II ff PEEL EN MAAS Donderdag 12 november 2009 - Pagina 13 Truus Knoops bakt met vijf vluchtelingen koekjes voor Van der Laan Niet de zieke minister Bert Koenders maar zijn PvdA-col- lega Eberhard van der Laan bracht zaterdagmiddag een bezoek aan Tienray. Met enige vertraging arriveert de minis ter van Wonen, Wijken en Integratie tegen vijf uur aan de Kloosterstraat. Daar brengt hij een bliksembezoek aan de Tijdelijke Noodvoorziening (TNV) in het voormalige St. Josephklooster. Burgemees ter Joep Hahn en Birgit op de Laak, lijsttrekker van PvdA-PK in Horst aan de Maas, wachten de minister op bij de auto. De minister heeft het druk deze zaterdag. Door het uitvallen van de grieperige Koenders doet Van der Laan alle vier de Noord-Lim burgse herindelingsgemeenten (Venray, Horst, Venlo en Peel en Maas) aan. Hier zijn op 18 novem ber vervroegde gemeenteraads verkiezingen. Boven aan de trap staat het Tienrayse raadslid Truus Knoops met vijf vluchtelingen uit Burundi en Somalië om zelf gebakken koekjes aan de minister aan te bieden. "Wonderfull. Thank you very much", zegt de minister dankbaar. De zes vrouwen glunde ren van oor tot oor. "Gisterochtend hebben we bij mij thuis een cake en deze koekjes gebakken", zegt Knoops. "Ik heb ze uitgenodigd. Deze vrouwen zijn zo ontzettend dankbaar. Dat hoeft voor mij hele maal niet. Ik vind het belangrijk dat we samen een activiteit doen. En het liefst niet hier waar ze al de hele dag zijn." Ondanks dat de Tienrayse de Afrikaanse vrouwen nauwelijks kan verstaan, is het geweldig geslaagd. "Ja, het was heel gezellig. Met gebaren begre pen we elkaar. We hebben veel gelachen tijdens het bakken, en zelfs gedanst." CADEAU Van der Laan loopt naar binnen waar in de gang een 'ontvangst comité' staat met Horster poli tici en burgemeester Kees van Rooij. "Dit is de burgemeester van Horst", zegt Hahn. "Die krijgt dit er na 1 januari als cadeau bij." Beiden moeten lachen. Binnen in de kapel wordt Van der Laan bij gepraat door wethouder Arnold Holl en Truus Knoops ('Het tij is gekeerd, Tienray heeft de nieuwe inwoners geaccepteerd'). Na een kwartiertje is het verkassen naar het parochiehuis. Van der Laan neemt vriendelijk afscheid van de vluchtelingen. Sommigen schudt hij de hand, anderen groet bij. De minister laat zich de paar honderd meter naar het paro chiehuis rijden door zijn privé chauffeur. Anderen lopen te voet in de miezerige schemering. "Moe ten wij geen hesjes aan", grapt Hayke Hendrix, persvoorlichter van Horst aan de Maas. Hij oogst gegrinnik. Zo'n veertig dorpsge noten wachten binnen op de komst van de minister. "We zijn u zeer erkentelijk dat u minister Koenders hebt willen vervangen", zegt Birgit op de Laak. "Ik zie het vandaag als een cadeautje dat ik ook nog naar Tienray mag", rea geert Van der Laan. Op de Laak stelt enkele vragen die Tienrayna- ren op briefjes hebben ingevuld. "Hoe was uw eerste indruk?" "Heel goed", zegt Van der Laan. "Ze hebben heerlijke koekjes voor mij gebakken. Maar het mooiste vind ik dat een inwoonster van het dorp dat samen met de asiel zoekers heeft gedaan. Zo leren ze elkaar beter kennen." Op de vraag of de tijdelijke noodvoorziening na twee jaar weer wordt gesloten, moet de minister het antwoord schuldig blijven. "Dat had mijn collega Koenders u wel kunnen vertellen." "Maar het is wel beloofd", zegt Birgit op de Laak. "Als het een belofte is, dan moeten we de slui ting ook nakomen. Want beloofd is beloofd." Een Tienraynaar zegt dat enkele landen, zoals Afghani stan, er zo'n puinhoop van maken. "Waarom zegt onze regering dat die mensen maar hierheen moe ten komen? Wij zijn er dan de dupe van", vindt hij. Van der Laan zegt er begrip voor te hebben dat de opvang van bijna tweehonderd vluchtelingen, in een gemeen schap van elfhonderd