Ingezonden Carla Brugman www.pptwee.nl LUXE RIB -nm ALLE elke dag vrijblijvend implantaten, klikgebit Nieuw sportpark voor CJnited lijkt met het hoofd tegen de muur te lopen i VOORDEEL PER 2!!! 0NDZ0RG STELT VOOR haar kandidaat: PEEL EN MAAS Donderdag 5 november 2009 - Pagina 7 SP: Afspraken met Wonen Venray stellen werkelijk niets voor De SP begrijpt weinig van het woningbouwbeleid in Venray. Juist ten tijde van de economische crisis moeten er meer betaalbare woningen op de markt komen. De partij constateert dat er nog steeds onverkoopbare appartemen ten worden gebouwd in Ven- ray. De SP vindt dat het hoog ste tijd is voor een inhaalslag, want er zijn de laatste jaren veel te weinig goedkope huur woningen gebouwd. Fractieleider Elianne Sweels sen meent dat wethouder Teu- nissen in de afgelopen vier jaar allesbehalve een succesvol beleid heeft gevoerd. "De afspraken met Wonen Venray stellen werkelijk niets voor. Deze corporatie heeft zich ontpopt tot een zeer onbe trouwbare partner. Wonen Ven- ray is meer bezig met makelaar spelen dan met het verhuren van woningen", zegt Sweelssen in de beschouwing op de begroting van 2010. "We hopen dat er de komen de jaren een daadkrachtig bestuur komt, dat geen loze afspraken meer maakt." Als dat niet lukt met Wonen Venray dan moet de gemeente afscheid nemen van de woningcorporatie en op zoek gaan naar een andere partner, vindt de SP. Naast Wonen Venray heeft de SP ook zijn bij Thuiszorg Limburg. Sweelssen: "Wij ergeren ons groen en geel aan het inhalige gedrag van sommige mensen die in directies zitten van instellingen. Zij worden betaald met geld van belastingbe talers. Thuiszorg Limburg is zo'n instelling. De algemeen direc teur ontvangt een salaris waar de meeste mensen alleen maar van kunnen dromen. Intussen stijgt het water tot aan de lippen bij de mensen die het uitvoerende werk moeten doen. Hun schoenzolen verslijten sneller dan de banden van de auto van de directeur." De SP vindt dat de gemeente niet moet samenwerken met instel- lingen en organisaties waarvan bestuurders meer verdienen dan de Balkenende-norm. Ook de SP constateert dat het jeugd- en jongerenbeleid in de afgelopen vier jaar heeft gefaald. "Dat is inmiddels pijnlijk duide lijk geworden. Het pand van 't Podium is een impulsieve aan koop geweest waarvan wij nooit het nut hebben ingezien. Helaas hebben we achteraf gelijk gekre gen", zegt Elianne Sweelseen die vindt dat de jongeren het kind van de rekening zijn. "Als je als jongere eens gaat kijken wat er in 't Podium te beleven valt, dan ben je snel uitgekeken." Ook de jeugd van twaalf tot zestien jaar komt er volgens de SP maar bekaaid vanaf. "Deze jeugd kun je echt niet meer afschepen met een tienerdisco eens in de veertien dagen of een keer per maand." De SP wil een nieuw jongerencentrum waarin alle jeugd van Venray terecht kan. De partij betreurt het voorlopig afblazen van de expertisecampus, onder druk van een groep ouders van De Toverbal. "Er is niet geluis terd naar de stem van mensen die deze campus als dé mogelijk heid zagen hun kind in Venray naar school te laten gaan", vindt Sweelssen. "Inmiddels is er ook een bom gelegd onder het vol gende project: de brede school in het Brukske." De partij vindt dat er teveel wordt geluisterd naar men sen die zonder kennis van zaken van alles roepen over het onder wijs. "Dat is jammer, want op deze manier komen ontwikkelingen niet van de grond." De SP vindt het frappant dat het college er wel snel in is geslaagd een alternatieve locatie voor het gemeentehuis (het pand van Gilde Opleidingen) te vinden. Terwijl het al jaren niet lukt om een paar verenigingen fatsoenlijk te huisvesten. "We kunnen ons voorstellen dat deze verenigingen langzaamaan de moed beginnen op te geven." De SP vindt niet dat de gemeente de regierol op zich moet nemen van de turnhal van St. Christoffel. Venray telt nogal wat kleine dorpen met weinig voorzienin gen. De SP wil ervoor waken dat deze dorpen