Gemeente Venray Onthulling kunstwerk van piepschuim Werkzaamheden verkeersproject Oirlo Vingerafdrukken op paspoort Ziekenhuis bereikbaar tijdens wegwerkzaamheden Bezwaarprocedure verbeterd, bezwaarschriften tijdig behandeld Startkwalificatie goed voor iedereen PEEL EN MAAS Donderdag 12 november 2009 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden Op maandag 16 november worden enkele verkeersknelpunten in Oirlo opgelost. Het gaat om onder andere de schoolomgeving, trottoirs, parkeervakken en snelheidsremmers. De totale werkzaamheden duren ongeveer zes weken. Het werk wordt in drie fasen uitgevoerd: - Fase 1, Hoofdstraat, week 47 tot en met 49 - Fase 2, Hogeweg, week 50 en 51 - Fase 3, Past. Gerardsstraat Haalakker, week 1 en 2 Tijdens fase 1 is de Hoofdstraat tussen de Deputé Petersstraat en de Boddenbroek afgesloten. Hiervoor stelt de gemeente een omleiding in. Voor de werkzaamheden in fase 2 en 3 worden er wel afzettingen geplaatst, maar geen omleidingen ingesteld. De tekeningen van de verkeersmaatregelen in Oirlo liggen ter inzage bij de publieksbalie op het gemeentehuis. Heeft u vragen over de wegwerkzaamheden, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten. Centrum op de schop Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 46 Vanaf eind september moeten alle Nederlanders vanaf twaalf jaar voor een paspoort of identiteitskaart hun vinger afdrukken afstaan. Twee vinger afdrukken komen samen met de marktstr, GROTE MARKT SCHOUTEN STRAATJE HENSENIUS- PLEIN sr?«F7f- srRAAT De herinrichting van het centrum is in volle gang. Dit jaar worden het Henseniusplein en het Schouwburgplein nog opgeknapt. Deze werkzaamheden duren tot eind december. Het Henseniusplein is dan helemaal klaar en het Schouwburgplein tot aan het bordes van de Schouwburg. Na de eerste week van januari pakt de gemeente de werkzaamheden aan het bordes weer op. Nieuwsbrief Komend weekend valt er weer een nieuwsbrief Centrum op de schop op uw deurmat. Met daarin uitge breide informatie over de nieuwe fietsroute, het parkeren van fietsen en de centrumafsluiting voor auto's, Vrijdag 6 november onthulde de gemeente Venray samen met de Rabobank en ondernemer Henny de la Roy een bijzonder kunstwerk van piepschuim. Dit deden zij in het bijzijn van alle ondernemers verenigingen van Venray. Het kunstwerk is een sterk vergrote replica van een beeld van de Venrayse kunstenaar Piet Hermans. Deze replica staat op de rotonde Noordsingel/Raadhuisstraat. Het Venrayse bedrijf De la Roy heeft het kunstwerk gemaakt. De firma De la Roy heeft dit jaar de publieksprijs gewonnen van de Rabobank Venray - Meerlo-Wanssum. De prijs is een beeld van de in 2007 overleden Venrayse kunstenaar Piet Hermans. Het bedrijf, dat dagelijks werkt met piepschuim, bood aan het beeld in groot formaat na te maken. Rotonde De ondernemer wilde het werk graag plaatsen op een van de rotondes in Venray, de rotonde Noordsingel/Raadhuisstraat. Het piepschuimen beeld is met een speciale coating behandeld, zodat het bestand is tegen invloeden van buitenaf. De gemeente droeg bij in de kosten van het vervaardigen en plaatsen van het beeld. Win-winsituatie "Als je het over win-winsituaties hebt, dan is dit daar een mooi voorbeeld van", zegt wethouder Patrick van der Broeck. "Innovatief ondernemerschap, publiek-private samenwerking, kunstbeleid en verfraaiing van de openbare ruimte gaan hand in hand. En het is ook nog eens een eerbetoon aan een echte Venrayse kunstenaar. Wat willen we nog meer?" foto en de handtekening van de houder in de chip van het paspoort of de identiteitskaart. De opname van vingerafdrukken is een manier om te controleren of de persoon die een paspoort of identiteitskaart gebruikt ook de rechtmatige eigenaar hiervan is. De beveiligingsmaatregel is nodig om fraude met reisdocumenten zo veel mogelijk tegen te gaan. Dit verkleint de kans dat er misbruik van je identiteit wordt gemaakt. Bijschrijvingen kinderen De nieuwe regels maken een einde aan de mogelijkheid om kinderen bij te schrijven in het paspoort van hun ouders. Bijschrijvingen van kinderen die in het verleden in het paspoort van de ouders zijn bijgeschreven, blijven geldig tot 26 juni 2012. Daarna moeten de kinderen een eigen reisdocument hebben en zijn bestaande bijschrijvingen niet meer geldig. Het reisdocument van de houder waarin de bijschrijvingen zijn geplaatst, blijft geldig tot de ver melde einddatum van de geldigheid. Ervaringen tot nu De ervaringen aan de balie van de gemeente Venray zijn over het geheel genomen positief. De meeste aanvragers weten dat ze vinger afdrukken moeten geven. Naarmate mensen ouder worden is het wat lastiger om vingerafdrukken te ne men. De oorzaak hiervan is niet echt bekend, maar slijtage van de vinger toppen lijkt het meest