Wil de winnaar zich melden? Toch schaatsen deze winter?! Nieuwe lederwarenzaak Sms-alert in centrum Prijzen Kinderboekenweek I www. p pt ween l Ingezonden Lezing over nieuwe erfbelasting r K I Blitterswijck Venray Merselo Leunen Veulen Oostrum Ysselsteyn Wanssum PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 12 november 2009 - Pagina 11 De bewoner van dit huis heeft een mooie prijs gewonnen in de posteractie die door de Venrayse makelaars op touw is gezet. Vier weken lang kunnen mooie prijzen gewonnen worden door iedereen die zo'n poster voor het raam heeft hangen. Op de poster staat de tekst: 'ik woon met veel plezier in de nieuwe gemeente Venray'. Voor iedereen die nog mee wil doen, zijn posters ter beschikking bij de deelnemende makelaarskan toren. Ook volgende week wordt er weer een foto gepubliceerd. De winnaar kan zich melden bij Peelrand Makelaardij, tele foon 0478-568846, Patricia van Rijswick-Kneepkens Makelaardij, telefoon 0478-692525, Makelaar dij Katja de Geus, telefoon 0478 556900 of Bouten Groep, telefoon 0478-511800. Na een warme zomer te heb ben gehad, is nu weer de tijd van lagere temperaturen aan gebroken. Inmiddels hebben we zelfs al te maken gehad met nachtvorst. Het wordt dus weer tijd om te gaan schaat sen. Vorig jaar had Nederland te maken met een koude winter. Er werd gedroomd over eindelijk weer eens een Elfstedentocht. Bijna werd die droom werkelijk heid, voor een enkele Friese waag hals was deze zelfs helemaal geen bedrog. Het is toen gebleken dat de schaatssport,zowel als topsport als op recreatief gebied enorm populair is in heel Nederland. De Elfstedentocht is er uiteindelijk niet gekomen en dus wachten we geduldig af tot we weer eens deze tocht massaal kunnen toejuichen. In de tussentijd zoekt de Neder lander steeds vaker een ijsbaan op, waar je ook zonder dat het vriest op terecht kan. Ondanks dat er in de diverse plaatsen dit jaar geen schaatsbaan zal zijn, is er voor jong en oud dicht bij huis de mogelijkheid om toch de ijzers onder te binden. Center Parcs Het Meerdal opent vanaf 15 november namelijk weer haar jaarlijks terug kerende schaatsbaan. De sfeer volle ijsbaan van Center Parcs Het Meerdal is gelegen aan het meer en heeft een grote oppervlakte van 20x25 meter. Je waant je er in een echt winterparadijs. Wanneer je zelf geen schaatsen hebt, kun je deze heel goedkoop huren bij de langs de schaatsbaan gelegen ver- huurkiosk. Voor meer informatie: www.dagjemeerdal.nl Sinds 2 november is aan de Hofstraat 6a Tenax Lederwa ren gevestigd. Tenax heeft ook vestigingen in Weert en Eind hoven. "Ons assortiment bestaat uit koffers, tassen, klein lederwaren, laptoptassen en zakelijke A4- tas sen", legt bedrijfsleider Ronald Borggreven uit. "Denk daarbij aan merken zoals Samsonite, Clau- dio Ferrici, Eastpack en Kipling." Tenax is een familiebedrijf dat 80 jaar geleden in Eindhoven met een lederspeciaalzaak is begon nen. Het bedrijf heeft alle mode-, stijl- en trendwisselingen van al die jaren goed gevolgd. De klassie ke tassen verdwenen en maakten plaats voor modieuze ontwerpen. Leer werd ook steeds vaker ver vangen door kunststof. Het volgen van die ontwikkelingen, in com binatie met service en klantvrien delijkheid, vormen het fundament van de onderneming. In 2004 is in Weert een tweede vestiging geopend. In alle filialen wordt het zelfde brede assortiment gevoerd. Wanneer u de winkel bezoekt, zult u bovendien hetzelfde deskundig personeel aantreffen als dat u bij En Voyage aantrof. Daarnaast kunt u ook kennismaken met de nieu we productlijn die Tenax in Venray introduceert. Tenax is geopend op maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Uiteraard is Tenax ook tijdens koopzondagen geopend. Schoemacher bij Parfumerie Cocon Op zaterdag 12 december heeft Parfumerie Cocon Robert Schoemacher uitgenodigd