verworden tot een soort 'openlucht verzorgingshuis'. Om de dorpen aantrekkelijk te houden om in er te gaan wonen, moeten voorzieningen in stand blijven desnoods met gemeen schapsgeld. De partij wil ook een betere spreiding van allerlei voor zieningen over het grondgebied van de gemeente. Zodat de dorps bewoners niet steeds naar Venray hoeven, maar dat inwoners uit Venray juist meer de dorpen gaan opzoeken. De SP denkt dan aan buurtwinkels, boodschappenser- vice, een klein medisch centrum, kinderopvang, consultatiebureau en ouderenwerk in de dorpen. Deze activiteiten zouden onder dak kunnen krijgen in de gemeen schapshuizen. Een team van de NCRV kwam afgelopen maand op bezoek bij Aerts Fotografie te Leunen om tij dens een fotosessie filmopnames te maken. "Ze belden mij op of ik een fotosessie wilde maken van twee personen die meedoen aan een nieuw programma, DNA onbe kend, met als presentatrice Caro line Tensen. Ze hadden ook andere fotografen uit de regio benaderd voor deze opdracht maar mijn ervaring en enthousiasme gaven de doorslag om gebruik te maken van ons bedrijf." Natuurlijk werd het hele team met open armen ontvangen en uiteraard stond ach ter de fotocamera Marcel Aerts zelf. In het programma DNA onbe kend draait het om duidelijkheid omtrent de familiebanden. Met het DNA-bewijs op zak onthult Caro line Tensen aan het eind van de uitzending of iemand bijvoorbeeld Fotograaf Marcel Aerts. zijn of haar echte biologische vader is of niet. De uitzending is te zien op donderdag 5 november om 20.30 uur op Nederland 1. Minister Verburg (CDA) haalt uit naar Tweede Kamer, actiegroepen en verwende consumenten Het was maandagavond een onderonsje van het CDA en de agrariërs in hotel Asteria. Zo'n 250 bezoekers moesten twin tig minuten wachten voor dat landbouwminister Gerda Verburg, met in haar kielzog gedeputeerde Ger Driessen, arriveerde. Het diner in De Paddestoelerij in Grubben- vorst was wat uitgelopen. Verburg - ze excuseerde zich niet voor de vertraging - greep de bijeenkomst aan om uit te halen naar partijen als SP en GroenLinks die niets van de landbouw zouden begrijpen. Ook de 'verwende Nederlandse bevolking' kreeg ervan langs. "De consumenten hebben alles voor het kiezen tegen een veel te lage prijs", hield Verburg de zaal voor. "Bovendien verspillen de mensen dertig procent van hun voedsel. Terwijl er aan de andere kant van de wereld veel honger is." Volgens de landbouwminister geven Nederlanders 11 tot 12 procent van hun inkomen uit aan voedsel. "In de jaren zeventig was dat nog dertig procent en vijfti ger jaren zelfs vijftig procent." In de Tweede Kamer waagde het iemand van GroenLinks ('ik noem geen namen') om vragen te stel len over varkensflats. "Hij had het ook over dierenfabrieken. Toen ik vroeg waar die stonden en wat hij ermee bedoelde bleef het stil.Ze hebben een totaal verkeerd beeld, want ze komen nooit buiten de grachtengordel." Volgens Verburg willen SP en GroenLinks terug naar de tijd van Ot en Sien. "Met twaalf koeien, anderhalve geit, een varken voor het afval en de klom pen buiten naast de deur. Die tijd is voorgoed voorbij en komt ook nooit meer terug." VVD en PvdA snappen er volgens Verburg ook weinig van. Deze partijen zouden tegen een nieuw gemeenschap pelijk Europees landbouwbeleid vanaf 2013 zijn. De minister heeft toch al geen hoge pet op van de Tweede Kamer, die in haar wijsheid beslo ten heeft het houden van nertsen vanaf 2018 te verbieden. Verburg heeft haar hoop gevestigd op de Eerste Kamer. "Daar ligt nu het wetsvoorstel. Hopelijk is de Eer ste Kamer verstandiger en draait ze het besluit weer terug." Ook de actiegroepen moesten het ont gelden. Zoals 'Behoud de Parel' dat strijdt tegen de komst van het Nieuw Gemengd Bedrijf (NGB) met 1,3 miljoen kippen en 35.000 varkens aan de Witveldweg in Grubbenvorst. De geplaagde CDA- wethouder Leon Litjens van Horst aan de Maas snapt weinig van het verzet. "De beeldenstorm lijkt hier opnieuw begonnen. Terwijl