Huisvestingsbeleid OTTO bekroond met nieuw keurmerk Briljant zoekt vrouw Fietsvierdaagse bezoekt Liberty Park "Golf met een gastvrije g" Tevredenheid gebiedsgericht werken Bijzondere prestatie Magnolia 1 Ozb stijgt met 3,75% De winnaar? mooier door maatwerk Afvallen een wedstrijd? PEEL EN MAAS Donderdag 5 november 2009 - Pagina 9 Uitzendbranche wil einde aan malafide huisvestingpraktijken Aan uitzendbureau OTTO Work Force is het splinternieu we keurmerk toegekend voor het aanbieden van goede huis vesting aan zijn medewerkers. Het keurmerk 'Certified Flex Home' is een initiatief van de belangrijkste brancheorgani saties van de uitzendbranche, namelijk de ABU en de NBBU. Eisen zijn onder meer het vol doen aan de hoogste normen op het gebied van brandveilig heid, sanitaire voorzieningen en kwalitatieve en voldoende woonruimte. Uit een recent onderzoek door TNS NIPO onder 450 Polen werkzaam in Nederland bleek onder meer dat 17% van de hier verblijvende Polen zeer ontevre den is over hun huisvesting. Ook gemeenten maken zich zorgen over de situatie. De verhalen over slechte huisvesting in boerenschu ren, oude caravans en overvolle doorzonwoningen zijn bekend. Vooral de malafide uitzendbureaus lappen alle regels aan hun laars. De uitzendkoepels willen een einde maken aan deze kwalijke praktijken en gaan streng con troleren hoe de Poolse arbeids krachten in ons land worden gehuisvest. "Vanaf de start van de onderneming is goede huisvesting bij OTTO één van de belangrijk ste kernwaarden geweest, naast goed vervoer en sociale begelei ding. Door deze professionele en humane aanpak krijgen wij veel respect van onze klanten. Ik zie dit als verklaring voor onze snelle groei", aldus Frank van Gool, CEO van OTTO Work Force die daar mee aangeeft dat OTTO model staat voor de hele branche. Op het moment heeft het uitzendbu reau vijfendertighonderd buiten landse krachten aan het werk, die gehuisvest zijn in één van de 21 Frank van Gool van OTTO neemt het keurmerk in ont vangst. woonlocaties verspreid over heel Nederland. De voormalige lucht machtbasis Laarbrüch, net over de grens bij Venray, is daar de groot ste van. Het uitzendbureau heeft fors geïnvesteerd. De voormalige dienstwoningen van de vertrokken Britse militairen zijn opgeknapt. In het centrum van het dorp zijn sociale voorzieningen gebouwd. Na het werk en in het week einde kunnen de bijna duizend bewoners elkaar ontmoeten en ontspannen in het buurtgebouw, waar een pub en een fitnesscen trum zijn gebouwd. Verder zijn er een sporthal en een bioscoop. In de supermarkt zijn Poolse produc ten te koop. Een ander bekende locatie is het Labourhotel in Die- men. Daar werd in samenwerking met een woningcorporatie een hotel ontwikkeld voor 125 buiten landse arbeidskrachten van OTTO, voornamelijk Polen. OTTO Work Force is de grootste internationale bemiddelaar in Europa. In Venray staat het hoofdkantoor, waar ruim 100 mensen van verschillende nationaliteiten werkzaam zijn. Via 20 kantoren in Nederland, Enge land en Midden- en Oost-Europa worden medewerkers uitgezon den. De onderneming haalde vorig jaar een omzet van meer dan 80 miljoen euro en heeft op jaarbasis ruim 12.000 Polen aan het werk in Nederland. OTTO is lid van de ABU en NEN 4400-1 gecertificeerd. Peter Winnen ontvangt cheque Dit jaar vierde Fietsvierdaagse Venray haar zilveren jubileum. Het bestuur realiseert zich terdege, dat het niet mogelijk zou zijn om een evenement van deze omvang te organiseren zonder de medewer king van tientallen vrijwilligers. Deze vrijwilligers zetten zich al jaren met hart en ziel in om de fietsvierdaagse tot een succes te maken. Momenteel heeft ruim 130 actieve medewerkers en er staan nog enkele 'liefhebbers' op de wachtlijst. Als blijk van waarde ring voor hun geweldige inzet en enthousiasme nodigde het bestuur de vrijwilligers