om zijn nieuwe huidverzorgingslijn te promoten. Robert Schoemacher is cosmetisch arts en legt zich in zijn Perfect Age kliniek in Amstelveen toe op injectables. Zijn Perfect Age Control Repair Creme her stelt de huid snel na een ingreep en littekenvorming wordt zoveel mogelijk tegengegaan. Tevens is het een creme die op effectieve wijze huidveroudering tegengaat. Vanaf 14.00 uur die middag zal Schoemacher aanwezig zijn om iedereen die geïnteresseerd is te woord te staan. Vanaf november t/m 12 december ontvangt u bij iedere aankoop een lot waarmee u kans maakt op een huidverzor gingspakket uit de Perfect Age lijn. De prijs zal 12 december worden uitgereikt door Robert Schoema- cher zelf. Om kans te maken dient u aanwezig te zijn. Ondernemers waarschuwen elkaar via website De ondernemers in het centrum van Venray krijgen binnenkort de beschikking over een sms-alert. Dit houdt in dat ondernemers elkaar kunnen waarschuwen als er winkeldieven of andere onge wenste personen zich in het cen trum ophouden. Sms-alert maakt onderdeel uit van de vernieuwde website www.fraayvenray.nl De website krijgt momenteel een facelift. Behalve een vlottere uitstraling en een betere infor matievoorziening voor de consu ment wordt aan de website ook een afgesloten gedeelte gekop peld voor de ondernemers in het centrum. Elke ondernemer kan toegang krijgen tot dit gedeelte en daar informatie uitwisselen met andere ondernemers. Een onder deel daarvan is sms-alert. Wanneer ondernemers winkeldieven of ongewenste cq. verdachte perso nen signaleren, melden zij dit bij een van de vier sms-beheerders. Die sturen dan via de website een sms'je naar een of meerdere colle ga-ondernemers om hen te waar schuwen. Het bestuur hoopt dat de nieuwe website vanaf 1 januari 2010 actief is. Eind deze maand ondertekent het bestuur van Ven- ray Centraal een convenant om de veiligheid in het centrum te ver beteren. Bij dit project zijn onder andere gemeente, politie, brand weer en het Hoofdbedrijfschap Detailhandel betrokken. Een van de onderdelen van het convenant is het invoeren van een collectief winkelverbod voor personen die bijvoorbeeld meerdere malen betrapt zijn op winkeldiefstal in het centrum van Venray. Binnen het gesloten gedeelte van de site kan deze informatie over onge wenste personen worden opgesla gen zodat ondernemers kunnen zien welke personen zij in hun winkel of zaak kunnen weren. Bij boekhandel Van den Munck- moesten in de Kinderboekenweek- kookworkshop met vriendjes en een Princess Spongebob tosti-ijzer, hof aan de Hofstraat in Venray wer- folder, die in het teken stond van vriendinnetjes in de kookstudio was voor Klaas Manders. Emiel den de prijzen uitgereikt van de eten en snoepen, een aantal koks- van Anneke Strik in Boxmeer, ging Manders won de derde prijs, het Kinderboekenweek. De kinderen mutsjes zoeken. De hoofdprijs, een naar Fleur Bouten. De tweede prijs, kookboek van Vos en Haas. ,4 Carla Brugman Jack Gardeniers Jonas Vergeldt Peter Timmermans Hans Teunissen Tiny Grebenjak Richard de la Roy Tom van den Hoek Joop van de Laar Martijn van der Putten Victorine Derks Leo Everaerts Mark Schapendonk Ans van Oers Jan Zanders Herman Kusters Harrie Francken Theo Olde Daalhuis Toon Kerkhoff Geert Craenmehr Mart Kessels Theo Francken Anne-Marie Berkhout Leonie O'Garró Ton Beterams Kees Molenaar o O ai T3 o. o ai Plaatselijk Progressief in het Kwadraat info@pptwee.nl In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Kiezersbedrog Verkiezingstijd, de tijd van mooie praatjes, ontelbare posters en advertenties, opgesierd met strakke pakken en fraaie slogans, staat weer voor de deur. Echter de houdbaarheidsdatum van al dit moois eindigt veelal bij het slui ten van de stemlokalen. Laat uw stemgedrag dan ook niet bepalen door wat partijen beloven, maar door datgene wat zij