het NGB alleen maar voordelen heeft zoals minder vervoersbe- wegingen en minder fijnstof. Dat heeft het rapport van de GGD ook uitgewezen. Wat moeten we dan? Verplaatsing naar een industrieter rein?", vraagt Litjens zich af. "Alles is onderzocht. Als we ook maar enige twijfel zouden hebben over de volksgezondheid, dat deden we het niet. Maar er zijn geen twijfels." Er klonk een waarderend applaus uit de zaal. Jan Houben uit Yssel- steyn deed een duit in het zakje door NGB te omschrijven als Natuurlijk Gezond Boeren. Weer gingen de handen op mekaar. Gerda Verburg steunde Litjens in zijn 'strijd'. "Ik ben buitengewoon trots op deze wethouder. Er is niets mis met schaalvergroting.We moeten voorkomen dat actiegroe pen goedwillende burgers beïn vloeden." Ze prees Litjens omdat het NGB 'zo'n mooie inpassing krijgt in het landschap'. "Want ik moet er niet aandenken dat er overal van die grote agrobusiness parken komen." Gespreksleider Rinus van der Waart probeerde het verloren openingskwartier op te vullen met een gesprekje met de Ven- rayse wethouder Lei Heldens. Dat lukte niet echt. Van der Waart zei tot twee keer toe dat hij er weinig of niets van begreep. Noud Jans sen uit Meerlo, voorzitter van de LLTB, en CDA-gemeenteraadslid Toon Loonen, veehouder in Heide, waren inmiddels aangeschoven. Met de komst van Verburg en Driessen was het kwartet com pleet en kon de avond echt begin nen. Van de beloofde discussie tus sen de vier hoofdpersonen kwam nauwelijks iets terecht. Verburg hield eerst een toespraak en daar na waren het vooral een-tweetjes tussen Driessen en de minister. Janssen en Loonen zaten er wat onwennig en voor spek en bonen bij. De 'grappen' en proefballon netjes van Driessen stierven in de bulderende lachsalvo's van de provinciebestuurder uit Horst. KLAGEN Dat boeren klagen is een bekend fenomeen. Maar in deze economisch moeilijke tijden, heb ben de boeren en daadwerkelijk reden toe. Want de prijzen zijn ronduit slecht. Vooral melkvee houders klagen steen en been en ook in de tuinbouwsector valt momenteel geen droog brood meer te verdienen. Terwijl de con sument voor een paar euro met tassen vol groenten en aardappe len de supermarkt uitloopt. Noud Janssen vindt het frappant. "Want in het verleden hebben wij nooit zoveel last gehad van de recessie. We kenden die pieken en dalen niet. Maar nu hebben we het heel moeilijk. Het is een teken dat de land- en tuinbouw een gewone economische sector is geworden. We moeten snel uit het dal zien te komen." Toon Loonen ziet licht aan de horizon. De wereldbevol king groeit in de komende dertig jaar van 6,5 naar 9 miljard men sen. Volgens Loonen zal de voed selproductie op termijn verdub belen. "Dus er komen veel nieuwe kansen. Die moeten we zien te benutten." Het verlies aan landbouwgrond door natuurcompensatie kwam nog even ter sprake. Driessen meent dat het wel meevalt. "Want er is nu meer landbouwgrond dan pakweg honderd jaar geleden. Door de ontginning van de Peel is er veel bij gekomen", aldus Dries- sen die streeft naar een andere manier van natuurcompensatie. "Dat hoeft niet meer ten koste van goede landbouwgrond te gaan. We moeten het meer zoeken in de uitbreiding van de ecologische hoofdstructuur." De gedeputeerde nam het begrip 'natuur' ruim op. "Want landbouwgrond kan ook heel mooie natuur zijn. Het maakt niet uit of er bieten of bomen staan. De boeren moeten er de voordelen van inzien, ze kunnen er zelfs aan verdienen." S C O m I UI UJ UJ Actie Tegengif Op negen scholen in Noord- en Midden-Limburg klonk afgelopen maandag het startsein voor de klassikale niet-roken-wedstrijd Actie Tegengif. In deze regio heb ben zich drieduizend leerlingen uit 123 eerste en tweede klassen van het voortgezet onderwijs aan gemeld voor Actie Tegengif. De winnaars mogen de beken de Nederlander van hun keuze het vuur na aan de schenen leg gen. Het doel van Actie Tegengif is voorkomen dat jongeren begin nen met roken en het terugdrin gen