voor een bezoek aan het Liberty Park, een week nadat Venray 65 jaar werd bevrijd. De vrijwilligers werden in eerste instantie in het museumcafé ont vangen en getrakteerd op vlaai en koffie. Daarna was het woord aan voorzitter Jan Kreutz die de aanwezigen toespraak en nog even terugblikte op de geslaagde jubileumeditie. Er was ook een bekende Nederlander aanwezig in de persoon van Peter Winnen, die als ambassadeur van de Peter Winnen Classic was uitgenodigd. Tijdens het evenement van dit jaar besteedde de fietsvierdaagse aan dacht aan de Peter Winnen Clas sic, die dit jaar voor de tweede keer werd gehouden. Daarnaast was Peter prominent aanwezig bij de openingsact van dit jaar. Uit handen van Jan Kreutz en Michel Thomassen nam Peter Win nen een cheque in ontvangst van 1.000 euro voor de Peter Winnen Classic/ Stichting Bike 4 All. "Dit is een aangename verassing voor het bestuur van de Stichting Bike 4 All. Een substantiële bijdrage van 1000 euro verwacht je misschien uit de particuliere sector, maar het komt zomaar eventjes van een zus- terstichting. Wij zijn de Stichting Fietsvierdaagse Venray en de vrij willigers erg dankbaar voor deze grootse geste. Het bedrag zal wor den aangewend voor de organisa tie van de Peter Winnen Classic 2010, waarvan de baten weer ten goede komen aan wielerprojec- ten op de zwakkere continenten. Nogmaals, het is een groots gebaar van fietsvrienden en fietsvriendin- nen. Om warm van te worden, zoniet verlegen. Geweldig", aldus Peter Winnen. Na deze plechtige handeling was het woord aan Uit handen van Jan Kreutz en Michel Thomassen nam Peter Winnen een cheque in ontvangst van 1.000 euro voor de Peter Winnen Classic/ Stichting Bike 4 All. Anne Beuving, die een heldere uit leg gaf over diverse zalen en expo sities in het Liberty Park, zoals de expositie 1000 bommen en grana ten, De Block Buster het Marshall Museum en natuurlijk het Natio naal Oorlogs- en Verzetsmuseum. Na deze uitleg konden de tachtig deelnemers op eigen gelegenheid de diverse zalen en exposities gaan bezoeken. De foto's van dit bezoek zijn terug te vinden op de site www.fietsvierdaagse-venray.nl in de rubriek fotogalerie. Venrayse eigenaren tevreden over golfbaan Bijna een jaar geleden namen de Venraynaren Marc Corstjens, Jasper Gorter en Eric van den Munckhof golf baan De Golfhorst in America over. Na het eerste seizoen kij ken zij, samen met directeur Derk Jolles, tevreden terug op hun eerste seizoen. Onder het motto Golf met een gastrono mische g wordt op 20 novem ber het jaar afgesloten. "Het is een seizoen van veran deringen geweest", legt Derk uit. "Zo heeft het gebouw een kwali teitsslag gemaakt. De kleedruimtes zijn aangepast en de shop is ver der uitgebreid. Sinds april is ook de horeca weer in eigen handen. Daarmee kunnen wij onze gasten een totaalconcept bieden. De gas ten zijn hier niet alleen welkom voor het golfen of een golfclinic, maar ook voor niet golfgerelateer- de zaken. Zo vergaderen hier ser viceclubs en bedrijven, worden er presentaties gehouden en vinden wandelaars en andere recreanten de Golfhorst voor een hapje en een drankje. De Golfhorst is mul tifunctioneel inzetbaar." Daarnaast is De Golfhorst vooral laagdrem pelig. "Mensen van alle niveaus, met en zonder golfervaring, kun nen bij ons terecht en voelen zich ook snel bij ons thuis", legt Eric van den Munckhof uit. "Daarnaast heeft het onderhoud van de golf baan een verbetering ondergaan. Intensiever onderhoud heeft geleid tot goede reacties van gol fers en dat leidt weer tot goede noteringen in diverse golfbaanra tings. Voor de overname was de baan nauwelijks ergens terug te vinden." De verstandhouding met de golfvereniging is momenteel zeer goed. "Er is regelmatig over leg en de contacten zijn goed. We hebben denk ik een ideale balans tussen onze commerciële belan gen en