inwo ners, veel is. "Ik snap daarom uw bezorgdheid. Maar overal op aarde zijn er conflicten en vluchten mensen weg voor het kwaad. Wij moeten er toch voor zorgen dat er goede opvang is." Dan neemt pastoor Verheggen het woord. Hij vindt dat er in het dorp meer te zien is dan de vluchtelingenop vang en het parochiehuis. "Want Tienray is ook Klein Lourdes", ver telt Verheggen. "Zodadelijk om zes uur draag ik de heilige mis op. Ik nodig u van harte uit om samen met mij naar de kerk te gaan. Het is hier vlakbij." Van der Laan ('mijn grootva der was dominee') gaat niet op de uitnodiging in. "Ik ben hier als invaller en het is al laat geworden. Om half acht wachten er bij mij thuis (in Amsterdam, red.) enkele Minister Van der Laan neemt dankbaar de schaal koekjes in ontvangst die vijf vrouwen van het TNV samen met Truus Knoops hebben gebakken. eters. Hopelijk wil de pastoor mij verschonen." En dat wil Verheg gen wel. Om kwart voor zes is de bijeenkomst beëindigd. Terwijl de kerkklokken luiden, rijdt Van der Laan in de druilerige herfstregen weg in de richting van de kerk, op weg naar huis. Minister Van der Laan: "Rijk moet platteland redden" De komende twintig, dertig jaar zal de rijksoverheid zich vooral moeten richten op het platteland. "Om te voorkomen dat de dorpen leeglopen." Dat zei minister Van der Laan (PvdA) zaterdag tijdens zijn werkbezoek aan Tienray. "De dorpen moeten de omslag maken van kwantiteit naar kwaliteit. Daar hebben ze rijkssteun bij nodig." Midden jaren zeventig kenden de grote steden juist een grote leegloop. "Amsterdam zag bij voorbeeld veel inwoners vertrek ken naar omliggende plaatsen als Purmerend en Lelystad", vertelt Van der Laan. "De overheid heeft sindsdien veel geld geïnvesteerd in de steden om ze aantrekkelijk en bewoonbaar te houden. Met succes hebben we zo de leegloop kunnen voorkomen. De steden zijn met veel inzet gered. Nu is het de beurt aan het platteland. Zie het als een vorm van nationale solidariteit", aldus de minister van Wonen, Wijken en Integratie. Coalitie ziet niks in ander Leefplein Nee, ze zagen niks in het plan voor een alternatief Leefplein. De coalitiepartijen CDA, GP'94 en PvdA schoten vorige week tijdens de raads vergadering het voorstel van PK Meerlo-Wanssum finaal af. Maar zonder slag of stoot ging dat niet, de oppositiepartij werd door GP-fractievoorzitter Frans Kerstjens zelfs beticht van het verkopen van 'een verkiezingspraatje'. "Het is gewoon een financieel slecht onderbouwd plan", aldus Kerstjens. "Maar het is nog altijd beter financieel onderbouwd dan jul lie plan voor sportpark Noord", diende fractievoorzitter Theo Francken Frans Kerstjens meteen van repliek. Maar ook het CDA en de Partij van de Arbeid waren net als GP'94 van mening dat de PK wel erg laat met het plan op de proppen kwam. Vlak voor de opsplitsing van de gemeente, op het moment dat het voor het Leef- plein geoormerkte geld al verdeeld is over andere projecten, zoals de sportparken Zuid en Noord en de brede school in Meerlo. De PK wilde tijdens de raadsvergadering een motie indienen waarin het college van B en W werd opge roepen om een minimumvariant van het Leefplein op de locatie Burgveld Zuid-III te realiseren. In deze variant zouden volgens de PK onder meer de basisschool, kinderopvang, peuterspeelzaal, bibliotheekvoorziening en een steunpunt voor jeugd en gezin kunnen worden gehuisvest. Ook zou de ouderensoos een plek in het multifunctionele gebouw kun nen krijgen, evenals onderliggende functies, zoals GGD, schoolartsen- zorg en/of logopedische zorg. "Dit is een beter plan met een nieuwe school op een veel centralere en veiligere locatie. Daarin kunnen we beter ons geld investeren dan in een afgeschreven school", stelde PK-fractievoorzitter Theo Francken. Maar zijn