van het aantal jongeren dat experimenteert met roken. Leer lingen uit de deelnemende klas sen gaan met elkaar de uitdaging aan een half jaar niet te roken. Het aantal rokers in de klas moet dalen of gelijk blijven. Actie Tegen gif wordt voor de elfde keer door STIVORO georganiseerd.Verspreid over heel Nederland hebben zich tot nu toe zo'n 2589 klassen van 333 scholen aangemeld voor de Actie. De sociale groep waarin jongeren zich bevinden, speelt een belangrijke rol bij het wel of niet beginnen met roken. Bij Actie Tegengif wordt er een aantrekke lijke groepsbeloning in het voor uitzicht gesteld. Dit vergroot de sociale druk om een niet-roker te blijven. TNO Kwaliteit van Leven heeft het effect van Actie Tegen gif onderzocht. Het percentage leerlingen dat begint met roken in de deelnemende klassen blijkt significant lager te zijn dan in de klassen die niet deelnemen. Dit jaar is de beloning voor het niet- roken heel speciaal. Klassen die een half jaar niet-roken én een interview met een BN'er opstel len, maken kans op de felbegeer de hoofdprijs: zij mogen de BN'er van hun keuze daadwerkelijk het vuur aan de schenen leggen. Daar naast worden in elke provincie twee winnaars gekozen (uit de categorieën vmbo/praktijkschool en havo/vwo). Zij gaan met de klas een dag naar het attractie park Walibi World. Op 2 november ondertekenden alle deelnemende klassen het Actie Tegengif-con tract. Elke klas kreeg een filmpje over de actie te zien. stretchband en riem normaal 39.95 van 19.95 OnrriHnr IV/InHo me^sttji/en/karakter In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of indien zij te lang zijn in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Venray op de schop De fiets wordt als lastig obsta kel en verdwijnt gelukkig uit het centrum, zo staat in Peel en Maas te lezen. Diezelfde fiets is voor bepaalde mensen wel noodzake lijk om sociaal onafhankelijk te blijven. Waar blijft de brave bur ger, de mindervalide? Hij word compleet overgeslagen en moet het maar zelf uitzoeken .Dit kan toch niet zomaar, hier moet toch iets voor terugkomen? Waardoor wij kunnen blijven winkelen in Venray. Voor de buitenstaanders, de toeristen, is niets te gek. Wordt alles uit de kast gehaald en zal het er zoveel gezelliger door worden. Dat valt nog te bezien Misschien dat de winkeliers het straks gaan merken in hun omzet? Een klein lichtpuntje voor ons? Ik pleit dan ook voor ontheffing. Volgens Patrick v.d. Broeck maak ik weinig kans op een oplossing en moet ik die luttele meters toch kunnen lopen. Door een mens zonder beperkingen is dat snel gezegd. In mijn eentje zal men mij niet serieus nemen. En zo lijkt het ook, alsof ik de enige ben .Overziet dan niemand de consequenties hiervan? Mensen laat toch van je horen als je weet wat ik bedoel. Of wachten we maar af en zien wel waar het schip strandt? Of moeten we misschien massaal een scootmobiel aanvragen. Die wordt namelijk wel getolereerd. A. Derix, Venray. Bladkorven Je kunt nu al zien dat het weg laten van bladkorven géén goed idee was! Vooral op fietspaden sta pelt bladafval, dat wegrot en een gevaarlijk gladde smurrie wordt, zich op. Het is wachten op de eerste ongelukkige die iets breekt met een schuiver. Veel mensen hebben géén auto en al zeker géén aanhangwagen en of willen niet op eigen kosten (benzine is duur) bladafval wegbrengen. Ik verwacht dat dit idee duurder gaat uitpakken als dat de bladkor- ven waren gebleven. H. Gijsberts, Venray. Bel 0478-514468 centrum mondzorg venray www.centrum-mondzorg.nl r Blitterswijc betrouwbaar gedreven en betrokken voor jong en oud open landschap goed milieu in duidelijke taal Plaatselijk Progressief in het Kwadraat info@pptwee.nl 'Inhaalslag betaalbare woningen' Aerts Fotografie op tv 1 'Er is maar één partij voor de boeren' goed PANTALON £B995 maum*aaI OA AC HEMDEN £2995 V-/L/ I I I D L/ I IVIUUv/ Grotestraat 32, 5801 BH Venray, Tel. 0478-586387 CENTRUM voorlichting «4

Peel en Maas | 2009 | | pagina 7