de verenigingsbelangen. Die goede contacten leiden er toe dat we het bestuur dan ook volledig betrekken in ontwikke lingsplannen. Zo presenteren we binnenkort een nieuw contribu- tiesysteem dat we in overleg met hen ontwikkeld hebben, waardoor de Golfhorst nog toegankelijker wordt voor een breder publiek." "We gaan het eerste seizoen op 20 november dan ook bijzonder afsluiten", legt Derk Jolles uit. "Golf met een gastronomische g met culinaire hoogstandjes tijdens en na het golfen.We laten zien hoe leuk golfen kan zijn." Voor meer informatie over De Golfhorst kunt u kijken op www.degolfhorst.nl Schildklierziekten De Schildklierstichting Neder land, Werkgroep Limburg, houdt een voorlichtingsavond over schildklierziekten op woensdag 18 november in het ziekenhuis aan de Merseloseweg in Venray. Aanvang 19.30 uur. De bijeen komst is bedoeld voor patiënten, partners, hulpverleners en ove rige belangstellenden. Aanmelden kan bij W. Geurts via telefoon (077)4652397 of bij M. Gielen via telefoon (077)4652271. De Venrayse dorps- en wijk raden zijn tevreden over de wijze waarop de gemeente Gebiedsgericht Werken (GGW) vanaf 2008 uitvoert. Zowel de vakafdelingen als de con tactfunctionarissen van het team GGW scoren volgens de gemeente Venray mooie cij fers. Dit blijkt uit het klantte- vredenheidsonderzoek 2009. Gebiedsgericht werken werd ingevoerd in 2006. Het is een inte grale, vraaggerichte en structu rele samenwerkingsmethode van de gemeente met haar partners die ook actief zijn in de dorpen en wijken. Voor het klanttevre- denheidsonderzoek werden alle gebiedspartners van de gemeen te bevraagd, zoals de dorps- en wijkraden, Wonen Venray, poli tie Limburg-Noord en Synthese. Afdelingen van de gemeente die producten, diensten en beleid maken, kunnen dit behalve gemeentebreed ook aanpakken via de gebiedsgerichte werkwijze. Zij zijn beoordeeld op snelheid, betrouwbaarheid, communica tie, integraal werken, structurele samenwerking en op vergroting van het draagvlak voor te nemen besluiten. De gebiedspartners blij ken hierover tevreden;dorpsraden geven gemiddeld een 6,8. De wijk raden en professionele partners een 7,4. Het team GGW is in april 2008 gestart. Dit team stuurt op het proces van structurele samen werking, is medeontwikkelaar van de invoering van gebiedsgericht werken (zowel intern als extern) en geeft (on)gevraagd adviezen aan de vakafdelingen. De twee contactfunctionarissen van het team spelen diverse rollen; zij zijn intermediair, adviseur, trendwat- cher en ombudsman. De dorps- en wijkraden en professionele partners hebben deze rollen heel positief beoordeeld met respectie velijk een 8,0 en 7,1. "Heel mooie waarderingen! Met gebiedsgericht werken slaan we een brug tussen onze inwoners en de gemeentelij ke organisatie", zegt Elly van Dijck, wethouder Bestuurlijke vernieu wing en Leefbaarheid. "Het geeft aan dat gebiedsgericht werken loont. Daarnaast toont het aan dat we met de dorps- en wijkontwik kelingsplannen op de goede weg zijn. Want dorps- en wijkraden die samen met de gemeente aan deze plannen werken, waarderen de vakafdelingen hoger dan de dorps- en wijkraden waar ten tijde van het onderzoek (juli 2009) nog moest worden gestart met het DOP of WOP. Daarom vind ik het heel fijn dat onlangs de gebiedspanels Castenray, Leunen, Merselo en Vredepeel zijn gestart met de DOP's." De resultaten van het klanttevredenheidsonderzoek worden verwerkt in de evaluatie GGW die de komende tijd wordt opgesteld. Afgelopen weekend werd op melkveebedrijf L. van Vegchel uit Ysselsteyn Magnolia 1 gehuldigd. De koe wist eerder al 100.000 kilo melk te geven, nu heeft ze de prestatie geleverd van 10.000 kilo eiwit en vet. Dit was een feestje waard. Magnolia 1 werd gehul digd met een bloemenkrans. Op deze feestavond kreeg Magnolia 1 het keurmerk excellent, dit is het