oproep vond geen gehoor bij de coalitiepartijen, die absoluut geen zin hadden om in te stemmen met het raadsvoor stel van de PK. "Het zijn losse flodders die afgeschoten worden door de PK", vond GP-fractievoor- zitter Frans Kerstjens. "Dit plan is gedoemd om te mislukken. Dit is niet op korte termijn te reali seren", verklaarde PvdA-fractie- voorzitter Sylvia Gielens. Ook het CDA kon niet instemmen met het voorstel. "Het heeft geen zin om hierover te discussiëren, want de onderbouwing van het plan is niet meer van toepassing", aldus CDA-raadslid Ger Verstraelen. Ver- straelen wees de PK er fijntjes op dat de raad net had besloten om extra geld beschikbaar te stel len voor de sportparken Noord en Zuid en de brede school. "Het moment is verkeerd." Ook wet houder Emonts (PvdA) ontraadde de fracties om de motie van de PK te steunen. "Want dit is een totaal nieuw plan. Het is niet aan Meer- lo-Wanssum om daar uitvoering aan te geven." Waar geen wil is, is geen weg", constateerde PK-leider Francken teleurgesteld. "De bak geld voor het Leefplein is opge offerd voor andere speerpunten." Die opmerking wekte de woede op van CDA- fractievoorzitter Rob van der Heijden. "Alsof wij het Leefplein hebben geslachtofferd voor de sportparken! Uw college heeft veel te lang getalmd, ande ren hebben de stekker uit het project getrokken." Met zijn woor den wees Van der Heijden op het afhaken van Wonen Venray en de Zorggroep, die met de bouw van respectievelijk appartementen en zorgwoningen een groot deel van het Leefplein zouden financieren. Van der Heijden verwees tevens naar het domino-effect, dat met een merkbaar was toen de Zorg groep besloot om niet langer aan het project deel te nemen. Het meedoen van Wonen Venray, bou wer en verhuurder van het hele complex, was namelijk onlosma kelijk gekoppeld aan de deelname van de Zorggroep. Zonder groeps woningen geen appartementen. "We proberen nu te redden wat er te redden valt", probeerde Franc ken nogmaals. "De nieuwe school op de nieuwe plek langs de sport hal is toch veel beter? De kinderen kunnen vanuit de school meteen gaan sporten zonder een drukke weg over te hoeven steken. Maar blijkbaar is er geen animo voor deze variant." Die conclusie van Francken was volkomen terecht, bleek uit de woorden van PvdA- raadslid Ben Minken. "U heeft uw huiswerk niet goed gemaakt. Het plan is niet goed voorbereid. Het is zo lek als een mandje." NIET HAALBAAR De opmerkingen van Minken, maar vooral die van Frans Kerst- jens, schoten vooral PK-raadslid Truus Knoops in het verkeerde keelgat. "Een slechte verkiezings stunt, zoiets zeg je niet GP! Wij zijn een serieuze partij en nemen onze verantwoordelijkheid voor alle burgers. Ook voor ouderen, voor mensen met een beperking, voor kinderen. Die zouden alle maal hun plek krijgen op het Leefplein. Waarom onthouden we onze burgers een afgeslankt Leef- plein?" Omdat het niet haalbaar is, hielden de coalitiepartijen voet bij stuk. "En natuurlijk zijn wij er voor alle burgers, en niet alleen voor sporters of bepaalde clubs", zei GP-fractievoorzitter Frans Kerstjens. "Het Leefplein is echter niet door ons, maar door andere partijen afgeschoten: door Wonen Venray en de Zorggroep. Die heb ben de stekker eruit getrokken. Maar jullie komen nu, om twaalf minuten over twaalf, pas met dit voorstel op tafel." De PK overdrijft, stelde raadslid Ben Minken (PvdA). "Want de brede school krijgt een mooie nieuwbouw die aan alle eisen voldoet." Daarover had Theo Francken echter zo zijn twijfels. "We brengen goed geld naar een slechte oplossing." MEERWAARDE Het Leefplein betrof de cluste ring op een locatie van een brede school met negen lokalen voor de basisschool (Dynamiek), ruimtes voor de peuterspeelzaal en kin deropvang (Spring), bibliotheek, een medisch cluster met huisart sen, een apotheek, fysiotherapie en mogelijk jeugdgezondheids zorg, zorgwoningen (Zorggroep) en reguliere woningen. Wonen Venray zou het gehele complex bouwen en gaan verhuren. De samenvoeging van deze functies moest een meerwaarde creëren voor de betrokken partners. Het project startte in 2006, maar werd eind mei 2009 stopgezet omdat steeds meer deelnemers afhaak ten. Daardoor viel de financiële dekking volledig weg. 