de laatste jaren hebben laten zien. Duidelijk is dat coalitiepartijen CDA, PvdA en Lokaal Actief (toekomstige PP2) bijzonder tevreden zijn met het gevoerde beleid van de afge lopen jaren. Graag zetten we dan ook de belangrijkste successen op een rijtje. Zo heeft het Gouden Leeuw-project van wethouder Lei Heldens reeds een verlies van 1,3 miljoen euro opgeleverd en ongetwijfeld zit er nog meer in het vat. Op De Hulst 2 sneuvelde met dank aan onze Lei niet alleen de meubelboulevard, de BMW- fabriek van Harry Maessen, maar ook project Sience Link, geschat verlies 1,5 miljoen euro. Daar naast veroorzaakte de grondcon- structie Maessen/Zenith onder het toeziend oog van deze supe- reconoom een maatschappelijk verlies van plusminus tien miljoen euro. Als dank voor bewezen dien sten kreeg de combinatie Maes- sen/Zenith de onvoorwaardelijke steun van het college en mocht zij over de rug van de horecazaken in het centrum de vrije sluitingstij den behouden. Dat de gemeente alleen maar bezig is met de belan gen van Maessen moge duidelijk zijn. Daar waar anderen de hoofd prijs voor een stukje grond beta len mag Maessen van gemeente en provincie een groot deel van de bestemmingswinsten in eigen zak steken. Op deze manier heeft de gemeente hem reeds zo'n 8.000 euro per gemiddeld Venray's gezin gegund. Kortom, daar waar een burger jarenlang krom moe ten liggen voor een stukje grond, krijgt een persoon 100 miljoen euro grondwinst toegeschoven. Snapt u wat het CDA bedoelt met respectvol samenleven? Mocht je als burger of ondernemer pro blemen hebben met projecten, welke in samenwerking tussen gemeente en Maessen of andere projectontwikkelaars worden uit gevoerd, dan is ons college niet te beroerd om met alle mogelijke middelen naar bezwaarmakers uit te halen. Ondergetekenden, Cor Nellissen, Jan Willems (reeds fail liet) en Jan Robben zijn mooie voorbeelden van de willekeur van onze gemeentelijk overheid, een willekeur die morgen ook u kan treffen. Om vooral geen politieke averij op te lopen houden de coa litiepartijen hun wethouders keer op keer uit de wind, veelal ten koste van het burgerbelang. Zij verdienen met de komende ver kiezingen dan ook een flink pak ransel. Dit geldt wat mij betreft ook voor Samenwerking Venray, die vier jaren ja knikte in de hoop een plaatsje op het pluche te krij gen. Voor partijen die het partijbe lang boven het burgerbelang stel len, kunnen we maar één naam bedenken: Volksverlakkers! André en Leo Reintjes, Leunen. Politiek Als betrokkene heb ik de afge lopen week de commentaren gelezen van de politieke partijen over de begroting van 2010. Met stijgende verbazing heb ik gelezen dat de nodige politieke partijen zich nu afzetten tegen de hoge kosten van de renovatie van het gemeentehuis. Ja, ik lees zelfs, dat gezegd is dat de oppositie indertijd tegen was. Sinds wan neer bestaat de oppositie alleen uit Inventief of zijn de andere zo kort van memorie? Indertijd bij het indienen van het voorstel tot renovatie van het gemeentehuis was er een partij met realiteitszin. De rest liep achter de meute aan. Met hoongelach werden de argu menten van Inventief aangehoord en werd er zelfs gesteld dat de woordvoerder van Inventief een te grote broek aanhad (de heer Linskens van de PvdA). Omdat Inventief een partij wil zijn voor de burgers van Venray hebben wij indertijd de moeite genomen de mening te peilen van de Venrayse bevolking. Maar liefst 97 procent van de bevolking was het met onze stelling eens, zelfs de bur gervader. We hebben de afgelopen periode getracht met suggesties het bedrag van 30.000.000.