr. slp090053, verzenddatum 06/11). U kunt de desbetreffende stukken van 6 november t/m 18 december 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Kijk voor meer informatie over het indienen van een bezwaarschrift onder Bouwplannen, Verleend, Monumentenvergunning. Bouwvergunningen - Meerloseweg 7, 9 en 11 06/11). bouwen van een varkensstal (nr. ba090120, verzenddatum U kunt de desbetreffende stukken van 6 november 2009 t/m 18 december 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank te Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Burgemeester en Wethouders zijn op 3 november 2009 een overeenkomst aangegaan over grondexploitatie ten behoeve van een natuurbegraafplaats. De overeenkomst heeft betrekking op het perceel kadastraal bekend gemeente Venray sectie Z nummer 391, gelegen aan de Janslust te Heide. U kunt de zakelijke beschrijving van de inhoud van deze overeenkomst van 13 november tot en met 10 december (vier weken) inzien. Melding Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Puttenweg 80 Ysselsteyn - Smits Champignons BV, Puttenweg 80 te Ysselsteyn, voor het uitvoeren van diverse wijzigingen. Het college van Burgemeester en Wethouders verklaart dat de veranderingen passen binnen de voorschriften van de verleende vergunningen en dat de veranderingen niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu leiden dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt het besluit tot acceptatie van de melding met bijbehorende stukken van 13 november tot en met 24 december 2009 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bovendien dient u aan te geven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied en ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen op de locaties: - Groeneweg 28 te Leunen - verleend aan dhr. P.J.W.M. Geurts - Ysselsteynseweg ong. te Heide - verleend aan dhr. P.J.W.M. Geurts - Oirloseweg 7 te Oirlo - verleend aan Custers zaden en aardappelen vof voor het verbranden van kerstbomen op de locaties: - Broekhuizenstraat 44 te Oostrum - verleend aan Dorpsraad Oostrum - Peter Janssenweg 12 te Ysselsteyn - verleend aan stichting OJC Jera '70. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 13 november t/m 24 december 2009 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Kijk voor meer informatie over het indienen van een bezwaarschrift onder Wet milieubeheer. 12 november 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray Wanssum, Blitterswijck en Geijsteren Antoniusstraat De Kooy Blitterswijckseweg Geijsterseweg (incl. fietspad) Graaf de De Cuyperstraat Schellaertstraat (van Meerlosebaan Kerkplein tot aan De Meerloseweg Schoevert) Oostrumseweg Dorpstraat Pastoorstraat Gouverneur Tiendstraat Houbenstraat (vanaf Bergweg Tiendstraat tot aan De Schoevert de basisschool) Gildestraat (tot 1-1-2009) Heiveld Kerkstraat (vanaf (tot 1-1-2009) 1-1-2009) Houskuilstraat Jan Franssenstraat (richting Meerlosebaan Tiendstraat) Ooijenseweg (incl. (vanaf 1-1-2009) gedeelte Veerweg Langstraat naar Theeuwen) Nieuwstraat Oude Kerkstraat Oude Heerweg Stayerhofweg Piet van Elsstraat Burg. Wanssumseweg Weichshavenstraat 13.14 nov. - Vorstenroadsbal/ Caselse Aovond, Castenray 14.15 nov. - Kleindieren- tentoonstelling, Leunen 15 nov. - Intocht Sinterklaas, Grote Markt Venray 8 t/m 14 nov. - Alzheimer Nederland 15 t/m 21 nov. - Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 46 adv.indd 20 11-11-2009 16:15:40

Peel en Maas | 2009 | | pagina 20