'Nieuw centrum met gemeenschapshuis op parkeerterrein De Broekberg' Er is geen enkel kerkdorp in de nieuwe gemeente Venray waar zoveel te gebeuren staat als in Wanssum. De komende jaren ondergaat het Maasdorp een ware metamorfose. In het omvangrijke dorpsontwikke lingsplan (DOP) hebben alle plannen een plek gekregen. In het café aan de jachthaven - de enige kroeg in het dorp - presenteerde maandagavond dorpsraadvoorzitter Arie Vul- lings het toekomstplan aan 45 belangstellenden. Vullings kan zelfs vier wethou der verwelkom: Jac Derikx (CDA) en Mathieu Emonts (PvdA) van Meerlo-Wanssum en Patrick van der Broeck (CDA) en Elly van Dijck (PvdA) van Venray. "Waar zou het toch aan liggen, dat ze er allemaal zijn?", zegt Vullings met een knipoog naar de snel naderen de verkiezingen. Wanssum heeft nogal wat wensen. Die vallen of staan met de aanleg van de rond weg om het dorp heen. De dorps raad gaat ervan uit dat die weg er in 2015 komt. Dan kan Wanssum ook werk maken van een nieuw centrum. De Venrayseweg/Brug- straat wordt dan verkeersluw en ingericht als 30 kilometerzone. "Dat biedt enorm veel kansen. We kunnen dan echt iets moois van ons dorp maken", denkt Vullings. "We moeten nog zes jaar volhou den met veel drukte en gevaarlijk vrachtverkeer midden door de kern." De dorpsraad heeft tevergeefs bezwaar gemaakt tegen de gedeel telijke afsluiting van de weg naar Maashees. Daardoor trekken nog meer vrachtauto's midden door Wanssum. "Onze bezwaren zijn niet ontvankelijk verklaard", ver telt Arie Vullings. "We kunnen naar de rechter stappen, maar ik denk niet dat wij als dorpsraad zover moeten gaan." De voorzitter schetst het ontstaan van Wanssum met de eerste bebouwing langs de Groote Molenbeek. Later komen er steeds meer huizen langs de Ven- rayseweg, die het dorp in tweeën splitst. Dan volgt de uitbreiding van de haven en de komst van het industrieterrein. Het gevolg van deze ontwikkelingen is dat er geen echt dorpshart is ontstaan. BROEKBERG De dorpsraad heeft zijn oog laten vallen op het parkeerterrein van sportpark De Broekberg."Daar moet een multifunctioneel cen trum komen. Het nieuwe gemeen schapshuis kan er een plek krijgen en eventueel de kleedaccommo datie van de voetbalclub. Want de kans bestaat dat het sportpark aan De Helling er niet komt", zegt Vullings. Het leegstaande bedrijfs pand van Mari, aan de overzijde van de Venrayseweg, zou plaats moeten maken voor woningbouw. Vooral voor senioren en starters, want daar is de meeste behoefte aan. "Essentieel voor alles is de rondweg. Pas als die er is, kunnen we verder." Wethouder Mathieu Emonts krijgt het boekwerk als eerste over handigd. "Het is goed dat Wans sum straks naar Venray gaat", vindt Emonts. "Want de plannen zijn zo omvangrijk. Die zijn nauwelijks te behappen voor een gemeente als Meerlo-Wanssum. Het dorp gaat gruwelijk op de schop. Het DOP is een goed fundament voor dit enorme project. Ik zou zeggen 'blief wakker, Wiendbuul", besluit Emonts. Wanssum, een dorp met bijna 2000 inwoners, zit boorde vol plannen. Zo liggen er zes con crete bouwprojecten op de plank voor in totaal honderd woningen. De bedoeling is dat de meeste huizen (68) worden gebouwd op de locatie van het voormalige tuincentrum en het naastgelegen pluimveebedrijf van de familie Bouten aan de Burgemeester Pon- jeestraat. Het dorp