voor de hand te liggen. Veel mensen willen ook weten wat er met hun vingerafdruk ken gebeurt: de vingerafdrukken worden digitaal opgeslagen in de chip van het paspoort of identiteits kaart én in een database van het ministerie van Binnenlandse Zaken, de reisdocumentenadministratie. De gemeente Venray behandelt 99 procent van de ingediende bezwaarschriften binnen de daarvoor geldende termijn. Dat is gebleken uit intern onderzoek. Uit onderzoek bleek dat in 2006/2007 de wettelijke termijn voor het afhandelen van bezwaarschriften niet altijd werd gehaald. In 2008 werd 75 procent binnen de wettelijke termijn afgehandeld. De bezwaarprocedure is vervolgens kritisch onder de loep genomen en verbeterd. Zo is de procesbeschrijving aangepast en vastgelegd. Daarmee worden de deel- termijnen automatisch bijgehouden en volgt steeds een signalering als deze dreigen te verlopen. Bovendien wordt strikt regie gevoerd op het proces. 99 procent binnen termijn De genomen maatregelen hebben tot het gewenste resultaat geleid. Uit interne controle over de eerste negen maanden van 2009 is gebleken dat dit jaar bijna geen sprake meer is van overschrijdingen van de wettelijke termijn. Tot en met september heeft de bezwaarcommissie 165 bezwaar schriften behandeld. Slechts twee werden er buiten de termijn afgedaan. Dat betekent dat 99 procent binnen de termijn is afgehandeld. Uiteraard houdt de gemeente de nodige aandacht voor het correcte verloop van het proces en de strikte regievoering. Het kruispunt Westsingel - Merseloseweg wordt momenteel omgebouwd naar een rotonde. Als gevolg van deze werkzaam heden is het kruispunt afgesloten voor het verkeer. Ondanks deze afsluiting is en blijft het zieken huis bereikbaar. Afgelopen week heeft de gemeente veel vragen gekregen over de omleiding naar het ziekenhuis. Daarom vindt u hieronder een overzicht van de meest gestelde vragen mét antwoorden. Hoe loopt de omleiding naar het ziekenhuis? De omleiding loopt via de Oostsingel, Noordsingel, Westsingel, Hoender straat en Merseloseweg. Waarom is er voor deze wegen gekozen? Een omleiding loopt altijd via gelijk waardige wegen. Als er aan de singels gewerkt wordt, loopt de omleiding in principe dus via de singels. Echter, om het ziekenhuis te kunnen bereiken is er geen ander alternatief dan via de Hoenderstraat. Omdat veel mensen gaan twijfelen als ze deze weg inslaan, heeft de gemeente extra verwijzingsborden geplaatst. Waarom loopt de omleiding niet via het Biezenvenneke? Zoals eerder genoemd probeert de gemeente een omleiding via daarvoor geschikte wegen te laten lopen. In dit geval dus via de singels en de Hoenderstraat. Het Biezenvenneke is een woonstraat die niet berekend is op de verkeers stromen van en naar het ziekenhuis. Veel mensen maken toch gebruik van deze route, daarom heeft de gemeente deze aansluiting tijdelijk afgesloten. Hoelang duurt de afsluiting? De afsluiting duurt, afhankelijk van het weer, tot maart/ april 2010. Dit lijkt misschien lang, maar voorafgaand aan de daadwerkelijke aanleg van de rotonde worden alle ondergrondse kabels en leidingen vervangen en verlegd. Dit kost veel tijd. Heeft u nog andere vragen over de werkzaamheden? Neem dan contact op met de afdeling Publieksdiensten. week 46 adv.indd 19 11-11-2009 16:15:38 Vorige week is Loes Siebers door burgemeester Jos Waals beëdigd tot leerplichtambtenaar. Het voorkomen en bestrijden van schooluitval staat in Venray hoog op de agenda. Immers, jongeren met een startkwalificatie hebben veel betere kansen op de arbeidsmarkt. Zeker in deze tijd is het voor jongeren verstandig om langer op school te blijven en daar minimaal hun startkwalificatie te halen. De Regionale Meld- en Coördinatiefunctie (RMC) voortijdig schoolverlaten werkt voor de gemeenten Venray, Bergen, Gennep, Meerlo-Wanssum, Horst aan de Maas en Sevenum. Het RMC probeert jongeren in de leeftijd van 18 tot 23 jaar die binnen het onderwijs uitvallen te begeleiden naar een (andere) school of een combinatie van leren en werken. Zodat zij uiteindelijk de school verlaten met minimaal een startkwalificatie: een diploma havo, vwo of mbo niveau 2. Daarmee vergroten zij namelijk hun kans op een duurzame positie op de arbeidsmarkt. Eén contactpersoon Venray kiest ervoor om RMC-trajectbegeleiders ook in te zetten op de mbo-scholen voor de kwalificatieplichtige jongeren tot 18 jaar. Het grote voordeel hiervan is dat de scholen nu te maken hebben met één contact persoon voor al hun leerlingen van 16 tot 23 jaar uit de aangesloten gemeenten. Voorheen moesten zij met de verschillende leerplichtambte naren van de diverse gemeentes aan de slag. En juist de samenwerking met de scholen is belangrijk om voortijdig schooluitval terug te dringen.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19