- euro terug te brengen, want wij waren en zijn niet tegen renovatie. Deze suggesties werden van tafel geveegd en worden nu opgevoerd als zijnde een oplossing voor de te hoge kosten, het kan verkeren zie Bredero. Raadsbreed (uitge zonderd Inventief) waren alle par tijen voor het beschikbaar stellen van een krediet van maar liefst 2.000.000,- euro om dik betaalde adviseurs en architecten aan het werk te zetten. Het resultaat is dat we weer terug bij af zijn. Van andermans leer is het makkelijk riemen snijden. Het spijt me, maar dit moest ik kwijt. L. Roefs, Venray De Tweede Kamer heeft onlangs de plannen voor de schenk- en erfbelasting van de staatssecretaris van Financiën aangenomen. Het voorstel moet nu nog door de Eerste Kamer worden goedgekeurd. De staatssecretaris wil de wet op 1 januari 2010 invoeren. De belasting op het schenken en erven zal dan ingrijpend gewijzigd zijn en heeft voor bijna iedereen gevolgen. Mathijsen Weijs, notarissen te Venray, geven op donderdag 26 november om 20.00 uur een lezing over de gevolgen van de nieuwe erfbelasting en schenk- belasting. In een aantal geval len zullen namelijk de nieuwe tarieven tot een verlaging van de schenk- en erfbelasting leiden, in andere gevallen moet juist meer schenk- of erfbelasting worden betaald. Verder wil de staatsse cretaris de bedrijfsoverdrachten fiscaal eenvoudiger maken. De voorgenomen wetswijziging heeft ook gevolgen voor kleinkinderen, samenwoners en ouders die geld aan hun kind uitlenen. Tijdens de avond zullen vele aspecten van de wetswijzigingen de revue passe ren, zoals bijvoorbeeld: Bij de schenking van bepaalde bedragen aan kinderen, kleinkin deren, ouders en broers en zussen zal door de voorgestelde tarieven vanaf 2010 meer schenkbelasting moeten worden betaald. Een voor beeld: een schenking in 2009 aan een kind van 10.000 euro valt na aftrek van de vrijstelling in het tarief van 5%, in 2010 in een tarief van 10%. Dat is dus twee keer zoveel! In het huidige economische klimaat lijkt het overdragen van vermogen aan toekomstige erfge namen niet voor de hand te lig gen. Als het vermogen in waarde is gedaald, bijvoorbeeld beleg gingen, is het juist wél verstandig nu vermogen over te dragen. Er wordt dan minder schenkbelas- ting betaald omdat het vermo gen minder waard is, terwijl de waardestijging van het vermogen in de toekomst onbelast voor de toekomstige erfgenamen is. Tevens zult u zelf in de gelegen heid gesteld worden om vragen te stellen of kunt u vooraf per e mail vragen stellen.Mocht u inte resse hebben in het bijwonen van deze avond, dan kunt u zich hier voor schriftelijk aanmelden via de advertentie in deze Peel Maas of via de website notarissen@mathij- sen.weijs.knb.nl. U ontvangt dan nog een definitieve bevestiging, alsmede de locatie waar de avond wordt gehouden. Helpende Handen De succesvolle serie van L1 TV L1mburg helpt wordt ook op het landelijke net uitgezonden via Goed TV. Afgelopen weekend was de eerste documentaire in een serie van zeven te zien. Volgens de directie van Goed TV zijn de documentaires van een zo'n hoog niveau en hebben ze een enorme impact dat ze op grote schaal verspreid moeten worden. Goed TV zendt de komende vrijdagen telkens om 22.00 uur een docu mentaire uit van de serie. Deze documentaire serie is mogelijk gemaakt dankzij een extra bijdrage van de Stichting Omroep Limburg. Filmmaker Marijn Poels uit Swol- gen kreeg de opdracht om dit jaar zeven Limburger met een passie voor ontwikkelingssamenwerking te volgen. Hij begon zijn serie in Rio de Janeiro waar hij het werk van zijn vader, de Meerlose jour nalist René Poels, volgde bij de straatkinderen van een organisatie die opgezet is door de Limburgse missionaris Carmelo Dox. Vervol gens reisde hij af met Bart Veld- paus van de Stichting Helpenden handen uit Venray naar Chennai. Daar legde hij het werk vast van Steven die opkomt voor de versto- tenen van deze miljoenenstad. niet ontvangen? Bel 582877! stem lijst"7 4-> 4- 4-> vrijdag tussen 9.00-17.00 uur OËROEG BOXITH

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11