kan een nieu we impuls goed gebruiken. Want de basisschool is binnen twee jaar gekrompen van ruim 200 naar 171 leerlingen. De dorpsraad ziet het liefst een verdere uitbreiding in de richting van Blitterswijck. Gemeenschapshuis De Zandhoek kan het best verplaatst worden, vindt Vullings. "Want het gebouw is gedateerd en het geeft overlast voor omwonenden." Op de plek van De Zandhoek ziet de dorps raad graag seniorenwoningen met zorgvoorzieningen. "Wonen Ven- ray heeft interesse in deze mooi gelegen, centrale plek." Door de reactivering van de Oude Maas- arm moet de Groote Molenbeek flink verbreed worden. Het tank station en supermarkt C1000 zul len ervoor wijken. De dorpsraad ziet het liefst ook winkels nabij het multifunctioneel centrum, zodat het nieuwe dorpshart nog completer wordt. Bewoners vinden dat Wanssum nogal wat lelijke plekken kent. Het meest in het oog springend zijn de hoge silo's van Landbouwbe lang die al op kilometers afstand de 'skyline' van Wanssum marke ren. De omgeving van de haven is ook geen sieraad midden in het dorp. Ook de Schroevert wordt als een lelijke plek gezien. Wanssum heeft weinig groen en speelvoor- zieningen. Het groen dat er is, is vaak verwilderd en slecht onder houden. Samen met de bewoners heeft de dorpsraad drie plekken aangewezen die als eerste aan de beurt zijn voor dorpsverfraaiing. Jan Deenen meldt dat de gemeen te hiervoor een 'zak geld' beschik baar heeft gesteld. Op de locatie van de oude school - circa dertig jaar geleden gesloopt - aan de St. Leonardsweg moet een gezellig zitje komen met een picknickta fel onder de grote boom en een heg eromheen. Het terrein aan de jachthaven, waar de kiosk staat, is ook dringend toe aan een grote opknapbeurt. Het is nog onzeker wat er met de gammele kiosk gebeurt. "Daar komt een rapport over", weet Deenen. "Het wordt opknappen of omduwen." 'Dat wordt omduwen', menen de aan wezigen. Het terrein wordt opnieuw ingericht met groen, bomen, een looppad, een heg en bankjes. Ook het slechte trottoir wordt vervan gen. Een bezoeker vraagt zich af of het terrein niet in de oude staat hersteld kan worden. "Zodat de vroegere evenementen, zoals fan fareconcerten, er weer gehouden kunnen worden." Het kerkplein is het derde pro ject. "Maar daar kunnen we niet zoveel mee", zegt Deenen. "Het zijn allemaal klinkers en we moe ten de komende jaren nog reke ning houden met de kermis. Het enige wat we kunnen doen, is het plaatsen van grote bloempotten met boompjes erin. Voor de ker mis kunnen ze met een heftruck worden verplaatst." PK hekelt rol college in discussie over alternatief Leefplein PK Meerlo-Wanssum is boos. In een brief op poten aan het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum uit de oppositiefractie deze week haar grote ongenoegen over de gang van zaken tijdens de laatste raadsvergadering. Het gaat specifiek om de discus sie over het PK-voorstel voor een alternatief Leefplein, dat vorige week maandag door de coalitiepartijen CDA, GP'94 en PvdA resoluut van tafel werd geveegd. Wat is er nou precies aan de hand? In de commissie Ruimte van 12 oktober kondigde PK-fractie- leider Theo Francken aan dat zijn partij tijdens de raadsvergadering van maandag 2 november met een andere onderbouwing voor het voorstel van de brede school als alternatief voor Leefplein zou komen. De fractie had zich erbij neergelegd dat het Leefplein in zijn oude vorm weliswaar niet zou doorgaan, maar dacht dat er nog enige discussie mogelijk was over een alternatief plan 'om te redden wat er te redden viel', zo schrijft de PK in de brief. In de afgeslank te versie van het Leefplein zouden volgens de PK onder meer de basisschool, kinderopvang, peu terspeelzaal, bibliotheekvoorzie ning en een steunpunt voor jeugd en gezin kunnen worden