hoogste predicaat dat een koe kan ontvangen. Alzheimer Café Venray Het Alzheimer café Venray is op maandag 9 november weer open. Het café is een maandelijkse infor mele bijeenkomst waar mensen met dementie, familieleden, hulp verleners en andere belangstel lenden elkaar in een ongedwon gen sfeer kunnen ontmoeten om ervaringen uit te wisselen en te leren over dementie en aanver wante thema's. Het thema voor deze avond is Indicatiestelling bij dementie. Gastspreker is mevrow Jentjens, leidinggevende CIZ. Het Alzheimer Café Venray vindt plaats in De Kemphaan aan het Kennedyplein in Venray. Inloop is vanaf 19.00 uur en aanvang van het programma is om 19.30 uur. De avond wordt uiterlijk 22.00 uur afgesloten. Voor meer infor matie kan men contact opnemen met het Informatiecentrum Gees telijke Gezondheid via telefoon (0478)527066. Dorcas Voedselactie Voor de veertiende keer wordt tot en met zondag 8 november de Dorcas Voedselactie gehou den. Op meer dan duizend loca ties in Nederland wordt voedsel ingezameld voor de allerarmsten in Oost-Europa. Honderden ker ken zamelen tijdens deze dien sten voedsel in. In Venray wordt op vrijdagmiddag 6 november en zaterdag 7 november de Dor cas Voedselactie gehouden in de PLUS-markt aan de Kruidenlaan. Direct na de voedselinzameling worden de etenswaren naar ver schillende regiocentra gebracht. Natuurwerkdag De Werkgroep Behoud De Peel gaat op zaterdag 7 november weer aan de slag in de Peel in Venray. Dit keer onder de vlag van de lande lijke natuurwerkdag. Verzamelen bij de kerk van Griendtsveen aan de Helenaveenseweg om 9.30 uur. Men gaat deze dag werken in de Deurnese Peel, een ongeveer 1500 ha groot hoogveenrestant op de grens van Brabant en Limburg. SPO Venray De Stichting Primair Onderwijs in Venray en regio houdt op maan dag 9 november vanaf 8.30 uur een vergadering op het kantoor van SPOVenray aan de Eindstraat in Venray. De vergadering bestaat uit een openbaar en een besloten deel. Iedere inwoner van Venray kan het openbare gedeelte van de vergadering bezoeken. Opgeven kan via telefoon (0478)516215. Koffieochtend Stichting Olijf, netwerk van vrouwen met gynaecologische kanker, houdt op dinsdag 10 november een koffieochtend in het Toon Hermans Huis aan de Nieuwstraat in Venlo van 10.30 tot 12.30 uur. Vrouwen met gynae cologische kanker zijn van harte welkom. Aanmelden kan via tele foon (077)3211433 of via e-mail info@toonhermanshuisvenlo.nl. Dorpsraad Oostrum De Stichting Dorpsraad Oostrum houdt op dinsdag 10 november een vergadering in D'n Oesterham. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat onder andere een mondeling verslag van de dorpsra- denoverleg van 2 november jl. en de plaatsing van de kerstboom en de kerstboomverbranding. In veel artikelen over gewicht verliezen lijkt afvallen altijd heel gemakkelijk en van zelf te gaan. De kilo's vliegen eraf, dit wordt geïllustreerd met mooie 'voor' en 'na' foto's. Maar het verhaal vertelt niet of deze mensen op langere termijn nog steeds zo slank zijn. Waarschijnlijk zitten de kilo's er al lang weer aan! Dit is het bekende jo-jo effect. Een gewichtscon- sulente helpt bij het geleidelijk veranderen van je eetpatroon. Je gewicht neemt langzamer af, maar het verlies aan kilo's is wel blijvend. Het jo-jo-effect wordt zo op een verantwoorde manier tegengegaan. Afvallen is dus geen wedstrijd of competitie en je hoeft er geen geld mee te winnen. De winst is een verbetering van je gezondheid en conditie. Samen met de gewichtsconsulente bekijk je je huidige eetpatroon en brengt hier kleine veranderingen in aan. Tegen grote veranderingen komen lichaam en geest namelijk altijd in opstand. We nemen de tijd om je doel te bereiken. Het overgewicht is niet in een korte tijd ontstaan en moet dus ook niet te snel afne men. Langzaam maar blijvend, dat is belangrijk. Je