gehuis vest. Ook zou de ouderensoos een plek in het multifunctionele gebouw kunnen krijgen, evenals de GGD, schoolartsenzorg en/of logopedische zorg. Directe aanleiding om met het voorstel op de proppen te komen, was het collegevoorstel om geld beschikbaar te stellen voor de renovatie van de brede school op de huidige plek in Meerlo. Het volgens de PK volledige en goed onderbouwde voorstel voor het 'Leefplein nieuwe stijl' kreeg ech ter geen steun van de overige partijen, die vooral de financie ring ervan en het late tijdstip van presentatie van het plan hekel den (zie discussie elders op deze pagina, red.). Dat het voorstel zonder pardon aan de kant werd geschoven, deed zichtbaar pijn bij de PK-fractie. Maar, oké, dat kan gebeuren in het politieke spel. Dat het college echter verzweeg dat de hele discussie geen enkele zin meer had omdat op dinsdag 27 oktober al was besloten om de gronden in het voor het Leefplein geoormerkte Burgveld-Zuid III aan architect Theo Vissers te verko pen, vindt de PK echter écht niet kunnen. Het college was op het moment van de discussie namelijk op de hoogte van dit besluit. De PK werd, net als de overige partij en in de gemeenteraad, echter pas op woensdag 4 november, twee dagen na de raadsvergadering, schriftelijk geïnformeerd over de verkoop van de gronden aan archi tect Theo Vissers. NALATIGHEID De PK wil van het college weten waarom deze informatie is ach tergehouden en welke belangen hierbij een rol hebben gespeeld. 'Waarom heeft het college de raad niet tijdig geïnformeerd? Welke belangen hebben hierbij een rol gespeeld? Welke waren de belan gen van architect Vissers? Heeft de gemeente überhaupt weerwoord gevoerd bij de rechter tegen de beslaglegging?', zo vraagt de oppositiepartij zich onder meer af. Tevens zet de PK-fractie vraag tekens bij het besluit om aan aan grenzende bewoners, onder wie oud-fractievoorzitter Henk Jans sen van GP'94, stroken gemeente grond voor verkoop aan te bieden, mits dat geen problemen oplevert voor de verdere ontwikkeling van het bouwplan van Vissers. De PK-fractie wijst het college erop dat dit in tegenspraak is met het beleid van de gemeenteraad, om geen reststroken te creëren in een nieuw bestemmingsplan. Voor de laatste commissievergadering Ruimte van de gemeente Meerlo- Wanssum wil de oppositiepartij antwoord hebben op al haar vra gen. "We zitten vol onbeantwoorde vragen en voelen ons door deze gang van zaken ernstig achterge steld in informatie, niet serieus genomen, op het verkeerde been gezet en misleid", stelt fractievoor zitter Theo Francken. "De PK vindt niet alleen dat het college nalatig is geweest door de raad niet actief te informeren over de verkoop van de gronden aan Vissers, maar het bewust verzwijgen van informatie door de voorzitter van de raad en de wethouders vooraf en tijdens een discussie over het onder werp Leefplein c.q. brede school Meerlo acht de PK als een ernstige vorm van misleiding, nalatigheid en minachting van de raad." Onder normale omstandigheden zou dit volgens Francken tot een motie van wantrouwen hebben opge leverd. "Maar dat heeft nu weinig zin meer. De politieke wil ontbrak en het Leefplein is opgeofferd. De vraag blijft in wiens belang dit is. Voor mij is wel duidelijk hoe de lijntjes in de politiek lopen." REACTIE HAHN Burgemeester Joep Hahn laat in een reactie op het verhaal van PK Meerlo-Wanssum weten dat 'de discussie over het Leefplein al maanden geleden is afgerond in de raad met de vaststelling dat het Leefplein van de baan is'. "Daarmee kwam de grond van Burgveld-Zuid III weer vrij voor de oorspronkelijke bestemming, namelijk woningbouw. Het college heeft vervolgens, onder tijdsdruk van een rechtelijke uitspraak waar bij op verzoek van Vissers beslag is gelegd op de betreffende grond, een oplossing gezocht om aan een oude claim van Vissers (Beemd- weg/Postbaan, red.) tegemoet te komen. En die oplossing lag in Burgveld-Zuid III." Het definitieve aanbod aan Vissers is volgens Hahn op 4 november door het college vastgesteld, dus na de raadsverga dering van 3 november. "Daarmee is, in principe, aan de PK op geen enkele wijze de mogelijkheid ont nomen om voor Burgveld-Zuid III een andere bestemming aan te dragen. Dat het de PK vervolgens niet gelukt is om een meerderheid van de raad voor haar standpunt te winnen, kan ze moeilijk het college kwalijk nemen. Kwalifica ties als misleiding, nalatigheid en minachting van de raad door het college, zoals de PK die gebruikt, zijn in mijn ogen totaal misplaatst. Het zou de PK sieren als ze accep teert dat ze de andere partijen in de raad niet van haar gelijk heeft kunnen overtuigen." In het besluit om grond voor vijftien woningen aan Vissers te verkopen, is volgens Hahn ook het besluit opgenomen om aan twee aangrenzende bewoners die stro ken grond in gebruik hebben, en aan Henk Janssen, die gevraagd heeft of hij zo'n strook kan kopen, de bedoelde stroken grond te ver kopen. "Het college heeft aan deze verkoop meegewerkt op basis van een toezegging van de betref fende wethouder aan de heer Janssen van 20 november 2006. Voor de uitvoering van dit besluit is het college uitgegaan van het oorspronkelijk verkavelingsplan, voordat sprake was van het Leef- plein. De verkoop van deze stro ken grond levert geen probleem op voor de ontwikkeling van het plan van Vissers, die daarmee akkoord is. Het college heeft hier mee gehandeld binnen zijn eigen bevoegdheden." Ook de coalitiepartijen waren tijdens de gemeenteraadsvergade ring niet op de hoogte van de ver koop van de percelen aan Vissers, zegt CDA-fractievoorzitter Rob van der Heijden. "Van voorkennis over de grondtransactie en de woning bouwplannen was bij de coali tiepartijen absoluut geen sprake. Daar is het PK-plan ook niet op afgeschoten. Het was gewoon niet meer haalbaar omdat de bakens verzet waren toen de raad con cludeerde dat het Leefplein niet meer haalbaar was. Om optimaal rendement voor onze burgers in de huidige situatie te halen, wer den met de beschikbare middelen andere projecten gesteund. De financiële onderbouwing van het PK-plan was onvoldoende, zoals mijn fractiegenoot Ger Verstraelen aantoonde. Bovendien werd het PK-alternatief niet gedragen door het schoolbestuur en was er ook geen signaal dat Wonen Venray/ Horst het voorstel onderschreef." Expositie Lindehof In de Lindehof Dagactiviteiten loopt van 11 november tot 11 januari een expositie van fotograaf Bert van de Venne uit Venray. "Mijn eerste expositie waar ik trots op ben", laat Van de Venne weten. "Het is altijd een wens geweest om een expositie te houden, een expositie over mensen. Mensen die non-verbaal iets willen vertel len, mensen die iets laten zien, mensen uit andere landen, men sen die trots zijn op hun eigen land, mensen die blij zijn met hun leven en dat is Suriname." Op zondagmiddag 22 november van 13.30 tot 17.00 uur is Bert van de Venne aanwezig zijn om zijn werk toe te lichten. De toegang is gratis gedurende de openingstijden van de winkel: maandag, woensdag en zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur. Wie interesse heeft om ook een keer te exposeren in de Lindehof, kan mailen of bellen naar: De Lin dehof Meerloseweg 5, 5861 AB Wanssum, telefoon 0478-532625, website www.delindehof-wans- sum.nl, e-mail: info@delindehof- wanssum.nl. Voor meer informatie over de fotograaf kijk op www. bertvdvennefotografie.nl. Pastoor nodigt minister uit voor mis Verkiezingspraatje PK Meerlo-Wanssum Wanssum mist een echt dorpshart "We voelen ons niet serieus genomen"

Peel en Maas | 2009 | | pagina 13