hoeft niet te wach ten tot 1 januari met goede voor nemens. Je kan vandaag al beginnen met veranderen van leefstijl. Heb je hierbij hulp nodig, bel dan voor een vrijblijvende kennismaking gewichtsconsulente Petra van Haren, telefoon 06-20674927, of kijk op www.petravanharen. nl voor meer informatie. De gewichtsconsulent wordt gedeel telijk vergoed in de aanvullende pakketten van een aantal verzeke raars. Is uw site aan een facelift toe? Flyers Internet Communicatie De onroerendezaakbelas- ting (ozb) gaat het komend jaar met gemiddeld 3,75% omhoog. Voor het eerst sinds een aantal jaren stijgt ook de afvalstoffenheffing. Daar staat tegenover dat de hondenbe lasting in 2010 verdwijnt en de watertoeristenbelasting die de gemeente Meerlo-Wanssum kende ook niet meer wordt geheven. Die laatstgenoemde belasting is afgeschaft omdat de kosten van de administratieve verwerking hoger lagen dan de inkomsten uit deze heffing. De toeristenbelasting, die in Venray 0,70 euro en in Meerlo- Wanssum 0,81 euro bedroeg, zal volgend jaar 0,75 euro gaan bedra gen. Al eerder was vastgesteld dat de rioolheffing in 2010 met 5,5% zal stijgen. De afvalstoffenheffing stijgt voor het eerst sinds vijf jaar. "Een incidentele stijging", stelt wethouder Van der Broeck (CDA). Volgens hem komt dit door het eigen succes van de gemeente. Er wordt steeds meer afval geschei den (plastic, blik, glas) waardoor de ophaalfrequentie voor de grij ze bak afneemt en dat scheelt de gemeente aan inkomsten. De wet houder vermoedt dat in 2011 de afvalstoffenheffing, die kostendek kend moet zijn, weer met 4 tot 5% zal dalen. "Overigens zullen we in 2010 het totale afvalbeleid tegen het licht gaan houden." De effecten van alle belasting wijzigingen zijn voor de inwoners zeer divers. Een meerpersoons- huishouden in een eigen woning is als huidige Venraynaar 23 euro duurder uit. Staat die woning in Geijsteren, Wanssum of Blitters- wijck, dan is de eigenaar 46 euro duurder uit. Een huurder heeft in die dorpen een voordeel van 75 euro, terwijl de Venraynaar 11 euro duurder uit is. De grootste verschillen ontstaan echter bij agrarische gebouwen. Een Venray- se eigenaar/gebruiker is volgend jaar 57 euro duurder uit. Ligt het gebouw in het huidige Meerlo- Wanssum, dan is hij of zij 431 euro duurder uit. Dat geldt ook voor andere niet-woningen: 59 euro duurder in Venray en maar liefst 586 euro in Meerlo-Wanssum. Wie volgend jaar gaat bouwen, zal op een klantvriendelijkere manier de rekening van de leges gepresenteerd krijgen. Momenteel is de regeling dat op het moment dat iemand met een bouwplan bij de gemeente aanklopt al 40% van het vermoedelijke legesbedrag moet voldoen. Dat eindbedrag staat op dat moment meestal nog niet vast. De eerste betaling wordt teruggebracht naar 10% van de totale leges bij woningen en 5% bij bedrijfsgebouwen. De bewoner van dit huis heeft een mooie prijs gewonnen in de posteractie die door de Venrayse makelaars op touw is gezet. Vier weken lang kunnen mooie prijzen gewonnen worden door iedereen die zo'n poster voor het raam heeft hangen. Op de poster staat de tekst: 'ik woon met veel plezier in de nieuwe gemeente Venray'. Voor iedereen die nog mee wil doen zijn posters ter beschikking bij de deel nemende makelaarskantoren. Ook volgende week wordt er weer een foto gepubliceerd. De winnaar kan zich melden bij Peelrand Makelaar dij, telefoon 0478-568846, of Bou ten Groep, telefoon 0478-511800. 0478-690333 WWW.STRAKK.NL ■A'I.U-i'M.lJUTT Venray. VERLI DEN JUWELIER Wij zorgen dat uw site weer bij de tijd is. Onderzoek Advies Ontwerp Ontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Training Coaching Productontwikkeling KEUKEN INTERIEUR MAATWERK KEUKENS BADKAMERS MEUBELS VERBOUWINGEN Ik woon met veel plezier in de nieuwe gemeente

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9